Keresés

Részletes keresés

B784 Creative Commons License 2013.09.19 0 0 20985

Anikó néhány éve szült, gondolom mostanában többet van játszótéren babakocsit tologatva, mint edzésen. Majd viszajön:)

kivi Creative Commons License 2013.09.16 0 0 20984

Emlékeztek még Hoór Anikóra? Mi lehet vele? Nagyon eltűnt.

tazvagyok Creative Commons License 2013.09.16 0 0 20983

Sziasztok!

 

Decathlonos Nabaiji neoprén ruháról van valakinek tapasztalata? Abszolút kezdőként kérdezem.

http://www.decathlon.co.hu/outdoor-uszas/8161899-ferfi-uszooveral-1.html

 

Hasonló tapasztalatok görgőről?

http://www.decathlon.co.hu/home-trainerek-gorgok/8191570-hometrainer-in-ride-1.html 

 

Érdemes inkább használtat venni? Mivel jobb egy 80.000 Ft-os görgő egy 30.000 Ft-osnál? (Nem kétlem hogy jobb, csak nem tudom mivel.)

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.09.09 0 0 20981

Szőnyi Feri még mindig meg tud lepni.

 

Ilyen kíméletlen triatlon még sosem volt

30 nap 30 ironman. Összesen 114 km úszás, 5400 km kerékpározás és 1260 km futás. Az első nap után Rokob 2., Szőnyi 3. helyen. Tovább »

forrás: sportgeza.hu

szása67 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 20980

Sziasztok!

 

Nagyatádi Ironman eszenciája pár percben , úgy ahogy mi láttuk és ahogy minket láttak . Fogyasszátok egészséggel .

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20979

Na ja, ez az ami megfogott az Ironman-en (én váltóban indultam, csak úsztam - 1 óra - utána csak figyeltem a nagyokat). Volt, hogy gyors, elől menő ember (időfutam géppel, látva hogy nem molst kezdte) került a kijárathoz közelítve a "csak" teljesíteni akaró mögé, aki ott kacsázott előtte. Na mondom itt ordítás lesz, kiindulva a montis versenykből. DE semmi sem volt. Nyugodtan megvárta, míg kibénázza magát előtte a másik és egy rossz szó nélkül folytatta. És nem egy ilyen volt, utána direkt figyeltem. Összehasonlítás képpen a montis versenyken még a végén is agylobot kap valaki, ha felnttartják. Pedig az, hogy 70. vagy 71. az tök mindegy szerintem, utálok is ilyenre járni. Sajna a triatlonhoz meg még gyenge vagyok, a futáson nagyon. De majd edzek.

Előzmény: Fezo82 (20978)
Fezo82 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 20978

Köszi mindenkinek a válaszokat, tippeket! :)

 

Amúgy nekem leginkább az tetszett, hogy azt kaptam, amit előzetesen elképzeltem, vagy még talán többet is..Rengeteg beszámolót olvastam, és kialakult bennem egy pozitív kép főleg a közegről, a versenyzőkről.. Régebben (vagy 10 éve utoljára) látogattam outi versenyeket, az ottani mezőny azért más volt (vagy én voltam fiatalabb és máshogy fogtam fel), ott ment a méregetés, milyen bringád van, mennyire lehetsz erős, én vagyok a király..stb, ez mindig is idegesített..

Ebben a triatlonos mezőnyben meg nem azt éreztem, hogy vagyok én és vannak az ellenfelek, hanem inkább olyan volt mint egy csapatverseny..:) Mindenki bíztatott mindenkit, pl amikor elbringáztam valaki mellett, odaszólt nekem, h hajrá..egy versenyen... Persze onnantól kezdve már én is bíztattam másokat, amikor csak úgy láttam, h jól jöhet..Ez nekem egészen új, és állatira jó érzés.. Szóval a kényszerű feladás ellenére sem tört meg a lendületem, mert persze fontos, h beérjek, meg később fontos lesz az is, hogy minél jobb idővel, de közben már maga a közeg is feltölt, nem pedig lemerít fejben..:) Remélem ez sosem fog változni..:)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.22 0 0 20977

Ugyan nem triatlon, de egy 7 órás monti versenyen (nekem volt 7 órás, a többiek kicsit hamarabb befejezték:)) én nem ettem semmit, de rendesen bekevert iso-t kaptunk. Úgy volt keverve ahogy a dobozon meg van adva. Én a sok felfelé mászás után nem tudtam megenni, a szilárd kaját, mert nyálam sem volt hozzá, de az iso elég volt. De ez egy külföldi verseny volt, ott rendesen keverték a löttyöt a gyártó által megadott arányokban (Rocky Mountain Bike Marathon Riva del Garda 2013).

Én azt mondom, semmit sem ott kipróbálni a versenyen. Csak bevált cuccokat enni, inni. Nekem pl. a jól kevert iso bevált és a sós szelet a Nutrixiontól, meg a gyümölcsös Powerbar. Ezek nem olyan szárazak, és háromnegyed óránként megeszek egyet, akár kívánom akár nem (megjegyzem soha sem kívánom, majd ha lesz pacalos vagy csülök pöris ízesítésű akkor talán:)) De a szilárdat csak akkor, ha nem hosszú mászás van, mert akkor nem tudom megenni, akkor csak az iso. Ha a táv olyan, hogy nem lesz sok anaerob rész benne, akkor eszegetem a szeleteket és a hígabbra kevert isot. Akkor inkább csak azért iso-t, hogy a meleg viznek legyen egy kis íze, kb. fele mennyiségűt teszek a kulacsba, mint ami elő van írva.

Előzmény: Fezo82 (20971)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.08.22 0 0 20976

Aki szeretné látni Szőnyi Ferit hazai pályán tekerni, és kíváncsi rá, hogy ha összeeresztik Káldi Attilával és Járvás Tamással, akkor lesz-e csúcsdöntés, jöjjön le hétvégén a 24 órásra Kiskunlacházára!

http://24orabringa.hu/

(Aki tekerne valamennyit, annak meg mindenféle táv a rendelkezésére áll, csapatban is.)

luiapple Creative Commons License 2013.08.22 0 0 20975

Na jó, én is láttam obort rizses pörköltet enni bringázás közben, de nem ez az általános. :)

Előzmény: Törölt nick (20974)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.21 0 0 20974

Mindannyiunknak más az emésztése. Az enyém például képes, sőt "követel magának" rendes kaját (pl.:rántotthúsos szendvics). Persze nem hegymenetben, 160-as pulzus mellett fogyasztom el, hanem síkon, lelassítva 110-120-as pulzusra. Képes vagyok ekkor megemészteni hamar és új erőre kapok tőle. 

A görcs ásványi anyag hiányra utal, lehet az is, hogy meg lett erőltetve az izmod és elfogyott a "készlet". Több edzéssel, nő a készlet is.

1998-ban Fonyódon volt az első triatlon versenyem nekem is. Ez is féltáv volt. 6 óra 50 perccel én voltam az abszolut utolsó. És azóta már túl vagyok a tizedik ironman versenyen, úgyhogy hajrá, csináld tovább ! :-)

Előzmény: luiapple (20973)
luiapple Creative Commons License 2013.08.21 0 0 20973

bicajon folyamatosan enni kell és ez elég hosszzú táv hogy valami rendes kaját is egyél - lekváros kenyér, sajt, akár kolbász -

 

Mondjuk én ezzel vitatkoznék. Nem valószinű hogy ezeket a kajákat megemészti a gyomor a verseny alatt, csak fölöslegesen terheli. Érdemes az ironman.hu-n a tudományt nézegetni. Én egy ironman alatt elvagyok 1 banán + pár szem keksz + zacskó ropi szilárd kajával.

Előzmény: ribizzz (20972)
ribizzz Creative Commons License 2013.08.21 0 0 20972

hello, nagyon meleg volt a futáson

hülyeség első verseny előtt ilyen tápszereket kipróbálni

edd azt amit szoktál

az úszás nem 2 kili inkább 2 és fél volt, és mindenki nyel közben

a bicajon folyamatosan enni kell és ez elég hosszzú táv hogy valami rendes kaját is egyél - lekváros kenyér, sajt, akár kolbász - az izó nem lehet gond, a gél mellé meg sok folyadékot

ha eléhezel biciklin akkor el sem tudsz indulni futni , megspékelve a meleggel az maga   pokol

aspirin sem gond de inkább a magne B6 löttyöt helyette

fel a fejjel , majd megtanulod mit bír a gyomrod

ha meg nem megy fel kell adni , ahhoz is kell agy

üdv

Előzmény: Fezo82 (20971)
Fezo82 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 20971

Sziasztok!

 

Volt valaki a hétvégén Szálkán?

Én indultam, ez volt az első triatlon versenyem..

Féltávot választottam, mert jövőre szeretnék indulni Nagyatádon és gondoltam ez jó teszt lesz..Elég későn kezdtem a felkészülést, konkrétan a versenyre csak valamikor júniusban..bár már májusban is bringázgattam keveset. Ennek ellenére jó erőben voltam magamhoz képest. A nevezésnél megkaptam a 13-as rajtszámot, de akkor még azt gondoltam, hogy esetemben ez egy szerencseszám..:o

 

A rajtnál összeszedtem kb 100 méter hátrányt, mert elfelejtettek szólni, hogy figyeljünk, mert 5-4-3-2-1, egyszerűen csak elkezdett úszni a tömeg, én meg még sehol sem voltam.. no mindegy..

A tóból már úgy vánszorogtam ki, hogy szédültem, émelyegtem, elszállt minden erőm..Pedig 2 km úszás azért nem fáraszt ki normális esetben..De összeszedtem magam és kimentem bringázni. 4 kört kellett megtenni, az első kör még egész jól ment, bár már akkor láttam, hogy a tervezett 6 órás teljesítésemet át kell számolnom, mert enni alig tudtam..Ahogy ettem egy energiaszeletet, rögtön gyomorgörcs, hányiger és a második szeletet már úgy kellett betuszkolnom, kb 5 percig tartogattam a számban..Így sajnos az evéssel fel kellett hagynom, maradt az iso..ezek után már csak az volt a célom, h beérjek..Folyamatosan lassultam, végül 3:12 lett a bringa, ússzással együtt 4:05-nél jártam, és következett a depó, de a gyomrom addigra már teljesen használhatatlan volt, na meg el is éheztem persze..A rajtszámot a depóban hagytam, vissza kellett mennem, teljesen szétcsúsztam..Aztán elindultam a futókörre, de kb 50 méter futás után le kellett állnom a görcsölés miatt..Szóval 50 m futás 100-150 m gyaloglás, így ment le az első kör..Utána pedig feladtam..persze le tudtam volna sétálni a maradék 3 kört, de nem láttam értelmét..Bár nem tagadom, vegyes érzések maradtak bennem a feladással kapcsolatban, nem egyszerű meghozni a döntést, mert van utóélete is a lelkemben..

 

Szerintetek lehetett az a gond, hogy edzéseken sosem eszem energiaszeletet és sosem iszom iso-t, most meg a versenyre összeszedtem rá a zsét és reggel benyomtam egy  proteinszeletet, és rajt előtt 30 perccel egy energiaszelet+iso..?

Vagy túl sokat reggeliztem? Mert a protein mellé még egy tányér tészta is lecsusszant..

Vagy az, hogy kétszer is nyelten nem kevés vizet úszás közben..

Vagy hogy reggel fájt a fejem és be kellett vennem aspirint?

Egyáltalán kitalálható, hogy mi volt a baj? :D Vagy a verseny alatti visszatöltés is egy külön út, amit végig kell kisérletezni? Ti mit és hogy szoktatok enni-inni?

 

Bocsi ha hosszú voltam, és előre is köszi a válaszokat! :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.15 0 0 20970

Gratulálok!

Előzmény: pudingman (20968)
capoli Creative Commons License 2013.08.06 0 0 20969

Sziasztok,

Eladó egy új Profile Design Ozero Base Bar and ZBS Ski Bend Aero Bar Combo, 42cm/145mm, Durace valtokarral és fékekkel. Akit érdekel írjon privátba.

http://www.amazon.com/gp/product/B004UMEVY0/ref=oh_details_o00_s00_i01?ie=UTF8&psc=1

 

pudingman Creative Commons License 2013.07.28 0 0 20968

Vöneki Anti 26-ként ért célba, 53:14:40-es idövel Lensahnban, a tripla ironmanen. 

Nagy gratula Anti! :D

 

Előzmény: pudingman (20963)
pudingman Creative Commons License 2013.07.26 0 0 20967

Azt én is furcsálottam, hogy nincs dátum. Lehet, hogy augusztusban, minden nap rendeznek egy versenyt? :D

Előzmény: foxinredsox (20966)
foxinredsox Creative Commons License 2013.07.25 0 0 20966

Bischen wenig Info, oder (August)?! Ezt találtam én is... de a hivatalos triathlon.hr-en nem találok semmit.

Előzmény: pudingman (20965)
pudingman Creative Commons License 2013.07.25 0 0 20965
Előzmény: foxinredsox (20964)
foxinredsox Creative Commons License 2013.07.25 0 0 20964

Sziasztok!

 

Nem tudja valaki véletlenül hogy az idén Splitben (HR) lesz triathlon?

 

Köszönöm!

pudingman Creative Commons License 2013.07.23 0 0 20963

 

HÉTVÉGÉN KÜLDJÜK AZ ENERGIÁT VÖNEKI ANTINAK!

 

Nagy hajrá Anti :D

 

 

pudingman Creative Commons License 2013.07.04 0 0 20962

Már én is hiányoltam, de nem tudtam siránkozni, mert nem edzettem. 

Ezt írtam ma az edzésonline-on:

 

Elkezdtem a felkészülést az ironmanre. Na, nem az ideire, mert azt visszamondtam, a jövö évire:)

 

Január óta ez volt a második tekerésem. A lágyéksérülésem meggyógyult, de már hetek óta fáj a derekam, meg hébe-hóba az izületeim. Már nincs mire várnom, ezért úgy döntöttem, hogy július elsejétöl elkezdek edzeni, mert a lelki fájdalom, amit az edzés hiánya okoz, rosszabb, mint a testi.

 

Csak 53km-t tekertem, de jólesett:) A 29-es átlag nem is olyan rossz, kevesebbet vártam.

A szél lehetett volna kicsit gyengébb, nem bántam volna:)

 

Holnap megpróbálok elkezdeni futni is. Kiváncsi vagyok, milyen pulzuson fogom cipelni zsiros, dagadt 82kilós testemet:)

Több, mint 7kilót híztam.

Előzmény: sistergő (20954)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.24 0 0 20961

Gyertek duatlonozni a hétvégén (06.29 szombat) Jászberénybe!

http://futohetvege.hu/administrator/registration/race_list.php

BSemsei Creative Commons License 2013.06.11 0 0 20960
Sziasztok!

A hétvégi Balatonman-el kapcsolatban írok. Ha lenne olyan, aki foglalt szállást Füreden, de maradt még szabad hely a szállásán 2 fő számára, és megosztaná ezt a bérleti díj elosztása mellett, az legyen szíves jelezze ezt nekem itt vagy ezen az e-mail címen: bazsi228@gmail.com .

Köszönöm előre is!

Üdv,
Balázs
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.02 0 0 20959

Én ott leszek, átvenném, de nem tudok érte fizetni. Vagy mennyiért gondoltad? 

Előzmény: boricsi (20958)
boricsi Creative Commons License 2013.05.30 0 0 20958

Sziasztok!

 

Balatonman Special távra szóló kedvezményes nevezésem átadnám!

 

Sajnos nem tudok rajta elindulni, ha valakit érdekel írjon a borosrichard@gmail.com email címre.

 

Üdv.

luiapple Creative Commons License 2013.05.27 0 0 20957

Harsányi Zsuzsiék (Vasemberek, Nutrend)

Előzmény: capoli (20956)
capoli Creative Commons License 2013.05.27 0 0 20956

Tud valaki jó neoprén bérlő helyet? Szeretnék kipróbálni egyet, mielőtt beruháznék.

 

Másik, ha valakit érdekel, van egy zsírúj fekete 2XU Men's Active Tri Singlet eladóm, M-es méretben. Nem volt szívem amcsiban otthagyni, még ha nekem kicsi is volt egy akció során!:)

F1DO Creative Commons License 2013.04.29 0 0 20955

Csendesen szeljük a habokat, semmi extra, elhúzódott a tél.

Aki teheti az mostmár minden szabad percet kinn tölt valamilyen edzéssel, van mit bepótolni bőven..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!