Keresés

Részletes keresés

dhpage Creative Commons License 2023.09.28 0 0 237627

az nem baj. sőt, nekem a későbbi jobb.

Előzmény: Pinyo (237626)
Pinyo Creative Commons License 2023.09.27 0 0 237626

Jó bármelyik nap. Csütörtökön még van futásom, a hét óra lehet, hogy necces, de kicsit később oké.

Ha meg Vilard pénteki, akkor is megyek.

Előzmény: dhpage (237625)
dhpage Creative Commons License 2023.09.27 0 0 237625

ejj, a péntek nem jó. :(
Pinyo, neked esetleg csütörtök?

Előzmény: Fishtax (237623)
bátyó Creative Commons License 2023.09.26 0 0 237624

Siófok nyugatabbra van, így most egy nappal később "delel" csak a Hold:

 

237. Sijófoki Telihold Túra

Hely: Siófok

Dátum: 2023. szeptember 30. (szombat)

Időpont: 19:00

Találkozó: a Víztorony melletti parkolóban

Program (Classic): végig aszfalton kirándulás a balatonvilágosi Panoráma kilátóhoz.

Program (Special): a balatonvilágosi Panoráma kilátó megközelítése autópályán (matrica kötelező!).

Program (Extrém): Közlekedés céljára a Balaton felületének igénybe vétele(vitorlások előnyben, de a dombra cipeléshez külső segítség nem vehető igénybe).

Ajánlott felszerelés: bicikli, bukósisak, első-hátsó lámpa, strandpapucs, fürdőlepedő, napszemüveg, strandlabda, jókedv, kacaj, hideg tea, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Szervező: bátyó

Előzmény: Fishtax (237623)
Fishtax Creative Commons License 2023.09.26 0 1 237623

275. telehódas HHH

Hely: Budapest

Dátum: 2023. szeptember 29. (péntek)

Időpont: 19:00

TalálkozóBatthyány tér Duna felőli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút  - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, miazmás.

Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton Pinyo(?)

 

237. Sijófoki Telihold Túra

Hely: Siófok

Dátum: 2023. szeptember 29. (péntek)

Időpont: 19:00

Találkozó: a Víztorony melletti parkolóban

Program (Classic): végig aszfalton kirándulás a balatonvilágosi Panoráma kilátóhoz.

Program (Special): a balatonvilágosi Panoráma kilátó megközelítése autópályán (matrica kötelező!).

Program (Extrém): Közlekedés céljára a Balaton felületének igénybe vétele(vitorlások előnyben, de a dombra cipeléshez külső segítség nem vehető igénybe).

Ajánlott felszerelés: bicikli, bukósisak, első-hátsó lámpa, strandpapucs, fürdőlepedő, napszemüveg, strandlabda, jókedv, kacaj, hideg tea, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Szervező: bátyó

 

Telehódas topiktúrák időpontjai 2023-ban:

január 6. (péntek) 18:30

február 5. (vasárnap) 18:30

március 7. (kedd) 18:30

április 5. (szerda) 19:30

május 5. (péntek) 20:30

június 3. (szombat) 21:00

július 3. (hétfő) 21:00

augusztus 1. (kedd) 20:30

augusztus 30. (szerda) 20:00

szeptember 29. (péntek) 19:00

október 28. (szombat) 18:30

november 27. (hétfő) 18:30

december 26. (kedd) 18:30

 

robi

Előzmény: Fishtax (237517)
xrami Creative Commons License 2023.09.26 0 0 237622

A nagy bécsriogató-sínfelújíttatós-lézeres megint alkotott.

https://index.hu/belfold/2023/09/26/lazar-janos-miniszter-kerekpar-bicikli-szelfi-kresz/

 

"Lázár János viszont biciklizés közben lőtt egy szelfit, miközben az egyik kezével elengedte a kerékpár markolatát."

- Kanyarodási szándék jelzéséhez mindig is kötelező volt elengedni egyik kézzel a kormányt.

"A fényképek a mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. közforgalomtól elzárt területén, egy magánúton készültek. Ezek az utak minden biciklis számára használhatóak."

- Akkor ez most egy közforgalomtól elzárt magánút, vagy nem közforgalomtól nem elzárt magánút?

"De aki óvatos, tud magára és a többi kerékpárosra vigyázni, akár lassú gurulás közben is lőhet néhány fotót."

- Ez remélhetően nem lesz benne az új, lézerrel írt KRESZ-ben sem.

smogger Creative Commons License 2023.09.25 0 0 237621

 Én eltekertem ma arra, és megnéztem amit írtál. Úgy van ahogy írtad, a kerékpársáv az aluljárón túl ér véget, így ha az ember abban haladna végig, akkor nem is nagyon tudna épkézláb módon bekanyarodni az aluljáróba. Viszont (remélem) semmi nem tiltja azt a kerékpárosnak, hogy elhagyja azt a sávot a bekanyarodáshoz, és a "középső" sávból forduljon balra - én legalábbis ma így tettem.
 

 Ami az autósok Pók utca irányából történő bekanyarodását illeti: abban is igazad van, szerintem ők intenzíven fogják használni a nyitott kerékpársávot.

Előzmény: hbe (237614)
ronya1 Creative Commons License 2023.09.24 0 0 237620

slime volt nekem sok éve vettem egy pumpás kannával egész család avval járt évekig jó volt

pár éve schwalbe löttyöt vettem úgy néz ki mint a slime de nem ér semmit

a robogómba slime volt és örökké leeresztett, még egy flakon van is itthon mert csak az egyik kerékbe tettem tesztnek

kipróbáljuk a bubis gumit, ha túl lágy lesz akkor megy pér réteg belső rá és úgy pajszerolom össze

Előzmény: Alf56 (237613)
SzeZo Creative Commons License 2023.09.24 0 1 237619

Leggyorsabban bringával jutok el az óbudai Praktikerbe.

Ma is így mentem. A járgányt egy kerítéselemhez akartam láncolni, mire egy éber bizt.őr ugrott hozzám, hogy oda nem lehet.

- Miért?

- Mert, ha be kell zárni, útban van.

- Délben be kell zárni?

- Ha esetleg jön egy eső, akkor talán.

- A zöldnövényes részt, eső miatt!!? Jó.

Átvittem a bicót egy ereszcsatornához, azt biztosan nem zárják be, ha esik. Hallottam, hogy az őr valami Józsinak telefonál, hogy itt van egy ... izé ... és most a csatornához köti a bringáját.

Közben megjelent valami főnök féle és mutatta, hogy ott van a bringatároló. AHHA. Az a 10-15 centi magas, küllőroppantó izé, melynek karjai közé véletlenül sem támasztanám a legocsmányabb tanyabájkot sem.

Végül megegyeztünk. Jó fej volt, belátta, hogy az alatt a tíz perc alatt, míg bent vagyok, senkit nem zavar a senkit nem zavaró helyen hagyott bicikli.

Befelé menet még hallottam, ahogy az ébert szólítja jó fej: figyelj, ne itt éld ki magad...

xrami Creative Commons License 2023.09.23 0 1 237618

Leselejtezték, átadták valami alapítványnak és az ottaniak kölcsönözgethetik. Van aki rövid ideig, van aki tartósan, van aki "véglegesen".

Előzmény: SzeZo (237617)
SzeZo Creative Commons License 2023.09.23 0 0 237617

Azt hittem, a szemem káprázik: Kömlőn (Heves megye) BuBi-t láttam. Kissé megviselt volt, de a ház és a telek sem volt különb ezen a napsütötte környéken.

Nemozoli Creative Commons License 2023.09.23 0 1 237616

Vilardov,

 

én konkrétan nem is tudtam, hogy most megint volt bringareggeli... a legutóbbit éppen elkaptam az Örsnél, bár azok is jól elbújtak, gyakorlatilag senki sem jár gyárilag arra, ahol letelepültek (ja persze, értem én, "ott nem zavart senkit", csak így meg a promóciós érték csökken szerintem, ha elrejtjük az eseményt...).

 

Szóval én már jópár évnyi bringásreggeliből maradtam ki, főleg azért, mert nem a "legforgalmasabb útvonalon" tekerek minden nap. Nejem legalább részesült belőle, amíg naponta átment átlósan Újpestről Dél-Budára, de egy ideje már szerencsére nem kell neki ennyire küzdenie. A két fiunk viszont még beleférhet, ők Budára járnak egyetemre, majd mondom nekik, hogy figyeljék a dolgot.

Előzmény: Vilard1 (237605)
xrami Creative Commons License 2023.09.22 0 0 237615

Héjj, ez nagyon faszán hangzik!
Rendszeresen használsz  ilyet?

Előzmény: altenberger (237611)
hbe Creative Commons License 2023.09.22 0 0 237614

Én szinte minden nap járok erre, vagy autóval vagy kerékpárral. Összességében szerintem jobb lett. Különösen a kanyarodó részen érezhető, ott régebben hajlamosak voltak rád húzni, ha két irányból pont mind a ketten előztek, és találkoztak.

Viszont a Pók utcára vezető aluljárónál így nem jó, túl későn fogy el a kerékpársáv, és ha autóval 40-el szabályosan mész, akkor aki az aluljáróból jön ki nem tud szabályosan menni, csak ha lemegy a kerékpársávba. Kerékpárral meg túl későn tudsz behúzódni a balra kanyarodáshoz, mert addig a sávban kell menned. Az eddigi jobb kéz most nem működik, mert eddig aluljáróból Gázgyár felé kifelé jobbra a gyakorlatban nem kerültél elsőbbségi viszonyba a Gázgyár utcából, most meg hogy az út közepén jön kb, vitatható lett a szitu. De majd délután megnézem még egyszer, hogy ne mondjak hülyeséget.

Előzmény: smogger (237607)
Alf56 Creative Commons License 2023.09.22 0 0 237613

5letek:

- kidobós belső szétvág hosszában és a külsőbe beragaszt (hasonlóan, mint a defektvédő szalag, de ez teljesen körkörös + azonos gumi, nem fogja kirágni) +1-2 mm amit át kell szúrnia a tüskének

- Slime vagy hasonló belső töltés (a bikepro-nál van már kerekenként 600 Ft-tól elérhető anyag)

Ha ezt még összehozzuk egy eleve defekttűrő külsővel ...

 

Slime-ot használtam évekig. Érdekessége még, hogy UV aktív adalékot tartalmaz. Hát ne tudjátok meg, hogy nézett ki, amikor elkopás miatt külsőt cseréltem.

Mindezt úgy, hogy abban a szezonban ~1500 km defektmentes volt (najó: utánfújogatni azért kellett néha)

 

Most az új gépem csak a fentebb említett anyaggal vannak töltve (meg új külsők).

Egyelőre 2200 km és semmi.

Előzmény: ronya1 (237575)
Alf56 Creative Commons License 2023.09.22 0 1 237612

A liget téren találtál reggelit?

Mikor?

Én negyed8 körül jártam arra, nyoma sem volt.

Délután viszont ottvoltak.

 

Helyszinek?

Rendszeresen tapasztalom, hogy akik bringás dolgokat rendeznek, csak egy dolgot nem csináltak sose: nem bringáztak.

(lásd még bringautak)

Idétlen, szűk, megközelíthetetlen pontokra rendeznek néha dolgokat.

Azon "kedves" bringás barátainkról már ne is beszéljünk, akik csak a géppel együtt hajlandók sorbaállni és percekig alkudoznak.

Előzmény: Vilard1 (237605)
altenberger Creative Commons License 2023.09.22 0 0 237611

Tenetőbe járó bringára sufnituning megoldás, de műxik:

 

Lyukas belsőből a szelepet kivágod a szelep aljánál körbe, a kapott gumi karikát Palmatex-szel a külsőbe beragasztod (nem kell sok ragasztó, lényeg, hogy maradjon a helyén, míg szereled), az így kapott "megerősített" külsőt normál módon felrakod.

Előzmény: ronya1 (237575)
dhpage Creative Commons License 2023.09.21 0 1 237610

én két helyen is ettem, ittam. a Magnetnél szuper ellátás volt, kávé, stb.
ez az aktuális helyszínt szervezők hibája inkább. ha meg valami nincs a térképen, akkor ott nem várható sok jó. :)

Előzmény: Vilard1 (237605)
xrami Creative Commons License 2023.09.20 0 2 237609

Oda pedig minek? Statisztikát javítani jó csak.

Előzmény: _cvisoma_ (237608)
_cvisoma_ Creative Commons License 2023.09.20 0 0 237608

A nyitott kerékpársávnak csak gyér forgalmú utakon van értelme, ahol jó eséllyel nem alakulhat ki dugó miatt ilyen anomália.

Előzmény: smogger (237607)
smogger Creative Commons License 2023.09.20 0 0 237607

 Ma reggel (valamivel 8 óra után) jártam a Gázgyár utcának a cikkbeli képen látható részén. Csillaghegy felé háborítatlanul tekertünk néhányan a szaggatott vonal jobb oldalán. A centrum felé tartó (tehát nekünk szembe jövő) autók araszolgattak jobbra tartva, tehát a kerékpárosoknak kijelölt részen, míg a kerékpárosok az út közepén előzték meg őket, hiszen ők tudtak haladni.

Előzmény: NAR (237603)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2023.09.19 -2 0 237606

Nem sok értelmét látom a bringás reggeliknek. Bringás fogmosást mikor szerveznek hozzá? Szerencsére csak egy helyen állták el egy kissé az utam, így csak egy lámpaváltásnyit késleltettek.

Előzmény: Vilard1 (237605)
Vilard1 Creative Commons License 2023.09.19 0 0 237605

Bringás reggeli


Hát igen ez is ma volt és sajnos kicsit rossz tapasztalatokkal lettem gazdagabb...


Füstölgés ON
Szóval a legtöbb helyen itt a Pesti oldalon reggeli volt hírdetve (volt budán több helyen uzsonna). Ennek örömére mondom menjünk tandemmal oviba. Az első etető pontra a 16.kerületi Jókai utcai CBA Primánál kellett volna sort keríteni... Pontban 8ra értünk oda és már messziről gyanús volt, hogy nem, hogy kaja nincs de már a padok, asztalok is el vannak pakolva.... Hogy tessék?Próbálták viccesre venni a még ott levők, hogy ez most egy villám reggeli volt... de őszintén nem értem... Ha eleve 9ig tervezték 7 órától a reggeli osztást, miként tudott az már 8ra elfogyni... Az elmúlt bringás reggeliken simán volt később is még étel, ital. Ennyivel többen mentek volna kora reggel? Vagy már ez is inflációs reggeli lett?Kissé csalódottan gurultunk az Örs fele. És bár összel az IKEA szervezett még reggelit, a hivatalos térképen nem voltak fent most. Azért elgurultunk arra, de semmi.Hát tovább mentünk a Liget tér fele. Éééés ott legalább a sátorka még állt... Pár darab szivószálas üdcsi maradt még és ilyen vicces bringás ajcsik, villogók, csengők, kulacstartó, matrica ilyesmik.Na szóval éhesen értünk az oviba. :- ((Ja és hazefele meg sikerült jól elázni is.Vidám reggel volt.

Füstölgés OFF.


Azért köszönet a szervezőknek az erőfeszítésért! Remélem mások szerencsésebbek voltak!


Üdv: Vil

xrami Creative Commons License 2023.09.19 0 0 237604

Ha ezt kutyariasztónak hívják és a gyalogosriasztó csengő mellé kerül, akkor minden szép és jó kreszileg.

 

Kérdés, hogy a kutyát riasztja-e, elriasztja-e vagy felhergeli-e vagy leszarják-e. NO és milyen hangos ugye.

https://ebike.hu/termekek/kiegeszitok/kresz-kiegeszitok/duda/137701_noname-fekete-feher-elektromos-duda/

NAR Creative Commons License 2023.09.19 0 0 237603

Azért nem mindegy, hogy alapértelmezetten az út szélén vagy a közepén mennek az autók...

Előzmény: SzeZo (237600)
rezgaras Creative Commons License 2023.09.19 0 0 237602

Erről már volt szó, szerintem egy pofon a sz..nak. Annak nincs semmi jelentősége, hogy "kivétel nélkül minden esetben a kerékpárral közlekedőknek van elsőbbségük a kerékpársávon.". Miért, ahol nincs ilyen, ott szabad elgázolni a bicikliket? (20 évvel ezelőtt láttam először ilyet külföldön és már akkor is ez volt a véleményem)

Előzmény: SzeZo (237600)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2023.09.19 0 0 237601

Ahogy írtad, ez arra jó, hogy lehessen mondani, hogy újabb X méter kerékpáros infrastruktúra létesült.

 

Maga a megoldás nem új, Újpest vasúti megállóhely és Angyalföld állomás közötti vonaltól délre fekvő úton már nagyon régóta ilyen nyitott kerékpársáv van.

Előzmény: SzeZo (237600)
SzeZo Creative Commons License 2023.09.19 0 0 237600

https://www.vezess.hu/vezetunk/2023/09/18/uj-helyen-felbukkano-bringasokra-kell-figyelni-az-autosoknak/

Gondolom, ilyesmi olyan utcákban található, mint a Gázgyár u. Keskeny, nincs mellette hely bringasávnak.

Statisztikát javítani jó, talán figyelemfelhívásra is, bár eddig sem mentek át a bringásokon az autósok, ha szemből jött valami.

Az út közepén úgysem fognak tudni folyamatosan közlekedni, mert ahhoz elég nagy forgalmú ez az utca. Tehát, marad minden a régiben, csak ezután ráhajtanak - mert rá kell hajtaniuk - a kerékpársávra.

Nemo Creative Commons License 2023.09.18 0 2 237599

Kedves emberek!

 

Technikai okokból csak most tudom folytatni a nyári észak-erdélyi kerékpártúránk beszámolóját.

http://orszagcsavargo.hu/2307ERD5.HTM

 

E napon jutottunk a legmagasabbra, mert megmásztuk a Radnai-havasok legjelesebb csúcsát, a 2303 méteres Nagy-Pietroszt. A biciklik és a sátrak a hegy lábánál, egy kempingben maradtak.

 

A hátralévő két napot kb. két hét múlva tudom közölni; ezek a Marosvásárhelyre való visszatekerésről szólnak.

Fishtax Creative Commons License 2023.09.18 0 0 237598

A Panaracer egy neves gumimárka (is), csak itthon valóban kevésbé van a köztudatban, és a defektvédelemben is eléggé otthon vannak. Nekem ugyan nem ez a típus, de ez a márka van a trekkingemen évek óta (RiBMo PT), eddig talán csak két defektem volt vele, mikor már nagyon kopottan használtam.

 

robi

Előzmény: ronya1 (237575)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!