Keresés

Részletes keresés

stangli2 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 150

Remélem hozol képet a vadnyuszkóról! Mutizd meg nekünk, még sosem láttam kis vadnyuszit!

Amit a gyógyszerezésről írtok nagyon érdekes és igaz is. Végül is amit a boltokban kapunk tele van tömve gyógyszerrel, hormonokkal, legalább a hazai legyen bio..

farmer72 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 149

Hát másban nem is gondolkozhatnék, azt már megtanultam, hogy egy családi gazdaság szintjén csak "önfentartóban" lehet gondolkodni. Én nem tudom megfizetni a fullos tápokat, és mindenféle turingoló szereket. De egyébként ha tehetném se tenném. Ezek úgy felfújják az állatokat mint egy lufit, nagy részük azon az elven működik, hogy vizet kötnek meg a szövetekben, szóval undorító. Én inkább tisztelem és szeretem azokat az állatokat amikkel foglalkozom, még ha ez egy kicsit csöpögősen hangzik is. Más részt ha a magam termelte szemes és szálas takarmánnyal etetem őket, amiben nincs semmi vegyi, az egy minőséget is jelent. Én még hiszek ebben, és remélem vannak, lesznek olyan emberek akiknek ez számít. Tudom, hogy ezzel a nézettel nem számítok életképesnek ebben a mai világban, de még nem adtam fel.

 

Igazából a leglényegesebb problémám az, hogy nem tudom megbecsülni kb. 20 ha terület mekkora állományt tudna eltartani?

Előzmény: Texas Chris (145)
Anika76 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 148
Meg fogom próbálni,csak várok 1-2 napot,egyébként nagyon gözerővel cumizik,nagyon aranyos.
Előzmény: Texas Chris (143)
Anika76 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 147

Én nem azt állítom,hogy gyógyszer nélkül nem megy.Nem is vagyok gyógyszerész,hogy tudnám mi mikor ürül ki a szervezetből,milyen mellékhatása van stb.Egyszerűen nem akarok nyulak tömkelegét elveszíteni,főleg úgy nem,hogy tudom,tehettem volna valamit.Az is lehet,hogy túl elfogult vagyok az állataimmal,túl jól akarok mindent csinálni,nekem eddig bejött.

A felesleges antibiotikum?Hát nem tudom!Én a gyerekeimmel éppen most éltük át,milyen az mikor 4 hetes "nem kell gyógyszeres"kúra után,a Ą"majdnem kórházas"kúra jön.Nekem nem tetszik,mikor csak a szervezet immunrendszerére van ez bízva.

Előzmény: kócoscicus (144)
Texas Chris Creative Commons License 2009.03.18 0 0 146
Ezek nagyon jó felvetések. Tetszenek.
Előzmény: kócoscicus (144)
Texas Chris Creative Commons License 2009.03.18 0 0 145
Nem tudom mekkorában gondokozol. Csak akkor éri meg, ha a takarmány nagy részét magad meg tudod termelni.
Előzmény: farmer72 (138)
kócoscicus Creative Commons License 2009.03.18 0 0 144

Nem szeretek vitatkozni....:-(((((

 

De:

Ez nem csak az adott állatnak nem tesz jót,  hozzájárul ahhoz is, hogy az antibiotikum nem megfelelő (időtartam, baktérium, dózis) alkalmazásával újabb, az addigiaknál ellenállóbb baktériumtörzsek fejlődjenek ki. Meggyőződésem, hogy pontosan az ilyen alakalmazások miatt van az is, hogy a régebben ellenálló, gond nélkül  tartott állatok mai napság már csak különös odafigyeléssel, rengeteg gyógyszerrel tarthatók. És hát sosem szabad kifelejteni, hogy vannak bizony olyan körök, akiknek ez életbevágó  üzleti érdek (mármint hogy fogyjon a kitalált gyógyszerből, méghozzá minél több, annál jobb. Nekik...)

-És honnan tudom majd meg, hogy biztosan kiürült az állatból? Abból, hogy rá van írva a dobozára? Naiv lennék. Bizos, hogy nincs olyan összetevő, ami soha ki nem ürülve ott marad? Én meg azzá leszek, amit eszek... Meg is érdemlem.

-Honnan tudom majd meg, hogy olyan állatot állítok tenyésztésbe, aki önmagától ellenálló, nem pedig egy olyat, aki gyógyszer nélkül nem maradna életben (legyen bármilyen gyönyörű) ? 

Ezzel nem szeretnék irritálni senkit, nem vagyok elvakultan bio-, öko- meg egyéb mániás, és sűrű bocsibocsibocsi, ha valakinek a lelkivilágába másztam..

Egy vélemény, semmi több.. 

 

Előzmény: Chesterfild (137)
Texas Chris Creative Commons License 2009.03.18 0 0 143
A dajkásítás működhet, de kb. 2-3 napos eltérést ír a szakirodalom. Persze a vadnyúl születését nem lehet tudni, de sacra mehet. És az egy jó módszer amit valaki írt elöttem, hogy felvegye a szagot.
Előzmény: Anika76 (134)
Anika76 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 142

Szia!

Én 5 anyát tartok+bak.Bennünket ellát,na nem eszünk mindig nyulat,de elég sokat adok el.Most lett volna 6,de sajnos elpusztult az egyik.Mi is termesztünk saját részre takarmányt,máshogy nem is lehet,szerintem.Mekkora állományra gondoltál?

Csak a ti számotokra?Vagy eladni,leadni is szeretnél?

Előzmény: farmer72 (138)
Anika76 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 141

Sziasztok!

Lehet,hogy kinevettek,de én ma reggel elvittem a dokihoz a kis vadnyulat.Lerögzítette a lábát,kapott egy szurit,nehogy elfertőződjön,azóta már nyeli a tejet/felezve/,mint kacsa a nokedlit.Bár nem ad neki túl sok esélyt,de pár nap múlva megpróbálhatom a dajkásítást.Chesterfild,te csináltál már ilyet?Igazad van,tényleg hallottam már róla,de tartok tőle.Majdcsak valamit kitalálok,egyenlőre most még külön van.A lepkém kb.ekkora nyulakat nevel,lehet hogy sikerül?Remélem!!

Előzmény: Chesterfild (136)
farmer72 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 140
Feladom, valamiért nem szimpatikus a rendszernek ez a fél mondat. Azt hiszem a lényeg így is érthető.
Előzmény: farmer72 (139)
farmer72 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 139

A lentebbi felvetésem egy kicsit furcsán töltődött fel, a közepéből kimaradt egy rész:  ...eltarts, de igyeszem...

Előzmény: farmer72 (138)
farmer72 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 138

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Végig olvastam a topikot, és találtam a érdeklődéssemmel kapcsolatos hozzászólásokat, de hát mindenki esete más.

Engem az érdekelne, hogy véleményetek szerint érdemes-e családi gazdálkodás szintjén manapság nyúllal foglalkozni. Mai divatos szóval élve "profilváltás" előtt állok és szeretnék a lehető legjobban tájékozódni.

 

Önfentartó gazdálkodásban gondolkodok (saját termelésű takarmány, ketrec, minimum gyógyszer). A nyúltenyésztésben van tapasztalatom, gyerekkoromban nyulaztunk (átlagban 500 feletti állománnyal), de sajnos a 80-as évek régen volt, nem emlékszem az arányokra, meg ma más világ van, mint akkor volt. Hány tenyészállat (anyanyúl) kellhet ahoz manapság, hogy egy családot eltarts, de igyekszem tájékozódni. Beszéltem már felvásárlókkal, nagy tenyésztőkkel, és hát elég eltérőek a vélemények. Igazából a környezetemben családi gazdálkodó kategóriában nem találtam nyúltenyésztőt (lehet, hogy ennek is van üzenettartalma?!). Ha valaki ismer ilyet, nagyon szívesen felvenném vele a kapcsolatot.

 

Szóval minden hozzászólást, véleményt, tapasztalatot szívesen fogadok, és előre köszönöm is azokat!

Chesterfild Creative Commons License 2009.03.17 0 0 137
Jah ez mind igaz,de abban az"enélküli" világban szerintem nem is volt ennyi nyavajája a nyulaknak.Minnél tovább,annál több a kótokozó a levegőben,és mindig uj fajtáik jelennek meg.Azzal pedig gondolom nem mondok újat,hogy a nyul egy nagyon kényes állat,ezért is nem tartják sokan.Ja és ha azt akarod,hogy legyen velamirevaló állományod akkor ezeket az óvintézkedéseket bizony megkell tenni.Ha majd te is elkezdel komolyan foglalkozni vele,te is be fogod látni,hogy enélkül nem lehet.
Vagyis lehet,de nem érdemes.

Üdv
Előzmény: kócoscicus (129)
Chesterfild Creative Commons License 2009.03.17 0 0 136
Hali
Szerintem már te is és a többiek is hallottatok arról,hogy a kisnyulakat dajkába adni idegen anyához,persze amikor az idegen anyának is vannak kicsinyei.Ha kell neked a vadnyul,akkor próbáld meg.Szóval eltávolitod az anyát 1-2 órára,és addig berakod a kicsik közé az idegen fiókát.Azért kell ez a hosszú idő,hogy az idegen kicsi felvegye a vacok szagát.1-2 óra elteltével visszarakod az anyát.A szakkönyvek szerint az anya gong nélkül elfogadja,méd a 3 hetes kicsit is.
Ha pedig sikerülne felnevelni a vadnyulat,és összepárolnád egy keverék kocával szerintem kutyabetyár szivós kisnyulakat kapnál.
Előzmény: Anika76 (134)
stangli2 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 135
Biztos, hogy nem fogadja el az anya! Két hetes nyuszkót már van esély felnevelni, nekem anno tehéntej és tejszín keverékkel (fele-fele) sikerült. A nyúl nagy előnye, hogy egy nap csak egyszer szopik, így nem kell három műszakozni mellette. Vegyél egy fecskendőt és a felmelegített kajcsit óvatosan adagold addíg míg kívánja. Tápszert állatorvosnál kaphatsz, még lehet ideálisabb is mint az én rögtönzött keverékem. A lábacskáját sinbe kell tenni.
Anika76 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 134

Ma délután a sógorom hozott egy kb.2 hetes kis vadnyulat,a hátsó lábát eltörte az ásóborona.Gyönyörű kis állat,de nem merem odarakni egyik anyához sem,mert félek hogy a saját picinyeiket is eldobálnák!

Szerintetek?

Nem hiszem hogy megmarad....

Mit csináljak?

Anika76 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 133
Ugye,milyen jó még ilyennek is örülni?Örülj neki hogy jó az étvágyuk,adj nekik amennyit csak bírnak enni.Szerintem azért még kezeld a fülét,mert gyorsan fertőzödhet,nehogy a kicsik is elkapják!Nagyon szépek!Szerintem lepkék,nagyon olyanok mint az enyémek,ez nagyon jó fajta,érdemes tartani.Épp most kaptam egy "köszit",a jótartásért,megharapott az egyik kecském,pedig csak nyalogatni akart.De hát nem ő volt a hibás!Ja!Ma kinyílt a kicsik szeme,nagyon élénkek,és nagyon duckók!
Előzmény: kócoscicus (132)
kócoscicus Creative Commons License 2009.03.16 0 0 132

Nem a gyógyszerek ellen vagyok, ne érts félre, de az emberorvoslás is nagyon elment abba az irányba, hogy mindenre antibiotikumot szedetnek, ha kell ha nem.:(

Más az, amikor tényleg és igazán beteg..

Az anya  füle szépen javul, egyetlen kezelés is sokat javított a "látképen".

És esznek, zabálnak, habzsolnak..

Ja! Ma láttam életemben először nyuszibébibogyót:))))) Pár hete még nem hittem volna, hogy ennyire tudok majd örülni ilyesminek:)

Anika76 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 131
Felnőtt nyúlnak,anyának csak akkor adom,ha gond van vele,különben nem,csak azoknak ,amit leválasztottam,de akkor röktön,és csak 5 napig.Vágóállatnak pedig nem,mert 12 napot várni kell a vágással.
Előzmény: stangli2 (122)
Anika76 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 130

Persze,ok,valamikor nem voltak ilyen dolgok,mégis tartottak állatokat,bizony némelyik régi,házi módszer is kitűnő.A fülükre én pl.tiszta disznózsírt keverek ki pár csepp ecettel,avval kezelem le,van mikor tökéletesen kitisztul,de van hogy nem.Akkor bizony arra is gyógyszert használok,mert csúnyán átterjedhet.

ez a gyógyszer nem is olyan drága,kevés kell belőle,és nagyon jó!Félre ne értsd,nem akarlak rábeszélni,csak azért 4 év után,én már nem kockáztatok.

Sokkal jobban sajnálnám a növendék nyulaimat,inkább adom nekik,de ez tényleg csak az én mániám,sokszor a család is kinevet,mert nagyon vigyázok minden állatra,pedig tényleg van elég.

Előzmény: kócoscicus (129)
kócoscicus Creative Commons License 2009.03.16 0 0 129
Valószínűleg bennem van a hiba, de amikor azt hallom, hogy "enélkül nem lehet", rögtön feláll a szőr a hátamon... Valamikor volt "enélküli" világ is, és akkor is lehetett...
Előzmény: Anika76 (125)
Texas Chris Creative Commons License 2009.03.16 0 0 128
A Ck lapot az építőiparban használják, Cement kötésű farost lap.
Előzmény: pocak_977 (109)
Texas Chris Creative Commons License 2009.03.16 0 0 127
Én is a Trisulmixet alkalmazom, nagyon jól bevált.
Előzmény: Anika76 (125)
Anika76 Creative Commons License 2009.03.15 0 0 126
Én úgy tudom,hogy a bélhurut az,amikor a nyúl étvágytalan,felfúvódik elpusztul.és általában ez fiatal nyulaknál van.
Anika76 Creative Commons License 2009.03.15 0 0 125

Sziasztok!

A TRISULMIX egy francia gyógyszer,ami a házinyulaknál a coccidiózis nevű betegség gyógyitására alkalmas.Ez egy parazita,ami minden egészséges nyúl bélrendszerében benne van,de csak akkor szaporodik el,ha túl sok stressz éri a nyulat,pl.sokan vannak.Én minden választási nyúlnak ezt adom,amolyan megelőzésre.Először öreg nyultenyésztőktöl hallottam,megkérdeztem a dokit,ő is azt mondta,ennélkül nem lehet választani.Azóta kapják,de csak 5 napig.Felnőtt nyúlnál van várakozási idő,12 nap.

kócoscicus Creative Commons License 2009.03.15 0 0 124

Hát nem valami bizalomgerjesztő ez a gyógyszer..

 

Mi almaecetet teszünk az itatóvízbe, naponta egyszer, az első egy literbe úgy egy kisebb teáskanálnyit, tele van vitaminokkal, nyomelemekkel, és nagyon jó hatású minden emésztési gondra, nem csak az állatoknál, de az embernél is, és pont az egészséges bélflórát támogatja. Még nem tudom, mennyire válik be, egyelőre a tapasztalatszerzés fázisában vagyunk... Egy biokertész lapján olvastuk, ill. több helyről hallottuk. Meg a tejsavót is szokták adni, főleg az emlős állatkák választásakor. Remélem, mindezen kedvező hatásokról az állatok is  tudnak, és az elvárásoknak megfelelően hasznosítják is.:)))

 

Sikerült bekenni az anya fülikéit az olajjal, nem nagyon díjazta az ötletet:)))

Chesterfild Creative Commons License 2009.03.15 0 0 123
Kösz szépen.
Előzmény: stangli2 (122)
stangli2 Creative Commons License 2009.03.15 0 0 122

http://www.rhonevet.hu/index1.php?menu1_nyit=3&menu2_nyit=21&menu3_nyit=110

 

Ezt találtam a neten a gyógyszerről. A szaki könyvem viszont azt írja, hogy az antibiotikumos kezelés a normál bélflórát károsítja ami hajlamosít a betegségekre. Csak a választott nyuszikat itatod le vele, vagy iszik belőle az anya is? Szabad tartásban nem nagyon tudom kiküszöbölni, hogy a szülők ne igyanak belőle..

Valszeg a két puffadt nyuszim már nem él, megyek is és megnézem. Talán a megázott szalmából ettek, nem tudom mi lehet a baj..

 

Rühes fülü nyuszkót annó úgy kezeltem, hogy olajba rovarírtó port tettem és azzal kenegettem a fülét. Elmúlik, de egy idő után visszatérő betegség, szelektálni kell a nyuszkót mert fertőz..

Chesterfild Creative Commons License 2009.03.14 0 0 121
Hali
Az jó,ha zabálnak,mint állat,az lenne a gond,ha nem ennének.Ilyenkor pedig nemszabad takarékoskodni a kajával.Rágják a cipődet,az semmi,de ha a nekilátnak a ketrecnek.Én a ketrecrágás ellen gyümölcsfagalyakat szoktam nekik berakni,azzal elszórakoznak egy jó darabig.Most ugyis metszegetek meg holmi,szóval van galy rendesen.Szerencsére az éven,még nem rágják a ketrecet.A fülseb pedig nem rüh,hanem varr.Tuttommal a paraffinolajos kezelés elég hatásos,és nem is van rá más mód.Hacsak nem vágod le a nyulad fülét:)))))))))))))))))))))))))))))))))Viccet félretéve ezzel a betegséggel vigyázni kell,mert könnyen átterjedhet a szemre,és csúnya kötőhártyagyulladást tud okozni.Ja és ezt általában a piszkos lábbal való vakarózás idézi elő.
A hasmenéstől nekem is van elhullás,főként nyáron.
Egyépként ez a TRISULMIX magyar gyógyszer,vagy valahol máshol gyártják?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!