Keresés

Részletes keresés

kiss_atti Creative Commons License 2017.11.20 0 0 28106

Ez jogi kérdés,

 

nem ablakos.  Sorry.

Előzmény: vollantér (28100)
kiss_atti Creative Commons License 2017.11.20 0 0 28105

Jó profil,

 

ki  a gyártója? 

Előzmény: Uk79 (28103)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.20 0 0 28104

Az előzőekben írtam nektek a gyártókról, hogy mi a véleményetek...

Több helyről is kaptam vissza árajánlatot, a Limaker Kft. által készített HORIZONT PS® penta plus ablakaival! Ez volt eddig a legjobb árban... Németh még nem válaszolt!
tulajdonságai:

- 7 kamrás szerkezet, 75mm tok/80mm szárny mélység

- Merevítők, Fe/Zn

- Ütköző tömítés, meggátolja a kinti hőmérséklet beáramlását

- 24mm dupla üveg
- Maco vasalat


Tudtok róluk valamit, hogy milyen a minősége?

Egy másik kérdésem lenne...
Mi az a fesztáv aminél már tokosztott ablakot kel készíttetni, a szerkezeti merevség miatt?

Uk79 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 28103

Sziasztok. Egy kerdesem lenne, a szakikhoz. Egy csaladi hazban kellene cserelni az osszes nyilaszarot.

Kaptam arajanlatot : 

 

Kömmerling 76 AD tipusú PVC nyílászárók horganyzott idomacél merevítésselGU vasalattalUg=0.8 W/m2K hőszigetelt 3 rétegű, 44 mm-es, argon gázzal töltött üvegezésselfehér színben76 mm-es beépítési mélységgel5 levegőkamra.

 

Mi a velemenyetek? szerkezetileg megfelel az 5 kamras, vagy inkabb 6 kamras kellene? Valamint mi a velemenyetek a Kommerling markarol? 

 

Koszonom a valaszokat.

kiss_atti Creative Commons License 2017.11.20 0 0 28102

Nem .

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (28101)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2017.11.19 0 0 28101

És ismersz az általam felsoroltakon kívül más panelgyártót?

Előzmény: kiss_atti (28087)
vollantér Creative Commons License 2017.11.19 0 0 28100

Elnézést, ha félreérthető voltam.

Szóval volt egy közgyűlés, ahol határozat képtelen lett az egész, majd volt egy újabb, ahol már megszavazták a legolcsóbb szemetet.

Előzmény: asdf_ (28099)
asdf_ Creative Commons License 2017.11.19 0 0 28099

Természetesen a legtöbb szavazat a legolcsóbbra érkezett volna... Hosszas vita után határozatképtelen lett a közgyűlés,

 

vs.

 

kötelező ezzel a bandával csináltatni, mert a közgyűlés megszavazta

 

Most akkor melyik?

Előzmény: vollantér (28098)
vollantér Creative Commons License 2017.11.19 0 0 28098

Sziasztok!

 

segítséget szeretnék kérni, hátha van megoldás a problémánkra. 

Adott egy panel ház, ahol a lakók megszavazták a nyílászárók cseréjét, illetve szigetelést. Eddig minden szuper végre megcsinálják. A közös képviselő bekért 4 ajánlatot nyílászárós cégektől, melyekből a lakóknak kellett kiválasztani, hogy melyiket szeretnék. Természetesen a legtöbb szavazat a legolcsóbbra érkezett volna, úgy, hogy a műszaki tartalmat meg sem akarta 5 lakó kivételével senki nézni, csak az árat nézték. Az 5 lakó köztük én is, jeleztük a közgyűlésen, hogy a megadott paraméterek alapján nem lehet eldönteni mi mit tartalmaz, mert csak a profil nevek voltak leírva (ezek közül kettő az itt olvasottak alapján a legalja Decco, Eko sun), illetve az egyes lakástípusokhoz tartozó árak semmi több. Azt sem tudtuk van e párkány az árban, vagy takaróléc. A közös képviselő próbálta elmaszatolni a dolgot, hogy minden ajánlat ugyan azt tartalmazza csak más típusú ablakok vannak benne. Hosszas vita után határozatképtelen lett a közgyűlés, mert szerencsére megértette a többi lakó is, hogy így nem lehet dönteni. A következő közgyűlésre megbeszéltük milyen adatokat szerez be a közös képviselő, illetve kértük, hogy szerezzen referenciát, hogy megnézzük hátha van, amit meg tudunk nézni. A referenciák közül a legolcsóbb ajánlatot adó cég a közelben is csinált teljes házas cserét, így elmentünk páran és megkértünk két lakót, hogy mutassa meg. Mind a ketten mondták, hogy nagyon megbánták, hogy ez lett, mert 2 év alatt többször kellett kihívni a céget beállítani az ablakokat, de még így sem tökéletesek, folyamatosak a beázások amivel állítólag nem tudnak mit csinálni stb. A szárnyak a saját súlyuknál fogva látszólag is deformálódnak nyitott állapotban, illetve a beépítés is kritikán aluli. 5db csavar fogja az ablakokat amiket megnéztünk, pedig a méretük 120x150-es, illetve 150x150-es. Felül van 1db csavar, illetve a két oldalon 2-2db, ami az itt olvasottak alapján nagyon kevés. A Decco és Eko sun profilokból készület ablakok valami lengyel gyár termékei, illetve volt Foton által gyártott Gealan és valami Gál Kft által gyártott Salamander ablak. A lengyelek kb. 20%-al olcsóbbak, így sajnos a többség megszavazta a Eko sun-os selejtet. Jeleztük páran a közös képviselőnek, hogy ezért nem vagyunk hajlandóak fizetni és inkább saját szervezésben szereltetünk be, valami normális minőséget. Ekkor közölte, hogy a nyílászárók fel lettek már mérve és az alapján kapta a ház az árat, hogy mennyit kell cserélni és ahol cserélni kell, ott kötelező ezzel a bandával csináltatni, mert a közgyűlés megszavazta. Hozzáteszem megkérdezni senkit nem kérdeztek meg, hogy náluk új ablak van e vagy sem, illetve a lakásokban sem járt senki felmérni. 10 emeletes házról lévén szó, nem hiszem, hogy távcsővel nézegették volna az ablakokat kell e cserélni vagy sem, illetve szerintem így nem is lehet megállapítani, bár nem vagyok ablakos. Most ott tartunk, hogy a közös képviselő szerint el kell fogadnunk a szemetet, mi pedig nem szeretnénk.

 

Szerintetek lehet valamit tenni ez ellen vagy kénytelenek vagyunk olyanért pénzt adni, amiről előre tudjuk, hogy rossz lesz.

 

Elnézést a hosszúért. 

kiss_atti Creative Commons License 2017.11.19 0 0 28097

A reális, ÁFA-s,

 

beszerelt, "mindennel együtt" ára ennek az ablaknak kb. 220-230-e Ft, egyszárnyú, NYB kivitelben.

Ha valóban 44 dB-es üveggel szállítják le.

Előzmény: Törölt nick (28095)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.19 0 0 28096

Köszönöm! Most olvasva a véleményeket lehet a 2 rétegű üvegezést fogom választani hozzá!

Előzmény: ganser (28093)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.19 0 0 28095

Sziasztok

 

Tudnátok ajánlani egy jó céget aki reális áron tudna nekem egy 120x150 es jó hangszigetelésű (44dB feletti) ablakot készíteni és beszerelni?

(Műanyag ablak helyére kellene berakni az újat, panelbe. Nagy bontással nem járna. El sem kell szállítani a hulladékot.)

Ha beválik, később szeretnék még 3 ugyanilyet csináltatni a másik szobába.

 

Kértem ajánlatot de volt olyan aki küldött 140E-es ajánlatot, majd miután kijött felmérni, hirtelen 280e-re emelkedett az ár. Ez lenne a reális ár? 

Zsóka_Miskolc Creative Commons License 2017.11.19 0 0 28094

Srácok!

Minőségi redőnyt szeretnék újonnan épülő házamra felszerelni. Szeretném, ha 20 év múlva is redőny lenne!

 

Két típust olvastam és mondanak a legprofibbnak, a Heroal-t, amit az Atenád gyárt, és a Roma-t, amit Mogyoródon gyártanak.

Kértem is ajánlatot, illetve személyesen is elmentem mindkét helyre, és a Roma kb 20%-al drágább. Nekem ez soknak tűnik.

Tényleg ennyivel profibb? A bemutatótermük egyébként pazar, tényleg látszik, hogy nagyon profik, és a bemutatott termékek is pazar minőségben vannak jelen. Ugye az Atenád Becker motort használ, a Roma pedig Somfy motorral van szerelve. De nem hiszem, hogy azokban, ekkora árkülönbség van.

 

Szóval aki jártas a témában, fel tudnak világosítani, hogy tényleg a Roma jelenleg a csúcs a redőnyöknél, vagy az Atenád-os Heroal is csúcs termék?

 

Itt inkább szakmai tapasztalat érdekelne, mert ha mondjuk valaki az egyiket szereli, úgyis ahhoz húz a szíve, szóval pártatlan érveket szeretnék hallani tőletek!

 

Köszönöm!

ganser Creative Commons License 2017.11.19 0 0 28093

Németh Kft.

 

Előzmény: Törölt nick (28092)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.18 0 0 28092

Segítséget szeretnék kérni tőletek!

Itt Békés megyében ezektől a beépítőktől ilyen termékek közül van választási lehetőségem:
A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy melyik vállalható, vagy melyiket kerüljem el távolról...
Még vacillálok a 2 vagy a 3 rétegű üvegezés legyen, hajlok a véleményetekre, hogy megéri e egyáltalán!

 

(3 rétegű üveggel kértem az ajánlást)


Helyi: beépítő cég 

Limaker.hu HORIZONT PENTA PLUS termék

 

Németh: (gyártó és beépítő is egyben)
http://www.nemethkft.hu    Rehau Synego 80

 

BBB-GLAS (csak beépítők)
http://www.bbbglas.hu/      GEALAN S8000 IQ

 

Tényleg tanácstalan vagyok eben a forgatagban... A profilokhoz már tényleg nem értek!

annyit a fórumot olvasva le tudtam szűrni, hogy vasalat terén a Maco és a Roto NT a legjobbak, a WinkHaus pedig egy közép kategória.

 

A tanácsotokat és a hozzászólásaitokat előre is köszönöm!

Turzul Creative Commons License 2017.11.18 0 0 28091

Nézz már át légyszi a gumisba.

Köszönöm!

Előzmény: kiss_atti (28090)
kiss_atti Creative Commons License 2017.11.18 0 0 28090

Jaja,

 

talán azért, mert nagyon ritkán van rá igény. Nekem is volt a 11 év alatt vagy 2-3 ajtóm, amit floattal rendeltek.

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (28088)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2017.11.18 0 0 28089

Finesa is kilőve.

Előzmény: kiss_atti (28087)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2017.11.18 0 0 28088

Igen, meg HoriDoor, meg Rurik, meg Türplast, meg Kalcsán, meg PartnerPlus.

 

Csak sajnos Víztiszta üveggel nem tart egyik sem raktáron. Gyártás meg 2-3 hét.

 

Egyéb gyártó vagy raktározó az országban?

Előzmény: kiss_atti (28087)
kiss_atti Creative Commons License 2017.11.18 0 0 28087
Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (28086)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2017.11.17 0 0 28086

Sziasztok!

 

Tart valaki raktáron Float üveges ajtópanelt? Tudtok olyan panel gyártót?

Esetleg valakinek nincs véletlenül olyan, amiben nagy üvegfelület van?

 

Köszönöm!

kiss_atti Creative Commons License 2017.11.16 0 0 28085

A lefutót rögzítjük a tokhoz.

Előzmény: triker (28083)
-!Gabesz!- (X) 2017.11.16 0 0 28084

Küldjél Nekem tàjékoztató àrakat, köszönöm!

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (28080)
triker Creative Commons License 2017.11.16 0 0 28083

Köszönöm.

A redőnnyel mi a helyzet. Redőnytok van az ablakhoz rögzítve, vagy az ablakhoz csavarozott redőny sínekkel van rögzítve a redőnytok. (külső vakolható r.tok)?

Előzmény: kiss_atti (28082)
kiss_atti Creative Commons License 2017.11.16 0 0 28082

- Inkább az oldalára kellenének toktoldók...

- Általános "gumiszabály", hogy a sarkoktól max 200 mm-re van az első furat, vagy rögzítőfül, és utána 600 mm-ként.

 

Attól függően, hogy mibe ( panel, tégla, vályog, fa, stb, stb) építed be, a fenti szabály módosulhat.

Nagy hülyeséget nem követsz el, ha oldalanként ( tehát alul és felül IS !!) 3 csavarral, vagy szerelőfüllel szereled be.

Előzmény: triker (28081)
triker Creative Commons License 2017.11.16 0 0 28081

Sziasztok!

Egy Bauhausban vásárolt 120x150 ablakot szeretnék berakni külső falsíkba. Tavasszal majd redőnnyel is ki szeretném egészíteni. 

Kérdés,

-hogy kell-e felülre toktoldó a redőny miatt, azaz a redőnyt az ablak tokjára, vagy a toktoldóra kell majd rögzíteni?

-az ablakot a falhoz elég oldalt több helyen rögzíteni, vagy fent és (lent) is kell rögzíteni?

JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2017.11.15 0 0 28080

Emailben kifejtettem!

 

MÁS: HA VALAKI MEG VAN AKADVA VAGY SZÜKSÉGE LENNE EMBERRE, ESETLEG TÚLVÁLLALTA MAGÁT, SZÓLJATOK! PÁR NAPOKRA BE TUDUNK SEGÍTENI! DE AKÁR HOSSZABB TÁVRA IS HA SZÜKSÉGES! ÉPESZŰ, EMBERI ÁRAKON!

Előzmény: ganser (28078)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2017.11.15 0 0 28079

Nem, isten ments, sőt!

Ez egy másik, rajtam túlmutató történet.

Előzmény: ganser (28078)
ganser Creative Commons License 2017.11.15 0 0 28078

Ha feladod,akkor vesztettél...

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (28077)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2017.11.15 0 0 28077

Muszáj

Előzmény: kiss_atti (28076)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!