Keresés

Részletes keresés

Bazsi75 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5822
"De ismételten gratulálok a hozzáállásodhoz. Nem érzed át a probléma lényegét."

Ennyire tellik. Tudod a BKV-nál csak ilyenek vannak. Látom nem érted egész napi mondandóm. Még a tűzvizsgáló se meg a rendőr se tudja a végeredményt. Kár a hisztériát csinálni. (Eltusolni se-ebben igazad van)


"Úgy tudom, dohányozni a vezetőállásban tilos..."

Lopni se szabad. Sőt paráználkodni se. Most megyek gyakorlom az utobbit. Pá
Előzmény: DLala (5812)
WeeN Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5821

Előítéletesek vagytok.

 

Mert? Amikor igazat adtam nektek akkor az ellenfelet szóltam le. Lásd csacsogo és barátai...

Előzmény: DLala (5818)
lbence Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5820
És ahhoz most mit szóljak? Lássák el azbesztbevonattal az összes HÉV-szerelvényt?
A stílushoz pedig igenis hozzászólok, mert ez a mindenkit lenézek-leugatok, nála mindent jobban tudok nem igazán nyerő.
Előzmény: VitézyDávid (5817)
WeeN Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5819

egy megállóhelyi tartózkodás alatt lángba tud borulni egy HÉV-kocsi, tehát tűzbiztonságilag igencsak aggályos

 

 

A WTC meg percek alatt össze tudott omlani. Nah az milyen aggályos volt. Remélem érted az összefüggést.

Előzmény: VitézyDávid (5817)
DLala Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5818

lbence, WeeN

 

Nem értetek semmit, de azt nagyon keményen ki is mondjátok. Előítéletesek vagytok.

Sóhaj...

Mentem aludni.

Előzmény: WeeN (5815)
VitézyDávid Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5817
Az a lényeg, hogy adott nick hány éve dolgozik és dohányzik a HÉV-nél vagy az, hogy ismeretlen okból egy megállóhelyi tartózkodás alatt lángba tud borulni egy HÉV-kocsi, tehát tűzbiztonságilag igencsak aggályos? Netán DLala stílusa a lényeg? Mindenki belátása szerint eldönti, hogy neki mi számít és arról vitatkozik, Te pl. a stílusról, mert ahhoz tudsz hozzászólni. Szerintem pedig az utasok biztonsága az, ami fontos.
Előzmény: lbence (5814)
lbence Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5816
Na ja. Nem számít hogy mondjuk felszállt 5 huligán és 3 kanna olajat szétlocsolt...
A vekének akkor is igaza van. A BKV-nál semmi se szép, se jó, se nincs rendeben és kész!
Előzmény: WeeN (5815)
WeeN Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5815

Mit kellett volna mégis leszűrnöm??? Az egész hozzáállásod úgy jött le, hogy most akkor itt fejek fognak hullani, mert ilyen könnyen égnek a kocsik. Persze ha esetleg benzint locsoltak, hogy gyorsabban kapjon lángra -kit érdekel- csak a fejek hulljanak.

Előzmény: DLala (5813)
lbence Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5814
Azért az ilyen szintű hozzászólás a nem semmi. Ha másért nem, a "frontemberek" arrogáns stílusa miatt aztán lehet utálni a vekét.
Meg persze azért is, mert mindig mindent jobban tudnak. Leállnak vitatkozni akár a 30 éve hévet szerelő emberkével is, hogy ők jobban tudják és pont.
Sok mindenben lehet igazatok de azért ez a magas lóról osztom az észt hozzáállás nem biztos, hogy túlzottan jó.
Előzmény: DLala (5812)
DLala Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5813

Neked is gratulálok, hogy ennyit bírtál leszűrni.

Talán inkább aludj egyet, hátha megvilágosodsz.

Vagy csak reggel lesz addigra?

Előzmény: WeeN (5810)
DLala Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5812

Úgy tudom, dohányozni a vezetőállásban tilos...

 

De ismételten gratulálok a hozzáállásodhoz. Nem érzed át a probléma lényegét.

Előzmény: Bazsi75 (5811)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5811
"Olyanok is voltak itt, akik szintén láttak már HÉV-et közelebbről, sőt vezetik is és szerintük meg igen, sőt az az eset elismerten műszaki hibából adódott."

Méregzöld leírta elég érthetően.

"Pl. elég felgyújtani egy szőrösülést.

Normális állapot az, hogy mondjuk egy eldobott gyufa miatt emberhalál van és vázig kiég a jármű?"

A vezálláson is ugyanilyen agyagból van a szék. Dohányoztam és mégse gyújtottam fel magam. Sőt a kocsit se.

"De söpörjük csak a szőnyeg alá a problémát... Gratulálok!"

Senki nem söpri innen a szőnyeg alá de azért ne essünk már át a paci másik oldalára.

Ennyi. Jóéjt
Előzmény: DLala (5808)
WeeN Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5810

Mióta a T. VEKE megtudta, hogy meghalt egy ember a tűzben, azóta tűkön ül az egész VEKE-team, hogy hogyan lehetne ennél a "remek alkalomnál" Botiékat leváltani??

 

Mert tény, hogy egy ember meghalt a HÉV-tűzben.

Tény, hogy a BKV vezetésősége megérett a leváltásra.

Csak a két esetnek marhára nincs köze egymásnak.

Előzmény: DLala (5808)
csuklo Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5809

Szerintem biztosat csak az tudna mondani aki az asott kocsiban utazott és tudatánál volt.

Sajnálatos TÉNY, hogy a kocsi utasa már nem él.

Mások meg szerintem csak akkor alkossanak véleményt a tűz kialakulásáról akik vagy tűz vizsgálók és ezt tanulták vagy esetleg HÉV járműszakértők!

Mivel én még hiszek a (mesékben) úgy vélem, hogy akinek ez a dolga az munkaidőben kideríti az igazságot. Ezt arra alapozom, hogy ezt az esetet nem lehet eltusolni!

Csak az nem biztos, hogy a vizsgálatok eredményét nyilvánosságra hozzák.

De még mindíg hiszek a (mesékben) ezért úgy gomdolom ha nem hozzák nyilvánosságra a teljes végeredményt akkor az csak azért lehet mert nem akarnak tömeg hisztériát kelteni.

 

Más:

Meg kaptam DVD-n a HÉVVEL A SZABADBAN címü filmet!

Nekem nagyon tetszet igaz vagy 10 éve készült de a filmben már elhabgzik az a mondat, hogy már a válalat gondólkodik új korszerúbb járművek beszerzésén...

Sajnos mit tudjuk azóta is csak gondolkodnak pénz hiány miatt!!!

 

 

DLala Creative Commons License 2006.01.16 0 0 5808

Mellé?

 

Olyanok is voltak itt, akik szintén láttak már HÉV-et közelebbről, sőt vezetik is és szerintük meg igen, sőt az az eset elismerten műszaki hibából adódott.

 

Miért érzem azt, hogy itt sokan küldetést éreznek magukban ahhoz, hogy elbagatellizálják a helyzetet?

A felvetett kérdésekre persze senki nem válaszol.

Egyvalaki válaszolt, az Szigdani, aki megerősítette, hogy bizony ott minden éghető és nem kell ahhoz nagy kunszt hogy leégjen az egész kocsi.

 

Pl. elég felgyújtani egy szőrösülést.

Normális állapot az, hogy mondjuk egy eldobott gyufa miatt emberhalál van és vázig kiég a jármű?

De söpörjük csak a szőnyeg alá a problémát... Gratulálok!

 

 

Előzmény: Bazsi75 (5806)
VitézyDávid Creative Commons License 2006.01.16 0 0 5807
Mások megszólalásai viszont pont az ellenkezőjét bizonyítják. Ahogy a tények is.
Előzmény: Bazsi75 (5806)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 5806
"Ha egy fal ennyit nem bír ki, vajon milyen anyagok vannak ott beépítve?

Miért adjuk meg az esélyt annak, hogy tragédia történjen?"

Többen (akik már láttak HÉV-et közelebbről) utaltak már rá, hogy magától segítség nélkül ennyi idő alatt ilyen csúnyán nem ég ki. Szóval ez megint mellé.
Előzmény: DLala (5803)
kambekk Creative Commons License 2006.01.16 0 0 5805
A Lánglovagok fotóit láttam. Valóban csak kindult a szerelvény, mikor észlelték a tüzet.
Előzmény: DLala (5803)
csuklo Creative Commons License 2006.01.16 0 0 5804
Nem tudom szerintem szándékos gyujtogatás vagy vandalizmus volt a tűz okozója.
DLala Creative Commons License 2006.01.16 0 0 5803

A tévében mutatták, hoy megolvadt az állomás peronja.

Tehát nem két állomás között. De ha megnéztél volna akár egyetlen fotót is...

 

Még annyit a "csak eszembe jutott" terroristáról.

Hol szoktak a terroristák akciózni? Ahol a legtöbb áldozat várható.

Nem egy szinte üres vonaton.

Ha ez csúcsban történik az Örsön, akkor valóban egy ilyen összefüggést is meg lehet fontolni. De így...

 

Épp az a baj ezzel az egésszel, hogy túl gyorsan és túl nagy lánggal égett. 6 perc alatt méteres lángok voltak és a kocsi minden ablakán, a szélvédőn is kicsaptak a lángok. Márpedig ott ajtó meg fal van.

Ha egy fal ennyit nem bír ki, vajon milyen anyagok vannak ott beépítve?

Miért adjuk meg az esélyt annak, hogy tragédia történjen?

Előzmény: kambekk (5802)
kambekk Creative Commons License 2006.01.16 0 0 5802
Jó, csak eszembe jutott. Ekkora tűz, két állomás között - még erős menetszél estén is - ritkaság. Noha a preparált konténerlakásnak (Blahán) 5 perc is elég volt.
luciluca Creative Commons License 2006.01.16 0 0 5801
Tűz a HÉV-en: nem műszaki hiba történt?

 

Nem zárható ki, hogy szándékosság okozta vasárnap este a tüzet a gödöllői HÉV vonalán - jelentette be rendkívüli sajtótájékoztatóján a BKV szóvivője. Schimmer Erzsébet hétfőn elmondta, az elsődleges vizsgálatok műszaki hibára utaló jelet nem találtak.

2006.01.16 15:20 Független Hírügynökség

 

http://ma.hu/page/cikk/aa/0/138797/1
DLala Creative Commons License 2006.01.16 0 0 5800

Ne túlozzunk már...

Hírzárlat, az van.

Előzmény: kambekk (5799)
kambekk Creative Commons License 2006.01.16 0 0 5799

Üdv!

Megint egy régi kérdés jut eszembe: nem voltak szemtanúk? Az a szerencsétlenül járt ember utazott egyedül a kocsiban? Kollégák! nincs infó? Esetleg hírzárlat van érvényben? Az is érthető lenne.

Terrorcselekmény kizárt?

DLala Creative Commons License 2006.01.16 0 0 5798

éjt.

Bocs, de a j-ly szörnyen bántja a szemem

Előzmény: vasefake (5793)
lbence Creative Commons License 2006.01.16 0 0 5797
Akkor legalább mondd el, mi volt benne.
Előzmény: kawirzbácsi (5792)
DLala Creative Commons License 2006.01.16 0 0 5796
:-)))
Előzmény: Törölt nick (5794)
DLala Creative Commons License 2006.01.16 0 0 5795

Szerinted mi miért dolgozunk?

 

Megsúgom. Kb. azért, amit te is mondasz.

Hogy megszűnjön végre ez a degenerált állapot, ami most van.

Az utóbbi időben megszaporodtak a balesetek,a  tüzek, a rázások stb.

Ezt az elvakultak kívülről jövő támadásnak, szabotázsnak gondolják, ami az ő kis langymeleg világukat fenyegeti. Szemellenzőjükön keresztül valóban így festhet a világ. Nekik ez tetszik, ezt akarják fenntartani és dühödten acsarkodnak mindenkire, aki csak meg mer szólalni ez ellen.

 

Szerintem azonban ezek egyszerűen csak válságjelenségek. Kívül még csak pár folt van az almán, de belül már rohadt az egész. Ezzel a tűzesettel csak megint eggyel több barna folt lett, a HÉV-es ágazatról is kiderült, nem minden tökéletes.

 

Ezeket én többször megbeszéltem már Aba Botonddal is, aki sok mindenben igazat adott, elismerte, hogy jó sok munkatársat ki kellene rúgnia, de nem teszi, mert ő ilyet nem. Olyanok vannak még mindig ugyanott (főleg közép- és felsővezetőkről beszélek) akik már akkor is ugyanannál az íróasztalnál ültek, amikor őt kinevezték. Több ilyen figura számít érinthetetlennek. Persze ígért is, sok mindent, szinte semmit nem tartott meg belőle.

Egy idő után mindenki belefásul az adott munkába, akár szerette, akár nem, akár értett hozzá, akár nem.

A finanszírozás egy dolog, a személyzeti politika egy másik. Nekem meggyőződésem, hogy az utóbbi sokkal de sokkal nagyobb baj ma a BKV-nál, mint a pénzhiány.

Őrületes pénzeket szórnak el hülyeségekre ugyanakkor a legelemibb követelményeknek sem felelnek meg.

A cég a szétesés szélén áll. Jelenleg a külsősök ellen lehet egyesíteni a csahosok seregét, de ez a züllést nem állítja meg.

Ez a cég akkor sem fog képes kilábalni a gödörből, ha teletömik pénzzel. Ezekkel a káderekkel már nem fog menni. Ezt persze érzik ezek a káderek, ezért ilyen idegesek. És lőnek mindenre, ami mozog. Lőnek olyan projektekre, olyan fejlesztésekre, amik milliárdokat hoznának a cégnek. Paranoiájukban már rég nincs logika.

Mindezzel tisztában vagyok.

Azt mondta A.B. hogy az szövegeljen aki pénzt hoz. Igen ám, de amikor pénzt hoztunk volna, az nem kellett. Mert "ezektől" nem.

Valaki azt írta nekem nemrég, hogy ha így haladunk, ne csodálkozzunk, hogy senki nem fog velünk szóba állni.

Nos, saját akaratukból eddig sem álltak velünk szóba. Ha a csillagokat lehoznánk az égből, akkor sem.

De érdekes módon a folyosón tegeződünk. Persze ettől még nem intéződik el semmi, de mi már túl vagyunk azon, hogy a BKV vezetők kegyeit keressük. Nincsen rájuk szükségünk ahhoz, hogy elérjük a céljainkat. A recept működik.

 

Na menjünk aludni.

 

Előzmény: Méregzöld (5789)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 5794

A VEKE álnok aktivistái beszivárogtak a tévébe és csak az kerülhet adásba, amit ők engednek. :-)

Előzmény: kawirzbácsi (5792)
vasefake Creative Commons License 2006.01.16 0 0 5793
Na én eseménymentes hévben gazdag jó élyt kivánok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!