Keresés

Részletes keresés

gurabli Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2615

Egyáltalán nem beleokoskodni próbáltam, minden alkalommal írtam is, hogy még csak véletlenül sem mondom meg a frankót, hogy mit kellene tenni, kizárólag a saját véleményem mondtam, amit minden alkalommal hangsúlyoztam is! Pusztán a jó szándék vezérelt, azért is hoztam fel többször is, elnézést, ha nem voltam egyértelmű.

Most nem tudok többet írni, mert mennem kell, de majd írok még erről. Nagyon is sokat olvastam a trendeknek (főleg amerikai és angol oldalakon, szakmai oldalakon, és néhány németen is), és egy tanulmány nincs, ami bizonyítaná, hogy a konzervatív kezelés ilyen esetben eredményes lenne, sajnos. És a hangsúly itt a hosszútávú (ami aránylag rövidtávú is) következményeken van. Nincs olyan sportoló, aki szakadt meniszkusszal sportolna, ezt elhiheted! És ez nem véletlen.

 

Az élet pedig elég nagy szívás, sajnos. Nem szeretheted jobban a sportot mint én, max annyira mint én:))). Már jó párszor írtam, hogy mennyire sokat jelent nekem a foci. Ez van. Gond nélkül tudsz majd (nagyon valószínű) térdgépezni. A kontakt sportok a felejtősek, elsősorban.

 

Érdekes a hozzáállás, mert egy szakadt meniscus igen is akkut dolog, pont a későbbi komplikációk, pl. gyulladás miatt! Nem életmentő, de ha kiderül, célszerű minél előbb megműteni, egy betegnek és orvosnak is megfelelő egy-két héten belüli időpontot választva, elkerülve minden esetleges kellemetlenséget. Sajnos a Te példád is tökéletesen illusztrálja, hogy ha nem küldenek el 6 hétig szakadt meniszkusszal olvasgatni (már elnézést, de ez szerintem nem helyes, az orvosnak dolga elmondani, hogy mik a lehetőségek és ő mit ajánl vagy mit nem és miért), akkor nagy valószínűséggel nem kerülsz ilyen helyzetbe.

 

Persze az élet mindig beleszól valahogy, saját bőrömön is tudom... Mennem kell, majd folytatjuk:))

Előzmény: _chillout_ (2613)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2614

Arzén, nem csoda, hogy így megy a guggolás, amúgy meg nem, egész más izomcsoportokat mozgatsz meg a kettővel. Pont ma mutatott a fizikós néni egy jó technikát: falnak dőlve guggolni, csak ameddig megy, és a két térdet két kézzel fél percen át befelé nyomni - és ellentartani -, majd fél percen át kifelé ugyanez. Iszonyú fárasztó és úgy mozgat izmokat, hogy a térded kvázi tehermentesítve van, mert a testsúlyodat a falra helyezed, nem pedig a lábadra.

Előzmény: Arzeen03 (2611)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2613

Itt valami óriási félreértés lesz. Milyen gerillatorna, mit nem szakember írt elő? Mindent, amit csinálok, előtte együtt gyakoroljuk a terapeutával. Semmit nem csinálok a tudta, beleegyezése nélkül. Miért csinálnék ilyet?!

 

A térdemmel történtek:

baleset július 4.

MR július 9.

Megbeszélés, akarok-e műtétet július 10. Itt elmondták, hogy ez egy akut, de nem sürgős dolog, biztattak, hogy olvassak utána, találkozunk 6 hét múlva.

Kontroll aug. 15. Megbeszéltük, hogy ennek már sokkal jobbnak kéne lennie, szóval műtét, elindítottuk a folyamatot. 2 héttel később beállt a térdem, ügyelet, konzultáció előrehozva szinte azonnalra.

Konzultáció szeptember legeleje, a térdemben egy gyulladás van, hogy a baleset következménye vagy a várakozásé, vagy a kettőé együtt, nem tudni, de így nem merik megműteni, mert akár egy gennyes, szeptikus környezetben is találhatják magukat.

Ez történt eddig. Azóta nyomom a fizikoterápiát, hajszálpontosan azt csinálom, amit előírnak és várom a kontrollt, ami már csak 3 hét. Előtte még lesz otthon egy MR, hogy lássuk, mi a helyzet.

 

Azt kéne megérteni, hogy az orvostudomány nem egzakt. Ami üdvös megoldás X-nek, Y-nak esetleg tönkreteszi az életét. Nagyon alaposan utánaolvastam mindennek és van egy trend, elsősorban észak- és nyugat-Európában, ami meniszkusz-sérülés esetén a konzervatív megközelítést favorizálja. Leírtam már az érveket és az ellenérveket. Ezeken kellett magamat átrágni a baleset utáni 6 hétben és meghoznom egy számomra nagyon nehéz döntést. Miért nehéz? Mert a balesetem előtti napon kerek 100 kilóval lábgépeztem. Nekem a sport nem hobbim, hanem lételemem. Nem kocogni akarok vagy szobabiciklizni, hanem versenyezni, megszakadni az erölködéstől, elpusztulni a pályán. Egy meniszkusz-műtét banális és azonnali, látványos javulást hoz, de a hosszútávú ízületi degeneráció elkerülhetetlen. Ezeket kellett megemésztenem és döntenem.

(Az tényleg csak zárójelesen, hogy ortopéd sebészeti eszközökkel foglalkozom és a kelleténél sokkal jobban tudom, hogy mi hogyan működik.)

Az orvosoknak itt egyáltalán nincs felsőbbrendűség-tudatuk, itt teljesen bevett dolog a másod-, harmadvélemény. Az arrogancia is ismeretlen fogalom, nem úgy, mint itt a topikban egy-két embernél.

 

Két dologra válaszolj nekem légy szíves, zkovaxxx:

- honnan veszed, hogy nem azt a tornát végzem, amit előírnak

- honnan veszed, hogy jobban ismered a svájci protokollt bármelyikünknél

 

Nekem most egy kicsit elegem van a segítőkészségnek címkézett "jólvanpistikenincskockafejed" hozzáállásból. Nem ismerjük egymást, tehát adjuk meg egymásnak azt a tiszteletet, hogy feltételezzük róla: tud annyit, amennyit mi. Ez egy laikus topik, itt nincs helye szakértő-attitűdnek.

Előzmény: zkovaxxx (2606)
gurabli Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2612

Olvasom rendszeresen, csak mostanában ritkán jutok oda, hogy írjak:)

 

Csontritkulást komolyan kell venni, legtöbbször eredményesen kezelhető, de kezelni kell! És itt is érvényes, minél előbb, annál jobb!

A Cola helyett bármit:) Igen, mindenkinek van rossz szokása, de a coke tényleg nagyon, de nagyon káros, és még az a kg cukor amit vele tolsz.... Helyette 100% gyümölcslé, hézi limonádé, akármi! Jó-jó, okoskodok, de én is rengeteg colát ittam, és nem volt könnyű leszokni róla (hehe, mint ha kóla lenne, nem cola), aztán most nemrégen moziban vettem egy poppcorn+cola párost, a colától szinte felfordult a gyomrom, olyan édes volt és szörnyű, a poppcorn meg szétmarta a fejem, annyira sós... No comment. Előtte nem zavart, sőt! Az ideális persze egy jó pohár (vörös)bor vagy egy-két üveg sör. Az utóbbi sajnos keményen hizlal:) Imádom a sört. Szerencsére van már egy-két valóban minőségi alkoholmentes sör, ami nem olyan feeling, mintha egy lépésre lennél a guminőtől, ezért amikor vezetek, vagy nem lehet egy jó hideg keserű német sört ledönteni, akkor alkoholmentest iszom. Mindenről le tudtam szokni aránylag könnyen (édes italok, sós rágcsák), de a nyomorult cigi most kifog rajtam. Amíg sportoltam, addig nem is jutott eszembe, majd sajnos rákaptam és most nem tudom letenni, megőrülök:(((

 

A térdbe adott injekciók: ha jól tudja beadni, akkor 99% százalékban szinte azt sem érzed, hogy megszúr. jegelik, és/vagy lidokain, és már megy is. Nem kellemes, de inkább a tudat miatt. Fontos, nem szabad ugrálni, mozogni. Emígy én nem vagyok híve, a legtöbb tanulmány bizonyította, hogy szinte semmit nem használ vagy csak nagyon rövid ideig, ellenben kellemetlen, rettentő drága, hordoz némi fertőzés veszélyt is (ha valami, akkor a térd rögtön dagad, ha nem tetszik neki). Talán annak látom értelmét, hogy szteroidot adnak gyulladásban lévő térdre nagyon rövid időre (használ) és akkor műtét vagy vizsgálat, de ebbe már nem mennék bele...

 

Guggolás: az egyik legnehezebb. Mikor is volt a pótlásod? Mert térd nagyon sokáig nem mehet a bokától előrébb. Nekem sérülés előtt is kínzás volt a guggolás. Nem fájt, kellemetlen, rossz érzés. Ne erőltesd. Főleg, amíg nincs rendben a lábad. Térdelj le fél térdre, vagy próbáld máshogy megoldani. Emígy minél erősebb az izomzat, annál kevesebb terhelés megy a térdedre. Csodát nem tesz, de nagyon sokat jelent.

Előzmény: Arzeen03 (2611)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2611

végre visszatért az egyik főszakértőnk, gurabli gyógymester :)

 

nem csoda, hogy chilli halogatni akarja a műtétet, elijesztjük itt mint pl én is a térdfájásommal szegényt

pedig micsoda megkönnyebbülés lesz majd neki, majd fog utána sajnálkozni, hogy miért nem előbb.. 

de most megy MR-re, már a kapuban áll

 

részemről a csontritkulás hát igen.. kálcium pezsgőtablettával próbálom ellensúlyozni, meg egyéb vitaminokkal

egyszer 3 hétig nem ittam kólát, sokkal kiegyensúlyozottabb és nyugodtabb voltam

gondoltam iszom egy fél pohárkával, végül is három hete nem ittam.. onnantól kezdve ugyan az, nem birtam leállni

choipper irta a mákolajat, mindenképpen alkalmazni fogom, utánaolvastam.. köszönöm szépen egyébként

 

bár tudom, hogy zkovax fórumdoktor és gyógyszakértő, valamint főtanácsadó és elemző azt tanácsolta, hogy ne tornázzak, de ami nem fáj,... hát tessék, ez ma volt

 

kérdés, hátha kapok rá egy gyors választ:

 

- gyakorlat guggolás próbálkozás

 

ha térd előre megy és hajlik a láb, közben kapaszkodok, testsúly nagy része levéve, olyan 40-50 fokig megy, nem fáj

 

ugyan ezt próbáltam, csak sipcsont marad a talajra teljesen merőleges és úgy engedem le magam, tehát mintha elkezdenék leülni, izületbe olyat behasitott, hogy csak úgy jajgattam.. 

 

szerintetek lehet e az oka, mert gyenge még az izület és ilyen formán még nem birja a terhelést?

 

ugye már járok, ha sántikálva is, ami az elején szintén eléggé fájt, de már sehol járás közben a térdfájdalom, elmúlt, szoval ebből gondolom, esetleg az izület még nokedli

 

TA-hoz jövő hét hétfőn megyek, az orvosomhoz meg felmegyek csütörtökön oda meg viszem a csontizotópot, megfogadva zkovax fdr. gyszkrt. ftcs és el. tanácsát

 

ezek a térdinjekciók nagyon fájnak? de gondolom azért kibirható, nem?

 

gurabli Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2610

Igen, mi kitartóak vagyunk:) Senkinek sem akarom megmondani, hogy mit tegyen, csak sajnálnám, ha később ez miatt lennének komolyabb gondok. Egy porckopás az már nagyon komoly kategória és kezdeni sem tudnak vele semmit (ha nagyon fáj, akkor jön a protézis).

 

De senkit soha nem szabad ilyesmire rábeszélni, ezt az orvossal kell megbeszélni és az alapján mérlegelni, dönteni. Én is tudtam, hogy minél előbb túl kell lennem a sérvműtéten, de húztam elég sokáig, pedig nem nagy ügy az egész. És minden nap kitettem magam annak, hogy esetleg kizáródjon (na az aztán komoly dolog) illetve idővel egyre nagyobb lett a sérv.

Előzmény: zkovaxxx (2609)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2609

Teljes mértékben egyetértünk ebben az ügyben.  Már párszor megpróbáltuk lelkileg presszionálni a számára legracionálisabb megoldásra, de még ellenáll:))

 

 

Előzmény: gurabli (2608)
gurabli Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2608

Ez igaz: fizikó, nem gyógytorna, én hibám.

Egy dolgot tudok: nem szabad sokáig várni vele és terheli, mert komoly árat lehet érte fizetni, sajnos.

Előzmény: zkovaxxx (2606)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2607

Arzeen Tábornok Úr!

 

Gondolom mondták már neked, hogy már borítékolhatsz némi csontritkulást:)

Közeli családtagom is így nyomta mint te, nála is bejött a papírforma.

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2602)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2606

Ezt Svájban is pontosan így ítélik meg:) Ez klasszikus meniscus szakadás, de ezt már az orvosa is megállapította és javasolta a műtétet. Amennyiben jól emlékszem a térde, gyulladásban volt ezért vár az orvos a műtéttel és addig kiirt fizikó terápia ahova most jár az nem egyenlő a tornával.  Gondolom annak az a célja, hogy ne álljon be a térde, és egyben kezelik a térdkalács problémáját, bár szerintem ez összefügg a meniscus üggyel.

Az, hogy ő gerilla tornázik azt szerintem nem az orvosa javasolta:)) Az orvos javaslatot tehet, a többi mindig a beteg belátására van bízva. 

Előzmény: gurabli (2604)
gurabli Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2605

Nem könnyű az élet, sajnos. Kitartást és legyen mindig ilyen a kedved és hozzáállásod, mint itt a fórumon!

Kíváncsian várom, hogy mire jutsz, mikor is mész TA-hoz, nem voltál még nála ugye?

Szorítok!

 

Nálam most már úgy látszik "beállt" az az állapot, hogy alapjában véve nem zavar a műtött térd. Nem szereti, ha sokat ülök, és azt sem, ha sokat állok. Terhelni nem nagyon terhelem, a sétát jól bírja.

Előbb-utóbb elkezdem a komolyabb futást, mert kezd rendes pocakom lenni:(, fociról még nem mondtam le, de a kezdeti terv, hogy szeptemberben elkezdem végül felejtős lett. Majd meglátjuk.

 

Mindenkinek jobbulást és gyógyulást!

Előzmény: Arzeen03 (2602)
gurabli Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2604

Hát, ez a klasszikus esete a meniscus sérülésnek. Tudom, már annyiszor kibeszéltük, tudom, unalmas vagyok, és azt is tudom, hogy miért nem akarod műttetni, de: gyors, rutin műtét (meniscust a tudomány mai állása szerint nem lehet és nem is szabad konzervatív kezeléssel kezelni), hétfőn reggel bemész, kedden reggel hazamész, egy hétig pihensz, második héten már aránylag normálisan csinálsz mindent, gyógytorna (ami látványos javulást fog hozni), második-harmadik héten már mehet a munka, ha irodai. Másfél hónap múlva már szinte semmi panasz. A konzervatív kezelés eredménye az lehet, hogy a leforgácsolódó darabok folyamatosan irritálják az üvegporcot, ezért fáj, gyullad, felduzzad, és ami a legrosszabb: rettentő gyorsan kopik (na ezt már nem is lehet sajnos kezelni). Segíteni azért segít, mert a folyamatos torna hatására elmozdul, apróbb darabokra esnek a nagyobb darabok, így megszűnhet az akadás, erős fájdalom. Nagyon meglep, hogy Svájcban ezt javasolták és egyáltalán engedik.

 

 

Előzmény: _chillout_ (2583)
gurabli Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2603

"és eszik az orvosok által felirt,semmire való gyógyszereket."

 

Megértem, ha valaki így gondolja, de ezzel nagyon nem egyezem. Lehet azon vitatkozni, hogy gyógyszerlobbi, meg stb, és persze van is ilyen és sok orvos nem megfelelő gyógyszert ír fel (sajnos), különösen sok orvos nincs kellően tisztában egyes szerek kölcsönhatásával, de el kell döntenünk, hogy a nyugati gyógyászat útját válasszuk vagy sem. Egy kellően felkészült és lelkiismeretes orvos tökéletesen tisztában van a nyugati gyógyászatban is bizonyított és elismert növényi eredetű gyógyszerek, készítmények hatásával és alkalmazásával (mária tövis, feketenadálytő, izlandi moha, növényi szterinek, és még oly sok másik...).

 

A gond ott van, hogy az orvosok többsége régi (de aránylag olcsó) és 30 éve használt szereket írnak fel, és mindezt túl könnyen és gyorsan, holott lenne sok esetben modernebb alternatíva és esetleg gyengébb szer is. 

Előzmény: Chopper63 (2601)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2602

köszi chilli

nem akartam ilyenekről irni magán dolgok/, de benne van az emberben és néha ki akar jönni belőle

na ennyit erről

 

megmondom én elsődlegesen mi a baj

naponta kb 2-3 liter kólát iszok, ez az én függőségem, imádom és ezt már vagy 20 éve

szerintem ennek az eredménye ez a kép, próbáltam már abbahagyni, de nem sikerül letenni /a kólát, jó, mi?

nem iszom, nem dohányzom, gyógyszereket sem szedek, semmi

rehabon és előtte nem ittam pár napig kólát, vettek vért, két értékem is beállt normális értékre, ami előtte mindig eltérő volt

/Kálium, alkalikus foszfatáz, meg valami máj érték is/ 

 

choper, majd irj, mi volt kontrollon, meg a tornán

minden tanácsot szivesen fogadok

 

akkor.. gesztenyekrém, mákolaj, ezeket kipróbálom

 

azt hiszem elérkezett az ideje az életmód váltásnak is.. sport már nem lesz elég.

Chopper63 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2601

Szia kedves Arzeen03.

 

Én is kiváncsi vagyok mit mond a csontizotóp felvételekre az orvos.Én mákolajat vettem,mert a csontsűrűséget 1 év alatt szépen visszapótolja!Kevesen tudják,és eszik az orvosok által felirt,semmire való gyógyszereket.Ismerős köreimben mások is használják!

http://www.lugositas.org/makmakolaj

Én 2x1 kávéskanállal.A fibula csontom 3 hónap alatt még nem volt összeforrva.

Meg amúgy is,életkor miatt is fontos már nekem.

Egyik ismerősöm vissza vitte a csontizotóp leletét,az orvos felirta a gyógyszereket,idős 75 éves a néni.Kezébe nyomta a receptet,és közölte,vegyen mákolajat!Nos ekkor vettem én is.A néni kiváltotta a gyógyszereket,amiket nem eszik.Mákolajat vett neki családja!Az aktuális orvos is azt ajánlja,akkor jó lehetvélték.Érdekes dolgok ezek.

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2599)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.28 0 0 2600

Látszik bizony. Meg a jobb lábfejed is gáz. Nagyon kíváncsi leszek, mit mondanak a dokik rá. Jópofa ez a csontizotóp, aznap este nem is kellett lámpát gyújtani, igaz? :-D

 

Lélek: nekem a családom állati jófej, sokkal türelmesebbek velem, mint én magammal. Nekem csak egyszerűen sok volt az elmúlt egy (három) év és most ez az apróság volt az utolsó csepp a pohárban.

Előzmény: Arzeen03 (2599)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 2599

na ilyen a csontizotópos eredmény, még van egy felvétel, de az szerintem nem látványos, igy nem is teszem fel

nem olyan szuper mint chilli térdprofiljai, ez is félelmetes..

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 2598

itt azért szerintem látszik, a bal felső képen, hogy ott másmilyen az egész...

az a jobb térdem

 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 2597

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 2596

hol a kép :)

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 2595

a jobb bokám? most hogy igy nézem.. az is elkezdett ropogni rendesen vagy 2-3 hete, előtte soha..

talán a rossz keringéssel lehet kapcsolatban

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 2594

Hat jol belemelyedtunk lelkileg, de ez is hozza tartozik

Ha stabil a hatter, legalabb erzelmi szempontbol is, sokkal jobb a gyogyulas

Pompomnal ezt igy kepzelem:

faj a labom - elmegyek orvoshoz - meggyogyulok - meggyogyultam :-) 

Semmi erzelmi macera :-) 

 

Megprobalom feltenni a csontizotopot

 

Na nem sikerul, majd este otthonrol, le kell kicsinyiteni a kepet

 

Gyogyulast 

 

 

Chopper63 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 2593

Szerbusztok!Jaj Arzeen03!

 

De nagyon nagyon veled tudok érezni!!

Ejtem is a témát amiről a linkeket betettem,de bocsássatok meg,ami nagyon aggaszt,1x az életben megoszthattam olyan emberekkel,akik ezt az aggodalmat átérzik!Köszönöm,és tényleg ne olvassátok el,csak az igazamat akartam alátámasztani,valós gondot jeleztem!

 

Megértést köszönöm,és elnézést kérek.

Nos ez az érdekes.Varrat kiszedés,Orvos:Most már nyugodjon meg,minden rendben van,semmi gond nem lesz!(Tanúm van rá,hallotta!)

 

Hétfőn lesz 2 hete,sajnos egyedül mentem be,mert aki a korházba bevitt,épp kiparkolt korház parkolóból,és ujra be,mert letelt az ingyen fél óra,és majd 800 ft/órával petyeg a parkolás.

 

Nos ekkor ez hangzott el:Ha hőemelkedése,láza lenne,ha a seb hely pirosodik,vagy valami jönne belőle,azonnal jöjjön be a kórházba.

 

Mi a csapás ez?10. hetes műtött leszek már a jövő héten?Mi van én visszafele haladok?

 

Milyen rohadt fertőzést kaptam,ami még mindég a fejem felett tartja a kardját?Bocs a lábam felett?Ti is aggódnátok,elgondolkodnátok ezen,úgy vélem!

 

Persze sirva mentem ki a rendelőből.

 

Összezárt a héten a seb,a pici luk is végre,és jól megzuhanyoztattam tegnap!De jól esett!

 

Viszont  fáj,és nem tűri ha valami hozzá ér.Ez aggaszt!

 

A kenőcsökről:Képzeld el,képzeljétek el-2 héten át volt a lábam jegelve a műtétet követően!A kórházban folyamatosan,éjjel-nappal,ez volt orvosilag kiadva!Dagadt térdemet nem érdekelte!Úgy maradt!

 

Bent volt nálam 1 tubus Fekete nadálytő krém,2 hét jegelés után kezdtem el kenni!Kórház máig azt hiszi a jég tette rendbe,de megsúgtam a dokimnak a kontrollokon a nagy TITKOT!Fekete nadálytő krém!Heti 1 tubust kenek el!Totál bejött a cucc!(Kéz műtéteknél rég bizonyitott már!!)

Nem drága,és a dupla pakkot vedd!Úgy gazdaságosabb!Vadgesztenyét is duplát végy!Jó lesz,hidd el!!

 

Tens gép-kérlek kérd el,mert nagyon jó!

 

Lehet most furán gondoltok majd rám-azt irhatom,családtag senki nem áll mellettem.SENKI!

Mindenki szid,és amikor pl 60 éves nászom leorditja a fejem,én tehetek róla beteg vagyok,mi az hogy még nem gyógyultam meg,stb..Megkergült az egész világ?!Meg!Férjemnek mondom este akit évente 1xlátok,lábam úgy emelgetem mint a srác az Avatárban,erre kiröhögött..

 

A Te tehetsz rólán kivűl mást nem hallok.Idegenek lettek a családom,nem tudom másképp irni.Idegenek segitenek mindenben,már hosszú ideje.Ők vannak velem,oda utazhattam hozzájuk lábadozni,gyógyulni.Nem hagytak magamra..Szállitanak,velük intézem ügyeim,mindent!Hálás köszönetem érte neki,nekem ők a családom!!

 

Gyermekem..nincs bébiszitter,mert kiestem a malomkerékből,igy már nem használható az ember,alig-alig kell.Hát ezekért,maximálisan megértelek!Hát nálam is vannak az életemben változások,mert ha az ember nem lép,abba bele is pusztulhat!

 

Nagyon szomorú amit leirsz,de tudod,tényleg úgy néz ki ez a világ,addig kellünk mig épek vagyunk.Rossz világ ez nagyon!A beteg ember nagyon értékes.Millió akarat erejével,másképp áll a világhoz,toleránsabb lesz másokkal,lehet rossz a meglátásom,mi jobb emberek leszünk a bajunk által!!

 

De minden nagyképű megjuhászodik,csak érje őt is valami baj!Legyen az család,barát ismerős.

 

Addig mig velük nem történik valami nyeregben vannak,de holnap akár mások kerülhetnek sorra.

Mi nem vagyunk rosszabbak mert jelenleg kissé másképp működünk!!

 

 

Erős vagy Arzeen03!Ki fogsz ebből az egészből jól jönni!Te is és mind akik itt vagyunk!!Csak idő,türelem,kitartás!(Kisfiad nagy segitséged lesz a talpra állásban,veled van úgy vélem!)

 

Szomorú,hogy az orvosaink nem veszik észre,ha a gyógyulás nem jó menetben halad,vagy nem szólnak nekünk!Mi meg még nem tapasztaltuk a dolgokat-honnan tudjuk mi hogyan helyes a gyógyulásunkban.Bele futunk dolgokba,de ki is kell másszunk belőle.

 

Juj a kispárna!!Ma végre jól aludtam,addig amig a természet ki nem szólitott!Köszi neked!Hogy nem jutott ez az eszembe?Ma nem a 2 térd közé tettem.Jobbra fordulás,de mi lehet az a nagy kattanás??Nem tudja valaki,elég rossz az érzés is,hallani sem jó!

És oldalt fordulva ágyra a párna és arra térd.Jó volt nagyon!

 

25 éve női tenyérnyi tályog volt a jobb tüdőmben,és a hanyatt fekvés a halálom,főleg náthásan!Sok tüdőgyulladásom is volt,egy nem régi majd elvitt!Nekem a sok fekvés nagyon nehezen volt viselhető,és majd végig háromnegyed űlő helyzetben élem át ezt az egészet!!

 

Csak akkor vagyok majdnem vizszintesben,ha oldalt lehetek végre!De nagy kincs nekem!!

 

Torna-nekem fáj,igy rettegek az ujabbtól.Én 9 hét után jutottam el a házi gyógytornászig,hogy mennyit vesztettem,majd meglátjuk!

 

De nagyon szeretnék járni ujra!

 

Lőszer:Hát ez csúcs komolyan!!Nekem is vannak engedéllyel tartottak,önvédelmiek,de eszembe nem jutott volna lőszer pl erre is jó.Mindég tanul az ember!!

 

 

Fájdalom csillapitó:nekem beteg a májam alapból,(Hepatistis B a klassz transzfuzió miatt pár éve.)Jó ideje harcolok érte!Millió gyógyszerrel megnyomták most,rengeteg fájdalom csillapitóval,próbálom a sok méreg hatást valahogyan csökkenteni,mert a máj nélkül elpatkolok..

 

Vannak rosszabb,jobb napjaim,bocsi most több volt a rossz,hátha jönnének már jobb napok is.Holnap reggel megyek kontrolra.

 

A képet a gépem nem nagyitotta ki,az ördögbe,úgy átvizslattam volna jobban!!

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2590)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2592

Nem baj, lelkileg helyre van teve a dolog ugy ahogy.

Mindenesetre nem dul az erzelmi intelligencia, egyebkent sem, de cserbenhagyas es full erdektelenseg esete forog fenn jelenleg.

Ebbol kimaszok valahogy es valtozasok lesznek. :-) 

Addig is itt fogok riogatni, holnap pl csontizotop kepekkel vaaaaa....

Előzmény: _chillout_ (2591)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2591

Család, jaj :-(((

Előzmény: Arzeen03 (2590)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2590

Lassan tudok irni addig is megy az ido :-) 

Amputaciorol ne is irjunk, errol szo se essen, ezt nyugodtan el is lehet felejteni

Erdekes egybeeses, hogy korhazunkban pont most tortent ilyen, per is van belole, hm...

Itt a gyogyulas es az esettanulmanyok, a tapasztalat atadas es a segitseg a lenyeg

 

Sebeszem mostani mondta, Sok torna, de nem fajhat! 

Rehabon mikor bent voltam csoportos jarasgyakorlaton, folytak a konnyeim olyan szanalmasnak ereztem magam, most meg santitva is, de megyek

Ez ot hete volt

 

Kisparna akciot korhazban kezdtem ahol mutottek, egy agyban ahol nem volt beteg parnat elvettem es azzal parnaztam ki magam :-) tobb napig voltam bent

Hogy miota alszom igy azt mar nem tudom

Kollegam labtorott mondta o amerre fordult valla ala tette igy feloldalasan is, de aludt valla alatt kitamasztva

Ez extra lesz, de szamitottam ra korhazban horkolni fognak, rossz alvo vagyok idegesit, ezert vittem 2 db 9 milis lőszert, azt dugtam a fulembe, legjobb fuldugo :-) 

Ezt meg evekkel elotte fejlesztettem ki beveteseken :-) 

Bedugja az ember a fulebe semmit nem hall mindent elzar :-) 

A poen, hogy tobbszor is elvesztek a korhazi agyban meg kellett ebredes utan keresni, mit mondtam volna, ha nem en talalom meg, mit keres a korhazban lőszer az ágyamban? :-) 

 

Csaladi legkor.. 4 eves kislanym jon oda, apa tenyleg nem gyogyul meg mar a labad? Es tenyleg soha nem epulnek vissza az izmaid? Mondom, ezt honnan veszed? Anya mondta... 

Jo erzes volt.. Nem gond. Lenyeg, apa kapjon fizetest, eltartson mindenkit, ennyi. 

Egyszer nagy baj volt, haza tudtam telefonalni, meg vagyunk serulve, megtamadtak, eg az epulet nem tudom mi lesz, szeretek mindenkit, erre mi volt a valasz? Almos, hagyjam aludni letette. Na ez aztan igen, aggodas felsofokon. :-) lelekepito dolgok. :-) 

Kisfiam szokta mondani, apa, rendbe fogsz jonni! 

 

Chopper fajdalom csillapitasra jeget probald ki ez a maniam, nekem bejott

Fajdalomcsillapito nem hasznal? En most nem szedek semmit, elotte is alig

 

Gyogytornasztol kerj hazi feladatot

 

Tens gepet adtak volna kolcson nem fogadtam el lehet kar volt, de majd elkerem

Nekem csak terdemre kell

Vizitornara jartam, jo dolog

 

Koszi a kremet kiprobalom, labam sokaig felpolcolgattam

Bokam mar egyaltalan nem vizesedik, de sipcsontom mellett mutet ota ujjnyomos, barmit csinalok

 

Nekem korhazban semmit nem tanitottak, tornara is csak harom het utan jutottam, mikor kontrollon felirtak a gyogytornat hogy azt is kell majd, kerjek idopontot

Gyogytornan meg le lettem oltva, hol voltam eddig

Utana elmondtam, papirra rairtak, mutet ekkor, es most kuldik tornara, legalabb ez korrekt volt

 

Egyszeruen figyelmetlen voltam, azt hittem minden rendben van eszembe sem jutott hogy itt valami nem jol mukodik, vakon megbiztam mindenkiben es ennyi.

 

Latom, tettel be linkeket, en ezeket nem olvasom el.

 

De teljesen megertem az aggodalmadat, itt lelkiekben mindig tamaszra talalsz a forumon!

 

Chilli, a felveteleken a feher pottyot latom, de a tobbit nem ertem, vagyis igen latom a haromszogben a ffoltot.. A masodik kepen a szakadast nem latom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Chopper63 (2584)
Chopper63 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2589

Sziasztok ujra.

 

Nem gond ha nem hiszitek.

Senki ne olvassa el,akit még csak a szele sem érint..

Rengeteg anyagot gyüjtök,mert tudnom kell a lehetőségeimet.Bocsi,az a genny áradat ami a lábamban volt,azok a kijelentések,amik elhangzanak az orvosoktól,nagyon kezdenek megrémiteni!!

Ezért akarom tudni:mik a lehetőségeim.Nem akkor gondolkodni ha már nincs idő.

Aggaszt,nagy fájdalmaim vannak nyilallóak a sipcsonton lévő seb helyében.

Magyarul,félek!

 

Igen,remélem fog a torna segiteni..egyszer elérek majd oda.

Nem engedi a második linket betenni az igaz történetről.Az ujságcikk talán meggyőző lesz.Sajnos!

Ne hagyjuk magunkat ,ne hagyjuk a testrészeinket,harcoljunk érte ,értük szerintem.

Már akit érint a dolog,de soha ne kerüljön rá sor senkinél,soha!!

 

http://nol.hu/gazdasag/minden-masodik-amputalt-lab-megmentheto-lenne-1470069

 

http://praxis.blog.hu/2011/12/20/amputalni_akartak_mindket_labamat

 

Csak sikerült.Senkinek nem akarok rossz kedvet,de az én véleményem:Jobb mindennel,főleg a valósággal tisztában lenni.

Előzmény: _chillout_ (2586)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2588

Chopper torna meghozza majd gyumolcset adj kis idot neki, jobb lesz, de az ket harom het erezni fogod a javulast! Haladni fogsz! Ha esetleg kevesbe is de egyre jobb lesz 

Addig kitartast

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2587

Hol van ilyen cikk? Nem kell mindent elhinni sztem ez nem igaz

Ne is beszeljunk ilyesmirol

Holnap majd bovebben reagalok,most melozgatok eppen 

_chillout_ Creative Commons License 2014.09.27 0 0 2586

Elég szörnyű, amit a gyógytornáról írsz, meg a család támogatásáról :-(

De az amputációról szóló cikken nagyon kiakadtam. Ez tényleg így van??? Miért jobb az orvosoknak amputálni??? :-(((

Előzmény: Chopper63 (2584)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!