Keresés

Részletes keresés

mOrBiD25 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 423

köszönöm a választ!! bár én még nem találtam lehúzó topikot 1ik fajtáról sem.. :D

Előzmény: foveon (422)
foveon Creative Commons License 2011.03.23 0 0 422

sztem legjobb egyertelmuen a goped. de ugye az a legdragabb is. a tobbirol (kinaiak) lehet olvasni eleg erdekes torteneteket (ujkoraban szethullo csapagyak, alkatresz utanpotlas nulla, stb). persze en reszrehajlo vagyok mert nekem is goped van, de mielott vettem en is mentem par kort a melyiket temaban :)

 

Előzmény: rollerkereso (419)
mOrBiD25 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 421

Oké :):)

Előzmény: rollerkereso (420)
rollerkereso Creative Commons License 2011.03.23 0 0 420

 

Ugyan ebben a cipőben járok mint te:)

 

Hogy melyik a legjobb roller márka. Ár érték arány? Milyen típusok márkék és típusok vannak még? stb

 

Légyszi ha megtudsz valamit akkor küld el nekem is! Köszi. pokeres66@hotmail.com

 

 

Előzmény: mOrBiD25 (418)
rollerkereso Creative Commons License 2011.03.22 0 0 419

Sziasztok!

 

Szerintetek melyik a legjobb benzines roller márka?

 

Melyik típus a legjobb városba? Én szeretem a nagy kereket és gyorsaságot!

 

Mit tudtok ajánlani?

 

Amugy érdekel eladó használt benzines roller ha valakinek van.

mOrBiD25 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 418

Sziasztok!!

Pár hónapja láttam az útcán 1rollert és 1ből bele szerelmesedtem az az érzés fogott el,h ez kell nekem!! :D:D

El is keztem nézelődni a neten milyenek vannak...

2 fajtát találtam a Go-Ped és Nitroscoorer rollereket...

Nitrosnak még egészen elfogadható ára van.. ezzel szemben a Go-Pedes elég húzós árügyileg.. :S:S megér ez a Roller anyi pénzt amenyit kérenek érte vagy ugyanúgy jó a Nitroscoreer is??

Melyiket vegyem meg?? :D:D:D segítsetek...  :D:D

 

Előre is köszi!!

 

Hello

goped.hu Creative Commons License 2011.01.28 0 0 417

Sziasztok!

 

Ma ismét boldog tulajdonosa lettem egy Go-ped Sport nak! :)

Kérdéseim a következők:

-Ki milyen adalékot használ, régebben a Castrol Racing 2TT eperillatút használtam, de most lehet, hogy mást kellene. Javaslataitokat várom, kinek mi vált be, hol lehet megkapni a legjobb áron, stb.

- a motor típusa G23H L15 látott már valaki ilyet, mert én még csak G23LH-t láttam.( Kb. 6 éves a modell de dobozban volt :) lehet irigykedni....)

 

A másik kérdésem, karbantartással kapcsolatban:

 

Nehezen indul. Alapjáraton szivatóval jár a motor, de ha leveszem a szivatót, akkor néhány fordulat után leáll. Hiába húzom neki a gázt, fenn van sztenderen, tehát nem súly vagy egyéb probléma. Légszűrő teljesen pormentes, van benne némi olaj is, de azt még be"áztatom" ahogy kell. Kipróbáltam a gépet, mikor vettem, nagyon jól húz, van benne kraft, csak nehezen indult. Szokatlanul sok berántás után szépen muzsikált. Motor piros gombbal leállít, majd ráugrás után, gyönyörűen megy nem prüszköl, megy ahogy kell. (Mint jeleztem már volt ilyenem tudom milyennek kell lennie) Kicsit ugyan füstöl, de szerintem a lentiek a magyarázatai annak is. Szinte zsír új a gép, tehát csak egy valamire gyanakszom egyelőre.

A gép 2 éve állt, és nem lett leeresztve belőle a bezin. Egyáltalán nem lett "rugdosva" tehát mint a korábbi rollereimnél megtudtam, -bár nekem nem volt ilyen problémám soha sem- hogy ha télire, vagy hosszabb időre eltesszük a motort-rollert, akkor a keverék könt a tankból, bele friss tiszta nem bekevert benzin és átjárat kb 1-3 deci. Ha kifogyott megtörölget és eltesz. Mivel az adalék tartalmaz műgyantát és az leülepszik, megköt a karburátorban itt-ott.

 

Hibaelhárítás:? szétszed, tiszta benzinnel átmos, kompresszorral kifújat, összerak, berúg?

 

Szóval ezzel kapcsolatban várnék útmutatást. Köszönöm szépen.

Igazán összehozhatnánk már valami közösséget, ha mást nem egy-egy napi motorozást.

 

g

foveon Creative Commons License 2011.01.26 0 0 416

rollerre akarsz muszakit?

ha meg motor akkor arra van egy csomo topic...

 

Előzmény: Motorhód (415)
Motorhód Creative Commons License 2011.01.26 0 0 415

Bocs, ha nem :-)

De kaptam már választ, Lepo01, elviszi, elhozza, elintézi az eredetvizsgát, műszakit, okmányirodát. www.lepo01.hu, ha valaki hasonló cipőben jár valaha....

Előzmény: foveon (414)
foveon Creative Commons License 2011.01.26 0 0 414

jo helyre irtal?

 

Előzmény: Motorhód (413)
Motorhód Creative Commons License 2011.01.26 0 0 413

Vásároltam egy motort, az itthoni forgalomba helyezéshez műszaki vizsga kellene rá. Tud valaki olyan helyet, akik elviszik, visszahozzák a motoromat, megbízhatóak és ugyanolyan állapotban kapom vissza, mint ahogy átadtam? (sőt vizsgával :-))))

1nf1 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 412

Új ár: 70 e Huf

1nf1 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 411

A roller még mindig eladó! Ár: 85 e Huf

neo007 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 410

üdv.

 

mint irod 15 éves vagyol , igy már oké hogy hülyeségeket kérdezel , pláné ha nem valami autószerelőfélének tanulnál , vagy melóználstb...

szóval a legokosabb az lenne ha elmennél egy könyvtárba ahol még tartanak olyan 80- as  90-es évek beli könyveket  , amik az akkori motorbiciklik mőszaki leirásait  , kétütemű motor alapelveit tartalmazza ...

a neten már tul sok az infó , meg elveszel a nagy  info összevisszaságban. ha találsz egy tényleg jó  künyvet ,akkor abba benne lesz a tuti ahonnan érdemes elindulnod.

 

Előzmény: hasidavid (406)
neo007 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 409

igen , ez  a tuti  válasz. :-))

Előzmény: foveon (405)
1nf1 Creative Commons License 2010.11.21 0 0 408

Hali! Eladó egy Goped Gsr40 motoros roller. Motorikusan teljesen jó, a lánckerekeket, a láncot és a hátsó féket cserélni kell. A roller sürgősen eladó áron alul! Érdeklődni emailben!

hasidavid Creative Commons License 2010.11.21 0 0 407

Csak meg kellett pucolni a gyertyát, de ezekszerint a "szakértők" sem értenek hozzá...

Előzmény: hasidavid (403)
hasidavid Creative Commons License 2010.11.20 0 0 406

Éppen ezért kérem a ti segítségetek. Egyébként egy 15 éves diák vagyok, és ez az első olyan cuccom, ami benzinnel megy. Ezért nem tudok semmit. Nagyon érdekel ez a cucc, de nem sok olyan leírást lehet az interneten találni, amik választ adnak a kérdéseimre...

OFF: Pl amikor a PSP hekkelést/programozást elkezdtem akkor is ilyen tudatlan voltam (egyszer el is csesztem az alaplapot). De most már egy bootloadert írtam, hogy menjen a windows 95 a psp-men :D

ON:

Előzmény: foveon (405)
foveon Creative Commons License 2010.11.20 0 0 405

ne haragudj meg de megmondom oszinten sztem azert nem kapsz valaszokat mert annyira amator hulyesegeket kerdezel (benzincso elszoritas es hasonlok) hogy ezekre valaszolni se erdemes. nyilvanvalo hogy nem is erted azt amivel kuzdesz. bocsesz.

 

Előzmény: hasidavid (404)
hasidavid Creative Commons License 2010.11.20 0 0 404

Hú, ennyire azért ne tolongjatok a válaszokkal... Kicsit olvasgattam az interneten, és arra jutottam, hogy a gyertya ment szét. Akkor csak arra válaszoljatok, hogy ez jó lenne a pedembe?: http://www.pasztoy.hu/motor/product_info.php?products_id=42494&osCsid=618ccbd750aa4b808d02b10153fa2f06

Előzmény: hasidavid (403)
hasidavid Creative Commons License 2010.11.16 0 0 403
Bakker tönkrement a motorja a gopedemnek.
Történet: Mentem a suliba, és két sarokra a célomtól egyszerűen csak nem reagált rendesen a gázra.
Probléma: 10 méterrel ez után csak néhány robbanást lehet hallani a motor belsejéből. Ha hajtom, és adom neki a gázt csak néha-néha robban be a benzin a dugattyúban.
Megoldás???: Szerintem, bár nem étrek hozzá, de az a baj, hogy nincs szikra a benzin befecskendezése után. Ez lehet egy kontakthiba, vagy jobb esetben kilazult valami, de rosszabb esetben tönkrement a gyújtó rendszer (nem tudom, hogy hogy hívják) letört valami, vagy valami ilyesmi...

Valaki találkozott már ilyennel? Szerintetek mi a baja? Nem szedtem még szét, majd a hétvégén fogom, csak addig szeretnék egy pár információt szerezni.

Az (értelmes) válaszokat előre is köszi.
hasidavid Creative Commons License 2010.11.11 0 0 402

Senki sem tudja???

Előzmény: hasidavid (401)
hasidavid Creative Commons License 2010.11.07 0 0 401

Arra gondoltam, hogy teszek rá egy olyan szenes légszűrőt, vagy esetleg (bár ezt nehéz lenne megoldani) egy kis turbochargert, már persze, ha találok ilyen kis méretben.

Csak ez után az a kérdés, hogy hogyan lehet megoldani, hogy kevesebb benzint szívjon be. Vagy csak egyszerűen egy kicsit elszorítani a benzincsövet?

hasidavid Creative Commons License 2010.11.07 0 0 400

Pont olyan van mint ott a képen középen, csak nálam ki van cserélve a tank, meg a kerekek, mert elkoptak. Igen ez is dörzskerekes, és egy kicsit többet fogyaszt az előírtnál.

A "barkácsolás" is egy hobbim, és szerem mindig a legjobbat kihozni a cuccaimból. 10% is valami...

A porlasztó alján ez félgömb izé (kép mellékelve) eltört, de egész jól meg tudtam egy kis meleg ragasztóval oldani a cuccot.

Előzmény: neo007 (399)
neo007 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 399

üdv...

 

szóval:

először is mien rollered is van pontosan? és mennyit fogyaszt jelenleg amiből "csökkenteni" szeretnél?

irtad alább hogy sport goped 10 éves körüli... akkor az valszeg olyan mint az egyik enyém ,  itt a középső :

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=86868068&t=9019131

 

vagyis ha olyan akkor a tied is dörzskerekes , és fixen (állandóan )hajtja a kerekét a motor , vagy ha a likomatic , akkor meg van az olajkuplungja , ami ha álsz a rollerrel akkor szabadon fut a motorja  , mint a robogóknál , és csaak gázadásra hajtja a kereket...

de ez itt mindegy ...

tehát ; én ezekkel a rollerekkel egy liter benzinnel bazisokat rollerezek !

nem igazán érteni hogy mit akarsz még ebből a kis fogyasztásból is csökkenteni ???

 

mondjuk elmész az  A-pontból  B-pontba egy liter benzinnel , akkor mit akarsz  ?  hogy kevesebbet fogyasszon mondjuk 10 % al ? és akkor csak kilenc deci benzined foggyon ? spóroltál egyből 34 forintot . :-))

 

régen nézegettem az enyémeimnek a fogyasztását , de már gőzöm sincs mi hopgy volt , de emlékszem hogy annyit fogyasztottak mint a gyári adatokban is van ...

ha a tied a gyári fogyasztási értékeknél többet fogyaszt (lényegesen ) akkor annak oka van . vagyis valami rossz !

sokminden lehet . akár a henger kopott , vagy a gyűrű törött , vagy megszorult, és több benzint adtak neki hogy még mennyen ... vagy a gyújtás tolódhat el , vagy a karburátorba variáltak el valamit a 10  év alatt... esetleg levegőszűrő , kipufogó dugult... esetleg a keverékolaj minősége menyisége..

lehet ha megmutatnád egy kisgépszerelőnek aki motoros fűrészeket , vagy fűkaszákat jkavit az többet tudna mondani .

 

de  zárszóra : azért kiváncsi lennék mennyit fogyaszt most a rollered , amiből le akarsz faragni .

Előzmény: hasidavid (397)
hasidavid Creative Commons License 2010.10.31 0 0 398
Nah senki???
Előzmény: hasidavid (397)
hasidavid Creative Commons License 2010.10.29 0 0 397
Akkor felteszek egy másik kérdést: Hogyan lehet a fogyasztást kis teljesítménycsökkenéssel csökkenteni?
Ez már egy kicsit megoldhatóbb :)
neo007 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 396

 

a tieden mekkora lánckerék van hátul ? 

és mennyivel megy?

Előzmény: Roller ezz!!!!!! (389)
neo007 Creative Commons License 2010.10.23 0 0 395

üdv.

 

és tudod-e hogy a rollered öninditós?!

ha van benne aksi akkor egy gombnyomásra indul. de be kellhozzá húzni a féket , és ugy nyomni a gombot.

márha jó a rendszer... akkor igy működik ...

 

nekem is van egy ilyenem , alább találsz róla sok infót .

Előzmény: Roller ezz!!!!!! (389)
hasidavid Creative Commons License 2010.10.23 0 0 394
Lalami linkkel megdobnál?
Előzmény: foveon (393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!