Keresés

Részletes keresés

Kályháskristóf Creative Commons License 2011.11.11 0 0 1413

Jól van, persze. Akinek nem inge.... Következő: -Jó, akkor számoljunk el. -Most kell fizetni?! -Ön viccel velem, persze, hogy most, itt van minden papír hozzá... -De hát én még a villanyszerelőt és a vizest sem fizettem ki, jöjjön vissza egy hét múlva... -Uram, mindketten tudjuk, egy hét múlva meg sem fog ismerni. Nos én addig itt leülök és megvárom amíg ide nem hozza a számlán lévő összeget. -De hát honnan vegyek most ennyi pénzt?! 10 óra van!!!! - Ez engem nem érdekel, ha egy órán belül nincs itt a pénz, viszem a kályhát az Ön által már kifizetett csempével munkadíj gyanánt. -Azt nem teheti meg!!! - Dehogynem. Egy órát kap, addig is felszedem a tetejét. 40 másodperc múlva nálam volt a lóvé. Igaz 3-an voltunk és volt halk anyázás rendesen. Na ilyen sóher bepróbálkozó, mindene ingyen volt alak is van, hála Istennek egyszer találkoztam csak ilyennel. 

 

Több száz ügyfelemből egy volt ilyen kirívó eset, a többi volt a világon a legkedvesebb ember, ugyanis dolgozhattam náluk. Télen a tea, nyáron a hideg limonádé mindig ott van az asztalon egy tálca sütivel együtt. Pedig ez nem jár a kályhaépítéshez. Sem az, hogy a jól megépített kályha után fülön fognak, levisznek a borospincébe és már csak valami ismerősöd vihet csak haza...

 Itt is jó dolgom volt.

Előzmény: BSzTom (1412)
BSzTom Creative Commons License 2011.11.10 0 0 1412

Lehetne még sorolni, kinek milyen ügyes-bajos dolga volt az ügyfeleivel, de szabadjon megjegyeznem, hogy ezt a fórumot ők is olvassák. Mármint az ügyfelek. Nem feltétlenül azok, akiket itt megemlítettetek, hanem azok, akikre itt tesztek vakamilyen benyomást és tanakodnak, kit is hívjanak fel.

Nem vitaindítónak szántam, csak szóltam halkan... :)

Kályháskristóf Creative Commons License 2011.11.09 0 0 1411

Mesélted! :-)))) Ami le van írva az úgy van. Következő idióta: "a siffrát flexszel levágjuk, a vágásokhoz flexet használunk". Butuska. A várban dolgoztam a 2. emeleten, nem is vihettem flexet. A siffrázókalapács, kőműveskalapács, faragókés és lukasztó nagy csodákra képes. A másik barom a szomszéd kályhás, akinek a flexen kívül más szerszáma nem nagyon van, az a Józsefvárosban a segédjével a balkonon vágatta a siffrát. Flexszel.

 

 Dióhéj, bummmmmmm!!!!!!!!!!!!!444!!!4!négy

Előzmény: kecskeskalyhas (1410)
kecskeskalyhas Creative Commons License 2011.11.09 0 0 1410

Dolgoztam egy mérnök úrnál..... szétszedette velem a tűzteret mert nem 3 mm volt a samott téglák között. Olvasta a fórumon......

A kátrányosítás meg egy külön téma. Ezek a mindenféle brikettek csinálnak csodákat meg az emberek akik nem tudják használni.

Előzmény: Kályháskristóf (1408)
Kályháskristóf Creative Commons License 2011.11.09 0 0 1409

Még valami. A KÁTRÁNY nem feltétlen az építő hibája. Egy kályhám le van kátrányosodva, nagy a botrány, meg a fenyegetés. Megnéztem, mivel tüzel az ember. Totál vizes fenyőfa, raklap, szétszedett szekrények, rongy, bútorlap, hó alól kikotort rőzse, venyige, az anyja Tena betétje.. Életemben először üvöltöttem ügyféllel és életemben először mondtam borzasztó csúnyákat egy embernek. Mondam neki, hogy nyugodtan jeletsen fel, van tanúm a tüzelésre, a szomszéd, akit zavar a fekete füst a kéményből.

Kályháskristóf Creative Commons License 2011.11.09 0 0 1408

Király cseppkőbarlang. A Pokol Pálvölgyije. Na, olvasgassatok szárítófűtést, mindenki máshogy írja le. Az melyik az az ökör, aki azt írja, hogy naponta csak 2 sort szabad megépíteni? Nekem ezzel jöttek Szentendrén, hogy csak kettőt építsek naponta. Ja, kérdeztem, hogy a talapzat és a párkány az sor-e? Reggel 6-tól 10-ig beépítve két sor? Hát akkor hangolja össze mester úr és 11-től máshol építsen meg két sort. Ja, mondom, látja mennyi anyag, szerszám van itt? Ezt pakolgassam egész nap? Szeretné ezt a kuplerájt 5 napig, ugye, azt sem? Utazzak naponta 80Km-t? Kifizeti azt nekem a teherautó amortizációjával együtt, ugye, hogy nem? És ha Ausztriában dolgozom akkor 2 sor után tépjek le a Mariahilferre és kávézgassak egész nap a Princz Gáborral? Egy nyolc magas kályha az 10 sor ugyebár, az 5 napig kéne tartson? 400Km? Agyrém mennyi hülye van, a szegény ügyfél meg benyalja a sok ostobaságot amiket olvasgat a neten és utána meg nekem próbálja elmagyarázni, hogy neki van igaza. Bocs, csak ez már nagyon a bögyömben volt. 

 

   Gázrobbanás, BUMMMMMMM!!!!!4

Előzmény: kecskeskalyhas (1407)
kecskeskalyhas Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1407

Előzmény: BSzTom (1405)
netraptor Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1406

 

Cserépkályha  bontás ingyen,   Budapest egész  területén.

 

Feleslegessé vált, akadozó cserépkályháját ingyen, anyagáért elbontom, a keletkező sittet elszállítom, magam után rendet hagyok, még fel is söprögetek. Több éves gyakorlattal.  Emelet nem gond. Egy kályha elbontása 2-3 órát vesz igénybe. Rövid  határidővel, szakszerűen, pontosan, tisztán. Hívjon bizalommal!

 

 Tel:   70-334-8166

 

csempekalyha@gmail.com

BSzTom Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1405

Hát amíg van szeme... :)

 

Előzmény: kecskeskalyhas (1404)
kecskeskalyhas Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1404

:))))

Én is.......

Szerinted olvas minket????

Előzmény: BSzTom (1402)
kecskeskalyhas Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1403

Küldöm emailben, nem akarja :(

Előzmény: BSzTom (1398)
BSzTom Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1402

Én tudom ám, hol lakik... :D

Előzmény: kecskeskalyhas (1397)
kecskeskalyhas Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1401

Előzmény: kecskeskalyhas (1400)
kecskeskalyhas Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1400

A képek:

Előzmény: kecskeskalyhas (1399)
kecskeskalyhas Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1399

Ha lesz egy kis energiám küldök neked egy pár képet. Monoron építette egy kályhás, úgy három éve. Teszek fel egy párat.

Én bontottam és raktam át, de ott is voltak ám érdekességek.

 

Csak ismételni tudom amit írtál:

 

1.: az ún. falközé épített kályha két U-alakú, egymással semmilyen módon össze nem kötött, "falra épített" kályharészből állt. Tehát a kályha oldalfala gyakorlatilag a fal volt, a kályha maga pedig két, a falnak támasztott U-alakú izé. Sem a falhoz nem volt kötve, sem a két rész egymáshoz.

 

14x14-es kéményen volt, ami 5,5 méter magas volt. A járatok hossza 8-9 méter volt. Elől ikerjárat, hatul 3-szor buktatva. Elől a lábazati csempébe is le volt vezetve a füstgáz, még ott is kátrányos volt. A lakás másik végében lévő garázsban is jött már a füst a villanykapcsolóból. A kéményt ki kellett cserélni, kőkemény, masszív kátrány volt benne. 

 

Előzmény: BSzTom (1398)
BSzTom Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1398

A TV2 riportja (szokás szerint) csak a felszínt érintette. Nézzünk tehát az emlegetett "szaki" munkájának a mélységébe. A mellékelt fotókon látható kályhát - helesebben: pokolgépet - is ő építette. A képek nem túl jók, ezért kommentálom:

1.: az ún. falközé épített kályha két U-alakú, egymással semmilyen módon össze nem kötött, "falra épített" kályharészből állt. Tehát a kályha oldalfala gyakorlatilag a fal volt, a kályha maga pedig két, a falnak támasztott U-alakú izé. Sem a falhoz nem volt kötve, sem a két rész egymáshoz.

2.: ami számomra felfoghatatlan volt: a kéményt kb 50cm-es magasságig elbontotta, alatta fordult a III.-IV. járat (nem tudom, figyeltek-e - a kémény a levegőben lógott) és a VII. sor magasságában egyszerűen vágott rá egy lyukat, kipufogó gyanánt. Máris megspóroltuk a járatfalat, meg a bekötőcsövet, ugye.

A többi hülyeségéről nem ejtek szót (azért mégis: a tűztérfal tégla, de "becsülettel" elburkolta 2cm-es samottéglával pl.).

A legborzasztóbb az, hogy ezzel a "kályhával" egy minden fillérért becsületesen, kőkeményen megdolgozó ember pénzét nyúlta le, aki aztán a többiekhez hasonlóan hiába próbált érvényt szerezni garanciális igényeinek.

Magunk közt szólva teljesen felesleges is lett volna, hiszen el tudom képzelni, hogy javít az, aki így épít.

A Mekk Mesternek ehhez képest tök jó ötletei voltak. :)

 

 

 

 

 

 

 

Üdv,

T

 

Előzmény: Kályháskristóf (1394)
kecskeskalyhas Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1397

Bezony :)))) sőt, megnézve Kristóf oldalát neki is van olyan, hogy "kályhaépítés menete" csak más néven van csomagolva :))))))))))))))))))

 

Azt hiszem nagyon be vagyok sértődve...................

Előzmény: BSzTom (1396)
BSzTom Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1396

Hát most én is vérig sértődtem.... :)

Előzmény: Kecskés cserépkályha (1395)
Kecskés cserépkályha Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1395

"azt tegyék meg azok, akiknek nincs elég referencia-munkájuk és valamivel ki kell tölteni az oldalukat."

 

Nem gondolnám, hogy referenciahiányban szenvednék :)))))) mégis kinn van az oldalamon a használati, sőt, még nyomtatható is :)

 

 

www.kecskeskalyhas.hu

Előzmény: Kályháskristóf (1393)
Kályháskristóf Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1394

http://tv2.hu/tenyek/video/tenyek-teljes-adas-2011-11-04-este

 

21.40-től érdekes. Olcsó húsnak híg a leve. Falnak épített kályhák, az olcsóság jegyében.

Kályháskristóf Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1393

Üdv, sajnálom, hogy csak a horror rész tetszik az oldalamról. Pedig vannak ott elég szép munkák. Szándékosan nem írok a szárítótüzelésről és egyebekről, mert minek. Akinek kályhát építek, az kap egy szép leírást a szárítófűtés-tüzelés folyamatáról. Amúgy nem osztogatom az észt az oldalamon, azt tegyék meg azok, akiknek nincs elég referencia-munkájuk és valamivel ki kell tölteni az oldalukat. (kemencés receptek, kályhaépítés menete, szárítófűtés, cserépkálya története, stb stb). Lehetőleg kis betűvel írva. Amúgy nem lehetek elég messze, hogy közel se legyen. Nyugodtan jöhet, szeretettel várom. Szállás, kaja van. 

 

www.kalyhaskristof.hu

Előzmény: arpipapa6107 (1392)
arpipapa6107 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1392

Köszönöm a felajánlást! Sajnos túl messze vagy ahoz, hogy át tudjuk ezt hidalni. A Te oldalad is tetszik, főleg a horror rész, viszont lehetne rajta kicsit több infó a cserépkályha használatáról. Szárító fűtés, tüzelés...stb.

 

 

Előzmény: Kályháskristóf (1387)
arpipapa6107 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1391

Akkor ez volt a baj. A + r miatt nem volt találat. Ezek szerint teljesen mégsem sikerült teljesen átnéznem az oldalad. Nyugi feltakarítok magam után! :D 

Előzmény: BSzTom (1384)
netraptor Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1390

Cserépkályha  bontás ingyen,   Budapest egész  területén. Feleslegessé vált, akadozó cserépkályháját ingyen, anyagáért elbontom, a keletkező sittet elszállítom, magam után rendet hagyok, még fel is söprögetek. Több éves gyakorlattal.  Emelet nem gond. Egy kályha elbontása 2-3 órát vesz igénybe. Rövid  határidővel, szakszerűen, pontosan, tisztán. Hívjon bizalommal!

 

 Tel:   70-334-8166

 

csempekalyha@gmail.com

BSzTom Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1389

Mehetek én is? Én se lakom közel... :)

Előzmény: Kályháskristóf (1387)
julcsi1973 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 1388

Üdv minden fórumosnak !! A képen látható kályhámat szeretném átrakatni, patka nélkül és + 2 sorral megemelni . A 2  sor csempém hiányzik !!! 20 db alap és 8 db sarok , mérete 21x 23.5 cm .  Ha tud valaki segíteni megköszönöm !!

 

                               Julcsi !!

Kályháskristóf Creative Commons License 2011.11.03 0 0 1387

Nálam megnézhetsz egy építést, mert jó messzire laksz tőlem, hihihi!!! Hívj.

 

www.kalyhaskristof.hu

Előzmény: arpipapa6107 (1382)
Kályháskristóf Creative Commons License 2011.11.03 0 0 1386

Utóbélelés igazándiból. A leégőnél az első járatot utóbélelik, illetve az összes járatot bélelik, ha a kályha nehéz kivitelben készül. Vorsrib, forsríb, vorzsrib, siffer, stiffer, zsiffer, ciffer, mindenhol máshogy mondják. Német eredetű szavak. Siffrázás: bordaközi ékelés. Hejjjj!!!!4

Előzmény: bazsamari (1385)
bazsamari Creative Commons License 2011.11.03 0 0 1385

bocs...

a hiba nem a keresőben van:

forsríbolás NEM= forsíbolás

:)))

BSzTom Creative Commons License 2011.11.03 0 0 1384

Ja és még valami: Ha legközelebb végignyálazod az oldalamat, törölgesd is le magad után légyszi. :))))

Előzmény: arpipapa6107 (1382)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!