Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

jsefi Creative Commons License 2010.06.27 0 0 3740

Sziasztok.

Cserélt már valaki műszerfal izzót?

Mi a menete,milyen izzó kell bele?

Várom segítőkész válaszotokat.

jsefi Creative Commons License 2010.06.25 0 0 3739

Köszönöm a gyors választ!

Szia

Előzmény: Lex300 (3738)
Lex300 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 3738
Hidrotőke tisztító folyadék, amit adalék formában kell az olajhoz önteni . A boltokban több márka közül is tudsz választani !
Előzmény: jsefi (3737)
jsefi Creative Commons License 2010.06.25 0 0 3737

Köszönöm a válaszotokat!

Én is erre gyanakodtam!

Még egy kérdést engedjetek meg!

Tisztító folyadék vagy adalék?

 

Előzmény: Törölt nick (3736)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.25 0 0 3736
Helló!
Szerintem is!
Létezik hozzá tisztító folyadék,nekem az előző autómba megszüntette a kopogást.
Amikor én a 607-est kerestem,benzinesben soknak volt ilyen kopogó hangja.
Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 3735
Szia

Szerintem a hidrotőke lesz a probléma forrása.
Előzmény: jsefi (3734)
jsefi Creative Commons License 2010.06.24 0 0 3734

Sziasztok.

2.2 benzines tulaj vagyok!

Hideg inditásnál kopog a motor dieseles hangja van pár percig. De utánna elcsendesedik!

Szerintetek mi lehet a baj?

 

 

gery7528 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 3733
Sziasztok!

Olyan kérdésem volna hozzátok,h vki tapasztalt-e már olyat,h néha túl nagy turbó nyomást ír ki a hibakód olvasó. Ha néha tolom neki,elmegy akár tiltásig és semmi gond,de vmikor már 3000-s fordulatnál kijelez.Az autó megy tovább,a turbó kicsit elmegy,de aztán megjön az erő is. Két újra indítás és a chek lámpa kialszik.

Előre is kösz a segítségeteket.
Atomanti888 Creative Commons License 2010.06.23 0 0 3732
Sziasztok!

Kíváncsi lennék ti tapasztaltok e hasonló problémát mint én:

2.2 Benzines 607 tulajdonosa vagyok.
Nagyon jó az autó egy-két apróságot leszámítva

Manuális váltós...
Gyorsabb váltásoknál(jobban felpörgetett fordulatszámon) azonban rendszeresen recsegnek a fogaskerekek, mintha nem emelne ki eléggé a kuplung, vagy talán a szinkrongyűrűkkel lehet baj...

Furcsának találom, hogy egy több mint 10 millió Ft-os autó ilyen hangokat adjon ki váltásnál...

Kiváncsian várom hozzászólásaitokat kedves 607 tulajdonosok :)
gery7528 Creative Commons License 2010.06.23 0 0 3731
Szia!

Isaszegen tudok egy szerelőt,otthon dolgozik,főleg Peugeot és Citroen szerelő.
Korrekt,alkalmazkodik,jó áron dolgozik. Ha érdekel megadom a számát.

Üdv a többi 607-s tulajnak!
Az lenne a kérdésem,h tud -e valaki ajánlani egy jó helyet,ahol chipeltetni tudnám a gépet. Ahol nem fel,inkább lemegy a fogyasztás tőle. sajnos hallottam rosszat is.
Előre is köszi!
Előzmény: szeni22 (3728)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.06.22 0 0 3730
Röviden: nem lehet.
Előzmény: joci 2.2hdi (3729)
joci 2.2hdi Creative Commons License 2010.06.21 0 0 3729
Sziasztok. Azt szeretném kérdezni hogy ezt a takarékos módot nem-e lehet valahogy kikapcsolni? Már unom ha valahol várakozom és halgatom a rádiot 10 perc mulva kikapcsol azt ujra el kell inditanom az autot hogy halgatni tudjam.
szeni22 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 3728
Sziasztok!
Lenne egy nagy kérésem!
Segíteseteknekem legyetek szivesek, hol találok Bp-en vagy környékén jó autóvillamossági szerelőt és autószerelőt a 607-eshez, akit ajánlotok és otthon is dolgozik!
Nem rég vettem egyet, és szeretném jó kezekben tudni!
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.06.15 0 0 3727
A 407-esben nem lehet kicserélni a kis kijelzőt nagyra, mert teljesen eltér a két autó elektromos rendszere. Amire átprogramozod, vezérlőt cserélsz és át is kábelezed(!), addigra többet buksz, mintha lecserélnéd a komplett autót...
607-essel nincs ilyen tapasztalatom, de erős a gyanúm, hogy ott sem lehetséges a csere.
lazy g. Creative Commons License 2010.06.15 0 0 3726
Dsigner,Szia! Én keresek egy kijelzőt,de nekem keskeny kellene. Nem tom,h a nagy jó lenne e bele. Esetleg ha megvan hozzá a középső konzol is,akkor talán bele lehetne ügyeskedni. Hol laksz,merre? Ki kéne próbálni. Ja és mennyiért passzolnád át nekem? Köszi szia! Mate,összekevertem,bocsi az az Alsónémedit... Az viszont tuti,h van Miskolc környékén is valami hasonló nevű település. Hali! Lazy
Előzmény: dsigner (3725)
dsigner Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3725
Sziasztok, valakit nem erdekel egy 2006-os nagy kijelzo? Nemreg vettem egy balesetes autobol szarmazik, es kiderult hogy nem talalnak a csatlakozok a keskeny kijelzorol. Nem olyan reg lattam itt a forumon, hogy valaki keresett ilyet.
Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3724
Nem igazán Miskolc..., az M5-ös és M0-ás találkozása körül. De szerintem elég sok helyen találsz klímást.
Előzmény: lazy g. (3722)
lazy g. Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3723
Bocsi,AlsónémeDi.
Előzmény: lazy g. (3722)
lazy g. Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3722
Mogyis Pitty,Szia! Nagyon remélem hogy valami ilyesmi lehet a problem:))))))) Nem tudom különben elhinni,hogy órákon át (2-3 órán keresztül) folyamatosan és tökéletesen működik,utána pedig néha fúj,néha nem. Ha vmi nem stimmelne,akkor biztos nem tudna folyamatosan ennyi időn keresztűl tökéletesen működni. Persze én laikus vok:-/ Mate 607! Köszi szépen,lehet h megnézetem ettől függetlenűl,ártani nem árt ha azért ránéz valaki,ill. ha átnézi a klímát. Elhiszem Neked h nem a pollenszűrővel van a gond,de amikor eltömődésről beszéltem,nem arra gondoltam,hanem vmi másra. Valami csőre,vagy mittudomén mire... sajna nem értek hozzá,csak tippeltem... Én jelenleg Veszprémben dolgozom,de különben Miskolcon van az állandó lakásom,nyaranta sokat vagyok ott. Ha nem tévedek, Alsónémeti Miskolc környékén van,ugye?
Előzmény: Mogyis Pitty (3721)
Mogyis Pitty Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3721

Szia.

Igaz hogy 406-os fórumos vagyok de figyelemmel kisérem a tiétek is.

A jelenséghez amit tapasztaltál azt írnám ,hogy minden klíma rendszernek van egy védelmi funkciója is.

 Ha a motor víz hőfoka felmegy egy bizonyon érték fölé akkor a motor védelme érdekébe kikapcsolja a plusz terhelést okozó elemeket / klíma- erősítő, nagyobb fogyasztókat/

A te esetedben is ez tőrténhetett hogy ,mikor beértél a városba akkor elkezdett melegedni a motor ,és részlegessen ki- be kapcsolgatja a kompresszort az elektronika hogy ne terhelje .

 Ha már kiértél akkor már elegendő volt a hűtés és a klímád ment folyamatossan.

 

Előzmény: lazy g. (3719)
Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3720
Az eltömődést felejtsd el, ha a pollenszűrő nem jó, attól a klímának mennie kell - de ha gondolod, nézd meg magad a szűrőt, mert az ember csak azt hiszi el amit lát... :)

Olyan sincs, hogy nem bírja a klíma, mert nagyon meleg van.

Ha jó a klíma (van elég gáz, nem ereszt, jó a kompresszor és a szíj ami hajtja....stb), akkor a legnagyobb melegben is a szellőzőn kijövő levegő 7 fok körül van - mérve volt - (leghidegebbre állítva).

Szerintem nézze meg egy klímás. Nem tudom merre vagy helyileg, én tudok ajánlani egyet Alsónémedin. Ő nagyon vágja, és nem húz le.
Előzmény: lazy g. (3719)
lazy g. Creative Commons License 2010.06.14 0 0 3719

Szia Sasa 96!

Hogy érted azt h szorul? Remélem nem ez lesz a baj. Ha neked ilyen problémád volt,leírhatnál még néhány "tünetet".

Én tegnap mentem vele több mint 600km-ert és a következőket tapasztaltam: az autópályán,mikor döngettem,akkor semmi baj nem volt,jött a hideg mint a háborodás... Amikor lelassítottam,mondjuk bent a városban,akkor egy darabig még ok volt,de aztán langyosabb levegőt küldött. Ha gyorsítottam,akkor megint nagyon is jól szuperált. Hozzá kell tennem,h tegnap 800 fok volt,tehát nagyon kellett dolgoznia,ezért én betudtam annak,h ha lassan haladok vele,akkor valahogy nem bírja a motor,vagy valami ilyesmi. Mondom,ha már minimum 80-90-re gyorsítottam,akkor már bírta nyomni a hideget és akár órákon át jött a finom hideg:)))) Nem lehet h csak ki kellene tisztítani valamit,vagy hasonló? Még csak annyi: ha beértem egy városba,még utána is tolta a hideget sokáig,csak aztán (50-es tempó mellett kb 10-15 perc múlva) elkezdett jönni a langyos levegő. Ha bárki tapasztalt valami hasonlót,vagy van vmi tippje,h mi lehet a gond,akkor segítsen:)))))) Köszi,hali!!! Lazy

Előzmény: sasa96 (3718)
sasa96 Creative Commons License 2010.06.13 0 0 3718
hali,én csak véletlen kerültem ide mert nem peugeot-om van ,de olvastam a problémádról és tapasztalatból mondom ,hogy a klíma kompresszorod szorul.tudom nem jó hír mert nem olcsó/nekem a passat-ra 110ezer ft lett volna az új Bosch gyártmányú.Hogy a Peugeot-ba milyen van azt nem tom, de ezt én is végig jártam. üdv
Előzmény: lazy g. (3717)
lazy g. Creative Commons License 2010.06.11 0 0 3717

Szia Mate 607!

Hát,igen,pont ez a helyzet. Első bekapcsolásra fújja a hideget,nincs semmi gond. Eltelik pár perc és ugyan fújja tovább,de már nem a hideg levegőt. Olyan mintha kikapcsoltam volna a klímát, csak a sima levegő jön belőle. 21,5 fokra volt állítva. Lehetséges h az volt a baj,h elérte (már mint őszerinte) ezt a fokot és utána kikapcsolt? ( Ezt nehezen tudom elképzelni,mert -mondom- bent baromi meleg volt.)

Megfogadom a tanácsod,azt csinálom (legalábbis kipróbálom),hogy beállítom a hőfokot és utána AUTO gomb. Mert én eddig az auto-módot kikapcsoltam (jobban szeretem én magam beállítani a dolgokat- ezért tartózkodom az automata váltósoktól is- pedig tudom,sokan esküsznek rá). Majd beszámolok,h erre "mit lép" a nagymacsek:)))))

Igen,a pollenszűrőre gondoltam-tudom butaság volt:PPP.

Köszi a segítséget!!! Szia: Lazy

Előzmény: Mate 607 3.0 V6 (3716)
Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 3716
Szia!

Azt mondod, jön a hideg, tehát, ha egyszer hűt rendesen, majd egy kis idő múlva nem, akkor gondolom lehűtötte annyira amennyire beállítottad. Ha abszolút nem hűtene, akkor azt mondom, oké valami baja van a rendszernek (nincs gáz, kompresszor...stb.)
Olyat esetleg el tudok képzelni, hogy a belső hőmérséklet érzőkelővel van valami gond, de ez nem jellemző.

A beállítással nem nagyon tudsz mellényúlni. Kívánt hőfok, majd a legegyszerűbb mindkét oldalon az AUTO gombot megnyomni, és majd utána ő már tudja a dolgát.

Amit írtál szűrő hibát - pollenszűrőre gondolsz? - nem befolyásolhatja ilyen szinten a klímát.
Előzmény: lazy g. (3715)
lazy g. Creative Commons License 2010.06.11 0 0 3715

Sziasztok! Szeretnék kérdezni valamit Tőletek. Tegnap figyeltem fel először a következő jelenségre: megy a klíma és azt veszem észre,hogy nem fúj állandóan hideg levegőt. Nofene-gondoltam magamban... Kikapcsoltam,majd újra vissza és akkor megint jött a hideg. Eltelt jó pár perc és úgy éreztem,h megint nem hűt. Mi az Isten csudája lehet ez? Bedöglik a klímám és ez az első lépése? Vagy csak valamit nem állítottam be jól (szeretném ha ez lenne a bibi...) Azt is hozzá kell tennem,h baromi meleg volt,kb 60 fok a kocsiban. No és ha bedöglik,akkor mi lehet a gond vajon? Az egészet ki kell cserélni,vagy csak...ööö... mondjuk a szűrőt...

Ha tapasztaltatok hasonlót,osszátok meg velem legyetek szívesek! Köszi,előre is,sziasztok!!! Lazy 

2000 2.2i 16v macer Creative Commons License 2010.06.01 0 0 3714
Hali :-) Egy bontott kocsiból rendeltem postán, de megbeszéltük ha rossz akkor visszaveszik.Érdemes az ebay-n is nézegetni!
lazy g. Creative Commons License 2010.06.01 0 0 3713

Hi! Hát persze... Gondolhattam volna,h a "benyás" az benzinest jelent...  Én is így vagyok vele,hogy ha a méret egyezik,akkor megveszem,nagy baj nem lehet belőle működnie kell! Eddig nem találtam,de természetesen nem adom fel! Üdv! Lazy

Ui.: még csak annyit,h ahol vetted,ott ki tudtad próbálni,h egyáltalán működik e? Van erre mód? Muszáj lenne,nehogy már otthon derüljön ki,h mehet a kukába...

Előzmény: 2000 2.2i 16v macer (3712)
2000 2.2i 16v macer Creative Commons License 2010.05.31 0 0 3712
Hali :-) a benyás=benzines, igen a navigációra gondoltam,ugyanis 2 fajta (monochrome) kijelző létezik alap ill. amiben már a telefon és gps kilyelzését is mutat! én egy bontott diesel-ét használom most a benzinesben.Nekem ezzel a két menüvel lett másabb az előzőnél ezért írtam ha nem kapnál pont ugyanazt akkor lehet helyetesíteni! pl:



Előzmény: lazy g. (3711)
lazy g. Creative Commons License 2010.05.30 0 0 3711

Hi,2000 2,2i 16v macer!

Nos,sikeresen kiszedtem a kijelzőt! Nem volt vele semmi gubanc (max annyi,hogy alig találtam annak a fura alakú csavar kicsavarásához szükséges alkalmatosságot...). Én nem értem,h h lehet ilyen idétlen csavarokkal dolgozni,na mindegy...

Szóval sikerült,hála Nektek,nagymacskás kollégáim!:)))))))

Nekem is pont ez a száma: 96 312 345 ZL 00. Kedves macesz,én nem értem azt,h az enyém navis... Hogy érted ezt? Szerintem olyan lehet mint a Tiéd. Az enyém nem navigációs (már ha ezalatt a GPS-est értetted). Ha nem így értetted,akkor milyen navis lehet még? És még ezt a "benyást" sem értettem a leveledből,az mit jelent (még csak egy hónapja van meg a csodás nagymacsek)?

Szóval a lényeg h most már tudom a kijelző a sorozatszámát,már csak fel kell hajtani egy ilyet és kész:)))))))

Köszi még egyszer Nektek,sziasztok,minden jót!!! Lazy

Előzmény: 2000 2.2i 16v macer (3710)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!