Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.06.01 -2 0 99979

Ez egy emberben... és némi gyakorlattal + ügyfélképesen! 

Nos, ez NEM 500 netto, hanem közel a duplája.

 

Előzmény: Jahno (99968)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.06.01 -2 0 99978

Mondjuk ezt a valóságban sem egy ember kezezi mifelénk. 

 

Én írom az androidot és mondom mi kell a szerverestől az meg nem érti mert nem ert az androidhoz.

Normálisan professzionálisan nem lehet ennyi mindent egy belépőtől elvárni.

Még talán dolgozótól sem.

 

Egy CISCO ASR9K ha kell SW upgradelek elindítok, de ne varja senki tőlem hogy mindenhez értsek a running-configban.

Nincs rá időm, sem kapacitásom, hisz másik vonalon a fogyasztói elosztótól a torony tetejéig megest mindenhez értenem kell többed magammal és minden máshoz is. 

 

Van itt a fórumon egy btomi_from_szolnok.hu nick aki EMEA területen tavoli sw felügyelettel foglalkozik egy cégnél dunántulon. Oda sem kell papir, megtanitják mindenre a belépőt, beiratják német tanfolyamra is mert abba az irányba dolgoznak... stb stb ...

 

 

Előzmény: Jahno (99973)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.06.01 -2 1 99977

A pék egy 600K forintos OKJ szakma mig egy villanyszerelő meg fele annyi.

Mondjuk rendes péket sem lehet találni fizetésük meg igen szerény ...

Előzmény: Jahno (99976)
Jahno Creative Commons License 2019.06.01 -2 0 99976

Akkor hiányszakma lesz én meg évek óta emlegetem, hogy elmegyek inkább péknek vaze. Jegyzet van?

Előzmény: kiggyo (99974)
östermelő Creative Commons License 2019.05.31 0 0 99975

Meglett a probléma ,kicseréltem a trafót nem változott semmi.

A szalag másik végén megtáplálva működött,jobban megnézve a csatlakozó dugóban a kábel elégett de a "törmelék" kicsit még vezette az áramot.

Előzmény: östermelő (98721)
kiggyo Creative Commons License 2019.05.31 -2 0 99974
Bazzeg, ha elmennek a pékek informatikásnak akkó hogy a rákba lesz kenyér az asztalon minden nap?
Szerintem ne biztassuk Elek pék haverjait munkahelyváltásra mert éhen döglünk.
Előzmény: tfe_tng (99970)
Jahno Creative Commons License 2019.05.31 -2 2 99973

Kér papírokat? Meg sem említi. Mi az alkupozíció? Attól függ mit tudsz felmutatni. Szerintem teljesen rendben van. Aztán Mekk majd 5 hónap múlva megint előről kezdi a kitalált haverjairól szóló történeteket, erre meg mond valami egetverő baromságot, vagy figyelmen kívül hagyja.

Előzmény: Mutual Friend (99972)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.05.31 0 0 99972

Na ez nagyot szólt ... :)

Előzmény: Jahno (99968)
Jahno Creative Commons License 2019.05.31 -2 1 99971

Ha igazán tökös lenne, akkor idetolná valakinek privátban az embere paramétereit, mert kolléga is lassan már abból él, hogy fejpénzt kap az ilyen összecsábított arcok után. Hogyismondjam az arányokat, azért mikor kocsmába a legdrágább köröm kifizette, ott pislogtam. Meg ott is, hogy év végén egyben vette fel a fejenként 2ezer Eurós jutalékot, és azért 40 ember mégis csak 40 ember, meg szép kerek szám. Másik gyárban átlag 200-350ezer körül volt a jutalék, oda kolléga 14ember tölt el 1 év alatt. Már fizetéskiegészítésnek is teljesen jó, szóval közös érdek bír lenni és akkor ugye az ilyen ismerősös valami rögtön olyan, mint az első kör interjú, mert megnézik és behívják. De hát csak a levegőbe beszél.

 

Itt sem kérnek sok papírt meg egyebet, bár koreai érzék előny:

 

https://www.nng.com/allasajanlataink/?lang=hu&p=job%2FocDB3fwd

 

Ebből tényleg 12 egy tucat, mindenhol sírnak, hogy nincs elég ember. Igaz ott is, ahol gyenge a fizetés, de ez van, másik kérdéskör.

Előzmény: tfe_tng (99970)
tfe_tng Creative Commons License 2019.05.31 -2 2 99970

> A te  példáid ott kezdődnek, hogy az állásra jelentkező ott ül a cégnél.

 

Valoban. De latatlanul nem fogok senkit felvenni.

 

> Akikről én beszélek, azok viszont olyanok, hogy valószínűleg tökéletesen alkalmasak lennének a munkakörökre, de el sem jutnak semmilyen kapcsolatfelvételig a munkaadókkal, vagy az álláshirdetések szövegezése miatt,vagy a HR-es rutin-kukázása miatt.

 

Figy, annak eldontesere hogy valaki alkalmas-e kicsit keves informacio az hogy mekkelek aszondta'. Mutasson fel valamit es majd abbol kiderul.

 

 

A masik vetulete a kerdesnek hogy lehet hogy *szerinted* alkalmas, mindenki mas szerint meg nem. Tisztan latszik a hozzaszolasaidbol hogy nem ebben a vilagban elsz, azzal sem vagy tisztaban hogy mik az elvarasok es mi a napi munka. De egyebkent egyszeru eldonteni a kerdest, mutasd meg a peknek az elmult par nap termeset itt a forumon, es ha tudja mi az az APIPA, a ping es a tobbi kerdesre a valaszt akkor esetleg erdemes lehet tovabblepni. Ha nem akkor maradjon pek. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99958)
tfe_tng Creative Commons License 2019.05.31 -2 0 99969

Bele fog kotni hogy a @.hu nem valid email cim :)

 

Előzmény: Jahno (99968)
Jahno Creative Commons License 2019.05.31 -2 1 99968

Itt a tesztes. De kereshetünk ennek valami kávéházi rovatot is, mert lenne mit megmagyarázni és az a villanyosba már nehezen fér bele:

 

Sziasztok!
Keresünk 1 fő Senior rendszergazdát főként Level 3 Architect supporthoz Budapesti munkavégzésre. Ennél a pozíciónál kiemelten fontos a strukturált gondolkodásmód, rugalmasság és rendszerszemlélet. Nem mondok nagy titkot, ha a szakmai angol készség szintű ismerete szóban és írásban alapfeltétel, mert hacsak nincs letöltve a technet és az összes KB az MS-től az agyadba úgyis meg kell google-znod. Az pedig angolul hitelesebb, mint a google translate. 
Fontos, hogy csapatjátékos legyél, elfogadd azt, hogy mindig van hová fejlődnöd és ha hibázol meg tudd oldani. 
Akkor egy kicsit arról, hogy mit is kellene nyomkodni:

- Virtuális szerverek (Hyper-V 2016 és 2012 R2) telepítése, kezelése, karbantartása
- Felhő szolgáltatások üzemeltetése, felügyelete, erőforrás kezelés, optimalizálás
- Active Directory infrastruktúrák ismerete
- Exchange 2013-2019 ismerete
- Hardver és szoftvertelepítések, rendszer frissítések elvégzése
- Meglévő rendszerek hatékonyságának növelése
- Ügyfeleknél új rendszerek, szolgáltatások tervezése, bevezetése, támogatása
- Mentési, archiválási eljárások ismerete, magas rendelkezésre állás biztosítása
- IBM/Lenovo system x szerverek és storage megoldások managementjében szerzett tapasztalat
- Vpn szerver és site2site megoldások ismerete
- Mikrotik routerekkel szerzett tapasztalat

Pár szóban kik vagyunk és mit adunk:

Rendszer üzemeltető/karbantartó fejlesztő cég vagyunk saját Cloud megoldásokkal Budapesti telephellyel. Számos KKV-nak és Enterprise cégnek mi vagyunk az IT üzemeltetője. Folyamatosan bővítjük csapatunkat és most is ezt a pontot értük el életünkben. A munkakörülmény családias (nem apu és anyu veszekszik, hanem családiházban kialakított iroda, darts stb...) a munkaidő rugalmas (szintén nem azt jelenti, hogy 0-24, hanem mi is simulékonyak tudunk lenni, ha te is) bejárás támogatjuk, ha tényleg közénk való vagy még autóval is.
Fizetés, amit kezdésnek megcéloznánk a netto 450.000 – 550.000 közé esik, attól függ, hogy mit tudsz felmutatni. Itt nem csak a kompetenciákat értem, hanem ennek a több összetevős egyenletnek a legmagasabb pontszáma fogja meghatározni. (Alaptudás*kompetencia+Jófejségi szintjelző -kivel nem találod meg a hangot)

És akkor, hogy izgalmassá tegyük az egészet!!!!
Egy kis games, aminek a megfejtése az a mailcím ahová a CV-t kellene elküldeni:

Windows Server 2016 Hyper-V, FC Storage, FC Switchek, Blade node-ok. A hibajelenség, hogy a VM alatt a storage kerül szüneteltetett állapotba, de csak egy hoston. A többi hoston nem jelentkezik ez a hiba pedig azonos storage-on vannak. Mi okozhatja a jelenséget?
1, Memória hiba
2, Hálózat hiba
3. Storage hiba

Mikrotik router OS-nél, ha site2site VPN-t akarunk összerakni IPsec vagy IPtunel kell használnunk, hogy titkosított kapcsolatot kapjunk alapértelmezetten?

A, Ipsec
B, Iptunel

Exchange 2007 -ról szeretnénk a legkevesebb lépésben, Exchange 2019-re upgradelni. Hány upgrade-et kell minimum végrehajtanunk, hogy sikerüljön?

C, 1
D, 4
E, 3

Windows 2016 terminal szerver, Remote App szolgáltatás. Egy felhasználó csatlakozik a ki publikált programhoz, de nem engedi neki elmenteni a jelszavát az RDP file-ba. Mi okozza ezt a problémát?

O, Kliens oldali jogosultság probléma
P, AD jogosultsági probléma
M, Nem megbízható az RDS szerver tanúsítványa

Várjuk a helyes megfejtéseket! A szám és betűjelek mögé rakj egy @.hu -t és várjuk a CV-det!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99962)
Jahno Creative Commons License 2019.05.31 -2 1 99967
Előszedném, de úgyis azt mondod, hogy a kiírásban nincs benne, de átverés lesz ez meg az. És papírt is biztos kérnek, csak nem merik kiírni :-)
Előzmény: Mekk Elek ezermester (99962)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.31 -3 0 99966

Ha valaki betojik a HR-es láncszemtől az meg is érdemli.

Előzmény: Teaway (99964)
F.E.K. Creative Commons License 2019.05.31 -2 3 99965

Akikről én beszélek, azok viszont olyanok, hogy valószínűleg tökéletesen alkalmasak lennének a munkakörökre, de el sem jutnak semmilyen kapcsolatfelvételig a munkaadókkal, vagy az álláshirdetések szövegezése miatt,vagy a HR-es rutin-kukázása miatt.

 

Az ilyen emberek mutassanak _valamit_ legalább... valóban, a végzettséget igazoló papírokra a legkönnyebb első körben alapozni, de a legutóbb emlegetett programozó péknek például lehetnek olyan projektjei/demói amiket be tud mutatni (például ezt én készítettem réges-régen: modemlog )

 

Egy LinkedIn profilban pedig egyéb szakmai demo-k is linkelhetőek... (nekem is van a saját szerveremről, már eleve a szerver alapján is lehet a szakmai tudásomról egyfajta képet szerezni, az ott lévő bemutató scriptek, szakdolgozat, stb. alapján pedig méginkább).

 

Ha csak csendben kódol éjszaka magában, no arról senki sem fog tudni valóban... Legyen jelen a neten, szakmai fórumokon például ingyen tud szerezni magának egyfajta hírnevet (nem, nem olyat mint amit te építesz éppen), jó megoldásokkal, hasznos programokkal ez is egy módja a továbblépésnek. Ezek alapján már meg-meg keresik az embert a fejvadászok/hr-es szakemberek, ismeretség nélkül is. (természetesen ha van ismeretség egy cégnél az tud előny lenni, ezt szerintem senki se vitatja, de kapaszkodj meg: én például minden munkahelyemre ismeretlenül kerültem (vagy én jelentkeztem, vagy a munkáltató keresett meg).

 

Ha programozónak jelentkezik valaki egy állásra, de csak pék végzettséggel rendelkezik akkor nem meglepő hogy el sem jut a szakmai interjúig. (mint ahogy én sem jutnék el valószínűleg odáig ha péket keresnének ;))

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99958)
Teaway Creative Commons License 2019.05.31 -2 0 99964

Ebben is van HR-es láncszem, tehát kuka! :)

Előzmény: Törölt nick (99963)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.31 -1 0 99963

Itt egy hirdetés, bár nem tudom az-e amit kérnél, de nézd meg és köss bele. Mindenki más, ha érdekli jelentkezhet.

 

A SAASCO csapata (erősáramú) villamosmérnököt keres vizsgálómérnöki munkakörbe.
http://saasco.hu/?fbclid=IwAR3FAdM0hSMw6GjVP8jCu6izJkxyJt0mROmj-jW0oN9lQd31mYnbKE7YsUE

http://saasco.hu/Cms_Data/Contents/saasco/Media/ceges%20dokumentumok/SAASCO_vizsgalomernok.pdf

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99962)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.31 -1 0 99962

"apokban olyan kiírás is volt, hogy nincs feltétel, aki teljesíti az már alapban tud valamit. Kiírásban volt egy 8 kérdéses teszt, aminek az eredménye az emailcím ahova küldeni kell a jelentkezést"

 

Üdítő kivétel lenne egy olyan munkaadó hirdetését látni, aki VALÓBAN keres embereket. Tudnál mondani egy linket, hogy hol nézhetném meg ezt a kivételes álláshirdetést?

Előzmény: Jahno (99960)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.31 -2 1 99961

Elek b+ menj már el valahova HR-esnek.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99958)
Jahno Creative Commons License 2019.05.31 -2 0 99960

Ja és jut eszembe, napokban olyan kiírás is volt, hogy nincs feltétel, aki teljesíti az már alapban tud valamit. Kiírásban volt egy 8 kérdéses teszt, aminek az eredménye az emailcím ahova küldeni kell a jelentkezést. Nem, azt már nem a HRes fogja olvasni :-D De hát csak jössz a megfejthetetlen dolgaiddal és amúgy tökre nem érdekli sem a haverjaid, sem semmit, de ha még lenne is konkrétum akkor is kitalálnál valami egyszerű kibúvót.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99958)
Jahno Creative Commons License 2019.05.31 -2 0 99959

Legtöbb helyen a HR-es "rutin kukázás" miatt olyan alap sötét kő hülyék is beesnek, hogy ha haverjaid még ezen szint alatt mozognak, akkor főleg nincs miről beszélni. Ha semmi másból nem áll a linked profilja, csak abból, hogy név, születés, szísárp, bekezdés vége, akkor már behívják.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (99958)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.31 -3 0 99958

"nem eleg a 130-as IQ. Szukseges, de nem elegseges feltetel."

 

Ami plusz még kellhet ezen felül, annak nagy része kiderülhetne egy öt perces telefonos beszélgetés alatt vagy utána egy próba-napon.  De azok, akikről én beszélek (vidéki pék), azok az emberek nem juthatnak el az öt perces telefonos beszélgetésig sem, mert vagy már az álláshirdetés szövege kizárja őket, vagy a HR-es szőkep1csa kukázza a jelentkezésüket.

 

"Mert nem johet a multihoz dolgozni ha nem beszel folyekonyan angolul vagy nemetul."

 

Egyrészt nem csak multiknál hiányzanak informatikusok, másrészt multiknál is ezer helyen követel a HR-es szőkep1csa nyelvvizsgát és aktív nyelvtudást olyan munkakörökbe, ahol a munkához valójában  bőven elég, ha a dolgozó megérti a szakirodalmat és meg tud írni egy két soros szakmai üzenetet egy távoli kollégának.

 

"A diploma pedig tobbnyire nem fetetel, de az ahhoz kozelito (akar autodidakta) tudas az elvaras."

 

Ha a munkaadó egy másodpercig sem foglakozik a jelentkezővel (még telefonon sem), akkor ezt sem fogja megtudni  soha:)

 

"Na, ezek utan ha ez mind klappol ÉS még gondolkodni is tud az ember akkor azonnal felvesszuk. "

 

A te  példáid ott kezdődnek, hogy az állásra jelentkező ott ül a cégnél.

Akikről én beszélek, azok viszont olyanok, hogy valószínűleg tökéletesen alkalmasak lennének a munkakörökre, de el sem jutnak semmilyen kapcsolatfelvételig a munkaadókkal, vagy az álláshirdetések szövegezése miatt,vagy a HR-es rutin-kukázása miatt.

Előzmény: tfe_tng (99945)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.05.31 -1 2 99957

"Ha 1 wago221-be 6 vezetéket kellene bekötni akkor mi a megoldás?"

 

2 db WAGO-t összekötsz egy kis darab vezetékkel és 2 db 5-ös WGO-ból csináltál 1 db 8-as WAGO-t :)

 

Ha csak 6 db vezetéket kell összekötni egymással és nagy áramok is előfordulhatnak, akkor én 2 db vezetékkel szokom összekötni őket (a szélső pontokat kötöm össze egymással) eben a kombinációban 2 db 5-ös WAGO = 6-os WAGO

 

https://eshop.elkoep.sk/obchod_homedir/data/1710/obrazky/221415.jpg

Előzmény: wizardry8 (99950)
tfe_tng Creative Commons License 2019.05.31 -2 0 99956

Jah, lattam mar olyan BME infost aki nem tudott egy singleton-t leimplementalni papiron, szoval megvan ugyanez a kategoria a programozoknal is. 

Előzmény: Garfield007 (99948)
Jahno Creative Commons License 2019.05.30 -2 1 99955
Nem csak nem dolgozott, hanem a környéken sem járt. Átlag projektről egy portásnak vagy bárkinek több fogalma van, mert legalább köztünk mozog.
Előzmény: tfe_tng (99946)
RangerJoe Creative Commons License 2019.05.30 0 2 99954

Pl két ötös. 4 az egyikbe, az ötödikből át a másikba, a maradék 2 a másikba.

Előzmény: wizardry8 (99950)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.05.30 -1 0 99953

Akkora felet az IT vagy informatika hogy mindenkinek vannak területek amihez teljesen zöld és az igy természetes. Hidd el hiába azt meg mondjuk a 4.4.4.4 et vagy a 8.8.8.8 az DNS-nek nem biztos hogy azt látod ... :)

Előzmény: Garfield007 (99948)
wizardry8 Creative Commons License 2019.05.30 -2 0 99952

és a tempó egyre fokozódik

szóval inkább MÁR ott tart a sok majom

Előzmény: wizardry8 (99951)
wizardry8 Creative Commons License 2019.05.30 -2 1 99951

"informatikus oldja meg..a mindent IS..tegnapra"

MÉG ott tart? ezt hogy érted?

nekem a karrierem úgy indult hogy 10 évig azt se tudtam mi az a túlóra

du 5-kor hazamentem és eszembe se jutott a munka utána

ez mostanában lett divat hogy mindent tegnapra kell

meg az agilis fejlesztés, ki kéne végezni aki azt kitalálta

futás közben egy notebookkal a kézben kell fejleszteni :) fő az egészség

Előzmény: Törölt nick (99941)
wizardry8 Creative Commons License 2019.05.30 0 0 99950

Ha 1 wago221-be 6 vezetéket kellene bekötni akkor mi a megoldás? Csak 5-ös wago 221-et találtam a weben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!