Keresés

Részletes keresés

F.E.K. Creative Commons License 2019.05.31 -2 3 99965

Akikről én beszélek, azok viszont olyanok, hogy valószínűleg tökéletesen alkalmasak lennének a munkakörökre, de el sem jutnak semmilyen kapcsolatfelvételig a munkaadókkal, vagy az álláshirdetések szövegezése miatt,vagy a HR-es rutin-kukázása miatt.

 

Az ilyen emberek mutassanak _valamit_ legalább... valóban, a végzettséget igazoló papírokra a legkönnyebb első körben alapozni, de a legutóbb emlegetett programozó péknek például lehetnek olyan projektjei/demói amiket be tud mutatni (például ezt én készítettem réges-régen: modemlog )

 

Egy LinkedIn profilban pedig egyéb szakmai demo-k is linkelhetőek... (nekem is van a saját szerveremről, már eleve a szerver alapján is lehet a szakmai tudásomról egyfajta képet szerezni, az ott lévő bemutató scriptek, szakdolgozat, stb. alapján pedig méginkább).

 

Ha csak csendben kódol éjszaka magában, no arról senki sem fog tudni valóban... Legyen jelen a neten, szakmai fórumokon például ingyen tud szerezni magának egyfajta hírnevet (nem, nem olyat mint amit te építesz éppen), jó megoldásokkal, hasznos programokkal ez is egy módja a továbblépésnek. Ezek alapján már meg-meg keresik az embert a fejvadászok/hr-es szakemberek, ismeretség nélkül is. (természetesen ha van ismeretség egy cégnél az tud előny lenni, ezt szerintem senki se vitatja, de kapaszkodj meg: én például minden munkahelyemre ismeretlenül kerültem (vagy én jelentkeztem, vagy a munkáltató keresett meg).

 

Ha programozónak jelentkezik valaki egy állásra, de csak pék végzettséggel rendelkezik akkor nem meglepő hogy el sem jut a szakmai interjúig. (mint ahogy én sem jutnék el valószínűleg odáig ha péket keresnének ;))

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99958)
Teaway Creative Commons License 2019.05.31 -2 0 99964

Ebben is van HR-es láncszem, tehát kuka! :)

Előzmény: Törölt nick (99963)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.31 -1 0 99963

Itt egy hirdetés, bár nem tudom az-e amit kérnél, de nézd meg és köss bele. Mindenki más, ha érdekli jelentkezhet.

 

A SAASCO csapata (erősáramú) villamosmérnököt keres vizsgálómérnöki munkakörbe.
http://saasco.hu/?fbclid=IwAR3FAdM0hSMw6GjVP8jCu6izJkxyJt0mROmj-jW0oN9lQd31mYnbKE7YsUE

http://saasco.hu/Cms_Data/Contents/saasco/Media/ceges%20dokumentumok/SAASCO_vizsgalomernok.pdf

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99962)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.31 -1 0 99962

"apokban olyan kiírás is volt, hogy nincs feltétel, aki teljesíti az már alapban tud valamit. Kiírásban volt egy 8 kérdéses teszt, aminek az eredménye az emailcím ahova küldeni kell a jelentkezést"

 

Üdítő kivétel lenne egy olyan munkaadó hirdetését látni, aki VALÓBAN keres embereket. Tudnál mondani egy linket, hogy hol nézhetném meg ezt a kivételes álláshirdetést?

Előzmény: Jahno (99960)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.31 -2 1 99961

Elek b+ menj már el valahova HR-esnek.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99958)
Jahno Creative Commons License 2019.05.31 -2 0 99960

Ja és jut eszembe, napokban olyan kiírás is volt, hogy nincs feltétel, aki teljesíti az már alapban tud valamit. Kiírásban volt egy 8 kérdéses teszt, aminek az eredménye az emailcím ahova küldeni kell a jelentkezést. Nem, azt már nem a HRes fogja olvasni :-D De hát csak jössz a megfejthetetlen dolgaiddal és amúgy tökre nem érdekli sem a haverjaid, sem semmit, de ha még lenne is konkrétum akkor is kitalálnál valami egyszerű kibúvót.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99958)
Jahno Creative Commons License 2019.05.31 -2 0 99959

Legtöbb helyen a HR-es "rutin kukázás" miatt olyan alap sötét kő hülyék is beesnek, hogy ha haverjaid még ezen szint alatt mozognak, akkor főleg nincs miről beszélni. Ha semmi másból nem áll a linked profilja, csak abból, hogy név, születés, szísárp, bekezdés vége, akkor már behívják.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99958)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.31 -3 0 99958

"nem eleg a 130-as IQ. Szukseges, de nem elegseges feltetel."

 

Ami plusz még kellhet ezen felül, annak nagy része kiderülhetne egy öt perces telefonos beszélgetés alatt vagy utána egy próba-napon.  De azok, akikről én beszélek (vidéki pék), azok az emberek nem juthatnak el az öt perces telefonos beszélgetésig sem, mert vagy már az álláshirdetés szövege kizárja őket, vagy a HR-es szőkep1csa kukázza a jelentkezésüket.

 

"Mert nem johet a multihoz dolgozni ha nem beszel folyekonyan angolul vagy nemetul."

 

Egyrészt nem csak multiknál hiányzanak informatikusok, másrészt multiknál is ezer helyen követel a HR-es szőkep1csa nyelvvizsgát és aktív nyelvtudást olyan munkakörökbe, ahol a munkához valójában  bőven elég, ha a dolgozó megérti a szakirodalmat és meg tud írni egy két soros szakmai üzenetet egy távoli kollégának.

 

"A diploma pedig tobbnyire nem fetetel, de az ahhoz kozelito (akar autodidakta) tudas az elvaras."

 

Ha a munkaadó egy másodpercig sem foglakozik a jelentkezővel (még telefonon sem), akkor ezt sem fogja megtudni  soha:)

 

"Na, ezek utan ha ez mind klappol ÉS még gondolkodni is tud az ember akkor azonnal felvesszuk. "

 

A te  példáid ott kezdődnek, hogy az állásra jelentkező ott ül a cégnél.

Akikről én beszélek, azok viszont olyanok, hogy valószínűleg tökéletesen alkalmasak lennének a munkakörökre, de el sem jutnak semmilyen kapcsolatfelvételig a munkaadókkal, vagy az álláshirdetések szövegezése miatt,vagy a HR-es rutin-kukázása miatt.

Előzmény: tfe_tng (99945)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.31 -1 2 99957

"Ha 1 wago221-be 6 vezetéket kellene bekötni akkor mi a megoldás?"

 

2 db WAGO-t összekötsz egy kis darab vezetékkel és 2 db 5-ös WGO-ból csináltál 1 db 8-as WAGO-t :)

 

Ha csak 6 db vezetéket kell összekötni egymással és nagy áramok is előfordulhatnak, akkor én 2 db vezetékkel szokom összekötni őket (a szélső pontokat kötöm össze egymással) eben a kombinációban 2 db 5-ös WAGO = 6-os WAGO

 

https://eshop.elkoep.sk/obchod_homedir/data/1710/obrazky/221415.jpg

Előzmény: wizardry8 (99950)
tfe_tng Creative Commons License 2019.05.31 -2 0 99956

Jah, lattam mar olyan BME infost aki nem tudott egy singleton-t leimplementalni papiron, szoval megvan ugyanez a kategoria a programozoknal is. 

Előzmény: Garfield007 (99948)
Jahno Creative Commons License 2019.05.30 -2 1 99955
Nem csak nem dolgozott, hanem a környéken sem járt. Átlag projektről egy portásnak vagy bárkinek több fogalma van, mert legalább köztünk mozog.
Előzmény: tfe_tng (99946)
RangerJoe Creative Commons License 2019.05.30 0 2 99954

Pl két ötös. 4 az egyikbe, az ötödikből át a másikba, a maradék 2 a másikba.

Előzmény: wizardry8 (99950)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.05.30 -1 0 99953

Akkora felet az IT vagy informatika hogy mindenkinek vannak területek amihez teljesen zöld és az igy természetes. Hidd el hiába azt meg mondjuk a 4.4.4.4 et vagy a 8.8.8.8 az DNS-nek nem biztos hogy azt látod ... :)

Előzmény: Garfield007 (99948)
wizardry8 Creative Commons License 2019.05.30 -2 0 99952

és a tempó egyre fokozódik

szóval inkább MÁR ott tart a sok majom

Előzmény: wizardry8 (99951)
wizardry8 Creative Commons License 2019.05.30 -2 1 99951

"informatikus oldja meg..a mindent IS..tegnapra"

MÉG ott tart? ezt hogy érted?

nekem a karrierem úgy indult hogy 10 évig azt se tudtam mi az a túlóra

du 5-kor hazamentem és eszembe se jutott a munka utána

ez mostanában lett divat hogy mindent tegnapra kell

meg az agilis fejlesztés, ki kéne végezni aki azt kitalálta

futás közben egy notebookkal a kézben kell fejleszteni :) fő az egészség

Előzmény: Törölt nick (99941)
wizardry8 Creative Commons License 2019.05.30 0 0 99950

Ha 1 wago221-be 6 vezetéket kellene bekötni akkor mi a megoldás? Csak 5-ös wago 221-et találtam a weben.

Garfield007 Creative Commons License 2019.05.30 -3 0 99949

Többek között ebből is van diplomám :-) 2000-ben volt olyan szak, ami arról szólt volna, hogy a fejlesztő/üzemeltető és a megrendelő/user között lettünk volna összekötők. FM-ként lefordítottuk volna az igényt a megvalósítóknak.

Előzmény: Törölt nick (99941)
Garfield007 Creative Commons License 2019.05.30 -3 0 99948

Az uzemeltetoi oldalon nem tudom milyen elvarasok vannak, lehet ott tobbet szamit a papir (de nem hiszem). 

 

Amikor azt sem tudják, hogy mi az APIPA és egy oprendszert nem telepítettek önállóan, akkor nem érdekel a papír, már az sem.

Előzmény: tfe_tng (99945)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.05.30 -2 0 99947

Ma én távmunkás voltam. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99937)
tfe_tng Creative Commons License 2019.05.30 -2 3 99946

Az van, hogy az osszes temaba vago hozzaszolasodbol ordit, hogy soha egyetlen percet sem dolgoztal a szakmaban. Ez nem baj.

Ennek ellenere osztod az eszt 5-10 embernek akiknek kombinalva 100-200 ev tapasztalata van a szakmaban. Ez viszont baj. Nagyon nagy baj. 

Kozben azt hiszed magadrol hogy zseni vagy. Ez nem baj, ez szimpla ostobasag. Egy okos ember tudja mikor kell kussban maradni. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99937)
tfe_tng Creative Commons License 2019.05.30 -2 1 99945

Valoszinuleg azert mert nem eleg a 130-as IQ. Szukseges, de nem elegseges feltetel.

 

Mert nem johet a multihoz dolgozni ha nem beszel folyekonyan angolul vagy nemetul. Azert mert ez a ceg nyelve, azon kell tudni megszolalni. Halkan megjegyzem hogy ez nem nyelvvizsga kerdese, soha senki nem kerte tolem (nincs is), en sem kertem senkitol. Egeszen egyszeruen elkezdenek veled idegennyelven beszelgetni.

 

Elkepzelheto hogy egy ceg energiat fektet abba hogy megtanitson egy nyelvet az embernek (lattam mar ilyet), de ahhoz sokkal-sokkal magasabb szakmai szint kell hogy ezt egyatalan megfontoljak. Gizi neni windozának a karbantartasa 20 evig nem eleg. 

 

A diploma pedig tobbnyire nem fetetel, de az ahhoz kozelito (akar autodidakta) tudas az elvaras. Nem akarom senkinek elmagyarazni a C vagy Java alapokat, azt sem hogy mi az a verziokontrol, a "kláud", a unix, satobbi. Elvaras hogy ezeket ismerje az ember. (az a komuves aki meg nem latott betonkeverot az nem valo a szakmaba)

 

Az uzemeltetoi oldalon nem tudom milyen elvarasok vannak, lehet ott tobbet szamit a papir (de nem hiszem). 

 

Na, ezek utan ha ez mind klappol ÉS még gondolkodni is tud az ember akkor azonnal felvesszuk. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99925)
Garfield007 Creative Commons License 2019.05.30 -1 0 99944

Tényleg, augusztusban nem akarsz leépülni? Megfizetni nem tudunk, de nyugi van és leszarjuk a papírokat :-)

Előzmény: Jahno (99936)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.05.30 -1 0 99943

Teljesen igazad van ez nagyon speciális eset, 99%-ban tökéletes az icmp ...

Előzmény: Garfield007 (99942)
Garfield007 Creative Commons License 2019.05.30 -1 0 99942

Nem kell mindent jobban tudni...

Előzmény: Mutual Friend (99939)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.30 -2 0 99941

Mert ti tudtátok mit-kit kertestek.

Informatikus """"hiány"""" legalább felerészben azért van, mert a sok majom még ott tart, "jöjjön a hipőerszuper mindenttudó általános informatikus (lol) és oldja meg..a mindent IS..tegnapra".

 

Fogalma nincs kire-mire van szüksége, vagy az adott feladat mekkora és milyen öszetett is lehet  -alkalmasint-.

 

Aztán szokott lenni a másik (inverz) vicces, amikor fél óra alatt megcsinálom a havernak, valami mellékesben, apróért, és ő azt mondja, de erre nincs ember-megoldás félévek óta, azt mondták neki, ezt nem lehet így, ilyen nincs, stb.

 

Mert ő (durva hasonlattal) kért pl egy képest a falra, amit mindenki úgy értett, hogy kell akkor Michelangelo  és fel kell a freskót mázolni 5-10 év alatt, .....az nem "jutott eszükbe", ő csak egy 20mp alatt beütött szeggel szeretne egy 150ft-os kész képeretet felakasztani, és az neki pont olyan jó. Ő meg nem tudta elmondani, mert fogalma nincs, ő az eredményt várta, nem a megoldás mikéntje érdekelte.

 

 

 

 

 

Előzmény: kiggyo (99932)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.30 0 0 99940

Akiknek jó helyen helyezkedik a kapcsolati hálójuk, azoknak természetesen nincsenek munkahely problémáik. 

De vannak, akiknek

- vagy az összes régi kapcsolata mára besokallt a magyar valóságtól és szétszóródott külföldre

- vagy a teljes kapcsolati hálója más területeken erős (egyik kedvenc példám a vidéki pék, aki 20 éve kódol négerként másoknak éhbérért, őt hiába ismeri jófejnek az összes menő pék egész Békés megyében, egyik pék sem fogja őt bevinni egy pesti szoftvercéghez, marad pék haláláig és közben ezer forintos óradíjért kódolhat éjszakánként).

Előzmény: Jahno (99936)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.05.30 0 0 99939

Nálam nem mert a ping nem csak icmp hanem tcp csomagot is használhat. :)

 

Előzmény: F.E.K. (99935)
F.E.K. Creative Commons License 2019.05.30 -1 0 99938

Hát, ahhoz hogy mondjuk esztergályos végzettséggel szóba álljon vele valaki fel kell tudnia mutatni valamit... Ha van papír, akkor az a "valami" az első lépés, ha nincs akkor "valami" mást azért kell (mármint "Az én értek ám hozzá!" hangoztatásán kívül természetesen).

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99934)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.30 0 0 99937

"Távmunka olyan, sokan ellógják, ésvagy"

 

1: a kisfőnök szakmailag képes-e megállapítani, hogy: X feladat elvégzése kb Y órát fog tartani?

2: a cég vezetése képes-e eldönteni, hogy X munkára megéri kifizetünk Y forintot akkor is, ha a távmunkás 5 perc alatt csinálja meg?

Fenti esetekeben nyugodtan dollgozhat távmunkában akár mindenki a cégnél.

Ha viszont a két esetből egyik sem teljesül, az nem a távmunkás hibája, hanem a főnökség az, aki szakmailag sötét erőssen.

 

Persze vannak olyan munka-feladatok, amelyeket szakmailag lehetetlen előre kiszámolni, ott vagy bizalom kell az alkalmazott felé, vagy alkalmazni egy zsenit aki megoldja a megoldhatatlan problémákat (én sajnos már  be vagyok táblázva kábé két évre).

Előzmény: Jahno (99933)
Jahno Creative Commons License 2019.05.30 -1 0 99936

Legtöbb cégnél még ismerős is betolna, ha valóban érdekelne és nem csak feltételes módbans szidnád a világot, mert úgyis tudja, hogy tudod, jó arc vagy Ő meg fejpénzt kap utánad... Ebből gondolom valami hiányozhat és nem a fejpénz lesz az.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99934)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!