Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2019.05.27 0 0 99822
Vótmá.
Előzmény: Mekk Elek ezermester (99812)
tfe_tng Creative Commons License 2019.05.27 -1 0 99821

> Honnan veszed, hogy illegális?

 

Nem a forgalmazasa, nem a hasznalata, hanem a grid-re kotott hasznalata illegalis. Az viszont vastagon. Nem a szabvany tiltja, hanem az aramszolgaltatoi szerzodesed. 

 

> 1: A berendezésre az áramszolgáltatók nem hajlandók visszatáplálási szerződést kötni.

 

Igy van, teljes joggal. Valoszinuleg a biztonsagi kovetelmenyeket nem birja betartani ez a kinai "csodaszer".

 

> 2: A berendezés nem szabványos, életveszélyes.

 

Ha egy kicsit elgondolkodnal rajta akkor belathatnad hogy miert eletveszelyes ez a cucc. Annyit segitek hogy nem ejszaka veszelyes.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99812)
tfe_tng Creative Commons License 2019.05.27 -1 2 99820

Pont ugy ahogy az 1x80A-t. 

Előzmény: kiggyo (99818)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.27 -1 0 99819

"hogyan kell kérni kétirányú órát a szolgáltatótól HMKE szerződés nélkül"

 

Valószínűleg lehetetlen.

Előzmény: kiggyo (99818)
kiggyo Creative Commons License 2019.05.27 -1 2 99818
"Tessék olyan villanyórát kérni az áramszolgáltatótól, ami két irányban mér."

A legtöbb digitális óra kétirányú mérésre képe, és alapból egyirányú mérésre van felprogramozva.

Ha bemutatod hogyan kell kérni kétirányú órát a szolgáltatótól HMKE szerződés nélkül akkor meghajolok előtted mester :-)
Előzmény: Mekk Elek ezermester (99813)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.27 -1 0 99817

Ez a dolog sokkal-sokkal bonyolultabb a valóságban, ez eg ordas nagy kamusite, kamuszöveggel, inenntől pedig akár tűz-élet és stb veszélyes is lehet az egész.

 

Jelenleg ma agyarországon annyi működik:

 

1. inverterre teszel _valamiket_ és akkor azok nem fogyasztanak tehát spórolsz, esetleg kapcsolgatsz, most a hálózatról megy, most a sajátról.

 

2. csilliócsilliárdért beruházol olyan rendszerre amivel szerződni tudsz visszatáplására(ahol egyáltalán lehet), és akkor a termelt energiád jórésze (minusz meglepően sok veszteség!) valamiképpen csökkenti a számládat.

 

Vagy úgy, hogy a Te fogyasztóid "eszik meg" és az óra annál kevesebbet "forog", vagy úgy, hogy "visszamegy a hálózatba", és más használja, de neked az óra mintegy visszáramként elszámolja.

 

A valóságban ez a két dolog (és itt a buktató) nem vagy-vagy hanem mindig egyszere történik, a számszéd lakás  10méterrel odább rákötött bojlerét semmi nem különbözteti meg a te bojleredtől, max kb. tizedohm, ami vezeték veszteség.... (de ennyi lehet nálad is házon belül, ha nagy házad van, és sok minden van egy fázison, rengeteg kötéssel, stb)

Nem lehet az áramnak megtiltani, hogy te nem mehetsz át az órán visszafelé, nem áll ott egy határőr aki elkéri az elektronok útlevelét.

 

 

Előzmény: Atis57 (99811)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.27 0 0 99816

Rövid a memóriád Elek, egyszer már belinkeltem, hogy a szolgáltató tiltja a konnektorba dugható invertert.

Hogy miért, az az ő dolga, van köztük egy szerződés, aki megszegi az szopni fog.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99812)
kiggyo Creative Commons License 2019.05.27 0 1 99815
Te el is szoktad olvasni amit leírsz??? Hol a nénikémben írtam le ezeket?

Nem kell rajta sokáig lamentálni, olvasd el az szolgáltató általad is elfogadott szabályzatait és rájössz használhatsz-e ilyet.
Röviden: NEM.
Előzmény: Mekk Elek ezermester (99812)
Atis57 Creative Commons License 2019.05.27 0 0 99814

Szia!

 Az utólsó bekezdés még rosszabb!

 

Kiszámlázza neked is +a szomszédoknak is.!

 

Ez a csoda szerkezet igazi csodát tett !--azaz  27kWh val növelte a havi fogyasztást.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99813)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.27 0 0 99813

"Ki tudna felhomályositani  az áramszolgáltatói digitális fogyasztásmérők "lelki világáról" ?"

 

Attól még, hogy egy villanyórának digitális a kijelzője, attól még nem biztos, hogy két irányban is mér. Tessék olyan villanyórát kérni az áramszolgáltatótól, ami két irányban mér.

 

"egy ilyen , csak növelni tudja az áramszámlát?--pedig csökkentést igérgettek..."

 

Nagyon egyszerű: a házban lévő elektromos fogyasztók amennyi energiát a napelemről fogyasztanak, annyival kevesebbet fogyasztanak a villanyórán keresztül. Így lesz alacsonyabb a villanyszámla.

 

Ha a házadban éppen semmi sem fogyaszt energiát, deviszont hétágra süt a nap, akkor ez a csodaszerkezet az energiát kitolja az utcára, ahol efogyasztja a szomszéd, az áramszolgáltató pedig kiszámlázza a szomszédnak, mintha ő hozta volna a szomszédnak egyenesen Paksról.

Előzmény: Atis57 (99809)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.27 0 0 99812

"A linkelt inverter használata teljesen illegális"

 

Elég régóta forgalmazzák és még nem tiltotta meg a hatóság. Talán azért, mert megfelel a szabványnak. Honnan veszed, hogy illegális?

 

"mert nincs benne az engedélyezett inverterek közöt"

 

1: A berendezésre az áramszolgáltatók nem hajlandók visszatáplálási szerződést kötni.

2: A berendezés nem szabványos, életveszélyes.

...ez két külön dolog. Attól még, hogy az egyik állítás igaz, attól még lehet, hogy a másik állítás nem igaz.

Előzmény: kiggyo (99810)
Atis57 Creative Commons License 2019.05.27 0 0 99811

Szia!

  Szerencsére nem az enyém .................

 

Mindenesetre meglepő volt , hogy nőtt a fogyyasztása .............

Előzmény: kiggyo (99810)
kiggyo Creative Commons License 2019.05.27 0 0 99810
Alapbeállításban, amíg nincs felprogramozva az óra kétirányú mérésre addig így mér. Hivatalos HMKE szerződés esetén programozzák csak fel kétirányúra.
A linkelt inverter használata teljesen illegális, rendesen seggberúgnak érte ha elkapnak. Legalizálni se lehet mert nincs benne az engedélyezett inverterek között, azaz ha még nem késő küldd vissza.
Sajnos átverés ez a cucc.
Előzmény: Atis57 (99809)
Atis57 Creative Commons License 2019.05.27 -1 0 99809

Sziasztok!

 

Ki tudna felhomályositani  az áramszolgáltatói digitális fogyasztásmérők "lelki világáról" ?

 

tapasztalt jelenség; a fogyasztásmérő csak pluszban számol...... még visszatáplálás esetén is.

 

Pl; egy ilyen , csak növelni tudja az áramszámlát?--pedig csökkentést igérgettek.....

 

https://www.nemsemmi.hu/Konnektorba-dughato-napelem-rendszer-230V-300W

oregbeatsuhanc Creative Commons License 2019.05.27 0 0 99808
"Akkor nekem mázlim szokott lenni,az esetek többségében a kasza felőli csapágy a ludas. Persze mindkettőt cserélni illik akkor.

Volt hogy a beállt csapágyban forgott a tengely,kicsit színes volt meg hangos"

Ezt már nálam is megcsinálta a több, mint 30 éves Rotim, IMI motoros fűnyíróm.
Hamar kideríthető az ilyen csapágy hiba, ha kézzel megforgatjuk a tengelyt, mert annak normál esetben könnyen kell futni, és pár kört tovább kell szaladni. Nem fekes gépnél leállításkor ha túl rövid idő alatt áll le a gép csapágy hibára lehet gyanakodni.
Előzmény: szakmókus (99794)
Atis57 Creative Commons License 2019.05.26 -1 0 99807

Szia !

 

A fúrás nincs megtiltva --amennyiben nem okoz gyengülést a teherviselő szerkezetekben.

A vésés , kivágás stb az igen.

Előzmény: pityuka58 (99806)
pityuka58 Creative Commons License 2019.05.25 0 0 99806
Igazad van, bocsi!

Atis57: meglátom, hogy hogyan lesz, mivel betonfalba kellene fúrni, abba pedig nem legális, ha jól tudom. Illetve csak konnektorok vannak, amik külsők, ezek mind a padlóhoz közel, nem zavaró helyen.
Előzmény: Mekk Elek ezermester (99803)
Atis57 Creative Commons License 2019.05.25 -1 0 99805

Szia!

 

A külső konnektorok helyett én befúrtam 65mm-s korona fúróval,  s igy süllyesztett lett.

 

Igen átfúrni a keretet , s akkor egymás mellé tenni .

 Esetleg; alatta egy plussz csatorna ?

 

Az iróasztalt is fellehetne csatornázni , hosszabbitót rászerelni, stb...............

 

Előzmény: pityuka58 (99796)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.25 0 0 99804

Írtam, hogy a villanyórához közel dugd be. Persze ne a 40 méteres hosszabítóját, hanem minél rövidebb vezetékkel, hogy azt is kiszűrd.

Előzmény: Palási (99800)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.25 0 0 99803

"Megnéztem az egyik oldalon"

 

És mit írnak a sorolhatóságról egy másik oldalon? És egy harmadikon?

A gyártó hivatalos termék-tájékoztató oldalát nehogy megnézd, mert akkor túl hamar kiderülhet, hogy a Pityipalkó KFT honlapján esetleg hülyeség van írva.

Előzmény: pityuka58 (99801)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.05.25 0 0 99802

Mi a típusa a fűnyírónak ?

Előzmény: Palási (99800)
pityuka58 Creative Commons License 2019.05.25 0 0 99801
Megnéztem az egyik oldalon, és a sorolhatóságra csak egyes keretet ír, akkor hogy van ez?
https://kapcs.hu/hu/products/30/6980/asfora-egyes-kiemelokeret-feher-eph6100121
Ez ugyanaz a kódszámú, mint amit ön linkelt.
Előzmény: Mekk Elek ezermester (99797)
Palási Creative Commons License 2019.05.25 0 0 99800

Valóban a felpörgéshez idő kell és a motor teteje se valami tiszta, sőt a hozzámenő vezeték is rendkívül hosszú  , van vagy 40 m.

  De köszönöm az észre vételt !

Előzmény: Mutual Friend (99795)
pityuka58 Creative Commons License 2019.05.25 0 0 99799

Értem, hálás köszönet!

Az eladó azt mondta, hogy nem sorolható, így a kérdés eldőlt, köszönöm!

Ha sorolható, akkor gondolom közös kerettel összerakható. Igaz?

Nem vagyok otthon még annyira a témában, csak én szerzem be, ami kell a lakásba.

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.25 0 0 99798

De ezt a villanyszerelő boltban is elmondja neked az eladó, sőt meg is mutatja, hogyan kell egymásba csúsztatni.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99797)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.25 0 0 99797

Ha jó értem, akkor te Asfora családhoz illeszkedő, vízszintesen sorolható kiemelő keretet keresel?

 

Itt van kép egy ilyenről: https://download.schneider-electric.com/files?p_Doc_Ref=P132651&p_File_Type=rendition_1500_jpg

A nem kívánt oldalát leszeded (elcsúsztatod) és utána egymásba tudod tolni őket.

részletsebb adatok:

https://www.se.com/hu/hu/product/EPH6100121/asfora-egyes-kiemel%C5%91keret%2Cv%C3%ADzszintesen-sorolhat%C3%B3-feh%C3%A9r/

 

Létezik sötét színűben is.

Előzmény: pityuka58 (99796)
pityuka58 Creative Commons License 2019.05.25 0 0 99796
Sziasztok!

Jelenleg zajlik a lakásom felújítása. A konnektorok és a kapcsolók is egységesítve lesznek. Schneider Asfora termékcsaládot ajánlották, ez nekem is tetszik. A panellakásban pár helyen van külső konnektor is, ide kiemelő keretet teszünk fel.
A probléma ott lenne, hogy pár helyen nem egyes, hanem 3-4db konnektor kellene egymás mellé. A kiemelő keret esetében nem sorolható, csak egymás mellé rakható. Ezeket össze lehet kötni valahogy? Utólag kell kifúrni a kiemelő keret oldalait és úgy lehet áthúzni a vezetéket csak? Egyesével csúnya lenne, ha mindegyik alatt látszik a vezeték, akkor inkább elosztózok majd. Nagy fogyasztók nem lennének rákötve, max. párszár W.
A kérdés az lenne, hogy érdemes 4-es és 3-as blokkot létrehozni, és kifúrással átvinni egyik keretből a másikba áthúzni a vezetéket? Esetleg erre valami jobb megoldást tudtok?
Azt tudom, hogy gyárilag nem sorolható sajnos, ezért nem lesz a legszebb, ezek alapból szekrény és íróasztal mögött lesznek.
Elnézést, ha kicsit összeszedetlen voltam, igyekeztem érhetően azért.
Előre is köszönöm a segítséget!
Mutual Friend Creative Commons License 2019.05.25 0 0 99795

Nem mondom hogy minden, de az MTD-ben van egy örvényáramú fék ami annyit tesz hogy ha kikapcsolod akkor igen rövid idő alatt megáll a kés. Ezért kell egy kis idő hogy felpörögjön. Ha elkoszolódik a motor teteje akkor képes el nem indulni is.

 

A sajátomból mer rég kiszedtem ezt, és kaptam egy ugyanolyan fűnyírót hogy ingyen az enyém mert nem indul. Nem volt semmi baja csak a kosz miatt szorult a stop rendszere. Azt is kibeleztem igy most van kettő darab.

 

 

Előzmény: Palási (99792)
szakmókus Creative Commons License 2019.05.24 0 1 99794

Akkor nekem mázlim szokott lenni,az esetek többségében a kasza felőli csapágy a ludas. Persze mindkettőt cserélni illik akkor.

Volt hogy a beállt csapágyban forgott a tengely,kicsit színes volt meg hangos.

Kefés (gyári) fűnyíróval is találkoztam. Gyakorlatilag csak az képes csapágyat cserélni aki le tudja szedni a tengelyre feltolt szíjtárcsát.(Hasonlót mint az automata mosógépen van. Nagyon szorosan.)

Előzmény: ksanci (99787)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.24 0 0 99793

Abban nincs fék, klasszikus verziód van. Villanyórához közel dugd be, de csak a saját madzagjával, hosszabbítók nélkül. Kondenzátort cserélném.

Előzmény: Palási (99792)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!