Keresés

Részletes keresés

golbat Creative Commons License 2007.09.24 0 0 10687
4 mm feletti zsebibabák:

CS AK47/Recon1/Ultimate Hunter, Spyder Manix/Military/Chinook1-3, Extrema Ratio Fulrum xx, Strider sorozat, Chris Reeve nagy zsebik, Rockstead Shin/Kou/Mantis...

(Árban így mennek kb. a csillagos ég felé. ;))

Előzmény: HartaiGyuri (10654)
golbat Creative Commons License 2007.09.24 0 0 10686
Andris!

Azért tegyük hozzá, hogy a Chinook-ot hentelésre, a Manix-ot pedig tábori feladatokra tervezték legfőképpen. ;) Mindkettő MBC kategóriás (a legerősebb zárszerkezet van rajtuk amit a Spyder kínál.)

(A Chinook 2 hegye erősebb a Manix-nál - az idei, 3. generáció viszont a full flat grind miatt jobban vág... )
Előzmény: Andris(...jelen...) (10650)
Gróf Úr Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10685
Ezzel együtt korrektebb lenne, ha nem a viszonteladó lapjáról kéne lenéznem a FONTOS adatokat :-) A webshopjuk is indul, a honlap megújítása óta :-) De hát ez van.
Előzmény: BennyRay2 (10683)
Nemozoli Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10684
Szia Andris!

E-mailben már írtam, de szerintem tényleg feltehetnéd ide is a kés képét... ha másért nem, hát ijesztésnek :-) vagy okulásul a jövőre.

("Mindenki jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának!") :-D

Ma kicsit feszegettem a VG10-es Delicám hegyével (nem volt más választás), mondjuk csak vékony alu-profilt, de azért be voltam rezelve, hogy hátha elpattan... de eléggé óvatos voltam, így nem lett semmi baja. A régi ATS-55 Delicám hegye ilyesmitől tört le... úgyhogy fellélegeztem, amikor sikeres volt végül a művelet.
Előzmény: Andris(...jelen...) (10635)
BennyRay2 Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10683

Szvsz azért nem fejlesztik a honlapjukat, mert:

-hatékonyabb reklámnak a USN és a Badlands, inkább azokra költenek.

-nagyobb a kereslet, mint a kínálat, így eleve tök mindegy...

Előzmény: másvilág (10681)
BennyRay2 Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10682
He-he, Kobun, gyorsabb voltam:-))
Előzmény: kobun01 (10664)
másvilág Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10681
:-) Semmi bajom azzal, hogy a fórumokat kell olvasni, de szerintem ez elsősorban arra való, hogy megtudjuk a felhasználók objektív és szubjektív véleményét az egyes késekről. A harcászat-technikai adatokat (de régen használtam ezt a kifejezést), pedig a gyártótól kell megtudni.
De ez az egész csak elvi jellegű, mert egy darabig nem lesz pénzem 300-500 dolláros késre.

Tanulság: Ha késgyárat nyitok, akkor nem fogom sajnálni a pénzt az informatikai részlegtől. :-)
Előzmény: spyderKT (10680)
spyderKT Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10680
Minden információ végső forrása: usual suspect network. Ezen végleg ki fogsz akadni, mert ez egy fórum :)))
(Egyébként annyiban igazad van, ezt el kell ismerni, hogy elég rejtélyes dolog, miért vették ki a méreteket az egyes termékek leírásából, régebben ott volt mellettük. Remélhetőleg mire a rendelési lehetőség beindul, újra ott lesznek.)
Előzmény: másvilág (10678)
másvilág Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10679
Ami kimaradat:
A netes boltok legtöbbje megadja a strider kések adatait.
Előzmény: másvilág (10678)
másvilág Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10678
Mielőtt az előző hozzászólásomat írtam, gyorsan átfutottam a FAQ-t, és nem elégültem ki. Most megint átnéztem, egy kicsit alaposabban. Még mindig kielégületlen vagyok.
Amit találtam:
1. Régebben többféle anyagot is használtak, most már S30V-t haszálnak. Ez akkor azt is jelenti, hogy már a honlapon szereplő összes kés az új anyagból készül? Ok., tehát már nincs raktáron korábban gyártott kés? Ez nem derül ki.
2. A FAQ-ban eldugva a folderek legtöbbjének megvan az adata. De az RC és RCC modellről nem találtam semmit.
3. A fixpengések esetében csak a V42/RF, MTL, MT és MT-10 modellről találtam adatot. A többiről nem volt semmi.
4. Egy ilyen árkategóriában elvárnám, hogy az információkat ne egy "nem hivatalos FAQ"-ból kelljen kivadászni. Ez nem a gyártó által összeállított adathalmaz, hanem a gyártótól és másoktól szerzett információk gyüjteménye, 2006 végéről. Valószínűleg ezért nincs benne minden késről info. Aki(k) ezt összeállította, az vélhetőleg egy centet sem látott a kések eladásából származó bevételből.

Az már csak hab a tortán, hogy ha - feltéve és reménykedve - az utcán járva találnék egy Strider kést, amit régebben gyártottak, akkor az első reakcióm az lenne, hogy nosza nézzük meg a cég honlapján a paramétereket. (Mondjuk a méret már nem lenne probléma. :-) )

De ha esetleg, tudsz egy linket (akár udvariatlanul is), ahol normálisan megtalálhatók a strider kések adatai, akkor megoszthatnád velem (akár udvariatlanul is) :-).
Előzmény: spyderKT (10676)
HartaiGyuri Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10677
ez az .
Előzmény: másvilág (10674)
spyderKT Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10676
Igyekszem udvarias maradni:
előbb olvasni, aztán írni.
[url]http://www.badlandsforums.com/faq/UnofficialFAQ.shtml[/url]
Előzmény: másvilág (10674)
recon Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10675

Ez a kerdes rengetegszer fel lett teve es meg lett valaszolva. Ha beutod ide a keresobe, hogy "strider", 10 oldalnyi talaltot ad ki. Olvass vissza.

 

Egyebkent az 500 dollar nem a jellemzo Strider ar. Fixpengest 250-350 kozott szinte minden modellt megkapsz. Mondom ezt ugy, hogy osszessegeben volt korulbelul 10 fajta Striderem es egyik sem volt tobb 400 dollarnal.

Előzmény: HartaiGyuri (10670)
másvilág Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10674
Megnéztem a honlapjukat. Hát itt valami nagyon jó minőségről van szó.
Legalább is abból gondolom, hogy a $400-500-os árakból nem tellik egy olyan honlapra, ahol valamit meg lehetne tudni az egyes késekről.
Nem vagyok nagy igényű, elég lenne a méretek és az anyag minősége.
Előzmény: HartaiGyuri (10670)
sponge Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10673
Jó, hogy említetted, egyszer egy képen láttam egy MT-10-est, de a mai napig nem tudtam rájönni milyen kés az. Mostmár tudom! :)

Milyen acélból vannak ezek? Vagy legalábbis az MT-10?
Előzmény: HartaiGyuri (10670)
Gróf Úr Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10672
A viczet félretéve. Egy része nyilván marketing. Egy része a hardcore-faktor, vagyis kétféle embernek van Stridere:
a.) akinek olyan kemény a munkája/hobbija, h szüksége van rá
b.) aki szeretné, ha olyannak néznék, aki az a.) típusba tartozik :-D
Mert ez egy hardcore kés. Nem sajnálja az ember semmire. Én épp tegnapelőtt használtam feszítővasnak, mert elromlott a kazánházon a zár, de a kisfeleségem be szeretett volna menni és nem akarta, h berúgjam az ajtót. Régebben combvastag karót hegyeztem vele, amiben utólag derült ki, itt-ott akadt némi szög. A fát nagyon jól vitte, a szögeken néha erőlködni kellett, innen is tűntek föl; de a karó ki lett hegyezve.
Nagyon jól összerakott kések, tartósak, masszívak, kézreállók (ha a megfelelő méretet próbálod). Azonkívül van, akinek szerelem első látásra (sztem a hobbi késgyűjtőknek tán ez a legfontosabb szempont, az érzés, h egy ilyen nekem kell).
Ha meg akrsz nézni néhányat Fejér megyében vagy a nagyfaluban állok rendelkezésedre; szigorúan nem eladási célzattal; nagyon meg kéne szoruljak, h eladjam bármelyiket is.
Előzmény: HartaiGyuri (10670)
Gróf Úr Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10671
Végy kézbe egyet és megtudod :-)
Előzmény: HartaiGyuri (10670)
HartaiGyuri Creative Commons License 2007.09.23 0 0 10670
valaki irja meg nekem légyszives miért 500 dollár kb egy strider kés? mi benne a különleges? nem poénbol kérdezem tényleg érdekel
Andris(...jelen...) Creative Commons License 2007.09.22 0 0 10669
Nekem mondjuk nem elég vastag a Bőröm de a Mézes Fütyülős Barack segít.
Andris(...jelen...) Creative Commons License 2007.09.22 0 0 10668
Oke. Mr. Vastagbőr.:)) Tanács megfogadva. Kösz
Előzmény: recon (10667)
recon Creative Commons License 2007.09.22 0 0 10667

Nem fejmosasnak szantam es nem is kell bocsanatot kerni, eleg vastag borom van.

 

Ha a fogazas serult, azzal nem tudom, hogy mit lehet "hazilag" kezdeni, mert azt szerintem kezi elezessel nem fogjak tudni kijavitani. Azert egy probat meger. Ha Nemo Zoli nem vallalna, akkor keresd Hegyespenget az MTP-n, o mar tett csodat egy parszor kespengekkel.

Előzmény: Andris(...jelen...) (10665)
recon Creative Commons License 2007.09.22 0 0 10666
A kes mar mas gyujtemenyet ekesiti. Uj formakra vagytam, igy mennie kellett...
Előzmény: kobun01 (10664)
Andris(...jelen...) Creative Commons License 2007.09.22 0 0 10665
Köszönöm együttérzésed és a fejmosást egyaránt. tényleg nem tudok olvasni ezek szerint:)). Szal teljesen fogazott penge teteje letört. Sajnos idegeségemben vágtam földhöz amely tudom nem szép dolog. 2cm hiányzik a felső pengesorból és szeretném megcsináltatni. Ne haragudj hogy bunkó voltam veled. Ma este felé küldök képet róla adj tanácsot. Elvárom.:)))))... Ha nem menthető dobozolva is a méltó helyére kerül nem dobom el.
Előzmény: recon (10663)
kobun01 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 10664

Szia recon!

 

Én is csak passzív tagja voltam a frumnak, de az utóbbi megjegyzésed "a tulajdonosa voltam az evek soran a legtobb "high-end" Emerson kesnek (koztuk egy kezzel keszult custom peldanynak is)" miatt megtöröm a csendet.

Jól értettem tehát, hogy csak voltál tulajdonosa a customnak???

Mi lett vele? Ha neadjaazég eladnád, engem talán érdekelne...

 

Dani

Előzmény: recon (10663)
recon Creative Commons License 2007.09.22 0 0 10663

"talán neked nem érdemes megmenteni"

 

Felreertettel. Nem azt mondtam, hogy nem erdemes megmenteni, hanem azt, hogy a Hardware kest nem erdemes az USA-ba visszakuldeni szervizelni, mert a posta es biztositasi koltseg magasabb, mint a kes ara, tehat a leves dragabb, mint a hus.

 

"Lehet hülyének nézel de nekem ez fontos és megér pár sör helyett egy reparálást a pengémnek mert sokszor segített a munkában vagy bárhol....."

 

Ha egy kicsit visszaolvastal volna a hozzaszolasaim kozott (bar egy ideje nem irtam ide), akkor ezt nem is irtad volna le. En a tulajdonosa voltam az evek soran a legtobb "high-end" Emerson kesnek (koztuk egy kezzel keszult custom peldanynak is) es kuldtem vissza Commander-t nagyjavitasra, tehat tisztaban vagyok vele, hogy milyen erzes. Sot, a legtobb ember, aki ide jar szinten egyutterez veled.

 

Viszont meg mindig nem irtad le, hogy mi tortent a kessel...

Előzmény: Andris(...jelen...) (10637)
HartaiGyuri Creative Commons License 2007.09.22 0 0 10662
ne kezdjük szétoffolni a késtopicot föleg ne politikával ..
Andris(...jelen...) Creative Commons License 2007.09.22 0 0 10661
Amúgy ne is gyertek vissza soha ez az ország nulla lett nem az MSZP hanem a FIdesz miatt is mi is költözünk ki Milánóba.
Andris(...jelen...) Creative Commons License 2007.09.22 0 0 10660
Jó is aza manix de hát ajándék lónak ne nézd fogát asszony egyszer csak beállított egy Paramilitary blackkel(spyder) most utaítsam vissza?:))))
Előzmény: HartaiGyuri (10659)
HartaiGyuri Creative Commons License 2007.09.22 0 0 10659
dolgozunk és élünk :)
Előzmény: Andris(...jelen...) (10658)
Andris(...jelen...) Creative Commons License 2007.09.22 0 0 10658
Amúgy Te mit csinálsz ott messze távol ha nem vaok indiszkrét?!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!