Keresés

Részletes keresés

Kovács szaki Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1397

"ha hazas vagy akkor a lohnsteuerklassed elvileg 3as lesz"

 

Vigyázat, ha házas, de a házastárs külföldön (Mo.) él, akkor a német adó szempontjából olyan, mintha egyedülálló lenne. Tehát marad az egyes kategória, ami rossz. Meg kellene majd érdeklödni az adóhatóságnál, hogy van-e arra mód, hogy az EU-ban élö házastársat belföldinek vegyék. Ha nincs, akkor az összeköltözés után azonnal meg kell majd igényleni az adókategória változtatását. 

Előzmény: Bayern73 (1395)
mucko02 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1396

Köszönöm szépen a segítségedet, sokat segítettél!! Ápolónőként vennének fel idősek otthonába. Jelenleg még csak ott tartok, hogy 1-én itthon indul egy 60-órás nyelvtanfolyam a Katedrába, utána majd elválik hogy mi lessz, hogy fogunk boldogulni!!

Bayern73 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1395

http://www.brutto-netto-rechner.info/

 

itt tudsz nettot szamolni.ha hazas vagy akkor a lohnsteuerklassed elvileg 3as lesz.

 

2000brutto es potlekok az 2300-2400 max.nem tobb.

 

2400 brutto nettoja 3as adokategoriaban 1787euro.

1-es adokategoriaban 1545euro.

 

 

fura hogy nem mondtak neked orabert.konnyebb lenne szamolni.

 

ahogy irtad az elso 6honapban 800eurod lesz.abbol kellene osszeraknod a kauciot 2000eurot legalabb hogy majd lakast tudjatok berelni.ami termeszetesen ures lakas lesz,azt be is kell butorozni.

 

 

nem lehetetlen a mutatvany,hiszen jomagam is csak egy sporttaskaval erkeztem anno 2008-ban Hollandiaba es egy Iveco teherauto hozta haza a lakberendezest tavaly Magyarorszagra.

Előzmény: mucko02 (1393)
Kovács szaki Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1394

Ha „Altenpfleger“ (idösgondozó) munkakörbe vesznek fel, akkor itt utánanézhetsz:

http://www.gehalts-check.de/berufe/a/altenpflegerin.html

Hessen tartományban az éves bruttó átlagbér ebben a munkakörben 20.989 euro, tehát az azért alacsonyabb, mint a havi 2000 bruttó alap. Ez az egyik, amire figyelnék, háromszor utánakérdeznék, szerzödésalaírás elött fordítóhoz fordulnék…

A másik: kérdezz rá, hogy mi van, ha nem siekrül a nyelvvizsga. Erre az apróságra sajnos már sokan ráfáztak: a sikertelen vizsga után az egész tanfolyam árát utólag kifizettették egyesekkel. Ez nem jogtalan, de kérdezz rá, hogy tudjál kalkulálni.

Egyébként szerintem 1400 euróból ketten elboldogulnátok szerényen, persze a kauciót meg az esetleges províziót ez nem takarja be, de a mindennapokra elég. 

 

Ha ápolónönek vesznek fel, akkor a dolog más. 

 

Előzmény: mucko02 (1391)
mucko02 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1393

Akkor szerint ha bruttó 2000 ezer alappal vennének fel, plussz a pótlék, akkor abból mennyi marad a nettóm?? És ami marad abból meg lehet élni kint albérletbe 2-en??

 

Bayern73 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1392

brutto 2000 az alap? haaaaat,ne haragudj de szkeptikus vagyok.

 

lejjebb beiertam a 2100 euro nettojat.annyi volt a fizetesem.az oraberesitve 12,50-re jon ki.es az nagyon jo fizetes,raadasul irodai munkaval.

 

a legtobb oraber a 7,89-10euros savban mocorog.

 

potlekok? 25% korul van pl az ejszakas potlek.

 

 

netto 800euro...ez meg ugy jon ossze hogy felvesz 7,89-el,annak a bruttoja 1250 korulre jon ki es ahhoz meg jon napi netto 9euro adokedvezmeny.

ez ugy total 1500-1600,abbol lejon az ado,nyugdij es biztositas es szerintem leveszik a szallast is.igy fog neked 800eurod maradni.

Előzmény: mucko02 (1391)
mucko02 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1391

Elméletileg nekem azt mondták, hogy bruttó 2000 euró az alap, és erre még rájönnek majd a pótlékok, de ez csak a 6.hónap után ha meglessz a nyelvizsgám addig nettó 800 euró a fizetés, de ebből már nem kell semmit sem fizetni csak a kaját mert nővérszállón lakok addig.

Ha tényleg annyi lenne 6. hónap után a nettó fizum akkor gondolkodok a dolgon még, mert abból az 1400 euróból nem hiszem hogy boldogulnánk addig, míg a párom nem talál valami munkát, főleg ha még albérletbe is lakunk!! Itt mindd a kettőnknek van, állássa, de nagyon nehezen jövünk ki belőle, és ezért gondolkozunk rajta, hogy kimegyünk!!!

Bayern73 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1390

netto 1800-2000euro apolonokent? nem lesz sok az egy kicsit? foleg gyenge nemettudassal? brutto akar az lenni szerintem.

 

brutto 2100euro 1es adokategoriaban netto 1432euro.

Előzmény: mucko02 (1385)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1389

alberletnel abbol kell kiindulni hogy a beugrashoz jo ha van 2-3000 euro.

 

adott egy 500euros lakas,ez legyen rezsivel ennyi.ehhez jon 2-3havi kaucio es 2havi jutaleknak a maklernek,az ingatlanosnak.

 

tehat igy ez mindjart 2500euro.

 

termeszetesen ki lehet fogni 1-2havi kaucioval is lakast,illetve ki lehet fogni kozvetlen a tulajtol is lakast.

mucko02 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1388

Én is örülök neki, csak nagyon félek, hogy a párom hogy fog kint boldogulni, meg hogy találunk-e albérletet majd kint!!

Szipolyka. Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1387

A munkalehetőségek, különösen bevándorlóknak, különösen első munkahelyre, Németország-szerte nem jók.

Hároméves szerződésnek sokan örülnének. Mostanában az egyéves szerződés az új divat.

Szipolyka. Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1386

Az egyik kérdésedre tudok válaszolni.

Nettó 1800-2000 euró két embernek elég.

(Illetve sosem ELÉG, de rendesen meg lehet belőle élni.)

Előzmény: mucko02 (1385)
mucko02 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1385

Sziasztok!! Lenne pár kérdésem hozzátok, hátha valaki tud segíteni nekem!!

Kaptam Frankfúrtba egy ápolónői állást idősek otthonába, a németet nem beszélem egyáltalán, itthon egy hónapos intenzív tanfolyamon kell részt vegyek kiutazás előtt, és majd ott napi 4-órás nyelvi képzésen és a maradék időbe meg dolgozni mind ezt 6-hónapig, utána kell nyelvizsgát tenni!! A 6-hónap alatt nővérszállót bizosítanak. Utána viszont ha minden jól megy szeretnék albérletet kivenni mert a párom is jönne majd utánam!! A kérdésem hogy mennyire nehéz ott albérletet találni, úgy hogy csak jelenleg én dolgozok, amíg a párom nem talál munkát? Mert azt hallottam hogy nem igazán adják így ki a lakást a németek ha csak az egyikünk dolgozik és a másik nem, ez hátránynak számít náluk!

Mennyire drágák arra felé az albérletek?

És milyen munkalehetőségek vannak? ( a párom biztonsági őr, hivatásos gépjármű vezető)

Tartok tőle, hogy nem fog találni munkát. Nekem 3-éves szerződést kell aláírnom!!

Szerintetek 2-en az én fizetésemből ami kb nettó 1800-2000 euró közötti összeg meg lehet élni kint??

Válaszotokat előre is köszönöm!!

femonik Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1384

Nem tudok hozzáférni az email címedhez valamiért.

Előzmény: O.Lívia (1382)
femonik Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1383

Szia!

 

Írok ma ,ha lesz időm,köszi :)

Előzmény: O.Lívia (1382)
O.Lívia Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1382

Szia!

Ha van időd írj nekem emilt, mert a tiéd nem publikus.

Én a helyedben nem gondolkodnék, örülnék a lehetőségnek. Már mi is elhatáztuk magunkat csak nekünk nincs lehetőség és úgy néz ki, hogy nem is lesz. Pedig nagy szükségünk lenne rá.

Előzmény: femonik (1381)
femonik Creative Commons License 2012.01.27 0 0 1381

Sziasztok!

 

Most kezdtelek olvasgatni benneteket,gondolom kitaláljátok milyen apropóból :) Nagy a dilemmám(és főleg az enyém); a férjem-ha minden jól megy- talán pár hónap múlva mehetne Münchenbe a reptérre a dolgozni. Neki most itthon egy nyugdíjas állása van,és nekem is(mondhatni) az lett nemrég. De egy rossz döntés-,és egy belszerencse sorozat következményeként el kellett jutnunk az elhatározásig.

Nagyon f.sok,hogy nem jönnek be a dolgok és akkor jöhet haza a semmire. Ő úgy tervezte,majd követjük idővel,de én meg....nem is tudom. Nem beszélem a nyelvet,most jól érzem magam ezen a munkahelyen,és ki tudja,még lehet is belőlem valami. És hogyan fogom bírni itthon egyedül a két apró csemetével,úgy,hogy nincs semmilyen segítségem.

Nem merem a két oldalt mérlegre tenni,nem merek döntést hozni.

Nem is választ várok,mert senki nem dönthet helyettem,csak...fene tudja. :)

Köszi,hogy meghallgattatok :)

femonik Creative Commons License 2012.01.27 0 0 1380

.

Bayern73 Creative Commons License 2012.01.26 0 0 1379

mp429 Creative Commons License 2012.01.26 0 0 1378

Szaisztok!

Dortmundban elek augusztus ota es nagyon szivesen ismerkednek itt elö magyarokkal. 40 eves vagyok, a parom nemet es nagyon hianyzik a magyar tarsasag, mentalitas.

Ha valakinek van kedve, kerem irjonaz e-mail cimemre: monika0429@citromail.hu

alyita Creative Commons License 2012.01.25 0 0 1377

léna89,

 

Mi Schönbühlben lakunk Bad Mergeintheimtől 10km-re.

Bayern73 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 1376

sziasztok

 

Állás átadó!  Mivel napokon belül kezdek a müncheni repülőtéren,igy átadnám az egyik állásajánlatomat,mely február 1-el betölthető.

az állás betöltéséhez NAGYON JÓ német nyelvtudás elvárás.

 

a feladat egy hidegtálakat készitő élelmiszeripari üzemben különböző munkafolyamatok elvégzése.

a munkahely Münchenben van.

a közvetitő cég szállást tud biztositani.

 

havi netto bér: 1200 euro.

 

jelentkezni a 00498936102502-es telefonszámon lehet.

lotale Creative Commons License 2012.01.24 0 0 1375

Sziasztok

 

 

Nagyon oda kell figyelni szerzodekoteskor.De ez sem mindig segit.Sajnos a Nemet munkaadok ugy gondoljak legtobbszor hogy a kulfoldi munkavallalo csak arra jo hogy kihasznaljak, es lehetoleg olcson, sokat dolgoztassak.Egy példa:A szomszéd varosba jott egy ápolókból allo csoport.Reszt vettek egy 3 honapos nyelvi kurzuson es most alltak be dolgozni.A fizetesuk 1700 eu brutto.A kft olyan szerzodest kotott veluk hogy a 3 honap koltseget vissza kell fizetniuk.(Ez azert erdekes ,mert ezeket a koltsegeket a majdani munkaado fizeti ki ,minden honapban a kozvetito kft nek.Tehat a kft egy fillert sem fektet bele az egeszbe,megis visszafizettet mindent.)A netto amit megkapnak 1150 eu.Ebbol a kft levon havi 250 eut masfel evig.Marad 900 amibol kifizetik az alberletet ami 300 eu.Marad 600 eu.Ebbol kell itt megelni, hazakuldeni, stb.Havi 27 napot dolgoznak.A munkahelyen 8 orat toltenek de ebbol a munkaadojuk (idosek otthona) csak 6.5 orat fizet.A szunetet nem fizetik,a fennmarado reszt oktatas cimen nem fizetik (azert mer az ugymond a munkavallalo keresere tortenik, ezert a ceg nem fizeti).Van amikor 30 napot dolgoznak betegseg,szabadsagolas miatt.Itt Nemetorszagban kompenzacios munkakeretben dolgozik mindenki.Ez azt jelenti hogy az egyik honapban 10 oraval tobbet dolgoztal, akkor a kovetkezoben 10 el kevesebbet fogsz.Mivel ok hianyszakmaban dolgoznak ezert,nem tudjak visszaadni nekik a plussz orakat.A vezeto azt mondta nekik hogy ha meglessz a 300 orajuk akkor mar az felett kifizeti oket.Teljesen megdobbentett a tortenetuk.Na nem azert mert ez masik oregek otthonaba nem igy lenne.Hanem mert itt sok ilyen intezmenyt azert nem tudnak megnyitni mert nincs ra szemelyzet.Elottuk csehek dolgoztak itt akik nagyon jol beszeltek nemetul.Mind hazament (most mar ertem miert).Az o helyukre jottek.

A celom nem a remisztgetes volt,hanem hogy mindenki tisztan lasson.

 

michaela77 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 1374

Nagyon köszi, azon az oldalon egészen jól lehet boldogulni!:)

Előzmény: DeRosa (1371)
Eleonoora Creative Commons License 2012.01.23 0 0 1373

Köszi!Megköszöntem az ajánlatot de nem élek vele.

Előzmény: doboztam (1372)
doboztam Creative Commons License 2012.01.23 0 0 1372

A legtöbb helyen 6 hónap a próbaidő.

 

A mindenféle kártérítések kérdése nem veszélytelen és nem is szokatlan Németországban. Ha a munkaszerződésben nincs is ilyen kitétel, a munkavállaló hibája miatti felmondásnál akkor is követelhet a munkaadó fél havi brutto(!) fizetésnyi kártérítést. Az én szerződéstervezetemben 1 egész havi brutto volt. Sok pontot hajlandóak lettek volna a kedvemért módosítani, de ehhez mindenképpen ragaszkodtak (MRCE Dispolok GmbH, München), ezért végül nem is mentem bele. Rosszabb esetben neked kell utánajárni, hogy nem követtél el olyan olyan hibát, ami miatt neked mondanak fel (pl. lopás).

 

A te jogaidnak kihagyása is aggályos, igaz, vannak alapjogok, amiknek nem feltétlenül kell a szerződésben lennie. Sajnos egységes német munka törvénykönyve az MT példájára nem létezik, azért meglehetősen nehéz ezeket a jogokat és persze a kötelességeket is a legkülönbözőbb rendeletekből és ágazati szakszervezeti - munkaadói megállapodásokból összeszedni.

 

Én a helyedben fentiek miatt nem ragaszkodnék annyira ehhez a munkához ....

 

Előzmény: Eleonoora (1364)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.23 0 0 1371

angolul:

http://www.eventim.de/peter-gabriel-tickets-muenchen.html?affiliate=EVE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&key=506970%241935957&jumpIn=yTix&kuid=496&from=erdetaila

 

En messze lakok, hiaba vennem meg a jegyedet, nem tudnam odaadni... :-(

 

Remelem, eljutsz!

Esetleg hivd fel oket, hogy van-e olyan jegyarulda, ahol ticket office atvetel is lehetseges a rendezveny napjan. Ahogy nezem, az eventim nem ajanl fel ilyen "szallitasi modot", szerezz egy nemet postai cimet.

 

Udv,

deRosa

Előzmény: michaela77 (1370)
michaela77 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 1370

Sziasztok!
Én egy kis segítséget szeretnék kérni.
Életem egyik nagy álma, hogy eljussak Peter Gabriel koncertre, és most végre lesz Münchenben, május 2.-án.
Egy oldalt találtam, ahol számomra is megfizethető áron árulnak jegyeket:
http://www.muenchenticket.de/guide/tickets/jxvq/Peter+Gabriel.html
De itt egyrészt sajnos már nincs olyan jó helyre, ahová szeretném, másrészt német oldal és egy szót sem értek belőle, nem tudom mivel lehet fizetni, hogy, a jegyeket hogyan vehetem át, milyen egyéb költség van.
Találtam angol nyelvű oldalakat, ott viszont már 160 fonttól kezdődik a legolcsóbb jegy.

Szóval ha valaki tudna ezzel kapcsolatban bármilyen segítséget nyújtani, mondani olyan oldalt ahol megvehetném a jegyet, vagy tudna nekem venni és eljuttatni, vagy bármilyen segítséget nagyon megköszönök.

Szép napot:)
m

Eleonoora Creative Commons License 2012.01.22 0 0 1369

Köszönöm :) Ez lenne a kisebb bajom,a kizsákmányolásom inkább jobban zavarna..

Előzmény: DeRosa (1368)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.22 0 0 1368

Itt 6 honap a normalis probaido, bar egyes ceges 3 honappal is szerzodnek...

 

deRosa

Előzmény: Eleonoora (1364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!