Keresés

Részletes keresés

HA-SLN Creative Commons License 2005.11.03 0 0 8570

Ne hari, és bocsessz! Az emailt köszi!:-)

 

Laci

Előzmény: skaloz (8569)
skaloz Creative Commons License 2005.11.03 0 0 8569
Nem csodálom, egy "l" lemaradt a mélcímedből, de mindjárt újra küldöm. (az Outlock nálam nem működik).
Előzmény: HA-SLN (8568)
HA-SLN Creative Commons License 2005.11.03 0 0 8568
Sajna hozzám nem jött email....:-(
Előzmény: skaloz (8567)
skaloz Creative Commons License 2005.11.03 0 0 8567

Mail ment. Az érdekeltnek is írtam.

 

Kalóz

Előzmény: HA-SLN (8566)
HA-SLN Creative Commons License 2005.11.03 0 0 8566

Jah érdekel! Engem minden!:-)

 

ha-sln@freemai.hu jöhetnek az infók!!

 

Jah és most Revell Fokker 100, és 737 KLM dobozra lenne szükségem! Csak doboz is elég lenne!:-)

Vagy jobbat mondok! Elcseszett, félig összerakott vagy hiányos Revell polgári makettet is vennék, persze ez utóbbiakat bagóért.

 

Laci 

Előzmény: skaloz (8564)
skaloz Creative Commons License 2005.11.03 0 0 8565

Sárgát és pirosat keverni kell, tisztán nem fognak fedni. Valamikor lehetett kapni Kerékpár zománcot, ami tökéletesen fedett, akár egy rétegben is. Persze beszüntették a gyártását.

 

A pirost ill. sárgát én művészolajjal szoktam keverni (hasonló árnyalattal), és elég tűrhetően fed. Persze nem kell túlzásba vinni az olajat.

A fehérhez szintén keverek egy lehelletnyi sötétkék olajat. Jobban fed, és kevésbé sárgul.

 

Ja, és  Humbrolt vagy Revell-t használok, esetleg bolti zománcfestéket. Az utóbbiból majd minden márka megfelelő, de Cellkolort ne használjatok, a kötőanyaga nem kompatibilis a többivel.

Előzmény: Har_melin (8560)
skaloz Creative Commons License 2005.11.03 0 0 8564

Na, most már én nem értelek ...

 

Mellesleg: nem érdekel egy űrrepülőgépet szállító Jumbó makettje? Összeállítatléan, méretarány, ár nem ismert, de tudok adni címet.

Előzmény: HA-SLN (8559)
vlevi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 8563
Annak idején egy Corvettet festettem sárgára, ott megszívtam, hogy csak a szürke alapozó volt. Nem tudom hány réteget fújtam rá, de még mindíg volt valami zöldes beütése, főleg az éleknél. Legutóbb pedig egy Camel Hondát csináltam ( http://www.hlj.com/product/TAM14095 ), volt jópár hely, ahol a tömítőanyagot, illetve a belső fekete festést kellett takargatni.
Előzmény: Har_melin (8562)
Har_melin Creative Commons License 2005.11.03 0 0 8562
Hm, a matt fehér nálam eddig kimaradt, de legközelebb megpróbálom. Gondolom maszkolni a matt fehér után érdemes.

Köszi a tippet!
Előzmény: vlevi (8561)
vlevi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 8561
"elején lévő piros csík a negyedik rétegre lett csak elfogadhatóan egyenletes."
A piros és a sárga az egy szemét szín. Nekem csak úgy sikerült festeni, hogy első réteg Light ghost grey, alapozónak, ez tökéletesen fed vékony rétegben is. Erre már mehet a matt fehér, majd rá a matt piros vagy sárga, bár ez utóbbi lépést néha ki lehet hagyni. Ha fényes kell, akkor a matt piros vagy sárga fölé fényessel is. Más kombinációkban eddig a piros vagy sárga szín nem fed semmit.
Előzmény: Har_melin (8560)
Har_melin Creative Commons License 2005.11.03 0 0 8560
Tetszik ez a festek-csiszolok-karcolok dolog, de ha valaki beleőszülés nélkül szeretne homogén és vékony (értsd: nem 4-5 rétegű) felületet előállítani, ráadásul szórópisztoly nélkül, akkor mit tegyen? Én három színnel szívok folyamatosan, a fehérrel, a sárgával és a vörössel, ezekből már szinte minden gyártó festékét kipróbáltam fényesben, mattban, akrilban és zománcban is, de még nem volt olyan, ami egy, max. két rétegben egyenletesen fedett volna. (Na jó, talán nem mindet, de Tamiya, Humbrol és ModelMaster volt).

Most láttam a Makettinfon a Bolyai versenyen készült képeket és a sárga irígység zabál. Pont egy ilyen 1/72 Academy P-47-essel küzdök, csak a Razorback változattal és a motorburkolat elején lévő piros csík a negyedik rétegre lett csak elfogadhatóan egyenletes. Persze a maszkoló leszedése után akkora perem maradt utána, mint egy fél centis páncéllemez :-((.

Az ameriakai haditengerészeti gépekkel ezért is hagytam fel anno, pedig imádtam őket, mert a fehér alsó felületek teljesen "begyógyultak", mire tényleg fehérek lettek. Érdekes - nekem legalább is -, hogy pl. világos szürkével soha nem volt ilyen gondom. Van valami spéci ezeknek a színeknek a pigmentjeivel, amiért nem lehet egyenletes eloszlást produkálni velük? Ja, természetesen világos szürkével (Tamiya Sky Grey) alá van alapozva minden esetben.

Hálás lennék valami használható ötletért, mert nagyon bosszant a dolog.

HA-SLN Creative Commons License 2005.11.02 0 0 8559
Mi?? Mi akar lenne a hozzászólásod másdik fele?? "Hm??":-)
Előzmény: skaloz (8558)
skaloz Creative Commons License 2005.11.02 0 0 8558
Oké, így természetesen más az ábra. mellesleg azért is volt a "?"
Előzmény: HA-SLN (8557)
HA-SLN Creative Commons License 2005.11.02 0 0 8557

Jah ezt így nehéz elképzelnetek. Az A 340-hez adnak egy elnagyolt (1:144 ben nem lényeg) pilótafülkét. Jó ez, mert másképp fehér len ne a gép belseje!

Szóval ennek van padlója, és hátfala. Teljesen körülhatárolt területről van szó, ahová csak pici kis réseken(ragasztási hibákon át tudott bejutni a kevéske víz.

 

Nehéz dolog lett volna beáztatva lötykölni így a gépet, ráadásul úgy ítéltem meg a koszos víz folymatos cseréjét nem tudtam volna megoldani.

 

Amúgy 20 perces meló volt a kis furatot megcsinálni, betömni, és ablakot pucolni!

Jól sikerült!:-) Kár, hogy nem fotóztam le....

 

Laci

 

Héé polgári reppelős barátom mikor jössz fel végre MSN-re?? 

Előzmény: skaloz (8556)
skaloz Creative Commons License 2005.11.02 0 0 8556
Nem lett volna egyszerűbb mosogatószeres vízben megmeríteni és kicsit lötykölgetve szépen kimosni belőle a trutyit? Közben persze cserélni is a vizet.
Előzmény: HA-SLN (8553)
skaloz Creative Commons License 2005.11.02 0 0 8555

Szerintem sem ostoba kérdés, mindössze nem sokan teszik fel.

 

Az ezüst színű fémfestékeket valóban feketével lehet sötétíteni, ill. a sötétített festéket krómmal vagy ezüsttel világosítani (saját magánál világosabb úgysem lesz).

A színes metállfestékeket megfelelő színű ill. árnyalatú festékekkel lehet sötétíteni vagy világosítani, sőt keverni is lehet.

Az egyetlen gond, hogy a kevert festékek mindig tompábbak, ha nem metállfesték is van benne. Két metáll keverésekor ez nem annyira feltünő.

Az Alclad festék alá fényes feketével kell alapozni, de gondolom más fémfestéknél is hasonlóan működik.

És az örök tanács: minden új, nem ismert technikát ki kell próbálni egy darab műanyagon, és nem csak a festést. A kísérletezgetés egyébként a makettezés egyik fontos eleme.

 

Üdv: Kalóz

Előzmény: Macroglossa (8542)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.11.02 0 0 8554

Maniakus :)

 

Ha festekkel tomitesz ugyis, probald ki a Gunze Surfacer sorozatot. Az 500-as egy egesz suru festekre hasonlito tomito, az 1000, 1200 pedig alapozonak nagyon jo. "Rendes" tomites tetejere is jo, hogy simabb legyen.

Előzmény: HA-SLN (8553)
HA-SLN Creative Commons License 2005.11.02 0 0 8553

Valóban szuper ötlet! Az ablakproblémám ezzel részben meg is oldódhat, persze állítom ezt majd az után, miután láom, hogy így is fixen odaragadt, és nem vált el a törzstől.

 

Mint már sokszor hallahattátok, elég nagy baromságokra vagyok képes a gépeimmel. Tuti fele energiával is el lehetene jutni a célig, de én ilyen vagyok...:-)

 

Tehát!: Írtam, hofgy az A340 nem sikerült túl jól. Mármint ami az alapozó festést illet (matt fehér). Beszívta a festéket a glett, voltak eddig észre nem vett rések, egyéb...

Na nemtom ti szoktatok e ilyet, de most nekiláttam  "glettelni" a matt fehér festékkel. Lecsiszol, fest lecsiszol, fest, lecsiszol... Majd törzsvonalakat újra karcol!

 

Az eredmény fenomenális! Síma mint a baba popsi!!!:-)

 

A második alapozó réteg előtt ismét megfüröztöttem a gépet mosogatószeres vízben. Adtam az arcának!!!!

Minden bizonnyal a törzs ablakain behullott csiszolópor maradványa a mosogató lével együtt befolyt a pilótafülkémbe. Majd jó szándékkal felkenődött a szélvédőre belülről. Eltudjátok képzelni? Szép fehér foltok, és pöttyök! ÁÁÁÁÁ!

 

Megoldás: Kis fúróval finoman elkezdtem kifurni a pilcifülke tetejét. Fejjel lefelé tartottam a gépet, és csak kézzel forgattam a fúrót. Így tuti nem hullott befelé a por, és nem fúrtam nagyon durván sem.

Ezutángémkapocs görbít, aminek végére kis zsepidarab, mely egyhén nedves. Megtöröl, majd szárazzal is ugyanezt. Mikroszkópikus mutatvány ez 1:144-es méretaránynál, de legalább ismét tiszta az ablak!:-) Most épp szárad az ideiglenes szellőzőnyílásba tömött glettanyag, és a rajta lévő filler fehér festék!:-)))

 

Laci

Előzmény: Brutalis Harmonia (8532)
HA-SLN Creative Commons License 2005.11.02 0 0 8552

Vélemény: Szép ez a lingus festés!!! A repcsid így  nem lehet ronda!:-)

Így szerintem , illetve ilyen távoli képről nem lehet semmit mondani. De ha figyelembe vesszük, hogy te ezt ecsettel csináltad, tök jó!!

 

Laci

Előzmény: Revell polgári repcsik (8544)
HA-SLN Creative Commons License 2005.11.02 0 0 8551

Egye fene feldobok még ide egy képet!:-)

 

 

Tegnap a berepülőpilótámmal repültem egyet az eddig sajn egyetlen készen lévő gépemmel! A repülés végén landolás közben a farok antenna hozzá ért a talajhoz, és leesett.:-/ Visszaragasztásáig a gépet visszatoltuk a szerelőhangárba!:-)

 

Laci

HA-SLN Creative Commons License 2005.11.02 0 0 8550

Á szevasztok itt is vagy! Csak bekrepálta gépem!:-( System32 nem volt olvasható! Mi lehetett ez a szar?:-(

 

Na mindegy lényeg, hogy újra itt, bár még csak kezdetleges üzemmódban van a gépem.

 

Több képet!! MSN-en megpróbálok bejelentkezni! Legyééél fent majd!

Pont erről a gépről akarok tőled kérdezni!

 

Laci

Előzmény: Revell polgári repcsik (8537)
ironclad Creative Commons License 2005.11.02 0 0 8549
Lehet,hogy jó üvegragasztó is,arra még nem próbáltam,én még homokkal keverve ismerem dioráma alapjának.
Zsolesz
Előzmény: Törölt nick (8548)
ironclad Creative Commons License 2005.11.02 0 0 8547
Jé,földiek!
Előzmény: Bombraider (8546)
Bombraider Creative Commons License 2005.11.02 0 0 8546
Macroglossa Creative Commons License 2005.11.01 0 0 8545

köszi a floridai mammerkillah-nak

 

:-)

 

 

Előzmény: Brutalis Harmonia (8543)
Revell polgári repcsik Creative Commons License 2005.11.01 0 0 8544
Vélemény a  repülérőről ................Senki semmit nem a legjobb de kezdésnek meg teszi szerinte:)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.11.01 0 0 8543
Szerintem nem ostoba :)
Attól függ; még nem próbáltam, de egy ürge szerint egyszerűen feketét teszel bele sötétítéshez, és világosabb fémszínt (krom) világosításhoz... Alcladra és a MM Metalizerre mondta, de más enamel festékkel is működnie kell.

(Nincs ostoba kérdés, csak ostoba ember ;) )













Ne vedd magadra.







Csak vicc volt.
Előzmény: Macroglossa (8542)
Macroglossa Creative Commons License 2005.11.01 0 0 8542

Nagyon ostoba, hozzám illő kérdés:

 

A fémszíneket tudom sötétíteni világosítani valahogy?

 

Üdv

 

MG

Előzmény: Brutalis Harmonia (8541)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.11.01 0 0 8541
Tegnap írt utoljára ;)
Előzmény: Revell polgári repcsik (8537)
Revell polgári repcsik Creative Commons License 2005.11.01 0 0 8540

:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!