Keresés

Részletes keresés

Pecabubus Creative Commons License 2014.09.13 0 0 7353

Fahéjjal nagyon-nagyon óvatosan, öt liter italba kb. egy hüvelyk-körömnyi bőven elég, nagyon intenzív illata van, könnyen elnyom minden mást.

Előzmény: Amateur-no1. (7351)
Amateur-no1. Creative Commons License 2014.09.13 0 0 7352

Asszem, kettőtöknek is válaszoltam, egy névre utalva.

Amateur-no1. Creative Commons License 2014.09.13 0 0 7351

Szia!

 

Lehet, hogy az én hsz.-emet olvastad.

 

A teafiltert  (én) nem ízesítés, hanem színezéshez ajánlom, nincs az a teamenyiség, ami komolyabban beleszólna az ízbe, fahélyal, vaníliával és általad egyéb kompatibilisnek érződő fűszerszámokkal kísérletezz, de kis menyiségben, mert mindent beletehetsz, de kivenni, már semmit nem tudsz !

Előzmény: Baracky (7348)
Amateur-no1. Creative Commons License 2014.09.13 0 0 7350

Szia!  gyusy

 

Ha egy jól bevállt recept szerint, mondjuk levest, vagy valamilyen komoly ételt főzöl, akkor is megkérdőjelezed a, már jól bevállt leírást, ugye nem.

 

Ebben az esetben se tedd,- én 1/2 kilóval több cukrot tettem bele és egy szűk héttel később forrt ki készre.

 

Először örülj, hogy szépen megy a dolog, azután, kis adagban kísérletezz. 

 

Előzmény: gyusy (7347)
Amateur-no1. Creative Commons License 2014.09.13 0 0 7349

Cs. J. Üzentem!

Baracky Creative Commons License 2014.09.13 0 0 7348

Üdv!

Korábban olvastam valahol itt, a házi whiskey ízesítését teafilterrel.

Ma vettem Teekanne Irish Creme teát. Szerintem ez lesz a tuti ilyen célra (is).

Az lenne a kérdésem, hogy milyen módon kell eljárni az ízesítés során?

Nem lesz túl csersavas a teától? Fel kell melegíteni a szeszt?

Ha tudtok segíteni, vagy a korábbi ezzel kapcsolatos hozzászóláshoz irányítani, azt megköszönném.

gyusy Creative Commons License 2014.09.13 0 0 7347

Sziasztok!

Lefőztem az első gabona,(életem első bárminemű cefréjét))),nékem kb 19 literből-sacc 2,3l alszesz jött le. Ez a mennyiség megfelel az átlagosnak??A fáma azt írja a fent maradó léből kb 6-7 literbe felold 3,5 kg cukrot,azt ráönti a gabonára,különbözetet felönti tiszta vizzel.Kérdem nem lehet -e az összes cefre levet visszaönteni a benne feloldott cukorral együtt,és a különbözet  lenne a tiszta víz csupán??

Gyula

Pecabubus Creative Commons License 2014.09.12 0 0 7346

Stanford egyetemen olyan (GMO) élesztőt fejlesztenek ami szimpla cukrokból ópiátokat készít alkohol és CO2 helyett. Remélem jól őrzik majd mert ha az az élesztő kiszabadul komoly csalódást okozna: kiforrt gyümölcs- vagy gabonacefre helyett ott állnánk egy hordó mákonnyal. :) http://www.newscientist.com/article/dn26100-modified-yeast-makes-opiates-for-the-first-time.html#.VBQRfvl_tEP

Amateur-no1. Creative Commons License 2014.09.12 0 0 7345

Cs. Jani!

 

Megjött a kukta !

Amateur-no1. Creative Commons License 2014.09.12 0 0 7344

VÉGELÁTHATATLAN  MENYISÉGŰ  PROFI  RECEPTEM  VAN ! ! !

Előzmény: Amateur-no1. (7343)
Amateur-no1. Creative Commons License 2014.09.12 0 0 7343

Én alkalmasint, ahogyan a szájam íze kívánja, úgy főzök, ha szesszel, akkor azzal, ha más extraktal, akkor azzal.

 

Van itt az Inedxen egy fórumom, ami jól leült, mint az iszap, de szerintem, ha szeretünk főzni, akkor életre kelhet, mert nem csak inni, de enni is jó, főleg enni jó!

 

Keresd meg "Mit Sütsz Kis Szűcs" a neve!

Előzmény: Pecabubus (7342)
Pecabubus Creative Commons License 2014.09.12 0 0 7342

Lazán kapcsolódik, álljon itt egy rumos marinád pl. két kilónyi oldalashoz vagy más grillezett/barbekjúzott husihoz: egy csésze narancsdzsúz, fél csésze szójaszósz, három evőkanál kristálycukor, egy teáskanál frissen őrölt feketebors, fél teáskanál cayenne vagy más bivalyerős csilipor, három gerezd fokhagyma szétnyomva éééés fél csésze rum. Vagy whisky. Két órán át pácoljuk benne a húst hűtőben.
Szoktatok szesszel főzni? Jómagam szeretek néha saját gyártású viszkivel husikat flambírozni ha wokban sütök.

Pecabubus Creative Commons License 2014.09.12 0 0 7341

Igen, tényleg olyan mintha a szupermarket cefre gabonamentes változata lenne.
Ez adja neki a rum alapízt:
  
Látom árgépen hogy rendelhető Magyarországon is laza 200%-os felárral. Mondjuk kevés kell belőle ha csak desztillálás előtt adjuk az alszeszhez. Cefrébe keverve értelmetlen lenne használni mert ülepíteni és szűrni kellene kierjedés után és ugye 4x annyiba kerül (itt) mint a cukor, miközben feleannyi a kierjeszthető cukortartalma, bele kellene tolni pár kilót. Remélem minden rendben megy majd vele, mindig izgulok amikor valami újat próbálok ki, és mivel kb. mindig valami (számomra) újat próbálok ki ezért izgalmas ez a hobbi. :)

Előzmény: Amateur-no1. (7340)
Amateur-no1. Creative Commons License 2014.09.12 0 0 7340

Szia!

 

Ez a leírtak alapján a "Kipróbált receptek"-nél az öreg-muslica által beillesztett szupermarket cefre, kicsit továbbfejlesztett verziója.

 

Pont most indítottam el egy kis 20-Literes próbacefrét ebből egy hete, nekem ízetlen szesznek kell, hogy a túl aromás páleszemet tudjam kicsit rendbe hozni, de ez a rumos történet sem áll messze tőlem, viszont a tiédet is megpróbálom.

 

öreg-muslica 

 

“Hamis Rum”   Rum kedvelöknek melasz nélkül……..

 

Ezt a receptet a nyáron találtam valahol az interneten és kipróbáltam…

A legtöbben kétség nélkül rumnak vélik, volt aki állitotta határozottan, hogy ez Captain Morgan Original…..

 

Hozzávalók:

 

1 liter kukorica whiskey 40%-os(savanyú cefrés ), enyhén gyors érlelt (2-3 hét)

4-6 szem szegfübors (jamaican allspice vagy pimetto) törve

1 közepes narancs héjának a sárga része reszelve

3-4 cm vanillia bab

 

Késöbb még lehet játszani egy-két más hagyományos rum füszerrel is, ha valai akar….

 

A színén lehet sötétíteni teával ízlés szerint, de nem kötelezö…..

4-5 nap szobahömérsékleten, átszürni kávépapiron ameddig fényes nem lesz…..és kész.

 

Idáig mindenkinek nagyon ízlett, (nekem is) szóval máskor is fogok csinálni.

 

Sok sikert,

ö-m

 

Üdv: AMA

Előzmény: Pecabubus (7338)
gyusy Creative Commons License 2014.09.11 0 0 7339

Köszönöm,rám is fér))

Nem értem mitől fehéredett ki,a gyümi cefrémmel is jártam így most.

Pedig igyekeztem nagyon patika tisztaságúra készíteni az edényeket.kiforráztam,trisós vizzel,öblitettem kétszer,majd csepegtettem.

Előzmény: Csak Gábor (7337)
Pecabubus Creative Commons License 2014.09.11 0 0 7338

Szerencsésen hazatértem, ennek örömére elkészítettem tegnap este a leendő rum cefréjét, következőképp:
6 kiló kristálljcukk, két csapott evőkanál citromsav, 20 dekás sűrített paradicsom, 30 liter 40 fokos vízben jól összekeverve. Amint lecsökkent 33 fokra a hőmérséklete kapott három kocka elmorzsolt sütőélesztőt.

Tulajdonképpen ez egy erősen cukros limonádé amiben az élesztőnek szükséges tápanyagot ezúttal nem élesztőtápsó és DAP hanem a paradicsompüré nyújtja.
Nagyon szépen pezseg, komoly széndioxid-réteget alakított már ki és kellemes illata van. A paradicsom nem ülepedett le, teljesen homogén a cefre. Ezekkel az arányokkal (ami egy kipróbált alaprecept HD-n, Birdwatcher's néven) körülbelül 10-12% alkoholfokkal fejeződik majd be a fermentáció, kb. húsz Celsius fokon készül, reményeim szerint kevesebb mint egy hét alatt kész lesz.

A várható kb. 5 liter alszeszbe fogok keverni majd negyed kiló fekete melaszt, a kész szeszben pedig szárított gyümölcsöket (ananászt, mazsolát, banánt, mangót) és fűszereket (egy vaníliarudat, körömnyi fahéjat, két szegfűborsot) fogok áztatni egy hétig, majd szűrés és pár hónap tölgyes érlelés következik. Remélem sikerül okosan elválasztanom a végét a közepétől mielőtt elkesernyésedik, majd kóstolgatom szaporán.

Csak Gábor Creative Commons License 2014.09.11 0 0 7337

nekem nem szokott lenni ilyen folt a tetején full tiszta,de a legjobb és legegyszerűbb a gyufa.. ha elaszik mielőtt a cefréhez érsz akkor van co2 illetve keletkezik tehát még forrdogál, ha a cefre oltja el, akkor nincs már co2, tehát mehet az üstbe.

 

Sok sikert!

Előzmény: gyusy (7336)
gyusy Creative Commons License 2014.09.11 0 0 7336

Szebb napot Néktek))

Azon kérdésen elmélkedem,honnan fogom megtudni első gabonacefrésként,mikor kész a lé?? miből látom ,hogy elfort a cuc??Ma néztem,csak lé van fölül,és élesztő pöttyök.

Képeket raktam fel hogy is néz ki))

http://indafoto.hu/gyusy/cefrezes

janika.p Creative Commons License 2014.09.10 0 0 7335

ugrok is neki az első főzésemnek remélem sikerül ez a végleges összeálitás
32 liter viz
8 kg tritikálé
2 kg árpamaláta
40 g citromsav
20g élesztő
a főzés az 80C kb 1 óra keményitő kibontása aztán le 63 nál bele a maláta 30-35 percig 60-62-őn tratom a hőmérsékletet enyi idő elég lessz neki zöld malátáról van szó aztán mikor citromsav mikor kihült élesztő is igy megfelel? és főzés előtt szürjem le vagy jólessz ugyis bocsánat a sok kérdezéstől de jobb biztosra menni ugyérzem egyre jobban jövök belefele és ha közel anyit fogok tudni mint ti akkormár énis segithetek a kezdő fórumozóknak mint ahogyan ti is segitettetek nagyon köszönöm :)  

janika.p Creative Commons License 2014.09.08 0 0 7334
Előzmény: Sailer (7333)
Sailer Creative Commons License 2014.09.08 0 0 7333

van sörös fórum is? linket pliiiz!

Előzmény: Törölt nick (7331)
janika.p Creative Commons License 2014.09.07 0 0 7332

a hőmérő amugy is bent van nem tudod a kukoricát már lehet szedni mert van 2.0 ha, ithol már nincsen sajnos vajon az idei jó már? tritikálé van ithol azzal miahelyzet a recept ugyanaz mint a kukoricás csak kukorica helyet mehet triti mert whisky mellé jólenne egykis más milyen is pl triti kifőzném és tölgy pálca helyet gyümölcsön érlelném szerinted?

Előzmény: Törölt nick (7331)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.07 0 0 7331

Ha tudsz fixen 50-max 80 C-t állítani, azzal a kütyüvel, akkor frankó. De azért mérj rá, hogy valóban annyi -e az annyi. (sörfórumot is olvasom.:-) )

Előzmény: janika.p (7329)
gyusy Creative Commons License 2014.09.06 0 0 7330

leszedtem a fehér 'habját"',majd 20 literes jól záródó edényekbe szét mertem,várok ha eljutok a főzési idényhez meglátom milyen lesz))

Viszont azt kérdezném tőletek tisztelettel,hogy fogom megtudni a gabona cefrém kész-e a főzésre?? Ma néztem,pár centis dara réteg van a tetején ami kezd fehér pöttyösödni,alatta majd az aljáig víz",legalul a dara nagy része??Remélem ez így jó??))

Gyula

janika.p Creative Commons License 2014.09.06 0 0 7329

nagyon köszi nagy segitség volt ez akkor a zöld ugy a helyen a hütőbe a száritott meg egy szövetzsákba felhasználás előtt kézi darálóval roppantom van egy terménydarálóm is 1.5 Kw-os azzal a kukoricát szoktam meg eztazt jól gondoltad sört szeretnék késziteni van egy villany blóderem lehet állitani rajta a fokot 50-300 ig szerintem ez nemgond 3-4 órán átt berakom és aztán lemorzsolom róla a csirát :)  

Előzmény: Törölt nick (7328)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.06 0 0 7328

Jah, a szárítottat, miután kiveszed a sütőből, mosogató felett egy nagy fém levesszűrőbe rakosgasd bele és rázogasd le a "bajuszokat", vagy "hajakat", főleg sör esetén, mert keserűséget okoz. Mint a por, úgy fog lehullani róla.

Előzmény: janika.p (7326)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.06 0 0 7327

A zöldet a fagyasztóba, egészben. Felhasználás előtt kell darálni. A szárítottat nem szabad fagyasztóba tenni, hanem egy jól szellőző zsákba. Felhasználás előtt kell darálni, (gabona cefre esetén) vagy roppantani, (sörfőzés esetén) mert őrölve az enzimtartalom csökken, nem őrzi úgy meg.

  Hogyan tudtál 50 C-ot tartani a sütőben? Elektromos, vagy valami légkeveréses spéci sütőd van?

Előzmény: janika.p (7326)
janika.p Creative Commons License 2014.09.06 0 0 7326

Készlett a malátám 10 kg a felét ledaráltam zöld malátának a fagyasztóba tárolhatom? a másik 5 kg a sütőbe van 50 C-on 3-4 órára aztán darálhatom eztis le és a fagyasztóba rakhatom?

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.05 0 0 7325

Olvastam olyat, hogy a PH-t 2,8-3-ra beállítod, a hordót majdnem színig töltöd (1-2 cm gázréteg maradjon) és légmentesen lezárod. Megjegyzem én még sosem próbáltam, tehát nem tudom működik e a dolog

Előzmény: gyusy (7323)
Közönséges Nadály Creative Commons License 2014.09.05 0 0 7324
Kierjedt gabonacefrét lehet úgy tárolni hogy felöntöd annyi fejefarkával amitől 15% fölé megy az alkoholtartalma. Onnantól már nem bántja semmi mikroorganizmus, lezárható, tárolható. Nyilván működik gyümölcscefrével is a módszer.
Előzmény: gyusy (7323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!