Keresés

Részletes keresés

Eleonoora Creative Commons License 2012.01.20 0 0 1359

Az EU-s TB kártyához mit kérnek az OEP-ben?Van egy szerződés a kint cégtől azt kérik?Itthon le kell mondani a TB-t?Ha kint vagyok mi a dolgom?Vagy a főnök dolga a bejelentésem majd a betegbiztosítóhoz?Olvastam h ajánlatos utasbiztosítást is kötni.

DeRosa Creative Commons License 2012.01.20 0 0 1358

Sávborszag es Frankenland kozott (Stuggart - Nürnberg kozott)

 

De en is a maps.google-rol tudom csak...

 

deRosa

Előzmény: Gergö21 (1357)
Gergö21 Creative Commons License 2012.01.20 0 0 1357

Az merre van?

Előzmény: léna89 (1355)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.20 0 0 1356

Hello,

 

en se vennek autot se hitelre, se lizingre. Csak nagyon stabil hatterrel.

 

A te kovetelmenyeidnek megfelelo ajanlatokat itt talalsz:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?scopeId=C&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&categories=EstateCar&makeModelVariant1.makeId=19000&maxMileage=150000&minPrice=2000&maxPrice=3001&transmissions=MANUAL_GEAR&ambitCountry=DE&emissionClass=EURO4

 

Nezegessed oket, hatha...

 

De itt is van nem keves atvagas a hasznaltautopiacon, szoval csak ovatosan. Amugy ugy altalaban itt jobb venni szerintem, mert

- sok markanal a kocsik jobban felszereltek (NYE-i piacra szantak, nem K-re)

- jobbak az utak, a futomuvek nem annyira el/lehasznaltak

 

De itt is van oravisszaallitas, torott auto kihuzatva+ujrafestve ill szethajtott motor...

 

Udv,

deRosa

Előzmény: Dózerbike (1353)
léna89 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 1355

Sziasztok Rot Am See-ben lakik valaki? vagy a közelében?

Eleonoora Creative Commons License 2012.01.19 0 0 1354

Egy kicsit másabb állásra..:)

http://www.kurhotelgermania.de/

Előzmény: Bayern73 (1352)
Dózerbike Creative Commons License 2012.01.19 0 0 1353

Hitelre nem fogok kocsit venni, ez biztos. Komolyabb hitelem sosem volt, ez után sem szeretnék. Tudom, egy jó fizetéssel, ennyi hitel nem olyan nagy dolog. De én mindig kerültem az adósságot.

Előzmény: Bayern73 (1348)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 1352

szerintem bele.korrekt ceg nem fog surgetni.

 

de ugye nem husipari csomagolonak jelentkeztel?DDDDDDD

Előzmény: Eleonoora (1351)
Eleonoora Creative Commons License 2012.01.19 0 0 1351

Aham munka,ki kell nyomtatnom,aláírnom,és szkennelve visszaküldenem emilbe. Lefordítottam de szeretném mással is megnézetettni hogy tudjam valóban jót írok e alá :) Ezért ez a 2 nap. Gondolom belefér..

Előzmény: Bayern73 (1350)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 1350

munkaszerzodes?

 

hivatkozz a hetvegere,hogy majd hetfon viszed alairva )

Előzmény: Eleonoora (1349)
Eleonoora Creative Commons License 2012.01.19 0 0 1349

Kaptam egy szerződés,kérik ugye vissza aláírva.Mi az az idő amíg nálam lehet átolvasásra?2-3 napot szoktak várni ugye?

Bayern73 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 1348

500euro sajat reszt tettem bele a kocsiba,igy a havi torlesztesem 249euro 48havi futamidore.

 

volt munkatarsnomnek tetszett egy A osztalyu Mercedes.az ara 3950euro volt. Nulla euro befizetessel havi 87euro torlesztessel hozhatta volna 48havira.

 

a lizinghez kellett egyhavi berpapir,bankszamla,nemet lakcim,munkaszerzodes.a hitelbiralat kb 1ora volt.

Előzmény: Dózerbike (1347)
Dózerbike Creative Commons License 2012.01.18 0 0 1347
Munkam még semmilyen sincs,de kocsira szükségem lesz,ha menni fogok valamikor.Maximum 2500 eurót tudok autóra költeni most.Ezek a tízen ezres árak egyelőre nekem fejeltös.
Előzmény: Bayern73 (1346)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.18 0 0 1346

nagyon nezd meg az arakat es azt is hol veszed a kocsit,melyik tartomanyban.

 

az 5000euros kategoria mar jonak szamit.jomagam majdnem megvettem Oldenburgban 1800euroert egy 1996os 2,5TD kombi BMWt amiben 250ezer km volt.... mese a habbal mondta apam telefonon.

 

de hogy mekkora kulonbseg van arakban arra a peldamat mondanam.apam tanacsara belevagtam egy lizinges kocsiba.

2008 februari B6os Passat,2,0TD automata.158000kmel hoztam el.Essen Oldenburgban a VW kereskedonel 13000eurora volt kirakva.

 

oktoberben lekoltoztem Erding melle.majdnem tokonszurtam magamat.ugyanez az evjarat minden stimmel, 8500-11500euro....

 

13000euroert ott vigyorgott a 320D 3eves borbelsos kombi BMW.j...

 

nem tudom mennyi a penzed,milyen munkaszerzodesed van,de erdemes megkerdezni a lizinglehetosegeket.

 

 

Előzmény: Dózerbike (1345)
Dózerbike Creative Commons License 2012.01.17 0 0 1345

Na ha már autó a téma, én is kérdeznék ez ügyben. Ha most kocsit akarok venni, hol érdemesebb? Ha itthon veszek, és azzal megyek ki, vagy ha Németországban? Egyelőre 500 ezer körül vennék valamit. Mondjuk egy Opel kombit. Néztem gebrauchtwagen oldalakat, de ott többnyira 5 ezer Eurotól indulnak az árak. Lehet hogy ott az a kategória, ami nekem kéne, azt már roncstelepnek nevezik? :))

Én úgy tudom, ott a használtautók sokkal olcsóbbak, mint itthon, főleg a régebbiek. De persze az egyéb ottani költségeket nem ismerem.

Na meg a kötelező biztosítás. Ha itthon kötök, akkor a jelenlegi B10em miatt elég jó árakat adnak, viszont ott kint a B10-em úszik.

Bayern73 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 1344

DeRosa azt tudom hogy ha Németországban veszek autót akkor mi a teendő(a volt munkahelyemen vettem és intéztem néhány VW Transportert),tehát 46euro az új forgalmi és a rendszám.

de hogy magyar kocsit hogy lehet németesiteni,abban nincsenek infoim.

 

átrendszámozásban annyira vagyok érintve hogy CLP azaz Cloppenburg a rendszáma a kocsimnak.a jelenlegi lakcimem erdingi azaz ED-re kellett volna átrendszámoznom,de tegnap derült ki hogy Münchenbe költözök vissza,müncheni lakcimem lesz igy majd M rendszámot kap a kocsim.

 

aggódni nem aggódok,a Németországon belüli átrendszámozásra 6hónap van.

 

 

a gépjárműadót viszont hamar leinkasszózták :DDDDD 2hónapja volt nálam a kocsi és le is ficcent 308euro éves gépjárműadó a számlámról a cloppenburgi Finanzamt jóvoltából(2008-as B6os 140lovas 2.0TD Passat,1,6tonnás)

Előzmény: DeRosa (1341)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.17 0 0 1343

Emlekeim szerint (de ez mar 10 eve volt) a rendszamot a nemetek bevontak es ok inteztek.

A biztositast valoszinuleg gyalog, nekunk kellett, de passz.

 

Amugy szivesen,

deRosa

Előzmény: évi27 (1342)
évi27 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 1342

Nagyon szépen köszönöm a választ,ez nagy segítség!!! :))

Esetleg arról tudtok valamit,hogy ilyenkor mo-n ki kell vonatni forgalomból,vagy ez automatikusan megtörténik,ha itt kap rendszámot?

A biztosítást otthon fel kell mondani,vagy ez is automatikusan megszűnik?

Köszönet!

:)

Előzmény: DeRosa (1341)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.17 0 0 1341

Ahogy irtam.

Nem a szervizbe kell menni, ok csak sima TÜV-re szakosodnak. Hanem van a TÜV-nek sajat meroallomasa minden komoly telepulesen (kisvaros). Pl TÜV-Hessen. Ok es meg par szerzodeses partner vegez oiyan bevizsgalast. Ennek is TÜV a neve, csak mondani kell, hogy autoimporthoz, azaz nemetorszagi uzembehelyezeshez kell. 10 perc az egesz par 80Euro volt 10 eve.

 

Aztan kell egy biztositas, amirol eloszor egy fedezeti lapot adnak (rendszam hianyaban), amivel beslattyogtok a hivatalba rendszamert. Magat a rendszamot 99%ban a hivatallal szomszedos hazban sajtoljak az orrotok elott, ha nincs sorbanallas, az is 10 perc.

 

Regado, importvam stb nincs.

 

Udv,

deRosa

Előzmény: Bayern73 (1340)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1340

szia

 

mar nem exxon vagyok,de egy jotanacs.keressetek meg a helyileg illetekes markakepviseletet.eleve ott lesz majd szervizelve a kocsi stb.

 

mivel nem magyar rendszamos autom van lovesem sincs rola hogy kell magyar autot nemetre honositani.

 

az biztos hogy regisztracios ado cimen nem fognak ugy lefosztani a nemetek mint a magyar allam.

Előzmény: évi27 (1336)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1339

Szia,

 

nem tudom, a parod - ferjed mivel foglalkozik, az nagyban befojasolja, hogy Ti mihez tudtok kezdeni, es hogy hogyan lehet/erdemes.

 

Orvoskent lehet mit keresni errefele, kisebb videki korhazaknal komoly orvishiany van, az itteniek elmentek Angliaba es Skandinaviaba... Meg olyan magyar orvosrol is tudok, aki kijovetelkor 1-2 szot beszelt nemetul, es rendeleseket kellett tartania. Az asszisztens segitett... Szoval nem lehetetlen. Persze az itteni elvandorlas azt is mutatja, hogy az allami korhazakban dolgozo sima orvosoknak nincs kolbaszbol a kerites. (khm => mehetnetek ti is egyenesen angolfoldre avagy eszakra a hidegbe)

 

Amugy meg elhatarozas kerdese. Ha meg akarjatok csinalni, akkor bele kell vagni, es osszeszoritott foggal kuzdeni addig, mig eljuttok egy normalis eletvitelig (mh, anyagiak, maganelet, csaladi elet stb). Nem konnyu, de nem is lehetetlen.

 

Udv,

deRosa

Előzmény: Amarylll (1335)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1338

Eleg egyszeru, es nekem anno ossz. ~150Euro volt.

 

1.) kell egy TÜV (21-es?? paragrafus szerint) azaz a kocsi importjahoz. Ez kicsit dragabb, mint a sima TÜV, es nem minden vizsgaztatohely csinalja => elobb telefonalni.

A Seat jo, az VW technika, ahhoz ertenek.

2.) kell egy biztositasi ajanlat (a kotelezo ugye kotelezo, azt lehet a legolcsobb direkt*-nel kotni. A casco csak ajanlott, a Teilcasco megfizetheto)

3.) rendszam

 

Udv,

deRosa

Előzmény: évi27 (1336)
egerszegi Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1337

a Hogyan lehet ezt intezni? kerdesre szerintem nincs rovid valasz....el kell donteni, hogy mit akartok, otthon allast kerestek, kijottok hatha talaltok itt, mekkor a csalad kockazatvallalo es turo  kepessege (mind stresszben, mind anyagilag)

 

Szerintem ha csaladosan koltoztok akkor vagy egy fogado ceg kell aki segit vagy 3-4e eur keszpenz MINIMALISAN.

 

Irtuk mar tobben, a tuti az ha az egyik felnott kijon dolgozni, es megteremti a felteteleit hogy a gyerekek es a masik felnot csatlakozhasson hozza - kiveve persze ha van az emlitett fogado ceg, es nem ketkezi melosnak, hanem mondjuk komoly allasra jon ki valaki, ahol pl a koltozest is fizetik.

 

A hogyan lehet tulelni kerdesre meg csak egy valasz van, es ezt szerintem vedd nagyon komolyan. Csak ugy, ha ez MINDENKI AKARJA. Nehez lesz, ahogy az elso fonokom mondta - es nagyon igaza volt! - ha kulfoldre koltozol, olyan problemaid lesznek, amirol nem is almodsz, nemhogy a megoldasukat tudnad. Szoval jonnek majd a nehezsegek, es csak akkor birjatok ki, ha senki nem dobja be azt a mondatot, hogy " nem is kellett volna kijonni".

 

Viszont ha megvan az elhatarozas es a kitartas, akkor sokkal jobb tud lenni szerintem.

 

Ha konret kerdesed van szivesen segit itt szerintem mindenki, ilyen altalanosra nehez valaszolni. Azt szerintem nem sokan tudjak hogy mondjuk hogyan lehet itt haziorvosi praxist inditani, de hatha-az ilyen specifikus dolgokert fel kell altalaban turni a netet.

 

 

Előzmény: Amarylll (1335)
évi27 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1336

Szia Exxon!

Bocsi,hogy egy tavalyi hozzászólásodhoz írok,de visszaolvasva találtam:autó-téma a kérdés..

Eltelt a 6 hó rajtunk No-ban,és lecserélnénk a rendszámot mi is,a kocsival mi a teendő?

Kell ilyenkor műszakiztatni itt(szeptemberben kellene mindenképp)  vagy forgalomba helyeztetni,otthonról ki kell vonatni?(eredetiségvizsga meg ilyenek...)

Kell ezután valamilyen adót fizetni,met ugye csak külföldről behozottnak számít itt...Hol tudunk ennek utána kérdezni?

A biztosítás itt hogy működik?olvastam hogy nektek van casco,félcasco...ez itt kötelező,vagy csak érdemes?

(a mi kocsink 2007es 1.6 16V Seat Toledo)

Köszönettel...

:)

 

Előzmény: Exxon73 (680)
Amarylll Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1335

Mindenkitől elnézést kérek, hogy belerondítok a topikba!

Most érlelődött meg családomban a gondolat (vagy inkább elhatározás), hogy idővel költözni szeretnénk... Ez számomra jelenleg, inkább agyrém, vagy rémálom, vagy valami hasonló.

Szóval én egy igencsak rettegő kétgyerekes anyuka vagyok, orvosi, orvosi-jogi és menedzseri diplomával, háziorvosi szakvizsgával. Jelenleg minimális, de gyorsan fejleszthető nyelvtudással...

Milyen lehetőségek lennének Németországban? Hogyan kell ezt intézni? (hogyan lehet ezt túlélni???)

Nagyon szépen köszönök minden segítséget!

egerszegi Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1333

az elso "nem" az folosleges a mondatonban....

 

es nekem is van az az a4-es lap is, a "frei..." .

 

Ezek utan porogjek azon hogy szeretnek igazolvanyt szerintetek?

Mar csak az autos hazautak miatt is...

 

Előzmény: egerszegi (1332)
egerszegi Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1332

ket es fel eve nem vaygok itt, nem irtak...

Előzmény: Bayern73 (1315)
Gergö21 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 1331

Van itt aki Koblenz környeken lakik?

Bayern73 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 1330

a maximum tiszteletdij 0 forint tehat nincs mit levinni.

 

de ezen nem is volt mit megszakerteni,alapban amator volt,8altalanossal is felfedezheto benne hogy atveres

Előzmény: tutis (1329)
tutis Creative Commons License 2012.01.15 0 0 1329

Akkor jól sejtettem.Tudnék most kapásból  5 ilyen "ajánlatot" ide kitenni.

Ugylátszik most a csalok levitték a "tiszteletdijukat" igy talán hihetöbb az átverés...Nahh szép.Amugy köszi hogy megszakértetted az irományt.

Előzmény: Bayern73 (1327)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!