Keresés

Részletes keresés

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.27 0 0 789
a 29. hónap vége A kora reggeli csendekben Bachot vagy Lisztet hallgat, a napközbeni zajban, rohanásban  Colosseum vagy Canned Heath, Sabbath vagy Hendrix  van műsoron, "fideliózás" során bármi: Schubert, Amon Düül, Mozart, Bartók stb., este súlyzózás előtt Rammstein vagy Slayer,  vagy Slipknot videók a feleségével, súlyzózás közben Grand Funk Railroad, Rainbow , Purple, King Crimson, Uriah Heep, P. Mobil, Bikini, Mahavishnu,  futás előtt valami jazz, mondjuk  Miles Davis, Yellowyackets,  késő este pedig operarészletek: készülés ugye a  Ringre, a Parsifalra és a Saloméra, -és készüléstől függetlenül Fidelio vagy Mozartok. Van azonban amikor csak ül és bámul maga elé  - ilyenkor a tavaly felfedezett Blues Companany: Kispirics! Minden művészeten túl, amikor az ember túl van már mindenen és kapaszkodót keres: az életerős primitivizmus. Illetve amikor már nem keres semmit, csak elmerül, illetve amikor már el sem merül csak bámul ki a fejéből: KISPIRICS ODABASZ![url=http://www.youtube.com/watch?v=jkoBvGjWrNc&feature=related]http://www.youtube.com/watch?v=jkoBvGjWrNc&feature=related[/url] Mint például tegnap előtt, amikor mit sem sejtve ráment a Fideliora- és egy teljesen más Fideliót talált. Mintha jól tökönrúgták volna. Változik persze minden, no de a Fidelio is? Megint meg kellett éreznie, hogy mit jelent az, hogy BELEVETETTSÉG. Mész például gyónni jól megszokott helyedre, és a fülke helyén egy hamburgeres bódét találsz. Gyónni, ill. dumálni persze ott is lehet, de azért mégse ugyanaz. Semmi se ugyanaz. A spanyol kocsma se, amelyikről  tegnap emlékezett meg a naplópörgetés során. Neki  - és Zs.1.-nek - az életet jelentette - lánya, mint néhány napal ezelőtt írta e-mailban, pedig be se hajlandó már oda menni. (Pedig  hajdanán ő is megfordult ott velük). Ha ugyanolyan is a kocsmaajtó, NEM LÉPHETSZ BE KÉTSZER UGYANABBA A KOCSMÁBA. És amikor ilyen egyszerű dolgokra rádöbben, akkor csak néz ki a  fejéből, és: KISPIRICS odabasz! Ami hajdanán a  spanyol kocsma volt számára, -az manapság a Fidelió. Egy hely, ahol jól és biztonságban érzi magát. És milyen törékeny, múlandó minden. Valaki gondol egyet valahol valamikor  és bármi megváltozhat. És közben meg persze semmi sem az aminek látszik. Ami számára a minden volt- az a lányának semmi. Hála Istennek!  De azért mégis. Ezek a fejből kibámulások rendszerint együtt jelentkeznek a JELEKKEL. És mi történt tegnap!?  Az Intézményt vezető "rezsim", hálául ill. elismerésként jó munkájáért - mert a munkáját igyekezett mindig jól megcsinálni- csak a körítést utálta baromira!, mint szegény Nyina,a  kaukázusi kislány, bármiyen kötelességet- , meg akarta jutalmazni. Az elmúlt évben többször eszébe jutott a legendás idegenlégiós történet: egy győztes csata után a boldogan ünneplő, büszke parancsnok, a fiatal főhadnagy  megkérdezte az öreg közlegényt: "Fiam, mi volt maga  korábban? - alázatosan jelentem, tábornok voltam, főhadnagy úr," válaszolta az öreg. Egy pozícióval akarták megjutalmazni. És tegnap, félhivatalosan és véletlenül megtudta, hogy egy olyannal, amit egyébként már évek óta csinál! És akkor azt érezte, amit az uránbánya könyvtárában. Vagy a hajdani Intézet hatalmas falai, ablakai előtt: " Mit keresek én itt?"  És tegnap megérezte, hgy többé ide nem jön be dolgozni. Egyszer mindennek vége van. Munkahelyén egyre több a nyűg, egyre több a munka és egyre gyalázatosabb körülmények között préselik ki a  szart is az emberekből. És  ekkor megtudta hogy többé ide nem jön be dolgozni. De miből fognak megélni? Ő  X.tudomány környékére se megy többé. Majd kimegy Londonba és fia esetleg benyomja valahová konyhai segédmunkásnak. Miért ne?  Tányérmosás közben jókat ehet gondolkozni. Naponta 12 órát! - Közvetlen munkatársai hamar tisztázták a  helyzetet, de mégse volt már semmi ugyanaz mint korábban. Csak hazajött, ült és:KISPIRICS odabasz! Mint a Tengsz-Lengsz menedék-csoda- zenekar, hajdanán 30 évvel  ezelőtt. Túl a metálon, túl a discón, túl a fesztivál és a szinházi bohóckodáson, az egyszerű, igénytelen, primitivizmus!!!! Primitivizimus iróniával, minden létező kinevetésével. Mint Őrnagy Őrnagy.! M.1. mint M.1. M.1. Joseph Heller világa itt is van ám Magyarországon. A közjogi méltóságok akik a saját országukat bombázzák, lövetik. A nagyszerű politikusok, aki szemet lövetnek, vesét üttetnek, akik "felforgatók" fenekébe turkáltatnak megalázóan és teljesen feleslegesen, akik öregasszonyokat szállitanak busszal  Pécsre tüntetni. Akik ott, ahol szavazás van, aláírásokat , szelvényeket hamisítanak,  - természetesen büntetlenül. Ahol Princz, Tocsik vidáman élnek és hazaárulók és köztörvényes bűnözők és pszichopata elmebetegek közjogi méltóságosdit játszanak vidáman és öntelten. Őrnagy őrnagy, Yossarian,  Yossarian.  Nekünk nincs Joseph Hellerünk, nincs Kaffkánk  és nincs Krausunk- de van: KISPIRICS ODABASZ!  És nézi az apró krimóben "örjöngő " pár tucat embert.  -aztán persze feltette a Les Preludes-öt. Ma elment dolgozni, tudja, hogy találnak neki egy magasabb pozíciót, de tudja, hogy előbb utóbb vége lesz az egésznek. Nála  éppen az a  furcsa, hogy már közel harmadik  éve nagyjából normálisan  él.
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.26 0 0 788
89.07.06. Kádár ma meghalt.Mindenki örjöng a "boldogságtól". Én aztán abszolút nem szerettem, de azért a halálhír nem tölt el végtelen boldogsággal. Gromiko néhány napja halt meg. Sok halál van a naplóban. Tegnap nagyon berúgtam.I.9.-éket vártuk,de valamiért nem tudtak eljönni, így egyedül ittam meg 3 üveg francia vörösbort. Ájulás és hányolás között hánykolódtam közben I.1. nagyon megijedt, mert egyszer csak mintha vérhányás is jelentkezett volna.(Mielőtt berúgtam volna, írtam egy levelet Kleinnek). 89.07.07. A csodálatos Meersburgban. Kissé azonban szomorúan. Még mindig nem válaszolt Prehn (Cancer as an autoimmune disease), Gleicher( The autoimmune nature of endometriosis) és az angol psycho-oncologist. És Klein fog? Simon and Garfunkel: The Sound of Silence - I.1.-gyel himnuszunk fiatal korunkból. 89.07.13. 3 napos ivászat Zs.1.-gyel spanyol, görög, olasz és német kocsmákban, vendéglőkben, bárokban. Kétségbeesés. Mi az én életem mint állandó ütlegek sorozata? Miért baszol ki velem Isten? - vagy ez is hozzátartozik a Létfeltáráshoz? Multistep carcinogenesis.Határok. Ugrások. Asszociációk. Mivé váli az én szellemem? Vörösmarty? Rokokó? Nőgyűlölet? 89.08.04. Dél; Könyvtár, kávé, cigi. Találka A. 9.-cel, a Sri Lanka-i X. kutatónővel. New York-i képeslap a magyar X. kutatónőtől, V.9.-től.Jól érzi magát. 89.08.05. hajnali 5; Felriadtam( mint ahogy tegnap is, és tegnap előtt is,) nem akartam,de kávék hörrentek és cigik püffentek. Sors szimfónia disco változata zeng-amikor csóró uránbányászként a DISCO előtt álldogáltam. Antiviral methods. reggel 7; Sok-sok cigi. 2 kávé. Black Sabbath. Mi a daganatok hajtóereje? Je t'aime. Egy generáció. dél; Könyvtárban. Levelek. Banbury Center of Cold Spring Harbor. Several other functions- FRACTALS- Stochastic processes Weinstein: synergism. Éjfél; Fáradtság. És ami még talán soha nem voltam: SZOMORÚSÁG. -nem depresszió, nem elkeseredettség, nem kilátástalanság. Nem győlölködés, megvetés vagy undor. Nem düh, nem krízis, nem félelem, nem aggódás és nem szorongás. SZOMORÚSÁG. 89.08.06. reggel 7; DIRE STRAITS: Brothers in Arms. Aznap vettem Pesten, amikor elhagytuk az országot- 6 nap híjján egy éve. Sokat hallgattam Olaszországban és a német lágerekben. Egyik legnagyobb video koncert élményem a londoni Nelson Mandela koncerten a Dire Straits-Eric Clapton előadás volt. Fáj a szívem. Csak nem jön az infarktus? Idegesség, cigi, kávé. Dantzer-Kelley:"stress is not always immunosuppressive". 89.08.10. Dél; Tegnap: könyvtárban újabb copies. Utána Zs.1.-gyel pingpong csata, majd bár nem akartam, inni kellett menni.Éjjel egyig,a záróráig,söröztünk, polipot ettünk és halat. A spanyol kocsmában nagyon jól éreztem magam (mint persze mindig) . Egy öreg, részeg spanyol balladákat jajgatott. MI az élet Uram Isten?
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.25 0 0 787
97.04.30. kedd 23:00; A tegnapi randori után ma földharc volt. Fáradtság miatt gondoltam,hogy kihagyom, de jól tettem, hogy nem tettem. Ma este idegenben kikaptunk Svájctól. ZÜRICH. -ahol G.3.-ék laktak.(F.9.-ékkel a bulikban) A ROCK, /AZ IZMUSOK/ A FILOZÓFIA / AZ ONTOLOGICA / AZ ÓM után itt a tényleges lehetőség a BUDOra. A leszorítás,a fojtás és a karfeszítés töltötték ki estémet a belevetettség, a dialektika és a vírusok helyett. KÉRDÉS:miért nem fejlődnek a mitochondriumok,a sejtmag stb. évszázmilliók óta? MI EZ AZ ÁLLANDÓSÁG? HOL VAN A MOZGÁS, A FEJLŐDÉS,A VÁLTOZÁS?- az újabb és újabb SZINTEKEN! ÁTTEVŐDÉS!!!-az egyik legfontosabb "felfedezésem". És a szintek mellett ott van még a fejlődés számára,mint lehetőség, a FÜGGŐLEGES OSZLOPOK világa! 97.05.01. csütörtök 6:30; Az IDŐ félelmetesen robog, a TÉR könnyedén hajlik. 12:00; Áttevődések és vetülések: előre, hátra, jobbra, balra.:csatolások. A csatolás speciális formája:SZIMMETRIA. 20:00; Nagy izomláz. U.T.-kal foci. A pályát megvette Sz. menő vállalkozó-lehet, hogy majd fizetni kell érte!? Tavaly,az erdei futás során éreztem már, hogy nem sokáig mehet ez így tovább.Valóban: azóta tönkrebaszták már az erdőt és most lehet, hogy a pálya jön! 94 kg! RAINBOW: Still I'm sad,16 th Century Greensleves, Stargazer. 97.05.02. péntek Az angol választásokat a BLAIR vezette munkáspárt nyeri majd. Blair számomra egy baromi unszinpatikus politikus: naponta fodrásznál begöngyörítteni a fürtöcskéket, bármiylen igéretre, bármilyen semmitmondásra képes,fiatal,törtető, mosolya olyan széles, hogy félek:leesik a feje,üresfejű paprikajancsi. A konzervatív Major után itt az újabb süllyedés. VARÁZSLÓVÁ KELLENE LENNEM! 97.05.03. szombat Fárasztó hét után. S.1. A pénz, a homosexualitás, a zsidóság, a menedzser világ. A PRAEKAMBRIUM ONTOLÓGIÁJA. Írni egy ilyen könyvet is: ez alatt az évszázmilliók alatt alapozódott meg az Óm mai,döntő arculata. Egy olyan világ volt, amihez a ma istenített Darwin, Marx és Freud tanítása egy szót se tudna hozzászólni. Omtológia-=- Filozófia. Az omtologia kifejezés mennyivel "több"? a, kifejezi a keleti gondolodáshoz fűződő mély kapcsolatot. b, felmutatja azt, hogy nem "tiszta tudás" , hanem vallásos-etikai töltetű. 23:40; 4 óra torna után:93,5 kg. Jobb vállöv fájdalma. A karfeszíté-sektől? A húzós súlyzózástól? 97.05.04. Colosseum. 6:50; Namu Amida Bucu, Namu Amida Bucu, /Namu Amida Bucu, /Namu Amida Bucu. 17:30; Temetőben Anymnál. Boulez. U.T.ék 7:o-ra győztek, de neki nem nagyon ment a játék. M.6. a szinésznő. Jó időben heverészés az udvaron. Strindberg (A Lukácsról megírandó könyv mottójaként): "Minden ember élete csak ezer motívum folyton váltakozó játéka és sorsa finom vibrálások hosszú sora" 97.05.05. hétfő 23:00; Hogy tudnék megfeleni a ROCKnak, az IZMUSOKnak, a BUDOnak, és az ONTOLOGICAnak egyszerre? Schönberg: fisz-moll vonósnégyes szopránszólóval. Hányszor hallgattam már bele egyedül? Istenem! Pár év és az annyira modern Schönberg visszahullik az előző évezred közönyös homályába. Megrázó. Esti magányos telefon a B-nak. Kosztolányi: "Más hite em volt mint az írás". A zene életvitel és képzelet és érzelem. A mai tudomány az életvitel és alkalmazkodás és karrier. A mai politika életvitel,hazugság és lopás.
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.24 0 0 786
és ez így ment tovább hosszú éveken át. Lányok, akik a héderben befeküdtek az ágyamba mire hazaértem. Lányok, akik az Intézetben bejöttek a könyvtárszobába és leheveredtek a kanapéra, hogy fáradtak, akik késő este odajöttek, hogy van valami problémájuk -és ezeken felül számtalan olyan szituáció, amikor nekem fel sem tűnt, hogy mit is akarnak a lányok! Naiv voltam számtalanszor  és ? én ekkor, és ugye a gimis kor számtalan bulij főleg H. -éknál. Az egyetemi években Zs.9. a júnói termetű festőnő,aki hazakísértette magát, mert "rosszul" érezte magát,  Zs.8.a vékony de nagyon vagány és nagyon értelmes lánya az akadémikusnak, aki följött a héderbe, hogy megnézze a jegyzeteimet,  E.9. a zsidó körzeti orvos lánya, aki fölhívott a lakásukba, hogy megkeressen nekem egy könyvet, és hazaérve gyorsan átöltözött mert melege volt,  B.2. aki 14 éves korunkban zongorázott nekem, és Arany László kötetet adott nekem, B.3., aki felfordította miattam az Intézetet. És még sokan mások. A bányászkodás  során S.1. révén belecsöppentem  Pécs akkoriban elég érdekes egyetemi-éjszakai életébe. Nem magyarázkodtam, mindenkinek azt hazudtam, hogy magyar-történelem szakos főiskolás vagyok. Le is baszott H. 9., a magas, hosszú, szőke hajú lány, hogy ha már megtanultam a magyart és történelmet, akkor már miért nem mentem jogra, hisz azzal lehet jó pénzt keresni! és jól berúgtunk. Hatan voltunk. Aztán hazamentünk az albérletükbe. H.9. félig volt ájult, én 3/4 részben. S.1. is kb. úgy lehetett, mert  elég mozdulatlanul feküdt a barátnője alatt. A holdfény bevilágított a szobába, éppen ráfókuszált S.1. barátnőjének hatalmas, ütemesen le s fel döngető, szinte hófehéren világító fenekére. S.1. mozdulatlanságából itélve üresen mozoghatott. A harmadik pár ágya felől elégedettebb szuszogás,  szürcsölés-lefetyelés hangjai hallatszottak. A szakállas fickó lényegesen kevesebbet ivott nálunk -mint mindig, így sokkal jobban tartotta magát.  
Én ott a földön heverve nem tudtam, hogy mit is csináljak. Már régen rossz, ha gondolkozni kell ilyen szituációban. Én sajnos ilyenkor is gyakran gondolkoztam. 
Keféljek vagy hányjak? Egyikhez se volt kedvem. De a  tudatalattim sem tudott dönteni! Nem tudta, hogy az erőt az altestembe irányítsa vagy a hányásközpontomba. Így csak feküdtünk H.9.-cel a földön aztán lassan álomba ájultunk. Mivégre is vagyok itt a földön? Mivégre?
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.24 0 0 785
09.05.24. vasárnap
6:58; Schiff András: Schubert:The Late Piano Sonatas 
Tegnap este volt Schiff előadása  Haydnról. - Mennyivel "másabb" egy igazi művész előadása mint egy pénzhajhász pozőré, mint pl. az Orgona Győzikéjének előadása Bachról. 
Utána elmentem futni. A súlyzózás mellé be kell iktatnom a futást is, mert különben nagyon elnehezedek -másrészt volt idő, amikor imádtam a futást, az ÓM-feltárás szerves részévé vált nálam egy időre; a nagy görögök séta közben filozófálgattak, a keletiek leheveredtek valahová, Hegelék, és sokan mások, - hajdanán igen gyakran én is - piálás  közben filozófálgattak, és bizony fogynom is  kellene  valamennyit. Kb. két hete kezdtem el. Már ott tartok, hogy egy kilométert  "simán" le tudok nyomni. A hosszútávfutó magányossága. Vagyok a hosszútávfutó, aki veszít egyre. És erre nemrég döbbentem rá. Tavaly nyáron az antikváriumban megvettem a könyvet-de nem volt erőm/ kedvem belenézni, mert tudtam, hogy réges- régen a film nagyn nagy hatással volt rám- de gőzőm se volt, hogy miben és mivel. Pár hete megvettem a filmet is - ennek már pesze már nemt tudtam ellenállni. És a film végére ott láttam magam szőröstül-böröstül. A hatalom nem akarása. A győzelem nem akarása. De találkoztam magammal egy másik filmben is. A Thibault család. Ettől mindeddig elzárkóztam, mert a "klasszikus műveltség szerves része" - és én ezzel szemben még mindig bizonyos szempontból elutasító vagyok. És tessék: Jacques Thibault  én  vagyok (majdnem)- én még ugyan élek. (és a fiam is).  
"Sajnálom" pl. azokat, akik 16 éves korukra már kívülről-belülről ismerik az összes Beethoven (vagy Mahler, Bruckner) stb. szimfóniát. Mennyivel jobb nekem! Az I.II. és IV.  szimfónia számomra mondjuk 60 éves koromra lesz felfedezve! Ez nem nagyon adatik meg más zeneszeretőnek!. 3 ismeretlen Beethoven szimfóniát fogok egyszerre felfedezni!!! Mások kétségbeesetten keresik a X. szimfóna töredékeit, engem pedig ott vár 3 teljes, kész és nagyszerű alkotás! Micsoda élmény lesz ez! Hanyag eleganciával bemegyek mondjuk a  Rózsavölgyibe és leemelem a 3 ismeretlen Beethoven remekművet ! 
Éjszaka nehezen aludtam el. Tom Courtenay és Jaques Thibault. Például a lányok, akiket valamiért nem akartam "legyőzni". Számuk szinte végtelen.  
Már az uttőrőtáborban magára húzott egy koránál jóval fejlettebb lány,
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.23 0 0 784
nternacionalizmus, KISZ munka, pártfelajánlás- hát azok hallatán  is állandóan okádnom kellett. ÉS azotkól meg főleg akik ezeket harsogták. 
Utálom a tömeget akármilyen maszk mögé rejtőzik,  és utálom a vezetőiket- azokat meg még jobban. 
00.02.27. vasárnap
11:30; Zeppelin: Straiway to Heaven. Egy a sok "igazi" himnuszom közül. 
Szinte tavasziasan szép nap. Orosz kutyáim, felületesen németezés, Óegyiptom. Karl Jaspers. Matrix (Keanu Reeves). Múmia (Nyárom már láttuk moziban). Múmiák a British múzeumben - egyszer, kétszer, sokszor- életre meghatározó élmény. Amikor H.H.-vel életében először megnéztük  az Egyiptomi kiállítást.
Mit kaptam Goldzihertől? 
00.02.28. hétfő
23:30; Jaspers, Devecseri, Maynard Smith.    
Celluláris-molekuláris biológia: kompartmenek. Ezeket már rég felfedeztem "magamnak", -- a hozzájuk  szükséges rendkívül bonyolult molekuláris rendszert csodálatosan írja le a tavalyi Nobel-díjas. 
Depresszió a magányosság és a mindentől -való-távollét miatt. De ezt saját magamnak köszönhetem. 
Jaspers útját (a természettudománytól a filozófiáig) kellene járnom, de én erre, mint annyi minden másra, teljes mértékben alkalmatlan vagyok.   
VIRTUÁLIS VILÁG- A MATRIX valósága.
A computertechnika boszorkányos gyorsasággal fejlődik. Szarházi X.4-profnak  írtam tegnap az Intézeti  interneten. Nem lett benne köszönete. 
00.03.02. 
20:30; BLACK SABBATH. 
A külső-belső (Hegel- Goethe), a közép( görögök), az átfogó (Jaspers), a keresztülhúzott lét (Heidegger) -mindezek az Ómhoz (M.1.) 
KAPCSOLATOK:1, Complementaritás- és ebbe a kategóriába tartozó formák tucatjai. 2, visszacsatolás (pozitív és negativ) 3, 1-2: emlékezés-tanulás- kreativitás-fejlődés. 
ÁLLAPOTOK: 1, stacioner, 2,kaotikus, 3, dinamikus egyensúly, --fejlődő: teleologikus! 
Kapcsolatok -Állapotok: KOMPARTMENEK.
Shaftesbury: "Csak a szellem ad formát". -Ezt a könyv szélére tett  jelzésem szerint idéztem már: 83.05.04. -hol lehet ez a Naplóm? Most azonban már teljesen másként értelmezem: A SZELLEM AD FORMÁT A FIZIKAI ÉS A BIOLÓGIAI VILÁGBAN IS, ill. az ALAK, A FORMA a fizikai, kémiai , és a biológiai  tudományokban a  SZELLEM MEGJELENÉSE!
Nyina a kaukázusi kislány fél éves de még mindig kezelhetetle
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.23 0 0 783
00.02.23. szerda
23:15; 
1, József Attila- miért hárítom el magamtól?  Pedig sokkal több közöm van hozzá mint például Kosztolányihoz vagy Babitshoz. Félek tőle? Vagy túlságosan is tudom, hogy miről van szó? De Rimbaud-t  viszont  kifejezetten istenítem.
2, Egyiptomi piramisépítő rabszolgának lenni. 
3, A filozófia a gondolkodás művészete. Nem tudomány. És nem kell hozzá olyan speciális környezet mint például a fizikához vagy a biológiához. Kicsit olyan, mint az építőművészet: abból épít ami körülötte van. Fekete erdei építészet, New- York-i építészet, indiai építészet- a Tadzs Mahaltól a kunyhókig. (Amikor először híd, épület stb. tervező mérnök akartam lenni még általánosban! -és rádöbbentettek, hogy nem elég "kitalálni" majd kiszámítani, hanem elképzelhetetlenül aprólékosan meg is kell szerkeszteni!).
Ugyanakkor a tudomány is a filozófia szerves részévé kell, hogy váljon- ha a filozófus umweltje számára ez hozzéférhető. Tudomány és tudományos -gondolkodás -képessége nélkül a filozófia parttalan-végtelen locsogás. Lásd a keleti filozófiákat. Ugyanakkor "tudományos gondolkodással" is lehet könyvek százait írni minden értelem és érték nélkül.  A nyugati filozófia elrettentő példái: pozitivizmus, pragmatizmus, egzisztencializmus. Tulajdonképpen: bármelyik lehet az, rossz filozófus "kezében" A rendkívül okos de saját mondanivalójától beszaró és azt elrejteni  akaró Kant. A rendkívül okos és rendkívül érzékeny és rendkívül ironikus -de zűrzavarossá váló Nietzsche. És kettőjük keveréke: Heidegger. 
4, Az Umweltemhez: U.T.ék egymás után kétszer is kikaptak. A válogatottat ma újból megalázták. Én gyakram súrolom a megélhetési bűnözés határát. 
OLja bundája egy tenyérnyi területen teljesen elpusztult szinte a bőr aljáig. 
(Verekedés utáni fertőzés?). Az ország is megy tönkre. Lassan már álmaim, fantáziálgatásaim sincsenek. Könyv-terv Sartre-ról vagy Goethéről sehol sincs.  Kutyáimat leszámítva  talán senkivel sem vagyok IGAZI BELSŐ kapcsolatban: megértés!, megérzés! Hol van Lautréamont, Gaugin vagy Van Gogh? A mai kulcsszavak: piac, részvény, adójóváírás, Európai Únió, internet, stb. -a gyomrom felfordul tőlük. Mint hajdanán, amikor először kimentünk Bécsbe és a  vonaton mindenki a Mariahilfestrasszéről  és a Mehwehrsteuerről röfögött. NO akkor se szóltam már senkihez. Vagy a  hajdani jelszavak:KGST, i
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.22 0 0 782
OMÁNYOK egyidejűsége.-csak míg a fizikusok "látomásait", "hülyeségeit" áhítattal nézik, addig a költők és festők, zenészek és mindenféle egyéb művészek  " hülyeségeit és látomásait" " megvetéssel és szent szörnyülködéssel. Einstein "hülyeségeit" pl. a görbült térről vagy a 18o foknál nagyobb háromszögről bepárásodot szemmel idézgetik, miközben Braque-ék kocka-hármszög-fejeit  dühtől vörös szemmel átkozzák. Igaz: Wotan családjában kefélhettek egymással össze-vissza szinte háboríthatatlanul, Jim Morrison sikoltását apja megöléséről és anyja megkeféléséről pedig gumibotok követték. 
du. 4; Rég voltam ilyen szarul. Kövérség, dohányzás, neurózis, Magyarország - mind -mind egy -egy súlyos rizikó faktor  Thanatosz országútján hazafelé. Fejfájásom hypertoniára utal. 
NIETZSCHE. 
1, A FELEDÉS DÍCSÉRETE. 2, Az ismétlés, a visszatérés, az örök visszatérés magába hordja  a fokozás lehetőségét. 
94.01.23. vasárnap
1:45; Becsületbeli ügy (Tom Cruise, Jack Nicholson, Demmy Moore) és a Sárkány éve ( Mickey Rourke)  után: valamivel jobban vagyok. 
A magnóm harmadszorra is elromlott. Negyedszer. Mert az elmúlt hónapban  már 3x volt a szerelőnél. 
Ugyanakkor kezdek betelni a "Kultúrával", újból itt az inger az ONTOLOGICA felé.  Ez tulajdonképpen az ÓM természettudományi része.
Christian Ide Hintze  osztrák  hangköltész:  "Vjáthána"-!!! 
A tegnap este felvett Liszt: A- dúr zongoraverseny  viszont ismét visszave-tett a múltba: a 10 évvel ezelőtti Liszt korszakomba. Közben régebbi cuccok között pakolgatva  kezembe került a (disszidálás miatt érvénytelenített)  katona könyvem: fiatal, vékony, szemüveg nélküli  arc. Liszt után döglött be  a magnó. Volt még: Pink FLoyd:  Atom Heart Mother - ez pedig több mint 20 évvel visz vissza!!!!!(Micsoda zene, micsoda találkozás volt ez!!!- egyike  a felülmúlhatatlanoknak, -és egyike a nagy magányosoknak!)  
DE MI VISZ ELŐRE??? 
Nietzsche: "A megismerés Don Juanja: őt még egyetlen filozófus  és költő sem fedezte még föl"  
"A német zene ... azért is több minden más európai zenénél, mert csupán benne fejeződött ki a változás, amelyet Európa a forradalom következtében átélt." 
"Goethe, a kivételes német, akihez méltó zenét még nem szereztek"-!!!
"  semmi
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.22 0 0 781
94.01.22. szombat
Éjjeli fél 3 ; Lefeküdtem, forgolódtam, felkeltem. Tegnap délután U.T.-val  könyvtár: Goethe-Niccse- Gyergyai-Musil. Pörgetem a Szellemtudományt, de nem ér semmit. Állok mint Zénon nyila. 
Tripitaka zen pörgetése.... a töbB ezer kötet megpörgetése  egy szék körülpördülésével (Csao csou mester) . 
A Tripitaka-val majd egy évtizede "foglalkozom" (84.04.05.). 
MI TÖRTÉNT AZÓTA? (Mikor jön már a SZATORI?)
Két diploma, két év Németországban, Stockehausen, Joyce, a gén-regulációs rendszer feltételezése, a Thanatosz-kivitelező és szervező mechanizmusánk feltételeZése, az Óm megpróbált körvonalazása, stb. vesznek körül, de a SZATORI  sehol! 
                                  A VAK LÁMPÁSA
Musil élete utolsó 21 évében lényegében "mást sem" csinált mint A tulajdonságok nélküli embert! 41 éve skorában kezdte el. Addig van még 3 évem. - de van két gyermekem, akiket fel kell nevelnem; ugyanakkor:ha úgy vesszük, az Óm-feltárás írásos részét már 14.éve csinálom. NAPLÓ=== AZ ÓM, ahogy élem, látom, hallom.
Musil: "Nő a termés, de csökken a tartalma, akárha árnyízűvé válna a gyümölcs, ha tele minden ág"
Gyergyai szerint Gide írt egy jó könyvet Chopinről. 
Broch jó -izgalmas, rejtélyes, nagyon rejtélyes  könyve Vergiliusról, amivel katonaság alatt küszködtem. Csodálkoztam: hát ilyen is van?! 
Werfel jó könyve Verdiről. És: Musil és Joyce, és Rolland.     
Úgy gondoltam, hogy a két  éves Wagner tervvel eljutok egy Wagner-ÓM könyvhöz. De. Talán okosabb lett volna először a XX. századot "összefoglalni".
Schönberg-Berg-Webern: a NÉMET.  Stravinsky, Debussy, Satie, Ravel, Puccini: orosz- francia- olasz. 
És: Freud, Jung, Lewin,  Einstein, Bohr, Heisenberg, Wittgenstein, Heidegger,
Sartre, Saussure,  Bergson.
És. Varese, Cage, Reich, Stockhausen.
És. Watson, Crick, Tinbergen, Lorenz, Bishop, Rubin, Varmus, Foulds, 
És. Hendrix, Jim Morrison, Joplin. 
ÓM-ÓM-KÁOSZ-KÁOSZ- JOYCE-JOYCE-ÓM-ÓM- KÁOSZ-KÁOSZ- GINSBERG - ÓM- KÁOSZ- JUHÁSZ FECÓ.
1, Kronológia II. Ideák III. Viselkedések IV. Érzések V. Hatások VI. Értékek. 
A  SZELLEM- ÉS TERMÉSZETTUD 
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.21 0 0 780
r nyilások felé- ESZTÉTIKA. Automatizmus. Az egysejtűek óta meglévő energiák és hajtóerők szerveződése, megnyilvánulása, az ÓM. 
02.11.04. hétfő
13:45; A GÉGE OLASZ FELMUTATÁSA. 
Vasárnap bementem az Intézetbe, a számítógépen szövegszerkeszteni 
 :németezés. Egyre jobban belemerülök, de a tudásom teljesen passzív. (mi más lenne- hisz én magam is az vagyok!) 
Sörök. Egy, a Colosseumhoz mérhető formáció, egy nagyszerű énekessel: DEMETRIOS STRATOS. 
Frankfurter Allegemeiner Zeitung-  hihetetlenül színes palettája a szellemnek. 
"MAKNONGAN"-a fülöp szigetiek szerint  a legfőbb lény, akinek el kell nyerni a jóindulatát. Egy, az 1988-ban meghalt olasz zeneszerző  bőgőre írt alkotása, melyet egy francia bőgősnő erőteljes hang-ének-üvöltés  kíséretében ad elő. Az olasz  muzsikus lakása  a Forum Romanum romjaira nézett, onnan  írta az egész világot felmutatni pedzegető darabjait! -még nem is hallottam róla, de amit mondhatok: kiváló és: VAN REMÉNY!  
02.11.05. kedd
15:40; Hiphop. 
Sörök. Tegnap jól berúgtam, de rövid alvás után  9-kor elszáguldottam Jimivel-Oljával éjszakai biciglis csargásra. 
A profi box igazi hősei: néhány neves és egy sereg névtelen. A menedzserek és a médiák  által felfújt sok szerencsétlen " világbajnoktól" a gyomrom felfordul. 
Rocky Marciano, Sugar Ray Robinson, Ali a fiatal Tyson - milyen ÓM létformát mutatnak ők fel?! Mert, hogy egy csodásat, az biztos! 
És Tu Fu? Wagner? Flemming? Monroe? Shakira? - Ó az ÓM!!!
Ma hajnalban a buszon a FAUStot lapozgattam. (Gondolom nem túl sokan tették azt abban a pillanatbana világon). Beugrott: A weimari szinházi életben mindenható óriás miért nem írta meg "Előadhatóan" a Faustot?  NEM TUDTA VAGY NEM AKARTA?
02.11.06. szerda
14:50; Sörök. Clementi G-Dúr szimfóniája. A génekben meglévő  évmilliárd és az enzimek szintjén ható tízezred másodpercek. Kapcsolatuk:
A mozdulatlan mozgatók és a  mozdulatlan mozgatókat kapcsolgató= mozgató mozgatók. 
02.11.07. csütörtök
6:05; Tantra. Mantra. 
Óm és Tao és Dharma.
Mire tanít az élet, az irodalom és a történelem?  Ezek a tanítások ugyanis beépülnek az ONTOLOGICÁba, így szervesen illeszkednek a fizika, a kémia és a biológia tanításaival. EZEK AZ ILLESZKEDÉSI VONALAK AMIK NAGYON I
ZGAT
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.21 0 0 779
02.10.26.  szombat
9:45; Sok meló után a szép őszi napon megsétátatuk a patak parton Vavát 
Oljával. Kiváncsi voltam mit utánoz, tanul Vava Oljától.  Sokat!
Trisztán. Sörök. 
AUTÓK-érdekes, hogy a képzőművészet történetében  az összeroncsolt-préselt-zúzott autók nagyobb szerepet kaptak mint az ép autók. Pedig sok autótípus kifejezetten esztétikai értékkel bír: Bentley, Ferrari, Maserati, Lamborghini. Az olaszok istánáldotta esztétikai  beállítottsága  megnyilvánul az autóiknál éppen úgy mint az operáiknál vagy a reneszánsz  művészetben. 
IPARMŰVÉSZET MINT AZ ÉLETMŰVÉSZET RÉSZE. Aerodinamika  mint esztétikai kategória!!! Érdekes módon az olasz autógyártás egyik kiválasztottja, a Ferreri szülőatyja  mondta, hogy az aerodinamika  azoknak a tudománya, akik nem tudnak erős motorokat építeni! Ehhez még: kb. 10 éve idézhettem, hogy amelyik repülő szép az jól is repül - egy mondás a repülőgépgyártás hőskorából. 
Más: az első olajválságnál beharangozták a kis autók korát és el is indították. Mostanra a helyzet megváltozott: egyre nagyobb, egyre magasabb autókat gyártanak: különféle terepjárók. dzsippek, pick upok.
A szépség és a jóság  relatív fogalmak, de mégis valami ÖRÖK körül forognak. Az írtózatos seggű, hasú, mellű ősi termékenységi istenőktől a görög majd reneszánsz szépségig. Majd Rubenstől Twiggyig, Sophia Lorentől Madonnáig. Az apró lábú keleti szépségideál és a 30-40 cm hosszúra megnyújtott nyakú afrikai szépség. 
A lengyel/orosz  nő- aki se nem férfi, se nem nő, hanem egy harmadik nem! 
10:40; MONTAND. (ő aztán beszélhet / énekelhet a NŐKről!)
A WERK feszít. Mivel találkozott a XX. század huszas éveiben (nagyapám jegyével !!!)  Amerikába kivándorolt testvére nagyapámnak? 
Mivel az 56-os népfelkelés után kimenekült, Anyám-Testvére, a cote d'Azur-i festő? (És mivel találkozott az itthon meghalt Anyám?!!!) És mivel találkoztam én 1988-ben? 
És ez a három sors  csak a  WERK első fejezete. Hogy kapcsolódik ez át a második fejezetre, mely visszamegy egészen a XVIII. századig? 
11:30; SEPULTURA, SEPULTURA, SEPULTURA.  
Intencionalitás az ajkak, vagina,a  végbél, a nyál, a hüvelyváladék, az izzadtság, az ondó, az izomrángatódzás, a bőrremegés, szagok, illatok,ízek, 
színek, hangok, pupilla, köröm, or
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.20 0 0 778
84.02.27. 7-fő
de. 1/2 11; Depresszósan, suicid tervekkel ébredtem. A francba velük! Cinizmus! Hübrisz! Keep smilling! Kraft über alles! 
A francba a pszichiáterek (a magyarokkal főleg!) szarakodásával! A francba a szorongással, az öngyilkossággal! Heavy metall, punk és pizsamában neki a tanulásnak! 
du.1; Isteni sugallat volt ez a "Kraft über alles!" - ugyanis meghozták a szenet és be kellett hordanom! 
Taina Gabrejeva, Baby Doe, Baby Jane Doe - az életképtelen, súlyos rendellenességekkel születő gyermekek, akik mesterségesen, gépekhez kötözve (szó szerint!!!) életben tarthatók rövidebb-hosszabb ideig. SÚLYOS ETIKAI PROBLÉMÁI  a társadalomnak és az orvostudománynak! MEGÉRI-E?
DE: HASZNÁLHATÓ-E ILYEN SZITUÁCIÓBAN A "MEGÉRI-E" KÉRDÉS?
Ilyenkor derül  ki, hogy mit is értünk AZ EMBER fogalmán, és hogy van-e jogunk egyáltalán ÉRTÉKRŐL beszélnünk!? Nem csak akkor ölik meg, ha nem akarják, de akkor is, ha "rosszul sikerült "- de akkor meg a gomba módján szaporodó harmadik világiaknak van igazuk? 
Este 11; Elég jól ment  a tanulás mígnem másfél órával ezelőtt újból bevágott a ménkű: MI LEGYEK ÉS HOL? 
Menuhin: Wagner a Nibelung gyűrűjével  " körülbelül huszonöt évig viaskodott.... Talán még soha nem fordult még elő, hogy valaki ilyen hosszú időn keresztül  lankadatlanul egyetlen rögeszme szolgálatába állítsa alkotó energiáit. " 
- bezony ám! Ez a "SAPERE AUDE !" felkiáltásom  és közben meg tartsam el a családomat gyakorlati hajtóerőm közé! EZ AZ  én Lét problémám. 
Ez a kapcsolódik egy másik, ez már saját, hajdani felkiáltásomhoz: a filozófia az élet filozófus módján. 
1, pénzkeresés- ezt kel tennem, miközben a gyakorlattól egyre jobban eltávolodok. 
2, Szellemkeresés szegénységben? A fő baj nem is az én szegénységem, 
hanem a családomé: a gyerekeknek ruhát kell venni, kaját, ott az iskoláztatás stb. Ez mellesleg csak a  szocializmusban fordulhat elő, hogy egy kezdő diplomásnak a létminimumom kelljen  tengődnie! 
De gondolok a papokra, akik a középkorban nyugat-európában képezték magukat  majd hazajöttek  az isten háta mögötti falvakban hirdetni Istent, a szeretet, az erkölcsöt. Gondolok a mai papokra, akik a marxista diktatúrában istentelenül kilátástalan helyzetben vállaják magukat: hitüket.  
Gondolok a neves és névtelen tanárokra, sz
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.20 0 0 777
84.02.10. péntek
Este;  Meghalt Andropov! -tegnap, -és ma délben jelentették be! 
Andropov halálos beteg volt és ezt fél éve tagadták! Az orosz nép eredendő primitívizmusa a kommunizmusban csúcsosodik ki! 
Hétközben tanulás - kezdek belelendülni! 
Féja Géza: Kuruc idők, Nemeskürty István: Elfelejtett évtized, Szerb Antal: ARISZTOPHANÉSZRÓL, STEFAN GEORGE-RÓL, KLOPSTOCKRÓL - utóbbi kettőről "hallottam már" , főleg a Lukács-kör jóvoltából, de végül Szerb ajándékozta nekem őket! 
Ma évfolyamgyűlés: AZ ÁLLÁSOKRÓL! -HOVÁ VET ENGEM A SORS? 
(Mostanában aktivista-fatalista(!!!!) vagyok: teszem, ami tőlem telhető, aztán lesz, ahogy lesz. ) Úgy volt, hogy este S.1.-gyel szinházba megyünk, de neki se volt kedve - Moldovára hívott a stúdiós srác- , így:Kocsma! De én csak jaffát ittam! 
Nemeskürty-Féja: A magyar nép sorsa valóban nyomorúságos volt (csak volt?!), de én ezt elsősorban a saját  maga hibájaként rovom fel! Nem a törökök, nem az osztrákok, -de még csak nem is a magyar arisztokrácia a bűnös, hanem a nép, úgy ahogy van! Madarat tolláról, népet uralkodójáról! 
A Történelem tudományának egyik fő fogalma a NÉPJELLEM kell, hogy legyen!. (Ahogy a pszichológiának a személyiség!) 
Ideák (kategóriák,  fogalmak) és a köztük lévő kapcsolatok.
Ideák és törvények. RealizációjuK: A Természet és az Ember. Az ember világa: a fogalmak és tevékenységek világa, az érzéseké, élményeké.
Érzés, élmény: szeretet, utálat, gyűlölet, barátság, empátia, intuíció, szatori stb. 
Olvastam még: Krimit, Pinczési Judit halála előtti vereit. Lengyel József:  A fegyverhordó Nlodo naplója. Cortazár: Nyertesek (nem bírtam végig, sőt! a közepéig sem!), Arany: Zrínyi és Tasso.   
Akire nézek:  Bhaktivedanta Swami Prabhupada, akit hallgatok: Jimi Hendrix, 
akire gondolok:Assisi Szent Ferenc.  
ÉS: A Challenger legénységének űrsétája: fantasztikus! Playboy 1984 január-micsoda világ! Arts of Asia- Istenem! Micsoda világ! Itthon körülnézek majd vissza a magyar múltba: siralmas.  
Kedden este tényleg sírtam: a magyar paraszt kicsiny, távoli-távoli falujában, munkájával, szerelmével, gyerekeivel, legyilkolóiával, borával, tudatlansá-gával... majdnem nekivágtam a magyar vidéknek, de: 
1, nem lehet: itt a vizsga! 2, bolondnak néznének 3, értelme se volna
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.19 0 0 776
agos dolgok váltak az "igazi" Ómmá (fejlődés!!!) -ekkor kerülnek be olyasmik a Szellem forgatagába mint: istenek, angyalok, népek stb. Később: gondolkodás érzékelés, cselekvés, elemzés stb. 
PANTHERA: ELEKTRIC FUNERAL.
00.11.25. szombat
23:00; Olja tegnap előtt két órán belül hazarobogott. 
Ősszavak, ősszámok, ősmolekulák. 
Alapszavak, igazszavak, 
Amikor a másodlagos, harmadlagos dolgok  elsődlegessé válnak. 
Még mindig ragyogó idő van, pedig november végefelé járunk. Utált hónapjaim egyikét szépen lassan csak túlélem! 
ÉNEK: szóló és többszólamú kórus. 30 éves zenei fejlődésem során MOST értem el oda, hogy ezt is élvezni tudom. 
Baromira hiányzik a cigi-KV és egy kicsit a pia is. 
Az ÓM számomra manapság: BUDO- ANGOLSZÁSZ ROCK-OROSZ KUTYÁK- NÉMET SZELLEM.  
00.11.26. vasárnap 
9:00; A végzet hatalma (ezt se hallgattam még végig- igaz, meg sincs. Csak darabkák.)
Uszoda után: 100 kg. 
Hosszú-hosszú szünet után fellapozása régi naplóknak! Németországban, az ottani  jó forma korszakában, 77 kg voltam!!!!  (A németországi naplókat még mindig nem tudom elolvasni. Rettenetesen feldúlna ). 
Legutóbbi fittnes korszakom 4 éve indult. Akkor is megveszekedett kövér voltam: két hónap alatt fogytam 9 kilót. 102,5 kg -ról 93,5 kg-ra. Akkor futásban eljutottam a 12 km-ig. Most hat hete megy a BUDO. 6 kilót fogytam, de futásról nem is álmodhatok még! 
22:10; Uszodában, kutyaszar takarítás, a telken papával, Borisszal a patak parton, Jimivel a mezőn. 
Ösélmények, őstevékenységek, ősmondatok, őszámok, ősformák. 
Elsődleges és másodlagos minőségek-!!! Régi kedvenceim újból előjöttek. 
A fizikai és kémiai törvények kialakulása, változása-:fejlődése  a Big Bang óta! 
Február elsejére le kell fogynom  a bűvös 9o kiló alá, ápr.15-re pedig 80 alá! 
Jövő év december 24-én: MARATON TÁVOT LEFUTNI! Szilveszeterkor pedig az összes súlyt kinyomni! 
Whitesnake, Paganini, Magritte, Borisz Godunov, Locke. 
00.11.29. szerda
23:15; Whitesnake. 
1, Jó vacsora után egy nagy adag kávé majd cigifüstbe burkolódzva Lukács könyvét a fiatal Hegelről  olvasgatni egész éjjel- -SZÉP ÁLOM!!! 
2, Hegel- az egyetlen bátor, nagy filozófus, aki elmerészkedett   a természetudományok harcmezejére
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.19 0 0 775
00.01.17. péntek
6:10; LOU REED - az elmúlt hetek egyik nagy (újra) felfedezése.
Holnap lesz  a ..... előadásom - már hetek óta idegesít.  
Rálépek a BUDO útjára, majd  a JUDO útjára, majd a TAKE WON DO útjára  majd az AIKIDOéra. Ekkor érem al igazán a BUDO útját, ahonnan a JUDO útja vezet tovább, így egy idő után elérem  azt, ami maga a TAO, ami pedig az ÓM szívébe vezet.
00.11.19 vasárnap
9:00; Hendrix. 
Tegnap ...... ban előadást tartottam a .....ról. Baromira ideges voltam. Az elmúlt tiz évem lényege, illetve annak kb. 1 %-a volt benne. Még így se értették -de nem is érdekelte őket. Les Preludes. Mi egyéb életünk? Merj! A merészség. A szívem majd kiugrott a torkomon, a hangom remegett a levegőben, ujjaim remegtek az irásvetőn. Ők meg ott ültek öltönyösen udvariasan unatkozva. (Mint hogy én is  szoktam) .
Utána nagy kutyás-csavargás.  Ma reggel, hosszú évek után, újból strandon! 
A BUDO útján: 8 év múlva, 2 olimpiai aranyéremmel a tarsolyomban, JAPÁNba költözöm. Kutyáim akkor már feltehetőleg nem élnek. Magyar költészetet, német filozófiát és zenét  és angolszász rockot-jazzt viszek  magammal. 
00.11.20. hétfő
23:20; Schönberg-Webern-Berg.
AI: kapcsolat formák: complementaritas, rezonancia, pozitiv és negativ visszakapcsolások, harmónia és diszharmónia.
KI: 1, Élan vital, energia, actus-potencia, libido, akarat, Núsz. 2, Ami egyszerre személyes és elvont, konkrét és általános, szemléletes és logikus, önmaga és saját maga ellentéte.     
DO: road, Sackgasse, Tao,
-tehát:AI-KI-DO. 
A, Mit csinálna Werther a XXI. században? 
B, FILOZÓFIA- az ostobáknak, a szolgalelkeknek, a lázadóknak, a matemati-kusoknak, a politikusoknak, a kurváknak, a maffiózóknak. 
00.11.23. csütörtök
A JÁTÉKOK világát mostanában tudom összehozni a CSELEK világával, és az ÁL-JELENSÉGEK világával és a HAZUGSÁGOKÉVAL. 
Formák, ideológiák, látszatok, valóságok.
23:15; Nagy csavargás -Olja ottmaradt-otthagytam. 
Csillagok alatt bolyongva kutyáimmal: 
Ősélmények, ősmegszólalások: Kinyilatkozások. Amikor másodlagos, har-madlagos dolgok nem árnyékolták el az ÓMot: Kezdetben vala  a mindent  eltakaró sötétség és a mindent kápráztató világosság. 
Az idővel másodlagos, harmadl
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.18 0 0 774
ást. 
93.11.25. csütörtök
du.1/2 3;  LEVIZSGÁZTAM! -de azért X.2. profnő múltkori szivatása ma is éreztette utóhatását! 
Schelling szerint a filozófia  lényegileg egyezik a morállal  - így, ezt a gondolattot végigvíve, a Természetfilozófia, és  így a  Természet egy gyökeresen új felfogása, bámulása jön létre!!!!!
Innen már csak egy lépés  az ERKÖLCSI SZÉPSÉGIG, és innen: ami szép az igaz és ami igaz az szép. ERKÖLCSI SZÉPSÉG- KÖLCSÖNÖS SEGÍTSÉG.
Erik Satie. Sosztakovics (Az orr). Brian Ferry. Dave Samuels (marimba, vibrafon). Balázs Béla: Halálesztétika. ÉS: Amerikai szellem: Fittnes esztétika. 
93.11.26. péntek
de.11; Verdi, fáradtság, séta.   
Adorno azt mondta, hogy Lukács híres-hirhedt könyve: Az ész trónfosztása 
tulajdonképpen Lukács eszének a trónfosztása! Sokszor ajánlottam S.1.-nek  hogy dolgozza fel/ki   Lukács valódi életútját. Részben lerágott csont,  de használható és említésre méltó munka mégse született még! 
A gazdag bankárfiú, a tehetséges és sokak által csodált heidelbergi esztéta
útja a vörös terrorhoz, a gyilkos filozófus, a gyilkos esztéta!-hisz lövetett le embereket!, útja Moszkához és Moszkvába, aki Sztálin rémtettei ismeretében se mondott le a kommunizmusról!!!!! ALAPVETŐ KÖNYVET LEHETNE ERRŐL ÍRNI!!!!
este 1/2 10; Bori Viktor  zongorája a Jazzben. A múlkor kihozott Muzsika-(1974?) ban  mint tehetséges komolyzenei titánt fényképezik. Pár éve  kiment Hollandiába, felesége holland, nemrég hazajött asszonyostul. 
ORTEGA segítségével: Misztikus út és gondolkodás. Racionális gondolkodás és hit. Érzés- intuíció által determinált megismerés. Történelmi ész. -mindezek Spinozához és Hartmannhoz. 
Létformák és Lélekformák vizsgálatai:
Arisztotelész: "A nem-létező dolgok  némelyike lehetőség szerint létezik" 
"a létezőt .... lehetőség.... szempontjából  is szokás nézni" 
" a valóságosan létező .... mindig a lehetőség szerint  létezőből keletkezik, egy valóságosan létező hatására" --- KÜLSŐVÉ VÁLÁS!!!????
ÁLOM LUXUSKIVITELBEN - nem tudom, szerepel-e ez a naplóban, de a könyv is és a film is nagyon megfogott engem annakidején.
DINAMIKA--- ENTELECHIA. 
Avicenna- Bahmanjár-Abul Abassz ::A metafizika elsődleges a fizikával szemben mert fogalmi keretet ad. Newton viszo
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.18 0 0 773
93.11.24.szerda
reggel 6; Ha holnap megbasznak az X.2. tudomány vizsgáján, akkor minden erőmmel azon leszek, hogy visszamenjek az X.1. tudományba. 
Zohár: " a Rejtett  minden Rejtettek között  meg akart mutatkozni; kezdet-ben teremtett pontot, és az gondolattá lett, beléfestett Ő minden alakot  és formált minden formát, titkos, szent fénybe véste egy titkos kép formáját: ez a legszentebb, az ősmélység épülete, mely gondolatból támadt"  -ezután olyan szürrealista misztika következik, hogy Heidegger- Joyce- Tzara-Blake- elbújhatnak szégyenükben!: 
"Kicsoda-Micsoda....Elek-Mi:Elohim....."
Este 10; Vizsga előtti este. 
Délben levél S.1. től: februártól nincs állása! 
Ezután összefutottunk O.1. gyel. A naplóban még nem esett szó róla. Gyerekkoromban felnézett rám mert olyan erős és izmos voltam. Azóta eltelt pár év. Kajak-kenus lett. Nálam két fejjel magasabb, csupaizom barna fiú. Réges régen láttuk egymást utoljára. Diploma után disszidált. Őt is hazaverte a sors. Megfordult Svédországban,  Finnországban, Svájcban.  Nem jött be neki semmi. Most itt áll (tornyosul!)  37 évesen, egy száll gatyában: család, állás, lakás nélkül. Az istenverte sors! Miért félek én akkor egy szar vizsgától!?  
Strirner- Proudhon- Bakunyin- Kropotkin. Kropotkin jó! Darwint kitágítja - kedvemre valóan! 
Darwin a harcnál, a fittnesnél megállt. Én ezt Marxszal kiegészítettem a CSERÉvel  majd önmagammal  az EGYÜTTMÜKÖDÉSSEL. 
Kropotkin munkája: KÖLCSÖNÖS SEGÍTSÉG MINT TERMÉSZETTÖRVÉNY. 
-vagyis: a felszabadultsághoz segítség kell!!!!
ÉS-mindezekhez: Fromm: Az ember autentikus, önálló felállásra-megnyilvánulásra nem képes-!!!! 
Sullivan: A személyiség individualizációja illuzió-!!!!
Dalimar Hajko (Brassó): -"kopernikuszi fordulata" az egzisztencialista filozófiában:negativ fogalmak (szorongás, aggódás, elfolytás stb.) helyett pozitív fogalmakat állítani a középpontba: öröm, jóság stb. Ezt én is megtettem már, amikor az ELIDEGENEDÉS mellé odaállítottam a BIZALMAT, mint alapvető filozófiai kategóriát. És itt visszakanyarodás Kropotkinhoz és hozzám. Az ember a jövőben él (Gehlen), az ember a múltban él (Proust), mely múlt mélységesen mély (Th.Mann)  ÉN: a múlt és a jövő együttműködése (Rousseau, Lao-ce, Francis Bacon, mely BIZALOM. Egymásra épülnek, meghatározzák egym
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.17 0 0 772
kultúrájuk is elárulja  az erről való tudatot és a reá való büszkeséget".
"ma belefáradtnuk a civilizációba"
Schgelling: " Az a nézet, amelyet a filozófus mesterségesen alkot magának  a természetről, a művészet számára az eredeti és természetes."
"A művészet.... úgy áll előttünk, mint reális ábrázolása a dolgok formáinak, ahogyan magukban vannak - tehát az ősképek formáinak." 
"Az intellektuális szemléletnek .... az általánosan elismert és semmiképpen  le nem tagadható bjektivitása maga a művészet. Mert az esztétikai szemlélet  épp az objektívvá lett intellektuálsi szemlélet".  
Kákosy:" Míg a görögök komor képet őriztek  a halál utáni életről, az egyiptomiak egész életükben készültek rá"
"A gnószticizmus  nemzetközi és kifejezetten filozófikus  vallási irányzat, virágkora Egyiptomban  a II. századra tehető. Kapcsolatát az iráni vallással   és a görög bölcselettel már korábban kimutatták, de az egyiptomi vallással való kölcsönhatásáról  sem szabad megfeledkeznünk. Több közös motívum bizonyítja ezt, így a saját farkába harapó kígyó, az Uroborosz, amely hajdan, a régi Egyiptomban  az örökkévalóság és a mindenség  jelképe volt. Mindkét vallásban  a lélek különböző kapukon halad át  a fény birodalmába, s ezeket a kapukat démonok őrzik." 
Este 9; A telken sokat melóztam, a kapával sokat veszkődtem, délután megyet szedtünk. Este H.H.-vel sétáltam. 
Az X. tudósi  pályával megbékéltem, jónak láttam- sőt, még csodálkoztam is, hogy eddig miért nem így láttam! Intézmény, gyakorlati élet, kis pénz, kicsi harcok, telken kapálás, Ontologica kidolgozás, béke, meditáció. Igaz: sok kicsinyes szellem, sok ismerős, ismeretlenek, rosszakarók...de, az előbb? Most akkor hogyan is látom ezt az egészet? 
Nem tanulás, keresés, csapongás - és ami megragadott: 
2 portugál, akik egy argentínhoz: Lugoneshez és ziláltságomhoz jól passzolnak! 
Benyhe írja  Antero de Quantalról: " Németes metafizika, franciás racionalizmus, szocializmus, katolicismus, buddhizmus, semmi sem volt idegen igazságkereső szenvedélyétől, társadalmi, erkölcsi és bölcseleti aggályok lázában égett, világnézet és valóság kettős szorításában örlődött  
s a kétségek öngyilkosságban kergették".
Gomez Lealról:"Izgága, nyughatatlan, anarchista-forradalmár, eretnek , katolikus különc, b
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.17 0 0 771
83.06.21. kedd
este; 
1, Családi napló részlet: "Dícsértessék a Jézus Krisztus. Én Varga Vendel és Prontai Teréz feleségem  életünkben felajánlottunk az Új templomba  a Szent Vendel oltárát, amely oltár  került 600 forintba. 1889"
-ezt a száz éves részletet a tegnap előtt feljegyzett, i.e. 3000-ből származó felirathoz asszociáltam: "Idi Naurum, a molnár, szentelte Istar istennőnek". 
2, Baktya Ervin: "A Pantheon  egyre bővült, egyre áttekinthetetlenebbé vált.  Elvégre mindegy volt, hogy hány és miféle istenség népesíti be, hiszen a bölcsebb papok, mesterük tanítása szerint tudták, hogy mindezek az istenek, szellemek, démonok pusztán az emberi képzelet   teremtményei. Aki ezt tudja, azt nem téveszti meg többé a sok istenség és megszemélyesítés, mert felismeri, hogy azok mind csak az ő maga gondolatformáinak a kivetítései, teremtményei. "- a lap alján még hozzáfűzi   Baktay: "A lámaizmus egyik fő műve, a Bardo Thödol, a tibeti Halottak Könyve, ezt félreérthetetlenül kimondja, s e tekintetben egyedül áll a világ minden vallásos irodalmában." 
-EZ volt délután. És ráadásul fenemód kívántam a cigit, és ráadásul piszkosul utáltam a piszkos paraszti melót, és ráadásul még határozotabban utáltam az X.tudományos melót! Hív a Csavargás! Balatonfüred (ha már az USÁba nem lehet!). A hobók, a hippik, a punkok. A magányos csavargó. Bár az is igaz, hogy ITT is elégedett lennék tán, ha tudnám: ÚTON VAGYOK.
Kőrösi Csoma (ezt most találom): "Az ég megáldotta lépéseimet". 
Este 11; 
-Hazudsz te szemét! Hülyének nézel? Azt hiszed, hogy ezt beveszem? Ja?  Hogy te politikus vagy? Így már mindent értek.    
- Hazugság nélkül a politika éppen úgy nem létezhet, mint a művészet nem létezhet "eltévelyedések", perverziók nélkül. 
83.06.22. szerda
reggel 7; 
Jevtusenko: "Terhére vagyok, iszonyú ez a sejtés, / mert szent a magány mi köréje hever,/  félőn, viszolyogva tovább haladunk és / rá visszatekinteni senki sem mer" 
Franz Böhm: " Descartes-tal  az egységben és népi gyökerezésben nyugatiasan  megkötött ember helyébe .... az európai ember lép - egy nem valóságos  és történelmietlen racionalitás teremtménye" 
Nietzsche:" Az előkelő fajok hagyták hátra  a 'barbár'  fogalmát mindazokon a nyomokon, amelyeken jártak; még legmagasabb   
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.16 0 0 770
nem oly gyakori, dührohamában írt valami olyasmit, hogy ha valahol géppisztolyt osztogatnának a vörösök elleni harcra, ő az első között  jelentkezne a fegyverért. Két évtizeddel később, a rendszerváltás utáni, akkor már gyakoribb, valamelyik elkeseredett dührohamában azt mondta,  valakinek, hogy ő csak akkor fog elmenni szavazni, ha géppisztollyal lehet leadni a voksokat.  Ez persze csak duma volt- még ha komolyan gondolta is. 
Erre akkor jött rá, amikor egy horvát?/ szerb? / albán? "szabadságharcos " dicsekvését hallotta, aki egy feldúlt "ellenséges" faluban a tehén istálló padlásán megtalált fiatal lányt először megkefélte aztán mocskos módon lelőtte. Az Idegenlégióba ugyan elment volna többször is -legutóbb talán 40 éves korában, de ez feltehetőleg csak ábrándozás volt. 
Aztán jött a hír egy magyar legyilkolásáról Kuala Lumpurban! A teljes titokban a Földön tartózkodó Fülig Jimmy egyik kedvenc helye! És már ott is gyilkolják a magyarokat! Már nemcsak Mátészalkán vagy Csepelen ölik a magyart, hanem szerte a világban! A történelem szemétdombján az őt megillető méltó helyet elfoglaló El Quró azt mondta, hogy akinek nem tetszik annak el lehet menni - de tőle függetlenül már magyarok megszámlálhatatlan  tízezrei  keresik kétségbeesetten a boldogulást a világ legeldugottabb sarkaiban is. M.1. a Kádár korszak és az egyetemi borzalmak  elől csak Pécsig tudott elbújdokolni, ha most lenne fiatal akkor már valószínűleg megjárta volna  a Dél-Afrikai gyémántbányákat, az Északi tengeri olajfúró tornyokat  és a kanadai fakitermeléseket. És valószínűleg nem rumot -konyakot inna csupán és nem csak Szimfóniát vagy Marlborot szívna  és nem csak Seduxent, Pipolphent  zabálna a piára. És nem csak a Szabó Ervinbe járna, és nem csak a pesti -esetleg még pécsi, szegedi, debreceni, soproni antikváriumokat ismerné. Fülig Jimmyvel én is elmentem egyszer Kuala Lumpurba, amikor K.11.-et kerestük.  A szőke, német zsidó lány, aki R.S. hatására elindult Ázsiába, hogy a legősibb, Istenhez legközelebb lévő vallás gyökereit felkutassa, megérintse. Jimmy, a nagyra nőtt, gyakran a lükeség maszkja mögé bújó, de ha szükség hozza, a Krav Magát rettentően  megtestesítő, Indiát és az egész szubkontinenst kiválóan ismerő  fiú volt a  vezetőnk. 
M.1. felkelt. Bachhoz kontrapunkt:  Annihilation of the Wicked.  
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.16 0 0 769
 29. hónap
A világosodó hajnali 5 órás csendben felébredve egy egészen jól temperált zongorát hallgatott Richterrel. A jelekre gondolt. Már kora gyerekkorában rávettete magát Révai József Égi jelére- történelmet, mitológiát keresve. És talált "túlfűtött erotikát" -és első találkozása a "jelekkel". Ezekkel azonban sokáig nem foglalkozott, mígnem  az évtizedekkel magukkal hozott  "bölcsebbé válás" során fatalista nem lett. Rájött, hogy az úgy volt   jó, hogy  nem jutott ki Amerikába, úgy volt jó, hogy hazajött Magyaror-szágra. Minden úgy történik, ahogyan történnie kell. Anyjának minden bizonnyal korán el kellett mennie, neki még nem volt szabad meghalnia stb. DE a fatalista, ha már nem tudja befolyásolni a sorsát, akkor  legalább a jeleket figyelje. És ő figyelni kezdett. Korábban is volt egy -egy jel, de most tavasszal  jelek egész sorozata érkezett. Először a kikötött agár az Alkotás úti forgatagban. Utána lezuhanása halott apósa házának padlásteréről. Aztán rövid de éles álma apájáról. Végül a  köszönni akaró "rabbi" megbotlása a zsinagóga oldalában. Ezeket a jeleket nem tudta hová sorolni, elrendezni. És akkor jöttek a hírek Rózsa meggyilkolásáról. Ő nem ismerte, de M.Sz. viszont elég jól. A sorsanalízisben  és karakterelemzésben korán és alaposan elmerült M.Sz. akkor melegítette fel kapcsolatát Floresszel, amikor  elindult a hajdani Inka birodalom szélén lévő, rég elpusztult, oly dolgos és szerencsétlen mandarin-körte bokros nemzetség nyomait felkutatni.  Rózsánál alkalmasabb személyiséget nem is találhatott volna a segítségre.  Akkor hívta fel M.1. figyelmét a köztük lévő mély  hasonlóságra. M.1.-et nem érdekelte. Ő soha, semmi pénzért, még akkor sem, amikor egy rövid ideig hitt a szocializmusban, nem lett volna KISZ titkár. A legyilkolásásról áradó hírek azonban természetesen fekeltették érdeklődését. És valóban voltak megdöbbentő hasonlóságok. (Egyszer, Fidelós korszakom első harmada végefelé Steflék elkezdtek egy játékot, hogy "ki hogy nézhet ki "- a nickje és hozzászólásai alapján. Hülyeségeim és kivülállóságom miatt én az elsők között kerültem sorra és egy találomra  feltett kép- moor követte el ?- szinte megdöbbentően találó volt). M.1. is hasonlót érzett amikor az echo tv-ben meglátta a Rózsáról szóló híreket. 
Volt azonban egy döntő különbség. A Napló korszak elején, egy,  
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.13 0 0 768
93.02.16.  kedd
éjfél; Tegnap este H.H.  hegedű csoportjának koncertje. Nem lesz belőle művész. 
Sörök, Schönberg, Video. 
Rilke: Ich lerne sehen.
Az amerikai üzleti mocsok beférkőzése az X.tudományba. 
William Hogarth - róla írják: a "jó festmény lehet szellemes". 
93.02.22. hétfő
T.1. 40 éves lett. Szombaton náluk voltunk. T.1. 40 éves. Én 37 leszek.  Mi lesz velünk 40 éves korunkban?  Szakmailag és hivatalosan  haladok előre - de az Ontologicam nincs sehol. 
Dali a bohóc. Talán ő az egyetlen pénzhajhász és bohóc akit művészileg el tudok fogadni.  
H.H. éket elvittem a Planetáriumba- az UFÓvadászok csapdái. -Miért nincsenek UFÓk? Régen az emberek mindenféle szellemeket  emlegettek, később boszorkányokat égettek, ma pedig UFÓkra vadásznak.
93.03.02. kedd
este 9; I.1. -nek sikerült egy Rilke kötetet hozni:
"Bin ich es noch, der da unkenntlich brennt"? 
Schönberg Pelleas és Melisande-ja szól. Wittgenstein Filozófiai vizsgálódásait nem sikerült megszereznie: - több helyen azt sem tudták, hogy mi az. 
93.03.07. vasárnapra virradó éjszaka: 
1;  Sok meló az elmúlt héten. 96 kiló vagyok. Schönberg hegedűversenye . Rilke: Fremde Geige, gehst du mir nach? 
93.03.09. kedd
hajnali 3/4 6; Új élet kezdődik  márc. 14-én! Addig a felvezetés: enyhe fogyókúra, sok séta, kevesebb video és zene, több tanulás. 94 kg!
93.03.10; szerda   
Háromnegyed éjfél; A beindított de közel sem drasztikus fogyókúra, a nem-ivás, nem-gyógyszerelés  igen megviselt! Amint hazaértem: sörök hörrentek azonnal! Ettől bekalimpált  a szívem, de későn este visszaautóztam az Intézet számítógépére rávinni egy vázlatot. Szívdobogás tovább ott is. Haza. Itthon gyógyszerek. Most jó. Berg és Webern. Német szótárazás. Lassan. 
930313. szombat
Éjfél felé; Tegnap este S.1.-hez. Pia vele még ma délelőtt is. Utána antikváriumban megvettem Wittgenstein Tractatusát. S.1.-től kaptam pár könyvet: Az egyik: Dénes Zsófia.  Benne  egy visszaemlékezés  LOU ANDREAS SALOMÉról! Rilke és Nietzsche NŐ-Alap-Élménye volt ő!!!
Nietzsche: "Ich habe den Stein  der Weise gefunden, und zwar ein Mädchen"-!!!
Dénes megkérdezi  Lout, hogy miért nem ír  a kapcsolatukról? A válasz: 
Az ember ír, amikor
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.13 0 0 767
93.01.12. kedd
Rilke-Kaffka: Még a csehektől is milyen messze vagyunk!  Prágát se érjük utol soha, nemhogy az ún. nyugatot.
Bécsbe települni? Svájcba? - kevés is és is sok is vagyok ehhez!
93.02.09. kedd
este 10; Sörök, alternatív zene. 
Délelőtt előadás, délután elemzések. Nem tudok lógni, minden nap dolgozatírás! Ilyen vesszőfutás még életemben nem volt! Olyan fáradt vagyok, hogy múzeumba, antikváriumba sincs erőm menni. 
Mit jelent gondolkozni? Vannak-e tények melyeket a gondolkodás mozgathat? Gondolkozni: saját használatra tényeket meghatározni, ezeket relációba hozni, hálózatot kialakítani, -hálózatot, mely dinamikus Gestalt. 
Schönberg: Pelleas  és Melisande - vasárnap volt, és mint kiderült: magyar-országi  bemutató. HA ELMENTEM VOLNA!!!!
93.02.13.  szombat
du.6; Elég csak leírni és az okok a helyükre kerülnek. (!!??)
Ha valakinek Beethoven szimfóniáinak hallgatása közben  Lengyelország lerohanása asszociálódik, akkor mit érez a Missa Solemnis hallgatása közben? A Menny meghódítását? A Hegedőverseny közben a lélek megragadását? Az utolsó  hegedű és zongoradarabok közben a XX. század zenéjének felmutatását? 
Mióta az elmúlt három évben elmerültem az X.tudomány tudományos alapjainak mindennapi munkájában  egyetlen kreativ gondolat, ötlet sem fogalmazódott meg bennem! Az X.tudomány óriási műszerezettségével és bürokráciájával éppen úgy ellensége a kreativitásnak mint a híres-hirhedt porosz fegyelem.
Egyik kedvenc felkiáltásommal gondolkodás nélkül várakozok a gondolatra - de azért már egy kissé nyugtalan vagyok:  37 éves leszek és sehol semmi kreativitás.  
93.02.14. vasárnap
de.10; Charles Amirkhanian és Hortobágyi Zoltán. 
Tegnap munkahelyi buli. Egész életemben utáltam  az ilyen öltönyös "rock and roll"  bulikat magyarnótával fűszerezve- és mégis gyakran  ilyenekbe csöppenek: Magyarország-Németország-Magyarország.  "Rázni a rockit" éppen úgy utálom  mint izzadt, vörös pofával, a magyarnótákat  dajdajozni- mondjuk nem is vagyok hajlandó egyikre sem. 
Transzcendentális  analitika - a gondolkodással foglalkozni. 
Hermeneutika-  az Intézmény és az Üzlet  börtönébe zárt X.tudományban még így is meglévő értékeket kibányászni és felmutatni a transzcendentális analitika számára.  
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.12 0 0 766
) és Babits vezetésével újabb pár lépés  HOMÉROSZ felé. (Olvasókönyv) 
Másutt Babits  Th. Mannról és a Siegfried- Sieglinde  ALAP problémáról! 
Tehát: GÖRÖGSÉG  és BUDDHIZMUS  egy nap: Wagnerhez méltó nap! 
Dalos Rimma  verseit éneklő, szőkén, kacéran, vagányan  mosolygó   Csengery Adrienne - és Decsényit és Schützöt. 
Edita Gruberova, Cecicila Bartoli és ROSTA ANDREA. 
96.03.03. vasárnap
10:30; Tegnap eléggé berúgtunk. 
96.03.04. hétfő
11:30; Tegnap videók, U.T.-nak  fociedzés. Ma tanulgatás. 40 éves vagyok. 
50 éves koromra el kell érnem valamit a tudományban. Valami alapvetőt! Addigra H.H. 26 éves lesz, U.T. pedig 24 - lényegében "valamilyen"  sínre kerülnek. Addig magammal és pénzzel  segítem őket. 
60 éves koromra FILOZÓFIAI ALAPVETÉS!( ha megélem! ha-ha-ha!!!) 
Utána: Lao ce, Basho, Arany János, Juhász Fecó   éposz - haiku  formában KÖLTŐI kifejtés. 
18:30; U.T. fociedzésén. Unom már nagyona hideget.
Lukács: A döntő kategóriák  " kibogozhatatlanul összefonódnak. ... Elszigetelten  egyik kategória sem ragadható meg kielégítő módon" - ezt a lapszéli bejegyzésem szerint 17 éve olvastam először, de CSAK most tudatosodik bennem!
1, Milyen alapvetés ez! 
2, A virológia rámutat az immunológiára, az immunológia az endokrinoló-giára, az endokrinológia rámutat a pszichológiára és a fehérjebiokémiára, 
közben együttesen rámutatnak a kutatókra, a kutatók az intézetekre, a gazdaságra és a nyelvre, a divatra éa szükségletekre:vagyis: mindenre, vagyis: az ÓMra.   
3, Ugyanakkor csomópontok, függőleges síkok, vonalak, melyek a redukció, a meglehetősen egyszerű "tudományos gondolkodás" gyakran primitív módon leegyszerűsítő felépítését oly SIKERESSÉ teszi!!!! A természeti törvények FELTŰNŐEN egyszerűséget és szépséget tükröznek.
a, az a csoda, hogy vannak ezek a átütő erővonalak.
b, Átütő erővonalak léteznek: a KÁOSZba ezek miként lehestégesek?   
4,Ugyanakkor "a világ " egy másik része elképesztően bonyolult, áttekinththetetlen és uralhatatlan: Elképesztő komplexitásban elképesztő hatásmezők. Ezeken a mezőkön tükröződik- megvalósul!- egy ÚJABB II.VILÁG. Mint az Anti- Világ. Ráadsul több "kettes " világ van: Az egyiket római a másikat arab számmal jelöljük. Komp
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.12 0 0 765
96.02.28. szerda
23:45; Nemcsak a vízszintes rétegek vannak, de vannak a függőleges síkok is. Ez a pulzáló gömbből a priori következne, de mégis a posteriori jutottam el hozzájuk, (post festam!).
KÉPESSÉGEK. I.1.-re gondoltam, U.T-ra és persze magamra. I.1. sok dologban kifejezetten buta, de sok dologban kiváló, s vannak jó felvillanásai, vagy akár a Babits könyv, vagy akár a  gobelin. Vagy én: nagyon szeretem a zenét -de nem értek hozzá (és nem is akarok!). Vagy: Életemben központi szerepet játszik a költészet és a filozófia, de nem tudok egy verset se kívülről és egy filozófust se nagyon tudnék, akár középiskolai szinten se, ismertetni (és nem is akarok!). Szintén centrális helyen szerepel a sport -de ugyanakkor erős dohányos, ráadásul elhízott krapek vagyok.  
MI EZ? - ez lehet a Thanatosz, az Igazán Találkozni Nem Akarás, a Nem-Hatalom-Akarása, A Tudás-Nem Akarása, - de az is lehet, hogy a síkjaim és a rétegeim elcsúsztak egymáshoz viszonyítva  -mint az összekavart Rubik kocka. Ó a képszerű gondolkodás és Ó az Analógia! 
Lesz-e, és a ha igen, akkor mikor, helyre pörgetve személyiségem Rubik kockája? 
Buddhizmus. Irgalom. 
96.02.29. csütörtök
5:30; Tegnap este is be kellett vennem 2 nyugtatót! Ilyen 3 napos sorozat nem is tudom, hogy mikor volt utoljára!
Mit szeretett Dide annyira Berdán?  
96.03.02. szombat
8:00; Rosamunda. 
Majdnem mindent elintéztem. Index, fizetés, illetmény hivatal, könyvtárak, nagy berúgás - csak fodrászhoz nem volt kedvem és erőm elmenni. 
Babits- Eliot: Babits veszít az összehasonlításban. 
Colosseum: Lost Angeles. 
A BUDDHIZMUS  mostanában megint izgat: 
1, Delfin elméletem( Darwin kétféle tehene) 
2, Bölcsesség az időben 
3, ZEN és ÓM
4, Kőrösi Csoma és Hepp Ferenc
5, Glassenapp mondta, hogy az emberiség egész történelmében Buddha volt a legbölcsebb.  
6, az "igazi" West-östlicher dívan
7, Kapcsolat, élő kapcsolat a természettel. Az "igazi" pszichoanalízis
8, Nietzcshe, Wagner, Cage
9, Most találtam a tegnap este könyvtárból hozott könyvben- Gaál Gábor idézi Spenglert: Az ember a ragadozók közé tartozik. -Igen. "A" nyugati ember! DE A KELET A DELFIN HAZÁJA !(még ha van ott is cápa bőségesen )
Tegnap megtettem az első lépést  EMINESCU felé is ( Jékely segítségével
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.11 0 0 764
gei"
409- Eduard  von Hartmann " szorgalmas és .... igen teheséges eklektikus volt"
411- Adolf Zeising  " az aranymetszést  az esztétikai problémák  kulcsának nyilvánította" 
448- "aki a szimbólumoknak elsőrendű szerepet tulajdonít az emberi életben, az nem lehet sem ...idealista.... sem... materialista"
RUSSEL: Miszticizmus és logika.
5 - "A metafizika ... arra irányuló kísérlet, hogy a világot mint egészet fogjuk fel a gondolat segítségével"    
"A legnagyobbak ....  a tudománynak  és a miszticizmusnak egyaránt szükségét érezték"   
7 -  Herakleitosz: "Ugyanazokba a folyamokba lépünk, és mégsem ugyanazokba" 
8 - " a miszticizmus .... az azzal kapcsolatos érzés egy bizonyos intenzitása  és mélysége, amit a világegyetemről hiszünk" 
13 - "Platon elválasztotta egymástól  a filozófiát  és a tudományt, ami .... kárára vált mind a kettőnek" 
14 - "Szókratész szerint a jónak van ideája, de nincs ideája  az olyan dolgoknak, mint a szőr,  a sár vagy a szenny"
21 - " van a bölcsességnek egy olyan eleme, amelyet a misztikus érzés-módból  megtanulhatunk, s amelyet semmiféle  más úton nem sajátíthatunk el"
36 - " az idő bizonyos értelemben ... nem lényeges; felszíni jellemzője csupán a valóságnak"
40 - "Az amőbától az emberig  vezető folyamat a filozófusok előtt nyilvánvaló
haladásként jelent meg  - noha egyáltalán nem ismeretes, vajon az amöba  is egyetértene-e ezzel a véleménnyel"-!!!!!stb.stb. 
MEGIJEDTEM A SZEGÉNYSÉG és a velejáró SZELLEMI NYOMORÚSÁG IJESZTŐ KÉPZETÉTŐL!
Elhatároztam, hogy megpróbálok céltudatosan tanulni. Előre X.tudomány!
80.02.24. (A szökőnap)
A hétvégére remélt tanulásból nem sok realizálódott, inkább Hegellel küszködtem össze-vissza. Most is őt (Filozófiatörténet III) olvasom. 
80.02.80. MA VAN KILENC ÉVE, HOGY MEGISMERKEDTÜNK I.1.-GYEL.     
Egytemre nem mentem be. Változatlanul szarul érzem magam. 
Kedves M.1. Néni! 
Este M.9.-éknél. A maradék Napóleont megittuk. Kissé berúgtam. 
80.02.29. A Balzac utcában vettem: Varga Béla: Bölcseleti írások. A lélektanról érdekes dolgokat ír. 
80.03.30. Az éretségi találkozón jól berúgtam. Ma vettem: Fabre: A rovarok környezete és viselkedése
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.11 0 0 763
80.02.22.  Ma kilenc éve halt meg Anyám. 
A balratolódásomat  egyre inkább halvány szkepticizmus váltja fel. Ahogy régen a vallás, úgy ma a marxista ideológia rabszolgája Aristotelész APA hajdanán annyira tobzódó műfaja. 
Hegelnek ez (ti. A szellem filozófiája) c. könyve tűnik  a legérthetőbbnek. Érdekes is, -pl. az amit  a "bolondokról" ír - főleg Pinelre hivatkozva. 
Érdekes az is, hogy mennyit hivatkozik rá Russel. Sőt még Loria is megemlíti.(Loria Vicot is). 
Szkeptikussá válok: Annyi filozófia van, HOL A FILOZÓFIA? Locke is az, Kierkegaard is, Hegel is és Lukács is - mind azt  hiszik, hogy ők A filozófia. Pedig szinte úgy különböznek egymástól mint a fizika és az irodalom. Kétségtelenül Lukács a leggyengébb, más marxista- szocialista országból való filozófust nem ismerek, mert nincs. Hermann a  bunkó, Ancsel a  primitiv, Lick a buta - és így tovább. "Nyakra főre idézgetnek"  sajnos "így vannak"!
X.tudomány. 
Azért Lukácstól tanultam egy-két dolgot. 
A Fizikai Szemlében( 1975/5) olvastam Ortvay Rudolf  Neumann Jánoshoz írt leveleit: Ír Lewinről, Freudról, Husserlről, a saját agyteóriájáról, az "axiomatikáról", és ami a legérdekesebb: (170.old) a régi " theológiai dolgok... modern nyelvre való fordítása". Pl. "Ra hatalmas Isten"- azt jelenti, hogy a "Nap az élet forrása", vagy a "Szentlélek Isten" így hangzik: "Az Ihlet az élet egyik főértéke" stb.stb. Hasonló már nekem is eszembe jutott pl. Hegel Isten fogalmával kapcsolatban, amit aztán "generalizáltam ":minden Isten, démon, Brahman stb., az un. misztikus alapfogalmakkal kapcsolatban. 
Elmegyek a boltba tejért.
Gilbert-Kuhn: Az esztétika története.
10 - Démokritosz használta először a mikrokozmosz kifejezést  az emberre vonatkozóan, valamint ő mondta azt is, hogy a "művészet a természet utánzása"
155 - Ortensio Landi  ezt mondta 1543-ban: "Arisztotelésznek, ennek az ocsmány állatnak"-!!!
349- " Hegel rendszere , érett formájában, mondhatni áttetsző" 
350-  Hegelnél " a dialaktika, az eleven gondolat lép az élet helyébe" 
         "A szellem egészen elmerül a valóságban, materializálódik a történelemben; és az ilyen történelemnek, legalábbis mint művészettörténetnek, nincs jövője"
403- "Vischer nehézségei  az örökös és az utód nehézsé   
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.10 0 0 762
Ezt így párszor megtette mígnem egyszercsak Kozlovszky megunta és rádörrent jól ismert szarkazmusával.  
Ma már P.H., csakúgy mint én, tiszta. Nekem nem volt hozzá erőm egy évig, hogy hajdani naplóimban belepillantsak, neki viszont még mindig nincs ahhoz, hogy szembenézzen hajdani saját magával. Keresni abszolút nem keresi régebbi beírásait, de ha véletlenül előbukkan egy régebbi topik és meglátja benne saját magát, azon minutában továbbugrik.
Tegnap este láttam Kányádí Sándort, egy 1993-ban készült filmben (csak a végét csíptem el véletlenül). Kissé összeszorult a szívem. A költői létezés, a magyar költői létezés. Néha még mindig hív (Was heißt denken? Was heißt dichten? ). Fától fáig és egyre sötétebb van. A lovak elcsavarogtak és én nem mehetek haza nélkülük. Apám menten agyonvágna. Már nem lehetnek messze, mintha hallanám a csengőhangot. A farkasok nem lehetnek közelben. A farkasok lehet, hogy nem is léteznek. Nem létezik a  félelem se. Én se félek. Hisz nincs ma már  gravitáció se. Csak gyorsulás. Még addig a fáig elmegyek aztán már biztos meglátom a lovakat. De más viszont azt mondja, hogy a gravitáció annyira valóságos, hogy vannak jellegzetes részecskéi is. Dehát mindennek vannak részecskéi, mert eszközeinkkel, játékszereinkkel belekavarunk a létezés kavargásába és kimerítünk belőle valamit és erre mondjuk, hogy ez  részecseke. De hát a kavaró és a kavargás és a belekavaró egymással párhuzamosan léteznek, és ez az azonosság. Ez is részecscske és az is. És aztán kiderült hogy mindegyik csak hullám. Még azt a  könyvet elolvasom és akkor  már biztosan tudni fogok.És, hogy mennyire örült Max Scheler az (első) világháborúnak. És mennyi értelmiségi örült neki! Mi volt ennek az örömnek az oka? És egyáltalán: a második 30 éves háburú igazi történetét akkor ismerjük meg, ha elmegyünk a  tisztáson túlra, igen még néhány lépés, még néhány könyv, és eljutok oda, hogy megtaláljam és meg is értsem a tisztáson túli könyveket. 
A Beschleunigung ugyanaz mint az entelechia, és a világ intencionális, teleologikus, az élőlényeknél  ez a tudat és ez a trieb, és számomra a hippi-rocker mozgalom  az volt ami a középkori költők számára a  Ritterség  volt, de lehet, hogy a lovagi élet igazából csak a  költők képzeletében létezett, és amikor erre rájöttem, értettem meg Don Quijotét. Még azt a halom könyvet
el kell olv
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.10 0 0 761
09.05.10. vasárnap
7:41; Cannonball Adderley: Minority
P. H. barátom néha még mindig meghökken, több mint egy éves ismeretségünk után is, amikor tudatosul benne, hogy nem tudok sms-t írni. Na és? Végül is azért talátunk egymásra mert ő hasonló kaliberű balfasz mint én. Ő írja életem a Fidelió halápjaira (!), de kiderült, hogy ő sem tud internetezni. Pár hónapja,  Növényi Norbert   K.1.-es meccse után összevesztünk és próbált rámenni a harcosok klubbja fórumra, de nem tudott be se jelentkezni. Hasonlóképpen lebőgött a kutyás fórumon is. A hőskorban (az ő hőskorában!), kb. 3 éve, a masinát csak szövekszerkesztőként használta, aztán a gyerekei noszogatására, megpróbált netezni is. Fia segítségével lett e-mail címe is, aztán lett mégegy, mert elfelejtette a jelszót, aztán eszébe jutott és lett kettő. A Fortschritt! Hu! Mit szólna ehhez Heidegger, aki már az irógéptől is féltette a szellemet? Ma már rövid idő bárki tud írni egy ezeroldalas "tanulmányt" a hindu- buddhista szimbólumok egymásrahatásáról  vagy a király pingvinek utódnevelési technikájáról. 
P.H., fia néhány apró segítsége után, elkezdte a  szörfözést. Nagy kedvet kapott hozzá. Utána már fórumozni is akart. De a bejelentkezéshez nevek és jelszók stb. kellettek és ő nem tudta, hogy miként.  Megpróbált több helyre is bejelentkezni, de nem sikerült sehová. Már fogalma sincs, de egyszer ráakadt a Fidelióra -  és a Momusra egyszerre. Össze-vissza csépelte a gépét és több napos nekifutás után,  végül ma már szintén nem tudja, hogy miként, a Fidelióra sikerült bejutni- a Momusra nem. A P.H. név is részben véletlenül keletkezett, mert az első névre, majd a másodikra is, azt írta a gép, hogy már foglalt! Nos, ha minden foglalt, akkor a P.H. az biztosan nem foglalt- és valóban. Azóta itt garázdálkodik. Régen főleg piásan ( és ugye volt egy időszaka, amikor szinte folyamatosan az volt, ) írt több-kevesebb hőfokkal, időnként versenyben  Villamossal, az örökifjú brácsaművésznővel. Villamos eltűnt- lehet, hogy igaz volt az a furcsa bejelentkezés, amikor az unokája búcsúzott el nevében a fórumtól?. Hiányzik még neki eltünt Kozlovszky is. Iván még így a netes védőhálón keresztül is "félelmetes " tudott lenni . P.H., akármilyen hőfokon is égett, kifejezetten zenei témákhoz igyekezett nem hozzászólni, de azért néha bátortalanul leírta, hogy mit hallgat. a 
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2009.05.09 0 0 760
Moscheles Liszthez: "önből csak úgy árad  a gondolat, a dallam, a sok pompás zenei ötlet  - miért nyúl hát mindig kölcsönzött dallamokhoz? ... Ön többre hivatott. Nagyobb mélységekre és szárnyalóbb magassságokra. Mégis: miért csinálja ezt? "
Liszt ördöge a társaság, a könnyű siker és a női nem (oda-vissza) bálványozása.
Leverkühn= Faust+Don Juan+Orpheus.
Én pedig: Stehpan Daedelus de la Mancha. 
23:30; nem szóltak semmit a két hetes hiányzásért. DE A TÖKÖM TELE VAN.
Újabb levél X.2. profnak - lehet, hogy ezzel magam alatt vágom a gallyat?!
96.03.24. vasárnap
8:30; Útmutató az ONTOLOGICA tényeinek elemzéséhez: 
Husserl: "A naív ismeret adottságok  leírása  és a leírással együttjáró immanens analízise  és fogalmi megragadása azonban meghatározott  fogalmi apparátus segítségével történik."
"Módszertani munka során kell elsajátíttani  a szükséges szabatos fogalmakat". 
99.10.29. péntek
14:00; CHARLES AMIRKHANIAN. Rég találkoztam már vele. 
Anyámnál a temetőben. Már két évvel túléltem őt, pedig jóval önpusztítóbb életet vezetek. Egyre inkább látom, hogy milyen fiatalon ment el. Ugyanakkor  kortársai  közül egy csomóan még legalább 15-20 évig fognak élni. Az ÓM. 
Szintén az Ómhoz: Oxigén keletkezése és kialakulása a Big Bang után  majd a földi evolúció során. A két kör egymásra épülése, a körök fokozódása. Differenciáltabb, kifinomultabb. Mindkettő ÓM kör. 
Kardosnál  a kloroplasztinnál a történéskör bezárása. (1)
(1): Holnap(1)
99.10.30. szombat
1:00; Demis Roussos
A történéskör bezárulása  és az oxigén magasabb szintű, differenciáltabb(1) előállítása/keletkezése a FÜGGŐLEGES FOLYOSÓK (2) létezésére utalnak.
A RÉTEGEK  mellé régen odaállítottam a HATÁROK problémáját majd a FÜGGŐLEGES FOLYOSÓK  problémáját -most a KVANTUMOKAT.
KVANTUM: mint csomag, mint határozott és nem elmosódó létezés. 
Ezek a kvantumok azonban nem csak a mikrofizika szintjén léteznek, hanem pl. a biológiában( fajok, akár mutációk stb.) szociológiában (csoportok stb.)  stb. is. És nem csak mennyiségi formában, hanem MINŐSÉGI formában is! -pl. differenciálódás. Kritikus hőmérséklet, rák "elindulása-vagy nem", szivinfarktus kialakulása-vagy nem-kialakulása. UGRÁSOK. Amikor a mező megváltozik, eltűnik, kial
(1): Tegnap(1)
(2): 990902(1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!