Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13087
Itt sem olcso - de gyonyoru!!! No es nem kell sajnalni a tobb evtizedes fakat...
Előzmény: Törölt nick (13083)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13086
Én mára "kivitatkoztam" magam, megyek pihenni. Jó éjszakát.

Egyébként ha már fa, akkor én a hazai fajtákat részesítem előnyben.
Egy diógyökér furnér pl. gyönyörű. Hogy a rózsát ne is említsem...
ZsuR Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13085
Ez mar elore megfontolt es kegyetlen szandekkal elkovetett izgatas... :))! Jajj de gyonyoruek...
Előzmény: Caipi (13082)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13084
Hogyan hivod ezt a fajtat? Tomor fa, nem retegelt, nem muanyag. Lehet kapni olyant amit lerakas utan csiszolni, lakkozni kell, olyant is ami elore csiszolt, lakkozott.
Előzmény: Törölt nick (13081)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13083
Sajnos mire a bambusz hozzánk eljut igencsak drága.
Kollégának (ex főnököm) segítettem lerakni bambusz szalagot (ő ért hozzá, én voltam a segédmunkás). A 45 négyzetméter lerakása megette a vídiás körfűrész lapot. (ugyanolyan lappal már kb 400 négyzetméter hagyományost lerakott)
Előzmény: ZsuR (13079)
Caipi Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13082
Ha fapadló, akkor én az ezen az oldalon látható teak- avagy tikfára, vagy ilyesmire neveznék be... szééééép! Na persze ezen is elhelyeznék némi szőnyeget.:-)
Előzmény: ZsuR (13079)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13081
A szalagparkettánál felül keményfa van. Az hogy mit választasz, az rajtad áll (bükk, tölgy, stb)
Amire te gondolsz az a hajópadló. Az tényleg "csak" nútolt fenyődeszka.
Mostanában valamennyire divatos. Azonban azt eredetileg a parasztházakba "találták ki", mert az volt a legolcsóbb (azt még nem is nútolták), viszont minőségi ugrás volt a döngölt földhöz képest.
Hasonló a helyzet a zsup fedéllel. Az is azért terjedt el, mert kiment a parasztbácsi télen (úgysem volt más dolga), levágta a nádat, és kora tavasszal javította a tetőt.
Manapság (amikor nem vághatod le kénytelen vagy megvásárolni) mindez horror áron van, és kevés hozzáértőt találsz az elkészítéshez, karbantartáshoz.
Előzmény: RCTiv (13077)
Caipi Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13080
Igen, azok a hajópadlók, amiket barkácsáruházakban látok mondjuk, minőségileg roppant gyanúsak. Inkább képek alapján tetszik, azok viszont úgy ránézésre igencsak más kategóriásak. De egyébként mindegy is, leginkább a szőnyegpadlót szeretem, mert pihepuha, és lehet rajta mezítláb járni.:-)
Előzmény: cicó (13076)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13079
Hat itt megint a minoseg.... 17 ev alatt kopott a lakk ( mi hibank, nem kentunk utana - kellett, lehetett volna - es nem magas fenyut, hanem selyem fenyut hasznaltunk az elejen is) de nincs tusarok nyom... igaz nem sokat jarok itthon tusarokban, de lett volna alkalma kopni, karcolodni (meg is tette par helyen, nehezen allja a butor huzigalast rajta...), foleg a haloban ahol szinten atepitettunk egy beepitett szekrenyt. No de... ezert tervezzuk a csiszolast a munkak vegere.

Most nagyon divat a bambusz mindenbol, kemenysege vetekszik a tobbi kemeny faeval, es konnyebben potolhato mint a tobbi kemeny fak. Ha vennek... lehet azt vennek.

Jajj, en szeretem, nagyon szeretem a fat...
Előzmény: RCTiv (13077)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13078
Ertem amit mondsz, de az en parkettam tomor kemenyfa... nem egy ragasztott reteg a tetejen. Van olyan is mint amit mondsz, de olyant sem vennek meg.

A mienket azert szeretem, mert hiaba volt 45 eve, hogy a hazat epitettek, lehet kapni hozza meg most is potalkatreszt :)). Itt egy szekreny volt, fal, amit kiszedtunk (OK, en kitalaltam, Papus kiszedte) es luk maradt a parkettaban... ki kellett potolni, es nem volt nagy dolog megtalalni (igy pontosan tudom, hogy tomor fa). Most mar csak a csiszolas lesz... elobb meg befejezunk par dolgot, es jon a nagy csiszolas!!!
Előzmény: Törölt nick (13072)
RCTiv Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13077
a fával nem az a baj, hogy milyenre kezeled a felső réteget (mellesleg nálunk egyből eldöntötte a kérdést, hogy a csillógó lakkozott felület nekünk nem tetszik) és milyen kopásálló lesz, hanem a fa keménysége amit nem tudsz kezelni. tehát ha tűsarkúban betipegsz simán benyomhatod a parkettádat,- szélsőséges példa persze - és azzal nem tudsz mit kezdeni, míg a laminál a felső kopóréteg alatt is nagy keménység van. mindez nem érvényes persze arra, ha valami extrám keményfa a parketta. de az olcsó fenyő és hasonlók sajonos nagyon érzékenyek erre. másrészt a mostani laminkon azzal "demózott" az eladó (aztán én is mert akkor még nem vettük meg :D) hogy végighúztuk erőből a kulcscsomónkat, mintha misem történt volna. egy lakkrétegre azért kíváncsi lennék menne-e :) de nem akarlak győzködni, mert ugyanarról beszélünk, a praktikus meg nem egyenlő a jóval feltétlenül :)
Előzmény: ZsuR (13074)
cicó Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13076
Csak így mondom bele a nagyvilágba, nehogy megint valaki magára vegye...
Én sem vágyom semmilyen recsegős faparkettára.
És a hajópadló amiről oly sokan álmodoznak az egyik legszarabb konstrukció, deszka nútolva. Profi melegburkoló kollégám azt mondta mindenkit akit csak lehet lebeszélne róla.
RCTiv Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13075
nekünk ilyen a konyhabútorunk, a felső 2.5 mm (!!) valódi fafurnér, alatta ilyen préselt akármi. ötvözi az előnyöket, esztétikailag csillagos ötös, viszont nem vetemedik semerre (és olcsóbb is) mint a tiszta fa. meg okune fából egy komplett bútor durva lenne :)) belül a dobozoknak meg minek....

a szalagparkettából is rengetegfajtát láttam már, amit te írsz annak is van előnye, hogy rétegezik az alsó olcsóbb fából készült részeket, és kevésbé hajlamos összevissza tekeredni.
Előzmény: Törölt nick (13072)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13074
Igen, igazad van a fa padlo letetele hosszabb ideig tart, csiszolas, lakkozas, mi csinaltuk mikor megvettuk a hazat - meg ures volt, nem volt nagy buli... Rengeteget sporolunk azzal, hogy mi csinalunk dolgokat.

Egyedul egy dologgal vitatkozom veled - a jobb kopasallosagan a laminaltnak.
Most olyan az uj padlo, a fa padlo, hogy mar eleve csiszolva es lakkozva adjak. Olyan lakkot egetnek ra, amit konyhaban is nyugodtan hasznalhatsz, nem kopik, kapcolodik... nem tudom kornyezetvedelem szempontjabol milyen :)), kenyelembol nagyon jo...
Mi maradunk a( unalmas) tolgynel, kenyelmes, meleg, es nem csuszik. A fiam laminaltja csuszik ugyanis... no az nekem eletveszelyes.

Amit irsz a "time tamp"-rol, attol en is probalok tartozkodni mindenhol, amit hosszabb idore veszek-csinalok. Oregszem :)), maradok a klasszikus megoldasoknal - azoknal amik tetszenek. Mert ugye ez a legfontosabb a lakasberendezesben - erezd jol magad benne!
Előzmény: RCTiv (13066)
RCTiv Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13073
ha figyelmesen olvasol, én nem akarlak semmire sem rábaszélni. mindenkinek az tetszik ami tetszik, és ez így van rendjén. ízlések és pofonok, az általad belinkelt halszálka az én nappalimba sem kerülhetne be az tuti, egy hajópadló mondjuk igen az nekem gyerekkori álmom, de kinek mi :)
Előzmény: Jeftelánya (13070)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13072
Igen, minél hosszabb és szélesebb a fa, annál értékesebb. Mindez nagyon szép egy tömör fa étkezőasztalnál (meg is kérik az árát).
A szalagparketta viszont hántolt anyagból készül... Így egy 5cm átmérőjű gallyból is tudnak neked készíteni 2 négyzetméter felső réteget (durva példa, és technikailag nem menne, de a lényege ez).
Képzeld el úgy, mint a ceruza hegyezőt. Csak itt a penge 2-3 méter hosszú, és párhuzamos a forgástengelyre. Így egy 30-40 cm-es "facsemetéből" készítenek több tíz négyzetméter lemezt, ami a szalagparketta felső rétege. Az alsó réteg hasonló csak olcsóbb anyag (jellemzően fenyő), a köztes pedig lécekből van...
Előzmény: ZsuR (13045)
cicó Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13071
Múltkor szintén valami showder klubban mondta az egyik, hogy a vizszintes az csak olyan délibáb :)))
Előzmény: RCTiv (13066)
Jeftelánya Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13070
Hadd ne tetszen már a faparketta.
Előzmény: RCTiv (13066)
Jeftelánya Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13069
Amióta az eszemet tudom,kislánykorom óta a piros és a sárga a kedvecn színm,pirosat nem akarok lakásba sokat,sárgát igen.
Mi ezzel a baj?Hogy épp most divat is?
Sajnálom.
Mi az érték a lakberendezésben?
Személy szerint rosszul lennék egy bidermeir ülőgarnítúrás szobában laki,akármennyire is értékes.
ZsuR Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13068
OFF Jajj sajnos egyetertek veled... delelott helyi termelotol vasaroltunk (szomszedunk gyereke - bizots forras) es mikor ettuk a friss paprikat, paradicsomot, uborkat nem hittunk az izlelobimboinknak... regi szep izek...

Egy meg mukodo kozeli tejuzemben vettunk tejet, kenyeret, fagyit... miert nem jarunk oda tobbszor??? Mindig kettot fizetsz harmat kapsz van divatban.... es igazi gyumolcsgbol van a fagyi, semmi muanyag... ON
Előzmény: Törölt nick (13065)
RCTiv Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13067
nem viccelek, mivel semmi konkrétat nem tudunk, az árat is ehhez képest lőttem be :) de 60-100/ folyóméter teljesen reális ár szerintem, főleg ha kis trükkök is vannak az elképzelésben. édesanyám sablon panelkonyhája 300-ra jött ki a végén, pedig alig "extráztuk" a miénkről inkább nem is beszélek, bár bealkudtam az árba a konyhabútort, és csak utána mentek fel az igények, a kivitelező a saját dugájába dőlt, el sem tudom képzelni, mennyiért vállalták volna be külön a dizájnos (tehát jó drága) konyhánkat... pedig semmi extra nincs benne.
Előzmény: esotherica (13049)
RCTiv Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13066
abból a háromezerből lerakással kijön egy jó laminált abból a boltból amit belinkeltem. szóval kb ott van a felújítás, mint az új lami lerakás, nem beszélve arról, milyen porral jár egy parketta felcsiszolás, meg lakkozás (mondjuk tételezzük fel, hogy vízbázisú lakkaot használnak, az egyel kevesebb rumli szag terén.) a lamináltat (csere esetén) magam is meg tudom csinálni, a parketta viszont komoly szakmunka, csak a cidri, hogy megfelelő mesterembert választottam-e, meg a jobb anyagok drágák stb, stb.

mindezek ellenére, ha annyi pénzem lenne amennyi nincs természetesen fa perkettám lenne, mert az élő anyag komfortszintje össze sem hasonlítható egy műanyagbevionatos préselt farostlemezével, ebben nincs is vita közöttünk.

a lami előnye a könnyű és szaktudást nem igénylő lerakhatóság, a jobb kopásállóság, és a kisebb esély, hogy mellényúljunk, valamint a beszerzési ár is töredéke egy olyan parkettának, amit mondjuk már be is raknék a nappaliba. plusz tulajdonság, hogy olyan mintákat is kitalálhatsz, ami a természetben nem fordul elő, (már ha valakinek ez előny) és gyorsan követni tudod a trendeket (ha erre van ingerenciád). nincs púposodás, nincs lerakási hibából adódó bosszúság. szóval modern életünkbe tökéletesen elfér :D

más kérdés, hogy mire van igényünk. én nem szólnám le a halszálka parkettát sem, tény, hogy most nem "trendi" (de utálom ezt a szót) de ízlésen és stílusokon vitatkozni teljesen értelmetlen, ráadásul ezek úgyis ciklikusan változnak. Amikor egy éve berendeztük az új (és első) házunkat a kedvesemmel, tudatosan kerültem a dizájn újságokat netet (egy darabig .D) és meglepődve tapasztaltam, hogy beköltözés után, pár helyen nagyon hasonló dizájnelemeket találok (komoly újságokban) mint amit mi is csináltunk, hiába amilyen környezetben élünk az hat ránk, csak nem szabad a rabjává válni, és kergetni valami elképzelt ideát. mi magunknak akartunk szépet, és nem érdekel, ki fog-e menni a divatból, majd akkor váltunk ha nekünk lesz rá igényünk, mert persze ilyen is van.

különben is neked van egy papu(c)sod aki megcsinál neked mindent amit akarsz, úgy könnyű ;))

(mellesleg a kerti kis fürdőshely, most pont trendi nálunk, csak tudd :))

de komolyan meg kellett küzdenem például a burkolóval, hogy vizszintesen rakja a csempét, kétszer szedettem le, mert egyszerűen nem állt rá a keze, és már végigtolt egy sort mire rájött, hogy függőlegesen rakta :D aztán megleptem azzal, hogy sorszámozva felrajzoltam a fürdőszobába a csempék helyét a falra, becsületére legyen mondva vette a lapot .DD
Előzmény: ZsuR (13048)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13065
OFF

Igen, vissza kellene térni a természeteshez, de már az alapanyag vásárlásánál elbukik a dolog...
Ma már nálunk is fóliában termesztenek sok mindent (nyáron is). Ettől sokat terem, szép nagy, viszont ízetlen. A régi (honosított, a mi viszonyainkhoz nemesített) növényfajtákat egyre kevésbé termesztik... Nem felel meg az
EU-nak, kevesebbet terem, stb.
A magyar alma kicsi, foltos, szabálytalan, de alma íze van.
Az utóbbi 8-10 évben egyszer ettem valamire való görögdinnyét (az is spanyol volt). A magyar egyszerűen vacak. Pedig évi 6-8 kísérletet teszek. Eltűnt a csányi dinnye (vékonyhéjjú), mondván azt nem lehet szállítani...
Esetleg kóstold meg a bolti üveges lecsót...
Az üzletekben ne találsz normális disznósajtot (igen, szeretem).
Vagy mezei paprikás szalonnát (azt mondjuk nem szeretem).
Egyáltalán milyen az a hús feldolgozás, ahol az üzemből több (súlyra) termék jön ki, mint amennyi hús bekerül...

Ismerős elkezdett otthon kolbászt készíteni (saját fogyasztásra). Ért hozzá, és jót akart. Elbukott a paprikán a dolog. Most már megveszi a pirospaprikát amikor terem, maga szárítja és darálja...
Ez viszont nem járható út ha mindenből jót akarsz.
ON
Előzmény: ZsuR (13056)
Caipi Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13064
Nem tudom, nekem is eszembe jutott már, de még elképzelni is balhés..-) A nagyrészét el fogom majd takarni szőnyegekkel / (le nem ragasztott) szőnyegpadlóval, csak még keresen az igazi(aka)t.
Előzmény: VKOrsi (13042)
cicó Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13063
Én legutóbb Baumaxban vettem, de szoktak tartani tüzépen is meg hasonló helyeken.
Előzmény: VKOrsi (13060)
esotherica Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13062
Szerintem OBIban biztos kapsz ilyesmit.
Előzmény: VKOrsi (13060)
esotherica Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13061
Úgyérted nem működik a link?
Előzmény: VKOrsi (13059)
VKOrsi Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13060
kicsit off :D sittes zsákot hol tudok venni?
a kertben iszonyú sok a ramaty, gondoltam, bezsákolom, de a sima fekete 120l-es ehhez vékony. Találtam 1 azaz 1 db sittes zsákot a garázsban, az szuper lenne, de nincs több.
VKOrsi Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13059
ezt így mi nem látjuk :)
Előzmény: esotherica (13054)
VKOrsi Creative Commons License 2009.07.25 0 0 13058
de nem piros ;)
szerintem fel lehetne szedni és máshogy átrakni
Előzmény: esotherica (13053)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!