Keresés

Részletes keresés

cnv Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31220

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Végül körbejártam alkatrészért a környék összes kisgép szervizét / alkatrészboltját, és kb egyöntetűen ezt a választ kaptam:

- nem létezik alkatrész ehhez a géphez 

- ha lenne, akkor sem lenne érdemes berakni, jobban járok ha fixre összecsavarozom a berántót.

 

Így végülis ezt a megoldást választottam, remekül szuperál.

Előzmény: Rahed Lee (30891)
creativehun Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31219

Szia! Köszönöm a választ és a jó tanácsot! Akkor holnap sajnos irány vele vissza a boltba ahol vettem :(  Lehet,hogy volt előjele de mivel most volt életemben először motoros szegélynyíró a kezemben így nem igazán tudnám megmondani,hogy mi minősül rendellenesnek és mi normál üzemi zajnak,rezonanciának :(...sajnos.

Előzmény: Rahed Lee (31203)
--atis-- Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31218

Igen, Ö vagyok :)

Előzmény: FuxtecHu (31212)
--atis-- Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31217

Szia, a 2 ütemű 38ezres. Azért a bejáratást megcsináltam folyós tankkal is, bár kicsit paráztam, nehogy kigyulladjon. Különben jónak tűnik motorikusan, tényleg erős masina.

Előzmény: emcett79 (31200)
--atis-- Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31216

Nincs kicsúszva, legalábbis nem látszik, meghúzogattam, nem tűnik úgy mintha nem lenne a helyén.

 

Előzmény: Gypsy56 (31199)
MCA-001 Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31215

A kínaiak azt a minőséget gyártják amilyet a megrendelő kér tőlük.

Ugyanabban a gyárban képesek bóvli és luxus kategóriát is készíteni.

Csak a pénztárcától függ a dolog.

 

Amíg Magyarországon csak az árat nézik, nem pedig a tartósságot és a minőséget, addig helyük lesz a piacon.

Előzmény: kriszbon (31213)
creativehun Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31214

A Lenovo /ex IBM/ EMC,Tiny,IOmega, termékek gyártása a Lenovo égisze alatt Magyarországon Sárváron történik,Kínai alapanyagokból.Mivel ott dolgozom műszerészként így ezt biztosan állíthatom! :)

Előzmény: SANK (31206)
kriszbon Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31213

Telóban is jónak mondanám a Huawei cuccokat, ráadásul ha jól látom, tudom a Telekom is sok cuccot használ tőlük, és ha minden igaz a Vodafone hálózatait is fejlesztik.

Tehát egyáltalán nem gyártanak rossz minőséget, és én is olvastam pár cikkben valahol, hogy igen csak drágulni fognak a minőségi kínai termékek, na meg a munkaerő is.

Előzmény: Törölt nick (31209)
FuxtecHu Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31211

Na ne poénkodjunk ennyire itt vasárnap reggel :))))))))))))))))))))

Előzmény: Gypsy56 (31196)
FuxtecHu Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31210

Rendelhető és leszleten is van.

Előzmény: emcett79 (31193)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31209

Rengeteg kínai cuccot rendelek kínai webshopból.

Tudnak ám ők is minőséget.

Ismerős körben rengeteg kínai tablet van és hülyére veri a nagy ismert márkákat.

kb 30-40ezer ft ért.

 

Előzmény: SANK (31206)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31208

Nagyon ebbe az irányba mozdultak el a dolgok. A kínaiak sem lesznek hajlandóak egy tál rizsért dolgozni az idők végezetéig. Már most is mozgolódnak, vannak sztrájkok, tüntetések a magasabb bérekért, nyugdíjért, jobb munkakörülményekért. Egyre több nyugati cég telepíti vissza a gyártást az anyaországba, mert a kormányok is rájöttek, hogy jobban jönnek ki, ha a saját polgáraik inkább dolgozzanak, mint segélyen éljenek és a minőség is javulhat, ismét lehet respektje egy márkának. Egyre jobban fogják támogatni ezt a folyamatot. Kínába nem sokára becsap a demográfiai ménkű is, az egygyerekes politika eredményeképpen. Szóval lesznek ott változások hamarosan. Nem kicsik.

 

Sokat beszélnek Indiáról, mint a leendő Kínáról. Én ebben személy szerint nem nagyon hiszek. Az indiaiaknak nagyon más a habitusuk, az nem egy szorgalmas náció.

Előzmény: NyMisi (31207)
NyMisi Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31207

Meglátod tíz év múlva más országról fogunk így beszélni, mert drágul a kínai munkaerő. Talán India vagy más hasonló ország fog Európának termelni.

Előzmény: SANK (31206)
SANK Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31206

Még egy off és nem lesz több....:-)

Pár éve mondta az egyik ismerősöm, hogy meglátod 10-12 év múlva már nagyon ismerősen fognak hangzani a kínai márkák, szinte csak azokat fogjuk ismerni. Hát, hamarabb eljött az idő. Mást nem mondjak amiről most írok az egy LENOVO laptop. Eladta ugye a licenszet az IBM, dehát akkor is kínai gyártó nem? Ráadásul nem kínában gyártatott, hanem saját kínai márkanév. Szerintem az egyik legjobb laptop márka.

Előzmény: Rahed Lee (31205)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31205

Ebben tökéletesen egyetértek veled. Az a kínai gép, ami saját márkás és nem valami gagyi koppintás, azokkal általában nincs baj. Én szoktam itt leginkább csipkedni Fuxi kollégát a kínai minőség miatt (de érti a viccet szerencsére :-)

 

De el kell ismernem, hogy nekem is vannak kínai gépeim (nem a Straus-ra gondolok, mert az valóban a sötét oldalról való), hanem pl. a Weiss Machine által gyártott, ipari kategóriás asztali köszörűgépemről, vagy a Profi Air kompresszoromról. Mindkettő kínai, de becsületes licenc termékek. A kompresszor nyíltan vállalja az olasz NuAir származását, ott van rajta a címke. Ráadásul utolsó csavarig megegyezik az eredeti olasszal (szerintem azt is ugyanott gyártják), csak míg a digó fekete és 120 ezer, addig a kínai kék és csak 65. Van rendes szervize, alkatrész utánpótlása, 2 év garanciája. Nem a pörgekalapos házalók árusítják, hanem szerszámgép szaküzletek, szervizek. Nagyon elégedett vagyok vele. A Weiss Machine köszörűm ugyanez a tészta. Európai gyökerek, tervezés, nehéz, masszív forgácsolt öntvényház, 500W-os motor, fellelhető kínai gyártó, aki egyébként korszerű CNC megmunkáló központokat gyárt. Annyiba került, mint egy kis 300W-os Makita köszörű, és fele, harmada a Metabo / kék Bosch gépeknek. Ezt is évek óta használom nagy megelégedéssel.

 

Hasonló a felállás a Fuxtec esetében is. Ellenőrzött gyártás, garancia, szerviz, terméktámogatás. Persze csodát ne várjon senki ennyi pénzért, de abban biztos lehet, hogy rosszul nem jár vele.

SANK Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31204
Előzmény: Gypsy56 (31196)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31203

Lehet, hogy csak szétcsúszott valami az FS 38 hajtásában, de én ezt nem tartom valószínűnek. Ez a gép hajlított szárú, nincs benne szöghajtás (leginkább ott tudna lecsúszni, de ez is ritka), így szerintem ha szét is csúszott, akkor fent a motor tövében keresendő a hiba, a kuplung környékén. De ahhoz, hogy szétcsússzon, szinte le kell húzni a motort a szárról, hogy a kuplungharang annyira el tudjon mozdulni. Lehet, hogy a spiráltengely szakadt el. Volt valami előjele rendellenes hang, rezgés stb? De tegyük fel, hogy lelazult a spiráltengely. Nem ismerem a konkrét típust, de a tengelyek vége rendszerint bordás. Ha laza és csúszkál, akkor sérülhet a bordás végdarab, amit cserélni kell a tengellyel együtt.

 

Mivel garanciális, azt javasolnám, hogy inkább vidd vissza. Mert ha a trehány összeszerelés, vagy esetleg gyári hibás alkatrész miatt szakadt, tört el benne valami és meglátják, hogy hozzányúltál, akkor ugrik a gari.

 

Én inkább a spiráltengely szakadására gyanakszom.

Előzmény: creativehun (31195)
SANK Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31202

Úgy is mondhatnánk, ha nagyon olcsó, és nem kínai, az nagyon gyanús. Az ugyanis kínai hamisítvány, ami nem ugyanaz a kategória, mint az eredeti kínai márka. Legutóbb nétegettem a vaterán 21 ezres 800 W-os pedrollót, utánajártam, mondták meg ne vegyem mert az kínai hamisítvány, vegyek LEO szivattyút, ami szintén kínai, de jó szervízhátérrel, jó minőség és olcsó.

Előzmény: FuxtecHu (31192)
NyMisi Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31201

Igen.

Előzmény: Tibbe (31132)
emcett79 Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31200

Szia!

 

Milyen típusú a fuxi kaszád?

Kétütemű?

Próba megvolt, vagy a benzinfolyás miatt még nem került rá sor?

Előzmény: --atis-- (31198)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31199

Biztos ? Mert ennél sokkal jellemzőbb hiba, hogy az egyébként baromi rövidre vágott karbi visszafolyó cső kicsúszik a tank tetejében levő átvezető gumidugóból. A legolcsóbb tankvédő, ha nem állsz rajta.

Előzmény: --atis-- (31198)
--atis-- Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31198

Szervusztok,

Hétfőn megérkezett nekem is a fuxikaszám, de sajna repedt a tank, nyomja ki a benzint. Fuxi úr küld egy másik tankot. Azt szeretném megkérdezni, hogy valaki aplikált már a gépre valamiféle tankvédőt?

perecespeti Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31197

A gond ott kezdődik a legtöbb kereskedővel vagy alkalmazottal, ha oda megy egy ismeretlen és nincs tisztában a dolgokkal annyira mint ők. Ez 90%-ban mindig így van. 

Szolgáltató iparban dolgoztam/ok 84-töl  . Egy mokár azért jelentett fel az NHH-nál mert igazoltain kívántam egy  tranzakció előtt( tőrvényi előírás volt még). 2, 5 évig basztattak. Közben kapott az ipse 2 év börtönt  más csalásért.

Előzmény: Rahed Lee (31162)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31196

Én még kicsit várok, majd a dieselből veszek. :-)))))))))))))))))))

Előzmény: FuxtecHu (31192)
creativehun Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31195

A készülék típusa valóban FS 38 és nem 380 ahogy helytelenül írtam! A fejet ha kézzel megpörgetem könnyen elforog,körbefordul de ha elindítom a gépet nem kap hajtást a motortól az az nem forog a motor által meghajtottan.Valószínű,hogy valami szétcsúszhatott a belsejében de gondoltam hát ha valami kis piti dolog ami házilag is orvosolható visszacipelés nélkül.

Előzmény: frey7 (31170)
kioritzecho Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31194

Jól néz ki! ;)

 

Előzmény: FuxtecHu (31190)
emcett79 Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31193

Köszönöm a gyors választ, a hangot nem én írtam (nincs nyaralóm... :-) ), gondolkodom egy 4T kasza beszerzésén, de előtte egy fűnyíró traktor kénd, relatív nagy kertbe. A kasza igazából a szélekhez, szegélyekhez, nehezebben odaférhető helyekre kellene, a 4T-hez nem kéne olajat is külön venni. Ennek az újabb verziónak mennyi lesz az ára?

Előzmény: FuxtecHu (31192)
FuxtecHu Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31192

Helo, köszönöm az észrevételt, javitottam. 31,5cc a motor , de 4 ütemű, a próbák alapján a többi 3-4-5 lóerős kinaik erejét tudja ez a kis motor :)

 

Félgázon lehet vele dolgozni, normális fűban, erősebb gazban huzni kell neki, de ekkor már hangos, azt hiszem te irtál a hangról :)

Normálisan szélezve, elég halk, bár full gázon is kb 70százaléka a kétüteműnek szerintem, de más a hangja, nem az a fülbántü, hisz 4 ütemű.

 

Német, német, de mint szinte ma már mindent ezt is kinában gyárják. A lényeg itt az, hogy a németek nem rendelgetnek innen onnan, hanem van egy gyáruk részben és ott gyátatjuk a termékeket. Jelenleg fejlesztés folyik, saját formavilág, műszaki megoldások. Igy 1-2 év és marhára nem lesz azonos a kinai a kinaival :) Ha érted. 

 

Történetesen ez a motor, amiről beszélünk, az egyik első ilyen termék.

Előzmény: emcett79 (31191)
emcett79 Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31191

Szia!

 

Jól gondolom, hogy német gyártmány, nem kínai?

A kétüteműhöz képest alacsonyabb fordulaton üzemel?

Az újabb szériának mennyi a fogyasztói ára?

31 vagy 51 ccm-es, mert a honlapon nem egyértelmű a jelölés?!

 

Előre is köszönöm a választ!

Előzmény: FuxtecHu (31189)
FuxtecHu Creative Commons License 2014.05.11 0 0 31189

Az megszűnt, ez a helyes:  FX-4MS315

 

Az idei szezonban kb március végén talán de beinditottam egyet, a mai napig kb 2 üzemóra lehet benne. Kifejezetten könnyen indul, megfelelő ereje van, egyenlőre sokkal jobb, mint az elődje.

Előzmény: emcett79 (31148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!