Keresés

Részletes keresés

H.J Creative Commons License 2008.08.15 0 0 142
Kicsit késtél.-Már vártunk.:)))))
Előzmény: ninovarga (140)
valila Creative Commons License 2008.08.15 0 0 141

Ninovarga, Isten hozott!, vagy Aiol, gyakorlatilag mind-Egy, fő, hogy számíthatunk Rád!

 

Előzmény: ninovarga (140)
ninovarga Creative Commons License 2008.08.15 0 0 140
Nem méltó méltatlan dolgot méltatásra méltatni.
Ezért igyekszem a Fagytűrő... topicban való szereplésem kapcsán kialakult konfliktussal csak alig többet foglalkozni, mint amennyit megérdemel. Ezt is csupán azért teszem, hogy magyarázatot adjak azoknak, akiket érdekel, mi az oka, hogy itt folytatom a fórumozást a jövőben.
A régi fórumban az utolsó megnyilvánulásom egy humorosnak szánt görbetükör jellegű szarkasztikus hozzászólás volt, amire az intollerancia és a kritika el-nem-fogadásának olyan soha nem látott reakciója volt a válasz, amely technikai kivitelezésének részleteiről még érintettként sincs lelkierőm beszélni. Mindenesetre olyan mértékű antipátiáról tanúskodik, amit még szándékos gonosztételekkel is nehéz lenne kivívni.
Ugyanabban a fórumban a konfliktus utóéleteként további nyílt vagy burkolt vádak érnek engem(!) mások (ki és milyen) véleményének el nem fogadása miatt. Az egész akció további lépései is alatta vannak egy etikai szempontok szerint történő szóra méltatás minimális kritériumainak.
Mindezen szempontokat figyelembe véve és a rengeteg biztató és vígasztaló tartalmú magánüzenettól új erőt merítve, (amelyek szerzőinek most itt külön is köszönetet mondok), úgy döntöttem, hogy itt, 'A nálunk...' topicban állok a továbbiakban azok rendelkezésére, akik igénylik a társaságomat, vagy segítségemet és akiket nem a harag és gyűlölet vezérel a velem folytatott párbeszéd kezdeményezésében. Nálam jobban senki nem vágyik a békére! Azért vagyok most itt.
aiol19 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 139

Jelenleg szerte az országban így állnak két enyhe minimumhőmérsékletű tél után a fügék. Ez a példány gyakorlatilag a Mura folyóval azonos magasságon nő. Az előbb bemutatott kertészet sem sokkal emelkedik ki a síkból.

aiol19 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 135
Szerintem ennek egyelőre nincs baja szerencsére. Az enyém tavasszal megindult, aztán egy darabig lassabban nőtt, majd megint hozott 1-2 levelet. De nem az a gyors növekedésű növény, néha hoz a hajtás végén 1-2, kezdetben vörös levelet, ezeknek is idő kell, mire elérik végleges nagyságukat.
Előzmény: Törölt nick (95)
aiol19 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 134
Rejtély. De mintha a fás rész még élne. Azért jövő tavaszig még ne ásd ki szerintem ezeket sem. Én a helyedben megpróbálnék mégegyet szerezni ha csak egy maradt, nem biztos, hogy keresztbeporzás nélkül működik.
Előzmény: Törölt nick (94)
Taxus Creative Commons License 2008.08.15 0 0 133
Már lényegesen nem fog nőni. Talán egy kicsit, de mikor megérik kicsit összesik.
Előzmény: Törölt nick (125)
orchideák Creative Commons License 2008.08.15 0 0 132
A 122-es hozzászólásodnál lévő képre gondoltam természetesen. Köszi a választ. Utánanézek a fajtának.
Előzmény: aiol19 (130)
Taxus Creative Commons License 2008.08.15 0 0 131

Az nem tál, hanem csészealátét. kb 14 cm átmérőjű. Lefényképeztem

Bocsi ha megtévesztő volt.

Pontosan nem tudom mikor kezd érni, de utánanéztem az első olyan képem amin van érett kivi az szeptember 20-a utáni. Ezután 1-1,5 hónapig érik. Novemberig. A legtöbb október közepén érett meg. Akkor jó amikor ráncossá válik és szinte magától leesik. Ha kemény és tépni kell még éretlen, nem jó.

 

Előzmény: Törölt nick (125)
aiol19 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 130
Melyik második kép? Ha a legutóbbi sorozatra gondoltál, akkor az a Fetel apát lehet. Nem egy egyszerű fajta. A túlzott vegetatív növekedés erősen visszaveti a termésképződést. Egyébként tudomásom szerint Magyarországon ez az egyetlen, modern fajtákból álló körteültetvény.
Előzmény: orchideák (124)
aiol19 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 129
Előzmény: aiol19 (128)
aiol19 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 128
Bio-őszibarackos. A telepen őszibarack- és nektarinfajták szelektálása is folyik. Különös figyelmet kapnak a kései, rusztikus fajták.
Taxus Creative Commons License 2008.08.15 0 0 126

Nagyon hasonlít a kanári fügére, nálam is ilyen.

Szóval szerintem az.

Előzmény: Zsuzsuci (123)
orchideák Creative Commons License 2008.08.15 0 0 124
Szia!
A 2.képen lévő körtét légyszíves mutasd be!
Nagyon gusztusos!
Előzmény: aiol19 (122)
Zsuzsuci Creative Commons License 2008.08.15 0 0 123

Taxus!

Annyira örülök, hogy a Tőled kapott tavalyi fügeágak nagy részéből növény lett! Sőt, tegnap meglepetés is ért: az egyik Babitson 3 pici fügét fedeztem fel:) Nagyon megdícsértem:)Tudom, hogy ebből nem valószínű, hogy lesz idén termés, de most nem is ez a lényeg.Azért délután csinálok fotót róla, és felrakom, hadd lássa a "nagybácsi" is:)

Van viszont egy olyan fügebokrom is, szintén a tavalyi küldeményekből, amit nem tudok beazonosítani./Kútásás és egyebek miatti keveredés okán/ De nagy az esély, hogy ő szintén tőled származik, és akkor Kanári. Fotó alapján tudnál segíteni beazonosítani?Nagyon nehezen indult be tavasszal, ott rimánkodtam neki, de most nagyon belehúzott.A múltkor már feltettem ide,az a legérdekesebb benne, hogy alig szeldeltek a levelei. Van rajta olyan is, ami szinte teljesen szeldeletlen.Ide is beszúrom hogy ne kelljen visszalapoznod.Ráismersz?

Előzmény: Taxus (120)
aiol19 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 122
Előzmény: aiol19 (121)
aiol19 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 121
Az említett körtés, természetesen itt is több fajta képviselteti magát.
Taxus Creative Commons License 2008.08.14 0 0 120

Egyáltalán nem baj, hogy feltetted.

 

Nem ismerem a minikivi fajtákat. Az egyém most így néz ki, ma fényképeztem.

Bár a cm egy kicsit elcsúszott, de látszik a méret kb 2-2,5 cm-esek.

 

Előzmény: Törölt nick (102)
aiol19 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 119

Ninovarga által már többször bemutatott kákiültetvény.

Előzmény: aiol19 (118)
aiol19 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 118
Japánszilvák. Hát ezektől sem hemzsegnek még kertjeink.
Előzmény: aiol19 (117)
aiol19 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 117
Előzmény: aiol19 (116)
aiol19 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 116
Palatina lugas. Ez sem látott még permetszert, ami különösen figyelemreméltó szőlő esetében.
Előzmény: aiol19 (115)
aiol19 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 115
Már a bejáratnál szívmelengető mediterrán hangulat fogadott.
Előzmény: aiol19 (114)
aiol19 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 114
Akkor ahogy ígértem, beszámolok néhány érdekességről a tegnapi napról. A következőkben jönnek a képek is. Legutóbbi ottjártam óta a kísérleti ültetvények szépen fejlődnek. Különösen fontos megemlítenem, hogy szerintem itt található Magyarország egyetlen modern körteültetvénye. A kivi-, káki-, őszi- és kajszibarack-ültetvényekről már nem is beszélve. Itt is tettenérhető volt számomra a "ne permetezzetek, szelektáljatok!" tanács: az őszibarackosban amelyik fa megbetegedett, vagy elpusztult, azt egyszerűen eltávolították a többi közül. Ha minden jól megy tovább, akkor több szempontból is mintaértékű kísérleti teleppé növi ki magát a Ninovarga ismerősének faiskolája. A fügék kinőtték helyüket Nino szőlőhegyén. A következő képekben a környékbeli települések lakóinak növényekhez való viszonya is megmutatkozik, valamint a mikroklimatikus tényezőkről is lesz szó.
valila Creative Commons License 2008.08.14 0 0 113

Zsuzsuci, figyelmesen olvastalak, csak félreérthetően fogalmaztam. Azt gondoltam, hogy a szakirodalom talán javasolja a metszést, de mivel nem értek hozzá, így én is jót tettem a fügémmel, hogy nem nyirbáltam bele.

Hatalmas, szép, kerek bokor lett belőle, csak nem kap annyi napfényt, amennyit megérdemelne, mert fák veszik körbe. Majd egyszer rendezünk egy füge és kivi fesztivált, megspékelve egy kis goji bogyóval, na meg a jiaogulan gyógynövénykével, ami szintén nevelhető bioként és délről jött, csak éppen nem gyümölcs, de hasznos.

Előzmény: Zsuzsuci (112)
Zsuzsuci Creative Commons License 2008.08.13 0 0 112
Biztam Benned aiol, hogy meg tudod győzni Ninovargát.:) Ezért  IS nagyon eredményes napod volt ma. Megérdemled a jó pihenést:)
Előzmény: aiol19 (110)
Zsuzsuci Creative Commons License 2008.08.13 0 0 111

Valila!

Nem olvastál figyelmesen:) Nekem pont azért nem hozott eddig első termést a fügém, mert megmetszettem.! Úgy gomdoltam, foglalkozni kell egy kicsit a kedvenc bokrommal, és tiszta jószándékból megfosztottam az áttelelt fügekezdeményektől. Amikor nem volt időm kárt tenni benne, volt is termése. De olyan is volt, hogy elfagyott, akkor persze tényleg le kellett vágni. Szóval, nem igazán tudtam eligazodni rajta. De mostmár tudjuk, hogy a füga ágainak visszametszése tavasszal NEM tanácsos.

 

Előzmény: valila (109)
aiol19 Creative Commons License 2008.08.13 0 0 110

Üdvözlök mindenkit!

Ma jártam Ninovargánál és egy (reményeim szerint) pozitív hírről tudok beszámolni: sikerült meggyőznöm, hogy visszatérjen ebbe az új topikba. Holnap nagyon elfoglalt lesz, ezért lehetséges, hogy csak pénteken. Én is számos újdonságot láttam a minket is érdeklő növényekkel kapcsolatban a beszélgetésünk mellett, holnap lesznek képek is!

valila Creative Commons License 2008.08.13 0 0 109

Zsuzsuci, ExtremEE,

gyönyörűek a gyümölcseitek a fotókon.

Nekem csak a fügéim ilyen szépek (nem tudtam, hogy metszeni kell, soha nem nyúltam még hozzájuk). A goji virágai elnyíltak, úgy látom, hogy lesz egy bogyóm, ha beérik. Nem tudjátok véletlenül, hogy a szakirodalom szerint mikor, hanyadik évtől fordul termőre?

 

Előzmény: Zsuzsuci (108)
Zsuzsuci Creative Commons License 2008.08.13 0 0 108

Ja, de honnan tudnád, hány éves a kertem?:)

Szóval, úgy 9 éves a nagy fügebokrom.

Viszont, szóba került a jégfüge, arról is van egy felülnézeti képem, az ilyen

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!