Keresés

Részletes keresés

babboo Creative Commons License 2014.10.16 0 0 16186

Már rég túl vagyok ezeken a "csodaszereken". Több, mint 30 éve vagyok pöttyös. Ma már nem rendelek semmi ilyesmit, mert tudom, hogy a betegeken akarnak meggazdagodni. Erről szól az összes szer, amiket így árulnak. Csak a pénztárca lesz vékonyabb, nem hatnak semmit még placebo szinten sem. Gondolhatod, hogy ennyi év alatt mennyi mindent kipróbáltam már. Valahol azt írták, hogy a sömör a leghűségesebb szerető. Soha nem hagy el. Hát ez így van. Azt meg lehet gondolni, ami mindenre jó, az nem jó semmire.

Előzmény: Recse03 (16185)
Recse03 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 16185

Hát igen, engem is megkérdeztek, aztán mégis megrendelték, hát most mit csináljak... :)

De egyébként éreztem, hogy az ilyen piramisos céges dolgok nem lehetnek túl nagy hatásúak. Azt mondták, hogy az agyra hat, meg stb. és megemlítettem, hogy persze, mert placebo hatás, meg, hogy elhiszem, hogy segít. Erre jött a válasz, hogy micsoda, hisz tele van mindenféle gyógynövénnyel meg mittudomén. Már csak azt nem értem, hogy akin ténylegesen használt, (mert még ilyet is olvastam, hogy a kutyájából kilökődött a sörétgolyó, miután befújta), hogy azt honnan veszik. :D Úgyh ja, kipróbálom, lesz, ami lesz. Másnem a saját placebomtól gyógyulok meg. :D

Neked volt konkrét tapasztalatod a szerről?

Előzmény: babboo (16184)
babboo Creative Commons License 2014.10.15 0 0 16184

Hát igen. Ilyenek a drága szülők. Nekem is mindent megrendelnek ezügyben, bár most már sikerült elérnem, hogy kérdezzenek meg engem, kérem-e azt a dolgot.:-)))

A szer pont olyan, amilyennek gondolod. Egy nagy átverés. Tisztán látszik az oldalon is.

Előzmény: Recse03 (16179)
hul Creative Commons License 2014.10.14 0 0 16183

Pár éve a kezemen jött ki, repedések, fájt, pocsék volt. A kézi lámpás kezelés meglepetésemre tök jó volt, kb. a 6-8 alkalom után elmúltak a repedések.

Azóta se jött elő, szerencsére. Nos a vörös hercegnő helyett egy nyugdíjas, munkában megőszült anyakirálynő serénykedett a lámpával. Hálás vagyok neki, de láttam ott egy égőszemű feketét, na ha ő kezel, bizonyára előbb gyógyulok, de tovább járok oda...

Előzmény: B.GY (16182)
B.GY Creative Commons License 2014.10.14 0 0 16182

Már már úgy vagyok vele,hogy amiben hisz az ember az használ.Mióta nem járok fénybe megint vakarom magam.Azt mondta a szép vörös hercegnő,ha jól érzem ott magam nyugodtan menjek.

Előzmény: Recse03 (16179)
B.GY Creative Commons License 2014.10.14 0 0 16181

Én minden betegséget humorosan veszek.Másképpen sokkal nehezebb.Azért azt nem mondtam,hogy milyen magas vagyok :)

Előzmény: ugrabugra (16180)
ugrabugra Creative Commons License 2014.10.14 0 0 16180

Nem egészen értem: az egyik hsz-od szerint vasággyal vagy 20 kg, a másik szerint vaságy nélkül 70..én eddig azt gondoltam, h ez nem egy "humoros" topik..

 

Előzmény: B.GY (16177)
Recse03 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 16179

Nekem is azt mondta a doki, hogy nagy hatást ne várjak tőle, de ha már ez az egész a stressztől jön ki, akkor relaxálásra tökéletesen megfelel. Befeküdni egy kád meleg vízbe, kicsit áztatni. Legalább ennyi jár! :D

 

Most jön a másik csoda kérdés. Lavyl terméket használt már valaki? Mit hallottatok róla, vagy találkoztatok vele? Szüleim rendeltek, mert, hogy jó mindenre. Szerintem teszek egy próbát, és elkezdem magam fújni vele. Elég szkeptikus vagyok a termék, meg maga a cégcsoport miatt is, úgyhogy nem tudom mit várjak. Olvastam rosszat is, mondtak jót is, de komoly pikkelysömörös gyógyulásról nem szóltak a beszámolók... 

Előzmény: hul (16176)
B.GY Creative Commons License 2014.10.13 0 0 16178

Én Himalája sóban áztattam magam egy darabig,aztán meguntam.Nekem csak zuhanyzóm van,meguntam hogy anyámékhoz rohangálok fürdőzni:)Nem sok hatása volt.

Előzmény: hul (16176)
B.GY Creative Commons License 2014.10.13 0 0 16177

Vérvételre állandóan elküldenek.Gondolom ott kiderül a pajzsmirigy működés is.Van egy pár érték ami 4-szer annyi mint a normális érték. Pl. a vérsüllyedés,de arra azt mondták,hogy a gyulladás miatt van.Aztán van amikor jó az is.Soha nem voltam egy túlsúlyos ember.20 éve 70 kiló vagyok,ha eszem,ha nem.

Előzmény: ugrabugra (16174)
hul Creative Commons License 2014.10.13 0 0 16176

Óóóóh, kipróbáltam a "Holt tengeri sót" és társait, iszap stb. Bizonyára következetes, mindennapos használattal eredményes is lehet, csak roppant nehéz kivitelezni. A (fél?) kg-s zacsek igazából 1 alkalom... nem lehet bírni az árát. Az iszap meg jó móka, de fogalmam sincs hol lehetne pusztítás nélkül végezni, mert ok, hogy bekened/bekennek, de hamar rád szárad.. és utána porlik belepve mindent, a kádban meg nem túl szerencsés leengedni a sarat. Kézen, lábon még egyszerűbb. 

De biztos vannak ügyesebbek, mint ahogy én próbáltam.

 

Előzmény: Recse03 (16175)
Recse03 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 16175

Sziasztok!

 

Olvastam sokatoknál, hogy a napfény+tenger, fürdőzés segített. Az otthoni holt-tenger sós kádfürdős áztatás mennyire lehet hatásos ilyen szempontból? :)

 

Köszi a válaszokat!

ugrabugra Creative Commons License 2014.10.13 0 0 16174

Pajzsmirigy szakrendelésre azért elmehetnél..

 

http://vital.hu/metformin-oregedes

A metforminról már korábban is ismert volt, hogy a vércukorszint csökkentésén túl más előnyös hatásai is vannak: jó hatással van például a szív- és érrendszerre, és az is kiderült róla, hogy serkenti új idegsejtek növekedését az agyban, például az Alzheimer-kórral élők kognitív képességei javulhatnak tőle.

 

Előzmény: B.GY (16173)
B.GY Creative Commons License 2014.10.09 0 0 16173

Na nekem akkor nem jó ez a cucc.Petefészkem nincs.A cukrom 3.9.Étvágyam az van,de vasággyal vagyok együtt 20 kiló :)

Előzmény: ugrabugra (16170)
hul Creative Commons License 2014.10.09 0 0 16172

Ha Meforalt szedsz 10 éve, nos attól nem múlik el a PS. Ha a Trexanra írtad... az nem jó hír...

Bár a PS-ből meggyógyulni nem lehet, legfeljebb a tünetek csökkennek, v. épp nincsenek.

A következő fellángolásig.

Előzmény: vonalzoo (16171)
vonalzoo Creative Commons License 2014.10.09 0 0 16171

Én több mint 10 éve szedem, de a sömöröm nem múlt el, az biztos. Persze, azt nem tudhatom, hogy milyen lenne, ha nem szedném...

Előzmény: ugrabugra (16170)
ugrabugra Creative Commons License 2014.10.09 0 0 16170

Mint írtam korábban, az egyik közeli orvos ismerősöm minden embernek javasolná, mert sok olyan tulajdonsága van a terápiásan alkalmazott hatásán kívül, amiről nem szoktak/szoktunk beszélni, pl. a petefészek cisztákat is gyógyítja, ill. megelőzi azok kialakulását..és pl. diétánál is használható, mert csökkenti az étvágyat, ez a hatása kedvező a 2. tip. cukrosok esetében, ahol a diabétesz együtt jár az elhízással (is) és sok esetben náluk már a fogyás már önmagában is hatásos a diabétesz kezelésére..tehát : káros  mellékhatását nem ismerjük sem rövid, sem hosszú távon..

Előzmény: babboo (16169)
babboo Creative Commons License 2014.10.08 0 0 16169

Thanks! Ugyanis most fogok menni inzulin intolerancia vizsgálatra. A doktornő felajánlotta, ha nincs is ilyen problémám, akkor is felírná a metformint, ha akarom. Szerintetek akarjam??????

Előzmény: ötfelezős (16168)
ötfelezős Creative Commons License 2014.10.08 0 0 16168
Előzmény: babboo (16158)
Incur Creative Commons License 2014.10.08 0 0 16167

Sziasztok! A Trexánról nagyon nehéz bármit is mondanom hisz nagyon fontos az hogy az illető mire kapja,milyen dózisban és hogy van-e mellette más egyéb egészségügyi problémája.Nekem a ps mellett sajnos állandó ízületi gyulladásom is volt én ezért szedem.Csak a saját tapasztalataimat tudom elmondani,amikor először felírták 3szemet 7.5mg szedtem,kis idő kellett hozzá hogy beállítsák a megfelelő adagot,hamar kiderült hogy ez nekem nem elég.Évek óta 5szemet 12.5mg szedek,ezt 1 héten 1nap kell elosztani/reggel 2,este 3/ A kezdeti mellékhatásokon kívül nekem nem okozott semmi panaszt most már évek óta.Az első pár alkalommal rettenetes hányingerem volt tőle,de ez már elmúlt.A doki előre elmondott minden lehetséges akut és hosszú távú mellékhatást A beszedés másnapjától 3 napig folsavat kell szedni hozzá ezt nem szabad elfelejteni.Mindenkinek a szervezete máshogy reagál,nekem kitűnő a véreredményem és nincs panaszom.Sok betegtársam kapja a Metoject-et,otthon saját maguknak szúrják és semmi gondjuk vele,a szuri egy nagyobb dózist tartalmaz azoknak ajánlják akiknek a gyógyszer már kevés,vagy túl sokat kellene belőle szedni.A biológiait 4 éve kapom Remicade infúziót.Először nagyon féltem tőle,és állandóan rettegtem.Ennyi év után örülök hogy kaphatom,visszakaptam az életem.A biológiát 8hetente kapom és mindig megelőzi a vérvétel,eddig mindig rendben volt.2hét alatt tett tünetmentessé és azóta is így van Sajnos van akinek cserélni kellett mert egyáltalán nem használt,de most a Stelara-t kapják és nekik ez vát be.Nagyon jó dokim van,nagyon odafigyel a betegeire,mindenre kiterjedően tájékoztat. Én még a biztonság kedvéért napi 2 Silegon méregtelenítőt szedek.A máj tisztítása gyógyszer szedése nélkül sem árt.

Netti121 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 16166

Szia Incur!

 

Engem a biológiai terápia érdekelne! Mondanál róla pár szót? 4 év alatt elég sok tapasztalatod lehet vele! Hogy látod, mennyire használt? Meddig kapod még? Teljesen tünetmentes lettél?

köszi 

Előzmény: Incur (16162)
hul Creative Commons License 2014.10.08 0 0 16165

Köszi, ezt olvastam, tudom. Sőt a gyógyeszhez adott leírást is, plusz az orvos információit.

A kérdés továbbra is, hogy konkrétan aki szedett, hogyan vált be, volt-e mellékhatás, mennyi ideig v. mióta szedi stb. ami a tapasztalatokról szól. Priviben is ok.

Előzmény: ugrabugra (16164)
ugrabugra Creative Commons License 2014.10.08 0 0 16164

"Szia, a Trexan nagyon is érdekel, most kezdtem és szteroid volta miatt nem vagyok nyugodt"

http://www.egeszsegkalauz.hu/keresok/gyogyszer/trexan-10-mg-tabletta-5402.html

" Trexan hatóanyaga a metotrexát egy antimetabolit és immunszuppresszív hatású szer (befolyásolja a szervezet sejtjeinek a szaporodását és csökkenti az immunrendszer aktivitását).
A Trexant az alábbi betegségek kezelésére alkalmazzák:
- aktív reumatoid artritisz;
- súlyos pikkelysömör, elsősorban a plakkos típus;
- pikkelysömörös ízületi gyulladás felnőtt betegekben, akik már más kezelést is kipróbáltak, de állapotuk nem javult.Kezelőorvosa elmondja majd Önnek, hogy a Trexan tabletta miként javíthatja az Ön állapotát."

Előzmény: hul (16163)
hul Creative Commons License 2014.10.07 0 0 16163

Szia, a Trexan nagyon is érdekel, most kezdtem és szteroid volta miatt nem vagyok nyugodt. Ok. folyamatban a vérkép folyamatos ellenőrzése, mondjuk még semmi nyom nincs. Pollenallergia is kínoz, évtizedek óta, pontosan 1983-ban állapították meg, és abban a műfajban is sok mindent kipróbáltam. A szteroidos injekció csodás javulást hozott az allergiában, azonban a szervezet hozzászokása miatt nem lehet korlátlanul fokozni az adagot.

Később lángolt fel nálam a PS, állítólag eredményes a Trexan tabletta és később az injekció... ezért érdekelne.

Köszi, ha megosztod a tapasztalatokat, akár privátban is! 

Előzmény: Incur (16162)
Incur Creative Commons License 2014.10.07 0 0 16162

Sziasztok,én több éve szedem a Trexánt és 4éve vagyok biológiai terápiás,előtte már végig próbáltam mindent Neotigazon,Puva Tomesa ha érdekel valakit valami ezekkel kapcsolatban szívesen írok róla.

ugrabugra Creative Commons License 2014.10.07 0 0 16161

http://www.pikkelysömör.hu/nehezen-kezelhet%C5%91-betegs%C3%A9gek-a-pikkelys%C3%B6m%C3%B6r-%C3%A9s-a-r%C3%A1k.somor

A pikkelysömör és a rák korunk két legelterjedtebb és legnehezebben kezelhető betegsége. Általában mindkét kór végigkíséri a páciens életét, és a betegségek időről-időre kiújulhatnak.

 Arra viszont még nem sokan gondoltak, hogy e két kóros betegségnek köze lehet egymáshoz, pedig több köztük az összefüggés, mint gondolnánk.

Svéd kutatók azt állítják, hogy az úgynevezett hízósejtek nagymértékben hozzájárulhatnak különböző daganatos és bőrbetegségek kialakulásához egyaránt. A hízósejtek a fehérvérsejtekhez tartoznak és a szervezet allergiás reakcióiért felelősek. Ha az immunrendszerben zavar keletkezik, a hízósejtek olyan anyagokat bocsáthatnak ki magukból, amelyek gyulladást vagy allergiás reakciót váltanak ki.

 

A tudósok szerint ezek az anyagok okozhatják a bőrbetegségek és a daganatos megbetegedések kialakulását, úgy mint a pikkelysömör és a rák.


Pikkelysömör és a rák

Ugyanúgy, mint az allergiát, a pikkelysömört és a rákot is nagymértékű gyulladások és a hízósejtek túltermelődése, elszaporodása jellemzi.

 A CD30 nevű fehérje felelős a hízósejtek működéséért és szabályozásáért. A svéd kutatócsoport kimutatta, hogy a pikkelysömörben és rákban, továbbá egyéb daganatos- és bőrbetegségben szenvedőknek nagyon magas a CD30 számuk.

Így már nem is olyan meglepő az a tény, hogy a pikkelysömör és a rák között nagyon is szoros összefüggés van. Noha egyik betegség nem kiváltója a másiknak, mégis van egy közös sejtcsoport, amelyből mindkettő kialakulhat.

Előzmény: ugrabugra (16160)
ugrabugra Creative Commons License 2014.10.07 0 0 16160

Pedig már én is írtam erről: a rák és a PS sok tekintetben hasonló, mindegyiknek köze van  a sejtszaporulathoz, áttétekhez, öröklött hajlamhoz, stb. és több esetne immun-szupressziv  és citosztatikus anyagokkal kezelik..

 

Előzmény: babboo (16158)
hul Creative Commons License 2014.10.07 0 0 16159

Igen. A PS a téma, és újra felteszem a kérdés, van-e valakinek tapasztalata a Trexan gyógyszerrel kapcsolatban, amit pszoriázisra adnak?

Előzmény: babboo (16158)
babboo Creative Commons License 2014.10.07 0 0 16158

De mi köze ennek a sömörhöz? Semmi ilyesmit nem találtam.

Előzmény: ugrabugra (16157)
ugrabugra Creative Commons License 2014.10.07 0 0 16157

http://www.medicalonline.hu/cikk/a_cukorbaj_gyogyszere_csokkenti_a_hasnyalmirigyrak_veszelyet

A cukorbaj gyógyszere csökkenti a hasnyálmirigyrák veszélyét


2009. augusztus 04. 14:49


Nyomtatás  


A diabétesz ellen leggyakrabban felírt gyógyszer, a metformin 62 százalékkal csökkenti a hasnyálmirigyrák kockázatát – közölték a Texasi Egyetem kutatói a Gastroenterology legújabb számában.

„A hasnyálmirigyrákosok körében ez volt az első, metforminnal végzett epidemiológiai vizsgálat, és egészen új lehetőségeket tárt fel a kemoprevencióval kapcsolatban, nem mellékesen egy olyan betegség esetében, amelynek alig valósítható meg akár a megelőzése, akár a kezelése” – mondta Donghui Li, vezető kutató a NewsWise internetes portálnak.

A 2-es típusú diabéteszben a metformin a leggyakrabban alkalmazott gyógyszer. Li szerint az Egyesült Államokban több mint 35 millió dobozt váltanak ki évente, és leginkább az elhízott és/vagy inzulinrezisztens betegeknek írják fel.

A metformin növeli a sejtek inzulinérzékenységét és csökkenti a vér inzulinszintjét. Jelen tudásunk szerint az inzulin fokozza a rák növekedésének kockázatát. A metformin aktiválja az AMP-kinázt, ami tulajdonképpen a sejt energiaszintjének szenzora. Az újabb tanulmányok szerint az AMP-kináznak fontos szerepe van a rák fejlődésének gátlásában is, mivel lassítja a sejtosztódást és a sejtek növekedését” – magyarázta Li.

Li idézett egy korábbi állatkísérletet is, amelyben kimutatták, hogy a metformin gátolta a hasnyálmirigyrák növekedését, és számos olyan epidemiológiai közleményt, amelyek szerint a metformin szedése cukorbetegekben általában véve is csökkentette a rák kockázatát.

Előzmény: ugrabugra (16131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!