Keresés

Részletes keresés

ujbubo Creative Commons License 2018.06.20 0 0 672

 

 

engem is a párom vitt le kocsival

nagytudású és rendkivül kedves orvos

lehet még egy utolsó próbát megérne hogy megnézzen.

 

www.batorgyorgy.hu

 

ott lehet bejelentkezni

Előzmény: zebra111 (671)
zebra111 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 671

Köszönöm Bubo!

Á nem szeretnék már műtétet, csak kíváncsi lennék több orvos véleményére, de Szombathelyre csak akkor tudnék elmenni ha a párom elvinne. Pénzem lenne, de már kedvem nincs, belefáradtam az egészbe.

Nevonak szemcseppet már én is használtam, lézerezés után az enyhítette a fájdalmat, már kapartam a falat úgy fájt a bal oldalon az egész arcom. De a napfénnyel vigyázni kell azt tudod? Rá van írva.

Hát örülök, hogy megtaláltad a Neked megfelelő orvost.

 

ujbubo Creative Commons License 2018.06.20 0 0 670

szia igen magánban voltam 20e Ft volt de ebből az OCT 10e, az nem mindig kell nekem is javasolta hogy megnézzük az 1 évvel ezelőttihez képest mennyire változott tehát a vizsgálat 10e

 

de szombathelyen van

a szemcsepp nevanac, nemszteroid gyulladásgátló a lézeres is felírta de 1 hónapra hogy ne álljon össze újra az uszadék de hosszútávon állítólag a meglévővel si tud valamit

 

amúgy a műtétekre hónapokat kell várni szóval ha műttetni akarod a szemed az sokára lesz meg. privátban természetesen megvan 10 napon belül de azért fizetni kell, nekem a pénz nem szempont e tekintetben, ha a szememről van szó de most még nem műttetem

 

Barnusról tud valaki valamit?

Előzmény: zebra111 (669)
zebra111 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 669

Szia Bubo!

Köszi hogy leírtad. Mi a szemcsepp neve?

Magánrendelésen voltál?

Koszi.

ujbubo Creative Commons License 2018.06.20 0 0 668

Sziasztok

voltam Bátor doktornál

nagyon segítőkész és rendes ember alaposan megvizsgált elbeszélgettünk a technikákról, stb ilyen rendes kedves orvossal aki így emberszámba vesz még nem találkoztam.

 

A szemem valoszinű meg tudja oldani hogy a tokba kerüljön a lencse capsulorhexis-t alkalmazva . (ezt már femtolézerrel is meg lehet oldani)

 

de még nem javasolja a műtétet a vitrektómiát se mert kicsi eséllyel ugyan de leválhat a retinám mert rövidlátó vagyok és ez rizikó

az üvegtest se vált még le teljesen a retináról magától azt is le kell szednie ami plusz rizikó

ha akarom megcsinálja de javasolta várjak még

megmutatta a vitrektort is 27+g

gyakorlatilag a műtét egyetlen kockázata ami számottevő a retinaleválás 1-2% körül, a 27g miatt a fertőzés gyakorlatilag kizárt. 23gt már nem javasolja bárki használja el kéne felejteni, nagy sebet hagy fertőzésveszély lassabb gyógyulás, stb 25gt se nagyon

 

viszont adott szemcseppet ami elvileg fellazitja, szétoszlatja az uszadékokat nem mindet de talán segít viszont hosszútávon ha legalább fél évig kell használni hogy bemenjen az üvegtestbe és tartósan hasson

 

mivel az uszadékaim a látást nem zavarják és egyre kevésbé zavarnak (de azért zavarnak) egyenlőre várok, meglátjuk a kúra végén mi lesz. a technika is fejlődik a 7500cpm-es vitrectort nemsokára 10000 cpmre cseréli meg fogja próbálni a hiperszónikusat is.

 

mostmár biztos ha műttetem vele fogom.

 

Bubo

 

ujbubo Creative Commons License 2018.06.16 0 0 667

szia

a lézer az uszadékok kb felét eltüntette, nem tudom hogy ha nem csinálom akkor most milyen állapotba lennék

meg nem a lézerezéssel volt a probléma hanem mivel ez új eljárás az orvos tapasztalatlansága is belejátszott

ha előre tudom ami most van akkor lehet  nem vágok bele

 

a vitrektomia és a sulcusba helyezett lencse megoldja a problémám de van kockázata

 

ha nem lézereztetek és vitrektmiára megyek az uszadékokkal akkor kockázatban kb ugyanott vagyok mint most mert akkois szürkehályoggal kombonált vitrektómiát kértem volna a különbség csak annyi hogy most a lencse beeshet az üvegtestbe (nem 100% de nagy eséllyel) viszont a vitrektómia azonnal el is tudja távolitani

 

szóval 95% minimum az esélye hogy teljesen felpül a szemem és a látsom

 

viszont ha most nem műttetem meg akár évtizedekig is élhetek gy robléma mentesen leszámitva azt a pár uszadékot amihaz nagyrészt már hozzászoktam. tehát műttethetem mos is vagy 1-2-5-10 év múlva.

 

azért kedden megnézetem a Dr Bátorral, az nagyom nagyon tapasztalt orvos, szemsebész.

Előzmény: zebra111 (666)
zebra111 Creative Commons License 2018.06.16 0 0 666

Szia Bubo!

Köszönöm Neked hogy megírtad, hát nem vagy könnyű helyzetben.  A lényeg hogy a döntés a tiéd. Azt érzem, ha már egyszer valamihez hozzányúlnak, az már nem lesz olyan mint volt, és ez nem csak a szemészetre értem.

Nem merült fel benned, hogy a lézer amit a homályokra kaptál kezelést, Nálad is csak károsodást okozott volna?

Ezt nem mertem Neked mondani , hogy én is mindig 4-5 órát ott töltök, a főorvos csak úgy emleget, hogy felejthetetlen élmény vagyok.:-)

Lehet Te is bekerülsz a tankönyvekbe.

Kíváncsian várom a keddet, majd írd meg légyszíves.

Szia. Szép hétvégét.

ujbubo Creative Commons License 2018.06.15 0 0 665

szia

igen voltam nagyon alaposan megvizsgáltak de 5 órát voltam ott 8tól 1ig

a Vogt is megnézte

meg sok rezidens mert ilyet még nem láttak mármint a lencsesérülés lézer miatt

egymás után nézegették a rezidensek a szememet mert ilyet még nem láttak..

 

a lényeg: mindkét szemen sérült a tok a jobb szem van kritikusabb állapotban

szürkehályogműtétnél a lencse bele fog zuhanni az üvegtestbe legalábbis ez a véleményük

 

a lencsét valószinű sulcusba kell tenni tokba nem fog menni. egyik szemen se.

 

megvan az esély hogy megvakulok ha megműtenek és mivel jó ltok most leszámitva az uszadékokat és mivel a sérülés nem változott és akár évekig vagy évtizedekig sem változik tlán, nem javasolják a műtétet, most semmiképp

 

szeptember elején kell visszamennem kontrollra de ha az uszadékokat tovább szokom akkor nem javasolják a műtétet de úg vettem ki ha gond van vagy nagyon akarom akkor megműtik de leválhat a retina és akkor esély van a vakságra.

 

mondjuk az érdekes hogy a Bereczki meg nem vacakolt ő egyből azt mondta műtsük meg, szóval ahány orvos annyiféle

 

Még megyek a Bátorhoz kedden Szombathelyre aztán meglátjuk. az igaz hogy az uszadék még mindig zavar de egyre kevésbé de igen lassan szokom lehet még 1-2 év is kellhet. szóval kedden leszek mégokosabb aztán meglátjuk. az biztos hogy nagyon alaposan megvizsgált a doktornő.

 

köszi a tippet.

Bubo

 

Előzmény: zebra111 (664)
zebra111 Creative Commons License 2018.06.15 0 0 664

Szia Bubo!

Mi volt?

Szívesen, remélem sikerült.

ujbubo Creative Commons License 2018.06.13 0 0 663

hát sajnálom és köszi az infot

remélem már em fogsz szenvedni

 

akikkel én kapcsolatba vagyok külföldiek akiknek vitrektomiája volt és nem altatásban azt  mondták teljesen fájdalom mentes volt

 

de ezek szerint anyukádnak nem fájt a vitrektómia csak az érzéstelenités előtte.

Előzmény: zebra111 (662)
zebra111 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 662

Igen az érzéstelenítő injekció fájt, de ez nem szürkehályognál volt, hanem mikor elforgatta a lencsét 90 fokkal, nekem az is nagyon fájt, végig marcingoltam a műtőasztalt ,de lehet én vagyok már túlérzékeny, a lézerfotokoaguláció is fájt, vagy hatszor lézereztek, mintha az agyam szétlőtte volna, kisebbre is vette az impulzusokat, szó szerint taknyom nyálam folyt. Hónapokig fájt a szemgolyóm és a fejem. Az optikus azt mondta ez is okozhat károsodást.

Vitrektómiát én sem vállalnám csak altatásban.

ujbubo Creative Commons License 2018.06.13 0 0 661

ha jól értem az érzéstelenítés fájt nem utána a műtét

Előzmény: zebra111 (660)
zebra111 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 660

Igen neki is szürkehályoggal indult, utána leszakadt a retinája egyik majd a másik, kb 66-67 éves volt. Retrobulbáris érzéstelenítés volt, fájt neki de ki lehetett bírni. Nem szeretnek altatni. A retro meg kurvára fájt nekem is.

ujbubo Creative Commons License 2018.06.13 0 0 659

de ha jól értem akkor anyukádnak nincs problémája és jól lát. neki volt szürkehályog műtétje?

 

altatták vagy hogy érzéstelenítették? mit mondott, fájt a műtét? hány évesen műtötték?

 

igen ilyen 'modern' lencséket nem javasolt beültetni én maradok a monofokálisnál, 35 éve szemüveges vagyok nem zavar ha kell szemüveg.

 

 

Előzmény: zebra111 (658)
zebra111 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 658

Szia Bubo!

Még időpontot sem kértem a Radóhoz mert az aszisztense azt mondta, hogy akinél én vagyok az alaposabb.

Az anyunak vitrektómiája volt, az első olajos a másik szemén gázzal töltötték fel, kb fél év különbséggel volt ha jól emlékszem.

Én már még a szemészet közelébe sem akarok menni, kisérleti nyúlnak érzem magam. :(

A trifokális lencsével szerintem még nincs sok tapasztalatuk. Vagy én vagyok selejtes.

ujbubo Creative Commons License 2018.06.12 0 0 657

mégegy érdekes lehetőség:

 

http://www.orvosok.hu/orvos/dr-ferencz-maria-eva-195

 

ujbubo Creative Commons License 2018.06.12 0 0 656

anyukád szemét műtötték (vitrektomia) vagy csak lézerezték a retinát?

 

Előzmény: zebra111 (626)
ujbubo Creative Commons License 2018.06.11 0 0 655

voltál Radónál?

Előzmény: zebra111 (653)
ujbubo Creative Commons License 2018.06.11 0 0 654

hát ha órákat kell várni nem maradok ott, úgy terevzem 1 órát szánok a dologra utána be kell mennem dolgozni

 

jövő kedden megyek Bátor Györgyhöz

 

 

Előzmény: zebra111 (653)
zebra111 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 653

Szia Bubo!

 

Hát remélem pénteken nem lesznek olyan sokan, és nem lesz sok műtét sem, és hamar végzel. Majd írd meg mi volt, köszönöm.

Barnust már majdnem felhívtam, de nem mertem.

ujbubo Creative Commons License 2018.06.10 0 0 652

Barnus, mi van veled? javulsz? ha tucc jelentkezz.

 

 

ujbubo Creative Commons License 2018.06.02 0 0 651
ujbubo Creative Commons License 2018.06.01 0 0 650

nekem azt mondta a doktornő hogy 8ra menjek

remlkem végzek időben még be akartam utána menni dolgozni-.....

 

Megyek Bátor Györgyhöz is csak még oda időpont kell az bonyolultabb mert Szombathely.

Előzmény: zebra111 (649)
zebra111 Creative Commons License 2018.06.01 0 0 649

Szia Bubo!

Még nem néztem meg a videót.

Gyorsan kaptál időpontot, hátha nem lesznek olyan sokan, néha délig ott szoktam lenni. Álralában reggel vizitelnek és addlg nem biztos , hogy elkezdik a rendelést.

Kíváncsi vagyok mi lesz.

Én majd egy hónap múlva megyek júliusban csak múltkor véletlen júnit írtam.

ujbubo Creative Commons License 2018.05.30 0 0 648

 

Így műtenek Szombathelyen

ez nem ott ksézült kép de a gép ugyanez és 27g a vitrektor mérete

ujbubo Creative Commons License 2018.05.30 0 0 647

Radót  még nem értem el Kálmán Zsuzsához megyek 15-én reggel 8ra


Szombathelyről is írtak 27g módon műtenek altatásban is maszekba is a legújabb 3D készülékkel (3D szemüveggel)

 

ujbubo Creative Commons License 2018.05.28 0 0 646

mindenképp

Előzmény: zebra111 (645)
zebra111 Creative Commons License 2018.05.28 0 0 645

Szívesen. Majd ird meg ha tudsz valamit.

Szia.

ujbubo Creative Commons License 2018.05.28 0 0 644

kösz az infokat

Előzmény: zebra111 (643)
zebra111 Creative Commons License 2018.05.28 0 0 643

Azt hogy gőzük sincs elküldtek MRre de én amarra mentem. Viccet félretéve negatív lett az MR. Örüljek hogy ennyit is látok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!