Keresés

Részletes keresés

pámpi Creative Commons License 2012.07.27 0 0 46071

sziasztok,

a múltkori "diadal" jelentésem után ismét baj van. 4 napig nem voltam itthon, bejött ez az esős fülledt meleg idő, és teljesen gombás lett a füvem.

Ma reggel ott voltak a fehér gomba körök, és már sárgul-barnul. A foltokat meghúzkodtam lombsöprűvel, íme:

 

érdemes ma este lefújnom amistar-dithane mixel?  (a trifi egy hónpja ment ki, hááááát erre nem használt)

 

szóval fújjam????   köszi

 

üdv.

apci500 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 46070

Én Glialka után 5-6 hétig locsolgattam, meg gereblyézgettem, utána megint Glialka, vetés előtt meg jó mélyen rámentem a gyeplazítóval több irányból. Nem volt nehéz hengerem ezért nem mertem felrotálni, no meg a szórófejeket sem volt kedvem rakosgatni. A gyeplazítás után 2-3 talicska már félig megkomposztált cucc jött össze, ami ment a zöldségesbe. Szerintem így egyszerűbb mint felszedni a gyeptéglákat. Persze ha el tudnám adni valakinek ...

 

Mindenesetre ilyen volt 3 éves korában 2 héttel ezelőtt a nagy kánikula vége felé:

 

Előzmény: Tomo75 (46066)
apci500 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 46069

Hogy hogyan 'kell' azt nem tudom, mert én amatőr vagyok, de szeretek kísérletezni. Emlékeim szerint 2-3 kilót oldottam fel a 300 literes hordóban, azt nyomtam ki búvárral meg slag + Gardena locsolófejjel ~300 nm-re. Ez úgy szeptember elején történt. Természetesen égethet, nem árt utána egy kis lemosó locsolás ha nagyon meleg van, de levélen keresztül is felszívódik, tehát ha nincs meleg, akkor lehet hogy mégse.

Előzmény: yotti (46064)
sz_attila Creative Commons License 2012.07.27 0 0 46068

"Vkinek ven-e tapasztalata, hogyan lehet kézi erővel gyorsan leszedni a régi gyepet."

Mi úgy csináljuk, hogy borotvaélesre köszörülöm a lapát élét, azzal elég jól megy. Ettől függetlenül nem tartozik az embereim kedvenc munkafolyamatai közé :)

Előzmény: Tomo75 (46066)
rati update Creative Commons License 2012.07.27 0 0 46067

Rendben, köszönöm! Egy középkorú csajszi a gazdaboltos, majd udvarlok neki egy kicsit. :o)

 

A gyomok inkább a nyírási sík alatt húzódnak meg (lóhere, madársóska, meg néhány egynyári, de azok úgy is kimúlnak). Mindenesetre vágást követő 2. napon adok neki.

 

Üdv!

Előzmény: Extreme (46053)
Tomo75 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46066

Füves területem egy részét úgy döntöttem kicserélem. Legyomírtóztam totális szerrel. Elszáradás után (érdekes, hogy a nádképű cs. egy része még 10 nap után sem volt száraz, pedig neki adtam a legtöbb szert) leégettem a száraz füvet. Elkezdtem felszedni (gereblye, ásó) hát nem kis munka. A bő 300 négyzetméter talán egy hétig is kitart, ha én kitartok addig.  :)Vannak helyek, ahol 1 négyzetméter is feljön egyben, ha gereblyével húzom, de van ahol csak nagyon kis darabok szakadoznak fel.

Vkinek ven-e tapasztalata, hogyan lehet kézi erővel gyorsan leszedni a régi gyepet.

 

vferi1 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46065

A puma extrát lehet keverni valamilyen kétszikű gyomírtóval pl colombus?

yotti Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46064
Szia.
Szeretném megkérdezni tőled,hogy a mikramidot milyen arányban kell bekeverni száz négyzetméterre?Valamint kipermetezve égethet-e?
Előzmény: apci500 (46055)
BodzasG Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46063

Gyomírtókkal kapcsolatos tapasztalatok :

 

13. án permeteztem Pumával sz attila és Tsunami tanácsai alapján. ( rendkívül sok volt az egyszikű gyom, kakaslábfű és a muhar ) 16. -án Colombussal szórtam a kétszikű gyomokat, itt leírtaknak megfelelően. Először ( kicsit félve ) használtam mindkettőt, de megérte. Most semmilyen gyomnak nyoma sincs, a vártnál sokkal jobban sikerült, a füvet szemernyit sem bántotta, sőt ( a hűvösebb időnek is köszönhetően ) szebb mint valaha. Ezen gyomírtók használata előtt a totális gyomírtáson és újratelepítésen gondolkoztam, mivel képtelenség lett volna kihúzgálni a gazdaboltos és a növényvédős szakember által fű károsodása nélkül írthatatlannak ítélt egyszikű gyomokat!!! ( szívesen megmutatnám most nekik a gyepet )

 

Azóta sikerült beszereznem mindkettőt, örülök hiszen a Colombus jóval olcsóbb hosszú távon a Gyom-stop -nál ( hatékonyabb is ), Puma ára is megtérül, mert rengeteg időt és energiát spórolt.

 

Köszönöm a segítséget mindkettejüknek, szép napot!

Előzmény: BodzasG (45689)
kovacsl1976 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46062

..ekkora hülyeséget Ő még nem hallott, mert ami kiviszi a muhart, az kiviszi a füvet is...

 

Ja igen, és a gyepnek semmi baja az ég világon, sőt csak szebb lett azóta (bár ebben valószínűleg közrejátszik az is, hogy másnap adtam neki egy kis Scotts gyógyszert :))

Előzmény: durkonorbi (46039)
kovacsl1976 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46061

Minden szaktekintélyt és gazdaboltos Szakértő Elvtársat megcáfolandóan felelősségteljesen kijelenthetem, hogy az adagolást betartva igenis kiirtja a muhart és meg se kottyan a fűnek.

 

A múlt hét csütörtöki írtást követően, amikor is leírtottuk a gyepemet egy nem puma szerrel (talán emlékeztek, hogy a gazdaboltban kevert házi kotyvasztású szerrel tettük, ami "jó muhar ellen is" - jó eséllyel ez az Attila által korábban írt receptnek megfelelően készülhetett, de a fene tudja...) most úgy tűnik, tényleg lehetséges a muhar irtása. (Pedig írtást követően bő 24 órával óriási eső esett.)

 

Tegnap vágtam a füvet és a muharok 90%-a elfeküdt szépen, nem nőttek a gyep magassága fölé, úgy néz ki hamarosan kipusztulnak ezek teljesen. A legfertőzöttebb részen volt tegnap egy pár fiatalka, ami zölden túlnötte a füvet, de lehet ezek azóta magról nőttek, nem tudom.(?)

 

Mindenesetre az irtást sikeresnek nevezném így egy hét után, de remélem nem kiabálom el (kopp-kopp) - egy ismétlő kezelésre viszont még szükség lesz.

Előzmény: sz_attila (46037)
apci500 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46060

Ne aggódj nem annyira tragikus a dolog, de egy kis N jó lett volna még bele.

Előzmény: Extreme (46058)
N0rthF4c3 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46059

Szombat-vasárnapra megint 34 fok körüli kánikulát mondanak, nem túl meleg ez a műtrágyázáshoz?

Extreme Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46058

Köszi a választ. Akkor túl sok jóra, ne számítsak? Már mind1, mert megrendeltem, ennél még a 10-10-20-as is jobb lett volna, de az nincs a gazdabolton. Végülis szép zöld a fű, csak a gyökérzetét, meg ez ellenállóképességét (száraszság, gombásodás) szeretném javítani, arra remélem jó lesz.

Előzmény: apci500 (46055)
N0rthF4c3 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46057

Szórjad ki nyugodtan mégegyszer!

Előzmény: jtimi (46056)
jtimi Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46056

Ajaj. Most látom itt ezt a 6. pontot, hogy ismételni kell a koktélt 14-16 nap után. Hát ez az info sajnos nálam kimaradt. Lassan 3 hete volt az első kör (sajnos 2 óra múlva jött a nem várt eső). Egész szépen alakulgat azóta a fű, de kezdek rajta világoszöld foltokat felfedezni, amik sztem egyre nagyobbak.. Szerintetek most kapjon még egy kör gömbaölő koktélt? 

Előzmény: Szkapi (46014)
apci500 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46055

Használtam az egyik évben ilyet. Lassabban nőtt tőle a fű meg nem is volt elég élénk zöld, így néha egy kis vízben oldott Micramiddal megturbóztam.

Előzmény: Extreme (46052)
apci500 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46054

Bármit is vetsz most fújd le totálissal, aztán meg majd még 1x. Bármelyik Sport keveréknek ki kell bírnia a tűző napot megfelelő gondozás (nyírás, öntözés, műtrágyázás, lazítás, gombaölés) mellett. Nálam a Barenbrug Sport bevált. 

 

Ha nincs automata öntöződ, akkor persze más a helyzet. Akkor vess tömény NKCS-t és nyírd 3-4 naponta. Szerintem annak még termőföldes feltöltés sem kell.

Előzmény: mauzi (46051)
Extreme Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46053

Én most permeteztem kb. 600nm füvet vele. Célszerű este csinálni, amikor nincs meleg, de még nem harmatos a fű. Cálszerű, nem mindjárt fűnyírás után csinálni, mert akkor még nem túl nagyok a gazok levelei, h felszívják a szert. Száraz fűre kell fújni, a füvet nem bántja egyáltalán, ha nem adagolod túl. Én 10 liter vízhez raktam kb. 15 ml szert, ebből csináltam 3 adagot, ez elég lett a területre.

A gazok nagy része eltűnt, elfonnyadtak, elsárgultak. Talán még1szer meg kéne imétleni a kezelést, de láthatóan hatásos volt. :)

 

30 nm re, 5 liter vízhez, kb. 5-7 ml colombus kell, talán még ennyit se fogsz tudni szétfújni egyszerre, de sztem eláll a permetezőben a következő fújásig. :)

 

Beszerezni gazdaboltban lehet, ha jóban vagy az eladóval. :)) Nekem legalábbis így sikerült.

Előzmény: rati update (46049)
Extreme Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46052

Szevasztok!

 

Közérdekű közlemény: megszűnt a crop 11-11-21 gyártása, forgalamazása, mindenesetre, se a gazdaboltos ismerős, se a gazdabolt.hu nem tudta beszerezni. Onnan fel is hívtak és ajánlották helyette a 8-11-23-at, amit elfogadtam.

Szerintetek nagy difi van a két trágya között, jó lesz egy ennyire alacsony nitrogén tartalmú is?

 

 

mauzi Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46051

Szervusztok, Mesterek!

 

Gyors kérdéssel fordulok hozzátok: az ősszel kb. 350-400m2 körüli területet szeretnék (újra)füvesíteni. A terep egy déli domboldalban van, ahol roppant sok napsütést (kánikulát) kap. A termőréteg igen vékony (5-20cm között váltakozik), meszes, és nem tartja a nedvességet, ezért mindenképpen szeretnék hozatni rá valamennyi termőföldet.

 

- Nekem laikusként a trágyával darált termőföld látszik szimpatikusnak. Jól sejtem?

- A fő kérdés, hogy milyen összetételű magot ajánlotok ilyen terepre? Amivel eddig próbálkoztam, az a cimkéje szerint kb. 1/3 rész angol perje - 2/3 rész vörös csenkeszt tartalmazott, viszont láthatóan csak az árnyékosabb területeken élvezte a helyzetet, a többi részen a kitartó öntözés ellenére is csak kínlódott.

 

A szárazságtűrőnek nevezett magkeverékekben mindenhol nádképű csenkeszt látok nagyobb százalékban, pedig azzal aztán a közelemben sem nagyon szeretnék találkozni.

 

Köszönöm!

 

rati update Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46050

Azt olvastam, hogy a Colombus II. forgalmazási kategóriába tartozik, alapfokú növényvédelmi képesítéssel kell rendelkezni. No, most nekem ilyen nincs, akkor ilyet nem fogok kapni, ugye?

rati update Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46049

A Colombus gyomírtós permetezést mikor célszerű végezni? Gondolom este vagy reggel, de esős időszakban is, vagy várjam még kicsit kiszárad? A füvet levágjam előtte vagy inkább utána? És ha utána, akkor mikor lehet újra füvet vágni?

Várható a fű valamilyen fajta elszíneződése, vagy állagromlás? Ill. 30 m2-re mennyi anyagot kell bekeverni?

 

Üdv. és sorry a sok kérdésért!

Előzmény: k.laszlo68 (46025)
rati update Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46048

A "mezei" amistarra itt az írták, hogy csak megelőzésre jó. Ha már van gomba, akkor az Xtra kell.

 

És érdemes váltogatni a szereket. Én már készítettem egy listát a különböző szerekből.

Előzmény: Nelson71 (46045)
topik Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46047

Lehet alga is.

Előzmény: Nelson71 (46045)
N0rthF4c3 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46046

Hello!

 

Itten mindenki kényezteti a gombákat, koktélt itatunk velük:D Amistra Xtra + Dithane + Bumper... Célszerűbb a több szerből álló kombót alkalmazni, mert 3-ból valamelyik csak hatásos:)

Előzmény: Nelson71 (46045)
Nelson71 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46045

Sziasztok!

 

A májusig gyönyörű zöld füvemet elintézte a nem normális időjárás. Erre a zöld színű, nyálkás gombára kértem a gazdaboltban permetszert. Mistert ajánlottak, azt mondták ugyanaz a hatóanyaga, mint az Amistarnak. Lepermeteztem múlt héten. Most itt a borongós esős idő és jobban szaporodik, mint bármikor.

Az a vicces, hogy azokon a helyeken is, ahol szemmel láthatóan kiégett a fű. Ott is van, ahol még csak nem is sűrű. Az öntözési időt meg se mertem emelni, nehogy még jobban szaporodásnak induljon  a gomba. Ja és tápszert pár napja adtam a fűnek, 3 nappal a gombapermetezés után.

Mit használjak, hogy visszahúzódjon a gomba? Lehet vele valamit kezdeni?

mio_mamago Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46044

Bocsánat a pontatlan válaszomért, de igen, így van ahogyan Te mondtad.

És köszönöm a puma megerősítést is.

Előzmény: sz_attila (46038)
ofsommerville Creative Commons License 2012.07.26 0 0 46043

Üdv Mindenkinek!

 

A gazdaboltosokra nem minden esetben célszerű hallgatni, mert csak azt mondják, ami az alkalmazási útmutatóban van. Ritka az olyan tanácsadó, aki tényleg ért hozzá, mert kipróbálta a különböző szereket.

Pl. az Amistar esetén is csak néznek nagyokat, ha fűre kéri az ember, mert az alkalmazási útmutatóban az nem szerepel. A Pumával is ugyan ez a helyzet, mivel azonban a gyep és a muhar is egyszikű, ezért hajlamosak, hülyének nézni az embert, attól függetlenül, hogy itt a fórumon több ember évek óta használja ezeket gond nélkül. Ha nem akarsz az eladónak magyarázkodni, vagy nem mond meg, hogy milyen kultúrában akarod használni, vagy füllents egyet, és így megspórolod a kioktatást és a hülyének nézést.

 

Szerencsére ahova én járok ott rendes a tanácsadó, adott esetben hatóanyag alapján olcsóbb szert is javasol, pl. a múltkor akartam venni Glialkát, de rábeszélt az Amega-ra, hatóanyagot tekintve ugyanaz, árban viszont volt 20% differencia. Ilyen gazdaboltost kívánok mindenkinek! :)

Gome Creative Commons License 2012.07.25 0 0 46042

"Ha már egyszer kikelt, az a gyakori vágástól nemhogy kimúlik, hanem inkább megerősödik és a fűnyírókés alatt fog magot hozni."

Lehet hogy paranoiás vagyok és tök hülyeséget beszélek, de múltkorjában valaki írta, hogy a fűnyíró nem tölti rendesen a gyűjtőt, ha nem szellőzik rendesen. Nosza lelkesen ki is takarítottam a műanyag kosár szellőzőnyílásait, aztán valamelyik nap mikor a kölyök nyírta a füvet és pár méterről néztem, láttam hogy egy csomó apró magnak tűnő valami repked kifelé vágás közben azon a részen, ahol küzdök a muharral. Valószínűleg amit kihúzgáltam, azt mag formájában újratelepítésre került. :-/

Előzmény: sz_attila (46038)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!