Keresés

Részletes keresés

Sheckler Creative Commons License 2008.06.12 0 0 171

Szia Axioma!

Végignéztem az építkezésetekről készült fotódokumentációt, szép nagy házat építettetek. szóval az a fali nyomógombos dolog, az csak ilyen "átszerelőkészlet " volt nálatok? amivel a hagyományos rendszert tetted nyomogombossá?

Nálunk gyerek még nincs, most vagyunk a fészekrakás fázisában...

Előzmény: Axióma (170)
Axióma Creative Commons License 2008.06.11 0 0 170
Domotor: 5 ev alatt 2x150Ft-os muanyag kar csere (nulla barkacsosztonnel 3 perc). Legalabbis nalunk ez volt (az elsonel bespajzoltunk, meg az uj tulaj is kapott tartalekot:)).
De nem ajanlom ha gyerek is van, inkabb valami ketgombosat, mert a kicsi nem fogja betartani, hogy kicsit huzza csak meg (vagy ellenkezoleg, tul kicsit rant). Egyebkent valahol 10e kornyeken remlik hogy vettuk a mostani kulon wc-be a Geberit ket gombos falon kivuli 2 gombosat, az eleg takarekos es also elhelyezessel ertelmesen kezelheto. Nekem ez volt a kompromisszum, eddig bevalt (bar nem hibatlan, van valami ritkan elojovo esetben, hogy nem zar tokeletesen, de meg lehet hallani hogy percenkent utantolt, es 1 lehuzas segit rajta -- annyira nem gyakori, hogy melyebben foglalkoztam volna vele).
Előzmény: Sheckler (167)
Sheckler Creative Commons License 2008.06.11 0 0 169

Szia!

 

Van tapasztalatod ezzel a rendszerrel?

Én nem vagyok túl járatos ilyen dolgokban...csak a tartályt kell megvenni és a szerlő megoldja vagy pedig mindenféle idomokat meg speckó szigetelőanyagokat is meg kell vennem hozzá? az ő szakembereik szerelik fel vagy egy mezei vízvezetékszerelő is megoldja a dolgokat?

Ha tudsz még bővebb infókat oszd meg légyszi velem

köszi S.

Előzmény: starck (168)
starck Creative Commons License 2008.06.11 0 0 168
a dömötörre mindig költeni fogsz..igaz..az nagyon soká lesz mire kifizeted a falba épített tartály árát..Az is Igaz, hogy egy Geberit az Geberit: fogalom a minőségre és a megbízhatóságra...igaz ez akkor ha falra szerelt wc-t fogsz használni:))
Előzmény: Sheckler (167)
Sheckler Creative Commons License 2008.06.09 0 0 167

Sziasztok!

Rég nem járt erre senki, de azért bepróbálkozok. A GEBERIT vízöblítési rendszereiről tud valaki valamit, hogy érdemes -e beépíteni és csak a tartályra 60 ezer körül költeni.

Nekem nagyon szimpatikus, hogy takarékos, és falbaépíthető...de lehet hogy egy sima Dömötör tartállyal is megspórolok ennyi vizet. Ha valaki tud segíteni ilyen ügyben...legyen szives

MyaVall Creative Commons License 2008.04.10 0 0 165
Szia CornFake!


Ügyi vagy. Szépek az új dolgok, megnéztem a képeket. Hát kitartás kell hozzá az biztos.
Én most kezdem! ÁÁÁ. Kicsit fosásban vagyok tőle. Pedig már olyan régóta megvan a terv...és még mindig nem vagyok semmiben sem biztos.

Gratula!

Előzmény: CornFake (162)
Xanimanó Creative Commons License 2008.04.08 0 0 164
Sziasztok!

Kollegámnak keresnék Zalakerámiás fagyálló járólapot. A típusa: ZRF 447 E. Állítólag már 10 éve nem gyártják, esetleg valakinek van-e kallódóban kimaradva? 20x20 cm-es méretű, 3 nm kellene belőle (kb. 75 db.)
Előre is köszönö a válaszokat!
starck Creative Commons License 2008.04.07 0 0 163
ha találtál ilyet szólj:)))..egyébként..a gyártás miatt egyszerűen nem lehet örök garit adni..ez a gyártás és anyag jellegzetessége miatt van:))
starck
Előzmény: diapostal (161)
CornFake Creative Commons License 2008.04.07 0 0 162
hellllo
azoknak akik most kezdenek bele ittvan egyket kep:D
csak a festes hianyzik,es kesz a vizesblokk
diapostal Creative Commons License 2008.04.07 0 0 161

Sziasztok!

 

Tudtok olyan szanitermárkát ajánlani, ahol örökgaranciát adnak a termékekre? Ha egyszer túlleszek a fürdőszoba felújításon azt hiszem nagyon boldog leszek, és nem szeretném ezt mostanában még 1x bevállalni...

 

Üdv

diapostal

mkdslr Creative Commons License 2008.04.07 0 0 160
Köszönöm válaszod! A kád körbeépítése jó ötlet! A többin is gondolkozom!
Mkdslr
Előzmény: starck (159)
starck Creative Commons License 2008.04.04 0 0 159


én beépíteném azt a falat...a kádat is mivel így ne képződik "lehetetlenül" takaríthatatlan sarok....egy Geberit Duofix sarokkonzol segítségével egy háromszögletű
kb: 90 cm-s lerakó részt alakítok ki amiBen benne van a bidé konzol....a burkolat nagy méretű és 1/3-2/3 lerakással készíteném el...rozsdamentes minimál sarok profil www.schlueter.de, ...tiszta, letisztult kialakítású burkolat a Mirage-tól (www.mirage.it)
a bútorról, hogy Olyan legyen, lásd a www.horva.hu oldalt...csaptelep és kiegészítő: www.keuco.de...hát..példul:)))
starck
Előzmény: mkdslr (158)
mkdslr Creative Commons License 2008.04.04 0 0 158
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni épülő fürdőszobám berendezéséhez. A méretek és a kád (ravak rosa 150x105) adottak. Szeretnék egy bidét és egy dupla mosdót valamint valamilyen szekrényeket esztétikusan és praktikusan elhelyezni, de sajnos ötlethiányban szenvedek. Az ablak 150cm magas és 60cm széles.
A segítségeket előre is köszönöm.
Mkdslr
starck Creative Commons License 2008.03.26 0 0 157
az tuti, hogy pl.: nézd meg a Ravak honlapján a terméket meg az árakat is..az például egy jó alap....és ha gondolod írj mailt:))
starck
Előzmény: ujlako78 (156)
ujlako78 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 156

 

A nagyon drága 60.000-70.000 Ft a 120X80-as zuhanytálcára és 120.000 Ft az ajtóra (üveg). Van esetleg ötleted, hogy hol kellene körülnézni? Illetve ezek reális árak vagy csak én látom drágának?

starck Creative Commons License 2008.03.19 0 0 155
mi az a nagyon drága?...80x120 acryl, vagy öntött..kb 50-70-ig..ajtóhoz ez árban is hozzájuthatsz CSAK a nyíló ajtós típusok a magasabb árfekvésűek..
Előzmény: ujlako78 (153)
starck Creative Commons License 2008.03.19 0 0 154
többször kerestek a vevők a gyártó miatt, segítsek a szervíz dolgaikban..sajna..csak a kezemet tudom széttárni
Előzmény: Charlotte Sand (152)
ujlako78 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 153

Sziasztok!

Zuhanytálcát keresek 80X120-as méretben lábbal alátámasztottat, de csak nagyon drágán találtam eddig. Esetleg van ötletetek, hogy hol érdemes körülnézni? Zuhanyajtót is keresek. Köszönöm a segítséget előre is! :)
Charlotte Sand Creative Commons License 2008.03.18 0 0 152

Sziasztok!

 

Van valakinek valamilyen tapasztalata a Hydrotrend (H2O) akrilkádakkal kapcsolatban?

 

Köszönöm előre is.

 

starck Creative Commons License 2008.03.12 0 0 151
Én ugyan nem hallottam ilyenről..de ez nem tesz semmit:) a topicban vagy a másik Fürdőszobák, hidegburkolatok topicban megjelölt gyártók céges honlapján nézz körül...
Előzmény: kakri (150)
kakri Creative Commons License 2008.03.11 0 0 150

sziasztok

 

valaki hallott olyanról, hogy a kádnál, hogy ne csapkodjuk szét zuhanyzás esetén a vizet, van olyan paraván is, amit a mennyezetre rögzítenek, és mint a vetítővásznat kell lehúzni????

Ha valaki tudja mi ennek a neve, vagy hol beszerezhető, nagyon megköszönném, vagy milyen ízléses paravánok léteznek még?

starck Creative Commons License 2008.03.05 0 0 149
nem a sznobizmus..hanem a Tapasztalat beszél belőlem....Lehet, hogy soka mindent készítenek Távol..keleten..de az európai gyártók Zöménél..Jobb gyártó Aligha van...így nem véletlenül preferálom...és még rajtam kívűl oly sok mindenki:)))
bathman Creative Commons License 2008.02.27 0 0 148

-A Wellis kádakkal kapcsolatban megfontolandó tény, hogy ez már a harmadik néven futó ugyanazon társaságot takaró cég.

(Wenessy, Hidro centrum)

Az eddigi kb. 6 éve tartó vesszőfutásukhoz képest szép eredmény.

Sok Wellis terméket szervizeltünk és telepítettünk már és vicc, hogy a jó marketinggel és csilli-villi termékekkel mennyi embert tudnak meghülyíteni.

Az tény, hogy csak a telepítési szempontokat figyelembe véve még nem is

mondhat semmi rosszat az ember a termékekikre, mert egész könnyű velük

boldogulni.

Viszont valószínűleg nem lesznek hosszú életű és sokáig örömet okozó részei az otthonunknak.

-És itt ki kell emelni, hogy rengeteg cég szárnyal még a Wellis marketing hullámait ügyesen meglovagolva hasonló, de általában még silányabb termékekkel a nagy távolkeleti "gagyigyárak" bevételeit tovább növelve. Az igazán okos cégek pedig Németesen hangzó neveikkel adják el a sokszor már újonan is silány és működésképtelen, sőt párszor életveszélyes gyártmányok tömegét.

-Az acrylnak mondott termékek valami ismeretlen távolkeleti hybrid anyagot takarnak.

Még az apróbb sérülések javítása is igen nehézkes és csak néha vezet megfelelő eredményhez. Míg a nevesebb (és persze drágább) gyártók termékei az esetek

túlnyomó részében szinte teljesen javíthatóak. 

-A szivattyúik jók, de az elektronikák és a csövek szerelése igazi káosz.

Felejtsd el a megfelelően kiürülő víz mítoszát. Ez szinte egyetlen gyártónál sem megoldott tökéletesen, de vannak kiemelkedően silány megoldások, mint pl.:

nézd meg szivattyú szívó (általában 50mm vastag cső egyenesen a kád oldalán lévő

szívófejbe kötve) csövét. Ha nem a kád irányába lejt a szivattyú felől akkor hogyan

fog belőle a víz kiürülni miután leeresztetted a kádból. A kád fenék részén található

vízfúvókákkal ugyanez a történet. Onnan valami "jótündér" fogja kikönyörögni a bentragadt vizet (mert a víz csak lefelé folyk magától ugye) a kád fenékrésze alatt futó csövekből maj hülye lessz kijönni a gravitációval dacolva felfelé.

Szóval vásárlás előtt ajánlatos a megfelelő és körültekintő szemrevételezés és a jól átgondolt választás. A drágább később olcsóbbnak bizonyulhat és több örömet okozhat.

Tehát hajrá, válogatásra fel, de csak okosan.

Ha nem létfontosságú az otthonunkban egy "buborékolós" kád, akkor sokkal jobb választás egy fürdésre, tisztálkodásra kiválóan alkalmas egyszerűbb típus is.

 

Előzmény: Jarno (130)
starck Creative Commons License 2008.01.21 0 0 147

Köszönjük:)))

Előzmény: pilotaforum (146)
starck Creative Commons License 2007.12.28 0 0 145
nem olvasod el amit írok, csak azt olvasod amit olvasni szeretnél:))))
azt írtam Nem volt Sikerszéria ezért kivették a gyártásból: ergó nem az írtam, hogy Ő gyártott hanem hogy az általa Gyártott szaniterHez! ami Valós és erről nem tok vitát nyitni:)))))
Előzmény: eastman (144)
eastman Creative Commons License 2007.12.27 0 0 144
Sikerszéria minősítés nem kóser, kérem a Laufen nem forgalmazott saját gyártású csaptelepeket, most sem forgalmaz.............
Előzmény: starck (143)
starck Creative Commons License 2007.11.25 0 0 143
..létezett.....úgy hívják Előre szabályzott csaptelep..én eddig Csak a szaniterkerámia Mosdóba illetve Bidébe láttam..de írom: Előre bépítve. pl. a Laufen Onda széria..azóta..mivel nem volt Siker a széria..kivették a gyártásból..kb:5 éve...
Előzmény: kuzo2 (142)
kuzo2 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 142
keverőkaros...
Előzmény: kuzo2 (141)
kuzo2 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 141
Van-e olyan keverőcsapos, ami középső állásban is ugyanannyira van nyitva (a langyos víz nem folyik erősebben, mint a hideg vagy a meleg)?
Előzmény: starck (140)
starck Creative Commons License 2007.11.21 0 0 140
.öö..a nagy hatalmas Kludi kínálatában lévő keverőkaros alap kivitel kb.: egy 10-s..Akkor Már inkább Ő mint más:)..jha igen: a Németektől: Hansa , Grohe, Hansgrohe cégtől 15-20 között majd fél tucat közül válogathatsz.......igaz...nem egy 10-s...
Starck

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!