Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.17 -1 0 99634

"Fentről (padlás irányából) is kell tömíteni?"

 

Télen a külvilági hideg levegő víztartalma nagyon alacsony (sokszor alacsonyabb a szaharai sivatagi levegőnél is). Az a levegő akárhova mehet a csőben, abból a levegőből nem lesz vízkicsapódás.

Tehát a külső porszáraz levegő kívülről nyugodtan elmehet a tömítési pontig, tehát kívülről felesleges tömíteni.

Előzmény: ferenc3 (99631)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.17 -2 0 99633

Akkor írj neki egy tíz fejezetes regényt.

Előzmény: tfe_tng (99632)
tfe_tng Creative Commons License 2019.05.17 -1 0 99632

tekintve hogy biztonsagrol volt szo, felteszem hogy BARMELYIK.

 

200IQ...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99628)
ferenc3 Creative Commons License 2019.05.17 0 0 99631

Értem, köszi! Fentről (padlás irányából) is kell tömíteni?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99629)
ferenc3 Creative Commons License 2019.05.17 0 0 99630

Maga ez a helyzet, hogy az elmúlt két hétben kétszer tapasztaltam ezt a fényerő játékot :)

Aminek egyik lehetséges oka, ahogyan írtátok, a pára.

A pára jelenléte a védőcsőben / a vezetékeknél jelent kockázatot?

 

Köszi az FBS termékajánlatot, megnézem!!

 

Ferenc

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99628)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.17 -1 0 99629

Azokon a pontokon kell tömíteni, ahol a cső elindul kifelé a lakásból a hideg felé. A tömítés akkor légmentes, ha trutymó befolyt a vezetékek közé is, nem csak mellé nyomkodsz egy kicsit ahol látod. A párás levegő megtalál minden kicsi lyukat.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99627)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.17 -1 0 99628

"Biztonsági szempontból jelenthet ez bármilyen kockázatot?"

 

Tízféle dologról írtam. Melyik az az "EZ"?

Előzmény: ferenc3 (99626)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.17 -1 0 99627

"Lehet ezeket utólag pára ellen szigetelni, vagy esélytelen?"

 

A folyamat:

- a lakás meleg párás levegője bekerül a csőbe

- eljut a cső hideg szakaszára, ott a levegő lehűl, a benne lévő pára folyékony vízzé csapódik ki

- ez a íz visszacsorog a csövön a lakásba

Megoldás: légmentesen tömíteni minden olyan csövet, ami átmegy a lakás hőszigetelő burkán, hogy a párás lakáslevegő ne tudjon eljutni a cső hideg szakaszára.

Tipp a tömítéshez: FBS nevű trutymó.

Előzmény: ferenc3 (99620)
ferenc3 Creative Commons License 2019.05.17 0 0 99626

Köszönöm!

 

Biztonsági szempontból jelenthet ez bármilyen kockázatot?

 

Ferenc

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99625)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.17 0 0 99625

Ha a villanyos csöveid felmennek a padlásra is (és a kimenő csövek nincsenek letömítve), ott hideg időben a levegő párája kicsapódhat a cső belsejében és ez a víz szépen csoroghat befelé a csőben a lakásba.

Ez a víz is okozhat olyan picike áramvezetést, amitől halványan világít a led lámpád kikapcsolt állapotban is.

És ezt a picike fényt még számos más dolog is okozhatja (pl már az is elég lehet, ha két vezeték nagyon hosszan szorosan egymás mellett fut), most hosszú lenne mindet felsorolni és elmagyarázni.

Ha nem báncsa a szemedet pl alvás közben, akkor ne törődj ezzel a picike fénnyel, a villanyszámlában többnyire nem jelent 1-2 forintnál több plusz kiadást havonta.

 

"alatt tényleg olyan volt, mint ha valaki 50%-ig feltekert volna egy potmétert"

 

Figyeld meg, hogy a fényerő változik-e az időjárással. tehát ha tartós meleg időben megszűnik, vagy jelentősen csökken akkor lehet kicsapódó párára gyanakodni. Ha nem változik a fény, akkor valami más okozhatja.

Előzmény: ferenc3 (99618)
ferenc3 Creative Commons License 2019.05.17 0 0 99624

Nem, nem villódzik.

 

Szóval a lámpa le van kapcsolva - pl ma reggel, utoljára este volt felkapcsolva.

Egyszer csak látom, hogy mind a négy izzó a csillárban kb. 3-5 másodperc alatt eléri a fényereje kb. 50-60%-át, folyamatosan emelkedve, majd ugyanígy 3-5 másodperc alatt vissza nullára.

Nincs villódzás, tényleg olyan, mint ha valaki egy fényerőszabályozót tekerne fel.

 

Azóta semmi. Rendben felkapcsol, rendben lekapcsol, mindkét kapcsoló úgy működik, ahogy kell.

Előzmény: Törölt nick (99621)
cucu Creative Commons License 2019.05.17 0 0 99623

Plusz a pára...

Előzmény: Törölt nick (99621)
cucu Creative Commons License 2019.05.17 0 0 99622

A csövezést jobb lett volna kihagyni, és MBCU vezetékkel kiépíteni a hálózatot.

Amikor tetőteres házban laktam, nekem is csöpögött a csőből a pára. De akkor még nem voltak LED-es cuccok.

Előzmény: ferenc3 (99620)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.17 0 0 99621

Pára nem hiszem hogy okozhatja.
Azt mondod ha egyik féle képpen van lekapcsolva akkor villódzik, ha másik féleképpen akkor meg nem?
Még az lehet hogy csak annyi a gond hogy túl hosszan futnak egymás mellett közös csőben a vezetékek.

 

Előzmény: ferenc3 (99620)
ferenc3 Creative Commons License 2019.05.17 0 0 99620

Értem, köszönöm! Megnézem akkor a padláson azt a csövet.

Lehet ezeket utólag pára ellen szigetelni, vagy esélytelen? Van esetleg valami ötletetek, tippetek, vagy mindenképp szakember téma?

 

Köszönöm szépen!

Ferenc

Előzmény: cucu (99619)
cucu Creative Commons License 2019.05.17 0 0 99619

Váltó kapcsolóban valóban nem szokott élfény lenni. Nem is erre gondoltam.

 

Hetente kétszer kérdeznek rá a LED-es villódzásra, meg kikapcsolt állapotú pislákolásra. Konkrétan a te esetedet még nem tárgyaltuk ki, de ahol LED van, ott bármi előfordulhat. Lévén, hogy pár 10 milliamperrel működnek.

Szerintem a nedvesség közre játszhat benne, mivel a váltókapcsolókhoz egy csőben futnak a vezetékek. A pára meg ott van.

Előzmény: ferenc3 (99618)
ferenc3 Creative Commons License 2019.05.17 0 0 99618

Szia!

 

Mármint ami éjszaka is egy kis fényt ad, hogy lássam hol a kapcsoló?

Nem, ilyen nincs benne. Sima mezei legrand kapcsolók.

 

Tud ilyet produkálni ha pl a védőcső, amiben futnak a kábelek a falban beázik fentről, vagy akár csak kicsapódik benne a pára?

Tavaly télen volt olyan, hogy a termosztát (ami az egyik kapcsoló felett van, így gondolom közös a védőcső) alatt pár csepp víz jelent meg - szerintem a padlástér vs szobában lévő hőmérsékletkülönbség miatt kicsapódó pára lehetett, ami lefolyt a csövön.

 

Csak az a fura, hogy nem pislákol, nincs zárlat "hangja" (bocs nem tudom erre van-e szakkifejezés), rendesen kapcsol fel-le, oda-vissza, és a "jelenség" :D alatt tényleg olyan volt, mint ha valaki 50%-ig feltekert volna egy potmétert.

 

Köszi!

Ferenc

Előzmény: Törölt nick (99617)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.17 0 0 99617

Szerintem arra gondol hogy irányfény van a kapcsolódban és az okozza a problémádat.

Előzmény: ferenc3 (99615)
még1MbR Creative Commons License 2019.05.17 0 0 99616

http://shop.villamossagidiszkont.hu/wago-1x2-5-csillarcsatlakozo-224-101

 

Én nem pasztáznám, nem folyik semmi komoly áram itt.

Előzmény: Dalonar (99614)
ferenc3 Creative Commons License 2019.05.17 0 0 99615

Ne haragudj, megpróbáltam, a negyedik oldalig visszatekertem de szerintem nem találom amire gondolsz. Tudnád linkelni?

 

Köszönöm szépen!

Ferenc

Előzmény: cucu (99613)
Dalonar Creative Commons License 2019.05.17 0 0 99614

Üdv

Az a kérdésem lenne, hogy szeretnék egy 16W os ledámpát szerelni a menyezetemre de a lámpának magának csak két aluminium vezeték van hagyva, amik elég vékonyak ahogy láttam. Miként csatlakoztathatom a 2.5 ös rézkábellel össze úgy hogy ne legen baj? Wago-val elég vagy ilyen csatlakozópasztát is rakjak hozzá? Az összesodrom leszigetetlőszallagozom megoldás nem hiszem hogy jó lenne neki.

cucu Creative Commons License 2019.05.17 -1 0 99613

Olvasgass vissza kicsit!

Előzmény: ferenc3 (99611)
ferenc3 Creative Commons License 2019.05.17 0 0 99612

kiegészítésként annyi, hogy egyébként lekapcsolt állapotban egyáltalán nem világítanak, még halványan sem, felkapcsolt állásban pedig nincs pislákolás vagy hasonló

Előzmény: ferenc3 (99611)
ferenc3 Creative Commons License 2019.05.17 0 0 99611

Sziasztok!

 

Két éve épült házban a padláson futnak a vezetékek.

Adott egy váltókapcsolós villany, 2 kapcsolóval.

(Ugye váltókapcsoló ennek a neve, bármelyikkel felkapcsolhatom és bármelyikkel lekapcsolhatom)

 

Nem hittem el, de ma én is láttam: az első esetben a 4db led égő kivilágosodott, mintha egy potmétert tekertem volna fel és addig így is maradt, míg a feleségem fel-le nem kapcsolta (ezt akkor csak Ő látta, én nem).

Ma pedig én is láttam: az égők felvillantak, szépen lassan, tényleg mintha egy potmétert tekernék, nem érték el a teljes fényességet, majd visszahalványodtak.

 

Mitől lehet ez? Zárlat, beázás, ilyesmi? Fí relé van, ha ez számít ebben az esetben.

 

Köszönöm az ötleteket, ha nem triviális természetesen szakembert fogok hívni.

 

Üdv,

Ferenc

kiggyo Creative Commons License 2019.05.17 0 1 99610
Csak a szokásos. És a végén a kérdező összezavarodva el is szokott menekülni és többet nem is jön erre mert elveszik a megoldás a telefosott topicban.
Előzmény: oregbeatsuhanc (99609)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2019.05.17 0 0 99609

 

"Az egész abból indult ki, hogy egy max 16 amperes dugalj kör mindig az élő fázisról működjön, itt nincs semmi szükség ívoltásra."

 

Ja, abból indult ki, csak a végére majdnem akadémikus vita kerekedett belőle.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99605)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.16 -1 1 99608

"pedig ott volt vagy 20cm az erintkezok kozott"

 

20 centi távolság? Biztos, hogy te 230/400 voltos kapcsolót láttál?

 

"Az ivoltas arrol szol hogy ha mar van egy iv, akkor az kialszik vagy sem. AC halozatnal a nullatmenet adja ezt a kepesseget,"

 

Ha ez ennyire egyszerű lenne, akkor 50Hz esetén nem létezhetne olyan ív, ami 10 ms-nál hosszabb életű.

A valóság sajnos ennél bonyolultabb, a létrejött ív egy darabig sajnos újra meg újra "felépül" hol ebben az irányban, hol abban az irányban, egészen addig, amíg az ív körül létrejött (jó vezetőképességű) ionizált levegő-alagút el nem éri a kritikus hosszúságot.

https://www.youtube.com/watch?v=QMilUvZfyxQ

Előzmény: tfe_tng (99590)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.16 -1 1 99607

Talán nem volt kedvük plomba-jegyzőkönyvet kitölteni, kismegszakító csere-papírt kitölteni, vagy nem volt náluk pont olyan kismegszakító, amilyet ki kellene cserélni egy olyanra, ami MIDIG átengedi az áramot :)

Előzmény: QQ (99591)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.16 -1 0 99606

"Árban viszont jó húzós"

 

Léteznek kalapsínre 1 kismegszakító méretű váltó kapcsolók is, ilyenből kettőt kell alkalmazni és a két kapcsoló különböző kombinációjával a dugaljadat bármelyik fázisra rákapcsolhatod a három közül. Ezek a kapcsolók valamivel olcsóbbak, de ebből viszont kettő kell.

 

"kezd egyre jobban tetszeni az 500 Forintos Kontavill kalapsínes konnektor"

 

3 db dugalj már annyira sok helyet foglal, hogy az meg az elosztó dobozod méretét (=árát) emeli meg.

Előzmény: Sw201inger (99593)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.16 -2 0 99605

"Ezt segíti még az ívoltó berendezés."

 

Az egész abból indult ki, hogy egy max 16 amperes dugalj kör mindig az élő fázisról működjön, itt nincs semmi szükség ívoltásra.

Előzmény: oregbeatsuhanc (99604)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!