Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2017.12.31 0 2 34828

szervezkedő Creative Commons License 2017.12.31 0 0 34827

https://volimpodgoricu.me/wp-content/uploads/2017/12/fake-taksi-pg.jpg

 

Taxival kapcsoltos friss hír, ami futótűzként járt körbe a mai nap. Figyeljen mindenki oda! :-)

A "FakeTaxi" nem egy podgoricai személyszállító vállalkozás!

Igaz pénzbe nem kerül a fuvar!

:-)))))

 

https://volimpodgoricu.me/2017/12/31/podgoricani-u-soku-da-li-je-fake-taxi-zaista-na-ulicama-glavnog-grada-foto/

Előzmény: solozo (34821)
Bujazliz Creative Commons License 2017.12.30 0 0 34826

Apartments Kepi Gjerana.

Booking-on foglaltuk. Nagyon sok apartman, studio van abban az utcában.

Előzmény: Rebcsike (34825)
Rebcsike Creative Commons License 2017.12.30 0 0 34825

Leírnád mi az általad említett apartman neve? Hol foglaltátok? köszi

Előzmény: Bujazliz (34818)
scarabaeus Creative Commons License 2017.12.29 0 0 34824

Csak egy apró korrekció:

"Montenegró egy Dunántúl méretű ország"

Montenegró (13812 km2) inkább a mi Dél-Dunántúl régiónkra (14169 km2) hasonlít területre és alakra is, így lehet viszonyítani. (Lakossága viszont csak 2/3-a az előbb említett régiónknak)

Előzmény: Bujazliz (34823)
Bujazliz Creative Commons License 2017.12.29 0 0 34823

A látnivalók szempontjából tulajdonképpen mindegy melyik helyen szálltok meg.

Montenegró egy Dunántúl méretű ország, rendkívül sok és változatos látványossággal, melyet autóval könnyen be lehet járni, nincsenek nagy távolságok.

A sok látnivaló közül néhány:

Látogatható monostorok (melyek már akkor álltak,amikor mi még valahol az Ural mellett nyargalásztunk), a világ második legnagyobb kanyonja (ráadásul nem csak egy van Montenegróban!), a Kotori-öböl környéke, a Plavi-tó környéke, a Szakadar tó környéke, a Durmitori, és az Adria leghosszabb homokos tengerpartja a Velika plaza. Ezek bejárásához sok nap  kell.

Előzmény: mokus27 (34820)
FRANKYE Creative Commons License 2017.12.29 0 0 34822

Mindegyik tengerparti város ill. tengerpart "jó" csak másként keress vissza. (te tudod mi tetszik neked)  Google Streetview-al bejárhatod őket,  booking.com-n pedig tudsz árakat összehasonlítani. Ha délre mész közel van Albánia.

Budva és környéke nekem nagyon tetszik bár csak kirándulni voltam ott. Onnan közel van a Kotori öböl.

 

Előzmény: mokus27 (34820)
solozo Creative Commons License 2017.12.29 0 0 34821

Köszi.

Előzmény: szervezkedő (34816)
mokus27 Creative Commons License 2017.12.29 0 0 34820

Tehát mit javasolnatok város apartman szempontjából? Fürdés is fontos illerve hogy az izgalmasabb látványosságok megse legyenek nagyon messze.

Előzmény: FRANKYE (34819)
FRANKYE Creative Commons License 2017.12.29 -1 0 34819

"Több helyen olvasni, hogy délre menni csak kirándulni erdemes."

 

Szerintem pont fordítva van. Északon van több látnivaló. Mindegyik része jó Montenegrónak a déli rész olcsóbb.

Előzmény: mokus27 (34817)
Bujazliz Creative Commons License 2017.12.29 0 0 34818

Többször voltam Montenegróban és szálltam meg a tengerparton és bent mélyen a szárazföldön (Berane). Varázslatos és nagyon változatos ország. Más a hangulata a tengerparti, annak az északi és déli részének. Az északi part inkább "elnyugatiasodott", a déli része viszont a régi korok hangulatát jobban éreztető vidék. Nagyon gyors a fejlődés délen is. Én déli párti vagyok, többször szálltam meg Ulcinjban. Az ottani újabb apartmanok semmivel sem rosszabbak (talán még jobbak is), mint a horvát, vagy itthoni megfelelőjük. Ízelítőül a tavalyi ulcinji apartmanunkról. (10 m-re a tengertől)

Kilátás a tengerre nappal és este:

Előzmény: mokus27 (34817)
mokus27 Creative Commons License 2017.12.28 -3 0 34817

Sziasztok!

 

Jövő nyáron mennénk Montenegróba nyaralni. Több helyen olvasni, hogy délre menni csak kirándulni erdemes.

 

Tudtok szállás téren tippeket adni Budva-Becici-Petrovac környékén nezelodunk. Olyan szállást szeretnénk: 

-van kis konyha/ hűtő. 

- van lehetőleg saját parkoloja.

- közel van a strand gyalog.

 

Köszönöm a segítséget!

szervezkedő Creative Commons License 2017.12.28 0 0 34816

Ezt az internetesdit nem kell erőltetni, szerintem. Jobb úgy mindenkinek! Az hogy pont az adott járat milyen telítettségel megy, gőzöm sincs. Ha én nagy ritkán buszozok, olyankor mindig volt eddig hely.

Írtam már a "hó" kérdésről. Ne centizd ki a napokat, mert ha pl. valahol a hegyekben leszakad az ég, akkor nem úgy indul a nap mint Magyarországon, hogy az összes tűzoltó a hajnalban elakadt/árokba csúszott autókat ráncigálja, hanem előfordul, a problémás szakaszt lezárják pár órára, fél napra. 

 

Taxi?

Durva irányszámként, rövid táv kb euro/km, hosszabb táv kb 50cent. A busz saccra szerintem 20euronál nem több. (Egy jegy Szabadkára 25-30euro - 600km)

Előzmény: solozo (34815)
solozo Creative Commons License 2017.12.28 0 0 34815

Köszi, jó lesz ez. Buszjegyet érdemes előre neten fpglalni, vagy a vasárnapi út előtt mondjuk szombaton? Nem tudom, mennyire lehet zsúfolt február végén egy vasárnap délelőtti járat...

Előzmény: szervezkedő (34813)
solozo Creative Commons License 2017.12.28 0 0 34814

Igazság szerint taxi-ügyben az érdekelne, uszkve mennyiért vinne el a 230 km-re lévő Szarajevóba?

Előzmény: szervezkedő (34813)
szervezkedő Creative Commons License 2017.12.28 0 0 34813

Taxi bárhová elvisz, csak pénz kérdése!

:-)

 

https://busticket4.me/

 

Buszmenetrenddel kapcsolatban ezt az oldalt többen megelégedéssel használták már. Nekem is bejött eddig.

Ha már van egy pici rutinod, felismered messzebbről is az érkező buszt, ismered az útvonalát, akkor bárhol az út mellett is leintheted, vagy kérheted meddig vigyen. Tehát a buszmegálló csak lehetőség de nem kötelező!

:-)

Előzmény: solozo (34812)
solozo Creative Commons License 2017.12.28 0 0 34812

Február végén Podgoricába utazom wizzairrel, és Szarajevóból jönnék haza. Mit tudtok ajánlani Podgorica->Szarajevó viszonylatban? Vonat nincs, azt látom, busz, esetleg taxi? Tapasztalat?

FRANKYE Creative Commons License 2017.12.28 -1 1 34811

Azt a a "cikkcakkos" részt hogy útnak nevezd nagy fantázia kell. :) 

 

Ha nem félted a kocsidat és szeretsz felfelé tolatni akár 1 km-t is mert jön egy busz akkor menj arra. Ha picit laposabb kocsid van esetleg  peresebb gumival akkor meg kell kerülnöd. (azaz arra kell menned amerre a Google tervezi, vissza Cetinjébe és onnan Kotorba) Még a Google streetview kocsija is elkerüli azt a részt pedig az itteni fórumozók szerint "buszok is járnak" ott. Igen csak egy sáv van és sokszor vissza kell tolatnod, ki tudja meddig hogy a buszt elengedd. 10-15 cm-es aszfaltútról kell lejönnöd a padkára és 15-20 cm mély lukakat kell kerülgetned amit este vagy havas úton nem látsz. 

 

Én Kotorból mentem fel és Podgoricánál jöttem le. Podgoricától viszonylag jó az út felfelé a hajtűkanyaros  út az szívás.

Előzmény: kisricso (34808)
JoMe Creative Commons License 2017.12.28 0 0 34810

Üdv.

Az út normál körülmények között jól járható. A google maps hibás, vannak olyan szakaszok ahol valami okból nem navigál át, inkább körbevisz fél országon.

 

Előzmény: kisricso (34808)
szervezkedő Creative Commons License 2017.12.28 0 0 34809

Térképtől és mindenféle útvonaltervezőtől függetlenül azért arra is számolj február végén simán utadat állhatja a hó is. Nem tudom mennyire foglalkoznak vele. Másrészt ha nem tiszta az idő, semmit sem látsz csak felmégy a világ tetejére a tejföl ködbe. A mauzóleum az időjárás függvényében van szezonon kívül nyitva.

Előzmény: kisricso (34808)
kisricso Creative Commons License 2017.12.27 0 0 34808

Sziasztok!

Február végén tervezek Montenegróba utazni.
Podgoricából fogok indulni és ahogy olvastam itt a fórumon valamint egyéb oldalakon a helyeket felvetődött egy kérdésem:

Lovcen-ből Kotor felé Google Maps Budva irányába engedi az útvonalat készíteni. Viszont térképen egy nagy halvány fehér útvonalat vélek felfedezni. Arrafelé ment már valaki vagy tudjátok esetleg, hogy miért nem tervezhetem arra az utamat akkor se, ha ráhúzom arra az útvonalat?

Válaszaitokat előre is köszi! :)

szervezkedő Creative Commons License 2017.12.27 0 2 34807

Kellemes ünnepeket, ünnepközt kívánok mindenkinek, aki már járt Montenegróban, vagy tervezgeti hogy egyszer/vagy többször elutazik oda! :-)

 

(Ha úgy nézzük még sokkal messzebb a jövő nyár mint a 2017es! A házunk melletti tölgyfa levelei még nem hullottak le teljesen-de már erősen sárgulnak.

Nagyapám mindig azt mondta, "karácsony előtt a bort le kell fejteni"! Ő nem járt egyszer sem a tengeren. Nem tudom mire gondolt, miközben a borral foglalatoskodott. Szombaton délután ültem a pincében, a szivattyú hallkan duruzsolt, csobogott a bor, az illata kitöltötte az egész helyiséget. Karácsony előtt voltunk egy nappal, tehát a bort le kellett fejteni! :-) A telefonom azt nézegettem miként festi vörösre a Budva irányában eltűnő nap az egész környéket, majd azután azt tervezgettem, mikorra kellene repjegyet foglalnom.)

 

Hosszú évek óta keresem hogy miért jó ott? 

Mi van ott, ami ekkora vágyódást ébreszt bennem?

Nem tudom, de jó!

 

Jó tervezgetést mindenkinek!

Akik pedig most utaznak, kellemes utazást és várjuk a beszámolólat!!!!

Előzmény: NilsHolgersson (34799)
mana41 Creative Commons License 2017.12.27 0 0 34806

Úti filmek

a elöző linkek. 

mana41 Creative Commons License 2017.12.26 0 0 34805
Cs_ Creative Commons License 2017.12.25 0 0 34804

2x1 sávos ország út, nem 1x1 sávos :)

Előzmény: Cs_ (34803)
Cs_ Creative Commons License 2017.12.25 0 0 34803

Én megjártam, mind Montenegrót, mind Albániát. Montenegró nekem nagyon bejött, Albánia nagyon nem. De ízlések és.. ahogy tartja a mondás. Az Kotori-öböl környékén voltunk, ott rengeteg minden van viszonylag közel. Strandok passz, engem mérsékelten érdekel és a strandosabb részét csak messziről néztük meg az országnak. Kavicsosak, az Albán határ közelében már ott is homok van, mint odaát.

 

Árak magasabbak, mint Albániában, a magyar árszínvonalhoz hasonlíthatók. Az utak jók, mindenhol normálméretű 1x1 sávos és rengeteg hegy. S még annál is több hegy van :) 

 

Montenegróig az út alapvetően normál országút, sok, nagyon sok heggyel és jó hosszú. Mondjuk Albánia onnan még sok órányi autózásra van, úgyhogy annál sokkal közelebb van. Arrafelé nem kilométerben érdemes a távolságot számolni, hanem órában :)

Előzmény: 1nagypalz (34800)
btvszeged Creative Commons License 2017.12.25 0 1 34802

Üdítő jellegű ital.

Bambi, lónyál, szőke kóla...

Előzmény: FRANKYE (34801)
FRANKYE Creative Commons License 2017.12.25 -7 1 34801

Mi az az "ücsi"? Mert azt még a Google sem ismeri.

Előzmény: 1nagypalz (34800)
1nagypalz Creative Commons License 2017.12.25 -3 1 34800

Sziasztok!

 

Tavaly Albániába voltunk és imádtuk, persze nem durrest mert az nem szép, de városoktól kijjebb eső strandoktól eldobtuk az agyunk. Illetve az Albánok annyira kedves emberek, hogy érdemes egyszer elmenni hozzájuk. Teljes biztonság és nagyon jó árak voltak (ez nagyon fontos).

Az lenne a kérdésem, hogy milyen árak vannak Montenegróban?? Gondolom már Europai árak vannak! (Albániánan 3-an étteremben sörrel-ücsivel kb. 5000-et költöttünk. Horvátoknál ugyan ez kb. 7500-9000 ft.)

Milyen Montenegróig az autó út? nagyon rossz?

 

köszi válaszotokat előre is.

 

 

Ha érdekel valakit Albánia kérdezzen!

NilsHolgersson Creative Commons License 2017.12.23 0 1 34799

Sretan Bozic!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!