Keresés

Részletes keresés

belteczki85 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 30492

Addig ment a huza-vona, készítették a képeket, küldték a gyártónak ugye ezeket leírtam. Na most az a helyzet állt elő képzeljétek el, hogy a gyártó elismerte hogy ő hibázott mivel nem jól húzta meg a csavarokat ezért sült be a motor. Garanciálisan kijavítják az egész gépet, a héten jön meg hozzá az alkatrész elvileg és majd hívnak hogy mikor lesz kész. Az üzemanyag folyásra meg azt mondták, hogy a tanksapkánál folyt amit kicseréltek. Majd megmondom nekik hogy nem ott folyik ha hívnak. Remélem sokáig jó lesz és nem kellesz a szervízbe szaladgálnom.Minden jót nektek és remélem hogy minél hamarabb megcsinálják, mert már nagyon nagy a fű és le kellene vágnom. További szép napot nektek.

Előzmény: gws580 (30457)
NyMisi Creative Commons License 2014.04.23 0 0 30491

(Akár arra is.) A piros stihl sima ásványi olaj. Kb. 2800 Ft körül szokott lenni literje. http://vaszkoshop.hu/spd/KGO001/2T-olaj-STIHL-L

Ennyi pénzért minőségi félszintetikus olajokat adnak. Kicsit több pénzért teljesen szintetikusat is kapsz, de van ahol ennyiből is kijön.

http://fuxtec.hu/index.php/component/virtuemart/kiegeszito-plusz/olaj/2t-elf-moto-2-tech-xt-1l-detail?Itemid=0

Előzmény: zsocc (30489)
qneb Creative Commons License 2014.04.23 0 0 30490

Sziasztok!

 

Eladóvá vált kihasználatlanság miatt (mert megszűnt időközben a vállalkozás, ahol vágni kellett volna) az  Oleomac 746 T fűkaszám. Profi vállhevederrel, késtartóval, 2 és 3 ágú késekkel, Grassmaster 2,7-es damillal.

A kasza kb. 10-szer volt használva. annyi "hibája van, hogy már a második kaszálásnál kifényesedett egy kb. 10 centis rész a vázon, ahol érintkezik a hevederrel. Lejött róla a matt festés, ott csak az alu rész látszik. Ezt leszámítva patent a gép. A kések még használva sem voltak. Rendesen karbantartottam a pár alkalommal, amikor használtam és szépen be is járattam. Tavaly májusban vásároltam, tehát még garanciás. Minden papírjával, dobozával együtt. 

Komoly érdeklődőnek képeket is küldök szívesen.

Az ára most: a gép 168.800+ profi heveder 9.990+ késtartó 1.500+ kések 4.450+ Grassmaster 2,7 szögletes damil 5590, összesen= 190.330 Ft

Én az egészet 150.000 Ft-ért adom. Az ár alkuképes.

zsocc Creative Commons License 2014.04.23 0 0 30489

Szia!

 

Köszi a választ! Azt mondta nekem egy Husqvarna boltos a héten telefonba, hogy az XP-az megszűnik már csak elfekvőben lehet a polcon.

Akkor lehet hogy jó lesz nekem a husi LS olaja.

Mire gondoltál mikor azt írtad hogy a piros stihl-nél van sokkal jobb is ugyan annyiért? A linken lévő olajra?

Előzmény: NyMisi (30487)
''csiga Creative Commons License 2014.04.23 0 0 30488

Jól olvasom, hogy 7 év jótállás van az Oleora? Ráadásul 2/3-ad áron van a MO-i árakhoz képest...

 

 

 

Előzmény: zolee7777 (30486)
NyMisi Creative Commons License 2014.04.23 0 0 30487

Szia!

Stihl és husqvarna olajból is van többféle. A piros stihl a legolcsóbb. Jó az is, de ugyan annyi pénzért van sokkal jobb is. A többi stihl olajat nem is említem, mert arany árban mérik. Husqvarnában van a sima hp, a ls meg az xp. A sima hp a legolcsóbb. Elhasználtam egy flakonnak, teljesen jó volt. A ls füstmentes, az xp pedig teljesen szintetikus elvileg.

Nem muszáj ennél a két márkánál maradnod, nyugodtan vehetsz bármilyen jó minőségű legalább fél szintetikus olajat.

http://www.grube.hu/118010-ketutemu-adalekolaj/395-lubi-plus-2t-mofu.olaj-adagolos-1-lit.-hu/

Előzmény: zsocc (30463)
zolee7777 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 30486

Gypsy nagyon szépen köszönöm a tanácsaidat. A Hitachi amit javasoltál 114e, az OM BC 430T itt nálunk Szlovákiában most kb. 111e Ft 7 év jótállással. Azt hiszem ez lesz a nyerő. Mégegyszer köszönöm.

Előzmény: Gypsy56 (30479)
szabi7911 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 30485

köszi a választ,még előtte el kell adni a stihl ms 170 em et,aztán meg is rendelem.

Előzmény: anegytech1 (30475)
perecespeti Creative Commons License 2014.04.23 0 0 30484

A szakikomám azt mondta , hogy óvatosan a szárral és ne pofozzam erősen. Így nekem nem mozdul el. Ha igen akkor nem vettem észre mert másra figyeltem.(a damilt adja-e, mennyire meleg a motor, kerüljem a hupli, ne a földet vágjam hanem a füvet, vastag gyomra ne másszon fel stb...).Sikerült kicsapni egy 2 éves maxma 14-t meg egy 2 éves faroldot. Puff 3 euró. Nem figyeltem egyszer és lebontottam egy nagyobb vakondtúrást. :DD

Előzmény: anegytech1 (30482)
Donci62 Creative Commons License 2014.04.23 -1 0 30483

Saját tapasztalatom alapján a fuszeklit beüzemelés előtt alaposan illik átnézni.

Volt néhány laza csavar, ezeket érdemes érzéssel utánhúzni.

Pl. a szöghajtáson lévő "porvédő, terelőlemezt" tartó 3 csavarból az egyik egy menetet nélkülöző furatba volt csak úgy beletekerve, semmit nem tartott. Egy átmenő önzáróanyás csavarral orvosoltam.

A "kormány" rögzítő-konzola valóban gyenge pont. Vagy mozog a "kormány", vagy ha erősen meghúzzuk a csavarokat könnyen megszakad a menet, bár van helye benne egy anyának, így átmenő csavarral az is orvosolható.

Én egy MC Culloch rezgéscsillapítós konzolát tettem rá, ami ugyan más átmérőkhöz volt méretezve és jóval stabilabb erősebb. Némi keménygumis hézagolással tökéletes lett.

A szöghajtásba bőven fért még zsír, ezt beüzemelés előtt feltöltöttem.

Üzemórában még mindig nem túl sok, amit teljesített, de mostanra úgy érzem kialakult a gép.

Kell vele kezdetekben foglalkozni, de ezt a törődést bármelyik műszaki eszközömmel megtettem volna.

Szeretem gondosan karbantartani, ápolni a műszaki berendezéseimet vigyázok rájuk és nem nyúzom őket fölöslegesen és nem lesz ez másként ennél a kínai gépnél sem.

Remélem, hosszú távon ez is meghálálja.

Előzmény: perecespeti (30480)
anegytech1 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 30482

Én meghúztam a csavart, de elforog a kormány :D. És igen, egyenletesen húztam meg. De félreértés ne essék, nem arról van szó, hogy mozog a kormány. Ha odaverem, hogy adjon damilt, akkor hajlamos elmozdulni, nem sokat, de pont eleget ahhoz, hogy vissza kelljen állítanom (ja és nem vágom oda izomból). Azt hiszem, hogy alapból kellene lennie valami köztes anyagnak a két fém között, ami biztosítja a súrlódást.

Előzmény: perecespeti (30480)
FuxtecHu Creative Commons License 2014.04.23 0 0 30481

Igaz? :) Mondtam , hogy ez lesz :)

 

Előzmény: perecespeti (30480)
perecespeti Creative Commons License 2014.04.23 0 0 30480

A fuszeklin meg kell húzni a csavart és nem forog el a kormány . Az tény , hogy néhol leheletvékony az anyag . Én attól traselok jobban, hogy annyira belejövök a fuszeklivel a munkába.... Mindig észben kell tartanom, hogy mennyi vele az elég.

Előzmény: Rahed Lee (30458)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 30479

Hajjaj ! Figyelmetlen voltam, nem vettem észre a buktatót !!! A Solo 142 SB a rezgésmentesítés nélküli változat. Akkor csakis az Oleo !!! Vagy talán még inkább ez:

http://hiszerszamgep.hu/105-F%C5%B1kaszak-ketkaros-markolattal/HITACHI-CG47EY-T-robbano-mototros-f%C5%B1kasza/flypage.tpl.html

Előzmény: Gypsy56 (30477)
Kapa bácsi Creative Commons License 2014.04.23 0 0 30478

Az akció kezdetekor vettem én is egy 410-st.Jó választásnak tartom!A 360-s is elég lett volna,de valahogy úgy vagyok az ilyennel,hogy később bejön az eggyel nagyobb erősebb gép.Most annyival olcsóbb,hogy ajándékként kapsz hozzá damilfejet/AutoCat 40-2),és damilfejhez szórásvédőt,álappban a gép bozótvágóval(3,ágú dikicskéssel)van szerelve.Ez kb 15-20,papír lenne külön.Nem kell figyelni semmire legfeljebb arra,hogy olvasd el a használati utasítást,és 5-15.tankig ne járasd magas fordulaton terhelés nélkül.Ha vásárláskor veszel hozzá 1.liter HP Ultra szintetikus olajat a gari 2,év.

Előzmény: kaszáló (30460)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 30477

Jó kérdés. Szerintem vedd, amelyik szimpatikusabb, egyikkel se jársz rosszul. Bár az olcsóbb és egyszerűbb alkatrész beszerzés miatt talán inkább az Oleo.

Előzmény: zolee7777 (30476)
zolee7777 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 30476

Talán Gypsy fog tudni segíteni,  Solo 142 SB vagy OleoMac BC 430 T. Köszi.

anegytech1 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 30475

Szia! Túl nagy tapasztalatom nincs, mert egy hete vettem egy ilyet és egyszer használtam. Valami összehasonlítási alapom van, mert a korábbi fűkaszámat kellett lecserélni.

 

Annyit tudok mondani, hogy ennyi pénzért szerintem nincs jobb alternatíva. Én igencsak sokat nézelődtem, ha visszaolvasol, erről is sokat kérdeztem nemrég és vacilláltam, de végül nem találtam ennyiért semmit, ami legalább megközelítené tudásban ezt a gépet. Árához méltó módon van egy-két gyengébb része, mint az éppen tárgyalt fogókarok is, de könnyen orvosolható a probléma. A damilfeje szerintem általános használatra jó, a motorja legerősebb a szegmensén belül, és szerintem az árához képest elég minőségi darab, legalábbis a háromágú vágókés szerintem elég masszív és éles darab.

 

Szóval ennyi pénzért én nem vennék mást. Hetekig keresgéltem, minden lehetőséget megnéztem, de ez maradt a győztes. Vannak itt amúgy tapasztaltabbak is, akik régebb óta használják, tudtommal ők is elégedettek a géppel.

 

Ja egyedül a tankkal kell vigyázni, mert azon fekszik a motor. Szóval berántásnál nem szabad ránehezkedni, én pl a vázat kitámasztottam, hogy ne a tankon támaszkodjon és úgy rántottam be. De túl nagyot nem is kell rántani, hogy beinduljon, csak finoman :).

Előzmény: szabi7911 (30461)
kriszbon Creative Commons License 2014.04.22 0 0 30474

Egy ócska matrica még nem Stihlesít semmilyen vacak gépet szerintem.

Ez egy jó nagy csőbehúzása a gyanútlan vásárlónak, aki még arra sem veszi a fáradságot, hogy a keresőbe beírja a gép nevét típusát, és a találatoknál megnézze a képeket hogyan is néz ki egy eredeti.
Magyarul simán csalás az egész.

Előzmény: gaabre (30469)
kriszbon Creative Commons License 2014.04.22 0 0 30473

Kérlek szépen, ha tudsz akár nyomtathatsz is magadnak, vagy készíttetsz Rahed Lee kollégával profi eredetinek tűnőt, nem olyan gagyit mint ami azon a kínai kaszán van. :-))

Előzmény: MTZ-FREDDY bá (30471)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.04.22 0 0 30472

Olyan 4 ütemű motor, ami keverékkel megy.

Előzmény: Fázisceruza (30470)
MTZ-FREDDY bá Creative Commons License 2014.04.22 0 0 30471

Hol lehet ilyen Stihl matricát kapni ??? Nekem is kell ! ..had vágjak már fel az Atikámmal a szomszédok előtt :-)

Előzmény: kriszbon (30468)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.04.22 0 0 30470

Mit jelent a 4mix?

Előzmény: benchmade745 (30428)
gaabre Creative Commons License 2014.04.22 0 0 30469

Ez a kínai gép stílesített változata?

Előzmény: kriszbon (30468)
kriszbon Creative Commons License 2014.04.22 0 0 30468
Rahed Lee Creative Commons License 2014.04.22 0 0 30467

Szerintem az irónia fórumra is való :-)

 

Azért Kriszbon komán és rajtam kívül más is volt itt aki védelmébe vette a Straust. Mert használtuk, használjuk és tapasztalatunk szerint egyáltalán nem olyan szar, mint ahogy itt sokan állítják. Főleg olyanok, akik csak hallomásból ismerik. Ráadásul mi olyan perverzek vagyunk, hogy a profi nagy gépek mellett is megtartottuk ezeket az "ipari hulladékokat", mert valahogy a mi kezünk alatt nem akarnak széthullani.

 

És én nem állítottam, hogy a Fuxtec és a Straus között nincs különbség. De leginkább azért, mert Fuxim még nem volt :-)

Előzmény: FuxtecHu (30462)
FuxtecHu Creative Commons License 2014.04.22 0 0 30466

Én egyébként a védőburkolat késének a gumiját tettem bele egybe. Tökéletesen megfogta :)

Előzmény: anegytech1 (30465)
anegytech1 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 30465

Hát akkor te is megtapasztalod az időhiányt rendesen :).

 

FuxtecHU, az addig oké, hogy ha nem egyenletesen van húzva nem feszül be, de én egyenletesen húztam :). De nem annyira gáz a helyzet, érthető, hogy ez egy gyengébb része a gépnek, szerintem tökmindegy mivel-hogyan van húzva, az a kar mozogni fog. Szóval ahhoz, hogy tényleg stabilan álljon, ahhoz valamit tenni kell vele, szerintem valamilyen alátéttel orvosolható (jött itt már jópár ötlet).

 

De tényleg nem akarok ennyit írni erről, mert egyébként szerintem egy abszolút jól összerakott gép, amin látszik, hogy úgy lett kialakítva, hogy beleférjen egy ilyen alacsony árba. Mert 40ezerért igencsak keresni kell, hogy egyáltalán motoros kaszát találjon az ember. És szerintem ez egy nagyon jó pont a Fuxtecnek, hogy nem a motoron akartak spórolni, hanem pl a burkolaton, kormányon. Tehát ennyi bőven belefér ebbe az árba, ha a motorja ilyen erős, mert hasonló áron nem találtam még egy ilyen erős motorral rendelkező gépet. És már gyakorlatban is tapasztaltam, hogy viszi a gazt rendesen :).

Előzmény: Rahed Lee (30464)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.04.22 0 0 30464

Ismerem az érzést. Otthon az aprócska előkert, hátsó kert, a ház előtti parkosított közterület, a közös garázsbejáró, + a balatoni nyaraló, + az örökölt zártkerti ingatlan... Egyik helyről futok a másikra, közben meg "ráérő időmben" egész nap dolgozom.

 

De ezért vettem komoly gépeket, hogy legalább itt ne kelljen kompromisszumot kötnöm. Berántom, oszt sitty-sutty, volt fű, nincs fű. Jöhet a következő helyszín :-)

zsocc Creative Commons License 2014.04.22 0 0 30463

Sziasztok!

 

Van egy Stihl FS36 kis gépem, ami mellé most lett egy Husqvarna 122C másik kis szegélyvágó.

pont most fogyott el a bekevert benya ami Stihl olajjal volt 1:40 be keverbe.

Most hogy olaj vétel előtt állok kérdésem, hogy ugye jól gondolom, hogy tök mindegy hogy Stihl vagy Husi olajat veszek a két gépbe mindkettő szeretni fogja bármelyik olajat is igaz?

Lényeg hogy 1:40 arányba keverjem az 1:50 helyett.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!