Keresés

Részletes keresés

mp429 Creative Commons License 2012.01.26 0 0 1378

Szaisztok!

Dortmundban elek augusztus ota es nagyon szivesen ismerkednek itt elö magyarokkal. 40 eves vagyok, a parom nemet es nagyon hianyzik a magyar tarsasag, mentalitas.

Ha valakinek van kedve, kerem irjonaz e-mail cimemre: monika0429@citromail.hu

alyita Creative Commons License 2012.01.25 0 0 1377

léna89,

 

Mi Schönbühlben lakunk Bad Mergeintheimtől 10km-re.

Bayern73 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 1376

sziasztok

 

Állás átadó!  Mivel napokon belül kezdek a müncheni repülőtéren,igy átadnám az egyik állásajánlatomat,mely február 1-el betölthető.

az állás betöltéséhez NAGYON JÓ német nyelvtudás elvárás.

 

a feladat egy hidegtálakat készitő élelmiszeripari üzemben különböző munkafolyamatok elvégzése.

a munkahely Münchenben van.

a közvetitő cég szállást tud biztositani.

 

havi netto bér: 1200 euro.

 

jelentkezni a 00498936102502-es telefonszámon lehet.

lotale Creative Commons License 2012.01.24 0 0 1375

Sziasztok

 

 

Nagyon oda kell figyelni szerzodekoteskor.De ez sem mindig segit.Sajnos a Nemet munkaadok ugy gondoljak legtobbszor hogy a kulfoldi munkavallalo csak arra jo hogy kihasznaljak, es lehetoleg olcson, sokat dolgoztassak.Egy példa:A szomszéd varosba jott egy ápolókból allo csoport.Reszt vettek egy 3 honapos nyelvi kurzuson es most alltak be dolgozni.A fizetesuk 1700 eu brutto.A kft olyan szerzodest kotott veluk hogy a 3 honap koltseget vissza kell fizetniuk.(Ez azert erdekes ,mert ezeket a koltsegeket a majdani munkaado fizeti ki ,minden honapban a kozvetito kft nek.Tehat a kft egy fillert sem fektet bele az egeszbe,megis visszafizettet mindent.)A netto amit megkapnak 1150 eu.Ebbol a kft levon havi 250 eut masfel evig.Marad 900 amibol kifizetik az alberletet ami 300 eu.Marad 600 eu.Ebbol kell itt megelni, hazakuldeni, stb.Havi 27 napot dolgoznak.A munkahelyen 8 orat toltenek de ebbol a munkaadojuk (idosek otthona) csak 6.5 orat fizet.A szunetet nem fizetik,a fennmarado reszt oktatas cimen nem fizetik (azert mer az ugymond a munkavallalo keresere tortenik, ezert a ceg nem fizeti).Van amikor 30 napot dolgoznak betegseg,szabadsagolas miatt.Itt Nemetorszagban kompenzacios munkakeretben dolgozik mindenki.Ez azt jelenti hogy az egyik honapban 10 oraval tobbet dolgoztal, akkor a kovetkezoben 10 el kevesebbet fogsz.Mivel ok hianyszakmaban dolgoznak ezert,nem tudjak visszaadni nekik a plussz orakat.A vezeto azt mondta nekik hogy ha meglessz a 300 orajuk akkor mar az felett kifizeti oket.Teljesen megdobbentett a tortenetuk.Na nem azert mert ez masik oregek otthonaba nem igy lenne.Hanem mert itt sok ilyen intezmenyt azert nem tudnak megnyitni mert nincs ra szemelyzet.Elottuk csehek dolgoztak itt akik nagyon jol beszeltek nemetul.Mind hazament (most mar ertem miert).Az o helyukre jottek.

A celom nem a remisztgetes volt,hanem hogy mindenki tisztan lasson.

 

michaela77 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 1374

Nagyon köszi, azon az oldalon egészen jól lehet boldogulni!:)

Előzmény: DeRosa (1371)
Eleonoora Creative Commons License 2012.01.23 0 0 1373

Köszi!Megköszöntem az ajánlatot de nem élek vele.

Előzmény: doboztam (1372)
doboztam Creative Commons License 2012.01.23 0 0 1372

A legtöbb helyen 6 hónap a próbaidő.

 

A mindenféle kártérítések kérdése nem veszélytelen és nem is szokatlan Németországban. Ha a munkaszerződésben nincs is ilyen kitétel, a munkavállaló hibája miatti felmondásnál akkor is követelhet a munkaadó fél havi brutto(!) fizetésnyi kártérítést. Az én szerződéstervezetemben 1 egész havi brutto volt. Sok pontot hajlandóak lettek volna a kedvemért módosítani, de ehhez mindenképpen ragaszkodtak (MRCE Dispolok GmbH, München), ezért végül nem is mentem bele. Rosszabb esetben neked kell utánajárni, hogy nem követtél el olyan olyan hibát, ami miatt neked mondanak fel (pl. lopás).

 

A te jogaidnak kihagyása is aggályos, igaz, vannak alapjogok, amiknek nem feltétlenül kell a szerződésben lennie. Sajnos egységes német munka törvénykönyve az MT példájára nem létezik, azért meglehetősen nehéz ezeket a jogokat és persze a kötelességeket is a legkülönbözőbb rendeletekből és ágazati szakszervezeti - munkaadói megállapodásokból összeszedni.

 

Én a helyedben fentiek miatt nem ragaszkodnék annyira ehhez a munkához ....

 

Előzmény: Eleonoora (1364)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.23 0 0 1371

angolul:

http://www.eventim.de/peter-gabriel-tickets-muenchen.html?affiliate=EVE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&key=506970%241935957&jumpIn=yTix&kuid=496&from=erdetaila

 

En messze lakok, hiaba vennem meg a jegyedet, nem tudnam odaadni... :-(

 

Remelem, eljutsz!

Esetleg hivd fel oket, hogy van-e olyan jegyarulda, ahol ticket office atvetel is lehetseges a rendezveny napjan. Ahogy nezem, az eventim nem ajanl fel ilyen "szallitasi modot", szerezz egy nemet postai cimet.

 

Udv,

deRosa

Előzmény: michaela77 (1370)
michaela77 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 1370

Sziasztok!
Én egy kis segítséget szeretnék kérni.
Életem egyik nagy álma, hogy eljussak Peter Gabriel koncertre, és most végre lesz Münchenben, május 2.-án.
Egy oldalt találtam, ahol számomra is megfizethető áron árulnak jegyeket:
http://www.muenchenticket.de/guide/tickets/jxvq/Peter+Gabriel.html
De itt egyrészt sajnos már nincs olyan jó helyre, ahová szeretném, másrészt német oldal és egy szót sem értek belőle, nem tudom mivel lehet fizetni, hogy, a jegyeket hogyan vehetem át, milyen egyéb költség van.
Találtam angol nyelvű oldalakat, ott viszont már 160 fonttól kezdődik a legolcsóbb jegy.

Szóval ha valaki tudna ezzel kapcsolatban bármilyen segítséget nyújtani, mondani olyan oldalt ahol megvehetném a jegyet, vagy tudna nekem venni és eljuttatni, vagy bármilyen segítséget nagyon megköszönök.

Szép napot:)
m

Eleonoora Creative Commons License 2012.01.22 0 0 1369

Köszönöm :) Ez lenne a kisebb bajom,a kizsákmányolásom inkább jobban zavarna..

Előzmény: DeRosa (1368)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.22 0 0 1368

Itt 6 honap a normalis probaido, bar egyes ceges 3 honappal is szerzodnek...

 

deRosa

Előzmény: Eleonoora (1364)
Eleonoora Creative Commons License 2012.01.21 0 0 1367

Köszönöm az infókat elraktározom :) Sajnos elsőre sikerült ebbe belefutni,de optimistán látom a dolgokat:) Érdekes tapasztalat :)

Előzmény: Bayern73 (1366)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.21 0 0 1366

a 6hónap próbaidővel még nem is lenne gond....

Előzmény: Eleonoora (1364)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.21 0 0 1365

Eleonora német szerződésed lesz,német adószámod,és német biztositásod.

 

az un EU-s kártyát úgy felejtsd el ahogy van.a leendő német munkáltatód kapcsolatban van valamelyik német biztositóval.én pl AOK-s vagyok.http://www.aok.de/bundesweit/

tehát ahogy aláirtad a szerződést,ők lejelentenek a biztositónál és kb 1hét múlva a kezedben lesz a chipes német biztositási kártyád.

 

a biztositásod alapján jogosultak lesznek a gyerekeid 18 éves korukig német orvosi,kórházi ellátásra.ha munkanélküli leszel,a kártyád 2hónapig "passziv" lesz,minden orvosi ellátásra jogosit.

a hátoldalán ott lesz a német E111 amely alapján bárhol az EU-ban orvosi ellátást kaphatsz.

 

 

a megyei OEP-nél jelentkezz ki,mert egyszerre két államban nem lehetsz biztositott.

Előzmény: Eleonoora (1359)
Eleonoora Creative Commons License 2012.01.21 0 0 1364

De nem is megyek mert olyan szerződés kaptam h a fordító is kapkodta a levegőt.. Röviden tömören én rosszul jártam volna ő meg nagyon jól.. 6hónapos szerződés melyben a próbaidő 6 hónap..amiben nekem 1 hetem van felmondani.És ez az elős 4 sor..a többiben anyagi követelését nyújthatja be felém bármilyen indokkal,és ilyenek.Mielőtt bárki nekem támadna h finnyás vagyok.. nem vagyok,.de az én jogaimat kihagyták a szerződésből.

Előzmény: Kovács szaki (1362)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.21 0 0 1363

Nem hinném hogy ezt kérik...egy észak német hotelban azt sem tudják hol van Magyarország?!

 

Előzmény: Kovács szaki (1362)
Kovács szaki Creative Commons License 2012.01.21 0 0 1362

Ha egy német cégnél úgy akarnak felvenni alkalmazottnak, hogy EU-s kártyád, magyar tb-d meg utasbiztosításod legyen, akkor onnan húzz el olyan gyorsan, ahogyan csak bírsz!!!Lehúzás! Neked ilyenkor német biztosítási jogviszony kell, ha a munkaadód ezt nem rendezi, akkor az biztos feketemunka...

Előzmény: Eleonoora (1359)
AiRLAC Creative Commons License 2012.01.20 0 0 1361

EU TB kártya hivatalos neve EHIC (European Health Insurance Card):

Ügyfélkapu azonosítóval online megkérhető, ingyen, küldik pár napon belül postán:
"Igénylőlap Európai egészségbiztosítási kártyához"

http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,26645934&_dad=portal&_schema=PORTAL&tmodule=1

 

De!

 

"Az Európai Egészségbiztosítási Kártya az átmeneti jelleggel egy másik uniós (EGT) tagországban (illetve az alábbiakban felsorolt államban) tartózkodó személy számára az orvosilag szükséges ellátások igénybevételére jogosít"
Tájékoztató:
http://www.oep.hu/pls/portal/ docs/PAGE/LAKOSSAG/ OEPHULAK_EBELLAT/EUELLATASOK/ 110118_EU_EGBIZT_KARTYA.PDF

(orvosilag szükséges=ez tágan értelmezhető, de szerintem vészhelyzetben tudod használni, szóval utána kell nézni a biztosítódnál hogy mit térít és mit kér hozzá)

 

Ügyfélkapu azonosítóval online megkérhető, ingyen, küldik pár napon belül postán:
"Igénylőlap Európai egészségbiztosítási kártyához"

 http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,26645934&_dad=portal&_schema=PORTAL&tmodule=1

 Tehát amíg nincs munkád addig jó lehet végszükség esetére, ha azonban lett munkaviszonyod, akkor:


Ha megkaptad az adott országban a biztosítási jogviszonyt, akkor 15 napon belül be kell ezt jelentened az OEP-nél. Ezt megteheted ügyfélkapun keresztül, itt a link az e-nyomtatványhoz:
"Bejelentő lap TAJ számmal rendelkező magyar állampolgár részére, aki EGT tagállamban biztosított személy"
http://www.oep.hu/portal/ page?_pageid=34%2C26645934&_dad =portal&_schema=PORTAL&tmodule =1

Előtte a nyomtatványkitöltő programot telepíteni kell (Javás cucc):
http://nav.gov.hu/ magyar_oldalak/letoltesek/nyomtatvanykitolto_programok/nyomtatvany_apeh/keretprogramok/abevjava_install.html

Ha kitöltötted és van ügyfélkapus azonosítód akkor egyből be is küldheted online.

 

Valamint, NAV (APEH)-nél idén a 12T1011-es nyomtatványt is ki kell tölteni:

"Adat- és változásbejelentő lap az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kötelezettek részére (bejelentkezés, kijelentkezés)"
http://www.nav.gov.hu/magyar_oldalak/letoltesek/nyomtatvanykitolto_programok/nyomtatvanykitolto_programok_nav/adatbejelentok_adatmodositok/12t1011.html

Szintén az előbb említett nyomtatványkitöltővel megtehető.

Előzmény: Eleonoora (1359)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.20 0 0 1360

Egy halottja van a német tömegkarambolnak

Cloppenburg közelében ötven jármű ütközött. Tovább »

forrás: Index.hu

Eleonoora Creative Commons License 2012.01.20 0 0 1359

Az EU-s TB kártyához mit kérnek az OEP-ben?Van egy szerződés a kint cégtől azt kérik?Itthon le kell mondani a TB-t?Ha kint vagyok mi a dolgom?Vagy a főnök dolga a bejelentésem majd a betegbiztosítóhoz?Olvastam h ajánlatos utasbiztosítást is kötni.

DeRosa Creative Commons License 2012.01.20 0 0 1358

Sávborszag es Frankenland kozott (Stuggart - Nürnberg kozott)

 

De en is a maps.google-rol tudom csak...

 

deRosa

Előzmény: Gergö21 (1357)
Gergö21 Creative Commons License 2012.01.20 0 0 1357

Az merre van?

Előzmény: léna89 (1355)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.20 0 0 1356

Hello,

 

en se vennek autot se hitelre, se lizingre. Csak nagyon stabil hatterrel.

 

A te kovetelmenyeidnek megfelelo ajanlatokat itt talalsz:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?scopeId=C&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&categories=EstateCar&makeModelVariant1.makeId=19000&maxMileage=150000&minPrice=2000&maxPrice=3001&transmissions=MANUAL_GEAR&ambitCountry=DE&emissionClass=EURO4

 

Nezegessed oket, hatha...

 

De itt is van nem keves atvagas a hasznaltautopiacon, szoval csak ovatosan. Amugy ugy altalaban itt jobb venni szerintem, mert

- sok markanal a kocsik jobban felszereltek (NYE-i piacra szantak, nem K-re)

- jobbak az utak, a futomuvek nem annyira el/lehasznaltak

 

De itt is van oravisszaallitas, torott auto kihuzatva+ujrafestve ill szethajtott motor...

 

Udv,

deRosa

Előzmény: Dózerbike (1353)
léna89 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 1355

Sziasztok Rot Am See-ben lakik valaki? vagy a közelében?

Eleonoora Creative Commons License 2012.01.19 0 0 1354

Egy kicsit másabb állásra..:)

http://www.kurhotelgermania.de/

Előzmény: Bayern73 (1352)
Dózerbike Creative Commons License 2012.01.19 0 0 1353

Hitelre nem fogok kocsit venni, ez biztos. Komolyabb hitelem sosem volt, ez után sem szeretnék. Tudom, egy jó fizetéssel, ennyi hitel nem olyan nagy dolog. De én mindig kerültem az adósságot.

Előzmény: Bayern73 (1348)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 1352

szerintem bele.korrekt ceg nem fog surgetni.

 

de ugye nem husipari csomagolonak jelentkeztel?DDDDDDD

Előzmény: Eleonoora (1351)
Eleonoora Creative Commons License 2012.01.19 0 0 1351

Aham munka,ki kell nyomtatnom,aláírnom,és szkennelve visszaküldenem emilbe. Lefordítottam de szeretném mással is megnézetettni hogy tudjam valóban jót írok e alá :) Ezért ez a 2 nap. Gondolom belefér..

Előzmény: Bayern73 (1350)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 1350

munkaszerzodes?

 

hivatkozz a hetvegere,hogy majd hetfon viszed alairva )

Előzmény: Eleonoora (1349)
Eleonoora Creative Commons License 2012.01.19 0 0 1349

Kaptam egy szerződés,kérik ugye vissza aláírva.Mi az az idő amíg nálam lehet átolvasásra?2-3 napot szoktak várni ugye?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!