Keresés

Részletes keresés

holmogorov Creative Commons License 2010.03.30 0 0 360
Sziasztok!

Szia kompot!

Köszönöm, ismerem az oldalt. Nézegettem én is. Igazából az emődi génbankban lévő durocokra pályáznák, mivel 2008-ban a szentlőrinci gazdanapokon láttam onnan egy kant és hatalmas volt. Rákérdeztem a "tulajnál" e-mailen, ezt írta (idézem): "kan kb. 380-400 kg tömegű, fejétől a farkáig kb. 2,8 méter hosszú és a marmagassága kb. 130 cm. Spermát ettől a közepes kantól már nem tudunk adni, de van ennél jobb képességű és persze nagyobb duroc kanunk is az emődi génbankunkban". Na ezért szeretnék onnan spermát.
Előzmény: kompot42 (359)
kompot42 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 359

Szia.

http://www.hódmezőgazda.hu/magyar/agazatok/55/57

Itt találsz duroc kant meg más fajtákat is.

Előzmény: holmogorov (354)
kompot42 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 358

Szia,gratulálok a malac bandához,nagyon szépek.A pici malacot meg nem kell félteni ,nekünk is van egy ilyen de már gondolkodnom kell ,hogy melyik az.Kicsi a bors de erős:):)))

Előzmény: zotyapeti (356)
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.30 0 0 357
Szia. Tényleg szépek a disznóid azt hittem már rég vemhesek.Így már tényleg meggondolandó a helyzet.Viszont a második ellésük jövö tavasz lenne,persze addig el kell jutni.Nemlehet tudni milyen év lesz takarmány szempontjából.Sajnálom hogy ilyen nehezen találsz normális kant.
Előzmény: holmogorov (354)
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.30 0 0 356
Sziasztok.Köszönöm a kedves hozzászólásokat.Megvan még mind a 13,vasárnap megkapták a vasinjekciót .A kocát etetjük amennyit csak eszik mert tényleg egy kicsit sok ez a malac.Van egy kicsi a képen középtájon de sajnáltam volna kiselejtezni mert rettentő eleven és kiverekszi a helyét.Szóval ő is szeretne nagy disznó lenni.
holmogorov Creative Commons License 2010.03.29 0 0 355
Sziasztok! Jó éjt!
holmogorov Creative Commons License 2010.03.29 0 0 354
Szia!

Az egyik ártány, ő lesz az első "áldozat". Még nem sikerült megfelelő kant találni a két kocának, de nem adom fel. Ahogy mondtam, H39 és duroc kan jöhet szóba. Tippem van H39-re, de duroc nagyobb falat. Telefon kérdése már a H39. Az emődi mangalica génbankban ha jól tudom van duroc, de nem tudom, hogy onnan szaporítóanyagot lehet-e kihozni/venni stb. Ja és még mivel megvan az ártány, addig nem igazán akarom bebúgatni őket. Vagy nem is tudom, hogy érdemes lesz-e már megbúgatni, mivel ha kiszámolom, június - júliusban lenne malac, aztán 8 hetesen "szoktunk" választani, az megint 2 hónap, már ősz lesz, mire lesz választási malac. Lehet, addig rossz ára lesz.

Előzmény: törpecser (353)
törpecser Creative Commons License 2010.03.29 0 0 353

 

Ó nagyon szépek, sokat nőttek, formásodtak, s hogy döntöttél? Kismamák már? Most jó ára van (volt) a malacoknak.

Mind a 3 koca?

Előzmény: holmogorov (350)
holmogorov Creative Commons License 2010.03.29 0 0 352
Kösz. Igyekszem.
Előzmény: kisgazda17 (351)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 351
Ők is gyönyörűek:)
Jól vannak tartva:)
Előzmény: holmogorov (350)
holmogorov Creative Commons License 2010.03.29 0 0 350
Íme az enyémekről néhány kép:
123
holmogorov Creative Commons License 2010.03.29 0 0 349
Sziasztok!

Szia zotyapeti!

Nagyon szépek és jó sokan vannak.
Előzmény: zotyapeti (345)
ez-Ben Creative Commons License 2010.03.29 0 0 348

 

 :) Csatlakozva egy kiváló Szakértő véleményéhez, gratulálok ! Sőt hozzáteszem az országos Mezőgazdasági kiállitáson is biztosan díjjazottak lehetnének.

 Csak így tovább Zotyapeti ! :)

Előzmény: törpecser (347)
törpecser Creative Commons License 2010.03.29 0 0 347

 

Szia!

Ügyes vagy! Gyönyörűek ezek a malacok, nagyon jó a felvétel.

S megvan mind a 13?

Drukkolok, hogy rendben legyen minden!!

Üdv.

Előzmény: zotyapeti (345)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 346
Igazán nagyon szépek;)
Gratulálok:)
Előzmény: zotyapeti (345)
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.29 0 0 345
Talán.
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.29 0 0 344
Nem rakja föl pedig feltölti!!!!!!!!!!
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.29 0 0 343
Sziasztok próbálkozom a képpel nem adom fel.
törpecser Creative Commons License 2010.03.27 0 0 342

 

Sziasztok!

Na örülök neki, hogy megoldódott a probléma.

Ha a gépre felrakom a képeket, akkor 50 %-ra szoktam kicsinyíteni a magasság szélességet is, és elmentem. Így ezt a méretet sikerült a fórumra felraknom.

(((nem tudom hova lett a fele malac..))

Na de én sem vagyok profi ebben a technikában, csak önképzésből tudom, azt a keveset, de szívesen segítek, ha tudok..)))

Előzmény: zotyapeti (340)
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.26 0 0 341
A tritikáléval kapcsolatban én is adok a kocának.Fele ,fele arányban darálom kukoricával és utánna keverem hozzá a kocatápot és a korpát.
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.26 0 0 340
Szia.Reggelre tényleg megjött a hatásuk szerencsére úgyhogy már nyugodt vagyok.A képeket fölraktam a gépre elkezdtem kicsinyiteni mire 5-600-ból lett 100kb már nem látszott csak a fele malac úgyhogy abbahagytam egyenlőre.
Előzmény: törpecser (337)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 339
Szia

Igen darához keverve adjuk, szemesen is lehet de hozzászoktuk darálni. Ha szemesen akkor mondjuk két serpenyő dara egy serpenyő tritikálé.
Nekem jó, mert ha nálunk elfogyna a dudva, akkor van a szomszédoknál, muhar,disznóparéj mindig akad.
Előzmény: benpeter (338)
benpeter Creative Commons License 2010.03.26 0 0 338
Szia!
Magában adjátok a tritikálét, vagy a darához keveritek valamilyen arányban.
Nálam is kapnak mindent, mondjuk zöldet csak akkor kezdem nekik adni, amikor már van elég a kertben ahoz hogy minden nap kapjanak, máskülönben csak visítanak etetés után amíg meg nem kapják.
Előzmény: kisgazda17 (336)
törpecser Creative Commons License 2010.03.25 0 0 337

 

Szia!

Hát remélem a lekvár meg a sétáltatás megteszi a hatását, és fog már üríteni a koca.

Nálunk egyszer volt már olyan, de nem emlékszem hány napig nem üritett a koca fialás után, hívtuk a dokit és gumikesztyűvel kitakarította .. Bele volt keményedve és nem tudott elindulni a széklete, s így segített rajta.

 

Jobbulást, üdv..

Előzmény: zotyapeti (335)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 336
Szia

Gratulálok a malacokhoz:)

Hm, nem emlékszem, mit is jósoltam neked néhány héttel ezelőtt???
És igazam lett??
Még szép:))

Itt az egyik embernek a kocája fialt hajnalban 1-et aztán nuku. Kihívták az állatorvost, adott neki toló injekciót, és a koca kipakolt még 15 kismalacot.
Anyu főnökének a kocája pedig 21-et!!!! fialt, de 8 elpusztult.
Mi szoktunk a cinnyáknak adni trikitálét, szeretik és híznak is tőle, a tyúkok pedig jobban tojnak tőle.
Mi a hízóknak adunk minden földi jót. (tök,disznóparéj,aprókrumpli,tojás)
Előzmény: zotyapeti (329)
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.25 0 0 335
Sziasztok.Mindenkinek köszönöm a gratulációt.Ma sikerült kilopnom a malacokat és lefogaztam őket.Vasazni azt mondta a doki hétvégén jön.Sajnos úgynézki sikerült alaposan megfáznom a nagy izgalomban későn vettem észre hogy lecsökkent a hőmérséklet.A képekkel holnap próbálkozom most nagyon fáj a fejem a nátha miatt.A tanácsaitokat szeretném kérni mit csináltok hogy ellés után tudjon trágyázni a koca.Most már eltelt két nap és még semmi.Egyáltalán meddig lehet várni?Már megetettem vele 4üveg szilva és barack lekvárt a kajába keverve.Ez régen bevált de az már olyan rég volt(10-11éve)hogy nememlékszem hány nap telt el.Szerencsére van étvágya de csak csökkentett adagot kap langyos vizzel.Ma kiengedtem kétszer szép idő volt jót sétált meg turkált.
benpeter Creative Commons License 2010.03.25 0 0 334
Szia!
Választás után egy hétig óvatosan adtam nekik, a nyolcadik naptól kapják önetetőből (Nem irtam egyértelműen)
Zsotyapeti gratula a malacokhoz!
Én a fialás után 3. napon szedettem el a malacok fogait, ekkor kaptak még vasat meg egy másik szurit hasmenésre ill. tüdőbetegségre. De a következő fialásnál rögtön elszedem a fogukat, az oltást meg a 3. napon fogom beadni. (Az orvos itthagyta az ampullákat)
Előzmény: törpecser (330)
csaby74 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 333
Sziasztok.Szia zotyapeti.Gratulálok a kis csapathoz,jó egészséget nekik.Régebben én is mindig frissen leszedtem a malacok fogait,sokszor jártam ugy mint te hogy el kellett lopnom a malacokat a kocától:)Oltani meg 1 hetes koráig oltottam FERRIADE + B12 INJ-val.De ez már régen volt 10-12 éve.Azóta sajnos nics sertés a háznál.
Előzmény: zotyapeti (329)
kompot42 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 332
Csodálatos hírek!!! Gratula a malackákhoz meg ,hogy sikerült levezényelned az ellést rendesen.Biztos nem volt könnyű menet,már kezdtünk aggódni értetek.a képekre meg igényt nyújtanék be,ha kipihented magad:)))))és üdvözlöm az újszülötteket mag anyucit is.:)))))
Előzmény: zotyapeti (329)
törpecser Creative Commons License 2010.03.24 0 0 331

 

Szia!

Gratula a sok malackához, nagy küzdelem lehetett, de most már szerencsésen túl vagy rajta. Remélem megszokják az infra alatt a pihenést és nem lesz semmi gond.

Egész jó lett az ivararány, legalábbis felénk a  kan malacokat keresik jobban hízlalásra ( feltéve ha el akarsz adni belőlük))..

Képet csak 100 kb. körülit lehet felrakni, úgyhogy gondolom le kell kicsinyíteni a szerkesztés menüvel. Utána bluetooth-val lehet felrakni ..

Jó pihenést!!!

(((ha nem megy a képfelrakás majd segítek... ha tudok...))))

Előzmény: zotyapeti (329)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!