Keresés

Részletes keresés

VKOrsi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13147
:) :)
sajnos azt még én sem :D

ellenben a házink 60 cm-es falait imádom (meg a 3mes belmagasságot) :) :) és még kert is van.
Előzmény: rferi (13146)
rferi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13146

Na jó, a régi belvárosi házak minden szempontból kivételek.

Én egyébként ma is többre tartom azokat a maiaknál.

Rendszeresen kiderül, hogy eleve többet tudtak, csak a sok tulaj szegénységből, vagy trehányságból hagyta leromlani.

Van egy barátom, aki a Battyhány emlékmécsesnél lakik, egy legfelső emeleten,120 négyzetméteren.

Lakásból én még olyan élhetőt nem láttam sehol.

Nem nyomasztó nekem sem - világ életemben kis házban laktam, de KERTESBEN, ezért rühellem a lakásokat, ahol nem lehet kimenni sehová, legfeljebb akutyaszaros utcára. 

Hatalmas terek, az ablakok jó magasak, hogy a nagy tereket végig bevilágítsák.

És hát a ház egyéb részei is fantasztikusak: márványlépcső, kovácsoltvas-márvány korláttal, mozaik mindenfelé....

El bírnám képzelni magamnak...  :)))

Előzmény: VKOrsi (13143)
VKOrsi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13145
jó lesz az neked is....
és igen, a csillagos ég.
A nyílászárócserénél az egyéb szabvány teraszajtók/ablakok már beleférnek szinte a kerekítési különbözetbe :(
Előzmény: rferi (13144)
rferi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13144

Várjál! Tippelek!

A csillagos ég? :)))

Nálam 250 szélesek, 130 magasak, háromosztásos, minden nyílik- 4 darab, 120x120 középen nyíló -három darab, és 100x80  középen nyíló- egy darab.

Miből fogom megoldani????

Előzmény: VKOrsi (13142)
VKOrsi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13143
nem feltétlenül kell légtechnika a penészedés elkerüléséhez.
légköbméter és együttlakók ill. falvastagság függvénye. Pont a régi építésű, nagy belmagasságúaknál ez nem gond. Az új építésűeknél viszont iszonyú sok gondot okoz, a rosszul megválasztott szigetelés.
Előzmény: rferi (13137)
VKOrsi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13142
180 széles és 200 magas, 7ben osztott ablakokról van szó... szerinted???
OK, nem mind nyílik :D belsőkben 5, külsőben 2 szárny.

és van összesen 3 ilyen.
Előzmény: rferi (13133)
rferi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13141

Purhab?

Valamit félreértesz:

Keresztmetszet egy fal -ablak részről

A purhab megakadályozza, hogy a tok mellett bejöjjön a levegő.De a téglafalat attól még szigetelni kéne erősen!

Előzmény: missparker (13140)
missparker Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13140
Én úgy tudom (és tapasztalom), hogy a purhab, amivel az új ablakot beállítják elég a szigeteléshez. Nekünk mondjuk 60 cm-es vályogfalba elég. Oda a befogatás volt nehéz, olyan brutális tipliket, amivel csinálták akkor láttam először.
Előzmény: rferi (13137)
rferi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13139

Akkor te szalagparkettát kerestél.

Amit leírtál legalábbis egy az egyben arra áll.

Alsó réteg 3mm, valami puhafa, hosszában, majd arra keresztben kb 10mm vastag nyárfa vagy jobb esetben fenyő (luc), majd arra 4-5mm keményfa, megint hosszában.

Ezek ötvözik a két előnyt: valódi fa, de olyan gyorsan lerakható, mint a laminált.

Úsztatott padlózat ez is, mint a laminált, leragasztani, vagy szegelni nem szokták.

Azért megnézném, leragasztva mit mutatna pár év használat után, mert lehet, hogy bírná.

Egy barátom rakatott ilyet, de 3-4 év után már csúnya volt.

Viszont nem tudom, lehet, hogy rosszul rakták le, és szét tudott csúszni.

Előzmény: RCTiv (13138)
RCTiv Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13138
hál istennek nincs tűsarkúm :D

de köszönöm a kiigazítást, valóban hajópadlót - svédpadlót keretem eredetileg, és ott bizony volt rengeteg silány áru. de a bemutatótermek lerakott exótafa hajópadlói is bizony igencsak vacak állapotban voltak, az olcsóbbak meg színezettek ami megintcsak kiesett. én végül olyanokat kerestem ami három réteg olcsó hordozó kereszt hossz kereszt-ben egymásra rakva és azon egy kopóréteg keményfából ami a mintát is adta. ezek voltak árban megfizethetőek, a kopóréteg vastagságától függően. amúgy meg laikus vagyok, ha rosszul definiálok valamit javíts is ki, nehogy más ne arra gondoljon amire én :)
Előzmény: rferi (13118)
rferi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13137

Az a baj, hogy az ablak hőszigetelése csak egy dolog.

Az az ablakra vonatkozik.

Beletesznek jól szigetelő anyagokat, és el van rendezve.

De ahol beteszed a téglafalba, ott már majd a téglának kell(ene) szigetelnie. Csakhogy józan ésszel belátható, hogy ha egy téglafal rendes szigetelése mondjuk 38 centi vastagságon megfelelő, akkor a berakott 8 centi vastag ablaktok körül a _téglában_ nem lesz az.

A hideg megkerüli a tokot a téglában, és kész.Ott csak 8 centit kell mennie befelé, nem 38-at.

Ettől vizes az ablakfülke belül.

Itt ahol lakom ész nélkül cserélik a régi gerépbtokosokat újakra.Nem úgy mint Orsi, hanem régi tokostul ki, új meg be.

És mind reklamál, hogy tiszta penész az ablakfülke.Hát a sok víztől nem is lehet más.

Ott rendszerben kéne gondolkodni: kell az új ablakhoz a külső falszigetelés is, ráadásul éppenhogy nem vékonyabb, hanem vastagabb az ablakfülke külső oldalán, mint a falon egyébként.

Ez szokott elmaradni rendszerint.

Ha meg nem marad el, akkor meg jön az újabb rettenet: bezárták a lakásba a párát, nincs légtechnika, azért penészedik.De ez egy másik történet

Előzmény: ZsuR (13123)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13136
Jujj ne mondd, az nalunk is van - sot a mi hazunkban is (remelem) volt. A kertben is sokat latok - sok a fa - es rendszeres vizsgalat kell, maskepp... ki tudja! Volt amikor csinaltattunk termesz irtast akkor is, amikor azt mondja az inspektor, minden rendben!... az olcsobb, mint ha veletlenul tevedtek es megeszik a hazat a termeszek.

Előzmény: rferi (13135)
rferi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13135

Perszehogy nem a gerendára szögelik.

Itt nálunk a régi belvárosban párnafára ment, ott nálatok meg a könnyűszerketezes rendszer gondolom sokkal összetettebb, mint ami itt valaha is volt.

Ausztráliában például az ilyen padlóknak még része egy réteg rozsdamentes acél is, mert ott iszonyat mennyiségben vannak termeszek, és ellenük nem lehet mással védekezni.

Kint élő ismerősöm mesélte, hogy az egész ház alá rozsdamentes acéllemezt írtak elő pár éve a hatóságok, mert több házat szétettek a termeszek.  :)))

 

 

Előzmény: ZsuR (13134)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13134
Az enyem nem hullamos - es minimalis a nyikorgas. Van egy modszer arra, hogy a pince felol hogy lehet a gerendakat stabilizalni, hogy ne mozogjanak, es akkor nincs nyikor.

A parketta nem a gerendara van raszogelve, hanem a gerendan van egy "subfloor", es azon meg valami anyag, muanyag fele, hogy ne nyikorogjon.

Előzmény: rferi (13131)
rferi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13133

Megsúgom: én is ezt akarom megvalósítani.

Csak némi arányok: a konyhai ablak középen felnyíló.

Erre vettem két garnitura ROTO zárat (külső szárnyak, belső szárnyak), nincs buktatás, tehát egyszerűbb.

Öt éve volt 20000 .- csak a két zár, olyan, ami a mostani műhanyagokon is van. 

Szal még így is bazidrága megoldás...

Előzmény: VKOrsi (13130)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13132
Oh... az ekkora ingadozas mindenhol gond.

Helyi fabol keszult ajtoim vannak - es bizony lehet latni a hoingadozast. AMit szepen lefestettem osszel-telen, az "kitagult nyaron, es lehetett latni a nyers fat...

Előzmény: rferi (13128)
rferi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13131

Ragasztott parketta nem hullámosodik.

A szegelt igen, mert az alatta levő párnafa valamitől sérül, görbül.

Gombásodik, ettől összenyomódik, vagy hajlik, mert rosszul támasztja az alap, stb.

Ha hullámosodik a szegelt parkettád, azt fel kell szedetni, és újrarakatni.

Arra kidobott pénz a csiszolás és lakkozás - újrarakás nélkül, mert egyrészt megtöredezik rajta a lakk, másrészt mert hamarosan úgyis mégiscsak fel kell majd szedni..

Ha úgyis fel akarjátok csiszoltatni, lakkozni, akkor rakjátok újra, és nézzetek be alá.

Valszeg egy teljes párnafázás kell neki.

Előzmény: ZsuR (13125)
VKOrsi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13130
ez volt a cél :D
belehaltam volna, ha ki kell dobnom ezeket az ablakokat :) viszont... "kicsit" húznak már :)

(üvegcsere meg ugye itt halottnak a csók, egyrészt mert a vasalat nem viselne el egy nehezebb szárnyat, másrészt meg ugye legkevésbé hűlnek az ilyenek az üvegen keresztül)
Előzmény: rferi (13129)
rferi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13129
Na, az király megoldás - kecske, és káposzta.
Előzmény: VKOrsi (13124)
rferi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13128

Ja és egy jótanács:

Aki nem akar sokat küzdeni, az Magyarországon ne tegyen be trópusi egzótafákból se hajópadlót, se parkettát, se lambériát.

Ezek a mienkénél sokkal egyenletesebb klímára valók.

Nálunk az éves - de sokszor még a napi - páratartalom iszonyat sokat ingadozik.

Ezek az anyagok erre sokkal nagyobb mozgással reagálnak, mint az itteniek. (na jó, a teak az nem, de ki tudja kifizetni a köbméterenként másfél millás teakot? www.zatik.hu )

Én egyszer csináltam vörös meranti hajópadlóból előszobafalat.

Csodaszép. De a srácnál az évközbeni mozgása a 140 centis szélességben majd egy centi!

Ezt egy faltól falig  lambérián, vagy egy hajópadlón iszonyatos puposodással "hálálná" meg.

Kaliforniában ez maradhat, de itt.....

Előzmény: rferi (13121)
VKOrsi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13127
trópusi fa most is kapható, de elég magas áron
Előzmény: ZsuR (13125)
VKOrsi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13126
K-érték.
Előzmény: ZsuR (13123)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13125
Informacio... No meg nem is olyan sok ido mulva otthonra is begyuruznek a tropusi fak - mert itt mar nagyon nem veszik, vedik a tropusi erdoket...

Szoval, mitol hullamosodik a parketta?
Előzmény: rferi (13121)
VKOrsi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13124
nálunk egyébként úgy lesz cserélve, hogy a külső ablakrészt kivágják, oda bekerül egy ugyanilyen osztású és kinézetű modern fa ablak, a belső ablakok és a spaletták megmaradnak. Tehát kinézetre nem fog semmi sem változni.
Előzmény: rferi (13120)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13123
A hoszigeteles valtozik attol is, hogy milyen vastag az uveg - es mivel van "toltve" a ket uveg kozotti resz - milyen gazzal... Az enyem nem a legjobb, legmagasabb minosegu, nem nagy a tavolsag a ket uveg kozott. Es van olyan is, ahol harom uveg van...
Valami szam mutatja, mennyire hoszigetel - de nem emlekszem ra.
Előzmény: rferi (13120)
VKOrsi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13122
hőszigeteléseben nem, csak hangszigetelésben
Előzmény: rferi (13120)
rferi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13121

Amerika Zsur drága, Amerika.

Ott bármi van.Itt magyarországon már egy rakat diófa fűrészárút is csak egy helyen tudsz beszerezni  -ha éppen van.

Arról nem is beszélve, hogy megnézném azt a fenyőt, mennyire fenyő az.Sztem valami extra, trópusi fenyő, amit ne vessünk össze az itteni erdei-, luc-, vagy borovi fenyővel.Még az itteni - keménynek számító - vörösfenyő is csak kisérletezik a lombosfákkal.

Előzmény: ZsuR (13119)
rferi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13120

Ráadásul, ha olyan ablakaid vannak, ahol egymás után kétszer kell nyitni, tehát van egy belső sor, majd egy külső, akkor jó eséllyel az új csilivili ablak hőszíigetelés szemponjából rosszabb is lesz, mint ez volt -eredetileg persze, nem ebben a lerobbant állapotban.

 

A legjobb az lenne, ha a régi ablaktokot kireparálnátok (azokat jó átlagban nem ette meg az időjárás), és ahhoz készülnének új ablakszárnyak - jó anyagból, jó technológiával, jó vasalatokkal, olyannal, mint a maiak készülnek.

A régi ún. gerébtokos ablakok a falban 20-25 centis vastagságban helyezkednek el, a két réteg üveg közt vastag - 8-10 centi - hőszigetelő levegővel.

Sokkal jobb szigetelése lenne mint a mostaniaknak, ha nem szelelne ész nélkül mindenhol, meg persze ha rendes zárat kapna, nem ezeket a vacakokat.

Az új ablakok vastagsága a tokon valami 7-8 centi, a falban ott mindössze ennyi távolságot tart a hőnek, hiába van jó vastag falad, az ablaktok mellett simán kerüli a hideg - miközben az ablakra megadott hőszigetelési érték az egeket veri. :)))

Legtöbbször el is kezd párásodni emiatt az ablakfülke  belső oldalfala - túl hideg.

Előzmény: mouser (13101)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13119
Khm... van kemeny fenyo is... 1575 True Pine, Timborana kemenyebb a White Oak 1360-nal...

Nalam a padlo szogelve van - ahogy leirtad - nem ragasztva. Sjanos, nyikorog imitt-amott, de ennek az oka a faszerkezetes hazban van.

Mitol hullamosodtak a parkettak?
Előzmény: rferi (13118)
rferi Creative Commons License 2009.07.26 0 0 13118

Nem akarlak meggyőzni semmiről, csak azért mondom, hogy ne beszélj butaságokat:

Puhafából nincs parketta.

A parketta nincs fenyőből, csak gyertyán, akác, tölgy, bükk.

A keménységük ebben a sorrendben csökkenő, de még a bükk is a rettenetesen kemény kategória.

Abból vannak a fa vágódeszkák.Asszem ez elmesél valamit róla.A tűsarkúd nem nyomná be, hidd el.

Amit csinálnak fenyőből az a hajópadló.

Na annál aztán igaza van cicónak: egy hatalmas átverés az egész.

Be nem tehetné a házamba magát. Akkor inkább a lami.

Előzmény: RCTiv (13077)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!