Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.13 0 0 386
Hali!
Én egy jó pár éve tartok disznókat, és tapasztalatból mondom néha még a nem megfelelő vastagra vágott akác deszka sem jelent nekik akadályt!! Ez a cement kötésű lap nem tudom milyen vastag de kétlem,hogy kettő centisnél van belőle vastagabb, és szerintem az kevés! Nem akarok okoskodni, de én úgy csinálnám, hogy az ól részre belülről akác deszkát/legalább 120cm magasat/ tennék, jó erős riglifára, és kívülről pedig a ck lapot szigetelőnek!
Üdv.! Dudi
Előzmény: Ricsi&Ibi (385)
Ricsi&Ibi Creative Commons License 2010.04.13 0 0 385
Sziasztok!Egy ideje olvasója vagyok a fórumnak,remélem nem gond ha írok de lenne egy kérdésem ha valaki tudna segíteni.Szeretnénk venni 3db malacot és az érdekelne hogy ha ezeknek ck lapból csinálnánk ólat azt egy kb 120kg os jószág nem döntené szét?Mert kb ekkorára szeretnénk meghizlalni őket.Úgy gondoltuk,hogy a fa oszlopok amire a ck megy az kívül lenne a ck meg belűről csavarozva,az alja betonozva lenne. + az ól elé csinálnánk egy karámot ahol dagonyázhatnának.Szerintetek jó a ck lap?Nekem ez van itthon meg oszlopnak is anyag szal 0ft ból kihoznám csak nem tudom neki e merjek állni.Köszönöm ha valaki tudna nekem ebbe segíteni!
bolero84 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 384
Helló!
Igen...arra célzol,hogy a felnevelésen is sok múlik,nem csak a fajtán?
Egyet értek...
Nekünk a hátsó baromfi udvaron maradt egy kettő "túlélő" húshibrid tyúkunk...egy hete raktam alá 13 pulyka tojást...gyönyörűen elvannak a legelőn és tyúkként élhetnek...ellenállóbbak is...
Én szeretném viszont meglovagolni azt,h a laikus ember felfigyel a "tudatos" táplálkozása során a mangalica,vagy durok' név hallatán(el akarom majd adni a húst)...
-miközben egy mai modern fajtából sokkal többet kilehet hozni,megfelelő félintenzív tartásban...-
Előzmény: zotyapeti (383)
zotyapeti Creative Commons License 2010.04.12 0 0 383
Sziasztok.Egyik ismerős vaddisznókat tenyészt.Egyszer kapott egy sima fehér húsdisznó süldőt a fajtájára már nem emlékszem.Mivel nemvolt hová tenni berakta a vaddisznós kertbe.És év végére gyönyörű hizó lett belőle persze ő a vaddisznókat is fullosan eteti.Levágva a hízót azt figyelte meg hogy sokkal izmosabb gyönyörübb húsa van mint egy ólas hízónak.Valószínű a sok mozgás, napfény ,szél stb.edzette meg.A másik amit én is többször láttam a szomszédos kisváros szeméttelepén történt kb.15 éve.A telep mellett lakott egy idős emberke aki disznókat tartott a szemétben.Volt több koca egy kan plusz a szaporulat.Reggel kiengedte őket este bezárta és amúgy egész nap több éven keresztül a szemétben lakmározva szaporodtak.És ugye azt hinné az ember hogy biztosan betegek lesznek a szemétben de én ahányszor láttam kicsattantak az egészségtől.És ráadásul a hizókat eladta ,mondjuk én ebből sohasem vettem volna.Ja ezek is fehér disznók voltak máramikor látszott a kosztól.Hát ennyi.Sziasztok.
Előzmény: bolero84 (377)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.12 0 0 382

 

 :) Magasles !  ( + költség ! :)

Előzmény: karibaba (381)
karibaba Creative Commons License 2010.04.12 0 0 381
Majd hívja a vadászt.... ;o))
Előzmény: ez-Ben (380)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.12 0 0 380

 

 :) Azzal még várjunk, mert a "keverékek" még Bolerót is sakkban tarthatják...! :)

Előzmény: karibaba (379)
karibaba Creative Commons License 2010.04.12 0 0 379
Vagy mangalica vaddesznyó keveréket! ;o) (Ez lehetne a telibevert szakasz :o)))) )
Előzmény: ez-Ben (378)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.12 0 0 378

 

 :) Mangalicákkal kezdj...azok kondába verődve jól birják a szilaj állattartást és ha kell meg is védik magukat ! ( kóbor kutya stb. )

Előzmény: bolero84 (377)
bolero84 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 377
Isten áldjon mindenkit!
Szeretnék külterjesbe tartani disznó jószágokat !
;)
Durok ,mangalica és még valamilyen "verdtelibe"fajtákat engednék szabadlábra egy legelőn,amin van egy kis mocsaras rész,fákkal,bokrokkal...egy-kettő holdat kerítenék be...malacokat szeretnék venni...
benpeter Creative Commons License 2010.04.12 0 0 376
Sziasztok!
Régen jelentkeztem, de azért olvaslak benneteket rendszeresen.
Nálam a helyzet: Szombaton búgattam be a kocámat, sajnos az inszeminátor másnap nem tudott jönni, de remélem így is sikeres lesz. A malacaim most 11 és fél hetesek egészségesek, még mindíg szárazon etetem őket önetetőből: 1-1-1 adag kukorica, árpa, tritikálé; 2 adag malactáp. Napi 5 kg fogy.
A mangalica-csüngőhasú keverékeket májusban levágom, úgy döntöttem nem kínlódok velük tovább: állandóan búgnak, és valószínűleg elkényeztettem őket, mert válogatnak. (amikor idekerültek még a búza és a kukorica ocsút is zabálták, most meg a moslékból is a fele ott marad). Kell a hús a fagyasztóba! (Valószínűleg csak zsírom meg tepertőm lesz sok)
kompot42 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 375

:)))

Szia

Most 28 naposak, de a disznótelepekem 21 naposan választják őket.Ami elég hihetetlen de nem mondanám ,hogy megsínylették.Az ötös alom malacai meg éppen hogy nem repednek szét olyan kövérek,feszesek.:)

A kocának meg több földi jót tényleg nem lehet adni ,a maximumot kapta .Az ötös alom kocája meg szinte nől a szoptatás alatt is. Kezdem azt hinni ,hogy anyának csak első osztájú hús disznó szabad nevelni ,ahogy olvasgatom ebben a témában a cikkeket,tanulmányokat.Majd meglátjuk:)

Előzmény: zotyapeti (374)
zotyapeti Creative Commons License 2010.04.11 0 0 374
Sziasztok.Bocsi hogy csak most jelentkezem de nem volt időm gépezni.Tegnap este fél 11-kor végre sikerült megírtam kb. ezt amit most fogok és amikor elakartam küldeni elment a net.Utánna visszajött de már nemvolt lelkierőm mégegyszer megírni,mert természetesen elveszett.Na szóval remélem a kocád minnél hamarabb följavul és megajándékoz még egy pár alommal.Egyébként a malacaid mennyi idősek?Az enyémek jólvannak sőt túljól.Szétszedik az anyjukat de most már az is kezd bekeményíteni.A koca nálam is sokat fogyott pedig kedden lesznek 3hetesek a malacok.Kap naponta háromszor nedvesen .Kenyér áztatva rá a dara amely áll:kocatáp,kukorica,tritikálé,zab,plusz egykis tak.mész.Ja és utánna kap egy kis lucernaszénát.Nagyon szerettem volna eljuni hozzád és a börzére de sajnos nem ment egy ismerős sem egyedül meg nem vállaltam be.De ami késik nem múlik nemfogod megúszni a látogatást.Üdv:Zoli.
Előzmény: kompot42 (371)
kompot42 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 373

Szia

A malacok jól vannak ,már ettek anyjuk mellett is baby tápot 5 napos koruktól elöttük van.A koca mára jobban lett valamivel ,már fölugrik ha injekciot kap.:)Vemhesség alatt mindent megkapott, és másodjára ellet ,bár ez első hét malaca is kiszipojozta purina takarmányok mellett.Szóval mindent megkap és megkapott ,nem tudom miért van ez.Remélem helyre jön teljesen.

Előzmény: törpecser (372)
törpecser Creative Commons License 2010.04.09 0 0 372

 

Szia!

Most olvasom a gondjaidat... Jobban lett már a coca? Remélem, hú dehát a malacok is még elég kicsik de talán már a malactápot megeszik...

Arra gondolok, talán ha előhasú akkor megviseli a sok malac nevelése...

(( csak kérdezem csonterősítőt kapott a koca a vemhesség idején? ..))

Szorítok, hogy rendbejöjjön és a malacok megmaradjanak, növekedjenek..)))

Előzmény: kompot42 (371)
kompot42 Creative Commons License 2010.04.08 0 0 371

Szia

Mi van a malacokkal?Jól vannak?

Nálam a 10-es bandát lekelett választani anyárol mert teljesen kikészítették,nem tudom hogy miért ?Tejelő koca tápot kapot takarmányt külön ,napi kétszeri moslékot.Szóval nem értem,most aggódunk érte .A mai napot a kertben töltötte egész nap sütkérezett,még a szokásosnál is jobban le van lassúlva:(

Jöttök a börzére?

Meg minket meglátogatni?

Előzmény: zotyapeti (365)
holmogorov Creative Commons License 2010.04.06 0 0 370
Sziasztok! Jó éjt!
holmogorov Creative Commons License 2010.04.06 0 0 369
Sziasztok!

Én is láttam a Szabad Föld hátulján a cikket, de ha jól emlékszem a Fókuszban régebben volt egy ennél nagyobb sertés is.
Még régebben keresgéltem a neten, és találtam igazán nagy disznókról képet, videót.
Íme egy link:
http://www.youtube.com/watch?v=huSbq6mB-EY
Amerikában, az Iowa State Fair-en készült. Mondjuk némelyik kan már kimeríti az állatkínzás fogalmát. A súlyt Lbs-ben (pounds) adják meg, ami közt a váltószám:
1 Lbs= kb. 0,45 kg. Tehát az egyiknél 1212 pounds-ot mutat a mérleg, ami 545 kg.
Itt van még néhány kép is:
1-2. kép: duroc
3. kép: Hampshire x Duroc 1199 pounds
4. kép: 4 éves kan, 1200 pounds
5. kép: Szerintem hihetetlen, de 1800 pounds-ot írnak a kan súlyának, ami 810 kg körüli. Itt írják (http://www.bsbrewing.com/blog/2006/08/2006-iowa-state-fair/), csak lejjebb kell menni az oldalon, és a kép felett van a szöveg.
012
45

Na ezért bírom a durocot, és az egyéb ilyen nagyra növő fajtákat.
ervin751 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 368
sziasztok....azt n.tudom milyen fajta,de olvastam róla és ha jók az informáciom akkor már le is vágták....amúgy 450kg-os kandisznó vágásánál már nekem is volt részem...
Előzmény: törpecser (366)
törpecser Creative Commons License 2010.04.05 0 0 367

 

((((A képre kattintva olvasható a szöveg is...:)))

Előzmény: törpecser (366)
törpecser Creative Commons License 2010.04.05 0 0 366

 

Sziasztok!

Vettem a múlt héten Szabad Föld újságot ezt a cikket találtam benne..

((csak azt nem írják, hogy milyen fajta ez a "kis" disznó..)))

Mit szóltok hozzá??

Remélem olvasható a szöveg is...))

zotyapeti Creative Commons License 2010.04.04 0 0 365
Köszönönjük szépen és viszont kívánjuk.
Előzmény: törpecser (363)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.03 0 0 364

 

 :) Nagyon szép kép...hátha még a gyerek a "négylevelűeket" is láthatnák !

 A jókivánságokat, sok locsólóval együtt viszont kivánjuk ! :)

Előzmény: törpecser (363)
törpecser Creative Commons License 2010.04.03 0 0 363

 

Sziasztok!

Kívánok minden fórumosnak és családjának Nagyon kellemes Húsvéti Ünnepeket és

jó pehenést....

ervin751 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 362
sziasztok....nekem szinte mindig nagy fehér kocáim vannak.....amiket hungahib39-el rakok be...ha véletlenül azt nem kapok akkor vagy seghers vagy lapály...
Előzmény: törpecser (361)
törpecser Creative Commons License 2010.03.31 0 0 361

 

Sziasztok!

Közepes méretű kan és 380-400 kg. 2,8 m hosszú, hát ez hatalmas, már borjú méret.

(nem tudom mennyi idő alatt éri el ezt a méretet)

Régebben volt már nekünk duroc kocánk, többször fialtattuk, jó nevelő volt. A tapasztalat az volt, hogy ált. 8 max. 10 malacot fialt. Hízlaltunk belőlük, nagyon jó a húskihozataluk, sok kolbász, nagy sonkák lettek. A szalonnája az minimális.

Ami nem tetszett ebben a fajtában az erős, vastag sörte a szalonnában, tepertőben..

( de pindur fajtával nincs tapasztalatom...))

Előzmény: holmogorov (360)
holmogorov Creative Commons License 2010.03.30 0 0 360
Sziasztok!

Szia kompot!

Köszönöm, ismerem az oldalt. Nézegettem én is. Igazából az emődi génbankban lévő durocokra pályáznák, mivel 2008-ban a szentlőrinci gazdanapokon láttam onnan egy kant és hatalmas volt. Rákérdeztem a "tulajnál" e-mailen, ezt írta (idézem): "kan kb. 380-400 kg tömegű, fejétől a farkáig kb. 2,8 méter hosszú és a marmagassága kb. 130 cm. Spermát ettől a közepes kantól már nem tudunk adni, de van ennél jobb képességű és persze nagyobb duroc kanunk is az emődi génbankunkban". Na ezért szeretnék onnan spermát.
Előzmény: kompot42 (359)
kompot42 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 359

Szia.

http://www.hódmezőgazda.hu/magyar/agazatok/55/57

Itt találsz duroc kant meg más fajtákat is.

Előzmény: holmogorov (354)
kompot42 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 358

Szia,gratulálok a malac bandához,nagyon szépek.A pici malacot meg nem kell félteni ,nekünk is van egy ilyen de már gondolkodnom kell ,hogy melyik az.Kicsi a bors de erős:):)))

Előzmény: zotyapeti (356)
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.30 0 0 357
Szia. Tényleg szépek a disznóid azt hittem már rég vemhesek.Így már tényleg meggondolandó a helyzet.Viszont a második ellésük jövö tavasz lenne,persze addig el kell jutni.Nemlehet tudni milyen év lesz takarmány szempontjából.Sajnálom hogy ilyen nehezen találsz normális kant.
Előzmény: holmogorov (354)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!