Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.02 0 0 107306
netszkvid Creative Commons License 2019.07.02 0 0 107305

"kicsit tobb, mint 1 ora a 18 km :)"

 

Uhum, nekem emberi meghajtasu biciklim van es ugyanilyen tempot hozok :-)

Előzmény: Caitlin (107303)
netszkvid Creative Commons License 2019.07.02 0 0 107304

No akkor ezt elmondom aknotnak. (Az epito vallalkozo amiota megcsinalta a hozzaepitest, a tetonel hagyott reseket es valoban athuz a levego, jobban mint regen. Igaz, nagyobb is lett a tetofelulet, de aknot emiatt aggodik. akkor nem kell aggodnia, ezek szerint. Es akkor ezek szerint mindenhol jol szellozo padlasunk volt,(eg, trehany epito, aki nehany rest hagyott itt ott. (eso sehol nem esik be, de a levego az nagyon mozog, az teny)

 

Előzmény: Zlot (107286)
Caitlin Creative Commons License 2019.07.02 0 0 107303

En ma ereztem, h jo lenne ha hangosan pofognek ....

Egesz jo a kismoci. Bar egyenlore meg kicsit tobb, mint 1 ora a 18 km :) De lesz ez jobb. A 'filtering' nagyon mar kezd alakulni. De maga a tudat, h mindenkit jobbrol kikerulok nekem meg idegen. Es rosszul erzem magam. Cserebe autoskent extra kedves leszek es gyujtom a karma pontokat, h legyen mit elveszitnei het kozben. :)

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.02 0 0 107302

Pontosan.

Előzmény: tzh (107301)
tzh Creative Commons License 2019.07.02 0 0 107301

Voltak mar fulhallgatos vonatgazolt aldozatok is, magam is szoktam volt kedvenc zenevel a fulemben futni, es mindig azon kaptam magam, hogy kb 3-szor jobban figyeltem 360 fokos szogben, mert tenyleg elegge kizarja a kornyezet zajat, amihez a futas kozbeni "space out" is tarsult. Szvsz zenehallgatas kozben ez is kozrejatszik, hogy amugy lehet, hogy hallana a fulestol mast is, de abszolut nem figyel, kizarja a kulso ingereket.

Ez olyan, mint hogy kotelezo begombolni a hi-viz mellenyt (hosegben is), mert maskent lathatatlan a viselo szemely (hulyek ezek a mangerek. Szvsz nem azert vannak balesetek, mert az aldozat nem gombolta be, hanem mert az egyik vagy mindket fel balf@sz volt es egyszeruen nem is nezett szet) Neha ugy erzem, inkabb hagyni kellene a Termeszetes szelektaciot.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107300)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.02 0 0 107300

Ahh, ennyit a csendes varosi kozlekedesrol... Mintha a fulhallgatos jarokerlok hallananak barmit...

https://pcworld.hu/pcwlite/elektromos-auto-hamis-motorhang-eu-szabalyozas-265315.html 

Mostantól kötelező az elektromos autókban a hamis motorhang

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.02 0 0 107299

Remelhetoleg sikerul olyan allapotot elerni ahol jon normalisan az a kb 5-6 ado amit felesegem nez, es akkor maris elegedettek vagyunk. Engem meg hidegen hagy, talan utoljara 2003-4 tajan neztem TV-t...

Előzmény: seci (107298)
seci Creative Commons License 2019.07.02 0 0 107298

Ez a resz is megvolt :)

Sot, ha az antennank X iranyba nezett, akkor jol jott N csatorna, ha Y iranyba, akkor jol jott M csatorna (volt egy mar mindketton foghato es jo nehany csak itt vagy ott foghato).

Ugyhogy probalkozz csak! Freesat lesz abbol, csak elotte kidobsz te is 50-60 fontot ilyen-olyan lófuttyot sem ero dolgokra.

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107297)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.02 0 0 107297

Koszi, ez jo otlet, elso korben rendeltem egy booster-t, meglatjuk mennyit javit, ha meg mindig nem jo akkor jatszunk az antenna iranyaval.

Előzmény: 2Bálint (107296)
2Bálint Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107296
Mert lehet nincs jó irányban az antenna, szarok a kábelek és vagy a csatlakozások. Lehet érdemes lenne egy boostert beiktatni a rendszerbe.
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107270)
seci Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107295

Az a "kutyászatban" tortenik, ott van rendesen áramszámla (es megy a mosogep utan a szaritogep is, persze nem a kutyakra, hanem a torolkozokre) :)

-seci

Előzmény: Pomber Béla (107294)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107294

Elgondolkoztam, hogy mennyi áramot fogyaszt 4 kutya :D

 

Kutyánként havonta fél óra birkanyírással számolj ehhez a frizurához. Egész komoly kilowattórák jöhetnek ki, ránézésre már.:-)))

Előzmény: seci (107291)
Zlot Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107293

A fogyasztas amugy tobb egy olyan csaladnal, ahol van haziallat, mert a lampakapcsolgatasok (kutya, macska etetes), setanal extra ajtonyitas, (nalunk garazsban lampa hasznalat, stb) mindenkeppen olyan tobblet, amit nem csinalnal meg, ha nem lenne haziallat. Szoval igenis szamolni kell vele, ha nem is szamottevoen. Teny, hogy a kutyad nem fog nekiallni mobilt tolteni, vagy tv-t nezni - halistennek :)

Előzmény: seci (107291)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107292

Meg is fagynank :-) Seciek mar verbeli angolok lettek, naluk telviz idejen is nyitva az ablak :-)

Előzmény: Zlot (107290)
seci Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107291

Elgondolkoztam, hogy mennyi áramot fogyaszt 4 kutya :D

-seci

Előzmény: Zlot (107287)
Zlot Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107290

Hat, ha nalam huzna a levego es huzat lenne, en szerintem el is vandorolnek innen. Nalunk szarazsag van kerem, minimalis legmozgassal, ablakokat csak kifejezetten szelloztetes celjabol nyitjuk, de olyan nincs, hogy folyamatosan nyitva legyenek

Előzmény: seci (107288)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107289

Na akkor erre nekunk is figyelni kell mert nalunk is tele van rakva a padlas mindennel...

Előzmény: seci (107285)
seci Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107288

A viz nem megy a zoxigenbe, te :) Csak ha paranormal-viz :) vagy csak ha homeopátiás víz, de az ugyis higitva az igazi, ugyhogy nem szamít :)

 

Es a trukk persze a huzatban van: a furdoszoba ablaka es a haloszoba ablaka is nyitva van telen/nyarom par centire nalunk (es ezek szepen a ket szemben levo sarkot foglaljak el a felso szinten)

-seci

Előzmény: Zlot (107286)
Zlot Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107287

Nekem olyan £30-£35 kozott van az aramfogyasztas (3 szobas detached house, 1 gyerek, 1 macska, 1 kutya, NAS, szamitogep, okoskonnektorok, CCTV kamerak, mosogep, nagyhuto, szaritogep, nagytv, stb)

Előzmény: zsooo (107284)
Zlot Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107286

Na, akkor pont ezert. Nalam nem volt huzatos a teto. Pedig ahogy mondta a hozzaerto, hogy a tetonek ilyennek kell lennie, maskulonben az lesz, mint nalam volt. Halistennek azota megoldodott, de tovabbra sem teregetek hazon belul, mert semmikeppen nem tudnek erveket felhozni amellett, hogy miert akarom, hogy a ruhakbol a viz a zoxigenbe keruljon a hazban. Igy tehat orommel megy a szarito :)

Előzmény: seci (107285)
seci Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107285

Amit en nem ertek, hogy a mi hazunk pontosan ugyanilyen szerkezetu, meg azzal is tetezve, hogy a padlasterben a cserepeknel van a szigetelo es nem az aljan, megsincs sehol sem pára/nedvesseg, ott tarolunk szinte mindent felesleges dolgot es jo sok van!

 

Igaz, hogy a haz huzatos, azaz ha a padlasfeljaroban a "fodem" reszhez teszem a kezem, akkor erzem, hogy huz kereszben a levego, ugyanez a foldszint/elso emelet kozotti fodemreszben is (amikor a mennyezetvilagitasnak csereltem a kabeleit akkor jol ereztem azt is)

 

-seci

Előzmény: Zlot (107277)
zsooo Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107284

Mi egy domboldalban vagyunk, a domb felol a fak alol meg a legnagyobb melegben is hus levego aramlik, mig a masik oldalon uvegfalakon at kapjuk a deli napsutest, szoval eleg konnyu kereszthuzatot csinalni. Padlas nincs, a paras levegot kiviszi a legaramlat egy pillanat alatt, az nagyon ritka, hogy a falakon vagy az uvegen kicsapodjon, ha eseteg nem tudunk szelloztetni valamiert, pedig az uveg az elegge lehul telen, szoval ez akar problema is lehetne. Peneszt alig lattunk eddig, talan az elso telen valamelyik butor kozelebb volt az ablakhoz az idealisnal, es ott nem tudott rendesen szellozni, de arrebb huztuk, es az megoldotta a problemat.

Aramhasznalat kb 41-45 font a Bulb-nal, ket gyerek, atlagban kb napi egy mosas, harom kozepes huto (huto es mosogep is A+/++ kat.), gep+nas allandoan megy, tv is eleg sokat. Wifik, toltok, porszivo, egyebek az meg mint egy atlagos haztartasban, szerintem.

 

Előzmény: Zlot (107280)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107283

Legkozelebb lefenykepezem. Egyszeru fekete macsek. Szerintunk az van hogy a kisfiue, aki neha napjan jatszik vele, de mast nem csinal vele, anyja meg kirakja a macskat reggel es este lefekves elott hivja csak be, akkor ad neki egy adag kajat fuggetlenul attol hogy mennyire ehes. Reggelit meg biztosan nem kap szegeny mert mindig farkasehes reggelente. Egyelore nem engedtuk be a hazba. Dilemma az, hogy felesegem sajat macskat szeretne, de nem tudja hogy mi lesz ezzel a macsekkal, szoval egyelore varunk.

Előzmény: VeraVictoria (107282)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107282

Akkor a cica most boldog hogy odakoltozott valaki aki ad neki enni rendesen. Ha latod a gazdait valamikor, mond el hogy milyen kedves kis cica ez, / ne mond hogy folyton ehes mert megsertodnek/ es sokat van nalatok, szeretitek. Ha barmikor nem kell nekik, szivesen atvallaljatok.

Ha nem torodnek a macskaval es a sovanysaga arra utal akkor boldogan at fogjak adni hogy leraztak a gondjat, nektek meg van egy "bejaratott" macska aki tudja hogy hova kell hazajonni, nem kell a menhelynek fizetni erte, ha elutaztok meg lehet kerni a volt gazdait atadva a macskaeleseget hogy nezzenek ra amig hazajottok, engedjek be magukhoz ejszakra. Igy a hazat is figyelni fogjak ha valaki idegen olalkodik arrafele.

Tegyel fel fotot rola hogy lassuk hogy mifele cica ez.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107274)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107281

Igen, a macskak valoban huseges allatok de ha nem tartod jol oket akkor oda mennek ahol azt megkapjak. A macska  okos es meglehetosen onzo, a joletet fontosnak tartja es ahol ezt megkapja oda huzodik, illetve ha az otthonaban felni kell valamitol, valakitol akkor elkoltozik mihelyt jobb gazdat talal. Puhika azert ment el mert felt az uj macskatol, illetve az egy vadallat volt neha sajnos   de nem volt szivem visszavinni a menhelyre ahova nagyon valoszinu hogy az elozo gazdai vittek mert nem birtak vele.  Nekunk minden idok legkedvesebb macskaja lett, imadott minket, ki is mutatta de neha megbolondult, szoktuk is mondani neki hogy ha te ember lennel mar regen felakasztottak volna. Amig elt nem is tudtunk uj macskat hozni melle. Hogy Puhika miert koltozott be hozzank amikor gyonyoru fajmacska volt, meregdraga piros nyakorvvel, latszott hogy odahaza ellattak mindennel, nem, nem volt sovany, egyebkent vegiglakta az utcat, vegul tolunk  a harmadik szomszedba koltozott aki nem akarta megtartani de vegulis ravarrta magat es soha tobbet nem jott haza, igaz hogy az uj gazdaja nem sokat vacakolt, szobamacskat csinalt a kalandor termeszetu cicacskabol.

 

A mostani macskaink, egyik ugy koltozott be hozzank, ki tudja honnan jott de szinten lehorgonyzott a kertben es ott elt velunk, osszel valahogy be tuduk hozni, / felt a zart helysegektol/, a masikat egyszeruen elkertuk egy szomszed hazbol mert lattuk hogy mennyire elhanyagoljak, orvoshoz sem vittek amikor beteg volt, telen ejjel 11-kor meg kinnt lattam pedig a haz mar sotet volt, mikor elkertuk, boldogan adtak oda, terhukre volt sajnos.

Előzmény: Zlot (107271)
Zlot Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107280

Ez durvan bemutatja, hogy mi zajlott le nalam a padlasterben, koszonhetoen a sok mosasnak, belterben valo teregetesnek

 

 

Előzmény: Zlot (107277)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107279

Aramfogyasztasban szerintem ugyanott vannak mint a tumble dryer-ek, hatszor tovabb mennek, de hatodannyi aramot is fogyasztanak. Nalunk erv volt a meret is, a dehumidifier-ek joval kisebbek mint a tumble dryer-ek (ez utobbit egyszeruen nem lett volna hova tennunk a regi lakasunkban). Plusz hogy felesegem feltette a kenyesebb ruhait a tumble dryer-ektol.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107278)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107278

Mi azt csinaljuk, hogy beteregetunk egy szobaba este lefekves elott, rendes mezei ruhaszaritora a ruhakat, amit kell fogasra stb, igy semmi nem gyurodik ossze. Aztan bekapcsoljuk a dehumidifiert, amibol egy nagyobbacska teljesitmenyu van (30L-t tud kicsapni a levegobol 24 orankent), idozitjuk 6 oras mukodesere. Aztan becsukjuk az ajtot mert ez azert bug. Reggelre szep gyurodes mentes es csontszaraz minden ruha, es mellesleg a szoba levegoje is szaraz (40% paratartalom alatti) es meleg (mert hot is termel) ami telen/hideg idoben jol jon. Lenyeg, hogy 20L/24h alatti teljesitmenyut nem erdemes venni, azok nem tul hatekonyak. Volt legeloszor egy 5L/24h-sunk, kb. 2 deci vizet csapott ki egy ejszaka alatt. Aztan kesobb egy 20L/24h-sunk, ami nagyjabol egy-masfel litert. A mostani 30L/24h gepunk meg jo harom litert, van hogy negyet... Azert keszulni kell hogy nem olcsok, 20L/24h-sak £150-£250 kozott mennek es 200-350W-osak, a 30L/24h-sak pedig £220-£400 kozott vannak es 300-550W-osak.

Előzmény: netszkvid (107276)
Zlot Creative Commons License 2019.07.01 0 0 107277

Hat kezdjuk azzal, hogy "standard" 230-240 korul van a plafon (asszem 8ft, mert elerem a kezemmel nyujtozkodva (185cm magas vagyok). A masik, hogy timber frame house, tehat fagerendak vannak, gipszkartonnal mindket iranybol ez a "fodem". 1999-es epites. Ez abban pozitivum, hogy siman atfursz barmit, amit at akarsz vezetni a ket szint kozott, negativum ugye, hogy hangszigetelese szar. 

Tehat, ahogy a surveyor elmondta, a paras meleg levego felszall az also szintekrol, atmegy siman az elso emelet padlozatan, majd onnan szepen eljut a padlasterbe. Elso emelet es padlas kozott ugyebar szinten timber+gipszkarton. (Dacara az uveggyapot szigetelesnek a padlasterben, legmozgas akkor is van, tehat a levego fel tud szallni) majd a padlasterben az a feladata a teton / tuzfalba rakott lyukaknak, es a soffit-be epitett szellozoknek, hogy a szel at tudjon fujni a teton, kifujva a parat. Ha ez nem tortenik meg rendesen, vagy tul paras a levego a tetoterben, akkor a para a hideg feluleten kicsapodik - katranypapiron es visszahull a padlas padlojara. Nalunk ez volt. 

 

Szoval ezert mondta, hogy paras idoben - osszel , telen - nem tudsz annyit szelloztetni, hogy ne keruljon fel a para a padlasra, ott pedig a tetonk nem szellozott megfeleloen, igy nem tudott kimenni a paras levego. Ez meg lett oldva a szaritogep beuzemelessel, valamint a teton extra szellozok kialakitasaval.  Most mar szaraz az egesz lakas, es sehol semmi penesz

 

A szaritogepbol pedig sikerul egy igen draga es high-tech-et venni, ami nem teszi tonkre a ruhakat, szoval erre sem lehet panasz. Szinte barmit amit mosunk, egyben rakjuk a szaritoba, az pedig "cupboard dry"-ra szaritja oket. 

Előzmény: netszkvid (107276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!