Keresés

Részletes keresés

Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.16 0 0 539
Két éve két cseh srác stoppolt Szeged után, felvettük és elvittük Blagoevgradig, mert mentek a Pirin-hegységbe mászni. Igencsak örültek.
Előzmény: jeki5 (536)
pamag Creative Commons License 2006.07.16 0 0 538

Drága jó Nagymester !!!

 

Nem hagynád végre abba ??? Rohadt unalmas.

 

Nem Paralia igénytelen, hanem a kispénzűek mellett sok igénytelen ember megy oda. Bunkó honfitársak ellen nincs oltás, se Paralián, se Siófokon, se Hajdúszoboszlón ...

 

Én egyébként igen jól éreztem magam Paralián, azon okok miatt, amiket a többiek felsoroltak. És Nem igaz, hogy az igénytelen külföldieknek lett kifejlesztve - ez szerintem görögök nyaralóhelye volt, csak felkapták a kispénzű külföldiek.

Én Paralián is megláttam azt, ami görög... (onnan pl. láttam az Olymposzt, az istenek lakhelyét), és Görögország más részein is volt, ami nem tetszett. Aztán meg miért lenne Görögország teljesen egységes ? minden része más. Akinek telik, nézze meg több részét.

Én egyébként már álmomban sem kívánkozom Krétára, mert egyesek annyira nyomják...

BalazsAttila Creative Commons License 2006.07.16 0 0 537
Hello!

És ebben a hozászolásban volt az igazság hogy "ha igazi "romokat" és ókori tárgykultúrát akar látni az ember, el kell menjen a British Museumig"

De inkább nem is olvasom mert csak a szivem fájditja. 19 éves koromtol dolgoztam Londonba. 5 -évvig, most meg azért kaparok hogy hogy jusak vissza. Mert hát Nagy-Britani meg M.O.. ...

No de abban tényleg igazad van hogy a British Museum-ban több van a görögkulturábol mint Theszalonikiben, bár egyszer azért érdemes, elmeni. Bár az is igaz hogy British Museum-ra nem is elég 3-4 óra hogy mindent megnéz.

És Paralia még mindig nem fos, de a British Museum-nak a lépcsöje allat is több görög van. De ott is jól lehet érezni magadat ha akkarod. Én 7 éve voltam utoljára akkor még nagyon jó volt, most megyünk megint, remélem hogy a tengert még nem lepte el a sok "fos".

További jó szorakozást.

No és hogy valami közöset s találjunk.:

Imádom Londont
Előzmény: Jacques de Molay (530)
jeki5 Creative Commons License 2006.07.16 0 0 536
igen, az a te életed. és németországba én is stoppal mentem, de nem mindenki olyan bátor mint te, hogy Bulgárián, Románián vagy akár Macedónián át beleüljön valakinek a kocsijába.
Előzmény: Jacques de Molay (535)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.16 0 0 535
Én egyetemistaként inkább stoppoltam és sátoroztam, de ez az én életem, ugye.
Előzmény: jeki5 (534)
jeki5 Creative Commons License 2006.07.16 0 0 534

jolvanna. a térkép előtt még azt hittem, hogy sartiból buszozom valameddig, és onnét szállok vonatra.

de tesóm szerint szép hely thessaloniki, és mások is mondták már. én szeretem a városokat, a nyüzsgézst, és Miskolcnak is vannak szép részei, most hogy kezdik felujitani a vársot a bányamultbol. Thessaloniki történelme pedig nem bányavárosként, hanem fontos városként müködött.

És majd egyszer elmegyek a British muzeumba is, csak nem szeretem Angliát. De nekem nyáron tenger, napfény, kis kulturálódás kell, és erre tökéletesen megfelel Paralia. És még az ára is jó, kiejezetten egyetemistárka van szabva, mint ahogy sok más hely még Görögországban. És mint tudjuk, az egyetemistákat nem mindig veti fel a pénz, szóval a repülős Krétai út kizárva. sőt, minden repülős út kizárva, és marad a last minute észak-görögország, azon belül is egy bulizós hely.

 

 

Előzmény: Jacques de Molay (533)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.16 0 0 533
De amíg Sartiból elmész Katerinibe, már átmentél egyszer Thessalonikin, minek vonatra ülni, hogy visszamenj? Nem teljesen értelek :-)

Én elhiszem, hogy érdekelnek a régi cuccok, mint töriszakost, engem is érdekeltek, míg rá nem jöttem, hogy nem Görögországban vannak :-) Persze, van pár hely, pl. Delphoi, amely érdekes, de Thessaloniki nem az. Olyasmi, mint Miskolc, csak csúnyább. Hidd el, jártam párszor ott.
Előzmény: jeki5 (531)
jeki5 Creative Commons License 2006.07.16 0 0 531

azt tudom, hogy sartiba nem jár vonat, de Kateriniben fel lehet rá szállni, és el is visz Thessalonikibe. Büdös város, lehet. Budapest is koszos, tele van hajléktalanokal, de van egy bája. ha ókori romokat akarok látni, akkor elmegyek Szentendrére:)

de Korfuvárosban már tévedtem el olyan utcákba, ahol nem volt túrista, és ott megtapasztaltam az élményt. és töri szakosként igenis érdekel az a múzeum.

és vonatozni jobban is szeretek, mint buszozni:)

amúgy köszi a térképet, én ezt nem találtam meg. 

Előzmény: Jacques de Molay (530)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.16 0 0 530
Szerintem valamit benéztél, Sarti felé nem megy vonat. Mindent összevetve, egész Görögországban nagyon kevés helyre lehet eljutni vonattal, pl. Sartiba egyáltalán nem, itt egy térkép hozzá. Busszal viszont elég sok helyre el lehet jutni, gyorsan és olcsón, szóval ez nem indok Paralia mellett.

Thessaloniki meg egy nagy büdös és csúnya város. Az összes ilyen régészeti múzeum egy kicsit csalódás, ha igazi "romokat" és ókori tárgykultúrát akar látni az ember, el kell menjen a British Museumig :-((( Athén is ilyesmi, egy pöttyet izgalmasabb csak.

Görögország nem ezekért jó. A kis öblökért meg az olyan helyekért, ahol megáll az idő, és csak nyugalom van. Ilyen földöntúli helyek vannak pl. Krétán.
Előzmény: jeki5 (528)
lklara Creative Commons License 2006.07.16 0 0 529

az se biztos hogy igénytelen, mert lehet, hogy nincs másra pénze és el akarja vinni a gyerekét tengerpartra, a nap ugyanugy süt és a tenger is ugyanolyan, mint az 5* szállodában.

aztán vannak olyan fiatalok is, akiknek nincs másra pénze, csak 2*-ra, de mégis tengerparton nyaral.

 

én azt mondom, hogy igénytelen lehet valaki 5*-ban is. tudnék mesélni, hogy milyen igénytelen magyar szomszédaink voltak most jesolóban, a pofámról lesült a bőr, hogy magyar vagyok, olyan bunkók voltak.

 

tehát ha valakinek csak 2* telik, nem biztos hogy igénytelen. legalábbis nekem ez a véleményem

Előzmény: Törölt nick (492)
jeki5 Creative Commons License 2006.07.16 0 0 528

az egy dolog, hogy paralia neked nem jön be, de Thessaloniki sem? Mellesleg Sartiról busszal-vonattal  több mint 2 óra az út oda, míg Paraliáról 1 óra. És szerintem megéri, mert diákként ingyenesen lehet bemenni a régészeti múzeumba, amugy is csak pár € a belépő, meg lehet nézni a bizánci templomokat, a zsibvásárt, és még ezer meg ezer dolgot, ami ott van.

És gyönyörű város, nem értem hogy miért nem ér meg annyit hogy megnézzék az emberek?

 

Előzmény: Jacques de Molay (525)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.16 0 0 527
Hát én nem, és most kell ez a kikapcsolódás, mert a könyvkiadós topikba Losits Róbert nem hajlandó írni, úgyhogy ti maradtatok nekem.
Előzmény: Törölt nick (526)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.16 0 0 525
Thessaloniki nem ér meg annyit, sőt. Athén sem, pedig az egy fokkal jobb. Egyébként meg valszeg Sartiról is megy busz mindenhova.
Előzmény: jeki5 (524)
jeki5 Creative Commons License 2006.07.16 0 0 524
de én Sartiról nem tudok ám elvonatozni Thessalonikibe!!! mert nem jár arra a vonat. ugyhogy Paralia!!!
Előzmény: Jacques de Molay (521)
lklara Creative Commons License 2006.07.16 0 0 523

aha, de szerintem nyugodtan menj paraliára nyaralni. a nyaralás attól lesz jó, hogy Te hogy akarod érezni magad. napfény, tenger, jó idő kell még több?????

én most hattam jesolóból off:) és istenien éreztem magam, jó volt a tenger és sütött a nap, velem volt a családom. és idén volt először, hogy sehova nem mentünk kirándulni, mert kimondottan pihenni akartam, és ez be is jött.

 

ugyhogy jó nyaralást parálián!!!

 

üdv

klara

Előzmény: Törölt nick (514)
jeki5 Creative Commons License 2006.07.16 0 0 522

lklara!

 

mesélnél hogy milyen volt az elmult két hét? idő milyen volt? stb...

csak tereljük már el a témát...

Előzmény: lklara (519)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.16 0 0 521
Jaigen, 32 éves vagyok. És akkor már Sarti ezerszer jobb, pl.
Előzmény: jeki5 (515)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.16 0 0 520
Te mit tennél, ha vasárnap este a munkahelyeden lennél? Én ezzel kapcsolódom ki :-)
Előzmény: lklara (519)
lklara Creative Commons License 2006.07.16 0 0 519

erre már korábban is rájöttem. hiányzott az elmult két hétben ez a szópárbaj.

:-))))))))))

Előzmény: Jacques de Molay (513)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.16 0 0 518
Sajnos ez kevés egy orgazmushoz :-)
Előzmény: Törölt nick (514)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.16 0 0 517
Általában nyugis helyekre megyek nyaralni, egyszer viszont útban Kréta felé kénytelen voltam megállni Paralián, és sokkot kaptam ...
Előzmény: jeki5 (515)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.16 0 0 516
Én arról nem tehetek, ha neked az "igazi görög" a szuvenírban merül ki, ráadásul fogalmad sincs, te szegény, hogy a görög bóvli is mind kínai :-)))

Nekem az igazi görög máshol van, szigetek közepén, eldugott helyeken, dél-Krétán, és még sok más helyen. Nem Paralián.
Előzmény: Törölt nick (512)
jeki5 Creative Commons License 2006.07.16 0 0 515

nem hinném hogy ez a legolcsobb hely amugy. sarti, stavros, asprovalta, stb ilyen áron mozog, de még korfu is csak egy 10-sel drágább.

amúgy te hány éves vagy? nem lehet hogy csak nyugisabb helyre kellett volna menned nyaralni? ( nem akarlak megbántani, egészen komolyan kérdezem)

Előzmény: Jacques de Molay (509)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.16 0 0 513
Persze hogy élvezem :-)
Előzmény: lklara (510)
lklara Creative Commons License 2006.07.16 0 0 510

jó ujra itthon.............

 

miért nem hagyod, hogy mindenki oda menjen nyaralni, ahova akar????

szerintem Te ezt élvezed.

Előzmény: Jacques de Molay (505)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.16 0 0 509
De a hely maga attól még igénytelen, még ha valaki a kis pénz miatt megy oda. Pont amiatt, mert olcsó, és semmi eredeti görög nincs benne, egy első ránézésre görög üdülőhelynek látszó valami jött létre.
Előzmény: jeki5 (508)
jeki5 Creative Commons License 2006.07.16 0 0 508
ja, akkor ok.
Előzmény: Jacques de Molay (507)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.16 0 0 507
és/vagy
Előzmény: jeki5 (506)
jeki5 Creative Commons License 2006.07.16 0 0 506

attól hogy valaki kispénzű, miért igénytelen?

 

egyébként a Gundelben is a német túristákhoz németül beszélnek. biztos rossz hely, igénytelen embereknek...

Előzmény: Jacques de Molay (505)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.16 0 0 505
Figyelj, ne vesszünk el a részletekeben, Paralia az igénytelen és/vagy kispénzű magyar, cseh, román, stb. turistáknak kreált üdülőhely, minimalizált görög "behatásokkal". Magyarul beszélő giroszos, ókor-barokk giccs éttermekkel, ahol magyar fiúk és lányok szolgálnak fel rántotthúst és pörköltet az odalátogató magyaroknak, de ugyanez megvan minden nemzetre. Annyi köze van Görögországhoz, mint neked, vagyis semmi.
Előzmény: Törölt nick (503)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!