Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5947

Kérdezted mit lehet megállíapítani: információim ha nem csalnak a holttest úgy égett, hogy megállapítható volt, hogy a tűz alatt élt. Ugyanis nem fütmáérgezésbne halt meg, eszméleténél volt a tűz idején. Ezt onnan tudni, hogy a tüdeje és gégecsöve belülről megégett. Ez pedig azt jelenti tüzet nyelt, az az lélegzett, és nem eszméletlenül feküdt, mert ekkor az nem sérül.

 

Előzmény: dr. Agy (5937)
DLala Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5946

Mert még fiatalka vagy.

Anno, amíg még az Ikarus gyár működött, duplatigrissel vontatták a buszalvázakat hurcoló pőrekocsikat végig Kőbánya teher pu-tól Mátyásföldig és ott be a kis utcába az iparvágányon. Rengeteg ilyet láttam.

Előzmény: rally forever (5945)
rally forever Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5945

Már elnézést, ez itt a HÉV topic?

 

Fotóztam ma két Tigrist, Közvágóhídról húztak éppen a Dharaszti ksz.-be. Nem is láttam még ilyen kocsikat mozogni, muszáj volt megörökíteni

 

 

A 90-es

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R.

DLala Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5944
A filmből jól látszott, mire a tűzoltók odaértek, az összes ablakon már kicsaptak a lángok, az ablaküvegek tehát már mind kirobbantak előtte. Ehhez belül igen nagy hőmérséklet kell, és a teljes kocsiban.
Előzmény: DLala (5941)
GABORBP Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5943
Na, amit én láttam az is e két állomás között volt, csak a másik irányba.
Előzmény: Zssuuu (5939)
kambekk Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5942

A rendőrségi információ is lehet dezinformáció, hogy a tettesek ne gyanakodjanak...

 

ha már annyi itt az okos, gondoltam hozzájárulok én is a dologhoz :)

DLala Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5941

Na várjál csak, megkerestem ezt a cikket. Telefonon nyilatkoztam és nem küldték el a levonatot, így nem tudtam ellenőrizni. Egyébként meg képtelenség minden újságot elolvasni.

http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=775498

Itt a linkje.

Igen erősen támaszkodik az index cikkére, sőt átveszi annak hibáit (pedig külön szóltam, hogy nem MX).

Nem tudom melyik mondatot kifogásolod.

Talán ezt:

"Hozzátette: gyakorlatilag elég, ha egy utas eldob egy cigarettát és leég az egész kocsi."

Na ezt így ebben a formában nem mondtam. De egy égő cigivel a szőrösülést meg lehet gyújtani, az ott szépen parázslik. Utána meg ég az egész tovább. Az újságíró egyszerűsített meg színezett.

 

Nagyon érdekes dolgokat mondanak kollégák.

Aszondják direkt 1000V-os fűtés van az ülések alatt. Van ott fa keret, szövet stb. És sok kocsiban úgy fűtenek, mint atom. Egy hibás fűtőtestből simán lehet tűz. Nemrég egy egész hajó égett le a Dunán (az Oltenita nevű) mert egy rezsó rossz volt. Az is ugyanígy égett ki, villámgyorsan. Ha jól emlékszem az is a hetvenes években készült, nyilván hasonló dekorit, PVC stb. anyagok felhasználásával, hiszen akkor nem volt más.

 

Nézzük meg, mit mond a tűzoltó:

"Molnár Péter a tűzoltóság szóvivője kijelentette, egyelőre - mivel a vizsgálat folyamatban van - korántsem zárható ki, hogy a tüzet műszaki hiba okozta. Mint mondta, a tűzoltóság a vegymintákat levette és továbbította, a többi közt annak, illetve az elektromos szakértő vizsgálatának eredménye alapján foglalnak állást az ügyben. Megjegyezte: a tűzoltóság akkor érkezett a helyszínre, amikor már a HÉV-szerelvény teljes szélességben és magasságban tűzben állt, az oltáshoz azonnal erősítést hívott. Az, hogy a tűz mitől terjedt olyan gyorsan, több körülmény is befolyásolhatta, így például az is, hogy a szerelvény ablakai nyitva voltak-e - jegyezte meg. "

Előzmény: Vendégsín (5915)
DLala Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5940

Nem vagyok orvosszakértő, de azt tudom, hogyan állapítják meg, élt-e a tűz idején.

Ha a tüdőben van korom stb. akkor biztosan lélegzett. Ha jó sok van, akkor sok kormot nyelt. Ezt a boncolásnál elég gyorsan és egyértelműen meg tudják állapítani.

A rendőrség nem véletlenül nyilatkozta, hogy az idegenkezűséget kizárja.

Előzmény: dr. Agy (5937)
Zssuuu Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5939

Én ültem ilyen vonaton, az utolsó kocsi húzta a füstöt, ha jól emlékszem Rákosfalva és Nagyicce között kezdődött. Többször megálltunk állomások között, a vezető nézegetett mindent, továbbmentünk, eleinte minden állomáson is hátrajött, mi meg átszálltunk másik kocsiba. Cinkotán át kellett szálni műszaki okok miatt.

 

Elnézést a szakszerűtlenségért, totál laikus vagyok, csak rendszeres HÉV utas.

Előzmény: GABORBP (5917)
Nores Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5938
gyanítom, hogy fordítva vannak tompítva azok a fényszórók, tehát az angol minta alapján.
Előzmény: werk25 (5936)
dr. Agy Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5937

Hú vazze, ebbe a kocsmában sem voltam még...

Azt hittem valamit megtudok a hévtűzről, ezért elbaszok egy órát egy csomó értelmetlen marakodás elolvasásával, és semmi.

 

Én szerintem egy egészséges ember nem éghet bent egy járműben, mindenképp megpróbál valahogy kitörni. Láttátok a hiradóban a valagyivosztoki irodaház tüzet? Az emberek kint csüngtek az ablakban, és inkább lepottyantak, mint hogy megégjenek.

Lehet tudni valamit az áldozatról, van-e családja, hova utazott, milyen állapotban volt?

Szereintem csak akkor ég bent ha fizikailag nem ép, és nem tud menekülni, de ezt nem tudom elképzelni, mert akkor hogy szállt fel, persze lehet, hogy menet közben lett rosszul, pl. infarktust kapott; vagy szellemileg nem ép: értelmi fogyatékos, részeg, vagy alszik(és emiatt füstmérgezést kap).

Szóval az feltehetőleg igaz, hogy ezek a járművek tűzvédelmileg (is) elavultak. De hogy emiatt halt volna meg az az ember, azt nehezen hiszem.

 

Tudom, kevés itt az orvosszakértő, de ha mondjuk egy embert megfojtanak, és utána szénné ég, akkor van-e nyoma a fojtogatásnak? Hogy lehet az, hogy egy elégett embernél biztosan kizárható az idegenkezűség?

 

 

MÁS

 

 

"vagy 10 éve készült de a filmben már elhabgzik az a mondat, hogy már a válalat gondólkodik új korszerúbb járművek beszerzésén...

Sajnos mit tudjuk azóta is csak gondolkodnak pénz hiány miatt!!!"

 

Ott ül a vállalat (egyik üzemvezetője) barna köpenyben és gondolkodik. Behívja a legjobb kartársakat: Emberek? Jó lenne nekünk új korszerűbb jármű? Igen! mondják egyöntetűen a kartársak. Akkor jó, várjatok, megnézem van-e rá pénz. A baranköpenyes kihúzza a fiókot: Nincs!

 

No, ennél szerintem több kellene, le kellene tenni a barna köpenyt, felvenni a zakót, és bemenni a politikusokhoz pénzt követelni, pályázni, lobbizni stb. Csakhogy ezeket a barna köpenyeseket nem ilyen harcra nevelték annó.

werk25 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5936
Egy érdekesség.
Magyarországon és még sok helyen, az autók fényszórói jobbra kifelé vannak beállítva, hogy lehető legkevésbé vakítsa a szembejövőt. A HÉVekre is ilyen lámpák vannak felszerelve. Ez oké is, csakhogy a gödöllöi vonal fordítva van, tehát egymásra világítanak a vonatok.
hamurappi1 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5935

Szia Méregzöld,

Bocsi, végigolvastam a fórumot, de úgy látszik, nem elég figyelmesen.Azért örülök, hogy valaki megemlitette.

Köszi

Előzmény: Méregzöld (5931)
M.VIII Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5934

Hali!

 

M.VIII-ast is oktattál? :) Az klassz! A kedvencem...

Előzmény: Méregzöld (5933)
Méregzöld Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5933

Hi vasefake!

LVIII-at sajnos nem oktattam, mert olyan nincs... :)))))

 

Oktattam viszont MVIII, MIX, MIX/A, MX, MX/A, LIII, LHS/B, LV, LVI, LVII, DLII, DLVII. DLXVI, M43, M47

 

Ha megirod pontosan melyik típus érdekel, talán tudok segíteni.

Előzmény: vasefake (5790)
M.VIII Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5932
Pontosan. De mint már mondtam, szvsz. túl éghető a kocsi belseje. Mint egy papírraktár.
Előzmény: Hernyofan (5929)
Méregzöld Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5931

Hi hamurappi1!

Mielőtt ilyen határozottan véleményt közölsz, olvass bele a topicba...

A járművezetőről egy szó se esett... lásd az 5782-es hozzászólást.

Előzmény: hamurappi1 (5923)
M.VIII Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5930
Mármint, hogy attól gyulladt volna ki...
Előzmény: Menroting (5925)
Hernyofan Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5929
A tetőn ( motorkocsinál ) valóban az ellenállások vannak, de azok szerintem nem meggyulladós jószágok... Szépen felmelegszenek, meggyulladni viszont szerintem nem tudnak ( hacsak valami szutyok be nem kerül oda, és az esetleg meggyullad az ellenállások által leadott hőtől ).. Ha ott keletkezett volna a tűz, nem hiszem, hogy ilyen szépen bemászott volna az utastérbe. De azt már le is írták itt korábban, hogy a kocsi közepén keletkezett a tűz, belül.
Előzmény: Menroting (5925)
M.VIII Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5928
Szerintem kizárt.
Előzmény: Menroting (5925)
sichonor Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5927

Igazad van. Várjuk meg a szakvéleményt. Nem egyszerű esetről van szó.

Az érintett J.V. -nek most nehéz lehet. Ne bonyolítsuk csupán találgatásokkal az ügyet.

Egyébként a szerlvények "újjításáról" annyit, hogy nincs fontossági sorrend felállítva.

A tűz védelmi készűlékek beszerelése pedig nagyon lassan halad. Vagy sehogy...

Ez meg nem a J.V. -től függ-csak rizzikó faktorosabb a szolgálat. 

Előzmény: hamurappi1 (5923)
HáBé Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5926
"Kedves fő VEKE!!!!!!

Csak a cinizmust nem vetted észre,  hogy mennyire unjuk amit itt műveltek..."

 

Kölcsönös a szerelem, hidd el. Mi is mocskosul unjuk az idióta megjegyzéseiteket! Mind a fizetett provokátorokét, mind a magadfajta útszéli bekiabálókét!

 

De ettől függetlenül remélem, örülsz a 41-es villamos megmaradásának és hosszabbodásának, örülsz a réginél nagyságrendekkel jobb éjszakai hálózatnak, a 112-es busz normális metrókapcsolatának és az átszállásmentes Újpalota-Kelenföld kapcsolatnak, és annak, hogy valaki a Fővárosod tömegközlekedését szívügyének tekinti és minden lehetőt megtesz, hogy az ne a Főpohi-BKV játékszere legyen...

 

De ha annyira rátermettnek érzed magad jelentezz a VEKE soraiba, mutasd meg, hogy mennyire vagy nagylegény, vagy alakíts egy ellen-vekét, amely mentes lesz a "DLala-izmusoktól", vagy fordulj a fal felé és...

Előzmény: train (5911)
Menroting Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5925
Az igen ,de az ellenállások?
Előzmény: M.VIII (5918)
KCSV7 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5924
Én inkább azt írtam volna, hogy 100-ból 98. Tekintve a kihasználtságot és a viszonylag ritka műszaki hibákat ami miatt tartható a mentrendi pontosság az esetek többségében pl. a gödöllői vonalon...
Előzmény: vasefake (5884)
hamurappi1 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5923

Sziasztok!

Érdekes ,hogy arról egy szó se esett, hogy a vezető jól és gyorsan cselekedett, a körülményekhez képest, sajnáltos hogy az áldozatot, nem vette észre.Sajnálom, hogy ember meghallt, mert valakinek a családtagja volt.Öszinte részvét a családnak.

Rosszalva, láttom VEKE kontra VEKE ellenesek gyártják saját fantomtörténeteiket, és ez nem tesz jót a fórumnak, se az idejáróknak!

Várjátok meg már létszives a végleges szakértői vizsgálatokat!!!!!!!!!!Ez mindenkinek szól!!!!

És utána lehet elemezni,DE ne közölje már senki se tényként saját verzióit.

A pánikkeltésre nincs szűkség az már megvan az utasok között, sajnos, és ha jól gondolom nem a VEKE-sek illetve a VEKE ellenesek fogják megnyugtatni őket, hanem a gödöllői forgalomban dolgozó kollégák!

Előre is köszönöm!

Egy járművezető a sok közűl....

M.VIII Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5922

És sajnálom, ami a gödöllői vonalon történt, szomorú. Tegnap este a híradóban (késő este) egy illetékes azt mondta, hogy hasonló eset még nem történt. (?) Nem tudom, ezt hogy értette (963, 932, 952? ezeket nem említették). És szerintem bármi okozta a tüzet, igenis nagyon éghető a HÉV-ek belseje (dekorlemezek, ülések, padló, műanyagok). Érdekes, hogy az előbb említett járművek utastere egytől egyik SZÉNNÉ ÉGETT. Nem lehet véletlen. (csendben jegyzem meg, hogy a hülye ablakcsere helyett inkább a tűz elleni védelemre költenének)

Bazsi75 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5921
Kár lenne :( Addig írj a NOHAB-osra ;)
Előzmény: Vendégsín (5915)
Méregzöld Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5920

Hi szega!

 

Sajnos nem értetted, hogy miről írtam, de ez nem baj... Azt viszont mindenkinek tudnia kell, hogy az ÉLET nem csak FEKETE vagy FEHÉR...

 

Egyébként a határozottság és az önbizalom fontos, ehhez engedd meg egy ismeretlen gondolkodó örökérvényű mondását: "A fiatal építészek jobb házakat terveznek, mint az idősebb kollégáik. Bár az utóbbiak által tervezettekben mintha jobban lehetne élni."

 

Továbbá mindenkinek hagy adjam közre Bertrand Russel angol filozófus egyik gondolatát:

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.”

Majd jövök... 

Előzmény: szega (5878)
M.VIII Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5919
Nos, remélem, lehiggadtatok. Több mint 300 hozzászólást kellett visszamennem, hogy még nem látottakat megnézzem. Remélem, innetől fogva csak a HÉV szeretetéről, a szakmai kérdésekről, és kisebb nézeteltérésekről lehet majd olvasni. És természetesen beírni. Szerintem keressetek egy épületet, gyűljetek össze élőben, és ott pocskondiázzátok egymást.
M.VIII Creative Commons License 2006.01.17 0 0 5918
Bocsi, de a "tízán" a póton van a szedő...
Előzmény: Menroting (5916)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!