Keresés

Részletes keresés

sz_szabi1980 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 4193

Decemberben utazunk Mauritiusra. A 100USD/fő/nap költőpénz ellenőrzést mennyire veszik komolyan? Kérnek valamit, amivel igazolni kell? Gondolom nem kell a teljes összeg kp-ben, bankszámla kivonat, vagy mi alapján ellenőriznek? (Ha egyáltalán ellenőrzik.) Ha bárkinek van hasznos tanácsa, javaslata, szívesen fogadom.

COOP Creative Commons License 2017.04.28 0 0 4192

Köszönöm!

És köszi az ötleteket! :)

Előzmény: mdom (4191)
mdom Creative Commons License 2017.04.28 0 0 4191

Nagyon jó volt a beszámolód a szigetről visszaolvastam őket.

Előzmény: COOP (4188)
Tojglius Creative Commons License 2017.04.26 0 0 4190

Szia, hát nem hiszem, hogy sokan emlékeznének rá, hogy kik vezették a szállodát ahol voltak, mivel jó eséllyel csak a személyzettel találkozik az ember, az meg helyieket jelent, főleg, hogy még az se garancia az olasz vezetésre ha egy olasz lánc tagja a szálloda, szóval ezt szerintem max ügyes guglizással lehet kitalálni... de persze ha szerencséd van akkor talán valaki mégis tud valamit...  :)

Előzmény: Maldív2016 (4189)
Maldív2016 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 4189

Sziasztok! 

 

Olasz vezetés alatt álló parti szállodát keresnék.  Tudnátok ebben segíteni? 

 

Köszönettel, 

 

R.

COOP Creative Commons License 2017.03.19 0 0 4188

A víz alatti vízesés le Mornál van, és csak felülről lehet látni. Mi sehogy nem néztük azt meg.

 

Ile aux Cerfs kirándulásnál voltunk a Grand River South East vízeséshez mentünk speedboattal.

A kaját, hajót és stb-t tartalmazó kirándulások 1200 rúpiától indulnak...de lehet 2200/fő is... meg kell nézni, mit adnak és hányan mentek..

A bódéban volt  a legdrágább a kombinált kirándulás :(

 

Ha már vízesések akkor volt ugye korábban Rochester-vízesés is.

Előzmény: Backpackerrr (4187)
Backpackerrr Creative Commons License 2017.03.19 0 0 4187

Koszi az infokat. 

Ie auxra akkor lehet jobban megeri keresni egy egesz napoa ajanlatot, mint ilyen dragan oda visssza taxizni.

 

vizalatti vizesest, hogy neztetek meg? Az is ilyen aron van csak oda vissza?

 

amugy ket hete vagyunk itt, nagyon jo az ido vegig 32 fok, 2 esos nap

volt idaig.

Előzmény: COOP (4186)
COOP Creative Commons License 2017.03.19 0 0 4186

Én találtam meg a recepció pultján a az árlistát... Deepa volt épp kéznél :) Aztán mondta szól Akinek, akit kirángatott az ágyból :D

Így Aki adott részletes tájékoztatást :)

A többi helyen az út mellett nem kérdeztük akkor már meg, mert ott mindig tömegek voltak, csoportok indultak onnan :)

 

Az eredeti versiómat az MTT-vel pedig lemondtam, mert addig módosították, amíg el sem tudtunk volna menni velük :( Így lett Aki és a haverjai :)

De jó volt. Végül is ennyit szántunk rá, amennyibe került :)

Előzmény: suzi_mou (4185)
suzi_mou Creative Commons License 2017.03.18 0 0 4185

Hat annyiert volt kiteve, ahogy irod. Pontosan 1000 rupi/fo volt speed boattal es 800 volt csonakkal. Mi nem azonnal akartunk menni, hanem csak tapogatoztunk. Lehet bamban neztem es felt, hogy mashol foglalom le. :-D

Elhadarta a csaj a hivatalos arakat es mire a vegere ert a mondokajaval, adta a kis nevjegykartyajat a cegnek es a hatuljara rairta, hogy csak nekunk 500 rupi/fo oda-vissza es gyereknek ingyenes. Es mindegy melyik tipusu hajoval megyunk, ami eppen indul mikor odaerunk.

Deepa is arult a szallason, mert a szomszedaink foglalni akartak toluk, de nem volt sokkal dragabb mint amennyiert mi vettuk a bodeban.

Ujevi aremeles?! :-D

Előzmény: COOP (4183)
COOP Creative Commons License 2017.03.18 0 0 4184

zátony?

Zátony jó messze van bent, ott nem lubickolnék....

Gris Grisnél nincs zátony, vannak hullámok, de ott ki van írva, hogy a sodrás is nagy és veszélyes fürdeni...

Francnak kell hullám :)

 

Ile aux Cerfsre mi komplett túrát fizettünk, ahogy lejebb írtam.

 Az út melletti kikötőből mentünk, több helyről lehet indulni is.

 

Előzmény: Backpackerrr (4181)
COOP Creative Commons License 2017.03.18 0 0 4183

az istennek se adták oda 500  rupi/fő árért. 1000 rúpia/fő van kitáblázva mindenhol. Itt és és a másik oldalon is, ahonnan mi indultunk... Pedig mondtam, hogy tudom, hogy volt ilyen-Te mondtad :) Ragszkodtak az 1000 rúpiához, vagy a még drágábbhoz :(

Akinak szóltunk és komplett túra lett belőle, ő levitt a kikötőbe a haverjaihoz és csak 2-en mentünk át és jó volt végül :)

Vízeséséseztünk, meg száguldoztunk speed boattal a lagunán belül és ebédet is kaptunk, sőt haza is hoztak, a golfklubon keresztül, amikor kértem :)

 

Előzmény: suzi_mou (4182)
suzi_mou Creative Commons License 2017.03.18 0 0 4182

Trou de douche kikoto bodejaban 500 rupi/fo oda-vissza kb. 10 percenkent indulnak. Ez a legolcsobb.

Ezen felul lehet kajazos es vizeseses csomagot venni, az ar megy feljebb.

Milyen idotok van?

Előzmény: Backpackerrr (4181)
Backpackerrr Creative Commons License 2017.03.18 0 0 4181

Szia coop.

 

Koszi a reszletes beszamolod, vegig jartuk az altalad ajanlott strandokat. Kocsit bereltunk mi is, itt vagyunk meg mindig.

ie aux cerfsre hogy mentetek at? Vmi egesz napos fakultativ progival vagy van valami trukk?

 

esetleg ti talaltatok olyan strandot ahol lehet lubickolni a hullamokba es nincs zatony?

Előzmény: COOP (4180)
COOP Creative Commons License 2017.03.07 0 0 4180

La Prenuse Beach, kicsi, és homokzsákokkal van megtámogatva

 

Flic-en Flac

 

Tamarind public beach

 

Gris gris

COOP Creative Commons License 2017.03.07 0 0 4179

Palmar public beach-egyik kedvencünk

 

Belle Mare, nem igazán tetszett

Trou d'Eau Douce-nem jött be a beach

 

Ile aux Cerfs

Grand Baie public beach

 

Mont Choicy Beach a másik kedvenc

La Cuvette beach északon

 

Pereybere az örök szerelem :) ezt imádtuk, bár kicsi, de gyönyörű az óceán :)

 

Le Morne-ról ennyi van, mert utána jött a ciklon

itt kanyarodik a  sziget Le Morne public Beach 3-nála  sziget...

COOP Creative Commons License 2017.03.07 0 0 4178

amúgy a nagy kékség az Pereybere északon :) kedvenc :)

és a keleti oldalon Belle Marenál pedig Palmar Beach.

Blue BayBlue Bay

menj be itt...

 

Előzmény: Jersey79 (4176)
COOP Creative Commons License 2017.03.07 0 0 4177

a Blue Bay public beach is jó és tiszta a víz. A móló végéről indulnak a kishajók is, gondolom láttátok.

Menjetek el balra, ha háttal álltok a strandnak... tovább a gránitsziklák irányába...

ott van egy nagyobb hotel is a kanyarban, de ez ne zavarjon, mert  a parton szabadon lehet közlekedni...

és ott próbáljatok bemenni a vízbe.

Egyébként mi a Chantauvent Guesthouseban voltunk és nekik privát lejárójuk van oda/arra, így többnyire ott mentünk le, de mindig a public beachen kötöttünk ki...

 

a cuccot ott teszitek le ahol akarjátok, senki nem fogja bántani...

Előzmény: Jersey79 (4176)
Jersey79 Creative Commons License 2017.03.07 0 0 4176

Halihó! Bleu Bay public beach, nem voltak sziklák, kb olyan volt mintha a Dunában akarnánk fürdeni.... Zöld víz, köves alj. az a nagy gyönyörű kék szépség na az merre van? Hol mentetek be konkrétan?

Előzmény: COOP (4175)
COOP Creative Commons License 2017.03.06 0 0 4175

Nem tudom, hogy Blue Bay melyik részén vagytok... de azt sem tudom elképzelni, hogy a nyugati parton mi lehetett jobb?

ja hogy gránitsziklák vannak a vízben? De hogy büdös sem volt kb 1 hónappal ezelőtt sem... szóval nem tudom....

 

Előzmény: Jersey79 (4174)
Jersey79 Creative Commons License 2017.03.06 0 0 4174

Sziasztok! Éppen itt vagyunk kint, 1 hétig voltunk a nyugati parton most a keletit akarjuk felfedezni.. ma Blue bayen voltunk, teljes értetlenség, én még ilyen ronda partot sosem láttam.. valószínűleg rossz helyre jöttünk, be tudnátok pontosabban határolni a SZÉP blue bay partot ami mindenkinek tetszett? Büdös, köves, ronda helyen járunk... már part amit még ajánlanátok itt a keleti részen? Látnivalók bármi? Van itinerünk, de minden ötletet szívesen fogadok!!

COOP Creative Commons License 2017.02.24 0 0 4173

persze, csak a példákat azért hoztam mert egy egzotikus utazás alatt ezek (is) szoktak felmerülni.

Előzmény: Tojglius (4172)
Tojglius Creative Commons License 2017.02.24 0 0 4172

persze anno mi éreztük a séta alatt, hogy nem természetes a dolog, eszünkbe jutott az is, hogy szegény állatok... de nem az egész volt túlerőltetve, nem úgy tűnt, hogy az állatok rosszul éreznék magukat vagy rossz bőrben lennének, nem féltek a gondozóktól, azok szeretettel beszéltek róluk, kedvesen bántak velük, nem vitték túlzásba az állatok "produkáltatását" egy kis baksis reményében + ezek fogságban született, fogságban nevelkedett állatok voltak... szóval nem volt sem állatkínzás sem vásári mutatvány jellege a dolognak, így nekünk ez jó élmény volt...

 

de egy ilyen kérdésben nagyon nehéz meghúzni a határokat... én egy állatkertben is tudom rosszul érezni magam ha azt látom, hogy az állat szenved, kis helyen van, lesoványodva pedig ott nem produkáltatják az állatokat... de szeretek oda járni ha ez az érzés nincs... pedig az egész állatkert természetellenes ha belegondolsz... (de ezzel az erővel halat akváriumban tartani vagy kutyát lakásban hasonló téma... )

 

de a túlzásba vitt, túlságosan pénzszagú, állatot kizárólag pénzkereseti forrásnak tekintő hozzáállás engem is taszít... de ez nem attól függ, hogy ez egy delfinshow-e vagy egy oroszlánséta vagy elefánttúra vagy egy állatkert hanem attól, ahogy az állatokkal bánnak... 

Előzmény: COOP (4171)
COOP Creative Commons License 2017.02.23 0 0 4171

ahogy fogságban tartott delfinekkel sem, így ezekkel az oroszlánokkal sem sétálnék soha :( Eléggé elszomorító ez a mókának nevezett valami :(((

 

a bedrogozott tigrisek sem menők sehol és az agyon-vissza vert elefántok sem :(

 

Szóval ez a Casela Park egy hulladék a szememben. (Nem csak az enyében szerencsére-sok embernek ez volt  a véleménye ott a szigeten :(

 

Talán mint "látványosság"ez maradt csak ki, direkt.

 

Előzmény: Léna007 (4169)
Léna007 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 4170

Köszi, már sokat ajánlották a Sey fórumban, már ott is írtam, ha guide kell, helybélieket tartunk előnyben.

Előzmény: Mikemaxi (4167)
Léna007 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 4169

Mi a Casela Bird parkban csak állatokat és növényeket néztünk. Nem is tudtunk róla, hogy ott van oroszlános séta, meg egy darab oroszlánt sem láttunk, de ha láttunk is volna, nem érdekelt volna, ahogy a park neve is mondja, madarakat vártunk ott és ennyi.

 

Előzmény: Tojglius (4168)
Tojglius Creative Commons License 2017.02.23 0 0 4168

mi voltunk anno egy ilyen "oroszlános sétán" is (összekötve egy quados nemzetiparkos túrával) és nekünk az is tetszett... nem volt olyan negatív-kiábrándító élmény, mint mondjuk Srilankán az elefántos árvaház...

minket inkább csak az zavart a séta alatt, hogy volt a csoportban (és mindig van ilyen) egy nő, aki úgy gondolta, hogy egyedül van és tojik mindenkire, mindig előreugrott ha fotótéma volt vagy simizés vagy etetés, kb senkit se akart odaengedni, mindig rá kellett várni...

persze van valami mesterkélt természetellenes abban, hogy oroszlánokkal sétálsz... de azért jó volt...

 

meg kipróbáltuk ezt a tengeralattjárós izét is (subscooter vagymi), amikor a víz alatt ülsz egy kétszemélyes mini tengeralattjáróban, vicces volt, de nem volt olyan nagy élmény mint hittük, mert nem láttunk pár méternél messzebb így a várt hatás elmaradt...

 

mi amúgy általában guide-sofőrrel mentünk, egy részét a szálloda szervezte egy részét az iroda akin keresztül mentünk, ez persze drágább mint bérelni, de megéri, hisz profik... Egyszer mentünk simán taxival, mert mondták, hogy olcsóbb és a sofőrök szívesen idegenvezetnek is... de mi sajna kifogtunk egy olyat, aki szó nélkül elvitt minket a kinézett vízeséshez (illetve egy kilátóhoz ahonnét párszáz méterre volt) majd ott közölte, hogy ennyi, innét meg lehet nézni, nem lehet odasétálni, mert le van zárva... majd hazavitt minket... (ilyet egy profi biztos nem csinál, hanem élből nem is visz oda vagy ajánl helyette mást :D)

 

jó utat... szuper lesz :)

Előzmény: Mikemaxi (4166)
Mikemaxi Creative Commons License 2017.02.23 0 0 4167

Ja, Léna! Ha már mentek Seycelles-re egy ötlet. Él kint egy magyar fiú, és guide, de hajós és egyéb utakat is szervez.  Nagyon jó fej volt és rugalmas. Mi vele jártukkörbe az egész környéket, és nagyon jó volt.

A honlapja:

 http://www.seychelleszigetek.hu/

Mikemaxi Creative Commons License 2017.02.23 0 0 4166

Bocs  hogy eltűntem, de nem voltam itthon! Coop, Léna007 köszi az itinereket , megfogadom, bejárom, megélem.... :)

Köszi, mindent vasárnap fly away.... 

Ha a valami csoda folytán bármi újat tapasztalok vagy látok kint, megosztom veletek. :)

 

Léna007 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 4165

Ez egy dugasz, aminek az alsó fele a három villás, és felül meg beledugom a kétvillás ittenit. Fillérekbe került.

Előzmény: Obnoxiousman (4164)
Obnoxiousman Creative Commons License 2017.02.11 -1 0 4164

Ha nem szeretnél sok pénzt költeni konnektoradapterekre, akkor jó választás lehet egy hagyományos elosztó is!

Előzmény: Léna007 (4162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!