Keresés

Részletes keresés

HáBé Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5851

"... két, szereplés kényszeres ember vagy sem, hanem az anarchia felé sodorja egy két milliós város közlekedését. A rémhírterjesztést nem büntetik?"

 

Nicsak, az első büntetendő!

Sjanus úr, személyesen!

 

Tisztelettel köszöntöm, Uram! Ön lesz a rémhírkeltés első elítéltje. Indoklás: az Ön által említett két ember fizikálisan sem tudja anarchia felé sodorni a kétmilliós város közlekedését. (ha mégis, akkor tényleg komoly a baj azzal a kártyavárral...). Amennyiben Ön ezt így gondolja, rémhírt kelt, tehát az Ön által javasolandó büntetésből elsőként Ön részesülhet!

- Sjanus, mint tesztpilóta :-))

Előzmény: sjanius (5849)
HáBé Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5850

Pálinkás jóreggelt!

"Nem akarok senkinek a "lábára lépni" se a BKV-nak és a VEKE-nek sem."

Akkor légy oly kedves és ne tedd!

Hidd már el végre, hogy ez a mai BKV nem az a BKV, ahol ifjonti éveidet töltötted!

 

MVK, DKV, SzKT:

Lehet, hogy le vagyok maradva, de történt náluk mostanában utashalállal végződő (lehet, hogy sajáthibás) baleset?

 

Az est/éj többi hozzászólása a konstans és időszakos HÉV-fanoktól magáért beszél, egyszerűen megdöbbentő...

 

Hazánkból az elmúlt időszakban kiölték a szabad gondolkodás szükségességét. És aki kimondja, hogy meztelen a király, a zombik egyből a torkának esnek. Lett légyen az foci, közlekedés vagy politika.

 

Éjszakás voltam, hazatértem. Első utam a wc után ide vezetett. Többször is rákattintottam a "Válasz" linkre, majd a "Vissza" gombra. Teljesen felesleges. Mégis a teljesség igénye nélkül csak kiemelnék egy gondolatot (a Jóég tudja, kinek az agyát hagyta el), miszerint nincs pénz új járművek beszerzésére.

 

Tisztelettel jelentem, van, méghozzá egy merész, bátor, világszinvonalú konstrukcióban. És igen kedvezően. Természetesen ez a barnaköpenyes zombiknak és a fehérgalléros bűnözőknek nem köll.

 

Mert a barnaköpenyes abban élte le az egész életét, hogy a HÉV az ződ (felül piros csáp ágaskodik a tetején) és sípol, a Metró pedig kék, alul simogatja a harmadik sínt és a szovjet Mityisinszkij gépgyár csinyájja.

 

A fehérgallérosnak pedig azért nem kell, mert az ötemeletes tortából egy morzsa az ő szájába hull, és az neki épp elég mégegy kacsalábra a házikója alatt, és ez épp elég indok neki arra, hogy évtizedekre elvágja a kötelező fejlődés útját.

 

Tényleg, kedves szakemberek, kik itt díszesen felvonultok, mondjátok már meg, hogy mi a HÉV definíciója (nem a betűszó tartalmára gondoltam), mert marhára kíváncsi vagyok rá!

 

Jóéjt! (legalábbis az én szemszögemből most ez a napszak következik)

Előzmény: kawirzbácsi (5848)
sjanius Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5849


Attól tartok, nem az a tétje hogy nevetség tárgya lesz-e két, szereplés kényszeres ember vagy sem, hanem az anarchia felé sodorja egy két milliós város közlekedését.

A rémhírterjesztést nem büntetik?
Előzmény: kawirzbácsi (5848)
kawirzbácsi Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5848

Nem akarok senkinek a "lábára lépni" se a BKV-nak és a VEKE-nek sem.

Csak anyit mondok, hogy ha még egy ilyen eset történik, ahol a VEKE erősen támadja a BKV-t mindegy hogy igaza van vagy nem, azt már háborunak minősiteném, és azt hiszem az egész ország rajtuk fog röhögni.

Más közlekedési vállalatoknál is vannak problémák, de mit látunk a TV-ben?

 A BKV megin egy "pofont" kapott .

A DKV-ról alig, vagy egyáltalán nem hallunk semit, vagy mi van a szegediekkel, vagy Miskolc, ott is van egy nagy közlekedési vállalat, az ő járműveik sem jobbak (egy-két esetben még öregebbek).

De oda nem megy a kritika, vagy nagyon ritkán,

Ha nem lett volna ez a hév szerencsétlenség, akkor vala más lett volna egy "támadási" indok a BKV felé.

Néha azt álmodom hogy a VEKE szétszedte a BKV-t.

mégegyszer leirom, én nem akarok senkinek a lábára lépni.

üdv kawirz

 

 

Előzmény: lbence (5797)
Hernyofan Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5847
Hm.. Öröm látni, hogy ennyien szeretik a HÉV-eket, jól fellendült a Topic. :) Tisztelt VEKE stílusát ellenzők! Beidéznétek konkrétan, hogy min akadtatok fenn ennyire? Szerintem semmi durva stílus nem volt most... A HÉV kocsi pedig igenis pillanatok alatt sz*rrá tud égni, ezt én, mint nem VEKE tag is alátámasztom, mert láttam, és láttuk jónéhányan. Senki nem locsolt szét benzint, semmi ilyesmi nem történt, egy pár percen belül az egész kocsit elborították a lángok. Ennyi, ez így van, és kész. Tehát: gyúlékony, ha a fejünk tetejére állunk, akkoris... Erre pedig lehet, hogy tényleg nem ártana egy kicsit is felfigyelni...
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5846

Szerintem mindeki békével menjel el aludni. És holnap hátha lesznek már fejlemények.

Addig meg kitanuljuk a tűzvizsgálást, ok?:)

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5845

Elfogadom. Ha megnézed eddigi hsz-aimat akkor látod, hogy ezt a kérdést hogyan látom (VEKe -BKV).

 

Botondot ki is nevez ki? Akkor miért keresnének jobbat?:)

 

 

 

(((((Belátom, hogy a BKV közvetlen (!) felelőssége a tűzesetből nem vezethető le.))))

(((elen állsá szerint tényleg nem.)))))))

Előzmény: Törölt nick (5843)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5844
Nem bírtam aludni:) Egy csomó dolgot írnék pro és kontra de:
1. Lusta vagyok gépelni
2. Reménytelen

Előzmény: Törölt nick (5842)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5843

Ez és az előző hozzászólásod teljesen korrekt.

Belátom, hogy a BKV közvetlen (!) felelőssége a tűzesetből nem vezethető le.

 

Azt viszont elsősorban a nagyhangúak irányában fenntartom, hogy nem velem és a VEKÉ-vel kell harcolni, ha valami nincs rendben a BKV-nál. Ha kevés a pénz, akkor sem engem kell szidni, hanem lobbizni kéne. Ha Botond nem képes rá, keressenek alkalmasabbat.

Előzmény: Törölt nick (5840)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5842

Azt hittem már alszol:)

Azt meg sem kérdem melyiket....

Előzmény: Bazsi75 (5839)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5841

Hűha, számomra beláthatatlan mélységeket érsz el. Ha nem sértődsz meg, nem megyek utánad.

Előzmény: WeeN (5838)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5840

A szerelvényeket le kell cserélni. Persze be se ismerik...

Minden más félmegoldás.

 

Pénz nincs.

 

Ennyi.

 

Ez már mindenki fejében végig futott, Botond meg képtelen panaszkodni. Pedig ennyit megtehetne. Más sokat úgy sem tud tenni.

 

Előzmény: Törölt nick (5835)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5839
Modik!
Várjatok még fél percet előbb lementem :)
WeeN Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5838

Hogy lehet az, hogy az igazán nagy tekintélyű közlekedésbarátok, és az igazán nagy tekintélyű BKV-alkalmazottak nem rendeznek VEKE-ellenes ámokfutást a fórumokon?

 

Fogd már fel, te korlátotult agyu, hogy ezek a reakciók belőlem nem a VEKE név hallatán jöttek elő.

 

Csak a szakmai témákban inkompetens kicsi nickek

 

Bocsáááá, nem tudtam hogy csak diplomával lehet közberöfögni, hehehe. Nah, jelentkezz a kockacukorért Lalánál...

Előzmény: Törölt nick (5834)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5837
Az a baj, hogy ködös relevanciát igyekszünk felállítani a haláleset és a BKV hozzáálása közt. Pedg nem biztos, hogy van. hiszen nem ismert az sem miért halat meg az az ember, valószínűleg bűncselekmény miatt. Na tehát korántsem biztos, hogy azért mert sok az éghető anyag. Amit egyébként elismerek.
Előzmény: Törölt nick (5835)
WeeN Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5836

Tovább kellett volna olvasni a hozzászólásomat, a benzines részre és talán megérted hogy miért is égett le olyan gyorsan. Vagy ha így se érted, megsúgom: a benzin nagyban elősegíti a tűz terjedését ;-)

 

Amúgy ne lepődj meg ha a holnapi hírekben azt hallod hogy meggyilkolták az utast a hátsó kocsiban és rágyújtották (egy hulla meg ugye nehezen menekül).

 

 A BKV felelős az utasok balesetmentes elszállíátsáért

 

Ilyen esetekre mit javasolsz? Minden kocsiba fegyveres őrt, vagy inkább ki se jöjjenek a szerelvények a ksz-ből?

 

A troligarázsos beszólás meg olyan szánalmas, hogy nem is reagálok rá...

Előzmény: Törölt nick (5833)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5835

Távol álljon tőlem a prejudikáció.

Az a vizsgálat eredményétől független tény, hogy a HÉV-szerelvények a mai tűzvédelmi előírásoknak nem felelnek meg, ezért egy ilyen haláleset után egy kicsike lelkiismerettel is rendelkező BKV-vezért a problémák szőnyeg alá söprése helyett már rég tartós és érdemi megoldásokon gondolkodna.

Előzmény: Törölt nick (5830)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5834

Hogy lehet az, hogy az igazán nagy tekintélyű közlekedésbarátok, és az igazán nagy tekintélyű BKV-alkalmazottak nem rendeznek VEKE-ellenes ámokfutást a fórumokon?

 

Csak a szakmai témákban inkompetens kicsi nickek, a műhelyben szunyókáló troliszerelők és a szolgalelkű BKV-s túlélőművészek (na meg az autókereskedő-titkosügynökök) éreznek késztetést arra, hogy a közlekedés valós problémái helyett egy kicsi és ártalmatlan civil szervezet nagy hibáit "leplezzék le".

Előzmény: WeeN (5832)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5833

Be lett már írva, hogy egy HÉV kocsi középről, önmagától NEM GYULLAD KI. Ezen mit nem lehet megérteni vazzzzeeee????????

 

Egy határon túl nem érdekes, mitől gyullad ki. Ha ufótevékenység miatt, akkor is érvényes a kérdésem: ha kigyullad (bármitől), akkor miért ég ilyen gyorsan, hogy fordulhat elő, hogy ennyire kiég, hogy fordulhat elő, hogy egy utasnak esélye sincs a menekülésre?

Olyan jármű nincs, ami a műszaki hibák esetén tűzbiztos, a gyújtogatástól pedig porrá ég. Még egyszer írom, hátha megérted: a tűzveszélyesség csak kis részben függ attól, mi okozza a tüzet. Ha egy jármű így elpuszul, az a keletkezés okától függetlenül azt jelenti, hogy csupa gyúlékony anyagból épült, és több évtizedes szolgálata alatt senkinek sem jutott eszébe a drágalátos BKV-nál, hogy ez így nincs jól.

 

Igaz, a VEKÉ-nek is csak most jutott eszébe e kérdésben megnyilvánulni.

Mégis, a BKV és a VEKE között van egy iciripiciri különbség. A BKV felelős az utasok balesetmentes elszállíátsáért. A VEKE nem.

 

Ezen mit nem lehet megérteni vazzzzeeee????????

Innentől kezdve az egész hozzászolásod sz*rt se ér

 

Szabad megkérdeznem: a Troligarázsból írsz? Ez a faragatlanság bánt.

Előzmény: WeeN (5831)
WeeN Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5832
És a VEKE már megint összeesküvés-áldozata lett, hogy rohadna meg mindenki aki nem BOLÓGAT A VEKÉRE, igaz?????????????????????
Előzmény: Törölt nick (5828)
WeeN Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5831

Mind mondottam volt, pártatlan vagyok, olykor a VEKE oldalára állok, olykor nem, mikor így viselkedik, ahogy most. A VEKE alatt VD-t és DL-t értem, mivel csak ők nyilatkoznak -noha kis pontatlanság van közöttük- a mondanivalójuk lényege ugyanaz, tehát fogadjuk el, hogy ez a VEKE álláspontja.

 

Ennyit bevezetőnek. A többire meg csak annyit, hogy ha átolvastad volna a témával kapcsolatos összes hozzászólást nem írnál be ekkora hülyeségeket...

 

azt is megkérdezik: "Hogy tud egy ilyen jármű ilyen gyorsan és teljesen kiégni, és a többi jármű is hasonlóan viselkedik-e?"

 

Be lett már írva, hogy egy HÉV kocsi középről, önmagától NEM GYULLAD KI. Ezen mit nem lehet megérteni vazzzzeeee???????? És ha nem magától gyulladt meg, akkor már az is lehet hogy benzint locsoltak. Innentől kezdve az egész hozzászolásod sz*rt se ér (értelmét vesztette).

Előzmény: Törölt nick (5828)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5830

Sokmindenben igazad van.

 

De ne prejudikáljunk addig, amíg nincsenek meg a szakértői vélemények.

 

Előzmény: Törölt nick (5828)
VitézyDávid Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5829
*****
Előzmény: Törölt nick (5828)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5828

Ne csináljatok már úgy, mintha a VEKE döntene bármiről is.

A VEKE olyan emberek gyülekezőhelye, akik az átlagutasnál komplexebb következtetések levonására képesek a közösségi közlekedés helyzetéről. Ha például az Imre utcánál leég a HÉV, akkor amellett, hogy sajnálják az áldozatot, meg a szép zöld járművet, azt is megkérdezik: "Hogy tud egy ilyen jármű ilyen gyorsan és teljesen kiégni, és a többi jármű is hasonlóan viselkedik-e?" Aki szerint ez nem fontos kérdés, annak nem tisztességesek a szándékai.

 

Szóval a VEKE nem döntéshozó. A VEKE a nyílvánosság fegyverével sikerrel akadályozza meg, hogy a minden felelősséget elhárító kis- és középvezetők, a minden változsban ellenérdekelt vállalati élősködők egy utasokra veszélyes helyzetet elbagatellizáljanak.

Aki fél a nyílvánosságtól, annak takargatnivalója van. Az a vállalat, ahol a sajtó megkeresésére nem veszik fel a telefont (ld. index vs. Schimmer E.), az teljesen tisztában van azzal, hogy sáros.

Az MXa nem hibás, amiért csupa gyúlékony anyagból épült, a BKV viszont hibás, ha ezt a tényt még egy haláleset ellenére sem képes elismerni. Sőt, ideküldi az összes levitézlett káderét, mint a trolirázások alkalmával, hogy kenjék a VEKÉ-re az egészet.

Kíváncsian várom, vajon csacsogo, LVII, vagy a mindenhez értő autókereskedő-titkosügynök böki-e ki az újabb verziót, miszerint VEKÉ-sek gyújtották fel a HÉV-et, és a trolikat is ők rázzák meg. :-)

 

Az egész szófosásom lényege természetesen csak az, milyen mulatságosak vagytok. A BKV és a lojális holdudvar - munka helyett - immár óriási energiákat fordít arra, hogy egy kislétszámú civil szervezet hangját elnyomja. Szánalmas.

Előzmény: WeeN (5824)
VitézyDávid Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5827
Akárhogy nézek ki az ablakon, nem látlak. :)
Előzmény: WeeN (5826)
WeeN Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5826
Hülyék a túloldalon, tudod...
Előzmény: VitézyDávid (5825)
VitézyDávid Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5825
Ebben hol látsz bármilyen követelést? Mit követelek ebben a hozzászólásban? Hogy AB fejét nem, az egész biztos...
Előzmény: WeeN (5824)
WeeN Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5824

Ezt te mondtad:  

 

Műszaki hiba vagy gyújtogatás volt? Ha az előbbi, akkor nem lennék Aba Botond helyében.

 

Lalának üzenem, hogy néha egyeztessen veled.

Előzmény: VitézyDávid (5823)
VitézyDávid Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5823
Rajtatok kívül senki nem csinál hisztériát, az Index-cikk egy problémát jár körül, ahol más szakértő mellett a VEKE-t is megszólaltatták, érdekes módon a BME megszólalójával azonos véleményen voltunk. Egy tűzeset kapcsán egy kérdést körüljártak, hisztériáról szó sincs. Ti próbáljátok itt, ezen a játszótéren csinálni a görögtüzet, de nem megy, ezért erőlködésbe, stílusminősítgetésbe és hasonlókba csap át.
Előzmény: Bazsi75 (5822)
Bazsi75 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5822
"De ismételten gratulálok a hozzáállásodhoz. Nem érzed át a probléma lényegét."

Ennyire tellik. Tudod a BKV-nál csak ilyenek vannak. Látom nem érted egész napi mondandóm. Még a tűzvizsgáló se meg a rendőr se tudja a végeredményt. Kár a hisztériát csinálni. (Eltusolni se-ebben igazad van)


"Úgy tudom, dohányozni a vezetőállásban tilos..."

Lopni se szabad. Sőt paráználkodni se. Most megyek gyakorlom az utobbit. Pá
Előzmény: DLala (5812)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!