Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Heesh Creative Commons License 2009.10.01 0 0 32760
Egy kollegám sikeresen felvételizett a Wabihoz. A kb. 30-ból 8-at ha felvettek. Sok a jelentekző, szó nincs emberhiányról, ennek megfelelően arrogánsak és lekezelőek is állítólag. Pedig nem is nagyon hirdetnek mostanság, mi van akkor, ha kifejezetten hirdetnek?? Ezért szopathatják orrba-szájba őket, mert mindig van jelentkező.
Piston Creative Commons License 2009.10.01 0 0 32759
Gasolin:
Eljen! Akkor mar nincs tobb akadaly?

csabi:
"Béke! :)" Na ez itt a lenyeg! Hidd el hogy nem szivatni akar, hanem azzal van elfoglalva hogy haladjon ahogy bir.
"Ha lassabban haladnának,..." Te se haladnal lassabban. Pont az a bajod hogy inkabb gyorsabban szeretnel menni mint ahogy lehet.
husky610 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 32758
nem akarom védeni a buricskásokat, de mindegyik kamiontipus között van igazi nagy állat, vmeik nap a 311-es jöttem fölfele Ceglédről Nagykátának, nagyon szuper út, 70-nél már úgy dobálja a nyomvályú mint az állat, és még szűk is. jött szembe egy Szotyis kollega vulvuval, szerintem olyan 90-el, én már a nyomvályú másik felén mentem már majdnem az árokban, ő egy picit mozdítót a kormányon és GO tovább a 2 tükör épp hoyg nem ért össze, de én kis híján lefostam a bokámat is.
csabi_ Creative Commons License 2009.10.01 0 0 32757
Sorry, nem akarok én itt okosítani, végülis egyelőre semmi hivatalos közöm nincs a fuvarozáshoz, csak havi többezer km-t közlekedem, és úgy éreztem, érint a téma. soonó tök jól leírta a probléma lényegét amúgy. Ha lassabban haladnának, egyszerre (vagy legalábbis hamarabb) le lehetne tudni egy ilyen hármas-négyes billencsblokkot, és mondjuk egy Budapest-Kiskunhalas útvonalon bő fél órát lehetne így spórolni - nem is beszélve a balesetveszély csökkenéséről. A fékezgetést pedig nyilvánvalóan nem az üres főútra értettem, hanem arra a szitura, amikor 85-95-105 között lassít-gyorsít előttem a nyerges, mert ő megérzi a kanyarokat, én meg a kis Daewooban annyira nem, és szívem szerint mennék konstans 110-zel, ha meg tudnám előzni. Béke! :)
Előzmény: Piston (32754)
Gasolin Creative Commons License 2009.10.01 0 0 32756
Megvan a korlátozás nélküli fuvarozó vállakozói vizsgám!
Más:
A Gasolin Press információ szerint a felügyelő hatóság megtiltotta a Wabard biztosítónak 3 hónapra új szerződés kötését, mert a cégnél komoly szakmai hibákat és hiányosságokat talált és kötelezte ezen hibák, mulasztások felszámolását. Így a biztosító új ügyfelet egyenlőre nem toborozhat csak a meglevő állomány karbantartásával foglakozhat. A cég ezzel kizárta magát az idei év végi biztosítóváltásból, de árakat továbbra is meg kell állapítania a jövő évre (már csak a meglevő ügyfelek megtartása miatt is). Új szerződést csak azután köthet miután a hibák kijavítását követően 90 nap eltelt (ezért eset ki az idei év végi biztosítóváltó rallyból).
Azt hiszem Gyurka most a fejét veri a falba (ezek szerint volt MÁV biztosítós emberekből toborzott csapata talán nem a legütőképesebb a piacon). Komoly ér vágás az ilyen bírság bármely biztosítónak.
husky610 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 32755
"De megyek is meg mielott kapok egy körmöst hogy mit dumalok bele a masok dolgaba."

a pocsolya másik oldaláról, az kimaradt :O)
Előzmény: Piston (32754)
Piston Creative Commons License 2009.10.01 0 0 32754
Ja-ja! Valami ilyesmire gondoltam, csak en ugye nem tudom konkretan a frankot.
Csak azt akartam volna ugye, hogy kar tulidegelni magat a versenyzonek, sokkal messzebbre idegbol se jut.
De megyek is meg mielott kapok egy körmöst hogy mit dumalok bele a masok dolgaba.
Előzmény: soonó (32751)
Piston Creative Commons License 2009.10.01 0 0 32753
Nem annyira viccelodni akartam, meg nem is hiszem hogy felreolvastam. Az a resze nyilvan teljesen igaz, hogy vannak kollegak akik dongetnek mint a vaknyul, es nem kellemes veluk az utat megosztani.

"... hadd ne fékezgessek már percenként, amikor mehetnék 120-szal az üres főúton."
???
Ez egy teljesen uj szcenario, hogy jon ez ide? Miert kene fekezgetni egy URES fouton?
Előzmény: csabi_ (32750)
Piston Creative Commons License 2009.10.01 0 0 32752
Na jol van, akkor kezed-labad megvan, van mit enni, nagy bajod nem lehet.
Az adoszamot ott a konyvelod keri meg? Vagy o ajanlkozott es egyszerubbnek lattad hogyha elsz vele?
(En magam mentem be erte, kitoltottem, beadtam, felora, mar jottem is ki vele. Jo, ez itt masutt van, meg nalam kicsit mas a folallas, akkor se ertem mi a csocs tarthat egy szam kiadasan fel evig! Szerinted ez normalis? Nem lehet azt inkabb sajatszemuleg megnezni? Megiscsak husbavago dologrol van szo!)
A jo konyvelo nagy kincs, ha talaltal olyat akivel szivesen dolgoztatsz ahhoz erdemes ragaszkodni. Nem konnyu pont olyat talalni, elsore ritkan jon ossze.
Ha esetleg szokasod szerint most ugy fel evig nem jelentkeznel, azer az Oktoberfest-et nem kihagyni!!! Ha mar oda vitte a fene a jo dolgod!
Előzmény: imi61D (32749)
soonó Creative Commons License 2009.10.01 0 0 32751
Gyakran megyek az alulírott, fent említett szakaszon.

Nagy átalánylag 70-90 között mennek a deresek, és valóban útban vannak, annak okán, hogy kevés a hosszú előzhető egyenes. De a nagyobb gond, hogy csak 1-2 km-es szakaszokban van SÍK, azaz járható vályúmentes szakasz. Én úgy igyekszem/kivárok, hogy az előzések erre a néhány rövid célegyenesre essenek, akkor sikeres a dolog. Ezután kár sietni, mert úgy utolérném a következő hármas, négyeset.
Előzmény: Piston (32747)
csabi_ Creative Commons License 2009.09.30 0 0 32750
Értem én a humort, és tényleg viccesen olvastad direkt félre amit írtam, de hidd el, hogy élesben nem olyan vicces, amikor 100km-en keresztül nincs egy igazán egyenes szakasz, és állandóan fosol, hogy a látványosan szabálytalanul megpakolt billencsről mikor esik a motorháztetődre egy kőtömb. Igen tudom, követési távolság, de azért hadd ne fékezgessek már percenként, amikor mehetnék 120-szal az üres főúton. Ha nem hajtanák őket halálra, és ugyanannyi pénzt kapnának 80-as tempóval, lényegesen könnyebben meg lehetne őket előzni, csak ennyi a bajom.
imi61D Creative Commons License 2009.09.30 0 0 32749
Szia

A fényt még most is látom, de hiába fülelek, nem tudom megkülönböztetni, hogy vonatkürt, vagy csak a fülem cseng.
Szóval most épp adószámra várok, mert anélkül már nem lehet itt számlázni. Már direktben dolgozom a cégemnek, így a fizetés biztos (lenne) ha megvan az adószám. Történt ugyanis, hogy ajánlottak egy könyvelőt nekem. Én meg megbíztam, hogy nézzen utána a már áprilisban beadott adószám kérelmemnek. Megígérte. Nem tette, hazudott...
Most másik könyvelőm van, és ő már végzi rendesen a dolgát, csak az idő meg halad. Meló jó, nem kell megszakadni. Már kezdem megszokni, hogy itt mindent a fahrer végez. Reggel a rakomány összeszedése, ellenőrzése, berakodás, kiszállítás, papírmeló, lerakodás. Nincs raktáros, meg targoncás, meg ezer basztató vattaember. Mondjuk először szokatlan volt, hogy vártam az egyik nagy kiadó cégnél, hogy szóljon hozzám valaki. Később jött egy mókus, hogy kész vagyok? Mivel cseszd meg? Ja, ez itt így megy? Rakd ki magad. De nagyon jó rendszer, mert lehet haladni. Hátfal a földre, betolat, rámpát leenged, elektromos békával gyorsan le, üres raklap fel, és gooo. Szóval szeretném, csak sajnos itt november végéig van szerződésem, utána keresni kell valamit.
És egy példa, hogy itt a sofőr talán ember is. A Fresenius nevű nagy gyógyszergyárnak is szállítunk. Ma kiosztottak minden sofőrnek maszkokat, gumikesztyűt, meg fertőtlenítő folyadékot. H1N1 ellen, mivel kórházakba járunk....
Előzmény: Piston (32736)
_Gabesz Creative Commons License 2009.09.30 0 0 32748
Magas labda volt ;)
Piston Creative Commons License 2009.09.30 0 0 32747
".. 95-110 közötti tempóval zúznak végig, kiskocsival nagyjából lehetetlen megelőzni őket. A múltkor konkrétan satuznom kellett ..."
Namost akkor szerinted tul gyors vagy tul lassu?
Olyan gyorsan totymorog hogy meg se birja tartani a cuccot a savjan belul, vagy olyan lassan szaguld hogy nem lehet kivarni egy biztonsagosabb szakaszt vagy pedig hogy valamelyotok lekanyarodik?
Előzmény: csabi_ (32745)
soonó Creative Commons License 2009.09.30 0 0 32746
Amikor eldőlt, már nem ment gyorsan. Az első képen látszik, amikor a pótkocsi kerekének oldala puffant a betonon, és kiverődött belőle a por az útra, onnan már csak egy métert csúszott. Pedig a vas az könnyen siklik kemény felületen.
Előzmény: Roadtrain (32744)
csabi_ Creative Commons License 2009.09.30 0 0 32745
Én egyáltalán nem csodálkozom az ilyen baleseteken, mivel elég sokat járok Ráckevére az 51-esen, és szinte minden alkalommal látok olyat, hogy 95-110 közötti tempóval zúznak végig, kiskocsival nagyjából lehetetlen megelőzni őket. A múltkor konkrétan satuznom kellett, mert az előttem haladó kb ugyanilyen szerelvény a Lacháza utáni egyik nagykanyarnál kikobrázta az árokpartra a púposra rakott pót végét, a szembe sávba áthimbálta az egészet, és 2-3 teljes ív után, füstölő gumikkal talált vissza az egyenesbe. Ha épp jön valaki Dömsöd felől, ott nincs mese, irány a szántás. Nem normálisak ezek.
Előzmény: Roadtrain (32744)
Roadtrain Creative Commons License 2009.09.30 0 0 32744
Némelyik úgy közlekedik,mint Niki Lauda fénykorában.Közben meg elfelejtik,hogy 40 tonna van alattuk és meg is kéne tudni állni.Meg a kanyart bevenni.
Úgy érzem ahhoz,hogy egy ilyen dög oldalra dőljön elég élesen kellett bevenni a kanyart,bár a képeken mintha egyenesbe lenne,lehet addig csúszott.
Előzmény: husky610 (32741)
soonó Creative Commons License 2009.09.30 0 0 32743
" azóta arra megy az autó amerre én akarom :)"

Mijafene? Tán te lettél az új főnök a cégnél? :-)
Előzmény: husky610 (32742)
husky610 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 32742
ya azt el is felejtettem irni, hyog meglett mér volt nehéz a kormány a digódögben.

túl szorosra volt húzva a fügőcsapszeg, beállította a szerelő, azóta arra megy az autó amerre én akarom :)
husky610 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 32741
jól érzem, hogy nem a szived csücske a buricskások :O)

geci dolog lenne szólni az embernek hyog a 2 légkürtöt akciósan átveszem a tetejéről:D
Előzmény: Roadtrain (32734)
soonó Creative Commons License 2009.09.30 0 0 32740
Egyenes, de jól látszik a vályú, meg a javítás. Biztos előtte sem sokkal jobb. El kezd billegni, csóválni, aztán, ha nem tudja elkapni a ritmust, lefekszik.
Előzmény: Grandeferi (32737)
té.bé Creative Commons License 2009.09.30 0 0 32739
Bocsi de Forma-1 volt a hétvégen, emberünk is gyakorolt csak a visszaforditónál rontott, egyébként elég húzós ott a kanyar főleg a vége, 2sáv van ő valoszinű külsőbe fordult.
Piston Creative Commons License 2009.09.30 0 0 32738
"... ennek az autónak a volánja mögött kell majd keresni!!" -- Keresniiii??? Hat hany centi vagy te?
Kulonben nagyon pompazatos verda. Vigyazzatok egymasra! A regi helyeden azer megmaradt a baratsag, ugye ugy jottel el?
Az uj meg a Siker Kft. amirol itt a Sneci nem sok jot vetitett elore? Ha jol vettem ki.
Ha van mar elegendo perspektivad majd meseld el hogy jott be.
Mekkora kanyarokat csinalsz ezzel a geppel? Otthonalvas?
Előzmény: Gerob (32712)
Grandeferi Creative Commons License 2009.09.30 0 0 32737
Bár nem látom teljesen az utat, de mintha ez full egyenes lenne?! :)
Piston Creative Commons License 2009.09.30 0 0 32736
Ilyen esetben eleg kezenfekvo hogy az ember nem varja ki a sajat sorat, hanem elebe megy es egy-ket kerdesre haladektalanul valaszt kovetel Odafont.
Rettenetes lapok vannak a pakliba keverve!

Es neked hogy megy a sorod? Hallod mar a vonatkurtot?
Előzmény: imi61D (32733)
cicó Creative Commons License 2009.09.29 0 0 32735
:((((
Előzmény: imi61D (32733)
Roadtrain Creative Commons License 2009.09.29 0 0 32734
Ősz van,hullanak a falevelek,meg a sóderosok.
http://www.langlovagok.hu/html/galeria/3735.shtml
imi61D Creative Commons License 2009.09.29 0 0 32733
Sziasztok!
Egy nagyon szomorú hírt hallottam édesanyámtól. Biztos emlékeztek rá, Miskolcon kiégett egy panellakás, ahol egy kollégánk felesége és két gyermeke halt meg.
A kollégánk felakasztotta magát.
Édesanyám ott lakik néhány lépcsőházzal arrébb.
Szörnyű

patik Creative Commons License 2009.09.29 0 0 32732
Sziasztok!Ha tudtok nemzetközi kamionos állást légy szíves szóljatok.Tudom vagyunk így ezzel egy páran ,de talán......
husky610 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 32731
hát egy mobilnettnek meg laptopnak örültem volna, vagy a cb-nek, hoyg lehessen dumálgatni a sorban lévőkkel, de utólag...

bár a cb-t már (újra jó) csak be kéne dobni az autóba
Előzmény: té.bé (32730)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!