Keresés

Részletes keresés

bolero84 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 384
Helló!
Igen...arra célzol,hogy a felnevelésen is sok múlik,nem csak a fajtán?
Egyet értek...
Nekünk a hátsó baromfi udvaron maradt egy kettő "túlélő" húshibrid tyúkunk...egy hete raktam alá 13 pulyka tojást...gyönyörűen elvannak a legelőn és tyúkként élhetnek...ellenállóbbak is...
Én szeretném viszont meglovagolni azt,h a laikus ember felfigyel a "tudatos" táplálkozása során a mangalica,vagy durok' név hallatán(el akarom majd adni a húst)...
-miközben egy mai modern fajtából sokkal többet kilehet hozni,megfelelő félintenzív tartásban...-
Előzmény: zotyapeti (383)
zotyapeti Creative Commons License 2010.04.12 0 0 383
Sziasztok.Egyik ismerős vaddisznókat tenyészt.Egyszer kapott egy sima fehér húsdisznó süldőt a fajtájára már nem emlékszem.Mivel nemvolt hová tenni berakta a vaddisznós kertbe.És év végére gyönyörű hizó lett belőle persze ő a vaddisznókat is fullosan eteti.Levágva a hízót azt figyelte meg hogy sokkal izmosabb gyönyörübb húsa van mint egy ólas hízónak.Valószínű a sok mozgás, napfény ,szél stb.edzette meg.A másik amit én is többször láttam a szomszédos kisváros szeméttelepén történt kb.15 éve.A telep mellett lakott egy idős emberke aki disznókat tartott a szemétben.Volt több koca egy kan plusz a szaporulat.Reggel kiengedte őket este bezárta és amúgy egész nap több éven keresztül a szemétben lakmározva szaporodtak.És ugye azt hinné az ember hogy biztosan betegek lesznek a szemétben de én ahányszor láttam kicsattantak az egészségtől.És ráadásul a hizókat eladta ,mondjuk én ebből sohasem vettem volna.Ja ezek is fehér disznók voltak máramikor látszott a kosztól.Hát ennyi.Sziasztok.
Előzmény: bolero84 (377)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.12 0 0 382

 

 :) Magasles !  ( + költség ! :)

Előzmény: karibaba (381)
karibaba Creative Commons License 2010.04.12 0 0 381
Majd hívja a vadászt.... ;o))
Előzmény: ez-Ben (380)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.12 0 0 380

 

 :) Azzal még várjunk, mert a "keverékek" még Bolerót is sakkban tarthatják...! :)

Előzmény: karibaba (379)
karibaba Creative Commons License 2010.04.12 0 0 379
Vagy mangalica vaddesznyó keveréket! ;o) (Ez lehetne a telibevert szakasz :o)))) )
Előzmény: ez-Ben (378)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.12 0 0 378

 

 :) Mangalicákkal kezdj...azok kondába verődve jól birják a szilaj állattartást és ha kell meg is védik magukat ! ( kóbor kutya stb. )

Előzmény: bolero84 (377)
bolero84 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 377
Isten áldjon mindenkit!
Szeretnék külterjesbe tartani disznó jószágokat !
;)
Durok ,mangalica és még valamilyen "verdtelibe"fajtákat engednék szabadlábra egy legelőn,amin van egy kis mocsaras rész,fákkal,bokrokkal...egy-kettő holdat kerítenék be...malacokat szeretnék venni...
benpeter Creative Commons License 2010.04.12 0 0 376
Sziasztok!
Régen jelentkeztem, de azért olvaslak benneteket rendszeresen.
Nálam a helyzet: Szombaton búgattam be a kocámat, sajnos az inszeminátor másnap nem tudott jönni, de remélem így is sikeres lesz. A malacaim most 11 és fél hetesek egészségesek, még mindíg szárazon etetem őket önetetőből: 1-1-1 adag kukorica, árpa, tritikálé; 2 adag malactáp. Napi 5 kg fogy.
A mangalica-csüngőhasú keverékeket májusban levágom, úgy döntöttem nem kínlódok velük tovább: állandóan búgnak, és valószínűleg elkényeztettem őket, mert válogatnak. (amikor idekerültek még a búza és a kukorica ocsút is zabálták, most meg a moslékból is a fele ott marad). Kell a hús a fagyasztóba! (Valószínűleg csak zsírom meg tepertőm lesz sok)
kompot42 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 375

:)))

Szia

Most 28 naposak, de a disznótelepekem 21 naposan választják őket.Ami elég hihetetlen de nem mondanám ,hogy megsínylették.Az ötös alom malacai meg éppen hogy nem repednek szét olyan kövérek,feszesek.:)

A kocának meg több földi jót tényleg nem lehet adni ,a maximumot kapta .Az ötös alom kocája meg szinte nől a szoptatás alatt is. Kezdem azt hinni ,hogy anyának csak első osztájú hús disznó szabad nevelni ,ahogy olvasgatom ebben a témában a cikkeket,tanulmányokat.Majd meglátjuk:)

Előzmény: zotyapeti (374)
zotyapeti Creative Commons License 2010.04.11 0 0 374
Sziasztok.Bocsi hogy csak most jelentkezem de nem volt időm gépezni.Tegnap este fél 11-kor végre sikerült megírtam kb. ezt amit most fogok és amikor elakartam küldeni elment a net.Utánna visszajött de már nemvolt lelkierőm mégegyszer megírni,mert természetesen elveszett.Na szóval remélem a kocád minnél hamarabb följavul és megajándékoz még egy pár alommal.Egyébként a malacaid mennyi idősek?Az enyémek jólvannak sőt túljól.Szétszedik az anyjukat de most már az is kezd bekeményíteni.A koca nálam is sokat fogyott pedig kedden lesznek 3hetesek a malacok.Kap naponta háromszor nedvesen .Kenyér áztatva rá a dara amely áll:kocatáp,kukorica,tritikálé,zab,plusz egykis tak.mész.Ja és utánna kap egy kis lucernaszénát.Nagyon szerettem volna eljuni hozzád és a börzére de sajnos nem ment egy ismerős sem egyedül meg nem vállaltam be.De ami késik nem múlik nemfogod megúszni a látogatást.Üdv:Zoli.
Előzmény: kompot42 (371)
kompot42 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 373

Szia

A malacok jól vannak ,már ettek anyjuk mellett is baby tápot 5 napos koruktól elöttük van.A koca mára jobban lett valamivel ,már fölugrik ha injekciot kap.:)Vemhesség alatt mindent megkapott, és másodjára ellet ,bár ez első hét malaca is kiszipojozta purina takarmányok mellett.Szóval mindent megkap és megkapott ,nem tudom miért van ez.Remélem helyre jön teljesen.

Előzmény: törpecser (372)
törpecser Creative Commons License 2010.04.09 0 0 372

 

Szia!

Most olvasom a gondjaidat... Jobban lett már a coca? Remélem, hú dehát a malacok is még elég kicsik de talán már a malactápot megeszik...

Arra gondolok, talán ha előhasú akkor megviseli a sok malac nevelése...

(( csak kérdezem csonterősítőt kapott a koca a vemhesség idején? ..))

Szorítok, hogy rendbejöjjön és a malacok megmaradjanak, növekedjenek..)))

Előzmény: kompot42 (371)
kompot42 Creative Commons License 2010.04.08 0 0 371

Szia

Mi van a malacokkal?Jól vannak?

Nálam a 10-es bandát lekelett választani anyárol mert teljesen kikészítették,nem tudom hogy miért ?Tejelő koca tápot kapot takarmányt külön ,napi kétszeri moslékot.Szóval nem értem,most aggódunk érte .A mai napot a kertben töltötte egész nap sütkérezett,még a szokásosnál is jobban le van lassúlva:(

Jöttök a börzére?

Meg minket meglátogatni?

Előzmény: zotyapeti (365)
holmogorov Creative Commons License 2010.04.06 0 0 370
Sziasztok! Jó éjt!
holmogorov Creative Commons License 2010.04.06 0 0 369
Sziasztok!

Én is láttam a Szabad Föld hátulján a cikket, de ha jól emlékszem a Fókuszban régebben volt egy ennél nagyobb sertés is.
Még régebben keresgéltem a neten, és találtam igazán nagy disznókról képet, videót.
Íme egy link:
http://www.youtube.com/watch?v=huSbq6mB-EY
Amerikában, az Iowa State Fair-en készült. Mondjuk némelyik kan már kimeríti az állatkínzás fogalmát. A súlyt Lbs-ben (pounds) adják meg, ami közt a váltószám:
1 Lbs= kb. 0,45 kg. Tehát az egyiknél 1212 pounds-ot mutat a mérleg, ami 545 kg.
Itt van még néhány kép is:
1-2. kép: duroc
3. kép: Hampshire x Duroc 1199 pounds
4. kép: 4 éves kan, 1200 pounds
5. kép: Szerintem hihetetlen, de 1800 pounds-ot írnak a kan súlyának, ami 810 kg körüli. Itt írják (http://www.bsbrewing.com/blog/2006/08/2006-iowa-state-fair/), csak lejjebb kell menni az oldalon, és a kép felett van a szöveg.
012
45

Na ezért bírom a durocot, és az egyéb ilyen nagyra növő fajtákat.
ervin751 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 368
sziasztok....azt n.tudom milyen fajta,de olvastam róla és ha jók az informáciom akkor már le is vágták....amúgy 450kg-os kandisznó vágásánál már nekem is volt részem...
Előzmény: törpecser (366)
törpecser Creative Commons License 2010.04.05 0 0 367

 

((((A képre kattintva olvasható a szöveg is...:)))

Előzmény: törpecser (366)
törpecser Creative Commons License 2010.04.05 0 0 366

 

Sziasztok!

Vettem a múlt héten Szabad Föld újságot ezt a cikket találtam benne..

((csak azt nem írják, hogy milyen fajta ez a "kis" disznó..)))

Mit szóltok hozzá??

Remélem olvasható a szöveg is...))

zotyapeti Creative Commons License 2010.04.04 0 0 365
Köszönönjük szépen és viszont kívánjuk.
Előzmény: törpecser (363)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.03 0 0 364

 

 :) Nagyon szép kép...hátha még a gyerek a "négylevelűeket" is láthatnák !

 A jókivánságokat, sok locsólóval együtt viszont kivánjuk ! :)

Előzmény: törpecser (363)
törpecser Creative Commons License 2010.04.03 0 0 363

 

Sziasztok!

Kívánok minden fórumosnak és családjának Nagyon kellemes Húsvéti Ünnepeket és

jó pehenést....

ervin751 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 362
sziasztok....nekem szinte mindig nagy fehér kocáim vannak.....amiket hungahib39-el rakok be...ha véletlenül azt nem kapok akkor vagy seghers vagy lapály...
Előzmény: törpecser (361)
törpecser Creative Commons License 2010.03.31 0 0 361

 

Sziasztok!

Közepes méretű kan és 380-400 kg. 2,8 m hosszú, hát ez hatalmas, már borjú méret.

(nem tudom mennyi idő alatt éri el ezt a méretet)

Régebben volt már nekünk duroc kocánk, többször fialtattuk, jó nevelő volt. A tapasztalat az volt, hogy ált. 8 max. 10 malacot fialt. Hízlaltunk belőlük, nagyon jó a húskihozataluk, sok kolbász, nagy sonkák lettek. A szalonnája az minimális.

Ami nem tetszett ebben a fajtában az erős, vastag sörte a szalonnában, tepertőben..

( de pindur fajtával nincs tapasztalatom...))

Előzmény: holmogorov (360)
holmogorov Creative Commons License 2010.03.30 0 0 360
Sziasztok!

Szia kompot!

Köszönöm, ismerem az oldalt. Nézegettem én is. Igazából az emődi génbankban lévő durocokra pályáznák, mivel 2008-ban a szentlőrinci gazdanapokon láttam onnan egy kant és hatalmas volt. Rákérdeztem a "tulajnál" e-mailen, ezt írta (idézem): "kan kb. 380-400 kg tömegű, fejétől a farkáig kb. 2,8 méter hosszú és a marmagassága kb. 130 cm. Spermát ettől a közepes kantól már nem tudunk adni, de van ennél jobb képességű és persze nagyobb duroc kanunk is az emődi génbankunkban". Na ezért szeretnék onnan spermát.
Előzmény: kompot42 (359)
kompot42 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 359

Szia.

http://www.hódmezőgazda.hu/magyar/agazatok/55/57

Itt találsz duroc kant meg más fajtákat is.

Előzmény: holmogorov (354)
kompot42 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 358

Szia,gratulálok a malac bandához,nagyon szépek.A pici malacot meg nem kell félteni ,nekünk is van egy ilyen de már gondolkodnom kell ,hogy melyik az.Kicsi a bors de erős:):)))

Előzmény: zotyapeti (356)
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.30 0 0 357
Szia. Tényleg szépek a disznóid azt hittem már rég vemhesek.Így már tényleg meggondolandó a helyzet.Viszont a második ellésük jövö tavasz lenne,persze addig el kell jutni.Nemlehet tudni milyen év lesz takarmány szempontjából.Sajnálom hogy ilyen nehezen találsz normális kant.
Előzmény: holmogorov (354)
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.30 0 0 356
Sziasztok.Köszönöm a kedves hozzászólásokat.Megvan még mind a 13,vasárnap megkapták a vasinjekciót .A kocát etetjük amennyit csak eszik mert tényleg egy kicsit sok ez a malac.Van egy kicsi a képen középtájon de sajnáltam volna kiselejtezni mert rettentő eleven és kiverekszi a helyét.Szóval ő is szeretne nagy disznó lenni.
holmogorov Creative Commons License 2010.03.29 0 0 355
Sziasztok! Jó éjt!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!