Keresés

Részletes keresés

attila555 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25706

Egy tizenéves kölyökkel társalogsz, aki sokkal jobban érti az egészet mint te.

 

Előzmény: Gézoo (25703)
attila555 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25705

érvelsz? Egy egyetemista jobban ismeri a specrelt, mint te.

Hanyagolj...

Előzmény: Gézoo (25703)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25704

Gezoo hidd el már juliusban is meg értettem a lyukas szoba elvét .

 

Ha az álltalad párhuzamos foton tengelynek nevezett valami állandó távolsagban van akkor a megfigyelő hogyan észleli egyszerre a két tengelyt hogyan tudja melyik kettő a párhuzamos hiszen a két forrás és a megfigyelő is mozog az észlelések között .

A miröl te irsz az meg felel majdnem az egy rendszernek .

A TÉR fogalmán lehetne vitatkozni ugy mint a vákumon.

6 hónapja nem lehet meggyőzni arról hogy a saját sebességet csakis a forrásokhoz képest tudod mérni.

Előzmény: Gézoo (25696)
Gézoo Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25703

Kedves Attila!

 

  Eddig nem sokat szóltál bele a beszélgetésbe..  Tartalommal legalább is nem sokat..

  Nosza!  Érvelj! Cáfolj! Vagy mond el a véleményed mire alapozod.

 

off

Tudod, ez nem polidili topic, itt érvelünk, vagy cáfolunk...

on

 

Előzmény: attila555 (25700)
attila555 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25702

csövedet rögzítjük :))))

 

szegény mormota

Előzmény: Gézoo (25701)
Gézoo Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25701

 

  Unod ????

 

    Ennyi a válaszod??  Mondjuk azt nem vártam, hogy leborulva kérj elnézést.., de

 hogy "unod" legyen a válaszod.. igazán többet néztem ki belőled..

 

    Vagy nem értesz egyet és így fejezed ki? Esetleg a "foton" szó helyettesítésére

nincs ötleted?

 

Oké..  Akkor kérdés: 

 

    A távoli csillagra a csövedet rögzítjük. Ezen cső együtt mozog  a csillaggal.  Milyen irányba kellene fordítani a csövet, hogy a benne jövő fotonok folyamatosan elérjenek hozzánk ??

 

  ( Viszonyítási alapként az az egyenest tekinthetjük, amely összekött bennünket a fénykibocsájtás pillanatábani hellyel.)

 

 

Előzmény: mmormota (25693)
attila555 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25700
LOL és még játsza a tanárbácsit wehe
Előzmény: Gézoo (25699)
Gézoo Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25699

Szia!

 

  Megértetted? Vagy azt sem tudod, hogy miről beszélünk ?

Előzmény: attila555 (25697)
Gézoo Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25698

    Az aktuális szó helyett a pillanatnyit is lehetett volna írnom..igaz, de semmi képpen sincs köze a minősítéséhez, hogy  relatív vagy abszolút-e..

 

   Az egyik fogalom az idejét a másik a jellegét jelöli.. 

Előzmény: TEODOR (25695)
attila555 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25697
Lyukas szoba elve :-D
Előzmény: Gézoo (25696)
Gézoo Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25696

Szia!

 

   Látom kijelentéseid az alapfogalmi problémáidra vezethető vissza.

Kezdem a végén:  A tér a helye az anyagnak, energiának, eseményeknek..

  Maga a tér abszolút értelemben is áll..  Miután pusztán hely tartalom nélkül, nem is

mozoghat..

   Amivel összekevered, az a hely.. Az IR-helye, a valami helye.. A valami helye

a valamivel együtt mozog(hat).  Pontosan úgy mint a valamihez rendelhető kordináta rendszer..

  De!  Ettől a mozgó valamitől és vele mozgó helyétől a tér mozdulatlan..

Igaz egyes nyelvekben, a valami helyét, fogalmi hibásan -- a valami terének is nevezik..ami ez esetben a hely fogalmát jelenti és természetesen a valami tere

együtt mozoghat a valamivel..

 

   A fotonok haladási tengelyei..  Mondhattam volna, ha nem értenétek azonnal félre,

hogy a foton sebesség vektora..  De! félreértettétek.

   Ezért a virtuális foton sebesség vektort és a valós abszolút álló sebességvektort

megkülönböztetendő, bevezettem a "foton haladási tengelye" kifejezést, az utóbbi egyértelmű megjelölésére..

 

   Állandó távolságú párhuzamosok..  Azért emeltem ki, hogy állandó távolságúak

ezen párhuzamosok, mert így nyílvánvaló mindenki számára, hogy minden rendszerben állandó távolságú párhuzamos..

  Így lehetetlenség olyan butaságot állítani, hogy bármely rendszerben szöget

bezáróak, vagy nem állandó távolságúak lennének..

   Legyél szíves megjegyezni: "állandó távolságúak"..

   Miután megjegyezted, kérlek ne állítsd többé, hogy a minden rendszerben állandó távolságú párhuzamosok, bármely rendszerben változó távolságúak vagy szöget bezáróak lennének.. mert nem azok!

 

   Miután a foton haladási tengelye abszolút álló a térben, a hozzá képesti elmozdulás megmérésével a térbeni abszolút sebesség mérhető meg.

   Az lehet, hogy a fény aberráció nem a legpraktikusabb mérési alap, tekintve

azt a tényt, hogy a távolról származó fotonok sebesség vektorának iránya

csak körültekintő kiválasztás esetén nem okoz jelentős hibát..

   De akkor amikor június táján, hirtelen ötlettől vezérelve javasoltam, akkor

nem volt jobb ötletem..

 

    Remélem, ezek után megérted a lyukas szoba elvét..

Előzmény: TEODOR (25689)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25695

 

     Így a három tengely irányaiban végzett méréssel, az ismert aberráció hasznosításával megmérhető az aktuális abszolút sebességünk..

 

 

 

 

Mijaza aktuális abszolut sebesség , mitől aktuális ha abszolut , ha aktuális akkor nem abszolut .

Gezoo kitágithatod a kört a távoli csillagokról a távoli galaxisokra akkor is csak a hozájuk tudod viszonyitani a sebességedet .

Előzmény: Gézoo (25692)
attila555 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25694
Ez a haver nagyon LOOOOOOL
Előzmény: Gézoo (25692)
mmormota Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25693

Unom.

 

Előzmény: Gézoo (25692)
Gézoo Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25692

Szia!

 

off

       Ahhoz, hogy ne ilyen butaságokat írj nekem, az kellene, hogy

soha se tételezz fel kevesebbet a beszélgető partneredről mint önmagadról..

     Akkor talán nem kitérésnek, vagy egyenesen sértőnek találhatná az akinek

válasz helyett ilyeneket írsz.

 

   "Inkább fohgalmazzunk úgy, hogy te érthetetlen ötlettől áthatva kitaláltál magadnak valamit ami ilyen, és ennek elnevezésére helytelenül a "foton" szót használtad. Azért helytelenől. mert a foton a QED fogalma, és egész mást jelent, vagyis foglalt elnevezés"

 

    Mert inkább fogalmazzunk úgy, hogy teljesen mindegy, hogy az elemi fénypontot

milyen névvel illetjük.. (Nevezhetnénk akár Mmormota pontnak is.. vagy akár

EFP --elemi fénypont- -nak is..)

   A QED-ben és általánosan is ismert, rövid, célratörő kifejezés a "foton"..

Ezért használtam én is.. Ha neked nem tetszik, javasolj helyette más,

rövid tömör és mindenki által azonnal érthető elnevezést.

   Amíg ezt nem teszed meg, addig jobb híjján a "foton" szót használom..

 

on

   A lényegre visszatérve.

 

     A távoli csillagokról érkező fotonok haladási tengelyeinek iránya nem, vagy csak

minimálisan tér el a csillag kibocsájtáskori helyét velünk összekötő egyenestől.

    Ha a biztonság kedvéért olyan kettő vagy több csillagot választunk ki, amelyek a mi rendszerünkhöz képest legalább két (vagy több)  egymással ellentétes irányban

mozognak (ezzel kizárva a velünk azonos IR-ben levőségüket), akkor elmondható,

     hogy a hozzánk érkező fotonok haladási tengelyének iránya egybeesik

a csillag kisugárzáskori irányát a velünk összekötő egyenessel.

    Így ezen fotonok aberrációs szöge a Lorentz féle képlet alapján az abszolút sebességünkkel arányos:

 

 

                            

 

     Így a három tengely irányaiban végzett méréssel, az ismert aberráció hasznosításával megmérhető az aktuális abszolút sebességünk..

 

     Ha pedig olyan vektorú fotonokat képzünk, amelyek tulajdonságai a távoli csillagokról származó fotonokéval azonos, vagyis ismert a valós vektor irányuk,

akkor zárt helység belsejében is meghatározhatjuk rendszerünk abszolút sebességét.

 

 

Előzmény: mmormota (25680)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.21 0 0 25691

Gezoo ezt a vitát már 100éve nem tudják eldönteni , a  fény részecske vagy hullám.

Én személyszerint nem is akarom , nekem nem okoz problémát egyik nézőpont sem

mindig tudni kell mikor melyik jellemző az aktuális .

Előzmény: Gézoo (25661)
mmormota Creative Commons License 2006.11.21 0 0 25690

Csupán abban, hogy normális embernek nem űl olyan manó a vállán és keresni sem kezdi..

 

Az (abszolut) álló manó az jobb, mint a vállon ülő manó? :-)

 

Előzmény: Gézoo (25679)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.21 0 0 25689

Gezoo nem tudom mi a baj veled de valami van az biztos .

 

Senkisem cáfolja hogy két különböző mozgásállapotú foton nem haladhat párhuzamosan , a párhuzamos most az állandó távolságra értendő , sőtt annak ellenére hogy különböző rendszerből származnak még a fázisuk és a frekvenciájuk is egyezhet .

Ellenben az ilyen fotonok mozgási tengelye (ez a szó a te találmányod a fényre ) sohasem párhuzamos , ezek a tengelyek szöget zárnak be egymással .

 

Csak enyi a mondandóm .

 

A fény aberációt tekintve ez vonatkozik a külső rendszerből származó fotonra ,

Figyelembe kellene venned az a tényt hogy a szoba mint kordinátarendszer ha mozog akkor a rendszer minden ellemére vonatkozik a mozgás.

Az elmozdulás a rendszeren belül keletkezet fizikai jelenségeket nem befolyásolja , a rendszeren belüli megfigyelőnek nincs módjában mihez viszonyitani az elmozdulást.

A rendszeren belüli megfigyelő azt sem tudja hogy egyáltalán mozog .

Ezek a megállapitások az egyenesvonalú egyenletes mozgásra vonatkoznak .

 

Az hogy valami álljon a térben egy lázas elme szüleménye , állni csak valamihez képest lehet.

A tér (EM.) folyamatosan változó valami , ha hozzáképest akarsz állni akkor követned kellene a mozgását .

Te állhatsz a buszon , a téren . otthon a repülón de a térben kétlem hogy állni tudnál:-)))

Előzmény: Gézoo (25659)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.21 0 0 25688
A töltések megmaradása a súlyos tömeg megmaradását és az egyetemes gravitációs állandó létezését jelenti.
Előzmény: iszugyi (25686)
pint Creative Commons License 2006.11.21 0 0 25687
skizofrénia jele az agresszivitás is
Előzmény: iszugyi (25684)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.21 0 0 25686
Én nem csak elmondom a paradigmaváltást, hanem matematikailag is megfogalmaztam, a töltések megmaradásával az energiamegmaradása helyett.
Előzmény: mmormota (25685)
mmormota Creative Commons License 2006.11.21 0 0 25685

Azt gondolod, ha elég gyakran elmondod ugyanazt, elég határozottan, és kellően megbélyegzed a kételkedőket, az elég is a paradigmaváltáshoz? :-)

 

Előzmény: iszugyi (25684)
cíprian Creative Commons License 2006.11.21 0 0 25683
A specrel többszörösen idealizált állapotot feltételez. Ne akarj számonkérni tőle olyant, amit nem lehet.
Előzmény: iszugyi (25682)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.21 0 0 25682
A relativitáselmélet megfogalmazása meg még egy rugás volt a fizikán!
Előzmény: iszugyi (25676)
cíprian Creative Commons License 2006.11.21 0 0 25681

Azaz, ha végtelen lassan tolom be a szegecset, akkor a bogárnak semmi baja nem lesz.

 

 

A lényegre tapintottál rá. A specrel úgy tekinti az inerciarendszerek közötti áttérést, hogy az végtelen kicsi gyorsulással történik meg. Ha így fogjuk fel a példát, akkor a bogár életben marad.

Előzmény: Törölt nick (25658)
mmormota Creative Commons License 2006.11.21 0 0 25680
Nos, az abszolút álló foton tengely különleges tulajdonsága, hogy a kibocsájtó

rendszer mozgásától függetlenül áll.

 

Inkább fohgalmazzunk úgy, hogy te érthetetlen ötlettől áthatva kitaláltál magadnak valamit ami ilyen, és ennek elnevezésére helytelenül a "foton" szót használtad. Azért helytelenől. mert a foton a QED fogalma, és egész mást jelent, vagyis foglalt elnevezés.

 

Azt meg, hogy az amit kitaláltál magadnak, alkalmas-e a fény modellezésére, be kellene bizonyítani. Ezt eddig nem próbáltad. Helyette a kitalált modellel akarod bizonyítani az abszolut álló rendszer létét, kiválaszthatóságát. Ami persze logikai hibás módszertan. 

Előzmény: Gézoo (25679)
Gézoo Creative Commons License 2006.11.21 0 0 25679

    Csupán abban, hogy normális embernek nem űl olyan manó a vállán és keresni sem kezdi..

 

    Viszont emlékszel a foton és vektora jelölésemre?  Tudod, arra amikor

a fotont kicsiny téglalappal és a vektorát a közepén keresztül menő nyíllal jeleztem..

 

  Nos, az abszolút álló foton tengely különleges tulajdonsága, hogy a kibocsájtó

rendszer mozgásától függetlenül áll.

 

   Így bármi keresztezi az ilyen foton útját, a kereszteződési helyek mért

ideje és távolsága alapján sebességet tud mérni.. Mégpedig a saját

abszolút sebességét...

 

  Kérdés persze, hogy az egymást követő fotonok tengelyei egybeesnek-e ?

 

   Nos, ha IR ernyőjére érkeznek, állandóan ugyanazon helyre, akkor kétségtelen, hogy a forrás iránya a fotonok haladási tengelyére merőleges síkban nem változott

a sugárzás alatt

 

   vagy  az ernyő IR-jében van a forrás..és együtt mozog az ernyővel..

 

 

Előzmény: mmormota (25677)
mmormota Creative Commons License 2006.11.21 0 0 25678

Te együgyü, a foton korpuszkuláris részecske E =hv energiával.

 

Most el kellene döntened, hogy te állítod ezt a korpuszkuláris dolgot, és mindját meg is cáfolod, vagy szerinted valamilyen elmélet állítja. De melyik elmélet???

 

Te együgyü

 

A szenilitás egyik jele, hogy az ebben szenvedő kezd egyre több embert igen butának látni, mert nem értik meg téves gondolatait.

Előzmény: iszugyi (25672)
mmormota Creative Commons License 2006.11.21 0 0 25677

 "Oké! Álló.. Na és?  Mit érek vele, ha nem tudom meghatározni, vagy felhasználni??"

 

Miben különbözi ez attól az állítástól, hogy:

"Egy láthatatlan, áthatolható zöld manó ül a vállamon!!!" ?

Előzmény: Gézoo (25674)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.21 0 0 25676
A fénykibocsátással együttjáró mikroszkópikus rezonancia jelenségek nem megértésével, nó meg a súlyos tömeg és a tehetetlen tömeg különbsége nem észrevételével, vágódott hanyatt a fizika, de úgy hogy még most sem ért földet.
Előzmény: iszugyi (25672)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!