Keresés

Részletes keresés

Zsebtv Creative Commons License 2005.01.19 0 0 17

Sziasztok!

Ha Prágába mentek, a Hotel Krystal-ban szálljatok meg, egyszerű, de elfogadható áru szálloda és az igényeknek megfelel, ha valaki nem akar *****-os ellátást és szinvonalat, hanem inkább a jó sörözőkben költi el a pénzét... :)
Mi már voltunk ott. Itt megtalálhatjátok: http://www.toprague.cz/krystal/
Egyébként 5 km-re van a reptértől.

Vagy válasszátok a Hotel Radegast-ot. Az még egy picit olcsóbb is és 2 km-rel közelebb van a reptérhez. Itt megtalálhatjátok: http://www.toprague.cz/radegast/

Minkét szálloda a Ruzyné repülőtér közelében, 3-5 km-re van, Prága Veleslavin negyedében.

Prágából részletes térképet itt találtok: http://mapy.atlas.cz/mapviewer/mapviewer.aspx

Ha pedig taxit kell rendelnetek, az AAA Radiotaxi a legolcsóbb és a leggyorsabb.
Telefonszámaik 0-24 között:
00420 221102211
00420 222333222
Vagy mobil telefon: 00420 602331133, 00420 777331133 és 00420 603331133
Weblap: http://www.radiotaxi.cz/en/

Díjak: pl-ul a Hotel Radegastból a Ruzsyne reptérre 166 cseh koronáért visznek + 4 korona/perc várakozási díj, ha várakozni kell rátok, mert nem vagytok időben lent a taxinál... :)
Elfogadnak Visa/Mastercard-ot is, de ezt előre kell jelezni.

A többi taxistársaság leveszi a külföldi utasokat rendesen, akárcsak a mi taxisaink Ferihegyen.

A kocsit pedig a Hotel Krystal garázsában lehet hagyni 800 cseh koronáért, az biztonságos.

Jó utat mindenkinek!!!

Zsebtv
zsebtv@webmail.hu

PÍT Creative Commons License 2003.10.27 0 0 16
3 éve voltam arra, akkor még pont ilyen volt...
Előzmény: Tycho Brache (9)
h3o Creative Commons License 2003.10.26 0 0 15
Az emlitett utca egy hozzávetoleg 3szögletű térbe torkollik?
Előzmény: Mongoose (1)
gedeonusz Creative Commons License 2003.07.02 0 0 14
"...a budapesti századfordulós belváros is szép, de valóban nem különleges..."

Na ezzel vitatkoznék. Budapesten találhatók meg egyedül ilyen nagy számban és kiterjedésben a századfordulós szecessziós, eklektikus stb. építészeti emlékek. A baj az, hogy ez még nem tünik fel, egyrészt azért mert egy részük nagyon lepattant, másrészt a hatvanas-hetvenes években nagy tehetséggel pakolták be a foghíjakba az igénytelen modernnek nevezett szörnyeket. Az első problémán lassan-lassan lehet segíteni (remélem még nem késő), a másodikon nehezebb, bár talán hamarosan nem lesz tabu az ilyen épületek bontása (pl. spenótház).
Javaslom, hogy egyszer sétálgass pl. az alsó Váci utca (vagy nem tudom hogy nevezik azt a részt, ami az Erzsébet hídtól délre van) környékén, és egy kicsit figyelmesebben nézd meg az épületeket.
Én vidékiként sokszor rácsodálkozom ezen a környéken (meg számtalan más helyen is), hogy milyen értékek vannak Pesten.

Előzmény: Travelmania (13)
Travelmania Creative Commons License 2003.06.20 0 0 13
Jó ez a topik, de nekem is furcsa, hogy Mongoose-zal mindig történik valami. Egy dologban azonban egyetértek: nem kell Prágát misztifikálni. Megmondom őszintén, nemcsak gyönyörű város, de tényleg egyedülálló is a maga nemében, közhely, de igaz: a legnagyobb ilyen jellegű épen fennmaradt középkori+barokk város, és ez tényleg érték. De amire implicite többen is céloztatok már, attól én is kiborulok: ettől a kötelező Prága misztifikálástól. A kilencvenes évek elején, közepén kötelező értelmiségi divat volt ez a Prágától elélvezünk fíling, no meg ez a bezzeg Prága dolog, hogy Budapest micsoda kispályás, bezzeg Prága. Mert szebb, meg értékesebb, meg milyen szépen rendbetették. Néhány dologról azonban ne feledkezzünk meg. A Prágában és Budapesten található épületállomány nagyaságrendileg sem összehasonlítható. Lehet, hogy Prágát szépen felújították, de ugyanehhez Budapesten kb. háromszor annyi épületet kellene felújítani. Prága tényleg egyedülálló, a budapesti századfordulós belváros is szép, de valóban nem különleges. De ez Prágának nem érdem, Pestnek nem szégyen. Irgalmatlan mennyiségű turista fordul meg Prágában, ez nyilván szépen hoz a konyhára, de az is igaz, hogy a kirakatszerű belvároson túl, minden van, de nem fény és csillogás. És szó mi szó, nekem is voltak turistaátverős, zsebtolvajlós (mobiltelefon ellopása) élményeim, de ez nyilván minden nagyvárosra jellemző, különösen a turistaattrakciókra.
Előzmény: Pivovar (12)
Pivovar Creative Commons License 2003.06.10 0 0 12
:)))
Előzmény: bacee (10)
Tycho Brache Creative Commons License 2003.06.10 0 0 11
A kocsmárosok valóban mogorvák általában, valószínűleg ez szakmai ártalom náluk. De ha az ember eléri az előbb emlegetett mennyiségeket, ÉS műértő módon keveri össze a Pivny Syr-t, akkor megenyhülnek. Ha meg még egy-két cseh mondat is megy mellé, egész más a helyzet.
De görög tavernásra ne számítson senki sem, annyit nem lehet inni :)
Előzmény: bacee (10)
bacee Creative Commons License 2003.06.10 0 0 10
Kedves Mongoose!!

Írásod érdekes volt, de lehet, hogy többek számára elrettentő, így kiegészíteném ezzel-azzal.
A helyi BKV majd minden megállójáben ki van írva angolul a jegy és a büntetés ára...
Az ellenőrök tényleg elképesztően agresszívek, de Mo-n is csak tavalytól lett felvételi követelmény az ellenőröknél az érettségi. És itthon is kifizeti az ember a büntetést, ha nincs jegye(a külföldiekre meg itthon is kifejezetten utaznak a szakik).
Rendőrrel vitázni egy tábla miatt?!
Hallottam valami olyasmiről, miszerint a jog nem ismerése nem mentesít a következmények alól.
És mintha ez nem csak idehaza lenne igaz.
De lehet, hogy a külföldi kedélyesen el tud alkudozni egy magyar rendőrrel.
de erre befizetnék:-)))
amúgy az külföldiekkel tényleg udvariatlanok(tapasztalataim inkább a csapos foglalkozásúakra vonatkozik)
De van erre is vanegy mendemonda, miszerint az igazi cseh csapos mogorva, de ha megiszol 5-6-7-8-9-stb sört(vagy egy fél korsót egyszerre lehúzol, hogy kapd a következőt) elismerően hümmög, és kedélyesen kacsint.
Ez is személyes tapasztalat.
Amúgy kifejezetten útálnám én is a túristákat, ha annyi szaladgálna belőlük Pesten , mint Prágában.
De ha emlékezetem nem csal a Balcsinál sem népszerűek a németek, és ott is kifejezetten utaznak rájuk...

ajánlom figyelmedbe Krakkót - ott szerezik a magyarokat...

Előzmény: Mongoose (1)
Tycho Brache Creative Commons License 2003.06.10 0 0 9
Prágától Drezdáig én kb. 7 éve jártam. Na az a szakasz viszont szörnyű volt akkor. Ha azóta építettek autópályát, akkor OK, de akkor még kis falvak ezrein vezetett át az út, a határ cseh oldalán az utolsó 20 falu tele kuplerájokkal és utcán ücsörgő kurvákkal. A német szakasz még rosszabb, mert ott még óriási forgalom is volt.
Előzmény: nemmindegy (5)
suicide_bomber Creative Commons License 2003.06.10 0 0 8
Nem, nem emberkednek, csak az útlevelet kérték el, egyik alkalommal sem kellett kiszállnunk.
Nem szeretnek bennünket, de tudják már titkolni.

Ja, Rajka-Prága 3 óra.
:))

Előzmény: nemmindegy (7)
nemmindegy Creative Commons License 2003.06.10 0 0 7
Kösz az infót.
Határokon nem "emberkednek"?
Nincs indokolatlan szivatás?
(Mert valahol korábban említettek ilyesmit is...)
Előzmény: suicide_bomber (6)
suicide_bomber Creative Commons License 2003.06.09 0 0 6
Szia, most értünk haza Prágából 1 órája, úgyhogy elég naprakész információim vannak...:))
Autópálya van, végig(Prágáig), minőség nem a lagjobb, de nagyon jól lehet haladni. A költség: 800+800 Huf(szlovák+cseh sztráda külön-külön).
Sztem, bár a fennmaradó szakaszt nem ismerem, érdemes a cseh-szlovák variációt forszírozni, már csak a sörök miatt is...
:)
Előzmény: nemmindegy (5)
nemmindegy Creative Commons License 2003.06.09 0 0 5
Kicsit elkanyarodnék Prágától:
Van-e valakinek inormációja a Pozsony - Brno - Prága - Drezda útvonalról: autósztáda van-e végig, vagy csak Pozsonytól Prágáig; normális-e az út... szóval érdemes-e arra menni, ha az ember Hamburgot célozza meg, vagy inkább legyen 300km plusz Salzburg - München felé?
ephrajim Creative Commons License 2003.04.28 0 0 4
Hali, mi is legutobb 98-ban voltunk ott, es nem tudtunk jegyet venni, mert egyszeruen nem volt automataba valo apronk, gondoltuk, majd ahogy pesten..hat nem, alighogy leszalltunk a központban, nem elénk ugrott egy mukso, olyan jelvenyt mutogatott, mint egy emlékérem, majd detto 400 vagy 500 koronat vett le rolunk, hiaba mondtuk, hogy itt, a szeme elott megvesszuk, es ervenyesitjuk, de uvoltott a kepembe, hogy fizetni, vagy valami hasonlo, mert pénzt, azt akart.

ja, meg egy pénzvaltast nagyon megszivtunk, igy jar az, aki nem a hivatalos helyen teszi ezt meg, ezert mindenkinek azt mondom, ne legyen olyan hulye, mint en, hogy nemi felarert nem a hivatalos helyet valt...

mas rossz elmeny nem volt /ez is epp eleg volt 1 hetre/, nagyon jo helyeket is lehet talalni, ahol az ember nem turistakat lat, hanem helyieket. azok közül, tény, senki nem volt valami nagyon kedves, de gondo.ljunk bele, itt sem megyek el bulizni turistakkal.

PS. az lehet h ruhellik a turistakat, de ha kerdezel vmit, segitenek, mondjuk, bennuk nem lattam azt tularado segitokeszseget, mint az olaszokban, görgökben..

Arnyeklovas Creative Commons License 2003.03.27 0 0 3
Mi 98-ban voltunk itt, csupa pozitiv elmennyel.
Igaz, volt jegyunk es penzunk eleg, mert egy amcsik alatal szervezett esd penzelt konferencian jartunk.
Ja, a palyaudvaron egy ficko taxisnak adta ki magat, am aztan kiderult, hogy valami personal transportation es 1200 K a dij. A vendeglatoinknak a hotel elott sikerult 600-ra lealkudnia (???), így sejtettuk, hogy az atveres a lenyeg, nem a teleportáció.
Előzmény: Mongoose (1)
DrShan Creative Commons License 2003.03.27 0 0 2
azért ez tökjó, hogy veled mindig történik valami;))

Előzmény: Mongoose (1)
Mongoose Creative Commons License 2001.09.28 0 0 1
Hali!

Pedíg sajno ez a valóság.

És hogy az élet még jobban megerősítsen, röviden a mult hétvégén történt események:

Egy nagyon jó barátomék jöttek ki velünk mert (mint ahogy mostanában az divat mindenfele) ők is szerették volna megnézni Prágát.
Az ő autójukkal mentünk és az állatkertből visszafele egy kicsit kavarogtunk az utcákban, mert mutattunk nekik egy pár szép helyet. 4-en ültünk a kocsijukban (156 Alfa) és mentünk egy utcában. Egyszer csak elénkugrott egy rendőr és magyarul már intézte is az itthon is jól ismert kérdést, hogy "tudja-e, hogy miért álítottam meg?". Persze nem tudtuk. Ő felvilágisított minket, hogy azért mert ki van írva, hogy ebbe az utcába csak villamos és taxival lehet bahjtani, illetve amúgy 11-19 óra között minden autóval.
Erre presze kérdeztük, hogy ezt honnan kéne nekünk tudni? Hiszen csehül van és mi nem beszéljük a nyelvet. Idézem a választ: Az nem az ő baja, hogy mi nem beszéljük ezt a nyelvet. A lényeg az, hogy fizessünk 2000 (!!) koronát.
Persze kérdeztük, hogy miért? Ő mondta, hogy 2000 a maximum... Kicsit mosolygott a haverom aki vezetett és mondta, hogy "azért ugye ezt most nem gondolja komolyan"
Persze a rendőr egyből kérdezte, hogy miért????
Erre az volt a válasz, hogy szerinte nem túl etikus egy külföldit azért megbírságolni mert nem tud elvolvasni egy helyi szöveges táblát.
Azt mondta, hogy legközelebb vegyünk nyelv órákat.

Nem szaporítom tovább a szót: 500 CZK-t fizettünk (különben a másik ajánlat az volt, hogy leülhetjük!!). És ismét egy jó élménnyel távoztak ismerőseink a csodálatos prágából. Én meg már kezdem megszokni.

Egyébként a sörük valóban jó.

Mongoose

ketajtosszekreny Creative Commons License 2001.08.30 0 0 0
Szia,

Azert a s0r0k igencsak jok :-)

Kicsit meglepo, amit irtal, bar en csak egyszer voltam ott (egy hetig), igy inkabb a "kirakat" oldalat lattam, es az bizony nagyon szep. Barcsak Budapest bevlarosa lenne ilyen szepen karbantartva...

Kivancsian varom a tobbiek velemenyet!

Udv:

2asz

Mongoose Creative Commons License 2001.07.30 0 0 topiknyitó
Hali!

Tudom, hogy már volt-illetve van egy topik prágáról ebben a fórumban, de szerintem én egy kicsit más oldalát festeném le ennek az országnak és városnak, mint amit egy túrista, egy hétévégi útja alkalmával lát, illetve nem lát.
A történet előzményeként az had meséljem el, hogy havonta 1 alkalommal tiszteletemet teszem egy teljes hétvégére a Cseh fővárosban.
Ami kívülről látszik, az szépen rendberakott házak és egy egészen szépen fejlődő ország. De a tény az, hogy az ország is olyan mint a prágai házak 95%-a. Kívülről szép, de belülről a leg lepusztultabb budapesti bérházaknál is mocskosabb és guszztustalanabb. Ugyanez igaz az igen kicsi fővárosra és annak lakosaira is. Sajnos az emberek általában még hírből sem igazán ismerik a jómodort. Nem értem, hogy hogy szeretne egy olyan társadalom csatlakozni az európai únióhoz amelynél bevett, és elfogadott szokás az, hogy az emberek köpködnek az utcán. Persze erre még mindenki legyinthet, de sajnos az amúgy az M7-esnél 10X szarabb autópályáikon tapasztalható viselkedési morál ennél is gyalázatosabb. Nem szeretnék senkit részletekkel untatni, mert fölösleges. Inkkáb arról mesélek, amit egy túrista tapasztalhat: Frissek az élmények, mert a mostani hétvégén egy ismerős házaspárt is vittem magammal, hiszen a jó nagy belvárosi bérlet lakásban ők is kényelmesen elférnek.
Az első ismerkedés az országgal és a néppel akkor kezdődött amikor felszáltunk a villamosra, és mivel 5 km-s örzeben nem volt jegyautómata ezért ezt jegy nélkül tettük meg, de legfőképpen azért mert az idősebb hölgy kificamitotta a térdét nemrég, és sajnos a járással komoly nehézségei voltak (nem tudta hajlítani a lábát). Mentünk 2 megállót, majd a 3-4 megálló között az egyik ismerős elővette a gépét, hogy csinál egy képet. Mi sem kellett több, az egyik székről felpattant egy ember, aki valami plecsnit lóbálva kérte a jegyeinket, ami természetesen a fenti okok miatt nem volt. Mivel az ember elkezdett irgalatlanúl csehül üvölteni velünk, amit természetesen nem értettünk, ezért jobbnak láttuk ha leszállunk. A színjáték a megállóban is folytatódott, ahol fejenként (!!!!) 400 koronát (1600forintot) követelt tölünk, ami ha figyelembe vesszük, hogy a rendőr által kiszabható maximális helyzíni birság 2000 korona, akkor elég horror összegnek tűnik. Végül is az egyik idősebb ismerős kezéből felmarkolt 80 koronát, és szitkozódva odébbált.
Másnap, hogy a fentieket elkerüljük, vettünk volna jegyet 11(!!) üzletbe és pénzváltóba (!!!) mentünk be, de sehol nem voltak hajlandóak felváltani az 50 koronásunkat. Végül is vettünk egy kekszet az első ujságonsnál ahol próbálkoztunk, de ez amikor látta, hogy csak a váltás miatt veszünk akkor a kekszet a kezével összetörte (!!!!).
Természetesen sehol nem tudták, hogy magyarok vagyunk, mert mindenhol angolul próbáltunk meg kommunikálni, mint ahogy máskor is tesszük.
Tovább nem is szaporítanám a szót feleslegesen, csak néhány dologt mesélnék címszavakban.
Egy pár héttel ezelőtt egy vacsoránál 11 órakor egy étteremben ránk oltották a villanyt, hogy ezzel is nyomatékosítsák azt, hogy ők fél 12-kor zárnak (!!!). Természetesen sötétbe már nem tudtuk befejezni az evést.
Privát vélemyén, hogy az összes cseh étel katasztrófálisan és ehetetlenül szar. Az emberek álltalában udvariatlanok és idegesek. A külföldieket - több helyivel folytatott beszélgetés tapasztalata alapján - egyszerűen gyűlölik. A túristákat útálják.
Az éttermenk vasárnap nagyrészt csak délután 5 kor nyitnak (!!) és még hétvégén is 11 kor bezárnak. A frekventált helyek kivételvel mindenhol bezárnak a kerhelységek 11 kor.

Szóval prága egy 800 ezer lakosú kis kiraktaváros. Kivülről az embernek szépnek tűnik, ha ott tölt egy hétvégét, de hosszú idő alatt csak negatív vélemyén alakul ki. És ez sajnos nem csak az én tapasztalatom, hanem sok külföldié aki ott lakik vagy dolgozik.

Mongoose

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!