Keresés

Részletes keresés

Gypsy56 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 30984

Nekem is van egy Wolf, az tényleg ilyen. Meg van egy AS Motor, na az meg nem. Az mindig indul stabilan.

Előzmény: Rahed Lee (30983)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.08 0 0 30983

Én még találtam egy 2T fűnyírót a kerti sufniban, a telken. Lehet, hogy megpróbálom talpra állítani. Emlékeim szerint apám anno emiatt szokott agyvérzést kapni amíg sikerült beindítania :-)

Előzmény: Gypsy56 (30982)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 30982

Még hozzátenném, egyszerű sufnituning, hogy a fűnyíró elejét megemelve viszi a nagy gazt, füvet is. Aztán másodszorra levágja a többit. Persze benzinesnél ez csak az olajpumpás gépre igaz, MEG A KÉTÜTEMŰRE !!! Sajnos a nagyon okosok kiirtották a kétütemű fűnyírót, de még fellelhető használtban. Privát véleményem, hogy aki a kétütemű motoros fűnyírót kinyírta, szarjon sünt. Esetleg esernyőt, nyitva.

Előzmény: anegytech1 (30981)
anegytech1 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 30981

Szerintem is jobban jársz egy fűnyíróval. Én kb 600 nm-t nyírok rendszeresen, de a nagy részét én is fűnyíróval, és csak azokra a területekre megyek kaszával, amihez nem férek hozzá: fák-bokrok alatt-között, kerítés, szegélyek mentén, út melletti meredekebb, egyenetlen terepen.

 

Bár érthető, hogy térdig érő füvet elég nehéz fűnyíróval vágni. Szóval ez esetben gyakrabban kell nyírni. Fűkaszával mondjuk nem nagy dolog a 350 nm, de azért egy egyszerűbb gép még azon a részen is elfárasztja az ember kezét, a rázkódás miatt. Egy fuxi, amit én is vettem, 40ből kijön, nem túl nehéz, jó a hevederje, és elég erős is. A legideálisabb persze az, hogy ha fűnyíróval vágsz, és a fűkasza jó tartalékba, hogyha véletlenül annyira meglódul a fű, hogy fűnyíróval nem tudod vágni, akkor előkapod a fűkaszát.

 

A kérdés az, hogy mennyi kereted van az eszközökre. Az elektromos fűnyíró végülis ideális ekkora területre. A legideálisabb kombó persze egy benzinmotoros fűnyíró egy benzinmotoros fűkaszával. De ha a fűnyíróval meg tudod oldani, akkor meg nem fogod eléggé kihasználni a fűkaszát. Én is így vagyok vele, a fűkaszát nem használom ki eléggé, de nekem megérte, hogy gyorsabban és egyszerűbben menjen a munka.

 

Hozzá kell tenni, hogy ezeket az eszközöket karban kell tartani, fűkaszát össze kell rakni, benzinmotoros fűnyíróból, ha négyüteműt veszel, akkor időnként olajat kell cserélni, stb. A kést sem árt néha megélezni, bár ezt elektromos fűnyírón is ajánlott elvégezni. Ha nincs segítséged, akkor te tudod, hogy ez számodra megoldható-e, vagy nem.

 

Szerintem ekkora terültre a legegyszerűbb az elektromos fűnyíró, és oda kell figyelni, hogy ne nőjön meg a gaz annyira, hogy ne tudd vele nyírni.

 

Ha mindenképpen fűkaszát szeretnél, én a fuxit ajánlanám, mert én is ilyet vettem. Olcsóbbat nem találtam, ami még jó is, drágábbra nem volt pénzem :).

Előzmény: Tibbe (30978)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.08 0 0 30980

Igen, van, hogy túlnő a fű és fűnyíróval már nem bírsz vele. Olyankor jól jön a fűkasza.

De azért egy benzinmotoros kertigéppel van macera. Ahogy írod, nincs segítséged sem praxisod ezen a téren.

Már az indítási procedúra sem túl egyszerű annak, aki nem igazán foglalkozott ilyennel. Benzint keverni (ha négyüteműt veszel akkor ott nem kell, csak tiszta benzin), szivatót kezelni, ha nem indul akkor gyertyát kiszedni, ellenőrizni, damilfejet újratölteni, beszakadt damilt újrafűzni, izomból berántani stb. Nem igazán női sportág. De természetesen megtanulható, nem nagy ördöngősség.

 

Ha már kasza, akkor a viszonylag kis terület miatt egy elektromos is szóba jöhet. Ott csak a damilfejjel kell mókolni, a motorral nem kell gépészkedni. Én inkább ezt javasolnám. Általában lassabb vele a munka, de cserébe nem igényel gépészeti ismereteket.

Előzmény: Tibbe (30978)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.05.08 0 0 30979

És miért pont fűkaszát ? Ha jól olvasom, "előképzettséged" van fűnyíróból. Az az egyszerűbbik eszköz. Ha az adott területen használható, inkább fűnyírót javasolnék.

Előzmény: Tibbe (30978)
Tibbe Creative Commons License 2014.05.08 0 0 30978

Üdvözlök mindenkit!:)

 

Segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék venni egy könnyű súlyú, könnyen kezelhető, megfizethető árú benzinmotoros fűkaszát egy kicsi, kb. 350 m2-es területű füves udvarrész kaszálásához.

Milyen márkát? Használtat? Újat? Hol?

Kezemben sem volt még fűkasza, csak villanymotoros fűnyírógépet használtam.

Tavaly is így jártam, hogy kellő időben nem vágtam le a füvet, aztán már térdig ért, és hívnom kellett hozzá vállalkozót, ami nem túl költséghatékony:(.

Szeretném megoldani mostantól egyedül, de hozzáteszem, nő vagyok, nincs segítségem, és nem vagyok strapabíró fiatal.

 

Tudtok segíteni tanácsokkal? Előre is köszönöm!

Kaisi Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30977

Na majd holnap referálok. Kipróbálom a benzinfröccsöt és ha az nem jó leszedem a karbit és megbontom...

Jó lenne egy nyomásmérő is körbekérdezek hátha van valakinek az ismerőseim között...

Előzmény: Rahed Lee (30976)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30976

Igen, ez a hibakeresés megfelelő sorrendje. Szívótorokba, vagy a gyertyanyílásba nyomni egy kis benyát és rángatni. Ha nem röffen, akkor valszeg gyertya. Az, hogy a szabad levegőn (kicsavarva) szikrát ad, abból nem következik, hogy 8-10 bar nyomás alatt is megteszi ugyanezt.

Előzmény: Kaisi (30974)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30975

Ne izgulj Kaisi!

Mivel kínai ember az iránytű, a tűzijáték és a puskapor feltalálása óta eltelt évszázadokban, nem jött elő saját ötlettel, nyugodt lehetsz afelől, hogy a Te karburátorodat is úgy "lopta" valahonnan.

 

Én kb egy hónapja cseréltem a labancnevű kínai kaszában (Straus) membránszettet. A Walbro valamelyik szettje tökéletesen paszolt bele. Legegyszerűbb, ha kiszeded a membránokat és elviszed magaddal a membránboltba és ott összenézitek a régit az újjal. Akkor nem lesz gond.

 

Saját fejlesztésű kínai termék, mint olyan, egyszerűen nem létezik :-)

Előzmény: Kaisi (30971)
Kaisi Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30974

A baj hogy nincs kompresszió mérőm. A gyertya új, a gumicumival fel lehet pumpálni rendesen de a gyertya egyáltalán nem benzines... Az jutott még eszembe, legalább is ez szokott működni 4üteműnél hogy a hengerbe fecskendezek egy kis benyát így ha pöffen akkor nagyobb az esély hogy karbis lesz nem?

 

Köszi a linket, itt tényleg szinte minden kapható.

Előzmény: kriszbon (30973)
kriszbon Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30973

Az még nem biztos hogy karbis, mert azon kívül még lehet más gondja is neki.

Kompresszió van rendesen benne?

Csak mert ha jól veszem ki, akkor pöffenget(indulna) néha, és ezt akkor is csinálja ha már nincs benne kompresszió.

Fel lehet pumpálni rendesen a benzint a pumpedlivel?

Kap rendesen anyagot,ráncigálások után benzines kicsit a gyertya(gyertyát is próbálj másikat)?

 

Amúgy kapható, csak jobb ha szemrevételezés után nézed meg neked milyen kell, de ezek a karbik Walbro utánzatok, és jó bele többségében annak a membránja.

 

http://bulimoci.hu/index.php?act=prod&k=24&page=7

Előzmény: Kaisi (30971)
gaabre Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30972

Mondasz valamit!

Előzmény: benchmade745 (30970)
Kaisi Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30971

Na ma kipróbáltam. Volna....

Valami nem oké. Rángatom szivatóval, annélkül, még csak meg sem pöffen. szikra van. Lehet h a karburáror lesz a ludas. Holnap azt is szétszedem... Viszont ha membránt kell cserlni benne (ezek ha jól sejtem membránosak) akkor meg leszek lőve mert nem hiszem hogy kapni kínai karbihoz felújító készletet...

Max elpasszolom alkatrésznek az egészet...

Előzmény: kriszbon (30954)
benchmade745 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30970

Megkérdezem majd, de én így ránézésre csak damilfejet és fűvágó lapot ajánlanék hozzá (még ha rá is lehet tenni mást). Mondjuk én meg se venném ezt a gépet. Egyébként szerintem az ilyen eszközökhöz mint a talajmaró jobbak a 4 mixes motorok. Nem véletlen, hogy az összes kombi motor 4 mixes.

Előzmény: gaabre (30961)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30969

Akkor biztos nincs :-) Egy hibalehetőséggel kevesebb.

Előzmény: lapua (30963)
kriszbon Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30968

Hmm. órákat? Mi van azon a gépen 5 l-es marmonkanna? :-)

Nem szaladgál az annyi ideig 1 tank benyával, hogy ne lehetne kibírni egyhuzamban, vagy milyen kaszások vagytok ti akkor? :-)

Előzmény: perecespeti (30967)
perecespeti Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30967

Azt még szokni kell, hogy órákat döngicséljen a fülünkbe. :)))))))

Előzmény: Gypsy56 (30959)
bozótpilóta Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30966

nyugi fuxi egyetlen fuxtec sem ment még el annyit, mint amit ez a gép már elment 1 szezon alatt, ez egy technikai kérdés volt a kollégákhoz

FuxtecHu Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30965

:) Az ipari nem? :))))))))))

Előzmény: kalaca (30957)
bozótpilóta Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30964

üdv, van valakinek véleménye az oleo benyomós fejcseréről, mert nekem van véleményem,,,,nem lehet kivenni onnan azt a pöcit és visszaalakítani manuál behatolósra?

lapua Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30963

 Amennyire tudtam lebontottam, és nem találtatott.

Előzmény: Rahed Lee (30960)
SANK Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30962

Hurrá, meg is érkezett a fűkasza. Mindent nagyon köszönök, korrekt és szupergyors vásárlás volt !

Ma már nem hiszem hogy összerakom, de nem biztos hogy kibírom. Kérdéseim az tuti hogy lesznek. :-)

 

gaabre Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30961

Illetve beleütköztem a "szakkereskedőkkel" némi ellentmondásba is, nevezetesen kérdeztem őket, hogy rárakható e a talajmaró a végére?

Mondják hogyne, ugyanaz a konstrukció mint a 90-es, merev a hajtótengely, stb.

De mondom nekik, nézzék meg a katalógust, a nyíró- és damilfejeken kívül kizárólag fűvágó lapot ír csatlakoztathatónak, késeket, fűrészlapokat nem, illetve a talajmaró kiegészítőnél sincs a 94-es felsorolva.

Elnézegették, méltatlankodtak, majd annyit mondtak, hogy friss a gép a katalógushoz, rárakható az, csak a Stihl a kiegészítő szerszámokat a kombigépek irányába tolja.

 

Őszintén szólva nekem ez a katalógus eléggé átgondolt szerkesztettségűnek tűnik, így nem túl nagy meggyőződéssel nyugtáztam, hogy valóban rakható lenne rá talajmaró.

Ha nem felejted el kérdezz rá lszi, hogy neked mit mondanak a talajmaróról és bozótvágó késekről a 94-es esetében?

 

A kombigépeknél pedig nagyjából világos, hogy akkor térül meg a motor, ha legalább 3-4 szerszámot mellé vesz az ember. Ha csak 2-3 féle szerszámra van szükség, akkor megfontolandóbbnak tűnik külön gépekben gondolkodni.

Előzmény: benchmade745 (30950)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30960

Nincs mit. Ha valóban olyanod van, ami a rajzon, akkor ne keresd a kuplungot tovább :-)

Előzmény: lapua (30956)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30959

Szerintem nem kell ilyen kacifántosan. Tankold meg, dolgozz vele, ha kiürült, cigiszünet.

Előzmény: perecespeti (30958)
perecespeti Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30958

A fuxtec 2t kaszához visszatérve. Én arra álltam rá, hogy 3-4dl benyát rakok a tankba. Ez kb 25-35 perc munka majd hagyom , hogy a gép blokkja kéz-meleg alá hűljön ki. Ez időjárástól erősen függő. Olyan 5 menetet használjuk így egy nap, kb ezer nm. Eddi 3db 800nm -es kertet 2x kaszáltuk tökig majd térdi érő fű volt. (milyen gyorsan nő a francba)

De kell még 1-2 kasza mert van még 3db ami el sincs kezdve(szántott)

kalaca Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30957

Sziasztok !

 

Demon RQ480 fűkaszához keresek meghajtó tengelyt, ami a fejet hajtja. Használt is jó .  

lapua Creative Commons License 2014.05.07 0 0 30956

 Ezt vártam köszi!

A karbi jól van beállítva, a rajzzal én is találkoztam, csak hátha valami elkerülte a figyelmemet.

Még egyszer kösz!

Előzmény: Rahed Lee (30951)
Kaisi Creative Commons License 2014.05.06 0 0 30955

Eléggé zsíros volt de végül is nem szedtem ki nagyon a szárból. Ha holnap beindul és megy gond nélkül akkor leszedem a szöghajtást és újrazsírozom hogy ne legyen gond vele.

Előzmény: kriszbon (30954)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!