Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2014.02.06 0 0 3498

Hello.

 

Esetleg a tablet tartalmát wifivel fel tudom varázsolni a tv-re?

 

ennek a neve "miracast"

Ilyen szempontból mindenképpen F széria az ajánlott és abból is az F6500-tól tud olyat amire használni akarod.

 

De enélkül is F széria 6100 vagy 63xx,6400 ezek olcsóbbak.

Előzmény: kisidi (3497)
kisidi Creative Commons License 2014.02.05 0 0 3497

Üdv. Nagyon nem értek ezekhez a műszaki dolgokhoz, ezért kérdeznék, bocs, ha nagyon nagy hülyeség! 

 

Tegnap régi hagyományos tévém kilehelte lelkét, így be kell egyet szereznem. Szeretnék rajta netezni is. Az újabbakról nincs tapasztalatom,  szüleimnek egy C8000 van, ami nekik megfelel még,  ha csak alig jobb egy texttv tartalmánál, kivéve YouTube. 

 

Mivel tablettem, mobilom is samsung és távirányítónak is használható,  én is samsungot vennék. Esetleg a tablet tartalmát wifivel fel tudom varázsolni a tv-re? Jó lenne ezt-azt nagyobb méretben is látni. Vagy mennyit tudnak a D-F szériák? Mondjuk a F nekem most nagyon drága. 

nicko Creative Commons License 2014.02.05 0 0 3496

gondolom a samsung úgy van ezekkel, hogy ha netezni akarsz vedd meg a laptopjaimat.

jobb hangot akarsz filmekhez mint ami a tv hangszóróiból jön? vedd meg a hang projektoromat.

szenvedsz a skype-al?

vegyél a galaxy néven futó mobiljainkból.

nem vagy elégedett a beépített médialejátszó képességeivel, BD filmeknél?

vedd meg asztali 3D BD lejátszómat...

csúcs hD-ben akarod nézni a foci VB-t?

válasszál 32-55" közötti LCD/LED tévéinkből magadnak.

 

kb

Előzmény: Törölt nick (3495)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.05 0 0 3495

Teljesen egyetértünk, termék-életgörbe, termékhagyma, stb; ezek megvannak.

Jelenlegi állapotában a smart funkció a használhatatlanság határát súrolja, legalábbis szerintem. Nemhogy a potenciális termékszintet nem éri el, de még az elvártat sem igazán.

 

Azt tudtam, hogy a laptopot nem fogja helyettesíteni, de azért azt elvárnám, hogy egy-két online filmmel boldogulni fog. Lassan, kicsit körülményesen, de megeszi. Mert őszintén, a fuson és youtube-on kívül értelmes app nincs a tv-re. Legalábbis számomra.

Pont ezért nem vettem tabletet. Dolgozni, számomra alkalmatlan, a netbooknak is köhögök, mert csak 10" és lassú, akkor egy táblagépet meddig tolerálna az idegrendszerem?! Telefonnak nagy, számítógépnek kicsi és buta. (Természetesen elismerem, hogy ez csak az én használati szokásaimra, munkakörülményeimre igaz, másnak lehet hasznos.) Hát valami ilyesmi van most a tv-vel is; eleinte pár appot feltelepítettem, de már semmi. Feladtam, értelmetlen. Azt gondolom egyébként, hogy könnyen javítható lenne az állapot, szándék kérdése lenne. Egy normális böngésző kellene rá, és pár értelmes app.

Előzmény: nicko (3477)
vejne Creative Commons License 2014.02.05 0 0 3494

Nekem alul jelennek meg az ikonok. Pendrive-ról játszva van visszalépés, vinyórol nincs. Na ennél jobban nem emésztem magam. :)

 

Előzmény: brumi_68 (3491)
brumi_68 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 3493

Nem.

A külső eszköz lejátszásakor megjelenő menü (tools gomb). 

Előzmény: nicko (3492)
nicko Creative Commons License 2014.02.05 0 0 3492

epg?

Előzmény: brumi_68 (3491)
brumi_68 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 3491

Nekem ez jelenik meg.Bocsi valamiért elfordult a kép.

http://kepfeltoltes.hu/view/140205/20140205_185610_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előzmény: vejne (3481)
nicko Creative Commons License 2014.02.05 0 0 3490

tudom az epg-nél, de nekem nem tünt fel, hogy ott rossz lenne

 

pedig ott kellene megnézned és a rövid tartalomnál, hogy miről szól az adott film.

ha ott nincs ilyen hiba akkor jó. :)

Előzmény: drBubo69 (3489)
drBubo69 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 3489

Közben megkezdődött a délutáni műszakom :(, igy ezt csak késő este tudom megnézni.

 

Nekem eddig sehol nem volt ékezetes problémám, ill. a youtube appnál egyszerüen kihagyta az ékezetes betüket, de ez frissült valamikor, mert 1 hete már csak a hosszú ő,ű,í betükkel volt problémája.

 

(és még egy naiv kérdés, hol tudom átállitani a tv-t észt-re mindenféle beállitás elvesztése nélkül?, hol kellene lássam az ékezetes hibákat, amiket utána észt nyelvnél meg kellene javulnia? tudom az epg-nél, de nekem nem tünt fel, hogy ott rossz lenne.)

Előzmény: nicko (3488)
nicko Creative Commons License 2014.02.05 0 0 3488

:)

azt nézd meg légyszives ez a hiba itt is fenn áll mint az UPC-nél?

 

Samsung D6500-as TV-nél és a többi Samsungnál is megoldható az
ékezetes betűk problémája az alábbi módon:

A TV készülék esetében országnak Észt országot kell kiválasztani,
minden egyéb helyen, ahol nyelvet lehet választani (elsődlegest)
továbbra is a magyar nyelvet kell beállítani.
Ezzel a megoldással, mind a műsorújság, mind az infó és egyebek
hibátlan magyar ékezetekkel jelenek meg, semmilyen problémát nem okoz
az egyebek működésében.
Ebben az esetben a pontos időt, GMT-t , nyári számítást kézzel kell beadni, hogy szinkronban legyen a műsorújság a műsorral.

Előzmény: drBubo69 (3487)
drBubo69 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 3487

beindult :)  13h48 perckor jött a frissités

Előzmény: nicko (3486)
nicko Creative Commons License 2014.02.05 0 0 3486

nálam az van, hogy hibás a CI+ a samsungon :D

1-3 napon belül javítják. (reményeim szerint)

azonositás folyamatban, felment 100% nálam el sem jutott eddig csak 90%-ig és kezdte mindig elölről. kártyacsere is volt azzal is végül samsungot hívtam.

 

az már jó ha addig eljutottál :) ma de. és este lesz kártya élsítés hagyd benne a tv-ben.

Előzmény: drBubo69 (3484)
drBubo69 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 3485

Eddig is be volt hangolva minden, csak ugye azt irta kódolt a jel, azt mondod, hogy az újrahangolás segitene?

Előzmény: Qkorica (3483)
drBubo69 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 3484

Kártya ki és újra behelyezés után, megjött az azonositás folyamatban, felment 100%-ra, majd kiirta üdvözöljük a digi hálózatában.

 

 

Most meg a smartkartya sosem volt párositva (25) hibaüzenet fogad. :(

Előzmény: drBubo69 (3482)
Qkorica Creative Commons License 2014.02.05 0 0 3483

Csatorna

Antenna -> Kábel

automatikus hangolás

 

Kánaán

Előzmény: drBubo69 (3482)
drBubo69 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 3482

Megtaláltam, nem sok reményt fűztem hozzá, de minden ott volt a könyve mellett :D..

 

Mit kellene látnom? felpattintottam, kártyát beledugtam, nem ir ki semmit..., ill. még mindig kódolt jel, gondolom nekem is meg kell várni valami frissitést.

Előzmény: nicko (3476)
vejne Creative Commons License 2014.02.05 0 0 3481

Na hát pont ott nem aktív a visszaugrás gomb.

Előzmény: brumi_68 (3478)
nicko Creative Commons License 2014.02.04 0 0 3480

kb. 20K egy ilyen smartos kütyü..nekem nem éri meg.

ilyenek ezek

 

Előzmény: zlota (3479)
zlota Creative Commons License 2014.02.04 0 0 3479

Mi ez a mini pc?Mennyire mini?Oda tudom szigszallagozni a TV mögé?:)

USBről kapja az áramot?wifi?Ha igen egész jó lehetne.Ráadásul a következő TVhez is jó lenne.

Ami persze teljesen buta lesz.

Mert fölösleges a smart...

Előzmény: Törölt nick (3475)
brumi_68 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 3478

TOOL menü/lejátszás előről (vagy hasonló)

Előzmény: vejne (3460)
nicko Creative Commons License 2014.02.04 0 0 3477

én kb. 100x leírtam már..netezni ezután is azzal az eszközzel fog mindenki amit a tv vásárlása előtt használt, mert az mind jobb erre a feladatra.

pr célokra való csak...

 

a samsung mérnökei egyébként nem hülyék csak a cég elve "mindig adni picivel többet, mindig többért"

évenként adja ki a szériákat idén a H lesz (G-t kihagyja) majd abban lehet javít valamit ezen a téren vagy mást.

Előzmény: Törölt nick (3474)
nicko Creative Commons License 2014.02.04 0 0 3476

pedig az baj, mert anélkül nem tudod használni.

minden egység csomagba benne volt amit a tv-hez adtak. nem is tudom honnan tudnál szerezni ilyet. talán a samsungot hívd fel hátha van nekik szervízben vagy ebayen megnézni.

 

így néz ki:

Előzmény: drBubo69 (3472)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.04 0 0 3475

Elnézést az off-ért, de még egy dolog jutott eszembe_

- "fillérekért" rendelni Kínából egy androidos mini pc-t, ami a smart tv-t okosabbá tesz legalább annyira, hogy megbirkózzon egy alap feladattal.

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.04 0 0 3474

Elmesélném a problémám, szerintem nem vagyok egyedül ezzel. Reménykedek, hogy valaki talált már megoldást rá.

 

Gyakran nézek filmeket, sorozatokat a vidto.me oldalról. Akárhogyan ügyeskedek, egyből a tv-n nem sikerül egyetlen filmet sem megnéznem. Amikor betöltődik az oldal és bármilyen filmre kattintok, egyből átdob egy reklámot tartalmazó oldalra. Blokkoltam én már popupot, mindent állítgattam, de egyszerűen nem megy.

Persze megoldom, laptop bekapcs, pendrivera lement a film, megnéz tv-n. Ezzel az a gond, hogy ez előkészületet igényel, nézés előtt le kell tölteni. Azt gondolom, hogy ez mégsem normális; elvégre mégiscsak smart tv-ről beszélünk. Ezt egy "buta" tv-n is meg tudnám tenni. Igazából csak azért bosszant, mert szinte csak ezt a funkcióját használnám ki. Az is érdekes, hogy egy Samsung Ace2-es telefon, android 2.3-as rendszerrel simán megeszi az oldalt és lejátssza a videot. Azt gondolom, hogy ez azért szégyen a Samsung mérnökeinek, hogy egy ilyen alap dolgot nem tudnak megoldani a tv-n... a gyári böngésző - nem lehet szépíteni - szar. Használhatatlan.

 

Nem tudtok esetleg rá valami megoldást?

Esetleg valami olyan dolog is érdekelne, ha a telefon közbeiktatásával megoldható lenne a helyzet. A telefon streameli és a képet/hangot átküldi tv-re. Bár ez sem normális megoldás. Egyszerűen nem értem, ha a youtube-nál meg lehet csinálni, akkor itt miért nem?

 

Eddigi tapasztalataim:

Vdoo-t próbáltam a telefonra - ez letölti/streameli a vidto.me oldalról a filmet, de nem tudja átküldeni a tv-re. Ez telefonra jó, de tv-re nem.

A Zappo tv streamel és át is küld - de e vidto.me oldalt nem ismeri. A youtube-ra egyébként jó, sokkal jobb, mint a beépített gyári kliens.

 

 

robee19 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 3473

Kellett, hogy kapjál a tv-vel.

Előzmény: drBubo69 (3472)
drBubo69 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 3472

Hazaértem, be akarom dugni az adaptert a tvbe, és sehol nem találom a helyét. :( d6500 samu, egy matrica van rajta, hogy ott van alatta, leszedem, de oda mintha valami adapter kellene, amim nincs :(

Előzmény: nicko (3471)
nicko Creative Commons License 2014.02.04 0 0 3471

igen mindegy csak az aktiválási időpontok nem.

Előzmény: drBubo69 (3469)
nicko Creative Commons License 2014.02.04 0 0 3470

mindent próbáltam még újra hangoltam is..

megvárom az esti órákat

Előzmény: drBubo69 (3469)
drBubo69 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 3469

Fontos, hogy melyik csatornára kattintasz? Azaz normál M1 HD nézése közben is megkapja az aktiválást a kártya?

Előzmény: nicko (3468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!