Keresés

Részletes keresés

zotyapeti Creative Commons License 2010.04.21 0 0 399
Szia mindenkinek. Jó kis malacka,én is sok sikert kívánok a tenyészet beinditásához.
Előzmény: bolero84 (395)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 398
Szia

Hát sajnos mostanság nem túl sok időm van, készülök az érettségire és ilyenkor tavasszal amúgy is sok munka van.

13 nagyon szép kislibám kelt, és 18 kiscsibém.
Borit még most sem tudom hasas-e, mint ahogy a kutyámat sem, majd kiderül.
Még két tyúkom kotlik, nekik jövőhéten kell keltenie, mindkettő alatt kb:20 tojás van. Még egy tyúkom ül libatojáson, neki is jövőhéten kell keltenie. Egy kacsámnak pedig most pénteken. A nyúlnak jövőhét szombaton. Zajlik az élet:)))

A tyúkülő felépült, bár még nincs teljesen kész, a kicsiket lassan kiviszem oda, csak egy jó ajtó kellene rá.
A kislibák keltetőben keltek, a fehér libám még most is tojik, már kb 40 tojásnál tart, nem is bánom hogy nem kotlott meg, így jobb. A landeszi tojóm már nem tojik ő kb 30-at tojt. Úgy döntöttem hogy ez a fehér fajta marad, ezt akarom tartani, a kicsikből is a tarkák majd kimennek. Persze ez az egy landeszi tojóm meghagyom.
A baj az hogy Bori állandóan verekszik a gúnárral, így ez megoldásra váró probléma.

Hát röviden ennyi.

Írj te is hogy mi újság veled, állatok?

A heréléssel még nem voltál késésben. ÉN a mostani hízóinkat nagyon nem szeretem mert állandóan visítanak és ugrálnak. Néha az agyamra mennek:)
Lehet el kapattam őket a tojással?:)
Előzmény: zotyapeti (394)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.21 0 0 397
Hali!
Tényleg nagyon mutatós jószágot sikerült beszerezned!Sok szerencsét hozzá!!
Az én kocám magyar nagyfehér, most lesz malaca először!
Előzmény: bolero84 (395)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.21 0 0 396

 

 :) Jó formát mutat-jó választás volt- sok sikert hozzá és jöhetnek a mangalicák...!:)

Előzmény: bolero84 (395)
bolero84 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 395

Ő a malacka !!!
Nagyon szelíd és nyugodt...
zotyapeti Creative Commons License 2010.04.20 0 0 394
Sziasztok.Hello kisgazda17.Végre föltűntél.Bár ez sertés fórum de leírhatod mi a helyzet kisliba,kecske stb .ügyben.Vagy írj az őshonos topicban.Nálunk ma lettek herélve a malacok ma pont négy hetesek.Én korábban szerettem volna de a doki csak most jött.Esznek mint a sáskák az anyjuk meg csak fogy, lehet le kell válasszam őket 5 hetesen.Pedig próbálok megadni mindent de sokan vannak,szegény koca nembír velük.
Előzmény: kisgazda17 (393)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 393
Gratula;)
Előzmény: bolero84 (392)
bolero84 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 392
Nagyon szép a háta...valamilyen fajta?


Itthon van a duroc süldő...el sem hiszem...
Pedig a disznó volt az utólsó amit tartani akartam...
nagyon szép...egyenlőre sok zöldet,csicsókát..meg kevés abrakot kap...egy-kettő hét és kiviszem a legelőre...
Előzmény: Törölt nick (391)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.18 0 0 391
Üdv. Mindenkinek, nálam Ő lett az idén tenyésztésbe fogva!! Remélem beválik!! Most 5hetes vemhes!
bolero84 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 390
Remélem ;)
Majd beszámolok!
Előzmény: zotyapeti (389)
zotyapeti Creative Commons License 2010.04.17 0 0 389
Hello.Köszi, viszont neked is kellemes hétvégét.Én holnap szülinapi bulin leszek a családdal úgyhogy pihenni fogok.Ma nagyon kellemesen sikerült elfáradni,reggel takarmányt hordtam haza utánna téglát egy óriás utánfutóval.Szóval valószínűleg jól alszom.Neked remélem sikerül a duroc-mangalica project.Egy biztos, jó kis ellenálló csapat lesz.
Előzmény: bolero84 (388)
bolero84 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 388
Találtam egy 90 kg körüli duroc kansüldőt...megyek is érte hétfőn!!!
Egy kedves fórumozó pedig adott egy tippet mangalica kocasüldőkre...velük is beszéltem...az mad kettőhét múlva ...
kezd kirajzolódni a dolog...vasárnap megyünk a DNS tanyaprogram oktatására...ott még biztosan tudnak újat mondani öko,és külterjes téren...
Kellemes hétvégét mindenkinek!
bolero84 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 387
Megkérdeztem a hódmező rt-t mennyi lenne egy duroc kan süldő...malacot nem adnak el...a süldőkért sorban állás van,csak nyárközepére lehet esetleg...150 ezer plusz áfáért :O 80-100 kg ak...
Pff! Na mondom,majd máskór :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.13 0 0 386
Hali!
Én egy jó pár éve tartok disznókat, és tapasztalatból mondom néha még a nem megfelelő vastagra vágott akác deszka sem jelent nekik akadályt!! Ez a cement kötésű lap nem tudom milyen vastag de kétlem,hogy kettő centisnél van belőle vastagabb, és szerintem az kevés! Nem akarok okoskodni, de én úgy csinálnám, hogy az ól részre belülről akác deszkát/legalább 120cm magasat/ tennék, jó erős riglifára, és kívülről pedig a ck lapot szigetelőnek!
Üdv.! Dudi
Előzmény: Ricsi&Ibi (385)
Ricsi&Ibi Creative Commons License 2010.04.13 0 0 385
Sziasztok!Egy ideje olvasója vagyok a fórumnak,remélem nem gond ha írok de lenne egy kérdésem ha valaki tudna segíteni.Szeretnénk venni 3db malacot és az érdekelne hogy ha ezeknek ck lapból csinálnánk ólat azt egy kb 120kg os jószág nem döntené szét?Mert kb ekkorára szeretnénk meghizlalni őket.Úgy gondoltuk,hogy a fa oszlopok amire a ck megy az kívül lenne a ck meg belűről csavarozva,az alja betonozva lenne. + az ól elé csinálnánk egy karámot ahol dagonyázhatnának.Szerintetek jó a ck lap?Nekem ez van itthon meg oszlopnak is anyag szal 0ft ból kihoznám csak nem tudom neki e merjek állni.Köszönöm ha valaki tudna nekem ebbe segíteni!
bolero84 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 384
Helló!
Igen...arra célzol,hogy a felnevelésen is sok múlik,nem csak a fajtán?
Egyet értek...
Nekünk a hátsó baromfi udvaron maradt egy kettő "túlélő" húshibrid tyúkunk...egy hete raktam alá 13 pulyka tojást...gyönyörűen elvannak a legelőn és tyúkként élhetnek...ellenállóbbak is...
Én szeretném viszont meglovagolni azt,h a laikus ember felfigyel a "tudatos" táplálkozása során a mangalica,vagy durok' név hallatán(el akarom majd adni a húst)...
-miközben egy mai modern fajtából sokkal többet kilehet hozni,megfelelő félintenzív tartásban...-
Előzmény: zotyapeti (383)
zotyapeti Creative Commons License 2010.04.12 0 0 383
Sziasztok.Egyik ismerős vaddisznókat tenyészt.Egyszer kapott egy sima fehér húsdisznó süldőt a fajtájára már nem emlékszem.Mivel nemvolt hová tenni berakta a vaddisznós kertbe.És év végére gyönyörű hizó lett belőle persze ő a vaddisznókat is fullosan eteti.Levágva a hízót azt figyelte meg hogy sokkal izmosabb gyönyörübb húsa van mint egy ólas hízónak.Valószínű a sok mozgás, napfény ,szél stb.edzette meg.A másik amit én is többször láttam a szomszédos kisváros szeméttelepén történt kb.15 éve.A telep mellett lakott egy idős emberke aki disznókat tartott a szemétben.Volt több koca egy kan plusz a szaporulat.Reggel kiengedte őket este bezárta és amúgy egész nap több éven keresztül a szemétben lakmározva szaporodtak.És ugye azt hinné az ember hogy biztosan betegek lesznek a szemétben de én ahányszor láttam kicsattantak az egészségtől.És ráadásul a hizókat eladta ,mondjuk én ebből sohasem vettem volna.Ja ezek is fehér disznók voltak máramikor látszott a kosztól.Hát ennyi.Sziasztok.
Előzmény: bolero84 (377)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.12 0 0 382

 

 :) Magasles !  ( + költség ! :)

Előzmény: karibaba (381)
karibaba Creative Commons License 2010.04.12 0 0 381
Majd hívja a vadászt.... ;o))
Előzmény: ez-Ben (380)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.12 0 0 380

 

 :) Azzal még várjunk, mert a "keverékek" még Bolerót is sakkban tarthatják...! :)

Előzmény: karibaba (379)
karibaba Creative Commons License 2010.04.12 0 0 379
Vagy mangalica vaddesznyó keveréket! ;o) (Ez lehetne a telibevert szakasz :o)))) )
Előzmény: ez-Ben (378)
ez-Ben Creative Commons License 2010.04.12 0 0 378

 

 :) Mangalicákkal kezdj...azok kondába verődve jól birják a szilaj állattartást és ha kell meg is védik magukat ! ( kóbor kutya stb. )

Előzmény: bolero84 (377)
bolero84 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 377
Isten áldjon mindenkit!
Szeretnék külterjesbe tartani disznó jószágokat !
;)
Durok ,mangalica és még valamilyen "verdtelibe"fajtákat engednék szabadlábra egy legelőn,amin van egy kis mocsaras rész,fákkal,bokrokkal...egy-kettő holdat kerítenék be...malacokat szeretnék venni...
benpeter Creative Commons License 2010.04.12 0 0 376
Sziasztok!
Régen jelentkeztem, de azért olvaslak benneteket rendszeresen.
Nálam a helyzet: Szombaton búgattam be a kocámat, sajnos az inszeminátor másnap nem tudott jönni, de remélem így is sikeres lesz. A malacaim most 11 és fél hetesek egészségesek, még mindíg szárazon etetem őket önetetőből: 1-1-1 adag kukorica, árpa, tritikálé; 2 adag malactáp. Napi 5 kg fogy.
A mangalica-csüngőhasú keverékeket májusban levágom, úgy döntöttem nem kínlódok velük tovább: állandóan búgnak, és valószínűleg elkényeztettem őket, mert válogatnak. (amikor idekerültek még a búza és a kukorica ocsút is zabálták, most meg a moslékból is a fele ott marad). Kell a hús a fagyasztóba! (Valószínűleg csak zsírom meg tepertőm lesz sok)
kompot42 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 375

:)))

Szia

Most 28 naposak, de a disznótelepekem 21 naposan választják őket.Ami elég hihetetlen de nem mondanám ,hogy megsínylették.Az ötös alom malacai meg éppen hogy nem repednek szét olyan kövérek,feszesek.:)

A kocának meg több földi jót tényleg nem lehet adni ,a maximumot kapta .Az ötös alom kocája meg szinte nől a szoptatás alatt is. Kezdem azt hinni ,hogy anyának csak első osztájú hús disznó szabad nevelni ,ahogy olvasgatom ebben a témában a cikkeket,tanulmányokat.Majd meglátjuk:)

Előzmény: zotyapeti (374)
zotyapeti Creative Commons License 2010.04.11 0 0 374
Sziasztok.Bocsi hogy csak most jelentkezem de nem volt időm gépezni.Tegnap este fél 11-kor végre sikerült megírtam kb. ezt amit most fogok és amikor elakartam küldeni elment a net.Utánna visszajött de már nemvolt lelkierőm mégegyszer megírni,mert természetesen elveszett.Na szóval remélem a kocád minnél hamarabb följavul és megajándékoz még egy pár alommal.Egyébként a malacaid mennyi idősek?Az enyémek jólvannak sőt túljól.Szétszedik az anyjukat de most már az is kezd bekeményíteni.A koca nálam is sokat fogyott pedig kedden lesznek 3hetesek a malacok.Kap naponta háromszor nedvesen .Kenyér áztatva rá a dara amely áll:kocatáp,kukorica,tritikálé,zab,plusz egykis tak.mész.Ja és utánna kap egy kis lucernaszénát.Nagyon szerettem volna eljuni hozzád és a börzére de sajnos nem ment egy ismerős sem egyedül meg nem vállaltam be.De ami késik nem múlik nemfogod megúszni a látogatást.Üdv:Zoli.
Előzmény: kompot42 (371)
kompot42 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 373

Szia

A malacok jól vannak ,már ettek anyjuk mellett is baby tápot 5 napos koruktól elöttük van.A koca mára jobban lett valamivel ,már fölugrik ha injekciot kap.:)Vemhesség alatt mindent megkapott, és másodjára ellet ,bár ez első hét malaca is kiszipojozta purina takarmányok mellett.Szóval mindent megkap és megkapott ,nem tudom miért van ez.Remélem helyre jön teljesen.

Előzmény: törpecser (372)
törpecser Creative Commons License 2010.04.09 0 0 372

 

Szia!

Most olvasom a gondjaidat... Jobban lett már a coca? Remélem, hú dehát a malacok is még elég kicsik de talán már a malactápot megeszik...

Arra gondolok, talán ha előhasú akkor megviseli a sok malac nevelése...

(( csak kérdezem csonterősítőt kapott a koca a vemhesség idején? ..))

Szorítok, hogy rendbejöjjön és a malacok megmaradjanak, növekedjenek..)))

Előzmény: kompot42 (371)
kompot42 Creative Commons License 2010.04.08 0 0 371

Szia

Mi van a malacokkal?Jól vannak?

Nálam a 10-es bandát lekelett választani anyárol mert teljesen kikészítették,nem tudom hogy miért ?Tejelő koca tápot kapot takarmányt külön ,napi kétszeri moslékot.Szóval nem értem,most aggódunk érte .A mai napot a kertben töltötte egész nap sütkérezett,még a szokásosnál is jobban le van lassúlva:(

Jöttök a börzére?

Meg minket meglátogatni?

Előzmény: zotyapeti (365)
holmogorov Creative Commons License 2010.04.06 0 0 370
Sziasztok! Jó éjt!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!