Keresés

Részletes keresés

Hedo Creative Commons License 2012.10.28 0 0 7980

Miért nem lógatsz oda zsinóron a lyuk elé pár konzervdobozt? Ahogy nekimegy a róka összeütődnek és a zajtól megijed. Lehet hogy úgy kéne, hogy egy zsinórnak menjen neki és a konzervek odébb zörögnek pár lépéssel. Próbát megér, kerülni meg semmibe se kerül. Persze csak ha működik. Ha nem akkor egy kacsába. :)

Előzmény: juhosttt (7977)
ezüstnéma Creative Commons License 2012.10.28 0 0 7979

mindkét nem 36-40-dik hétre ivarérett,megfelelő vizfelület hamarabb elinditja a párzási ösztönt.tojásrakás libánál jan.febr. kacsánál inkább márc.ápr.de sok egyébtöl függhet,idöjárás,évek száma,teleltetéstöl,nagyüzemi vagy háztájiak-e az állatok.

Előzmény: kssthomas (7978)
kssthomas Creative Commons License 2012.10.28 0 0 7978

Helló

Segítsék kellene.

Jövöre szeretnék keltetni itthon kacsát, libát. Áprilisi kelésűek az szárnyasaink. A gondom az hogy nem látom őket pározni. Sem a libákat sem a kacsákat. Mértetileg szerintem ki vannak fejlődve. A libák 5-7kg környékén vannak a kacsák 2,5-4 kg.

Mikortól lesz ivarérett a kacsa, liba ?

A másik dolog. A liba, kacsa február környékén kezd el tojni. Milyen időközönként tojnak ? Naponta, kétnaponta, vagy esetleg változó pl.:korától függ.

Korától függ hogy egy szezonban mennyit tojnak ?

juhosttt Creative Commons License 2012.10.28 0 0 7977

Hát idén a kacsámat vitte el abból a fakkból, ahol tavaly a libák voltak...

Jövőre felkészültebb leszek:

Az autóból kivették a riasztót, azt valami villamossági guruval megpróbálom megcsinálni kapcsolhatóra.

A fakkokat körbe húzom vékony cérnával, ahol a róka/kutya be tudna jutni. Ha megy, elszakítja a cérnát, ez elenged egy mikrokapcsolót, és megy a riasztó... Persze ez csak egy nagyvonalú terv, a pontot akkor tehetem fel az i-re, ha meglehet oldani, hogy kapcsolásra működjön a riasztó. Sajnos akik iszerelte csak simán elvágta a kábeleket a csatlakozóról... Ez meg egy 10000 éves riasztó amiről neten sincs fent semmi :S

Ha ez nem jön össze, jön a B terv: A cérna helyett villanypásztort húzok ki. Ez drágább, drasztikusabb, de meg kell óvni az állományt. Főleg hogy jövőre már ráállok a kék és lila néma kacsára.

Előzmény: Muity Mijo (7976)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.10.28 0 0 7976

Megértelek, az ilyen élmények kedveszegetté teszik az embert.

Amilyen peches vagy, szerintem rókatenyésztésbe se fogjál bele, mert azt meg hétszent, hogy vadlibák ritkítanák. :)

 

Előzmény: juhosttt (7971)
CsendesB Creative Commons License 2012.10.27 0 0 7975

Köszi, mindenkép.

Előzmény: Z00mBye (7974)
Z00mBye Creative Commons License 2012.10.27 0 0 7974

hi. szépek a libáid. Tavasszal majd Monoron cseréljünk kicsiket. :-)

Előzmény: CsendesB (7968)
CsendesB Creative Commons License 2012.10.27 0 0 7973

Köszi a dicséretet, a foltosak azok idei kelésüek az elsö képen latható az apjuk a középen, második képen a foltos gúnárnak az anya a középsö, a foltos tojónak meg a harmadikon van az anya a fehér tojó, remélem jövöre lesz majd sok kis foltos bütykös kislibám.

Előzmény: Lilatigris (7972)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.27 0 0 7972

Nagyon szépek! :) Ilyen foltosat még nem is láttam.

Előzmény: CsendesB (7968)
juhosttt Creative Commons License 2012.10.27 0 0 7971

Ez csak a véleményem volt, meg írtam, hogy így csináltam. Nekem a róka és a keltetésbeli variálás nagyon elvette a edvem a libától, azért meg hogy jót egyek, nem tartom, ezért is nem nagyon emlékeztem pontosan. Amúgy meg nevelés kérdése is, mivel az idei kacsáim csak önitatóból isznak, nagyon jól szocializálódtak. Viszont a kotló alatt keltek minden szarba belepocskolnak.

Előzmény: Muity Mijo (7942)
ez-Ben Creative Commons License 2012.10.27 0 0 7970

 

:)) Csatlakozom !  ( Inmi írásának dícséretéhez...és a Te polcrendszeredhez is :)

 

 Inmi egyébként- a libapucolás mellett- ragyogóan fogalmaz, volt már szerencsénk több, az életből ellesett derűs karcolatát olvasni a régi szép időkben.

  Jó étvágyat a libákhoz és megjegyezném: nemcsak a hal szeret úszni, a liba is !! ;)

                                                                  --------------------------------------------

 

 

 

Előzmény: japipapa (7969)
japipapa Creative Commons License 2012.10.27 0 0 7969

Szia inmi!

Jót vidultam szövegeged miatt! Jó lett volna hallani! Na, de mia a fenének cipeketsz? Annak a hordónak csinálj lábat, alatta mehet a tűz! A fene nézi hány fokos! Lényeg, hogy forró legyen. Akár milyen idő van kinn, csak ott vagyok hajlandó pucolászni. Tekintette arra, hogy jön az égi álldás, csináltam egy fedett kivégző helyet. Csináltam egy polcot is, hogy ne keljen berohangálni a piáért! :-))))

 

 

Előzmény: inmi (7966)
CsendesB Creative Commons License 2012.10.26 0 0 7968

Üdv mindenkinek ma kicsit fotozgatam és csináltam képeket a jövöre tenyésztésre szánt bütykös lúdjaimról.   

 

inmi Creative Commons License 2012.10.26 0 0 7967

Holnap ludaskása készül. Mennyi idő alatt puhul meg egy 5 hónapos liba húsa?

inmi Creative Commons License 2012.10.26 0 0 7966

Ámberek!

 

Ma újra levágtunk egy libát zsákos módszerrel. Ésssss a felpucolása alig volt 1 óra. A 80 fokos víz a tuti. Leltem egy fémhordót a cuccaink között, olyan 50 cm átmérőjű, 1 méter magas, azt felcígöltem a konyhába, feltettem jó 40 liter vizet cirka, felforraltam, majd elzártam a fazekak alatt a vizet, és levonultunk gyilkolászni. Állat kivéreztetve, hely megtakarítva, majd felcipeltem a hullát a konyhába. Hordóba belelökve fél kila só, 5 dkg szódabikarbóna, rázúdítottam a franc tudja, hány fokosra hűlt vizet mindet (kb. negyedóráig tartott a gyilkolászás+rendrakás).  Éssssss hajcss': beletunkoltam a libát, jól belenyomkodtam, forgattam, borzoltam a tollait a spagettikiszedővel, majd lenyomva a víz alá, ott hagytam jó 5 percre a vízben, hogy - anyám szavaival élve - "hagy b@sszon ott, gyermekem"... aztán kiemeltem a libuskát és seperni lehetett a tollat róla. Se a bőr nem szakadt fel, se egyéb... nnnnna.

 

Köszönet a receptért az O betűs libásnak, és mindenki másnak, akitől ezt-azt beletettem még a puculásba:)

felvidékipéter Creative Commons License 2012.10.25 0 0 7965

nálunk a japi tyukot to"rpe tyúknak, vagy kistyúknak hívják

Előzmény: Z00mBye (7959)
Z00mBye Creative Commons License 2012.10.25 0 0 7964

Akkor nem vagyunk túl messze egymástól, van jónéhány ismerősöm a vajdaságból, mármint akik onnan költöztek ide. Csólyospálosról írok, Szegedtől nincs messze. Felénk Japán vagy Néma kacsa, de inkább japán.

Japi tyúk vagy Krédli ritkán használt a törpe tyúk a leggyakoribb.

Előzmény: ferke89 (7960)
felvidékipéter Creative Commons License 2012.10.25 0 0 7963

akkor nyitnunk kéne egy japán kacsás topikot is :)

Előzmény: ferke89 (7960)
felvidékipéter Creative Commons License 2012.10.25 0 0 7962

na akkor nem csak nálunk hívják így, én a felvidékrol írok, komáromi járás Virt kozség

Előzmény: ferke89 (7960)
juhosttt Creative Commons License 2012.10.25 0 0 7961
Ez érdekes h igy nevezik mivel semmi koze japanhoz. Amerikabol szsarmazik.mondjuk a nema se nagy igazsag mert van hangjuk.
Előzmény: ferke89 (7960)
ferke89 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 7960

Hello! Ez nagyon érdekes! Én Vajdaságból Szerbiából írok! Nálunk is japánkacsának nevezik a némákat. Eddig azt hittem, hogy az itteni magyarság a szerb szóból direkt fordította. Itt nem is ismerik a pézsmaréce vagy a némakacsa megnevezés. A japik pedig a krédlik, de ezt Magyarország egyes részein használják. Te honnan írsz? :)

Előzmény: Z00mBye (7959)
Z00mBye Creative Commons License 2012.10.25 0 0 7959

Felénk is Japán kacsának hívják a némát,

A Japi tyúkot meg simán törpének és ha azt mondom japi akkor a kacsára asszociálnak.

 

Előzmény: felvidékipéter (7958)
felvidékipéter Creative Commons License 2012.10.24 0 0 7958

NEKEM NéMA KACSáIM VANNAK, VAGYIS MIFELéNK JAPáN KACSA

 

Előzmény: zolko1988 (7950)
mileto Creative Commons License 2012.10.24 0 0 7957

köszönöm a válaszokat

Előzmény: norbica (7956)
norbica Creative Commons License 2012.10.24 0 0 7956

Már látom a végeredményt! :) Este rakok fotót.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Xaxonos Creative Commons License 2012.10.24 0 0 7955
üdv. Hogy mekkora a máj az fajtától söt nemtöl is függ. Gunarakat tovabb kell tömni mint a tojókat. De igy házilag még akkor is lutri. Volt olyan hogy egyszerre ,egyformán 3 hétig tömött libaknak egyiknek 70dkg mája volt másiknak meg ugy ahogy irod kacsányi. Idös öregektöl hallottam hogyha már a tömött lud csöre besárgul akkor jó a mája is.
Előzmény: mileto (7948)
Xaxonos Creative Commons License 2012.10.24 0 0 7954
Mijo mi okod van elégedetlenkedni. Az a suly amit elértél a libáiddal kezdö létedre az nagyon jó. Tömés nélkül , zsigerelve nalam is 5 -6 kg egy liba,söt akadt kisebb is. Az mese hogy egy liba 8-10kg pucolva tömés nélkül hidd el.
Előzmény: Muity Mijo (7952)
Xaxonos Creative Commons License 2012.10.24 0 0 7953
hali. Nincs vizfok méröm,de a bojleremben 80fokos a meleg viz és abban még csirkét se tudok pucolni. Nem lobogó de már forrasban lévö vizben szoktam kopózni. Nekem ez jött be. Csirkét csak gyors belemártás,kacsa liba jol megáztatva. Tapasztald ki és fog az menni neked is
Előzmény: inmi (7949)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.10.24 0 0 7952

Tömöttben "a legnagyobb 9,4 kg"?

Akkor talán nincs is okom annyira elkenődni, a szabadtartásúak esetében ...

Ugyanis én átlagban ennyire számítottam.

Mondjuk az aszály és a mozgás sem a súlygyarapodást segítette.

 

Előzmény: norbica (7951)
norbica Creative Commons License 2012.10.24 0 0 7951

Szia!

Én 5 hétig szoktam tömni a libát, meg a kacsát is, hidd el, így megnő a mája. A kukoricát én is abáltam egy darabig, de leszoktam róla, elég az áztatás is. Épp most indulunk ki levágni a libákat, a legnagyobb 9,4 kg, én is kiváncsi vagyok mekkora máj lesz benne....

Előzmény: mileto (7948)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!