Keresés

Részletes keresés

Snowflake73 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 12905
 

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki segíteni?

 

Kisebb felújítás előtt állunk. A külső és belső nyílászárók sötétbarnák és fehérre szeretnénk festetni. Ehhez le kell égetni a barna festéket az ajtókról.

 

A küszöbre viszont ki kellene találni valamit. Nem szeretnénk kicserélni, de sötétbarnán sem szeretnénk hagyni, mert az hülyén nézne ki a fehér ajtók mellett. Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Van valakinek valami tippje, jó ötlete,hogy hogyan, mivel lehetne esetleg beborítani (rézzel nem szeretnénk), hogy eltűnjön a barna küszöb, és passzoljon majd a fehér ajtókhoz?

 

Ti hogy oldanátok meg ezt a problémát?

 

Várom az ötleteket!

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.21 0 0 12904
Ja, és ezt nem is mutattam :)
Előzmény: ZsuR (12901)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.21 0 0 12903
Meg ez is jo lenne - marmint akarmelyik szinosszeallitas, ha lenne benne egy kiegeszito szin!!! Par szines parna, egy-ket takaro, vagy legalabb egy "accent" butordarab! Vagy... vaza, virag, akvarium... valami ami eletet lehel bele...
Előzmény: Törölt nick (12900)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.21 0 0 12902
NEkem sikerult egyszer ilyen semmi szint osszehoznom - talan ezert menekulok most belole.

Ha az utolso kepen levo butor szinet hozzaadod az elso kep fal szinehez, egy kalsszikus szepseget kapsz! Marmint a szinek klasszikusak, nem a szoba fromaja, butor stilusa. No az tetszik, annak ellenere, hogy kontraszt van boven, de egy visszafogott modon, nyugalmat aratszva.

Szeretem a kekesszurket a meleg barnaval...olyan egetett cukor barnara gondolok, de lehet mahagony is.
Előzmény: Törölt nick (12900)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.21 0 0 12901
Tetszik nekem is a visszafogott, huvos kekesszurke - a feher szegellyel... de a butor nem. Mosotta teszi. Az a sotet butor viszont nagyon elegans benne!!!
Előzmény: Törölt nick (12898)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.21 0 0 12900
Én értem, látom is a színeket, de ettől függetlenül valahogy mégis mindig ezenél kötök ki.
Jobb a szememnek. Mondjuk bennük még nem éltem, úgyhogy ezt a részét nem tudom :)
Előzmény: ZsuR (12899)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.21 0 0 12899
Egy kis szinelmelet... :))

Errol a szinkorrol beszeltem, itt mar jobban lakberendezesre van specializalva:
Előzmény: ZsuR (12897)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.21 0 0 12898
Nekem fölülről a második a kedvencem, és nagyon tetszik hangulatában alulról a harmadik :)
A másodikban nincs sok szín, de ettől függetlenül nekem olyan "színes" :) Fényes, szép, sima :)
Előzmény: ZsuR (12897)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.21 0 0 12897
Akkor pezsget kicsit...

A kepek... az egyik tul csicsas - a masik tul modern nekem. No es ami mindegyikre all: nincs bennuk szin! Most fedeztem fel, mennyire nem akarom ezt a homok-beige-semmi jelleg szint a lakasban, mindenhol. Kicsit OK belole, sok az sok... no es meleg szinek foleg... nem tul sok fele egy helysegen belul, inkabb az egymas melletti szinek a szinkorbol - nem birom a nagy kontrasztot, foleg nem a sok nagy kontrasztot.

No... jot pezsegtem :)). Vagy inkabb rotyogtam, mint a vasorru babanak a konderja kigyoval-bekaval? :))
Előzmény: Törölt nick (12896)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.21 0 0 12896
Mindenki nyaral? :)
Mutatok pár képet, ami nagyon tetszik, csak hogy egy kis pezsgés legyen itt..
missparker Creative Commons License 2009.07.20 0 0 12895
Ez akkor majdnem reménytelen :(
Előzmény: csáknir (12894)
csáknir Creative Commons License 2009.07.20 0 0 12894
kb 25 éve vettük, talán hitesuram este meg tudja mondani. Visszajövök.
Előzmény: missparker (12893)
missparker Creative Commons License 2009.07.19 0 0 12893
Lehet tudni, ki a gyártója?
Előzmény: csáknir (12892)
csáknir Creative Commons License 2009.07.19 0 0 12892

Sziasztok! A foltvarrós topikról vagyok, nagyon-nagy kérésem lenne hozzátok.

Ilyen járólapot szeretnék kapni, ha van valakinek elfekvő, vagy bontásból, vagy akárhogyan! 15*30 cm, olyan repedezett a fehér máz rajta. 2 db eltörött a konyhában, jó lenne kicserélni úgy, hogy ne kelljen az egész konyhát újra burkolni.

Köszi!

Soká Creative Commons License 2009.07.16 0 0 12891
Szép központi porszívó csatlakozásokat a Zeneakadémia nagytermében is láthattok. Fogalmam sincs használják-e, és főleg hogy a felújítás után fogják-e használni?
VKOrsi Creative Commons License 2009.07.15 0 0 12890
köszi. Ez nálunk még távolabbi projekt, de gyűjtöm a sok információt.
Előzmény: rferi (12889)
rferi Creative Commons License 2009.07.15 0 0 12889

Olyanokon tudsz spórolni, hogy ha van egy régi, leginkább NDK-s porszívód, és annak jó a fémcsöve, a gégecső kézfelőli fogóvége, és a fej, akkor azok pontosan áttehetők a mai gégecsőre is. Én is ezt csináltam. Ezzel megspórolsz vagy tízezer forintot.Gégecsövet lehet venni az említett Orczy áruházban, de régebben csak 25 métert adtak egyszerre, tehát keresned kell hozzá társakat. Asztalos topikban lehet lesz rá jelentkező, ha anyagilag úgy állok, még tán én is beszállnék pár méterre.Ezzel is sokat lehet spórolni. LEhet spórolni a lefolyócső használatán, ezt meg kell nézzed, mert mostani árakat nem néztem, lehet megéri nem szarozni, és a gyári 2" -os csővel rakni a gerincet.

A csatikat nem lehet kispórolni, de a porszívón sokat lehet, mert ugyan barkácsolást igényel, meg nem lesz olyan szép a kazánházban, mint a gyári echte erre készült gép, de műkszik.

És a porszívó kimenetére még vegyél egy hangtompítót, és azon át kösd ki az udvarra a kimenetet.Akkor a szomszédok nem vernek meg a hang miatt.

Bergmann csövet meg kapsz akármelyik villanyszerelősben, de ezt a férjed úgyis tudja.

Előzmény: VKOrsi (12888)
VKOrsi Creative Commons License 2009.07.15 0 0 12888
ok, köszi, a link felett valahogy elsiklottam.
Előzmény: rferi (12887)
rferi Creative Commons License 2009.07.15 0 0 12887

Nézz vissza, ma reggel írtam itt egy linket.

Ott megkapod a csöveket, csatlakozókat, akár mindent az egészhez, csak lóvé legyen.

Előzmény: VKOrsi (12882)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.15 0 0 12886
Oh, most mar emlekszem, mondtad mar. Igen... ha az nincs ott az etkezo resze harmonikusabb lesz.

Az egyik TV szakacsno a sajat konyhajabol szokott fozni. Es tudja, hogy hogyan rendezzen el mindent - nagyuzemi gyakorlata is van.
Szoval... az o elosztasat nezegettem - es irigylem. Ha elkepzeled, hogy nincs L alak a konyadban, hanem egy ajto a bal szelen (ablakkal ellentetes oldalon) es a konyhabutor azon a falon van... Sok-sok polc, nem tul melyek, hogy ne kelljen melyre nyulni, minden keznel...huvos, sotet hely... idealis.
Aztan a konyhaban ott van az, ami a mindennapokhoz kell... mereteken, aranyokon lehet(ne) valtoztatni, de az elrendezes nagyon tetszik, kenyelmes, minden kezre all.
Előzmény: VKOrsi (12884)
VKOrsi Creative Commons License 2009.07.15 0 0 12885
jah, látom a lépcső sincs berajzolva :D
az a dolgozó-nappali falnál megy fel az emeletre, oda kerül majd az alagsorba vezető lépcső
Előzmény: VKOrsi (12884)
VKOrsi Creative Commons License 2009.07.15 0 0 12884
kamra, és azért L alakú, mert az a szárnya, ami a ház belseje fele mutat (ami a mosdóval közös falon van) az valójában egy lépcső a pincébe. Majd amikor a lépcsőt áthelyezzük (nappaliba a másik lépcső alá), akkor ki lesz egyenesítve, és csak a főfal melletti része marad.
Előzmény: ZsuR (12883)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.15 0 0 12883
Felismertem a konyahdat - de nem tudom, mi az az L alaku, az a spajz? Miert ilyen - igy vettetek, vagy ti terveztetek?
Előzmény: VKOrsi (12879)
VKOrsi Creative Commons License 2009.07.15 0 0 12882
köszi :)
akkor még annyit segíts nekem légyszíves, hogy a kellékeket merre nézzem ehhez?

bergmancső (vagy azt helyettesítő flex cső), 50es vízcső, ez OK
de a spéci fali akármiket hol nézzem?
Előzmény: rferi (12881)
rferi Creative Commons License 2009.07.15 0 0 12881

Akkor egyszerű: pincében a kazánházban a porszívó, onnan felállni a főfal mentén a földszintre és az emeletre, majd onnan balra el a ház közepén a túlvége felé.

Mindkét szinten két csati, plusz a földszinten egy ilyen partvisbigyó.

Előzmény: VKOrsi (12879)
MC Szasza Creative Commons License 2009.07.15 0 0 12880
a kanyarokat lehetőleg mellőzni, ha mégis kell, akkor ne 90°-os könyökkel,hanem két darab 45°-ossal megoldani, mert annak kisebb az akadásveszélye

Jaja, ezt tessék komolyan venni, hallottam már könyökben eldugulós sztorit, aminek falbontás lett a vége.
Előzmény: rferi (12870)
VKOrsi Creative Commons License 2009.07.15 0 0 12879
jah, nincs rajta felirat :D akkor sorjában :) balról jobbra

terasz - télikert
spejz-konyha-étkező-előszoba
mosdó-
dolgozó- nappali

középen a kicsi csík a jobb szélen a lépcső, ott jövünk fel. (a ház magasföldszintes)

pince van, kazánház az előszoba alatt van, ott jönnek fel a padlófűtéscsövek, ott a legegyszerűbb felhozni majd
Előzmény: rferi (12878)
rferi Creative Commons License 2009.07.15 0 0 12878

Látszik a kép, de mi micsoda?

Bal szélen a fura alakú, az spájz, vagy kazánház?

Mert az jó lenne -topológialilag - a porszívónak, de ha spájz, akkor nem szerencsés.

A jobb szélen felül, az a bejárat?

Pince van-e?

Mert ha van, akkor annak plafonján kell vezetni a csövet, és ott állsz fel vele, ahol akarsz.

Előzmény: VKOrsi (12875)
VKOrsi Creative Commons License 2009.07.15 0 0 12877
van padlófűtés-elosztószekrény :) abban felmegy :)

a villanyos részét meg majd elmondom az uramnak :) :) ő tuti érti, én csak érteni vélem.
Előzmény: rferi (12876)
rferi Creative Commons License 2009.07.15 0 0 12876

Olyan csatlakozót kell venni amiben van két érintkező.

Amikor bedugod a gigacsövet, annak olyan a csőre, hogy körbefut rajta egy fémgyűrű, ami a két érintkezőt, ami a csatiban van rövidrezárja.

Ettől elindul a porszívó.Persze ehhez a porszívónál kell egy kis relé, meg egy csengőtrafó, mert ez az érintkező nem mehet, csak törpefeszültségről, nehogy megrázzon.

Ebből adódik, hogy a betonba a szívócső mellé egy 16-os bergmann (barna vagy szürke villanyszerelőcső) csövet is le kell tenni, majd abban fog futni a villanydrót, ami a vezérlést adja a porszívó reléjének.

 

Az emeletre pedig felviheted a csövet valamelyik sarokban is, 5cm a sarokban gipszkartonnal eltakarva, lefestve észre sem vehető - már ha nincsen közműstrangnak külön akna a házban, mert akkor természetesen ott célszerű vezetni - ha egyébként az jó helyen fut.

 

Előzmény: VKOrsi (12874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!