Keresés

Részletes keresés

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2645

pont nemrég volt szó Béresről, most műtöttem meg Hajdú Pétert keresztszalag szakadással

na meg Erdei Zsoltról nem sok szó esik, pedig neki is nemrég sérült meg a térde

_chillout_ Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2644

Ez mondjuk inkább a degeneratív eredetű szakadásokra helyezi a hangsúlyt (meniskusriss behandlung schweiz keresőszavakra első találat, szóval nem kellett sokat kutakodni, hogy egy ilyet találjak): http://m.srf.ch/gesundheit/gesundheitswesen/am-meniskus-wird-zu-haeufig-operiert

 

_chillout_ Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2643

A fiad még fiatal és jó helyen szakadt el a meniszkusza ;-) Az enyém a fehér zónában szakadt el, ahol nincsenek vérerek, így a gyógyulás nem is lehetséges, azt meg le sem írom, hány éves vagyok :-))

 

Vicces, h ugyanazokat a nyelveket beszéljük. Előszedem a linket és mutatom.

Előzmény: zkovaxxx (2638)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2642

Szerintem nezz utana, kihez, hova, mielobb kerj idopontot, legfeljebb ha kozben maskepp alakul, nem mesz el es kesz

Bocs ha okoskodok, de talalni kll mielobbi megoldast leheto legjoobbat 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2641

Okes, koszi, majd a heten veszek

Ujat mondok, marhara faj a bokam, a csipom mar alig :-) 

Egyik nap ilyen, masik olyan 

 

Koszi, hogy megkerdezted es hogy nem felejtetted el

Pihenessel múlik..

 

Ugy erzem, baj van nalad

Valahogy gyere felpestre szervezd meg, keszitsd elo, oda, ahova irtam, vagy a sportkorhazba, telik az ido

 

 

 

Előzmény: Chopper63 (2640)
Chopper63 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2640

Szerbusztok!

 

Hm,rossz passzban vagyok,majd irok róla,most emésztek.

Szia Arzeen03!

 

Számodra volna konkrét üzenetem!Ne felejts el venni a Vadgesztenye krém mellé Fekete nadálytő krémet is!Vigyázz,nehogy gélt sózzanak rád!

 

Beszéltem a csipő fájdalom dolgodról a gyógytornásszal!Azt üzeni,vagy orvossal,vagy gyógytornásszal konzultálj!

Látatlanban a vizsgálatod nélkül,nem lehet semmit tanácsolni,főleg nem torna gyakorlatot küldeni!

 

 

Sajnálom,nem tudtam érdemben segiteni Neked.

 

Majd irok még nektek,csak kicsit legyek jobb passzban.

Fájdalom mentes estét mindenkinek!

 

zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2639

Remélem mint a fórum motorja nem maradsz ki az üzleti modellből:) Majd némileg presszionáljuk Pom-pom-ot, hogy gondoljon rád is. 

Előzmény: Arzeen03 (2634)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2638

Bennem semmi tüske nincs, szerintem azt túl is beszéltük:)

Örömmel veszem, ha bármit küldesz. (angol, német, orosz jöhet)

Amiket én olvastam, abban külön bontották a részleges és teljes szakadást. A részlegesre egész biztató eredményeket írtak ( persze utána csak max séta), műtét nélkül, de a teljes leszakadásra nem.  Még az USA-ban hallottam olyan kísérletekről ahol a leszakadt és elhalt meniscus-t sertés alkatrészekkel pótolták, de elég gyorsan felhagytak vele, pedig a nekem jónak tűnt az irány mert a szívbillentyű cserénél is szokványos eljárás a sertés billentyű alkalmazása. Szerintem meniscus nélkül, még egy ép kereszt szalaggal is nagyon instabillá válik a térd a késöbbi kopásokról nem beszélve. Nagyon sok helyen olvastam, hogy a leszakadt meniscus csak egy bizonyos ideig varható vissza, mert elhal. A fiamnál több mint három hónap telt el a baleset és a műtét között és visszavarrták neki. Miként fog üzemelni az majd kiderül, de így két hónap után rendben van:)

 

 

Előzmény: _chillout_ (2635)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2637

Bocs a rengeteg elütésért, mobil, vonat, zötyögés, hosszú munkanap

_chillout_ Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2636

A porcba fúrásos módszert láttam videón, épp egy meniszkusz-műtét keretében csinálták. Idős ember volt, porc már alig volt a combcsontján, az orvos azt mondta, ez egy utolsó próbálkozás a protézis előtt. Egy kis hegyes eszközzel 4-5 lukat ütöttek a porcba, épp csak annyira mélyen, hogy a csontvelőt elérjék. Azt magyarázta a doki, higy a csontvelő sejtjei ugye differenciálatlan őssejtek, ezért megvan a képességük, hogy porcszövetbe jutva porc épüljön belőlük. Én ezt akkor elég érdekesnek és ígéretesnek találtam, mert van benne logika és hamár úgyis bent voltak, ártani nem árt egy ilyen próbálkozás. Nemsokkal a kalapálás után megjelent a gyontvelő és a doki ott ujjongott :-)

Ez egy amerikai eset volt egyébként és a youtube-on találtam, tudom, morbid vagyok.

Előzmény: L0riana (2628)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2635

Bocs, csak most volt időm jönni, pedig tegnap óta akartam már. Én is érzékeny voltam, csináltunk a fizikón egy meniszkusz-tesztet, ami annyira pozitív lett, hogy ma délig hasogatott és még mindig érzem. Tényleg megteszek mindent és mindent pont úgy, ahogy mondják, erre azt kapom, hogy...

Más itt a protokoll, tegnap is rákerestem svájci szájtokra (ha beszélsz németül, szívesen linkelek, tényleg érdekes), egy általános vélemény az ortopéd sebészek körében, hogy túl gyakran van operálva a meniszkusz és vannak ígéretes kettős vak kísérletek, amik ezt támasztják alá.

 

A 2186-ot még akkor írtam, amikor el sem kezdődött a fiziko. Csak vártunk, hogy történjen valami. Amit akkor csináltam gerillagyógytorna címen, az gyakorlatilag megegyezett azzal, amivel később a tényleges terápiát kezdtük, azóta pedig nagyon szigorúan betartom az elhangzottakat. Én jó betegnek számítok, komolyan.

 

Tényleg nem akartam neked esni, nem érdemelted meg, csak sokminden nem úgy van, ahogy írtad. A tanulság: pozitív meniszkuszteszt után nem szabad posztolni!

Előzmény: zkovaxxx (2620)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2634

erről a vér izéről én is hallottam már, de nem sok pozitiv dolgot, de szerintem ez még most van fejlesztés és tesztelés alatt...

 

akkor most minek cipeljem hétfőn a csont izotóp felvételemet, mikor itt is fent van a fórumon

pompom meg talán a Bahamákon van nyaralni /jutalék..?/ amit a tb. áll neki és éppen most nyit kint egy betegszervező irodát hazánkba történő beutaztatással térdsérülteknek, hogy milyen élelmes ez a pompom..

 

hallottátok, hogy lehet, fizetős lesz a fórum? állitólag pompom megvette ezt is

térdporoblámája van? nyomja meg az 1-est / 140 ft

nem hajlik a térde? nyomjon 2-est / 175 ft.

Lorianatól akar kérdezni? nyomjon 3-ast / 485 ft.

Meniscus probléma? kérésére online kapcsoljuk Svajcot, sportolónőnk válaszol kérdéseire / 7500 ft

...stb.

 

ilyen világban élünk, nem semmi!

 

 

Előzmény: gurabli (2632)
gurabli Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2633

Emígy szerintem, ha olvassa a fórumot, magától is rájönne, hogy Te ki vagy inkognitóban, hiszen amilyen történeted van... Nem sok mindenkinek van ennyi tapasztalata, elég egyedi, szerintem.

Előzmény: L0riana (2626)
gurabli Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2632

He-he, ez jó! Vajon mikor jelenik meg TA is a fórumon?:) Az lenne csak az igazi segítség itt:)))) Szerdánként délután négy és hat között itt rendel a fórumon!:))

Azért az nem semmi, hogy meg van (részben) velünk elégedve:)))

 

Azért jó hallani az ő véleményét és tapasztalatát az injekciókról. Sajnos a legtöbb tanulmány, amit olvastam, nem igazán bizonyította a hatását, de ez kb. olyan, mint az autóknál a minőségi olajokról vitatkozni, hogy melyik a jobb és miért: csak sok-sok km után derülne ki a különbség, és túl sok az eltérés, nem lehet megállapítani.

 

Emígy kevés az ilyen jól működő fórum és közösség, mint ez!

Előzmény: L0riana (2626)
L0riana Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2631

Én nem éreztem hatását.

De ma ugye azt mondta a doki, hogy az injekciónak és a tablettának sem kell érezni a hatását.

 

"aki nem szedi, vagy NEM kap injekciót" - tehát az orvos szerint érdemes

Előzmény: zkovaxxx (2629)
Nikke Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2630

"aki nem szedi vagy kap injekciót"

 

Loriana, ezt így akartad írni? Mindjárt kiver a víz.

 

Előzmény: L0riana (2626)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2629

PR for PRP:) Levédetjük a szlogent mint egy domain nevet, majd egyszer jó lesz valamire.

Köszönöm, de mondanál arról is valamit, hogy mit tapasztaltál?

Úgy látom baromi sok helyen csinálják már.

Olyan vagy mint egy mozgó referencia gyűjtemény:)) Kevés dolgok van amit neked még nem csináltak térd ügyben. Gondolom boldogan meglennél az ez irányú ismeretek nélkül:)

 

Előzmény: L0riana (2628)
L0riana Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2628

Nekem. Nem véletlenül említettem :). PR vagy PRP, majdnem ugyanaz :D.

Ha jó tudom, egy doki a mai napig csinálja, gondolom, jópénzért. Nekem a Honvédban csinálták, egy doktori kutatás miatt, ingyen. A véremet levették (kb. 50 ml), besűrítették (maradt 12 ml), és beinjekciózták. 3 alkalommal került rá sor, 1. és 3. alkalommal AS és altatás mellett, 2. alkalommal a megfigyelőben, zéró érzéstelenítéssel, és fájt, utána 2 órát kellett bent pihennem, aztán segédeszköz nélkül haza.

Nekem csak simán belenyomták az ízületbe.

Van egy első látásra szofisztikáltabb verzió, amikor AS kis lyukakat fúrnak a porcba, ezután adják be a PRP-t.

Nem sok megbízható irodalma van. Amit olvastam, az alapján kérdéses a hatása.

Előzmény: zkovaxxx (2627)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2627

A Pom-pom a személyi menedzsere. Jutalékos viszonyban vannak:)))))))))

Szerintem te nyugodtan leírhatod az eddigiekhez hasonlóan a véleményed, mert megalapozott és ne visz félre.

Mikor végigolvastam a fórumot, ha jól emlékszem te is említetted a a "sajátvér-terápiát".

Mostanában nagyon sokat hallok róla, gondolom dolgozik a PR.

Van itt olyan akinek van személyes tapasztalata vagy olyan közeli ismerőse akin ezt alkalmazták?

Előzmény: L0riana (2626)
L0riana Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2626

Nem tudom, ki említette TA-nak, hogy sokszor szóba kerül a fórumon. Mindenesetre most az inkognitómat elfelejthetem örökre, és az illető is :D. Ma voltam nála kontrollon (lehetőségekhez képest minden OK, és innen is üdvözlöm), és ő hozta szóba a fórumot... amúgy a szavaiból ítélve meg van velünk elégedve, nagyra értékeli a segítőkészségünket :))). Mondjuk így azért majd még kétszer meggondolom, mit írok le...

Egyébiránt az injekcióról, tablettákról a következőket mondta:

Neki sok éves tapasztalata az, hogy aki nem szedi vagy kap injekciót, annál sokkal súlyosabbak a tünetek, és hamarabb kell invazív módszerekhez folyamodni.

És nem baj, ha a beteg nem érzi a hatását, ez kvázi normális, ha nem szedné, akkor hamarabb érezné a porckopásból eredő fájdalmat.

(Én továbbra is a kettősvak vizsgálatoknak hiszek, megbízható statisztikával alátámasztva, sajnálom, szakmai ártalom.)

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2625

köszi

tegnap este úgy elkezdett fájni a bokám, reggelre félig elmúlt

ezért is gondoltam, hogy majd kombinálom a botot, meg a sima mászkálást

nem könyökmankót, hanem van az a sétabot, biztosan tudjátok

lényeg hogy a lábam már teljesen terhelhető, kétszer háromszor már megbotlottam, akkor ugrottam is egyet, meg is voltam ijedve, de nem fájt, mióta megyek vele és sokat erősitem, egyre erősebb a lábam

tudom hogy terhelni kell, ezért is vagyok picit mérges, de mindenképpen megkérdezem, hogyne

 

kis zavart érzek az erőben, remélem chopperrel nincs valami komoly baj, tegnap volt kontrollon

 

 

Előzmény: gurabli (2624)
gurabli Creative Commons License 2014.09.30 0 0 2624

Szerintem teljesen "normális", hogy elkezd fájni csípő, boka, másik láb, stb. Egész máshogyan oszlik meg a terhelés, vagyis nagyon rosszul. Nekem is fájt egy idő után a másik lábam, és a sérvem is akkor nagyobbodott meg, amíg jelentősen jobban terheltem magam, főleg a másik felem.

A bot, egy mankó, sokat segíthet, de az sem jó, ha sokáig használod, mert mozgatni, terhelni kell a sérült lábat. Ezt az orvosra bízd, most már pár nap és pl. erre is választ kapsz. Ezt okvetlenül kérdezd meg!

Előzmény: Arzeen03 (2622)
Nikke Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2623

"ezek a térdinjekciók nagyon fájnak? de gondolom azért kibirható, nem?"

 

8 db-ot kaptam a térdembe, ebből 5 volt a Synocrom (hylauronsavas), és 3 db szteroidos/fájdalomcsillapítós.

Egyik kifejezetten rossz helyre ment, fájt. A többi picit kellemetlen, de ennyi. A szúrás után leragasztják egy csinos kis tapasszal (mindig volt rajta kisebb-nagyobb vérpötty), aznap nem érhet hozzá víz.

 

Hatása a hylauronsavasnak kb. 30%-nyi javulás pár napig. Slussz.

A szteroidosnak a hatása ennél több volt, kb. 1 hónapig a térdem valamivel  kevésbé fáj, a többi - izomszakadásjellegű fájdalom felállásnál - teljesen elmúlt, de az is csak kb. 1 hónapig, aztán szépen visszasettenkedett.

Állítólag 6 hónap után ismételhető, de én nem mentem vissza, mert ennyi javulásért nem kockáztatom a lehetséges szteroidos mellékhatást.

Viszont van akinél mindkét fajta injekció bejön.

 

Egyébként valamilyen szakorvosi tanulmányszerűségben olvastam, hogy sajnos ezeknek az injekcióknak a jelelentős hányada rossz helyre megy (mármint a hylauronsavasaké).

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2611)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2622

sziasztok

 

chopper nem irt, remélem holnap jelentkezni fog

 

nem szoktam én sem emlékezni sokszor mit irok, biztos irtam már olyat, hogy két oldallal később meg már el is felejtettem és más megvilágitásból irtam le ugyan azt

chilli betartja az utasitásokat, elvétve itt ott előfordulhatnak kivételek, nem kell ennyire nagyitó alá tenni a dolgokat, mikor gyakran változnak az állapotok, az ember meg kétségbe esik és próbál valahogy a helyzethez igazodni

egyszerű, chillike nemsokára túl lesz mindenen, még az idén 

és hagyjuk már ezeket a svájci kuruzslókat, azt sem tudják, mi az a meniszkusz! ráolvasás, meg füstölés, ugyan már... chillit nálunk már egy félig vak javasasszony meggyógyitotta volna :)

 

 

megint lesz egy kérdésem.. nagyon hülyén megyek és kezd fájni a jobb bokám, meg a jobb csipőforgóm

visszaveszem a botot, azzal rendesen tudok menni, egyenesen, lépéseket is ki tudom vinni

és akkor ezt váltogatom majd, hm? szerintetek? mielőtt bokasüllyedésem lenne

 

második plungálásnál kértem fájdalom csillapitót, igy sem volt sok különbség, betoltak előtte egy lidokain injekciót

 

 

 

gurabli Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2621

Nálam nem volt ugyan 13, hanem egy punkció és három "olajozó", de mind alapból fagyasztva volt, ha jól tudom, akkor lidokaint is kaptam. A punkció nem volt kellemes, hogy is lehetne, és ha nem kotorászik sokáig a tűvel, akkor nem is fájt volna. Hozzáért valamihez a térdemben, ami nagyon kellemetlen volt (nem áramütés szerű, hanem olyan tompa erős fájdalom). 

Mozart nem volt, Wagnert kértem:) 

Hát, akkor nekem szerencsém van a dokimmal. Nagyon "jó keze" van, tényleg nem fájt. 


Ha ingyen lenne pl. a Synvisc-One, akkor OK, de itt röpködnek a százezrek, sajnos. Ha már injekció, akkor az előbb említett ajánlott, egyet kell belőle, a legtöbből három vagy több, ha jól tudom. Elvileg akinél ér is valamit, ott is pár hónapig max, sajnos. Meg kell próbálni, különösen, ha nem megterhelő anyagilag.

Előzmény: L0riana (2619)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2620

Megpróbálok válaszolni a kérdéseidre:)

 

Nem gondolom, hogy jobban ismerném a svájci protokollt bármelyikünknél, hiszen ezt te írtad a

1937-es posztodban.

 

Múlt pénteken volt egy biciklis balesetem, amiben - többek között - a térdem is megsérült. Az MR azt írja: komplex, felületig hatoló meniscus-szakadás (mediális meniscus, hátsó szarv) és jelentős bevérzés. Azonnal műteni akartak, de én nagyon szeretném elkerülni. Azt mondják az orvosok, hogy hosszú, 6-12 hónapos gyógyulásra számítsak, de támogatnak, tehát nem akartak rábeszélni semmire.

 

A saját leírásod szerint, gondoltam, hogy a svájci protokoll sem térhet el, a magyartól, hisz ott is ugyan úgy állapítják meg a meniscus szakadást mint itthon.

 

Önmagad írtad,  a 2186-os posztodban a következőt:

Velem az van, hogy 5 napja elkezdtem gerillagyógytornázni, mert a doki szerint rendben van az úgy, h ölbe tett kézzel várunk a műtétig, szerintem meg full gáz, h egy állítólag közönséges sérülés miatt lassan 2 hónapja képtelen vagyok élni a megszokott életemet. Nagyon erőltettem, de csak addig, amíg ment, egy percig sem fájt, de csináltam-csináltam, elsősorban a hajlítást. 30 foknál tovább nemigen jutottam, ezért tegnap már bőgtem is egy sort, h sosem lesz ebből járás.

 

Szerintem min a két általad feltett kérdésre válaszoltam, és talán ebből láthatod, hogy Gurabli számára a saját mondataidból csináltam egy összefoglalást, minden rossz szándék és tiszteletlenség koncepció vagy prekoncepció nélkül.

 

A 2302-es posztodban írtad, hogy mit találtál a kutatásokban:

Hát ez az, amitől félek :-( Pont ilyeneket olvastam kutatásokban. A baj az, hogy a meg nem műtött meniszkusz is pont ugyanilyen problémákat okozhat, főleg, ha instabil, mint az enyém.

 

 Én azt gondolom, hogy teljes mértékben megadtam, úgy neked és mint másnak is a tiszteletet. Amennyiben úgy kezelnék bárkit is mint ahogy írod (jólvanpistikenincskockafejed") akkor ennél sokkal karcosabb véleményt fogalmaznék meg. Sajnálom, ha így érezted és elnézésed kérem.

 

Azt gondolom, sok ember ezen a fórumon egy új élet helyzetbe kerül egy sérülés után és sokszor nehéz döntéseket kell meghozni. Erről már Gurablival egyszer hosszabban beszélgettünk. Néha az embernek az élethez kell alakítania a döntéseit.  Igazad van nem ismerjük egymást és ez a hely nem is arról szól, hogy kit mekkora trauma ért a balesete után és hogyan változott meg az élete. Én csak olyanról mondok véleményt amiről tudom, hogy mit beszélek mert vélhetőleg átéltem, meg megalapozott a véleményem.

Nem ez a fórum ahol én ismeretlen emberekkel ezt megvitatnám, hisz önmagammal ezt megtettem akkor amikor a a sportot ( ami a munkám volt), és egy sérülés miatt mindazt feladni kényszerültem ami számomra mindent jelentett. Ebből az aspektusból, nyilván nehezebben értem meg mikor valaki itt a fórumon az amatőr általa kedvelt sportot szembe állítja a hosszútávú egészségével. Szerintem annál fontosabb nincs mint a normál napi élet a kellemes programok a gyerekkel vagy a barátainkkal.

 

Annak külön örülök, hogy Svájcban megtaláltad az olyan orvosokat akik számodra megfelelőek.

Én nem foglalkozok semmilyen orvosi eszközzel,de azt gondolom elég tapasztalatot szereztem akár az EU-ban,  akár az USA-ban praktizáló orvosokkal kapcsolatban, hogy megalapozottan össze tudjam hasonlítani az itthoni orvosakkal.  Itthon is bevett gyakorlat a másod, harmad vélemény kérése. Elég sok sebésszel találkoztam itthon mostanában ahhoz, hogy ki merjem jelenteni az igazán profi orvosoknak nincs "felsőbbrendűség-tudatuk" . Szerintem ez a középszerűek privilégiuma.

Abszolút igazad van abban, hogy ez egy laikus topik. Szerintem pont én vagyok az aki azzal köszönt be ide, hogy óvatosan a vélemény formálással mert az félrevisz.  Amikor úgy érzed ebbe a hibába esnék, megköszönöm ha figyelmeztetsz, mert az embert  néha elragadja a segíteni akarás.

Szép estét!

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: _chillout_ (2613)
L0riana Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2619

Én sajnos tapasztalatból mondom, úgy 13x kaptam injekciót, hogy igenis fáj... Vannak persze fokozatok, de a 99% hogy ne érzel semmit az nem kicsit túlzás. Volt, hogy közepesen fájt, volt, hogy annál sokkal jobban. Nem adnak se lidokaint, se nem jegelik előtte, vagy utána. Legalábbis ez se a Honvédban, se a Sportkórházban nem szokás, lehet, hogy egy magánklinikán még Mozartot is betesznek a beteg kedvéért... A jó a dologban, hogy fél percig fáj, aztán gyorsan elmúlik :).

Előzmény: gurabli (2612)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2618

chilli, nyugi, nehogy veszekedjetek véletlenül sem, minden rendben lesz, te mész nemsokára térdgépezni, meg a pályára kinyiffanni, gurabli pihen és jövőre végrehajt egy nagy visszatérést a fociban és öröm, boldogság...stb :)

 

gerilla torna, hehehe :) ez pont nálam fordul elő

 

 

a falnál guggolást nem merem még csak kipróbálni sem, ma úgy fájt mikor belevágott

talán majd bordásfalnál, hogy fent kapaszkodok? majd kitalálom

 

nemsokára minden rendben lesz, már mindenki türelmetlenül várja a gyógyulást

gurabli Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2617

Pontosan, ez egy nagyon jó gyakorlat! És nagylabdát neki a falnak, nekidőlni, és úgy le-fel, az is kitűnő! De ezzel csak óvatosan, ez elég "haladó" gyakorlat, ha nem túl jó a térded, nagyon megterheli. Ne erőltesd a guggolást, amíg nem tudod, hogy mi a gond!

Előzmény: _chillout_ (2614)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2616

tudtam én, már jött is egy jó válasz, na ezért is jó ez a fórum!

 

pont nem akkor fáj a térdem, mikor a bokámnál előrébb megy, hanem mikoregy vonalban marad vele és csak a combok meg a fenék ereszkedik és úgy hajlik a lábam

de közben kapaszkodok is és ez a testsúly legalább 3/4-ed részét leveszi

vizitorenán ment régen a guggolás, olyan 70-80 fokig

nem volt pótlásom, keresztszalag első része szakad le, de ki tudja már mi volt, mit ügyködtek a térdemben, április 19.-én volt a sérülés, műtét május 10.-én és azóta szana szét vagyok, hullámvasutazok mind fájdalomban, mind lelkileg, diagnózis folyamatban, mi lehet a baj, miért vagyok még ilyen állapotban, röviden ennyi

 

térdem kétszer plungálták, na az aztán rossz volt! ha annál jobb, akkor kibirom és sokkal nyugodtabb vagyok :)

nincs begyulladva a térdem, csak száraz, merev, minden bajom van vele..

most pl úgy érzem, egy drót van benne keresztben és azon lóg az alsó lábszáram.. recseg, ropog, ha erőből mozgatom, de nagyon! vagy 8-10 helyen egyszerre

passziv mozgatásnál nincs ropogás

 

lábam erősités alatt, de csak alap gyakorlatok, lábemelések, lábsúlyt akarok majd venni

mióta erősitem, sokkal jobbnak tűnik

szobabicikli nyergének tartóját meghosszabbitattam, de igy sem tudom áttekerni.. fél tekerésekkel próbálkozom

 

sört nem szeretem :)

kóla adagot csökkentem naponta egy, max kettő dobozos kólára, ez a terv

most is úgy hiányzik, de nem veszek.. mert akkor nincs megállás megiszom az egész üveggel :) 

reggelim, példa: 15 dkg rántott máj, 5 szelet kenyér, másfél liter kóla, egy sport csoki, vagy egy süti, utána esetleg banán, vagy szőlő..

vagy 3 kifli, 15 dkg pulykamell sonka, vaj, másfél liter kóla, süti

 

akkor voltam gondban, mikor rászoktam az energiaitalra

éjjelente vagy hármat ittam, ha dolgoztunk, utána már nappal is

hol én vettem, hol akivel voltam.. egymásnak hoztuk

nagy erőfeszités volt leszokni, vagy másfél hónapba telt, reggelre már be volt készitve a hűtő tetejére ébredés utánra

de muszáj volt, mert attól már kezdtem rosszul lenni kb két hónap után, ráadásul kimosta az összes vitamint a szervezetemből

kólával csak akkor van baj, ha egy órán belül megiszom a két és fél literest, pl filmnézés közben, akkor melegem van, meg ilyenek, roszz a közérzetem

 

ki emlékszik, egyszer vagy 20 éve volt fehér kóla.. ugyan olyan volt az ize, meg minden, de fehér szine volt, mint a spritenak

iszonyat rossz volt, egy pohárral sem tudtam meginni, pedig csak a szine volt más

 

 

Előzmény: gurabli (2612)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!