Keresés

Részletes keresés

Gézoo Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25733

Szia!

 

   Még eddig csak itteni "beszélgetések vannak, de készítek, és elküldöm.. 

Előzmény: cíprian (25728)
cíprian Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25732

Nem arról van szó, hogy "úgy ahogy van rossz a specrel", hanem erre a példára nem alkalmazható. Egyébként is a specrel csak idealizált állapotokra érvényes az áltrel határeseteként. Nem használható a specrel gravitációs térre és gyorsulásra.

Említettem, hogy a példára csak akkor húzható rá a specrel, ha végtelen lassan állítjuk meg a rudat, vagyis a végtelenben kezdjük lassítani.

Előzmény: Törölt nick (25730)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25731

Szia bármilyen szemszögből is nézed a nagysebességgel belőt szegecs a lyuk peremén a galérjával megtámaszkodva megáll .

Ez csak a szegecs fejére vonatkozik attól még a szegecs szára továbbra is mozog a megnyulás a sebességtől függ , a sebességtől függ az is hogy a szegecsre nézve lesz-e maradandó alakváltozás .

Sajnos bármely leirás alapján vizsgáljuk is a szegény bogár elpusztul .

A szegecs szárának megnyúlásán kivül még a lyuk pereme is behorpad ez is a bogár vesztét okozza .

A SR. szerint is pusztulnia kell hiszen a szegecs eleje nem tudja hogy a feje már

megállt , ezt csak késésel tudja meg , az infő "c"-vel halad.

Előzmény: Törölt nick (25730)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25730
Csakhogy a szegecs nézőpontjából nézve meg elpusztul a bogár! Azért ez nagyon nem mindegy, mondjuk ha én ülnék a bogár helyében, biztosan érdekelne, hogy életben maradok-e vagy sem. Az persze megnyugtató, hogy legalább az én rendszeremből nézve életben maradnék. De hogy hogyan pusztulhatnék el ugyanakkor a szegecs koordinátarendszerében? Ez kétféle módon lehetséges: 1. a spec. rel. úgy rossz, ahogy van. 2. igaza van Everett-nek, és a sokvilág nemcsak a kvantummechanikában, hanem a relativitáselméletben is megjelenik. Ez pedig még a legvadabb szolipszizmusnál is sokkal de sokkal rosszabb.
Előzmény: cíprian (25681)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25729
Kedves aWay!

Ne haragudj, de ez egy kissé zavaros. Mi az, hogy a szög megnyúlik, amikor beérkezik a lyukba????

Amikor valamit állítasz, légy szíves írd azt is oda, kinek a nézőpontjából nézed a dolgot.

Megismétlem még egyszer: a bogár nézőpontjából a szegecs feje ütközik a lyuk peremével, ettől áll meg a szegecs, a bogár életben marad. A szegecs szempontjából nézve a lyuk aljával történik ütközés, emiatt áll meg a szegecs, és a bogár elpusztul. Ha elfogadjuk, hogy a valóság (azaz, hogy a bogár életben marad-e vagy sem) nem függhet a vonatkoztatási rendszertől, márpedig szerintem ez alapvető elvárás, akkor a spec. rel. HIBÁS ELMÉLET!!!!
Előzmény: aWay (25663)
cíprian Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25728

                            

 

     Így a három tengely irányaiban végzett méréssel, az ismert aberráció hasznosításával megmérhető az aktuális abszolút sebességünk..

 

 

Kedves Gezoo!

 

 

Érdekel amit mondtál. A fenti kijelentésedet akkor látom helytállónak, ha nem az "aktuális abszolút sebességünket" mérjük meg vele, hanem a távolodás mértékét. De ezzel a módosítással is érdekes a felvetésed.

 

Nincs időm visszafelé elolvasni a sok hozzászólást, ha van egy összefoglalód, megköszönném ha elküldenéd nekem a cyprian kukac majd index pont hu címre.

Amint időm lesz rá, válaszolni fogok.

 

baráti üdvözlettel

cíprian.

Előzmény: Gézoo (25692)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25727

Nos Gezoo lejátszottam a lelkiszemeim előtt az esetett.

 

De nem találtam olyan két fotont amely egy irány vektorral rendelkezne , egy irány vektoruk egyezik mindnek és ez a repülő mozgásából adódik .

 

Az összes forrásból kilép viszont olyan foton amelyik átjutt a saját lyuk párján ,

de ezek a foton nyomvonalak nem párhuzamosak a térben , a repülő rendszerében viszont annak a haladási irányára merőlegesen nézve párhuzamos nyomvonalak láthatóak egy sikban , de holvan ez még a 3D-hez .

Előzmény: TEODOR (25725)
pint Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25726
én a pontszerűre gondoltam, hogy kicsi, de végül is a másik értelmezés sem áll messze tőlem, csak túl direkt, nem illik a finom stílusomhoz.
Előzmény: Gézoo (25721)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25725
Értem elolvastam mégegyszer.
Előzmény: Gézoo (25714)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25724

Ez egyre zavarosabb.

Te még érted Gézoo amiket irsz?

 

Előzmény: Gézoo (25722)
Gézoo Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25723
:D:D:D kac-kac..
Előzmény: pint (25719)
Gézoo Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25722

  Figyelj kicsit jobban! 

 

1.  A repülő a futópályára merőlegesen a felező felett halad át!

2. Minden futó más sebességgel fut, sőt!, a futók fele szembe fut a másik felével..

Előzmény: TEODOR (25720)
Gézoo Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25721

Nos, azt értem, hogy nehéz elismerni a sokadik tévedésed..

 

  Csak azt nem értem, hogy ha tévedsz, akkor miért gondolod, hogy a másik sértegetésével megszűnik a tévedésed ??

Előzmény: pint (25717)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25720
  "Ezek után ha minden manó detektálja a foton átjutást, akkor elmondható, hogy

a repülő rendszerében az áthaladás alatt a fotonok állandó távolságú, párhuzamosokon haladtak.."

 

Az álltalad felvázolt kisérletben az állapitható meg hogy az adott időpillanatban a repülő és a futók sebessége egyezett , sőtt a futók is egyforma sebességgel futottak, de a futók sebességét továbbra sem tudod sem a repülőét.

 

Előzmény: Gézoo (25714)
pint Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25719
és te?
Előzmény: Gézoo (25718)
Gézoo Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25718

   Ezek szerint a tudásod kizárólagos helyességében annyira hiszel, hogy akár

az életed is fel mernéd tenni rá ?

Előzmény: mmormota (25710)
pint Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25717
ez most ugye vicc volt? neked a pontszerű fényforrás közelítés se megy be a fejedbe? pedig az elég kicsi :)
Előzmény: Gézoo (25715)
mmormota Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25716

más egyszerűen azt mondja, hogy a foton haladási iránya

 

Ahogy te azt elképzeled. Hát egy fenét, nem ismered te a Gézoofizikát. Gézoonál minden egyes általa fotonnak nevezett kis téglalapnak van egy külön kis nyila, ami nem feltétlenül arra áll, amerre gondolnád. Na most, ha a nyomvonalról valaki ki találja mutatni, hogy ahány rendszer, annyiféle, akkor jön jól a kis nyíl. Azzal még mindig ki bírja mutatni Gézoo az abszolut álló abszolut semmit, mert azt ugyan senki meg nem bírja cáfolni, mert az a kis nyíl a téglalapon az valódi igazi tengely, aminek mibenlétét senki se ismerheti, mert azt csak Gézoo ismeri, és az mindig azt csinálja amit kell az abszolut abszolutsághoz aztán abszolute annyi nekünk. 

Megyek iszugyihez, kérek egy marék tablettát, mert jojózik a szemem.

Előzmény: pint (25708)
Gézoo Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25715

Csak azt tudnám, hogy miért..??

 

  Drága Pintér úr! 

 

  "és hogy térne az el minimálisan az összekötő egyenestől?"

 

  Egy-egy csillag átmérője igen jelentős.. és noha igen kicsincs szöggel tének el

a szembe szélekről érkező fotonok, de eltérnek..

Előzmény: pint (25708)
Gézoo Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25714

    Oké.. a meggyőzésemre még visszatérünk..

 

  Most nézzük az állandó távolságú párhuzamosokat..

 

Vegyük a 110 yardos síkfutás pályáját..  Minden pályán egy-egy különféle

sebességgel mozgó, gömbszerű fényforrással..

   A játék kedvéért, a futók fele a célból a start felé, másik fele a startból a cél felé

indul, különböző időpontokban, hogy a félpályához egyszerre érhessenek el..

   Amikor odaérnek egyszerre villantanak..

 

  Az összes fénygömb egyszerre kezd tágulni, nyílván azonos sebességgel

és akad olyan rendszer ahol azonos méret növekedési ütemmel..

 

   A futópálya felett 50 méterre elrepül egy olyan hosszú repülő, amelynek a hasára elfér a pályák szélességének megfelelő távolságra a nyolc lyuk..

   A repülő tetején a lyukak párjaival..  És hogy nehogy tévedés legyen

minden fényforrás más színű..

 

  Így a repülö tetején üldögélő zöld, láthatatlan és áthatolhatatlan Mmormota-féle manók mindegyikénél lévő Nicol prizmás fényzáron csak annak a futónak a fénye jut át amelyik pályáját és villanását figyeli.. (És ilyen fényzárral zárjuk ki az alsó lyukakon is az "idegen" fotonok bejutását" biztos, ami biztos..)

 

   Ezek után ha minden manó detektálja a foton átjutást, akkor elmondható, hogy

a repülő rendszerében az áthaladás alatt a fotonok állandó távolságú, párhuzamosokon haladtak..

 

   Egyetértesz ?

Előzmény: TEODOR (25704)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25713

Mmormota juniusban mikor érdeklődött a fiam arról miket irkálunk itt a topikban , némi beleolvasás után megértette azt amitt Gézoo képtelen immár hathónapja megérteni.

 

Van hozzád egy kérdésem te vagy magnum cáfolja a Doppler létét a fényre???

Előzmény: mmormota (25710)
pint Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25712
nem figyeltem az utóbbi időben túl alaposan. de úgy látom, még azt sem sikerült felfognia, hogy a nyomvonal időben nem változik. ehhez nem kell specrel, ehhez ... nem is tudom, mi kell, mert nekem evidens.
Előzmény: mmormota (25710)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25711

Nem vok tizenéves sajna .

A többi igaz lehet.

Előzmény: attila555 (25709)
mmormota Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25710

Az, hogy nem értek egyet, végtelenül enyhe kifejezés. Végtelenül szomorú vagyok, hogy több ezer jozzászólás, rengereg magyarázat, rajz, amináció a semmibe hullt. Semmit se értesz továbbra sem, és már nem is reménykedem, hogy ez megváltozhat. Korábban el se tudtam képzelni, hogy lehetséges ennyire nem érteni semmit. Hagyjuk a fenébe.

Van új jelentkező, fiatal, bírja a gyűrődést, vitasd meg vele.

Előzmény: Gézoo (25701)
attila555 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25709

teodorrol beszélek, nemvok egoista

;)

pint Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25708
te egyre mélyebbre merülsz a mocsárba.

"A távoli csillagokról érkező fotonok haladási tengelyeinek iránya nem, vagy csak minimálisan tér el a csillag kibocsájtáskori helyét velünk összekötő egyenestől."

foton haladási tengelyeinek iránya ... micsoda szép köd! más egyszerűen azt mondja, hogy a foton haladási iránya, vagy a foton iránya.

és hogy térne az el minimálisan az összekötő egyenestől? ha eltérne, akkor a foton nem ide érkezett volna. honnan jönnek a te fejedbe ezek a teljesen idétlen gondolatok?
Előzmény: Gézoo (25692)
Gézoo Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25707

Kedves Attila!

 

    Igazán örülök annak, hogy tizenéves létedre sokkal jobban ismered a specrelt..

 

Amennyiben tényleg így kenne, akkor homályosítsd fel setét lelkünket, és

magyarázd el, hogy ha valamely rendszerben állandó távolságú párhuzamosok

mentén haladó fotonokat tapasztalunk, akkor milyen rendszerben nem állandó távolságú párhuzamosokon haladóknak láthatnánk  ??

   Utánna elhiszem, hogy nem üres szemtelenkedések az eddigi beszólásaid..

 

Előzmény: attila555 (25706)
attila555 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25706

Egy tizenéves kölyökkel társalogsz, aki sokkal jobban érti az egészet mint te.

 

Előzmény: Gézoo (25703)
attila555 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25705

érvelsz? Egy egyetemista jobban ismeri a specrelt, mint te.

Hanyagolj...

Előzmény: Gézoo (25703)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.22 0 0 25704

Gezoo hidd el már juliusban is meg értettem a lyukas szoba elvét .

 

Ha az álltalad párhuzamos foton tengelynek nevezett valami állandó távolsagban van akkor a megfigyelő hogyan észleli egyszerre a két tengelyt hogyan tudja melyik kettő a párhuzamos hiszen a két forrás és a megfigyelő is mozog az észlelések között .

A miröl te irsz az meg felel majdnem az egy rendszernek .

A TÉR fogalmán lehetne vitatkozni ugy mint a vákumon.

6 hónapja nem lehet meggyőzni arról hogy a saját sebességet csakis a forrásokhoz képest tudod mérni.

Előzmény: Gézoo (25696)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!