Keresés

Részletes keresés

Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.08.21 0 0 80314

Az lehet, amit előzőleg írtam. Az ördög a keretben lehet elásva, ez tényleg csak a nyelve :-)

 

Mindig tanul az ember (az OrganizerCopy metódust közelebbről még nem is mertem:-)

Előzmény: exhighand (80313)
exhighand Creative Commons License 2012.08.20 0 0 80313

ment a mail.

Előzmény: Lassú Nyíl (80312)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.08.20 0 0 80312

A büntetőrutin jelenléte miatt pedig azért süvölthetnek írtók, mert azt is egy jellemző alkatrésznek gondolják, és az eredeti office fájl helyreállításhoz szükséges is a felismerése.

Előzmény: exhighand (80307)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.08.20 0 0 80311

Najó, de az csak a büntető rutin, ami valószínűleg az alapértelmezett sablonba eszi be magát... A többi része végezheti az ide és az ahhoz szükséges berágódást, hogy leveleket küldözve erjessze magát. A generált össznépi levélforgalom is nagy teher (költség) tud lenni a szolgáltatónak... nem csak az a kellemetlen, ami az elhasználónak az (bár egy ilyen ablakocska nem várt megjelenése is elég nagy stressz tud lenni, különösen addig, amíg nem világos, hogy az állatka okoz e nála ezen túl is gondot).

Előzmény: exhighand (80307)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.08.20 0 0 80310

Kösz... elküldtem... rám fox ismerni :-D

Előzmény: exhighand (80307)
exhighand Creative Commons License 2012.08.20 0 0 80309

Nem is az összes. Csak  Microsoft, McAfee és a DrWeb. Legalábbis a virustotál motorjai közül.

exhighand Creative Commons License 2012.08.20 0 0 80308

Feltenném, de közben rájöttem, hogy a jelenlegi jogszabály szerint ez bűncselekmény lenne, ha valamelyik nagyokos elhiszi, hogy képes hátsó kaput nyitni.

exhighand Creative Commons License 2012.08.20 0 0 80307

Hát amiket a netem sajtóreakciókat találtam, az mind azt írta, hogy a büntető rutinja csak egy üzenet a képernyőn, és ez igaz is. De akkor miért van, hogy az összes víruskereső üvölt érte?

 

Küldd el a címedet, elküldöm a forrást.

Előzmény: Lassú Nyíl (80303)
aamen Creative Commons License 2012.08.20 0 0 80306

nagyjabol legalis megoldast keresek. az xp unlimited eseten arrol hogy win7-re tegyem mar lemondtam, ez tenyleg utkozik az eulajaval. kar, mert sokkal gyorsabb mint a vindoz szerver, kevesebb ramot zabal, es szinten atomstabil:-(

namost ha valaki, akkor a ms biztos ismeri a sajat licenszeit meg jogait, ha most eppen azert baszogatja oket hogy desktopra ne adjak el a szerveruket csak szerver vindozra, akkor asszem nagyjabol biztos lehetek abban hogy ha az sbs essentialsra rakom fel, akkor nem sertek jogot. amugy atolvastam az essentials eula-jat, es rohadtul nem birok kiolvasni belole semmi olyasmit amit sertenek.

az hogy office/terminal szervernel mennyisegi licensz kellene, azt nem tudom kiolvasni semmibol, tehat valoszinusitem hogy a (ms) terminal szerver licenszelesevel fugghet ossze. namost olyat pont nem hasznalok. az, hogy annyi ofisz licensszel kell rendelkezzek ahanyan hasznaljak, az rendben van, de hogy ezek a licenszek oem dobozos vagy mifajtak azt majd en eldontom, ahogy leggazdasagosabb, es hat momentan egy dobozosam van, ugyhogy ez megy fel ra, aztan ha rajtam kivul valaki meg ofiszt hasznalna akkor majd veszek meg licenszt amilyet eppen sikerul megkapni legoccsobban, valszeg oem-et; ez a legelso licensz azert nem oem mert azert csak megvarom hogy mukodik-e az egesz hobelevanc, ha nem, akkor a dobozos szoft nem vesz karba...

na ez lenne a nagyjabol legalis megoldas....

amugy meg az essentials/xpu egy ugyviteli szoftot fog futtatni, teszek koreje par win7-et sql expressekkel, szetszorva tobb virtualis gepre az adatbazisokat hogy az express sql memorialimitje ne zavarjon be, remelem az is torvenyes leend, aztan ha az adatbazislimitbe utkoznek vagy csak tulsagosan elszaporodnak a win7-ek, akkor majd veszek premiumaddont ahhoz adnak rendes sql szervert kulon vindoz szerverrel, oszt akkor egyik virtualis gepben megy az essentials/xpu alkalmazasszerver, a masikban az sql; ha meg ezt kinonem akkor szetmehetnek ket kulon fizikai vasra...

asszem, valahogy igy

 

Előzmény: pgyafi (80305)
pgyafi Creative Commons License 2012.08.19 0 0 80305

Kérdés, hogy legálisan szeretnéd megoldani vagy egyéb módon. Már eleve az xp unlimited is kérdéses megoldás.

Office-nál terminál szerveres megoldásban mennyiségi office licence kell. Pont. Ha nem így teszed akkor már nem lesz legális.

Ugye a legalitás (licence-ek megfelelő alkalmazása) ill. a fizikai megoldás (hogy működik anélkül is) az 2 külön dolog.

Előzmény: aamen (80302)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.08.19 0 0 80304

Exhighendnek akart menni...

Előzmény: Lassú Nyíl (80303)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.08.19 0 0 80303

Én mindenre kíváncsi vagyok... de biztos, hogy az eredeti díszkötéses-aranykösöntyűs kiadás van meg nálad?

Előzmény: aamen (80302)
aamen Creative Commons License 2012.08.18 0 0 80302

ezt kiprobaltam, xpunlimited megy dobozos ofiszszal is, nem kell neki a mennyisegi licensz. ha bekapcsolom alatta az sbs terminalkiszolgalo szerepkort vagy mi a rakot, akkor nyervakol hogy mennyisegit akar, de halistennek nem kell bekapcsolni, az xpunlimited megy enelkul is.

Előzmény: pgyafi (80299)
exhighand Creative Commons License 2012.08.18 0 0 80301

Emberek!

 

Hosszas kűzdelemmel előástam az IMVM 1.2 forráskódját, amivel állítólag a melissát generálták és ami állítólag 62 millió számítógépet fertőzött meg. Mivel már akkor sem értettem, hogy egy ilyen rövid forrásba hogyan lehetett egy fertőzőképes komplex trójait beleírni.

 

Na most itt van a forrrás, üvölt is rendesen érte a víruskereső amikor megnyitom a böngészővel. Minden stimmel, a külseje is ugyanaz, mint amit a különböző virus portálok bemutattak, működik is, ahogyan illik.

 

Egy a baj: az általa kigenerált "virus" egy kisiskolás szintű vicc, arról, hogy a magjelölt dátumnál kiírjon egy üzenetet. Én egy fia kódot sem látok benne, amivel nemhogy hátsó kaput nyitna bármin, de még terjedni sem képes nemhogy egy másik gépre hálózaton keresztül, ahogyan írták, de még az adott gépen belül sem tud megfertőzni semmit sem.

 

ha gondoljátok feltenném ide a forrást, hagy röhögjön ezen az égbekiáltó hoax-on más is.

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 80300

+ egy vas, mert a foundation csak OEM.

Előzmény: pgyafi (80295)
pgyafi Creative Commons License 2012.08.16 0 0 80299

Annyi office mennyiségi licence kell, amennyien egyszerre akarják használni.

 

Előzmény: aamen (80297)
aamen Creative Commons License 2012.08.16 0 0 80298

"2011sbs az szivatós, mert csak a premium add-on -nal lehet (egy másik win2008-ra) ts kiszolgáló szerepkört feltenni"

 

az alternativak kozul a thinstuff-ot meg az xpunlimitedet probalgatom, mindketto elmegy sima windows7-en is, de az elobbinek a jogosultsagkezelese kliens oldalon allitgatando:-), utobbinak normalisan szerver oldalon megfelelo jogosultsagok birtokaban, meg hasznos opcionak tunik benne az ssl gateway.

a windows7-es tortenet azert gaz mert bar technikailag korrektnek latszik, jogilag a ms eppen mogyorozza az xpunlimitedet amiert desktop oprencerre szervert adnak el ami hmm nem pontosan kompatibilis a win7 eula-val, viszont szerverekre tovabbra is aruljak, most eppen a masik ablakban egy sbs2011essentials megy terminalszerverkent, lassukabb mint a windows7-en, de vegulis nem sokkal dragabb, es vegulis talan legalis is. nagyjabol.

 

Előzmény: pgyafi (80296)
aamen Creative Commons License 2012.08.16 0 0 80297

"RDS cal alá kell sima cal is."

 

hat, igy cseppet se versenykepes:-(

az hol van leirva, hogy az osszes juzerre kell vegyek ofiszt, es nem csak annyi peldanyt amennyi juzernek az ofiszt a terminal szerveren elerhetove teszem?

Előzmény: pgyafi (80295)
pgyafi Creative Commons License 2012.08.16 0 0 80296

2011sbs az szivatós, mert csak a premium add-on -nal lehet (egy másik win2008-ra) ts kiszolgáló szerepkört feltenni. És akkor már sbs premium szerver cal-ok is kellenek hozzá, + a TS calok.

Előzmény: aamen (80294)
pgyafi Creative Commons License 2012.08.16 0 0 80295

RDS cal alá kell sima cal is.

Tehát veszel 1db w2008r2-t, ehhez 10 user cal, 10 rds user cal, meg ha kell akkor 10 office olp nl-t.  Vagy w2008r2 foundation (ebben ugye benne van 15 server cal) ha a célnak megfelel;  +rds cal +office.

Előzmény: aamen (80294)
aamen Creative Commons License 2012.08.16 0 0 80294

van itten valaki aki ert a vindoz licenszeleshez?

terminal szervert csinalok, a gazdasagos megoldasokat mar kisakkoztam, de azert erdekelne hogy monnyuk tiz juzerre mennyibe is kerulne a full ms megoldas. bizonyara kell hozza valamilyen (2008, 2011 sbs, mindegy) szerver, kellenek hozza a rds cal-ok, de nemtom hogy kellenek-e a sima uzer cal-ok, tekintettel arra hogy a szerver _csak_ terminal szerverkent fog mukodni, es semmi maskent....

 

giovanni54 Creative Commons License 2012.08.04 0 0 80293
hokuszpk Creative Commons License 2012.07.13 0 0 80292

itten vannak performancia adatok is :

 

http://hashcat.net/oclhashcat-plus/

Előzmény: hokuszpk (80291)
hokuszpk Creative Commons License 2012.07.13 0 0 80291

nem is sajathoz kell probalni.

most eppen valami 1500 koruli passwd filem van, mar csak 345 van vissza. besegitek egy security auditba :D)

az elejen kopte szepen sorba, sok jelszot az usernevbol ugyesen kitalalt ;  aztan lelassult, de bruteforcera inkabb a gpu-s verziokat javallom,  oclhashcat egy jo videokartyaval még mindig jelentosen gyorsabb.  

nalam  ( freebsd sozott md5 sebessegek : ):

 

john 4 mag = ~80000 c/s 

hashcat 4 mag = ~35000 c/s

oclhashcat/radeon 5570 = ~320000 c/s

oclhashcat/radeon 5830 = ~1.5M c/s

 

raadasul ocl/cudahashcatot lehet akar 8 GPU-s konfigban is hasznalni.

 

Előzmény: Jahno (80289)
hokuszpk Creative Commons License 2012.07.13 0 0 80290

arra akartam reagalni, irtam oda kommentet, hogy namost majd jol osszenezem, a hashcattal szemben mennyire fejlodott fel, es ketten is visszaszoltak, hogy aruljam mar el, mi a konkluzio.

 

nos az van, hogy az ocl supportja még picit hianyos. de igeretes. amugymeg john az utolso verziohoz kepest ( 1.9.1-Jumbo ) , amit neztem, ketszeresere gyorsult,  es vegre nem kell trukkozni ha van tobb magos procim. john-omp frankon hasznalja. mondjuk 3 magos phenom van a gepemben, nos 3 szalon lerohad. viszont ketton tutti, es ha feloldom a negyedik magot ( most egesz ejjel ugy ment ) akkor is tutti.

csak epp a 3 az ugytunik nem kettohatvany, viszont prim.

 

de buherahoz nem birok kommentelni, annak ellenere be kene jelentkeznem, hogy be vagyok jelentkezve.  vagy ez benne a kihivas ? hackeljem meg, ha irni akarok valamit ?

 

Előzmény: Meister (80288)
Jahno Creative Commons License 2012.07.13 0 0 80289

Egyszer próbáltam itt saját jelszón a Johnt, aztán sok hónap után meguntam.

Előzmény: hokuszpk (80287)
Meister Creative Commons License 2012.07.13 0 0 80288
Előzmény: hokuszpk (80287)
hokuszpk Creative Commons License 2012.07.12 0 0 80287

ha valaki a buherablog fele jar, uzenem, hogy John sokat gyorsult. 2 maggal jobb, mint a hashcat 3-al. az ocl-es verzio sajnos nem tudja a nekem epp szukseges hasht, szoval azzal nem tortent osszevetes.

 

nem enged odakommentelni ez a hulladek indapass / blog.hu  ize.

allandoan belepest ker, persze be vagyok jelentkezve. indapassos kozpontban van a blog.hu -hoz 'uj nev regisztralasa'  linkem, persze ez a nick mar letezik, szerintem az is envagyok valamilyen uton modon, mittomen egy hete meg asszem envoltam en.

 

 

lildiko Creative Commons License 2012.07.10 0 0 80286

Köszi, így már jó.

Előzmény: Meister (80285)
Meister Creative Commons License 2012.07.08 0 0 80285

A fenti menüben lévő bejelentkezés megjegyzi, azt kell használni. A másikat az elmúlt 5 év alatt nem tudták megjavítani.

Előzmény: lildiko (80284)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!