Keresés

Részletes keresés

tooommm0013 Creative Commons License 2009.04.10 0 0 272
OK! Rakok fel képet, de ma meg otthon felejtettem a gépet.... Sajnos az eszem a régi. És egyre régebbi.
Előzmény: Texas Chris (267)
tooommm0013 Creative Commons License 2009.04.10 0 0 271
Igen egy ütés és vége. Én azután amikor felakasztom nyúzni a hátsó lábainál, akkor először levágom a fejét, mert így biztos nem él és ki is vérzik szépen.
Előzmény: stangli2 (269)
stangli2 Creative Commons License 2009.04.10 0 0 270
Cuukiiiik!! :-)
Előzmény: Texas Chris (268)
stangli2 Creative Commons License 2009.04.10 0 0 269

Így kell vágni a nyulat, egy jól irányzott ütés a tarkóra és törik a gerinc. Ennél humánusabban nem lehet szerintem állatot vágni, persze csak akkor az, ha gyors vagy és az állat nem szenved. Egyszer megkértem egy szomszédot, hogy segítsen vágni, mert az emberem sosem ért rá, a félig megnyúzott nyúl felvisított, sosem felejtem el, még rémálmaimban is előjön, azóta nem bízom másra, az emberem ügyesen egy ütéssel elintézi..

Kollégáim 1000 ft-ért adják a vágott nyulat, még ezt is olcsónak találom, de a leadásnál még mindíg jobb..

Előzmény: Malavant (265)
Texas Chris Creative Commons License 2009.04.09 0 0 268
A Világos ezüst fiókáim, már szürkülnek, nagyon szépek, szerintem.
Texas Chris Creative Commons License 2009.04.09 0 0 267
Szia.

Gratulálok szép kis állományod van, bár a képek nem a legjobban sikerültek. Várjuk még a képeidet.

Üdv, Chris
Előzmény: tooommm0013 (259)
Texas Chris Creative Commons License 2009.04.09 0 0 266
Szia Malavant.

Leadásra tényleg nem érdemes termelni. A háztól való értékesítés már jó dolog, de szerintem, tapasztalatom, hogy igénylik a vevők, hogy vágva pucolva add el. Tavaly amikor elkezdtem újra a nyulazást, felneveltem az első almot és a vágásra került sor, nekem is volt egy kis lelki ismereti problémám, hozzám nőttek. De úgy vagyok vele, hogy tudom, az amit én neveltem az jó körülmények között nőtt fel, a húsa tökéletes. Ezzel a tevékenységemmel nem támogatom, nem vásárolok olyan húst ami nem egészen egészséges, az állatok nagyüzemekben rossz körülmények között nőnek fel. Persze mi magunk megesszük a nyulat és másoknak is adok el.
Előzmény: Malavant (265)
Malavant Creative Commons License 2009.04.08 0 0 265
Köszönöm a gyors és részletes választ - megfogadom!

Érdekes benneteket olvasgatni. Látom, sok helyen ugyanaz a probléma, mint az én falumban: szinte lehetetlenné tették a nyúl leadását. Sőt, nem is tudom, hogy egyáltalán foglalkozik-e ezzel még vki.

Csak próba szinten akarok belevágni a dologba, mert a nyúlhúst viszont itt sokan megeszik. Levágásra viszont azt hiszem, nem vinne rá a lélek... Még mikor gyerek voltam, a szüleim rengeteg nyulat tartottak leadásra, de se akkor, se most nem ettünk nyúlhúst, mert senki nem vágta le a családból. Vhogy mindig azt az aranyos kisnyulat láttuk benne...

Van egyébként vmi humánus levágási módja? A szomszéd néni egy bunkósbottal szokta őket fejbe vágni...
Előzmény: stangli2 (263)
stangli2 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 264

Ügyes munka! Az alsó képen lévő nyuszkód pont úgy néz ki mint az én Fülöp bakom!

Milyen jó, hogy a kutyád ilyen barátságos velük, nálam ha hozzáférnek hamar a pocakukban kötnek ki..

Előzmény: tooommm0013 (259)
stangli2 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 263

Ha húsnyulat szeretnél én nem az óriásat javasolnám, hanem a középtermetűeket. Az óriás nyúl 2-2,5 kg-osan (ilyen súlyban vágjuk a nyulat, kb. három hónaposan éri el) húsa még nem elég kifejlett, sőt mondhatni kevés.

A húsminőség, forma, nagyság (pontosan már nem tudom idézni, nemrég volt erről szó) az apa részéről öröklődik. Tehát a bakot válaszd meg jól és az anya szerepe annyi, hogy jó nevelő legyen, előny ha minél többet fel tud nevelni elhullás nélkül ( ez attól függ hány cicije van egyedenként változó, de jól öröklődő tulajdonság)

Előzmény: Malavant (262)
Malavant Creative Commons License 2009.04.08 0 0 262
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e Fejér megyei német óriás tartó/tenyésztő?

Még csak most gondolkozom a nyúltenyésztésen, leadni, vagy háztól eladni.

Mit javasoltok? - óriás anya+házinyúl apa vagy házinyúl anya+óriás apa?

Köszönöm előre is a válaszokat.

üdv.: Árpi
tooommm0013 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 261

Pedig az a legjobb, ha beoltod őket. 2000 Ft alatt volt az ára amikor utoljára vettem. Az 20 nyúlnak elég.

Elég lehet az is, ha nem kerülnek kapcsolatba szúnyoggal. Legalábbis fertőzött szúnyoggal.

Előzmény: nirvana03 (260)
nirvana03 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 260
Sziasztok.

Most vettem egy házinyuszit 6 kisnyuszival nem tenyésztés céljából csak hobbinak.
Azt szeretném megtudni ,hogy mit lehet tenni az ellen hogy nyáron meghaljanak a szúnyogok miatt, vagy nem tudom pontosan mitől szoktak, de mindet nem akarom egyenként beoltatni mert gondolom az sokba kerül, köszi szépen az infót előre is.
tooommm0013 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 259

Hello!

Persze nem öntisztulós, de a ketrecből trágyát egész télen nem szedtem ki.

Csináltam ma új képeket, de a fényképezőben lehalt az akku.

A lényeg, hogy a kisnyulak lábát figyelembe véve a lehető legnagyobb legyen a rés a lécek között és lehetőleg trapéz keresztmetszetű legyen a padozat léce, hogy ami fönt elindul az biztos ne szoruljon be.

 

 

 

Így festenek kb 1 hónap gondozatlanság után.

A mai képek jobbak lennének, de ez van.

És tegnap hoztam 6 db tyúkot, amik a ketrecek alatt kényelmesen elférnek (kivéve a bakketrec de az máshol van) és a kikapart takarmányt ügyesen felszedik, forgatják a kihullott trágyát és szénát, ami így jobban keveredik és szárad.

Előzmény: stangli2 (250)
Lasley69 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 258
Köszönöm a gyors választ mindenkinek, ezek szerint a nagyüzem nem nálam fog beindulni.
Valaha nagyban csináltam (32 anya), de sajnos a gazdasági helyzet és most az úniós elvárások alapján teljesen megölték mind a felvásárló mind a termelő piacot.

Pedig itt nálunk van egy prémfeldolgozó (Tura), de felvásárlással nem foglalkoznak.

Marad a saját piac.
Előzmény: tooommm0013 (255)
Texas Chris Creative Commons License 2009.04.07 0 0 257
A Kistermelők lapjában, vagy az ez évi 1., vagy a 2. számban írtak egy cikket erről, talán a web oldalon még több adatot találsz róla. Nem lehet ez olyan rossz dolog, csak az egyedi elhelyezés nagy ketrec igénnyel jár és elég sok almot jelent.
Előzmény: Lasley69 (252)
KissKaresz25 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 256

Szia Rencsa-Baba!

 

Sajnos az tőllem nagyon messze van. Csupán 437 km-er :) Debrecen környékéről várnék információt ha tud valaki. 100 km-es utazás még belefér de csak kizárólag nagy tételnél!

Előzmény: Rencsa-baba (254)
tooommm0013 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 255

Hello Lasley69!

 

Én is láttam pár hónapja a felhívást, de számoltam 5 percet és elég is volt...

10 anya tavasszal gyorsan 3x ellik. Le is választasz 6-ot (ez azért elvárható) Ezeket 2.5-3 hónaposan egyedi ketrecbe rakod. Ez azt jelenti, hogy ha minden jól megy akkor a 10 anyától 180 nyúl van egyedileg mélyalmon elhelyezve, mire az elejét elkezded leadni. Ez 90 m2 ketrec, amit almozni kell igen gyakran, mert az I o. prém az feltétele mindennek. Nem számolnék itt tovább, hogy az mennyi idő, mennyi hely, mennyi alomanyag, mennyi táp stb. És nem számoltam az anyákat, a bakokat...

Ez nem a tenyésztőnek üzlet már megint.

 

http://www.rexfur.com/index.html

Érdemes megnézni az adatokat és az árakat.

Előzmény: Lasley69 (252)
Rencsa-baba Creative Commons License 2009.04.07 0 0 254
Szia KissKaresz25!

Van egy ismerősöm ,Nagykanizsai,arra fele 280.ért veszik át a nyulat.A hentesnél meg 2990ft-t látta.
Előzmény: KissKaresz25 (253)
KissKaresz25 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 253

Üdv mindenkinek!

 

Én azután szeretnék érdeklődni hogy a jelenlegi helyzetben magyarországon van e olyan hely ahol átveszik a nyulat? Ha igen akkor mennyiért megy most kilója élősúlyba? Ha valaki rendelkezik ezen iformációkkal kérem írjon! Előre is köszönöm!

Lasley69 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 252
Valaha foglalkoztam nagyobb tételben tenyésztéssel és megint ráadnám a fejem.

Ezt az oldalt a mai napon találta és kérnék véleményt valakinek volt-e már ilyennel tapasztalata?
tenyészállatot helyeznek ki és szaporulatra vállalnak garanciát, hogy vágóállatként átveszik, jelenleg 600Ft/kg áron.

http://rexnyul.5mp.eu/web.php?a=rexnyul&o=5buw0b3ex9
G.Zoli Creative Commons License 2009.04.05 0 0 251

Sziasztok

Nincs véletlenül  valakinek  eladó  magyar óriás nyuszija?  Kicsi  kellene mert húsvéti ajándék  is lenne.  Egy fiut és egy lányt szeretnék különböző vérvonalból mert ha megnő tenyészteni is szeretném. 

Köszke

stangli2 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 250

A képet feltöltés után be kell illeszteni, úgy csinálod? Jó lenne ha sikerülne, mert kiváncsi vagyok! Ügyes vagy ha sk. tudtál öntisztulós ketreceket gyártani!

Az új alomból már kettő elhullott, túl sok az anyának.. gyakran ellenőrzöm a fészket melegben hamar szaga lesz..

Sajnos a kutyáim nem férnek hozzá a patkányokhoz, mert az ól a kerítés része és a szomszédból járnak át. Pedig megfognák. Most hoztak a szomszédba is kutyát, megoldás lehetne ez is, de azok sajnos be vannak zárva, így olyan mintha nem is lennének..

tooommm0013 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 249

Ja! BMP kell!

Hátha...

tooommm0013 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 248

Kép utoljára. Ennél kissebbet már nincs értelme felrakni.

Ha nem megy föladom.

tooommm0013 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 247
Kép harmadszor.
tooommm0013 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 246

A képeket nem akarja engedni!

De nem adom fel!

tooommm0013 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 245

Hello!

 

Én csináltam, abból amit találtam. Belméret 100*70 cm. A képen látszik, hogy van alattuk vastagon mindenféle "jó". Szőr, széna, trágya, lerágott vesszők stb. Ez kb 1 havi cucc (azóta már kitakarítotam). Tudom nem szép dolog, de a gyermekeim most minden időmet lekötik. Most 6 hónaposak és elég sok velük (is) a munka.

A padlórács fából van, mert így télen sem hideg és a talpukat is kíméli. A ketrecek olyan magasak, hogy az anya a fialtatóláda tetejére tud menekülni a kicsik elől. Etetéshez, itatáshoz nem kell az ajtót kinyitni. Ez így persze csak 1 szintes és elég helyigényes. A hízlalóketrec az fémből van, tálcás rendszerű és 3 szintes(volt lecsurgós is azt jobban szerettem, de sajnos eladtam). A tálcát hetente illik üríteni. Akkor azt kihúzom és öntöm a taligába egyből. Etetés itatás itt is zárt ajtónál történik. Hát ennyi. Nekem reggel is és este is max 10 perc az ellátás. Ebben persze nincs simogatás gyönyörködés stb. Az csak akkor ha van egy kis időm. Meg ha az idő is olyan.

De szerencsére az idő most gyönyörű és már a füvet is lehet vágni nekik. Ez azért jó hír!

 

Patkányokkal vigyázni kell, mert az egyik ismerősömnél többször megrágta a nyulakat. Eleinte az anyára gyanakodtt, de nem az volt. Lerágta a fialtatóládában a kisnyulak lábait, füleit. Nálam még nem láttam patkányt soha, de ha mégis lenne bízok benne, hogy Yoda (a kutya) rendezi őket!

Jó hétvégét mindnkinek!

Előzmény: stangli2 (243)
stangli2 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 244
Nem lehet őket nem megszeretni, de enni is kell.. a húsa pedig annyira finom, hogy ezért ez a szükséges rossz.. egy jól irányzott ütéssel gyorsan vége az egésznek, az az ember dolga.. addig nem nézek oda..
Előzmény: anemone75 (241)
stangli2 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 243

Távol áll tőlem, hogy megsértődjek! Neked gyári ketreceid vannak, vagy te csináltad "öntisztulósra"? Az igazsághoz hozzá tartozik az én emberem nagyon lusta, végelgyengülésben meghalnak a nyulak mire ő csinál egy ilyen öntisztulós ketrecet. Régen mikor ketrecben tartottam a nyuszikat, rossz szekrényekből összetákolt ketrecekben, az mind teli padozatos volt, jól megállt benne mindenféle cucc, nyáron két-három naponta kellett takarítanom, ha nem akartam, hogy beköpjék a legyek. Ezért hagytam abba annó, mert nem bírtam idővel. Míg egy szép napon Fülöp az udvarunkra tévedt.. naná, hogy újra nyulászom..

Szóval nekem ez a megoldás egyenlőre a legkényelmesebb, ill. kénytelen voltam kipróbálni mert akkora ólam nincs amibe ketreceket tudnék rakni, így kipróbáltam ezt a megoldást és egyenlőre bevált. Az emberem megigérte, hogy lejavítja az alját, ez remélem minél hamarabb meglesz és akkor már a patkányok is elköltözhetnek máshová..

Előzmény: tooommm0013 (240)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!